bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

NP: Latvijas valsts ceļi konkursā uzvar firma ar divas reizes dārgāku piedāvājumu nekā plānots tērēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirms gadu mijas valsts uzņēmums Latvijas valsts ceļi nolēma, ka turpmākos trīs gadus ar ceļu tehnisko aprīkošanu nodarbosies SIA Reck. Tā piedāvātā līguma cena ir astoņi ar pusi miljonu eiro un tā divarpus reizes pārsniedz summu, kādu bija plānots šim pakalpojumam tērēt  jeb 3 600 000 eiro. Otru pretendentu, SIA Fima, kas piedāvāja daudz zemāku cenu, noraidīja, vēstīts raidījumā Nekā personīga.

Raidījumā noskaidrots, ka pretendentam esot trūkusi pieredze, lai gan tieši ar šīs firmas apakšuzņēmumu SIA Kemek Engeneering valsts ceļi bija sadarbojušies 12 gadus.

Vienlaikus minēts, ka Latvijas valsts ceļi nu jau 12 gadus ierīko satiksmes uzskaites punktus. Tie kontrolē, cik un kādas kravas mašīnas brauc pa ceļu, pāri braucošās mašīnas nosver.

Kopš 2005.gada konkursos par šo punktu ierīkošanu uzvarējis uzņēmums Kemek. Darbības joma ir ļoti specifiska un konkurentu nebija. 2016.gadā situācijā mainījās, kad Latvijas valsts ceļi izsludināja konkursu punkta aprīkošanai uz Tīnūžu šošejas, norāda raidījumā.

SIA Kemek Engeneering valdes priekšsēdētājs Elmārs Pētersons raidījumam komentē: «Bijām vienīgie, kas iesniedza piedāvājumu, bet saņēmām no Latvijas valsts ceļiem atteikumu atdzīt mūs par uzvarētājiem, ka it kā konkursa nolikums bija tāds, kas liedza konkursā piedalīties citām kompānijām. Viņu pašu uzrakstītā nolikuma dēļ? Jā, viņu pašu uzrakstītā nolikuma dēļ, tieši tā.»

Nekā personīga noskaidroja, ka tad uzņēmumā Kemek vērsās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) politiķis, bijušais Kandavas domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis. Viņš bija kļuvis par konkurējošās firmas SIA Reck konsultantu. Izteica pārliecību, ka bez Reck virsvadības firmai Kemek valsts pasūtījumos neveikšoties.

Pētersons paudis neizpratni: «Ko viņš gribēja? Viņš gribēja uzzināt sīkāk, ar ko mēs nodarbojamies, informēja, ka tas, ar ko mēs nodarbojamies, interesēja viņu un lika saprast, ka, lai cik ilgi mēs piedalītos konkursā, konkursi tiks noraidīti un konkursā uzvarēs tikai SIA Reck.»

Uzņēmums Reck raidījumam Nekā personīga atzīst, ka pie viņiem Bārenis strādā, viņš arī esot runājis ar konkurentiem no Kemek, tomēr neesot apgalvojis, kas konkursā uzvarēs.

SIA Reck pārstāve Iveta Dzērve raidījumam atbildējusi rakstiski: «Rolands Bārenis ir Reck projektu vadītājs. Kemek ir viens no daudziem apakšuzņēmējiem, kurš savulaik piedāvājis Reck savu sadarbību dažādu projektu ietvaros. Kā jau jebkura apakšuzņēmēja piedāvājumi, arī Kemek piedāvājumi katru reizi tiek izvērtēti, ņemot vērā cenas un kvalitātes attiecības.»

Uzņēmums Kemek sadarbībai piekritis. Reck par pamatu savam konkursa pieteikumam ņēmis Kemek 38 000 eiro vērto piedāvājumu, palielinājis to par 3 000 eiro un konkursu par Tīnūžu punkta aprīkojumu uzvarējis.

Pētersons arī bildis, ka SIA Reck uzvarēja konkursā par cenu, kas bija lielāka par cenu, ko piedāvājis viņa pārstāvētais uzņēmums.

Pērnā gada sākumā Latvijas valsts ceļi izsludināja konkursu par visu Latvijas autoceļu elektrifikāciju. Prasīja ierīkot ne tikai automašīnu svēršanas un uzskaites punktus, bet arī luksoforus, apgaismojuma stabus, meteostacijas, ātruma indikatorus un citas iekārtas. Šajā konkursā Kemek nolēma ar Reck vairs nesadarboties, bet startēt kā Lietuvas uzņēmuma Fima apakšuzņēmums. Fimas piedāvātā cena bija 3 380 700  eiro, kas ir par 220 000 mazāk, nekā Latvijas valsts ceļi šim iepirkumam bija plānojuši (3 600 000 eiro). Tomēr valsts ceļi Fimu no dalības konkursā izslēdza.

Pētersons raidījumam Nekā personīga stāstījis arī to, ka rezultātā SIA Fima tika diskvalificēta dēļ pieredzes, kas trūkst tieši kompānijai Kemek Engeneering. Pretenzijas vērstas attiecībā uz uzstādītām iekārtām, kā arī pieredzi darbam ar uzstādītām iekārtām«Kaut gan tādas iekārtās jau 20 gadus mēs Latvijas valsts ceļiem esam uzstādījuši,» neizpratnē Pētersons.

