bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.12.2014 | Vārda dienas: Teiksma, Hilda

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Saeimā pieņemts 2015.gada budžets

Saeima trešdien, 17.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma nākamā gada valsts budžetu, un 2015.gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi prognozēti 7,3 miljardi eiro, bet izdevumi - 7,5 miljardi eiro.

Rubļa nestabilitātes dēļ Apple pārtrauc tirdzniecību Krievijā

Amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmums Apple paziņojis, ka nevar turpināt internetā Krievijā pārdot savus izstrādājumus, jo rubļa vērtība ir pārāk svārstīga, lai varētu noteikt cenas.

2.janvāra brīvdiena būs jāatstrādā 10.janvārī

Piektdienas, 2.janvāra darbdiena, tiks pārcelta uz sestdienu, 10.janvāri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

Latvijā sarūk lauku saimniecību skaits, bet izmantotās zemes platība aug

Vidējo un lielo lauku saimniecību skaits Latvijā pagājušajā gadā pieaudzis par 18,8%, kopā apsaimniekojot 63,6% no visas izmantotās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības. Tas ir par 17,7% vairāk nekā 2010.gadā.

Viens Latvijas iedzīvotājs gadā izdzer 10,2 litrus absolūtā alkohola

Viens Latvijas iedzīvotājs, vecāks par 15 gadiem, gada laikā izdzer vidēji 10,2 litrus absolūtā alkohola. Šāds alkohola daudzums atbilst aptuveni 25,5 litriem degvīna, 204 litriem alus vai 85 litriem vīna.

Igaunijā pūlas «sagremot» ziņas par krievu dubultaģentu Tallinā

Igaunijā sabiedrības uzmanības centrā nonācis Iekšējās Drošības dienests, kurā pēc Krievijas televīzijas paustā, piecpadsmit gadus strādājis darbinieks, kas vienlaikus bijis nodarbināts arī Krievijas Federālajā Drošības dienestā.

Manipulācijas ar kases aparātu datiem veiktas arī citos ēdināšanas uzņēmumos

Pēdējo mēnešu laikā Latvijā atklāti vēl vairāki līdzīgi gadījumi nodokļu nemaksāšanas shēmai restorānā Gan Bei, kad sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos tiek veiktas manipulācijas ar kases aparātu datiem. Tā rezultātā netiek veikta nodokļu nomaksa valsts budžetā pilnā apjomā, taču klientiem, saņemot čekus, rodas maldīgs iespaids par darījuma likumību.

Pakistānā sēras pēc necilvēcīgā uzbrukuma skolai

Pakistānā sākta to 132 skolēnu un deviņu skolotāju apbedīšana, kurus otrdien, 17.decembrī, iebrūkot skolā, nonāvēja organizācijas «Taliban» kaujinieki. Latvija izsaka visdziļāko līdzjūtību Pakistānai.

Iespējams, Jūrmalā vairs nebūs Jaunais vilnis, Comedy Club un KVN

Iespējams, ka pēc Maskavas vadošo politiķu rīkojuma Jūrmalā savus pasākumus vairs nevar rīkot konkurss Jaunais vilnis, KVN, kā arī humoršovs Comedy Club.

Deputāti neatbalsta pedagogu algu publiskošanu

Par nākamā gada valsts budžeta projektu virzību atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija un par izglītības nozari atbildīgā Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 16.decembrī, neatbalstīja priekšlikumu publiskot pedagogu atalgojumu.

LRA: Nākamā gada budžets «salipināts kopā» lielā steigā

Valsts budžets 2015.gadam ir tapis lielā steigā un partijām, kas nav pārstāvētas koalīcijā, nav bijusi iespēja ar to pienācīgi iepazīties. Tā uzskata visu trīs parlamenta opozīcijā strādājošo partiju frakciju vadītāji.

Liepiņš: Ryanair martā var pamest Rīgas lidostu

Zemo cenu lidsabiedrība Ryanair vēl nav noslēgusi jaunu līgumu ar Rīgas lidostu un no marta var arī no Rīgas aiziet, ņemot vērā šīs lidsabiedrības visai neordināros lēmumus arī citās lidostās, norāda lidostas vadītājs Andris Liepiņš.

Bankrotu vilnis Polijā rimies; Latvijā maksātnespēju pieaugums

Šā gada pirmajā pusgadā Polijā par 11,5% sarucis bankrotu skaits, kamēr Latvijā tas palielinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar 2013.gadu.

