bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 24.11.2017 | Vārda dienas: Velta, Velda
LatviaLatvija

Nodokļu ieņēmumi 10 mēnešos par 32,4 miljoniem eiro pārsniedz plānoto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos par 32,4 miljoniem eiro jeb 0,5% pārsniedz plānoto apmēru, liecina VID publicētā informācija.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos ir 7,11 miljardi eiro, kas ir par 0,48 miljardiem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gada desmit mēnešos. Šogad desmit mēnešos ieņēmumu plāns paredzēja 7,078 miljardu eiro ieņēmumus.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumu plāns minētajā laika periodā izpildīts par 99,5%, iekasējot 3,412 miljardus eiro. Ieņēmumu plāns desmit mēnešos paredzēja iekasēt 3,429 miljardus eiro, tādējādi plāns nav izpildīts par 16,735 miljoniem eiro.

Lai gan, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, ieņēmumu apmērs, kas pārsniedz plānu, ir mazliet samazinājies, VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu pārsvars pār 2016.gada atbilstošā perioda ieņēmumiem turpina palielināties, atzīmēja VID.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (ieskaitot pašvaldību pamatbudžetu) ieņēmumu plāns šogad desmit mēnešos izpildīts 103% apmērā, iekasējot 1,379 miljardus eiro. Nodokļu ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 1,338 miljardus eiro.

Neskatoties uz to, ka no iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 110,98 miljoni eiro, kas ir par 25,43 miljoniem eiro jeb 29,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tieši minētā nodokļa ieņēmumi visvairāk pārsniedza plānoto apmēru un būtiski sekmēja VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāna izpildi, norāda VID.

Būtisks pieaugums šogad desmit mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, ir arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumiem. Gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa, gan valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumu izmaiņas galvenokārt skaidrojamas ar nodarbināto, kā arī viņu ienākumu pieaugumu.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas desmit mēnešos iekasētas 100,7% apmērā no plānotā jeb 2,292 miljardi eiro. Ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 2,277 miljardus eiro.

Pēc VID datiem, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi šogad desmit mēnešos veidoja 1,799 miljardus eiro, kas ir 100,3% no plānotā apmēra.

PVN ieņēmumos 2017.gada desmit mēnešos 67,2% nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību, automobiļu un motociklu remontu, un, salīdzinot ar 2016.gada desmit mēnešiem, tiem vērojams arī lielākais pieaugums, skaidroja VID.

Šogad desmit mēnešos par 43,5% pieauguši PVN ieņēmumi no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldes un sabiedrisko organizāciju darbību. To sekmējusi investīciju un būvniecības nozares atgūšanās, ekonomikā straujāk ieplūstot Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, skaidroja VID.

Vienlaikus šogad desmit mēnešos veiktas PVN pārmaksas atmaksas 766,35 miljonu eiro apmērā, kas ir par 107,27 miljoniem eiro jeb 16,3% vairāk nekā pērn. Visvairāk PVN šogad atmaksāts tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība, bet lielākais atmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, – nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir graudaugu (izņemot rīsu), pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšana.

Ieņēmumi no juridisko personu ienākuma nodokļa 10 mēnešos bija 359,831 miljons eiro, kas ir 100,2% no plānotā. Plāns paredzēja iekasēt 359 miljonus eiro.

Šogad, salīdzinot ar situāciju pērn, par 7,2 miljoniem eiro jeb 41,8% pieauguši arī dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Tas saistīts ar to, ka no 2017.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklim palielinātas gan likmes, gan ieviesti jauni ar nodokli apliekami objekti. Tomēr dabas resursu nodoklis desmit mēnešos iekasēts 70,8% apmērā no plānotā jeb 24,446 miljoni eiro. Plāns paredzēja desmit mēnešos iekasēt 34,546 miljonus eiro.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi desmit mēnešos bija 749,83 miljoni eiro jeb 101,3% no plānotā. Plāns paredzēja akcīzes nodoklī iekasēt 740,205 miljonus eiro.

