bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 23.10.2014 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Latvijā novērots mīnus astoņu grādu sals

Sals Latvijā ceturtdienas, 23.oktobra rītā, sasniedzis mīnus 8 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Pārtikas produktos turpmāk noteiks pieļaujamo «slikto» tauku daudzumu

Lai nodrošinātu veselīgāka uztura pieejamību, pārtikas produktos turpmāk tiks noteikts pieļaujamais transtaukskābju daudzums. To paredz Saeimā ceturtdien, 23.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Microsoft viedtālruņos vairs neizmantos Nokia zīmolu

Amerikāņu datortehnoloģiju korporācija Microsoft nolēmusi turpmāk jaunajos viedtālruņos neizmantot Nokia zīmolu. Pretrunīgi vērtētais solis tiek sperts mazāk nekā gadu pēc pazīstamā Somijas mobilo tehnoloģiju uzņēmuma iegādes.

Vilks: Ar šovmena dotībām nepietiek, lai pieņemtu budžetu sabiedrības interesēs

«Visi zina baronu Minhauzenu, kas ieguvis pasaules slavu ar saviem neticamajiem stāstiem, bet daudzi varbūt nenojauš, ka mums Latvijā ir pašiem savs Minhauzens no Ventspils, par kuru esmu runājis jau 2011.gadā. Taču, lai visiem būtu saprotams, par ko runa, jāatgādina dažas ābeces patiesības, kuras Lemberga kungam vai nu nav zināmas, vai arī tās tiek izmantotas manipulēšanai ar sabiedrības viedokli,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Ārvalstu mediji: Mīklainā zemūdene uzdzinusi aukstus šermuļus Baltijas reģionā

Mīklainās zemūdenes parādīšanās pie Stokholmas uzdzinusi aukstus šermuļus Baltijas jūras reģiona valstīm, kas pēdējos mēnešos piedzīvojušas neskaitāmus sauszemes, jūras un gaisa robežas pārkāpumus no Krievijas puses, norāda ārvalstu mediji.

Bērziņš dod nedēļu laika vienoties par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicinājis topošās koalīcijas partijas līdz nākamai trešdienai, 29.oktobrim, vienoties par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, pēc tikšanās ar prezidentu sacīja Vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Aizvadīts nokrišņiem bagātākais oktobra vidus Latvijā

Lai gan dekādes vidējā gaisa temperatūra bija tikai 1,1 grādu virs normas, tās laikā piedzīvoti ievērojami temperatūras kontrasti.

Jau šonedēļ pulksteņa rādītāji būs jāpagriež uz ziemas laiku

Jau svētdienas, 26.oktobra naktī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks svētdien, 26.oktobrī, plkst. 04:00 naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Plūdi Ogres pašvaldībai radījuši teju miljonu eiro zaudējumus

Ogres novada pašvaldības zaudējumi pēdējos plūdos tiek lēsti 882 810 eiro apmērā, informē Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumekalne.

EP apstiprina jauno Eiropas Komisiju

Eiropas Parlaments trešdien, 22.oktobrī, plenārsesijā Strasbūrā apstiprinājis jauno Eiropas Komisiju, kuru vadīs Žans Klods Junkers.

Tuvojas ziema, bet vienošanās ar Krieviju par gāzes piegādēm joprojām nav

Briselē otrdien, 21.oktobrī, bez vienošanās beigusies tikšanās starp Eiropas Savienības, Krievijas un Ukrainas pārstāvjiem par gāzes piegādēm šai ziemai Ukrainai, caur kuras teritoriju plūst arī gāze uz virkni citu Eiropas valstu.

Muitas suņi šogad atraduši vairāk nekā 150 000 nedeklarētu eiro

Muitas pārvaldes kinologi ar skaidras naudas meklēšanas suņiem šogad deviņu mēnešu laikā astoņos gadījumos konstatējuši nedeklarētu skaidru naudu 151 393 eiro vērtībā.

Rīgā plīsušo kanalizācijas vadu labos vairākas dienas

Kā noskaidrots remontdarbu gaitā šīs nakts laikā, Bāriņu ielā plīsušais kanalizācijas vads ir sliktākā stāvoklī, nekā iepriekš bija domāts, tādēļ tā labošana aizņems vēl vairākas dienas, informē Rīgas ūdens pārstāvis Artūrs Mucenieks.