Eksperti: Gaismas pils fasādes tīrīšanai jāmaksā desmit reizes lētāk

Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija ir satraukta par izskanējušo informāciju, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas fasādes tīrīšana izmaksā 80 000 eiro.

Google meklēšanas tendences Latvijā šogad - eiro kalkulators un mīlestības definīcija

Google otrdien, 16.decembrī, prezentē gadskārtējo 14. meklēšanas gada pārskatu Year in Search. Tas ir skats uz 2014. gadu ar pasaules kolektīvajām acīm tīmeklī, piedāvājot šī gada svarīgāko notikumu un populārāko tendenču unikālu atspoguļojumu, balstoties uz Latvijā veiktajiem meklējumiem.

Krievija cenšas glābt rubli, turpinot paaugstināt procentu likmi

Krievijas Centrālā Banka naktī uz otrdienu, 16.decembri, strauji paaugstinājusi pamata procentu likmi par 5,5 procentpunktiem līdz 17%. Strauji augošās inflācijas apstākļos šis ārkārtas solis sperts, lai glābtu Krievijas rubli, vērtē ziņu aģentūra Reuters.

Saeima galīgajā lasījumā lems par nākamā gada budžeta projektu

Saeimas deputāti trešdien, 17.decembrī, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā lems par nākamā gada budžeta projektu, kā arī likumprojektu «Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015., 2016. un 2017.gadam» un 19 likumprojektiem, kas saistīti ar nākamā gada budžetu.

BTA: Vētras Billie radīto bojājumu kopsumma var sasniegt 55 000 eiro

Līdz šim iesniegti 38 nekustamo īpašumu un transportlīdzekļu bojājumu pieteikumi, kam par iemeslu kļuvusi aizvadītajā nedēļas nogalē Latviju sasniegusī vētra Billie, vēsta BTA. Provizoriskie aprēķini liecina, ka apdrošināšanas atlīdzību kopsumma BTA klientiem par vētras radīto bojājumu novēršanu varētu sasniegt 55 000 eiro.

53% iedzīvotāju joprojām pārrēķina cenas no eiro uz latiem

Lata nomaiņa pret eiro desmitajai daļai Latvijas iedzīvotāju likusi pārskatīt savas finanses un stimulējusi atlikt uzkrājumiem lielākas naudas summas. Pēc eiro ieviešanas gandrīz katrs ceturtais jeb 24% cilvēku savas finanšu rezerves izvēlas veidot, ieguldot apdrošināšanā ar uzkrājumu.

Austrālijas ķīlnieku sagrābšana: Policija sāk izmeklēt trīs cilvēku bojāeju

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAustrālijā policija sākusi izmeklēt pirmdienas, 15.decembra, ķīlnieku sagrābšanu, kas kādā Sidnejas kafejnīcā noslēdzās traģiski ar trīs cilvēku nošaušanu.

Baltkrievija slēpj ĀCM patiesos apmērus savā valstī

Āfrikas cūku mēris aizvien turpina izplatīties mežacūku populācijā, un īpaši intensīvi tas notiek Vidzemē, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Gaidāma vējaina, taču silta nedēļa

Šonedēļ no Atlantijas okeāna pāri Norvēģu jūrai un Skandināvijas pussalas centrālajai daļai uz austrumiem virzīsies vairāki cikloni. Latvijā laika apstākļus noteiks to nestās mākoņu un nokrišņu zonas, brāzmainie vēji un siltās gaisa masas.

Dānija izvirza prasības uz milzīgu Arktikas teritoriju pie Ziemeļpola

Dānija izvirzījusi teritoriālās prasības uz milzīgu arktiskās jūras gultnes teritoriju pie Ziemeļpola. Tā, saskaņā ar Dānijas datiem, ir Grenlandes turpinājums.

Rīgas brīvosta plāno prāvus tēriņus; Ziemassvētku eglītei atvēl 41 000 eiro

Neraugoties uz saspīlēto situāciju Krievijā un pret to ieviestajām sankcijām Rīgas brīvostas pārvalde sagatavojusi 2015.gada budžetu, kurā paredz gan kravu pieaugumu, gan apjomīgus tēriņus pašu vajadzībām – jaunas dienesta automašīnas, peldceliņus un svētku šovu darbiniekiem, kā arī programmu reklāmai par pusotru miljonu.

MK atbalsta deputātu priekšlikumus budžetam vairāk nekā miljona apmērā

Valdība pirmdien, 15.decembrī, ārkārtas sēdē skatot Saeimas frakciju iesniegtos priekšlikumus nākamā gada budžetam, atbalstīja priekšlikumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā.

Lasītākie

Komentētākie