Akcīzes nodoklī par tabakas izstrādājumiem desmit mēnešos iekasēti 93,8% no plānotā apmēra – iekasēti 159,182 miljoni eiro, bet plāns paredzēja iekasēt 169,669 miljonus eiro. Akcīzes nodokļa ieņēmumu par tabakas izstrādājumiem nodokļa neizpildi VID skaidroja ar patēriņa samazināšanos.

Iepriekš jau ziņots, ka VID nodokļu ieņēmumu plāns paredz šogad iekasēt 8,53 miljardus eiro.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2016.gadā bija par 88,33 miljoniem eiro jeb 1,1% lielāki, nekā tika plānots. Kopējie VID administrējamie ieņēmumi pagājušajā gadā bija 8,015 miljardi eiro, kamēr plāns paredzēja 7,926 miljardu eiro ieņēmumus.

 Ref: 225.000.103.2776

Pievienot komentāru

Kā ogļu Polija gausi palielina atjaunojamo energoresursu īpatsvaru

Polija ir spērusi platus soļus, lai samazinātu oglekļa dioksīdu veidojošo energoresursu īpatsvaru savā enerģētikā, pie viena izaicinot iesakņojušos stereotipus par to kā Eiropas akmeņogļu bastionu, taču pievēršanās atjaunojamiem enerģijas avotiem, šķiet apstājusies 2015.gadā.

Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem, informē Aizsardzības ministrija.

Likvidēts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, apstiprina Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis. Viņš informē, ka centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

Prezentē Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekciju

Prezentēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Katrs sporta komplekts sastāv no apģērba Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plaša aksesuāru klāsta, kopā 45 priekšmeti katrā komplektā, vēsta sporta preču zīmols 4F pārstāvji. 

Video: Policija meklē iespējamo degvielas zagli

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka video redzamais vīrietis, iespējams, 2017.gada rudenī regulāri izdarījis zādzības no degvielas uzpildes stacijām Saulkrastu iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot būtiski vairāk līdzekļu veselībai un aizsardzībai

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta.

Ķuzis: 94% gadījumos dzimumnoziegumus paveic bērniem pazīstami cilvēki

Aptuveni puse no seksuālā rakstura noziegumiem, kas ir vērsti pret nepilngadīgajiem, tiek paveikta interneta vidē, preses konferencē par bērnu aizsardzību pret seksuālo vardarbību, teic Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Saeima piešķir papildu līdzekļus augstākajai izglītībai

Apstiprinot nākamā gada budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem, Saeima piešķīrusi papildu līdzekļus augstākajai izglītībai, trīs gadu periodā paredzot kopumā 906 750 eiro.

Vadītāju digitālais portrets: Teju puse informāciju biznesa lēmumiem iegūst mobilajās ierīcēs

Latvijas uzņēmumu vadītāji aizvien vairāk uzticas mobilajām tehnoloģijām, un nu jau 43% vadītāju, atrodoties ārpus biroja, iegūst lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pieslēdzoties uzņēmuma sistēmām no viedtālruņa vai planšetdatora.

Mjanma un Bangladeša slēgs vienošanos par simtiem tūkstošu bēgļu atgriešanos

Dienvidaustrumāzijā Mjanma, no kuras šoruden bēgļu gaitās uz Bangladešu devušies vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, grasās šonedēļ noslēgt ar kaimiņvalsti vienošanos par bēgļu atgriešanos, tikmēr Rietumos pieaug satraukums par iespējamām militāristu pastrādātām zvērībām.

Pusotra mēneša laikā strauji audzis zādzību skaits no privātmājām

Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzību tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju, ziņo Valsts policija.

Rīgas dome atgādina: Lai saņemtu samazināto NĪN, dzīvesvietu jādeklarē

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atgādina - lai 2018.gadā dzīvošanai paredzētajam nekustamajam īpašumam tiktu piemērota samazinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 0,2% - 0,6% no kadastrālās vērtības, tad īpašumā jābūt deklarētai dzīvesvietai.

Apstiprina ES Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja ir apstiprinājusi EP deputātes Ineses Vaideres virzīto ziņojumu par Eiropas Savienības Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem 2018.gadā.

BTA: Nepatīkamākos savainojumus cilvēki gūst pavisam ikdienišķās situācijās

Ikdienišķas, šķietami nekaitīgas situācijas nereti mēdz izvērsties nepatīkamos pārdzīvojumos un beigties ar ilgstošu ārstēšanos. AAS BTA Baltic Insurance Company vidēji mēnesī saņem 350 pieteikumus medicīnisko izdevumu atlīdzināšanai pēc visdažādākajiem nelaimes gadījumiem. Oktobrī cilvēki visbiežāk guvuši pirkstu lūzumus, kā arī sasitušies un lauzuši kaulus, krītot no privātmāju jumta vai pārlūzuša trepju pakāpiena.

Atmasko tirdzniecību ar Latvijā un Pasaulē īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Poļu kuģu būvnieku apsūdz kukuļdošanā Igaunijas ostu pārvaldnieka vadībai

Vadošs Polijas kuģubūves uzņēmuma Remontowa Shipbuilding darbinieks apsūdzēts par to, ka devis kukuļus Igaunijas valsts ostu pārvaldnieka Tallina Sadam bijušiem vadības pārstāvjiem.

Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum

Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liecina Swedbank veiktā jauniešu aptauja*, vairāk nekā puse no studiju vecuma jauniešiem vislabprātāk uzsāktu darba gaitas kādā jau sevi apliecinājušā uzņēmumā.

Igaunijā varēs izmantot Somijas zāļu receptes

Igaunijā no 2018.gada vasaras stāsies spēkā kārtība, kas ļaus valstī izmantot Somijā izrakstītas elektroniskās zāļu receptes.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Vienotības deputāte Inese Lībiņa-Egnere, raksta Latvijas Avīze.

Aptauja: Tikai puse no vecākiem runā ar bērniem par seksuālu pāridarījumu riskiem

Par izvairīšanos no seksuālu pāridarījumu riskiem ar saviem bērniem runā tikai 51% vecāku, turklāt pieaugot seksuālas vardarbības riskiem interneta vidē, par tiem ar saviem bērniem runā vien 46% vecāku.liecina Centrs Dardedze aptaujas dati. 

Biržu indeksi pārsvarā krītas, taču naftas cenas pieaug

Divi no trim Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksiem trešdien. 22.novembrī, kritās, bet indekss Nasdaq Composite pieauga līdz jaunam rekordam, savukārt ASV dolāra vērtība samazinājās pēc Federālo rezervju bankas sanāksmes, kurā tika runāts par pastāvīgi zemu inflāciju.

Nogalinātās maltiešu žurnālistes tuvinieki iesūdz tiesā policiju

Maltā nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas ģimene ir vērsusies tiesā pret policiju, uzskatot, ka tā neveic objektīvu nozieguma izmeklēšanu.

Eksperts: NĪ darījumu apmērs Latvijā šogad varētu sasniegt 100 miljonus eiro

Komerciālo nekustamo īpašumu darījumu apmērs šogad Baltijā varētu pārsniegt miljardu eiro, bet Latvija gan šajā ziņā ievērojami atpaliek no savām kaimiņvalstīm un darījumu apmērs varētu sasniegt 100 miljonus eiro, stāsta nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma Colliers International izpilddirektors Deniss Kairāns.

Ulbrokā atrasti divi miruši cilvēki ar šautām brūcēm; VP uzsākts kriminālprocess

Valsts policija, ierodoties uz izsaukumu Stopiņu novada Ulbrokā, daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā konstatēja mirušu sievieti ar šautām brūcēm, savukārt šī paša nama pagalmā tika atrasts miris vīrietis ar šautām brūcēm.

Valdībai ļauj noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Jaunākie komentāri