«Zemūdenes medībās» Zviedrija gatava pielietot spēku

Zviedrijas bruņotie spēki sola nesamazināt ievērojamo tehnikas un karavīru apjomu, kas tiek nodarbināts iespējamas ārvalstu zemūdenes meklēšanā tās teritoriālajos ūdeņos. Bruņoto spēku vadība arī paudusi gatavību izmantot spēku, ja tas būs nepieciešams, lai liktu meklētajam objektam pacelties virs ūdens.

Kasparovs: Putins meklē nākamo uzbrukuma virzienu

Nepietiekamas reakcijas dēļ uz agresiju Krimā un Donbasā Krievijas prezidents Vladimirs Putins izvēlas jaunu mērķi uzbrukumam, par kuru var kļūt ne tikai Ukraina, bet arī Baltijas valstis, Azerbaidžāna, Gruzija un Kazahstāna, uzskata pasaules šaha čempions un viens no Krievijas opozīcijas līderiem Garijs Kasparovs.

Pistoriusam pieci gadi cietumā par draudzenes nogalināšanu

Dienvidāfrikā noslēgusies tiesas prāva Rīvas Stīnkampas slepkavības lietā. Viņas draugam titulētajam dienvidafrikāņu vieglatlētam Oskaram Pistoriusam piespriests piecus gadus ilgs cietumsods par Sīnkampas nogalināšanu bez iepriekšēja nodoma.

Total izpilddirektora lidmašīnas katastrofu izraisīja «dzērums un nolaidība»

Izmeklētāji, kuri Krievijā noskaidro apstākļus, kādos naktī uz otrdienu, 21.oktobri, Maskavas Vnukova lidostā avarēja naftas uzņēmuma Total izpilddirektora lidmašīna, pavēstījuši, ka traģisko nelaimi izraisījis «dzērums un noziedzīga nolaidība».

Pārgaujas novadā aizdomas par balsu pirkšanu Saskaņas labā

Pārgaujas novada Stalbes pagasta iedzīvotājiem ir aizdomas par balsu pirkšanu politiskā spēka Saskaņa labā nupat aizvadītajās Saeimas vēlēšanās.

Jaunie īpašnieki Citadeli drīkstētu pārdot pēc diviem gadiem

Bankas Citadele potenciālie pircēji ASV investīciju fonds Ripplewood Holdings banku pēc tās iegādes drīkstētu pārdot pēc diviem gadiem.

Ekonomikas dienasgrāmata. TUA programmā pieprasījumu vairs nav

Pēdējā pusotra mēneša laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē saņemti tikai trīs jauni iesniegumi termiņuzturēšanās saņemšanai apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Latvijā: tā investori reaģējuši uz Imigrācijas likuma grozījumiem, kas stājās spēkā 1.septembrī.

Landmanis aicina Lembergu uzņemties bēdīgā stāvoklī esošo ministriju vadīšanu

Ja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs tik tiešām ir Latvijas valsts patriots un izcils tautsaimnieks, vadītājs, viņam jābeidz manipulēt ar politiķiem, jāatsakās no naudīgo ministriju pārvaldīšanas un pašam jāuzņemas bēdīgā stāvoklī esošo Veselības vai Izglītības un zinātnes ministriju vadīšanu, uzskata Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

Rīgā plīsušā kanalizācijas vada remontdarbi ilgs diennakti; ierobežota satiksme

Rīgā, Bāriņu ielā, aiz Uzvaras pieminekļa, plīsis liela diametra kanalizācijas vads. Avārijas dēļ tuvumā veidojas izskalojumi, kas pat var apdraudēt satiksmes dalībniekus.

Igaunijas zinātnei nepieciešami «tulki»

Lai Igaunijas zinātne turpinātu attīstīties tikpat sekmīgi kā līdz šim, tai nepieciešams apmācīt «tulkus», kas prastu ražojošiem uzņēmumiem izskaidrot zinātnieku atklājumu lietderību un finansiālo atdevi – tā norāda nākamais Igaunijas Zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs Tarmo Somere.

LRA joprojām ir gatava strādāt jaunajā valdībā

Latvijas Reģionu apvienība joprojām ir gatava strādāt jaunajā valdībā, ja tiks atbalstīti tās principi, tostarp sabalansēta reģionu attīstība, apliecina LRA līderis Mārtiņš Bondars.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 0,3%

Šā gada septembrī salīdzinājumā ar augustu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 0,2%, bet eksportētajai produkcijai nemainījās.

Lasītākie

Komentētākie

Kam būtu jāvada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...

ArhīvsKategorijas feed: Feed: