bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.06.2018 | Vārda dienas: Rasa, Rasma, Maira
LatviaLatvija

Opozīcijai nebalsojot, RD nepieņem lēmumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Opozīcijas deputātiem nepiedaloties balsojumā, Rīgas domes (RD) Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 11.jūnijā, nespēja pieņemt lēmumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu AS Rīgas Centrāltirgus (RCT) pamatkapitālā.

Pirmdien, 11.jūnijā, komitejā RCT prezentēja Vidzemes tirgus atjaunošanas plānu. Līdz septembrim RCT cerēja atrisināt jautājumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu viņu pamatkapitālā, līdz novembrim pabeigt abu ēku demontāžu, ko nepieciešams veikt, lai sakārtotu tirgus teritoriju, laika posmā no jūlija līdz martam pabeigt turpmākās apsaimniekošanas scenāriju pilnīgu izstrādi un 2019.gada maijā sākt izvēlētā scenārija realizāciju.

Taču spraigas diskusijas izcēlās pēc vairāku opozīcijas deputātu jautājuma par to, kāpēc pamatkapitālā Vidzemes tirgu nevar iekļaut vēlāk, kad būs gatavi attīstības scenāriji. Viens no RCT valdes locekļiem Kaspars Zauls norādīja, ka tas ir pamatnoteikums, lai RCT vispār varētu sākt strādāt pie attīstības iecerēm, taču šāds arguments opozicionārus neapmierināja.

Piemēram, Juris Jurašs (JKP) sacīja, ka gluži vienkārši netic, ka RCT ir spējīgs šo tirgu attīstīt, tādēļ šāda darbu kārtība viņā nevieš uzticību.

Arī citi opozīcijas deputāti vairākkārt pauda viedokli, ka RCT visu sākot «no otras puses», sākumā nevis piedāvājot attīstības scenārijus un tikai tad lūdzot tirgus iekļaušanu pamatkapitālā, bet gan otrādi. «Jūs gribat, lai mēs to ieguldām pamatkapitālā, nemaz nezinot, kas konkrēti tur būs nākotnē. No uzņēmējdarbības viedokļa tas ir ačgārni. Tas ir nepārliecinoši un nevieš nekādu uzticību,» sacīja deputāte Marija Balcere (JKP).

Arī deputāts Viesturs Zeps (LA) sprieda, ka, viņaprāt, Vidzemes tirgus ieguldīšana RCT pamatkapitālā ir saistīta ar RCT pamatvērtības celšanu, jo neviena prezentētā plāna punkta izpildei neesot nepieciešams tirgu ieguldīt pamatkapitālā. Zauls gan šādu versiju kategoriski noliedza.

Deputāte Inese Andersone (V) interesējās, kas liedzis RCT uzlabot piena paviljonu un pārējo tirgus teritoriju, kas RCT pieder jau gadiem. Zauls skaidroja, ka tas ir saistīts ar pamatkapitāla jautājumu un tiesvedības procesiem, lai iegūtu savā īpašumā visu tirgu. Andersone gan pauda pārliecību, ka tas neskar nedz piena, nedz gaļas paviljonu un neliedzot atjaunot šīs ēkas. Kāpēc tas līdz šim nav noticis, Zauls atbildēt nevarēja.

Tāpat viņa jautāja, kādēļ attīstības scenāriju izstrādei nepieciešams pusgads, jo pēc viņas rīcībā esošās informācijas, šādas darbs aizņem aptuveni divus mēnešus. Zauls skaidroja, ka šajā laika posmā iekļauta arī iepirkumu nolikumu izstrāde un citi darbi.

Galu galā opozicionāri pauda, ka viņi neesot saņēmuši nevienu pamatotu atbildi uz jautājumu, kādēļ jautājums par īpašuma iekļaušanu pamatkapitālā ir izšķirošs tieši tagad. Līdz ar to deputāts Zeps piedāvāja lēmumu dalīt divās daļās. Viņš piedāvāja pirmajā daļā uzdot par pienākumu RCT veikt visas darbības, ko tas ir plānojis, bet otrajā – lemt par Vidzemes tirgus iekļaušanu tā pamatkapitālā, ja kāds no izstrādātajiem scenārijiem tiks atzīts par labu esam.

Deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S) pauda, ka viņu savukārt pārsteidzot opozīcijas nekompetence un neprofesionālisms. Pēc viņas teiktā, izbraukuma sēdē viss ticis skaidri pastāstīts gan par tiesvedībām, gan plāniem. «Iedomājieties, ka ir mežs, kurš ir pilns ar sēnēm, un cilvēku kompānija izdomā sēnes salasīt. Un tad pēkšņi viens sāk spriest par to, cik lielā grozā likt, pa kuru taciņu iet, pie kuras priedes apstāties, bet sēnes kā stāv tā stāv,» izteicās Ločmele-Luņova, paužot pārliecību, ka opozīcija vēlas kavēt tirgus attīstību.

