bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 18.06.2018 | Vārda dienas: Madis, Alberts
LatviaLatvija

Nodokļu ieņēmumi 10 mēnešos par 32,4 miljoniem eiro pārsniedz plānoto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos par 32,4 miljoniem eiro jeb 0,5% pārsniedz plānoto apmēru, liecina VID publicētā informācija.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2017.gada desmit mēnešos ir 7,11 miljardi eiro, kas ir par 0,48 miljardiem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gada desmit mēnešos. Šogad desmit mēnešos ieņēmumu plāns paredzēja 7,078 miljardu eiro ieņēmumus.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumu plāns minētajā laika periodā izpildīts par 99,5%, iekasējot 3,412 miljardus eiro. Ieņēmumu plāns desmit mēnešos paredzēja iekasēt 3,429 miljardus eiro, tādējādi plāns nav izpildīts par 16,735 miljoniem eiro.

Lai gan, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, ieņēmumu apmērs, kas pārsniedz plānu, ir mazliet samazinājies, VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu pārsvars pār 2016.gada atbilstošā perioda ieņēmumiem turpina palielināties, atzīmēja VID.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (ieskaitot pašvaldību pamatbudžetu) ieņēmumu plāns šogad desmit mēnešos izpildīts 103% apmērā, iekasējot 1,379 miljardus eiro. Nodokļu ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 1,338 miljardus eiro.

Neskatoties uz to, ka no iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad desmit mēnešos atmaksāti 110,98 miljoni eiro, kas ir par 25,43 miljoniem eiro jeb 29,7% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Tieši minētā nodokļa ieņēmumi visvairāk pārsniedza plānoto apmēru un būtiski sekmēja VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu plāna izpildi, norāda VID.

Būtisks pieaugums šogad desmit mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, ir arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumiem. Gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa, gan valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumu izmaiņas galvenokārt skaidrojamas ar nodarbināto, kā arī viņu ienākumu pieaugumu.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas desmit mēnešos iekasētas 100,7% apmērā no plānotā jeb 2,292 miljardi eiro. Ieņēmumu plāns paredzēja iekasēt 2,277 miljardus eiro.

Pēc VID datiem, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi šogad desmit mēnešos veidoja 1,799 miljardus eiro, kas ir 100,3% no plānotā apmēra.

PVN ieņēmumos 2017.gada desmit mēnešos 67,2% nodrošināja nodokļu maksātāji, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību, automobiļu un motociklu remontu, un, salīdzinot ar 2016.gada desmit mēnešiem, tiem vērojams arī lielākais pieaugums, skaidroja VID.

Šogad desmit mēnešos par 43,5% pieauguši PVN ieņēmumi no tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar valsts pārvaldes un sabiedrisko organizāciju darbību. To sekmējusi investīciju un būvniecības nozares atgūšanās, ekonomikā straujāk ieplūstot Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, skaidroja VID.

Vienlaikus šogad desmit mēnešos veiktas PVN pārmaksas atmaksas 766,35 miljonu eiro apmērā, kas ir par 107,27 miljoniem eiro jeb 16,3% vairāk nekā pērn. Visvairāk PVN šogad atmaksāts tiem nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība, bet lielākais atmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, – nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids ir graudaugu (izņemot rīsu), pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšana.

Ieņēmumi no juridisko personu ienākuma nodokļa 10 mēnešos bija 359,831 miljons eiro, kas ir 100,2% no plānotā. Plāns paredzēja iekasēt 359 miljonus eiro.

Šogad, salīdzinot ar situāciju pērn, par 7,2 miljoniem eiro jeb 41,8% pieauguši arī dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Tas saistīts ar to, ka no 2017.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklim palielinātas gan likmes, gan ieviesti jauni ar nodokli apliekami objekti. Tomēr dabas resursu nodoklis desmit mēnešos iekasēts 70,8% apmērā no plānotā jeb 24,446 miljoni eiro. Plāns paredzēja desmit mēnešos iekasēt 34,546 miljonus eiro.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi desmit mēnešos bija 749,83 miljoni eiro jeb 101,3% no plānotā. Plāns paredzēja akcīzes nodoklī iekasēt 740,205 miljonus eiro.

