bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 02.04.2015 | Vārda dienas: Imgarde, Irmgarde

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

SEB: Ukraina ir akūtas ekonomiskās krīzes priekšā un gandrīz izsmeltām rezervēm

Baltijas un Centrāleiropas valstis turpina uzrādīt labu noturību pret Krievijas - Ukrainas konflikta, Krievijas pārtikas importa aizlieguma un augošās recesijas ietekmi. Tā pamatā ir labvēlīgie ekonomiskie faktori, tajā skaitā spēcīgs reālā mājsaimniecību ienākumu, it īpaši Baltijas valstīs, pieaugums, kas ļauj uzturēt stabilu privāto patēriņu, norāda SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Saskaņa no jauna vēršas pret Straujumu par viņas pausto Saeimas vēlēšanu dienā

Partija Saskaņa no jauna iesniegusi prasības pieteikumu tiesā pret Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu par viņas izteicieniem Saeimas vēlēšanu dienā pērn 4.oktobrī, lūdzot no viņas piedzīt morālo kompensāciju.

Savu kandidatūru Latvijas prezidenta amatam pieteicis populārs igaunis

Partijas Vienotība valde otrdien, 31.martā, aizvadījusi «konstruktīvas» sarunas ar Tomasu Hendriku Ilvesu, kuru laikā viņam piedāvāts kandidēt uz Latvijas prezidenta amatu.

Krievijas mediji uzķērušies uz joku raksta par Mistral karakuģu piegādi Latvijai

Virkne Krievijas lielāko mediju kā patiesu pārpublicējuši EUObserver 1.aprīļa joku rakstu, ka Francija Krievijai būvēto Mistral klases desantkuģi piegādās Latvijai.

Latvija un Igaunija vienojas par sadarbību kopīga krievu valodas kanāla izveidē

VSIA Latvijas Televīzija valde, tiekoties ar Igaunijas sabiedriskā medija EER valdi, parakstījusi nodomu protokolu, kas, Latvijas valdības pozitīva lēmuma gadījumā, ļaus apvienot abu televīziju intelektuālos un materiālos resursus televīzijas kanāla izveidei krievu valodā, informē VSIA Latvijas Televīzija valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

ES atceļ piena kvotas

Visā Eiropas Savienības teritorijā, sākot no 1.aprīļa, atceltas kvotas piena ražošanai, lai Eiropas piensaimniekiem un pārstrādes uzņēmumiem dotu iespēju aktīvāk konkurēt augošajos Āzijas un Āfrikas tirgos. Kvotu sistēma piena lopkopībā bloka teritorijā tika ieviesta 1984.gadā ar mērķi novērst piena pārprodukciju.

Banku nozares devums Latvijā – mazs, salīdzinot ar citām ES valstīm

Latvijā 2013.gadā banku nozares pienesums ekonomikai kopumā bija 4,39% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vairāk nekā 23 tūkstoši darbavietu, liecina starptautiskās revīzijas un biznesa konsultāciju kompānijas KMPG Baltics SIA veiktais pētījums.

Atkārtotu revīziju Rīgas brīvostā VK varētu pabeigt gada nogalē

Atkārtotu revīziju Rīgas brīvostā par apjomīgā Krievu salas investīciju projekta realizāciju Valsts kontrole plāno pabeigt šī gada nogalē, norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Aviokatastrofas izraisīšanā vainotais pilots sūdzējies par smagu depresiju

Lidsabiedrības Germanwings otrais pilots, kuru vaino apzinātā pasažieru lidmašīnas avārijas izraisīšanā, iepriekš sūdzējies par depresiju. Kā zināms, 24.martā Germanwings pasažieru lidmašīna, kas bija ceļā no Spānijas uz Vāciju, ietriecās Francijas Alpos. Avārijā bojā gāja visi 150 cilvēki, kuri atradās lidmašīnā.

Kasjanovs: Putina atbalstītāji Latvijā nevēlētos dzīvot tādā valstī, kāda ir Krievija

Krievijas opozicionārs Mihails Kasjanovs ir pārliecināts, ka cilvēkiem, kas Latvijā pauž atbalstu Vladimira Putina režīmam, nav detalizētas izpratnes par Krievijas iekšpolitiku. Viņi nekad nevēlētos dzīvot tādā valstī, kāda šodien ir Krievija.

Latvijā beigusies gripas epidēmija; šosezon 22 mirušie

Pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies Latvijas ambulatorajās ārstniecības iestādēs pēc medicīniskās palīdzības gripas gadījumos, nevienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Līdz ar to gripas epidēmija valstī ir beigusies, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.