Rezultātā opozīcija nepiedalījās balsojumā par lēmumprojektu un ar vienas balss trūkumu koalīcijai neizdevās nodrošināt kvorumu, lai to pieņemtu.

Kā vēstīts, ja Rīgas dome pieņems lēmumu par Vidzemes tirgus ieguldīšanu RCT pamatkapitālā, tirgus vadība apņēmusies izstrādāt trīs iespējamos tirgus attīstības variantus, iekļaujot arī ekonomiskās izmaksas un risku izvērtējumu.

Patlaban RCT izcēlusi trīs iespējamos scenārijus – rīkot tirgus nomas tiesības izsoli uz 30 gadiem, paredzot, ka tirgu attīstīs investors par saviem līdzekļiem. Tāpat kā iespējamais variants tiek izskatīta iespēja tirgu attīstīt pašam RCT, bet tad šim mērķim būs nepieciešams ņemt kredītu. Kā trešo variantu RCT piedāvā uzņemties apsaimniekošanu, taču iznomāt objektus trešajām personām, kuras nodrošinātu attiecīgo objektu attīstīšanu.


Pievienot komentāru

Ukrainas plānotā pretkorupcijas tiesa nestrādātu iedarbīgi, tā aizdevēji SVF

Ieklausoties Rietumu spiedienā aktīvāk cīnīties ar korupciju, Ukrainas parlaments jūnijā ir pieņēmis likumu par īpašas pretkorupcijas tiesas izveidi, tomēr Kijevas naudas devējs Starptautskais Valūtas fonds jau aicinājis likumu grozīt, lai panāktu, ka tiesa tiešām var strādās iedarbīgi.

Latvijā preču un pakalpojumu cenu līmenis pērn bijis 72% no ES vidējā

Patēriņa preču un pakalpojumu cenu līmenis Latvijā pērn bijis 72% no Eiropas Savienībā vidējā, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat jaunākie dati.

Diplomātisko pasi plāno izsniegt arī Satversmes tiesas tiesnešiem un Augstākās tiesas priekšsēdētājam

Saeima trešdien, 20.jūnijā, konceptuāli atbalstījusi grozījums likumā Par diplomātisko pasi, kas paredz tiesības diplomātisko pasi saņemt arī Satversmes tiesas tiesnešiem un Augstākās tiesas priekšsēdētājam, vēsta Saeimas Preses dienests.

Atbalsta konvencijas par kuģu balasta ūdens kontroli un pārvaldību ratificēšanu

Saeima otrajā galīgajā lasījumā, trešdien, 20.jūnijā, atbalstīja likumprojektu ar kuru ratificē 2004.gada Starptautisko konvenciju par kuģu balasta ūdens un nosēdumu kontroli un pārvaldību. Konvencija paredz tās dalībvalstu vienotu rīcību, lai ar kuģu balasta ūdens un nosēdumu kontroli un pārvaldību novērstu, samazinātu un likvidētu kaitīgu ūdens organismu un patogēnu pārnesi.

Saeima par atzīmējamo dienu nosaka Latgales kongresa dienu

Saeima trešdien, 20.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas par atzīmējamo dienu nosaka 27.aprīli – Latgales kongresa dienu.

Turpmāk sabiedriskie mediji vairs nebūs reklāmas tirgū

Saeima otrajā lasījumā steidzamības kārtā atbalstījusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu iziešanu no reklāmas tirgus visās platformās no 2021.gada, vēsta Saeimas Preses dienests.

Gobzems: Mums šodien cenšas aizvērt muti; KPV LV nav izdevīgi esošajai varai

«Mēs neesam izdevīgi esošajai varai, jau ierastajai kārtībai, jo pirmo reizi priekšvēlēšanu laikā kāda partija ir gatava runāt ar faktiem. Mums šodien cenšas aizvērt muti,» tā preses konferencē pēc KPV LV deputāta Artusa Kaimiņa KNAB aizturēšanas izsakās partijas izvirzītais premjera kandidāts Aldis Gobzems.

Turpmāk mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas process būs paātrināts

Saeima trešdien, 20.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Kriminālprocesa likumā, ar kurām vienkāršos un paātrinās mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas procesu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Vjetnamā strādājošos Latvijas uzņēmumus ar ienākuma nodokļiem neapliks dubulti

Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi, ziņo Saeimas Preses dienests.

Igaunijas nodevēju Simmu tiesa atstāj cietumā uz visiem 12 gadiem

Tartu Apgabaltiesa nolēmusi, ka Igaunijas Aizsardzības ministrijas bijušajam vadošam darbiniekam Hermanam Simmam, kurš notiesāts par valsts nodevību, ir jāizcieš tam piespriestie 12 ar pusi gadi cietumā bez iespējas tik atbrīvotam agrāk.

