bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

Nodokļu ieņēmumi 10 mēnešos par 32,4 miljoniem eiro pārsniedz plānoto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos par 32,4 miljoniem eiro jeb 0,5% pārsniedz plānoto apmēru, liecina VID publicētā informācija.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos ir 7,11 miljardi eiro, kas ir par 0,48 miljardiem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gada desmit mēnešos. Šogad desmit mēnešos ieņēmumu plāns paredzēja 7,078 miljardu eiro ieņēmumus.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumu plāns minētajā laika periodā izpildīts par 99,5%, iekasējot 3,412 miljardus eiro. Ieņēmumu plāns desmit mēnešos paredzēja iekasēt 3,429 miljardus eiro, tādējādi plāns nav izpildīts par 16,735 miljoniem eiro.

Lai gan, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, ieņēmumu apmērs, kas pārsniedz plānu, ir mazliet samazinājies, VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu pārsvars pār 2016.gada atbilstošā perioda ieņēmumiem turpina palielināties, atzīmēja VID.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (ieskaitot pašvaldību pamatbudžetu) ieņēmumu plāns šogad desmit mēnešos izpildīts 103% apmērā, iekasējot 1,379 miljardus eiro. Nodokļu ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 1,338 miljardus eiro.

Neskatoties uz to, ka no iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 110,98 miljoni eiro, kas ir par 25,43 miljoniem eiro jeb 29,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tieši minētā nodokļa ieņēmumi visvairāk pārsniedza plānoto apmēru un būtiski sekmēja VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāna izpildi, norāda VID.

Būtisks pieaugums šogad desmit mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, ir arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumiem. Gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa, gan valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumu izmaiņas galvenokārt skaidrojamas ar nodarbināto, kā arī viņu ienākumu pieaugumu.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas desmit mēnešos iekasētas 100,7% apmērā no plānotā jeb 2,292 miljardi eiro. Ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 2,277 miljardus eiro.

Pēc VID datiem, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi šogad desmit mēnešos veidoja 1,799 miljardus eiro, kas ir 100,3% no plānotā apmēra.

PVN ieņēmumos 2017.gada desmit mēnešos 67,2% nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību, automobiļu un motociklu remontu, un, salīdzinot ar 2016.gada desmit mēnešiem, tiem vērojams arī lielākais pieaugums, skaidroja VID.

Šogad desmit mēnešos par 43,5% pieauguši PVN ieņēmumi no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldes un sabiedrisko organizāciju darbību. To sekmējusi investīciju un būvniecības nozares atgūšanās, ekonomikā straujāk ieplūstot Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, skaidroja VID.

Vienlaikus šogad desmit mēnešos veiktas PVN pārmaksas atmaksas 766,35 miljonu eiro apmērā, kas ir par 107,27 miljoniem eiro jeb 16,3% vairāk nekā pērn. Visvairāk PVN šogad atmaksāts tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība, bet lielākais atmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, – nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir graudaugu (izņemot rīsu), pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšana.

Ieņēmumi no juridisko personu ienākuma nodokļa 10 mēnešos bija 359,831 miljons eiro, kas ir 100,2% no plānotā. Plāns paredzēja iekasēt 359 miljonus eiro.

Šogad, salīdzinot ar situāciju pērn, par 7,2 miljoniem eiro jeb 41,8% pieauguši arī dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Tas saistīts ar to, ka no 2017.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklim palielinātas gan likmes, gan ieviesti jauni ar nodokli apliekami objekti. Tomēr dabas resursu nodoklis desmit mēnešos iekasēts 70,8% apmērā no plānotā jeb 24,446 miljoni eiro. Plāns paredzēja desmit mēnešos iekasēt 34,546 miljonus eiro.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi desmit mēnešos bija 749,83 miljoni eiro jeb 101,3% no plānotā. Plāns paredzēja akcīzes nodoklī iekasēt 740,205 miljonus eiro.

Akcīzes nodoklī par tabakas izstrādājumiem desmit mēnešos iekasēti 93,8% no plānotā apmēra – iekasēti 159,182 miljoni eiro, bet plāns paredzēja iekasēt 169,669 miljonus eiro. Akcīzes nodokļa ieņēmumu par tabakas izstrādājumiem nodokļa neizpildi VID skaidroja ar patēriņa samazināšanos.

Iepriekš jau ziņots, ka VID nodokļu ieņēmumu plāns paredz šogad iekasēt 8,53 miljardus eiro.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2016.gadā bija par 88,33 miljoniem eiro jeb 1,1% lielāki, nekā tika plānots. Kopējie VID administrējamie ieņēmumi pagājušajā gadā bija 8,015 miljardi eiro, kamēr plāns paredzēja 7,926 miljardu eiro ieņēmumus.

 Ref: 225.000.103.2776

Pievienot komentāru

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.

Latvijā bijis ES sestais mazākais patvēruma lūgumu skaits pret iedzīvotāju skaitu

Latvijā pērn saņemti 182 pirmreizējie patvēruma lūgumi, rēķinot uz miljonu valsts iedzīvotāju, kas ir sestais mazākais rādītājs Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina publicētie ES statistikas departamenta Eurostat dati.

Samazinās traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 20.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Strautiņš: Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja

«Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja, kas pavisam drīz kļūs par nepieciešamību,» iepazīstinot ar Luminor Baltijas ekonomikas jaunāko prognozi, uzsvēra bankas ekonomists Pēteris Strautiņš. «Šobrīd iespējas kreditēšanas kāpumam ir milzīgas. Un tieši mājsaimniecības ar banku starpniecību būs tās, kas galvenokārt nodrošinās finansējumu ieguldījumiem mājokļos.»