Akcīzes nodoklī par tabakas izstrādājumiem desmit mēnešos iekasēti 93,8% no plānotā apmēra – iekasēti 159,182 miljoni eiro, bet plāns paredzēja iekasēt 169,669 miljonus eiro. Akcīzes nodokļa ieņēmumu par tabakas izstrādājumiem nodokļa neizpildi VID skaidroja ar patēriņa samazināšanos.

Iepriekš jau ziņots, ka VID nodokļu ieņēmumu plāns paredz šogad iekasēt 8,53 miljardus eiro.

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi 2016.gadā bija par 88,33 miljoniem eiro jeb 1,1% lielāki, nekā tika plānots. Kopējie VID administrējamie ieņēmumi pagājušajā gadā bija 8,015 miljardi eiro, kamēr plāns paredzēja 7,926 miljardu eiro ieņēmumus.

 Ref: 225.000.103.2776

Pievienot komentāru

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 3,9%

Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstā 4,1% līdz 3,9%, teikts centrālās bankas publiskotajā jaunākajā Makroekonomisko norišu pārskatā.

KNAB prokuratūrai lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rīgas domes komiteja ārkārtas sēdē nobalso par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma attīstības komiteja, opozīcijai balsojot pret, ārkārtas sēdē atbalstījusi Vidzemes tirgus iekļaušanu AS Rīgas Centrāltirgus pamatkapitālā. Galējo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Latvijas krājbankas administrators maijā atguvis 149 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad maijā atguvis 149 218 eiro, kas ir par 27% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Aiztur nelikumīgu akcīzes preču glabātāju un transportētāju grupu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta.

Iedzīvotājiem trūkst izpratnes par galvojuma saistību uzņemšanos, tā bankā

Vairums Latvijas iedzīvotāju pauž gatavību kļūt par galvotāju citas personas kredītam gadījumā, ja saņemtu šādu lūgumu, – liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja.

ABLV Bank apturējusi procentu pieaugumu tās emitētajām parastajām obligācijām

Likvidējamā ABLV Bank apturējusi procentu pieaugumu tās emitētajām parastajām obligācijām, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

NVA aicina darba devējus līdz 27.jūnijam pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.jūnijam astoņpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros.

CSDD darba laiki vasaras saulgriežu dienās

Informācija par Ceļu satiksmes drošības direkcijas klientu apkalpošanas centru darba laikiem 2018.gada vasaras saulgriežu dienās.

Grieķija un Maķedonija paraksta vienošanos par Maķedonijas jauno nosaukumu

Grieķija un Maķedonija svētdien, 17.jūnijā, parakstīja vienošanos par Maķedonijas jauno nosaukumu, kas pēc ratifikācijas procesa pabeigšanas dos iespēju Maķedonijai tikt uzaicinātai iestāties NATO un sākt sarunas par dalību Eiropas Savienībā.

Apgalvo, ka OIK sistēmu nav iespējams atcelt; darba grupa turpina plāna izstrādi

Nesamērīgās obligātā elektroenerģijas iepirkuma izmaksas kopš rudens ir kļuvušas par vienu no skaļākajiem politiskajiem skandāliem. Līdz ar vainīgo meklēšanu, notiek arī mēģinājumi pielikt punktu obligātās iepirkuma komponentes sistēmai. Šobrīd valdības darba grupas eksperti nu jau atzīst, ka sistēmu atcelt nav iespējams.

airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 17.jūnijā Rīgā sagaidīja devīto Bombardier CS300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSI. Līdz 2018.gada beigām airBaltic plāno, ka flotē kopumā būs 14 CS300 lidmašīnas.

