bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 30.08.2014 | Vārda dienas: Samanta, Jolanta, Alvis

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Gaismas pilī atklāta ziedotāju siena

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils finansiālajiem atbalstītājiem piektdien, 29.augustā, atklāta Lielā ziedotāju siena.

LM pārdos krievu miljonāra kontrolētam uzņēmumam vai ukraiņiem

Sarunas par maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS Liepājas metalurgs pārdošanu notiks ar diviem pretendentiem - Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu United group, kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss, un Ukrainas uzņēmumu KVV group, paziņojis LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā pieaudzis par 3,9%

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,2%.

Algu pieauguma tempi Latvijā samazinās

Vidējā darba samaksa šā gada otrajā ceturksnī augusi lēnāk nekā šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar atbilstošiem periodiem pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie jaunākie dati.

Jau šobrīd pārtērēts planētas šī gada ekoloģiskais budžets

Katru gadu tiek noteikta diena, kad cilvēces resursu patēriņš konkrētajā gadā pārsniedz to, ko Zeme spēj ilgtspējīgi atjaunot. Šis datums pakāpeniski virzās arvien tuvāk gada sākumam – 2000. gadā tas bija 1. oktobris, šogad 19.augusts.

Lietuvas kravas pārvadātāji meklē iespējas, kā turpināt darbību

Pēc vairākas nedēļas ilgas klusēšanas vairāki Lietuvas kravu pārvadātāji nākuši klajā ar paziņojumiem, ka Krievijas noteiktais embargo daudzu pārtikas produktu importam «iedzinis stūrī» daudzus uzņēmumus, atzīst Lietuvas Ceļu pārvadājumu uzņēmumu asociācijā «Linava».

Pabriks: Eiropai un ASV militāri jāatbalsta Ukraina

Eiropas un ASV valstu vadītājiem nekavējoties jāvienojas sniegt ekonomisku atbalstu Ukrainas valdībai, jo valstī, kurā norit karadarbība, ekonomiskā situācija ir kritiska. Tāpat Ukrainas armija jānodrošina ar adekvātu militāro nodrošinājumu, lai tā spētu stāties pretī Krievijas karavīriem, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Ar zibakciju noslēgs 27 piketu sēriju pret dzīvnieku izmantošanu cirkā

Sestdien, 30.augustā, plkst. 13:00 pie Rīgas cirka notiks neparasta un vizuāli iespaidīga zibakcija, kuras laikā cilvēki simboliski paudīs savu atbalstu līdzcietīgai un labestīgai attieksmei pret dzīvniekiem un atvadīsies no zilonenēm Sonjas un Vana Manas, kuras kopš marta tiek izmantotas Rīgas cirka izrādēs.

Ukrainā: Par Krievijas iebrukuma gaitu stāsta kaujas dalībnieks

Ukrainas Drošības un aizsardzības padome apstiprinājusi, ka Krievijas bruņotie spēki, iebrīkot kaimiņvalstī, ieņēmuši Doņeckas apgabala Novoazovskas pilsētu un apkārtējos ciemus. Par iebrukuma gaitu stāsta ukraiņu brīvprātīgo bataljona «Dņepra 1» karavīrs.

Deputātiem 11. Saeimas laikā daudz neattaisnotu kavējumu komisijās

Vērojama pozitīva tendence deputātu disciplīnā, apmeklējot 11. Saeimas plenārsēdes, taču joprojām daudziem tā «pieklibo» komisiju sēžu apmeklējumā.

Krievijas militārās lidmašīnas pārkāpj arī Somijas gaisa telpu

Krievijas militārās lidmašīnas nepilnas nedēļas laikā trīs reizes pārkāpušas Somijas gaisa telpu, par ko informējusi Somijas aizsardzības ministrija.

Uzņēmējs: Krievijas tūristu plūsma neizbēgami samazināsies

Ukrainas krīzes dēļ Krievijas tūristu skaits Eiropā ir samazinājies par 30-40% un tas neizbēgami ietekmē arī Latviju, norāda tūrisma uzņēmuma Baltic Travel Group valdes priekšsēdētājs Vlads Korjagins.

ĀM: Krievijas agresīvās darbības apdraud mieru visā Eiropas kontinentā

Latvija nosoda Krievijas Federācijas bruņoto spēku īstenoto iebrukumu Ukrainas teritorijā. Šī ir atklāta Krievijas Federācijas agresija pret Ukrainas valstisko suverenitāti un teritoriālo integritāti un grauj starptautisko tiesību pamatprincipus, norāda Latvijas Ārlietu ministrijā.