LTRK padomes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Rostovskis

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētāja amatā uz nākamo trīs gadu termiņu ievēlēts līdzšinējais LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē

No šī gada 1.novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina.

ES piešķir papildu finansējumu izglītības reformu ieviešanai

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un ieviešanu, palielinot jaunā satura izstrādei un ieviešanai paredzēto finansējumu.

KVV Liepājas metalurga velmētavas kustamo mantu iegādājies Austrijas uzņēmums Smart Stahl

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums Smart Stahl GmbH, norāda uzņēmuma administrators Guntars Koris.

Valdība apstiprina Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam

Ministru kabinets otrdien, 20.martā, apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam. Plāns nosaka konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam praktiskai ieviešanai.

Pilnveidos likumu, lai jaunuzņēmumiem atvieglotu valsts atbalsta saņemšanu

Lai uz valsts atbalstu varētu pretendēt arvien vairāk jaunuzņēmumu jeb startup, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 20.martā, noslēdza darbu pie grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā .

Izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu

Biznesa konsultāciju un audita kompānija Ernst & Young Baltic izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu.

Aiztur divus vīriešus ar 140'000 kontrabandas cigarešu

Daugavpilī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēti divi Latvijas pilsoņi un izņemts 140 000 kontrabandas cigarešu, vēsta Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Norvēģijas valdību paglābj tieslietu ministres atkāpšanās

Norvēģijā, cenšoties novērst valdības krišanu, otrdien, 20.martā, no amata atkāpusies tieslietu ministre, kura izsaukusi asu kritiku par izteikumiem, ka opozīcijas partija ir pārāk maiga tās attieksmē pret iespējamiem teroristiem.

Rail Baltica stacijas būvprojekta izstrāde lidostā Rīga izmaksās 4,5 miljonus eiro

Starptautiskajā lidostā Rīga veidojamās Rail Baltica dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojekta izstrāde izmaksās 4,5 miljonus eiro, teic Rail Baltica ieviesēja Latvijā Eiropas dzelzceļa līniju valdes loceklis Andris Linužs.

VARAM uzsāk latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu

Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, ziņo Santa Vaļuma, Ministra padomniece VARAM.

Igaunijas uzņemtam sīrietim patur spēkā cietumsodu par vardarbību pret sievu

Igaunijas krimināllietā, kur Sīrijas pilsonis notiesāts uz desmit gadiem cietumā par miesas bojājumu nodarīšanu savai sievai, Igaunijas Augstākā tiesa noraidījusi viņa sūdzību trešajā tiesas instancē. Jaunietis aizturēšanā atrodas jau vairāk nekā gadu.

Entomologs: Latvijā pēdējos gados aptuveni 5% visu ērču ir inficētas ar encefalītu

Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību, atzīmē entomologi.

Latvijas ļaudis ar Putinu sirdī

Krievijas prezidenta vēlēšanās 95% no Latvijā mītošajiem Krievijas pilsoņiem, svētdien, 18.martā, balsoja par Vladimiru Putinu. Vēl lielāks atbalsts Putinam ārzemēs fiksēts vienīgi Krievijas kara bāzē Tadžikistānā – 99%. Kopš 2012.gada Putina atbalstītāju rindas mūsu valstī ievērojami augušas, savus novērojumus izsaka Saeimas deputāts Edvīns Šnore.

Vidējā izmaksātā atlīdzība par Latvijā notikušu CSNg pieaugusi par teju 30%

Pēdējos piecos gados vidējā apdrošināšanas atlīdzība par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu pieaugusi par teju 30%. Tikmēr vidējā atlīdzība par ārvalstīs notikušu CSNg, kurā iesaistīts Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis, pēdējo piecu gadu laikā mainījusies nedaudz, liecina Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja apkopotā statistika.

SEB: Latvijā mājokļa kredīta ikmēneša maksājumi – vidēji 260 eiro

Pērn SEB banka piešķīrusi iedzīvotājiem mājokļa iegādei vairāk nekā 2 600 aizdevumus par kopējo summu ap 133 miljoniem eiro. Piešķirtā finansējuma apjoms ir par 23% lielāks nekā 2016.gadā. Ņemot vērā rekordzemās procentu likmes, vidējais ikmēneša maksājums pērn piešķirtajiem kredītiem šobrīd ir ap 260 eiro.

Afrinu Sīrijā pametuši 220 000 iedzīvotāji, sācies marodierisms

No Afrinas pilsētas Sīrijas ziemeļos īsi pirms sīriešu kaujinieku ienākšanas tajā bēgļu gaitās devušies ap 220 000 cilvēku. Turcijas atbalstītie kaujinieki, kuri ieņēmuši pilsētu, savukārt sākuši Afrinā nodarboties ar izlaupīšanu.

«Iesālītajai Rīgai» rosina meklēt steidzamu risinājumu

Partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāts Ansis Ansbergs rosinājis Rīgas domei rast steidzamu risinājumu sāls pārmērīgajam lietojumam ziemas sezonā, kas negatīvi ietekmē gan cilvēku un dzīvnieku veselību, gan ēku, transportlīdzekļu, apstādījumu dzīves ilgumu, vēsta politiskais spēks. 

Kalniete: Visiem ES zemniekiem jānodrošina taisnīga konkurence

Sešpadsmit Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas pirmdien, 19.martā, kopīgi iesniedza priekšlikumus EP rezolūcijai par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni – Parlamenta ziņojumā iekļaut prasību no 2021.gada vienādot tiešmaksājumu līmenī visā Eiropā.

Teju 50% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes

Lai gan cilvēki ļoti labi apzinās, ka mutes veselība ietekmē katra vispārējo veselības stāvokli, tomēr 44% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes, liecina uzņēmuma Philips veiktā Starptautiskās mutes veselības dienas aptauja.