bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 28.01.2015 | Vārda dienas: Spodris, Kārlis

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Suņa dēļ soda Rīgas Centrālcietuma priekšnieku un divus darbiniekus

Ieslodzījuma vietu pārvalde piemērojusi disciplinārsodu Rīgas Centrālcietuma priekšniekam Sergejam Logutovam saistībā ar gadījumu, kad viņa pārvaldītā cietuma kamerā tika atrasts dzīvs suns.

Igaunijā piena cenu dēļ darbību «apcērp» perspektīvi uzņēmumi

Krievijas pārtikas importa aizlieguma ietekmē piena iepirkuma cena Igaunijā sarukusi gandrīz uz pusi, kas liek iepriekš perspektīvām lielsaimniecībām būtiski samazināt darbības apjomu.

Deputāti aicina NEPLP izvērtēt Rīgas satiksmes reklāmas

Vairāki Saeimas deputāti vērsušies pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ar aicinājumu izvērtēt Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme reklāmas atbilstību likuma normām, kā arī to, vai šādas reklāmas izplatīšana Latvijas Radio ēterā atbilst sabiedrisko mediju uzdevumiem un misijai.

Uz gada spārnotāko teicienu pretendē Sudrabas «tā neesmu es» un Kaimiņa «zini, kas es esmu?»

Nākamnedēļ, 2.februārī, taps zināmi akcijas «Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens» rezultāti. Akcijai pieteikts daudz vārdu un teicienu, tostarp No sirds Latvijai pārstāves Ingunas Sudrabas «tā neesmu es» un Saeimas deputāta, Latvijas Reģionu apvienības pārstāvja Artusa Kaimiņa «zini, kas es esmu?» spārnotākā teiciena kategorijā.

Būvniecības izmaksas pērn augušas par 0,4%

Pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2013. gada vidējo līmeni būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās par 0,4%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 3,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 0,4%, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

LRA aicina pārskatīt jauno kases aparātu ieviešanas kārtību

Latvijas Reģionu apvienība vēstulē finanšu ministram Jānim Reiram lūdz pārskatīt Ministru kabineta noteikumus, kas uzņēmumiem, sasniedzot noteiktu apgrozījumu, uzliek par pienākumu ieviest jaunas paaudzes kases aparātus un kases sistēmas.

Kosovā niknākie nemieri kopš atdalīšanās no Serbijas

Kosovas galvaspilsētā Prištinā otrdien, 27.janvārī, ielu cīņās ar policiju iesaistījušies protestētāji, kuri pieprasījuši serbu izcelsmes valdības ministra atkāpšanos. Sadursmes, kurās cietuši gan protestētāji, gan policisti, tiek vērtēts kā saspringtākais incidents, kopš Kosova 2008.gadā Rietumu atbalstīta vienpusēji pasludināja atdalīšanos no Serbijas.

Vidējā pirkuma summa Galactico tirdzniecības centros augusi par 5%

Linstow Center Management apsaimniekotajos Galactico tirdzniecības centros Alfa, Mols, Dole, Origo un Galerija Centrs kopējais apgrozījums aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2013.gada rādītājiem, pieaudzis par 4%.

Grieķijā apstiprināta jaunā valdība, kas sola pārskatīt starptautiskā aizdevuma atmaksu

Grieķijas parlamentā otrdien, 27.janvārī, jaunā valdība, ko veido galēji kreisā «Radikālo kreiso partiju koalīcija», centriski labējā pret taupības politiku noskaņotā partija «Neatkarīgie grieķi» un «Grieķijas Ekoloģiski zaļo politiskā partija».

Ekonomiskās brīvības reitingā Latvija ievērojami atpaliek no Igaunijas un Lietuvas

Latvija pētniecības institūta Heritage Foundation un The Wall Street Journal izveidotajā 2015.gada pasaules valstu ekonomiskās brīvības reitingā ieņem 37.vietu, gada laikā pakāpjoties par piecām pozīcijām.

KPMG: Krievu investoriem būs arvien sarežģītāk slēgt darījumus Latvijā

Uzņēmumu apvienošanās un iegādes tirgū visā pasaulē šobrīd ir novērojamas ļoti optimistiskas tendences – būtiski uzlabojas ne vien uzņēmumu gatavība jauniem darījumiem, bet arī to finansiālās iespējas īstenot jaunus darījumus nākotnē.

ĀCM aizvien gana strauji izplatās mežacūku vidū

Lai gan ārkārtas situācija Āfrikas cūku mēra skartajās valsts teritorijās formāli ir beigusies, tomēr cūku audzētāju ikdienā tas nenozīmē, ka draudi būtu mazinājušies. Turklāt bīstamais vīruss aizvien gana strauji izplatās starp mežacūkām, stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Edvīns Oļševskis.