Ziņo par Krievijas karavīru iebrukumu Ukrainā

NATO publiskojusi satelītattēlus, kas apliecina Krievijas spēku iesaistīšanos militārās operācijās Ukrainā.

Globālā ekonomika: Nenoteiktība kļūst lielāka

Par spīti pozitīvajām gaidām gada sākumā, dažnedažādi faktori ir noteikuši to, ka nākas pārskatīt šā un nākamā gada izaugsmes prognozes, diemžēl uz leju. Pēdējā laikā saasinās notikumi Ukrainā, kas veido nelabvēlīgas reģiona ekonomisko attīstības perspektīvas. Tomēr tā ir vien daļa no globālās ekonomikas un to virzošajiem spēkiem, uzskata SEB ekonomists Dainis Gašpuitis.

Brīvdienās nokrišņi pakāpeniski mitēsies

Piektdien un sestdien laika apstākļus vēl noteiks ciklona darbība, līdz ar to daudzviet gaidāms lietus, kas piektdienas naktī vietām būs stiprs, bet nedēļas nogalē lietus intensitāte samazināsies.

Porošenko: Ukrainā «dislocēts Krievijas karaspēks»

Ukrainas prezidents Petro Porošenko atcēlis vizīti Turcijā, paziņojot, ka Ukrainas austrumos «dislocēts Krievijas karaspēks».

Vidusskolēniem eksāmens fizikā un ķīmijā būs no 2016.gada

Pretrunīgi vērtētais ierosinājums visiem vidusskolēniem noteikt obligātu eksāmenu fizikā un ķīmijā tiks īstenots pēc diviem gadiem, ceturtdien, 28.augustā, uzņēmēju organizāciju rīkotajā diskusijā par eksakto izglītību paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Pie Latvijas robežas manīti Krievijas iznīcinātāji un brīdināšanas lidmašīna

NATO patruļlidmašīnas ceturtdien, 27.augustā, virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pēc vairāku nedēļu pauzes atkal identificējušas Krievijas militārās lidmašīnas.

Prognozē, ka Ebolas epidēmija Rietumāfrikā pieņemsies spēkā

Ebolas vīrussaslimšanas epidēmijas uzliesmojums Rietumāfrikā vēl pieaugs pirms to izdosies apturēs, prognozē vadošs amerikāņu mediķis.

Ar prostatas vēzi Latvijā mirst vidēji viens vīrietis dienā

Pērn vīriešiem Latvijā agrīnā stadijā diagnosticēto prostatas un citu vēža formu gadījumu skaits pieauga. Tomēr statistika vēl arvien ir nepielūdzama – ar prostatas vēzi vien vidēji ik dienas Latvijā mirst viens vīrietis, vēl simtos mērāmi vīriešu nāves gadījumi, ko izraisījušas citas ielaistas, bet šodien ārstējamas slimības.

Uz laiku atjaunos robežkontroli starp Igauniju un Latviju

Saistībā ar Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas vizīti Igaunijā, no 31.augusta plkst.14:00 līdz 3.septembra vakaram tiks ieviesta robežkontrole starp Igauniju un Latviju.

Citadeles pārdošanā aktīvi iesaistījies zemkopības ministrs Dūklavs

Vēl viens piliens aizdomu kausā par bankas Citadele pārdošanas aizkulisēm ir detaļas saistībā ar procesu, kādā valdība 29. jūlijā aiz slēgtām durvīm izlēmusi par ekskluzīvu priekšrocību došanu vienam pretendentam - ASV finanšu fondam Ripplewood Holdings.

Rietumi palielina spiedienu uz Krieviju saistībā ar «jaunas frontes atklāšanu» Ukrainā

Vācijas kanclere Angela Merkele prasījusi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam paskaidrot ziņas, ka Krievijas karaspēks iebrucis Ukrainas galējos dienvidaustrumos.

Infektologs: Ebolas vīrusa nokļūšanu Latvijā pilnībā izslēgt nevar

Ebolas vīrusa nokļūšanai Latvijā ir mazs risks, tomēr pilnībā to nevar izslēgt, norāda infektologs Jurijs Perevoščikovs.

Lasītākie

Komentētākie