Itālijas atraidītie Vidusjūras migranti sasniedz Spāniju

Spānijas ostā Valensijā izkāpuši vairāk nekā 700 Vidusjūrā izglābti migranti, kurus pieņemt atteikusies Itālija un Malta.

Raidījumā: ABLV bankas pašlikvidācija – kontrolēta vai ne pārāk?

«Kontrolēta pašlikvidācija» – šādu, likumos nekur nedefinētu procedūru Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir izvēlējusies kā piemērotāko ABLV bankas likvidācijas metodi. Banku uzrauga lēmums nāca pēc trīs mēnešus ilgas dokumentu vērtēšanas, diskusijām ar politiķiem un aktīvām atsevišķu mediju kampaņām, atzīmē Latvijas Televīzijas raidījuma de facto žurnālisti.

Pēta saikni starp noslepkavoto Bunku un bezvēsts pazudušo uzņēmēju Bojāru

Valsts policijas izmeklētāju redzeslokā ir iespējama saistība starp noslepkavoto maksātnespējas administratoru un advokātu Mārtiņu Bunku un bezvēsts pazudušo uzņēmēju Andri Bojāru, apliecina policijas pārstāve Ilze Jurēvica.

Šajā nedēļā karstākais laiks būs pirmdien ar +29 grādiem

Šīs nedēļas sākumā Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss un pakāpeniski pastiprināsies vējš, kas pūtīs no rietumu puses. Valsti šķērsos atsevišķas gubu-lietus mākoņu zonas, līdz ar to daudzviet arī nedaudz uzlīs. Pirmdiena būs nedēļas karstākā diena – gaiss vēl daudzviet iesils līdz pat +23...+26 pēc Celsija.

Nedēļa Lietuvā. Dzelzceļa pārvadātājs pievienojas Eiropas dzelzceļa sistēmai Interrail

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums Lietuvos Geležinkeliai ir pirmais no līdzīgiem uzņēmumiem Baltijā, kas pievienojies Eiropas dzelzceļa sistēmai Interrail, kas pasažieriem ļauj iegādāties lētākas biļetes braucieniem ar vilcienu lielākajā daļā Eiropas valstu.

BNN nedēļas apkopojums: Cīņa par Rasnača atlaišanu. ABLV Bank pašlikvidācija. Reputācija «lembergos»?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Virzība ; Darījums; Jautājums; Dīvainība.

Maršruts nedēļas nogalei: Jēkabpils pilsētas svētki un futbols

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai.

Kuldīgas novadā ilgstošā sausuma dēļ jau likvidē mājlopus

Kuldīgas novada pašvaldība rosina Ministru kabinetam izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, jo ilgstošā sausuma dēļ, trūkstot lopbarībai, jau tiek likvidēti mājlopi, informē Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa un Kuldīgas novada lauksaimnieki.

VID vadītāju sāks meklēt jūlija sākumā ar citu personāla atlases kompāniju

Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amata konkursu plānots izsludināt jūlija sākumā ar nelielām izmaiņām konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā un ar citu personāla atlases kompāniju, vienojušies finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Par viltotu dokumentu izmantošanu Kazahstānas pilsonis sodīts ar 2'000 eiro

Pasienes pagastā  ceturtdien, 14.jūnijā, aizturēts viens Kazahstānas pilsonis ar viltotu Rumānijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Likvidēts ugunsgrēks Ādažu poligonā

Ceturtdienas, 14.jūnija, vakarā izdevies likvidēt ugunsgrēku Ādažu poligonā, apstiprināja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Restorānu tīkls Vairāk saules darbību plāno atsākt sestdien

Restorānu tīkls Vairāk saules darbību plāno atsākt sestdien, informē uzņēmuma pārstāvji.

Eurostat: Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar janvāri–martu pirms gada, pieauga par 11,2%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Jaunākie komentāri