IeM: Latvijas jauniešu vidū marihuānas lietošana kļuvusi par normu

Pēdējos gados notikušās izmaiņas narkotiku lietošanas paradumos ļauj secināt, ka jauniešu vidū marihuānas lietošana ir kļuvusi par normu, kas saistīta ar priekšstatu, ka tās smēķēšana nav kaitīgāka par cigarešu smēķēšanu vai riskantu alkohola lietošanu, secinājusi Iekšlietu ministrija.

Ušakovs RD opozīcijas runas par krahu dēvē par ikgadēju tradīciju

Situācija Rīgas pašvaldības šā gada budžetā ir stabila, norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, pēc kura vārdiem galvenais budžetā vērtējamais rādītājs ir tas, ka pašvaldības ieņēmumi par 13% pārsniedzot visas uzturēšanas izmaksas.

Bērziņš paziņo, ka nebrauks uz 9.maija svinībām Maskavā

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš neuzskata par iespējamu doties uz «uzvaras dienas» svinībām Maskavā.

Latvija tomēr nepiedalīsies izstādē World Expo 2015

Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē World Expo 2015, kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā, tā otrdien, 27.janvārī, lēma valdība.

BATL: Īstenojot Lemberga politiku, daļa uzņēmumu nonāks uz bankrota sliekšņa

Neviens cits kā smagos amatnoziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs un viņa iztapīgie pakalpiņi Ventspils pašvaldībā, brīvostu pārvaldēs, Saeimā, valdībā, atbildīgajās ministrijās un tranzītnozarei svarīgajās valsts kapitālsabiedrībās ir atbildīgi par Latvijas tranzīta nozares graušanu, samazinot Ventspils ostas konkurētspēju, norāda biedrība Baltijas Asociācija-Transports un Loģistika un tās pārstāvēto uzņēmumu vadība.

Latvijā samazinās bērnu izdarītie likumpārkāpumi

Ārpusģimenes aprūpes institūcijās Latvijā 2013.gadā atradās 1 760 bērni. Salīdzinot ar 2012.gadu, šis skaits samazinājies par 129 bērniem. Savukārt ārpusģimenes aprūpē kopumā atradās 7 967 bērni, kas ir par 128 bērniem mazāk nekā 2012.gadā.

Ukrainā izsludina paaugstinātas trauksmes stāvokli; Mariupoles uzbrukumā vaino Krievijas vienību

Ukrainas valdība pirmdien, 26.janvārī, reaģējot uz karadarbības pastiprināšanos valsts austrumos, izsludinājusi ārkārtas stāvokli daļēji separātistu kontrolētajos Doņeckas un Luhanskas apgabalos. Pārējā valsts teritorijā izsludināts «paaugstinātas trauksmes stāvoklis».

Desmitiem tūkstošu e-pasta lietotāju Latvijā izsūtītas vēstules ar datorvīrusu

E-pasta lietotājiem Latvijā tiek izsūtītas mēstules ar tēmu «Neapmaksāts rēķins!» vai «Sūdzība par rēķinu». Eksperti brīdina, ka šādas mēstules pielikuma atvēršana var beigties ar visu failu zaudēšanu datorā.

Pabriks: ASV un Eiropai būs jāpielieto izdoma, kā stiprināt spiedienu pret Krieviju

Pēdējo dienu notikumi Austrumukrainā ir pielikuši punktu diskusijām par sankciju mīkstināšanu vai atcelšanu pret Krieviju, pārliecināts Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Arī Vienotības deputāti sola neatbalstīt Rīgas 2015.gada budžetu

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti otrdien, 27.janvārī, sola balsot pret Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai valdošās koalīcijas sagatavoto Rīgas pilsētas pašvaldības 2015.gada budžeta projektu.

ASV vēlas Baltijā izvietot smago artilēriju

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) armija drīzumā nosūtīs pārstāvju grupu, kas Austrumeiropā un Ziemeļaustrumeiropā apmeklēs vietas, kur varētu tikt izvietoti tanki un cits militārais aprīkojums.

Eksperti: Nekustamo īpašumu nozarei Latvijā draud «bojāeja»

Latvijas likumdevēju nihilistiskā attieksme pret vairāku likumu grozījumu acīmredzami postošajām sekām nekustamo īpašumu nozarei nozīmē bojāeju, uzskata lielākie NĪ projektu attīstītāji valstī.

Janvāra vidus Latvijā bijis 5,8 grādus siltāks nekā parasti

Janvāra otrās dekādes sākumā laika apstākļus virs Latvijas noteica aktīva ciklonu darbība, līdz ar to daudzviet pūta brāzmains vējš un vietām diennakts nokrišņu daudzums 11. un 15.janvārī pārsniedza visas dekādes normu.

Lasītākie

Komentētākie