Paplašinās atbildību par valsts karoga zaimošanu

Par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu vainīgās personas būs saucamas pie atbildības, tāpat stingrāk uzraudzīs karoga izgatavošanu un izplatīšanu tirdzniecībai. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā galīgajam lasījumam parlamentā atbalstītie grozījumi Latvijas valsts karoga likumā.

HES un vēja elektrostacijās pērn saražots par 70,5% vairāk elektroenerģijas

Kopējais energoresursu patēriņš 2017.gadā bijis 194,9 petadžouli, kas ir par 5,5% vairāk nekā 2016.gadā. Pēdējo piecu gadu laikā no 2013.gada  līdz 2017.gadam kopējais energoresursu patēriņš nav būtiski mainījies, bet par 2,55 procentpunktiem palielinājies atjaunīgo energoresursu īpatsvars tajā.

Aplēses: Igaunijā 15% pusaudžu cieš no psihiskām slimībām

Igaunijā aptuveni 30 000 pusaudžu vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kas ir ap 15% no visiem iedzīvotājiem šajā vecuma grupā, ir konstatēta kāda psihiska slimība vai traucējumi, bet recepšu antidepresantus lieto tuvu pie 3 000 nepilngadīgajiem, tā liecina oficiālās aplēses, kaut arī precīzu datu šajā jomā nav.

Saeima balsojumā neatbalsta Rasnača demisiju

Trešdien, 20.jūnijā, Saeima ar balsojumu 33 par un 41 pret, deviņiem deputātiem atturoties, neatbalstīja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL–TB/LNNK) demisiju.

Maigāki sodi digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētajiem; idejas autori cietumsodu nesaņem

Rīgas apgabaltiesa pasludināja saīsināto spriedumu tā dēvētās digitālās televīzijas lietā, ar kuru attaisnoja iepriekš notiesāto bijušo Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni, taču piemēroja naudas sodus un reālu brīvības atņemšanu citiem apsūdzētajiem.

Pēc Saeimas sēdes KNAB darbinieki aiztur Kaimiņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki  pēc Saeimas sēdes aizturēja parlamentārieti Artusu Kaimiņu. Viņš zināja teikt, ka uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju izsaukta partijas grāmatvede, un piebilda, ka nespējot saprast, kāpēc birojs to darījis, jo partijai tā dēvētās «melnās kases» neesot.

ASV izstājas no ANO Cilvēktiesību padomes

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par izstāšanos no ANO Cilvēktiesību padomes, kas uzrauga cilvēktiesību ievērošanu pasaulē, Vašingtonai uzskatot, ka organizācijā tiek ievēlētas valstis, kuras ilgstoši pieļauj rupjus cilvēktiesību pārkāpumus.

Vai atklāto «mafijas» shēmu dēļ kriminālvajāšanai izdos Kaimiņu?

Pašlaik Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskata Ģenerālprokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu,  apstiprināja KPV LV premjera amata kandidāts advokāts Aldis Gobzems.

Kontroles dienests nedrīkstētu atrasties viena cilvēka pakļautībā, tā Znotiņa

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests nedrīkstētu atrasties viena cilvēka pakļautībā, norāda Kontroles dienesta priekšniece Ilze Znotiņa.

Kanāda legalizē marihuānu lietošanai vienkārši tāpat

Kanādas parlaments pieņēmis likumu, kas paredz atļaut lietot marihuānu atpūtas nolūkos. Šīs psihoaktīvā auga lietošana medicīniskos nolūkos Kanādā bijusi atļauta kopš 2001.gada.

Deputāti: kredītņēmēju spēju atmaksāt aizdevumu vērtēs stingrāk

Latvijā vēlas stingrāk vērtēt kredītņēmēju spēju aizdevumu atmaksāt, informē Saeimas Preses dienests.

Plāno aizliegt militārās apmācības, kas netiek organizētas valsts aizsardzībai

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu veikt, organizēt un piedalīties militāri taktisku uzdevumu izpildes apmācībās.

Čakša apstiprina Lietuvas dienestu veiktu pratināšanu, tomēr detaļās neieslīgst

Lietuvas dienesti lietā par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā ir nopratinājuši arī Latvijas veselības ministri Andu Čakšu, atzīst amatpersona.

Cilvēktiesību komiteja: VDK dokumentiem jābūt publiski pieejamiem

Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumenti ir daļa no nacionālā dokumentārā mantojuma, kas jānodod mūžīgai glabāšanai kā nedalāms kopums un kuriem jābūt publiski pieejamiem pētniecībai Latvijas Nacionālajā arhīvā.

Francijas prezidents publiski audzina pusaudzi par nepieklājīgu izturēšanos

«Kā iet, Manu?» tā Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzrunājis kāds jaunietis svinīgas ceremonijas laikā, turklāt liberāli noskaņotā politiķa priekšā dziedājis starptautisko sociālistu himnu.

Jaunākie komentāri