bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna

Nopietnas alkoholisma pazīmes: tās ievērot ir jāiemācās laicīgi, pirms nav par vēlu!

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

1-34

Būšanā par alkoholiķi nav nekā laba. Alkohols izjauc attiecības, cilvēkiem alkoholiķa klātbūtnē būs grūti uzturēties, kā arī šāds cilvēks laika gaitā vairs nebūs spējīgs strādāt pilna laika darbu. 

Cilvēki, kuriem nav tuvu attiecību ar alkoholu, nevēlēsies uzturēties šāda cilvēka klātbūtnē, kas novedīs pie tā, ka pazudīs paziņas, draugi un vēlāk arī ģimene. Protams, ir daudz iemeslu, kādēļ cilvēki kļūst par alkoholiķiem, un daži no tiem ir pat saprotami, tomēr sevi vienmēr ir jānostāda augstāk par dzīves problēmām, jo nav nekā trakāka kā spēlēties ar savu veselību un galu galā – dzīvību.

Lūk, mēs piedāvājam ieskatīties dažās pazīmēs, kas liecina, ka cilvēka attiecības ar alkoholu ir kļuvušas pārāk tuvas. Ja saskati šādas pazīmes sevī vai arī kādā sev tuvā draugā vai ģimenes loceklī, ir pienācis laiks meklēt palīdzību un censties labot šo noiešanu no pareizā ceļa.

Alkohola izvēlēšanās pār ēdienu

Viena no pirmajām pazīmēm, ka cilvēks sāk kļūt par alkoholiķi, ir tā, ka viņš aizvien retāk ir sācis ēst. Šis cilvēks vairs neizrāda īpašu interesi par ēdienu – viņš labāk izvēlēsies iedzert nekā kārtīgi paēst.

Nekādu paģiru

Alkoholiķi ir pierauduši pie tā, ka viņu asinīs ir liels alkohola daudzums, tāpēc viņiem ir jādzer daudz, lai justu ietekmi nākamajā rītā. Tādēļ, ja redzi, ka kāds tev pazīstams cilvēks iepriekšējā vakarā ir izdzēris daudz, bet nākamajā rītā jūtas pārāk normāli, tas ir diezgan drošs alkoholisma indikators.

Viegli nokaitināms, ja nav iedzēris

Tā ir klasiska atkarības pazīme, kas nav saistīta tikai ar alkoholu. Ja cilvēks pie kaut kā ir pieradis, viņam to vajag visu laiku. Ja nav iespējas to dabūt, viņš ir aizkaitināts. Tāpat ir ar alkoholiķiem. Ja viņi netiek pie alkohola, šādi cilvēki kļūs viegli aizkaitināmi. Trakākos gadījumos tas var novest arī pie psiholoģiskiem traucējumiem (ja cilvēks, piemēram, nav varējis iedzert dienu vai divas).

Atmiņas zudumi un vāja smadzeņu darbība

Alkohols tieši ietekmē ķermeņa nervu sistēmu, kas ietekmē cilvēka spēju domāt. Atmiņas zudumi un vājas smadzeņu funkcionēšanas spējas ir ļoti nopietni simptomi, kas var rezultēties smagā alkoholismā.

Aizbildinājumu meklēšana

Alkoholiķis nevēlas atzīt, ka viņš ir alkoholiķis – viņš vienmēr meklēs aizbildinājumus savai rīcībai. Lielākā daļa šo izskaidrojumu būs neloģiski. Šādos gadījumos to ir pat ļoti viegli redzēt, tādēļ problēma ir ātri atklājama.

Ja novēro kaut vai kādu no šīm pazīmēm sev tuvā cilvēkā vai sevī, atceries, ka, jo ātrāk rīkosies, jo lielāka būs iespējamība šo problēmu novērst!

Avots: dailyvibes.org

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

 1. darklight teica:

  Pilnīgas muļķības par paģirām. Īstenībā, jo nopietnāks alkoholisms, jo smagākas paģiras, kas nepāriet, kamēr nav atkal iedzerts!

  +1 0 -1 0

  • joriks teica:

   normālam alkānam ikdienas režims sanāk tā, ka paģiras nemaz neiestājas – viņš viuslaik ir vafelē- vismaz 1,5promilē. Tie naktī pamīzt ejot 2sototaki izrauj

   +1 0 -1 0

 2. inka teica:

  Kaa lai palidz taadam cilveekam/

  +1 0 -1 0

 3. martins teica:

  vispirms sevi ir jāatzīst kad esi alxoxoliķis/ citādkk nekas nesanāks\\\\\\\\\\\\\/

  +1 0 -1 0

 4. Anonīms teica:

  —Tādēļ, ja redzi, ka kāds tev pazīstams cilvēks iepriekšējā vakarā ir izdzēris daudz, bet nākamajā rītā jūtas pārāk normāli,— tas nozīmē, ka šis jau paspējis iepist

  +1 0 -1 0

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.