Pēdējo dienu var iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju par 2014.gadu

Trešdien, 1.aprīlī, līdz pulksten 24:00 vēl pēdējo dienu valsts amatpersonas var iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju par 2014.gadu. Valsts amatpersonām šogad deklarācijā ir jānorāda papildu informācija, taču vienlaikus deklarācijā automātiski var iegūt datus, kas par attiecīgo valsts amatpersonu pieejami dažādās valsts informācijas sistēmās.

SAB uz vienu dienu iedzīvotājiem atklās valsts noslēpumu kambari

Satversmes aizsardzības birojs trešdien, 1.aprīlī, rīkos akciju, kurā ikviens interesents varēs iepazīties ar valsts noslēpumu kambari.

Belēvičam tomēr piešķir pielaidi valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs veselības ministram Guntim Belēvičam no Zaļo un zemnieku savienības ir piešķīris pielaidi valsts noslēpumam, apstiprina Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Igauņu Estonian Air apsūdz airBaltic negodīgā konkurencē

Igaunijas lidsabiedrība Estonian Air apsūdzējusi Latvijas aviokompāniju airBaltic negodīgā konkurencē.

Daļu no Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa nāksies noārdīt un pārbūvēt

Daļu no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa nāksies demontēt un pārbūvēt, otrdien, 31.martā, Saeimas deputātiem komisijas sēdē atzina Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Lietuva: Krievija tiecas padarīt mūs viegli ievainojamus un atkarīgus

Kopš pērnā gada pieauguši Krievijas centieni ietekmēt kaimiņvalstis, tostarp Lietuvu, šī mērķa sasniegšanai liekot lietā virkni politisku, militāru, diplomātisku, ekonomisku un citu pasākumu, paziņojis Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites galvenais padomnieks nacionālās drošības jautājumos Valdemārs Sarapins.

No 1.aprīļa būs jāmaksā par iebraukšanu Jūrmalā

No trešdienas, 1.aprīļa, līdz 30.septembrim, iebraucot Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, būs jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Elektromobiļiem iebraukt kūrortpilsētā atļauts bez maksas. Kā zināms, rudens un ziemas periodā, no 1.oktobra līdz 30.martam, par iebraukšanu kūrortpilsētā nodeva nav jāmaksā.

Mežos zog bērzu sulas; par tecināšanu vairumā ir jāmaksā

AS Latvijas Valsts mežu apsaimniekotajos mežos šajā sezonā konstatēti vairāki gadījumi, kad sulu iegūšanai veikti nelegāli urbumi bērzos, par ko savukārt var tikt piemērots sods līdz pat 700 eiro.

Brāzmainā vēja dēļ saņemti 13 izsaukumi; glābšanas darbi turpinās arī šodien

Saistībā ar brāzmaino un spēcīgo vēju, aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairākiem izsaukumiem visā Latvijā - septiņos gadījumos, lai sazāģētu nolūzušos kokus un aizvāktu tos no ceļa braucamās daļas, vienā gadījumā, lai atbrīvotu no nolūzuša koka vieglo automašīnu G.Astras ielā Rīgā un vienā gadījumā, lai noņemtu nolūzušu koku no kioska Gobas ielā Rīgā.

Altum uzņēmējiem pērn piešķīrusi 48 miljonus eiro

VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum pērn valsts atbalsta programmu ietvaros piešķīra finansējumu par kopējo summu 48,1 miljons eiro, atbalstot vairāk nekā 1 200 uzņēmējdarbības uzsākšanas un attīstīšanas projektu.

PVN un darbaspēka nodokļu ieņēmumi šogad izrādījušies mazāki nekā plānots

Šā gada janvārī un februārī Latvijas konsolidētajā kopbudžetā izveidojās finansiālais pārpalikums 10,2 miljonu eiro apmērā, ko noteica pārpalikums pašvaldību budžetos 36,2 miljonu eiro apmērā un deficīts valsts budžetā 26 miljonu eiro apmērā.

Bondars izredzes uz prezidenta amatu vērtē kā labas; Bērziņš joprojām tielējas

Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars, kurš pašlaik ir vienīgais oficiāli izvirzītais kandidāts Valsts prezidenta amatam, uzskata, ka viņam ir pietiekami labas izredzes tikt ievēlētam.

Streļčenoks: Strīķe nāk uz darbu, bet nestrādā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks pārliecināts, ka amata pazeminātā bijusī biroja vadītāja vietniece Juta Strīķe tikai nāk uz darbu, bet pienākumus nepilda. Tāpēc viņš pašlaik vāc materiālus, lai vērstos tiesā par viņas atlaišanu.

Rīgas lidostā Ryanair pasažieriem vairs nebūs jāmaksā drošības maksa

Lidostā Rīga zemo cenu lidsabiedrības Ryanair pasažieriem no 1.aprīļa vairs nebūs jāmaksā atsevišķi noteiktā drošības maksa, informē lidostā.

Lasītākie

Komentētākie