No konkursa komisijas sēžu protokoliem Nekā personīga atklāj, ka Kemek neesot varējis uzrādīt pieredzi darbam ar specifiskām svēršanas iekārtām. Kemek apgalvo, ka Latvijā tādu iekārtu nemaz neesot un nolikums ļaujot uzrādīt analoģiskas ierīces.

Jānorāda, ka komisija par uzvarētāju šajā konkursā atzina SIA Reck. Tā piedāvātā cena sākotnēji bija deviņi miljoni, bet komisija secināja, ka firma kļūdījusies aprēķinos un ļāva Reck samazināt cenu līdz astoņarpus miljoniem (8 529 380 eiro).

Derējusi arī Reck uzrādītā pieredze – uzstādītie svari robežpunktos. Komisiju nav mulsinājis tas, ka šo svaru uzstādītājs ir Kemek, kurš pieredzes trūkuma dēļ diskvalificēts. Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem komisijas lēmumu apstiprināja Latvijas valsts ceļu valdes loceklis Edgars Strods.

VAS Latvijas valsts ceļi valdes loceklis Stords komentē: «Rezultāts ir paziņots, bet viņš ir apstrīdēts.»
NP: «Bet kādēļ jūs paziņojāt šādu rezultātu?»
Strods: «Tāpēc, ka iepirkumu komisija izvēlēja pretendentus un lētākais pretendents neatbilda kvalifikācijas prasībām.»
NP: «Lētākais pretendents gan saka, ka tieši otrs nav atbildis kvalifikācijas prasībām, jo viņam ir lielākā pieredze, 20 gadu pieredze šādos iepirkumos esot.»
Strods: «Nu tas jājautā iepirkumu komisijai, kāpēc viņi tā izvērtēja.»
NP: «Vai nemulsināja iepirkumu komisiju un Jūs, kā gala parakstītāju, tas, ka ir par pieciem miljoniem dārgāks, nekā budžetā paredzēts finansējums?»
Strods: «Protams, šis skaitlis ir diezgan ievērojams. Ja es nemaldos, tad ir tā, ka tika izvērtētas arī šīs otras cenas, tika pieaicināti eksperti, kas konstatēja, ka cenas ir atbilstošas tirgus situācijai.»

Situācija, ka pretendents iesniedz piedāvājumu, kura cena divarpus reizes pārsniedz plānoto, ir ārkārtēja un nav bieži sastopama iepirkumos, stāsta Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja Dace Gaile.

Gaile raidījumam atzīmē, ka pasūtītājam tas varētu būt ļoti būtisks iemesls iepirkuma pārtraukšanai.

Tomēr Latvijas valsts ceļi izvēlējās nevis iepirkumu pārtraukt, bet algot ekspertu. Tika piesaistīts Rīgas domes uzņēmuma Rīgas gaisma speciālists Edmunds Krēsle. Viņš divu nedēļu laikā sagatavojis analīzi, ka Reck iesniegtais astoņarpus miljonu eiro vērtais piedāvājums atbilst tirgus situācijai.

Vienlaikus izrādījies, ka Reck apakšuzņēmējam SIA Interum Technologies ir nodokļu parāds, kas liedz saņemt valsts pasūtījumu. Arī šis apstāklis Latvijas valsts ceļiem nebija šķērslis vienoties ar Reck. Tam ļāva apakšuzņēmēju nomainīt.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, runājot par to, kā viņš vērtē šādu rezultātu, min: «Nu, ieplānotā budžeta ietvaros tam būtu jābūt. Tiešām neesmu lietas kursā par to, ka būtu dārgāks.»

Savukārt Lietuvas uzņēmums Fima uzskata, ka Latvijas valsts ceļi rīkojušies diskriminējoši un iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā. Jānorāda, ka kamēr tas nav izskatīts, iepirkums ir apturēts.

SIA Fima tehniskais direktors Aleksandrs Grebežs Nekā personīga teicis: «Esam iesnieguši sūdzību tāpēc, ka uzskatām, ka mūs diskvalificēja konkursā nepamatoti un uzskatām, ka mūsu pieredze ir pierādīta.»

Nekā personīga arī noskaidrojis, ka uzņēmums Reck ir īsts valsts konkursu veiksmes stāsts. Pirms pusotra gada tam izdevies uzvarēt CSDD konkursā par radaru uzstādīšanu ar piedāvājumu, kas bija par trim miljoniem dārgāks, nekā otram pretendentam.

Ar policiju Reck ir 600 000 eiro  līgums par radaru datu pārraidi. Uzņēmums par divarpus miljoniem uzstādīs elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas. Reck ir arī viena no trim firmām apvienībā, kas uzvarējusi 110 miljonu sarunu procedūrā par Kurzemes loka elektropārvades līniju pārbūvi. Paredzēts, ka šajā iepirkumā luksoforus uz ceļiem uzstādīs Reck apakšuzņēmums Moduls Interjers.

Pēc Nekā personīga intereses Satiksmes ministrija piektdien, 5.janvārī, izplatījusi paziņojumu, ka 8,5 miljoni ir Latvijas valsts ceļu konkursā akceptētā paredzētā maksimālā cena, kas varot arī samazināties.

Ref: 225.000.103.2031


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.