bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 03.09.2014 | Vārda dienas: Bella, Berta

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Latvijā veicinās start-up uzņēmumu veidošanos

«Ekonomikas attīstību un iedzīvotāju sociālo drošību var garantēt tikai pieejamu darba vietu esamība. Valstij ir jāstimulē un jāiedrošina iedzīvotāji, īpaši jaunieši, uzsākt savu uzņēmējdarbību, tā saucamos iesācējuzņēmumus jeb start-up uzņēmumus,» norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Hakeri izstrādā Skype līdzinieku, ko nekontrolē Microsoft

Datoriķu neformāļu kopiena izstrādājusi programmai Skype līdzīgu, taču – kā norāda izstrādātāji - pret izspiegošanu drošu saziņas rīku Tox. Jaunā programma radīta pēc tam, kad 2013.gada vasarā Skype reputāciju būtiski iedragāja ziņas, ko publiskoja Edvards Snoudens, ka programma piegādā lietotāju saziņas saturu ASV Nacionālai Drošības aģentūrai.

Atjaunojamo energoresursu patēriņš pērn sarucis par 2,5%

Kopējais atjaunojamo energoresursu patēriņš Latvijā 2013. gadā bija 68 gigadžouli. Salīdzinājumā ar 2012. gadu AER patēriņš samazinājās par 2,5%.

Vērtēs Vešņakova dāvināto grāmatu atbilstību Latvijas izglītības standartam

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam un Valsts Izglītības un satura centram atbilstoši savai kompetencei veikt pārbaudi par Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova dāvināto grāmatu Rēzeknes 2.vidusskolai atbilstību izglītības standartam.

Gaismas pilī norisināsies pretterorisma mācības; bibliotēka būs slēgta

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jeb Gaismas pilī, Rīgā, Mūkusalas ielā 3 piektdien, 5.septembrī, notiks pretterorisma mācības Kurbads 2014. Tās organizē Drošības policija, kas ir atbildīgā iestāde par pretterorisma pasākumu plānošanu un koordinēšanu valstī.

Latvijā nelegālo cigarešu apjoms pārsniedz 30%; Daugavpilī - 70%

Latvijā kopumā kontrabandas cigarešu apjoms saglabājas nemainīgi augsts - sasniedzot 30,5% no kopējā tirgus apjoma. Katra trešā patērētā cigarete Latvijā ir ievesta kontrabandas ceļā un par to valsts nav iekasējusi ne akcīzes, ne pievienotās vērtības nodokli, kas pēc dažādām aplēsēm ir līdz pat 100 miljoniem eiro.

Rīgā piketēs pret Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā

Baltijas-Melnās jūras alianse un Ukraiņu kongress Latvijā aicina trešdien, 3.septembrī, plkst. 17:00 pulcēties iepretim Krievijas vēstniecībai Antonijas ielā 2 visus tos, kam rūp Ukrainas liktenis, lai protestētu pret Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā.

Premjere: Dombrovskim būs eirokomisāra amats finanšu un ekonomikas sektorā

Eiropas Parlamenta deputātam un bijušajam Latvijas premjeram Valdim Dombrovskim būs Eiropas komisāra amats finanšu un ekonomikas sektorā, norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ukraina: Krievija uzsākusi «lielu karu», separātisti sarunās pieprasa amnestiju

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs vērtē, ka Krievija ir uzsākusi «lielu karu», kas varētu prasīt vairākus desmitus tūkstošus dzīvību. Tikmēr Minskā notiekošās sarunas ar prokremliskajiem separātistiem pagaidām nav nesušas rezultātus.

Rinkēvičs: Austrumu partnerības samits Rīgā būs izšķirīgs brīdis

«Rīgas samits būs izšķirošs brīdis Austrumu partnerības politikai kopumā. Austrumu partnerības politikā ir nepieciešama diferenciācija, ņemot vērā gan katra partnera sasniegtos rezultātus, gan katra vēlmes,» uzsvēris EdgarsRinkēvič, piedaloties Eiropas Savienības ministru grupas sanāksmē Kišiņevā, Moldovā.

Ekonomisti: Latvijas sabiedrībā aug sajūta, ka šī nav mūsu, bet sveša valsts

Rodas šaubas, vai 2015.gads Latvijā būs drosmīgu lēmumu gads, ja vēlēšanu dēļ ilgtermiņa jautājumi netiks iekļauti nākamā gada budžetā, norāda ekonomisti.

Ukrainas separātistu rindās, iespējams, karo trīs Latvijas iedzīvotāji

Iespējams, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem divi ir Latvijas pilsoņi un viens nepilsonis.

Līdz 2020.gadam bezdarba līmenis samazināsies līdz 6,4%

Līdz 2020.gadam nodarbināto skaits Latvijā palielināsies par gandrīz 50 000, bet bezdarba līmenis samazināsies līdz 6,4%, teikts Ekonomikas ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozēm.

Meteoroloģiskā vasara Latvijā beigusies nedēļu ātrāk nekā parasti

Diennakts vidējai gaisa temperatūrai stabili turoties 1-2 grādus zem normas, kalendārās vasaras pēdējās dekādes vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija +13,5 grādi, kas ir 1,4 grādus zemāk par ilggadīgiem vidējiem rādītājiem.

NATO Austrumeiropā nodrošinās īpašu trieciengrupu

NATO palielinās klātbūtni alianses austrumu dalībvalstīs, attīstot «trieciengrupas» bruņotos spēkus, kas varēs operatīvi atbildēt uz draudiem «ļoti īsā laikā», pirmdien, 1.septembrī, sacīja NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

Igaunija atbalsta Polijas premjerministra ievēlēšanu EK priekšsēdētāja amatā

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass atzinīgi novērtējis, ka Eiropas Komisijas priekšēdētāja amatā ievēlēts Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Šonedēļ gaidāms sauss un silts laiks

Pakāpeniski pastiprinoties anticiklonam, tuvākajās darba dienās būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien pirmdien, 1.septembrī, austrumos atsevišķi gubu lietus mākoņi atnes īslaicīgu lietu. Pūšot lēnam vējam, dienas laikā saule mīsies ar mākoņiem, bet nakts stundās debesis skaidrosies un atsevišķos rajonos veidosies migla.

Nepiemērotu telpu dēļ darbība jāaptur 14 privātajiem bērnudārziem Rīgā

Rīgā 14 no 96 pašvaldības līdzfinansētajām privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm būs jāpārtrauc darbs esošajās telpās, jo tās atzītas par nepiemērotām bērnudārza darbībai. To pēc būvniecības dokumentācijas pārbaudēm nolēmusi Rīgas pilsētas būvvalde.

Latvijā trenēs gaisa desanta operācijas

Latvijā no pirmdienas, 1.septembra, līdz 10.septembrim norisināsies NATO organizētās un vadītās militārās mācības Steadfast Javelin II, kurās piedalīsies ap 600 karavīru no vairākām valstīm un trenēs gaisa desanta operācijas.

Latvijā audzis pārvadāto kravu un pasažieru apjoms

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2013.gada pirmo pusgadu, svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms ir pieaudzis par 2,7%.

Izraēla grasās palestīniešiem atsavināt zemi Austrumkrastā

Īsi pēc asiņainā konflikta Gazas joslā Izraēla 31.augustā nākusi klajā ar plāniem atsavināt četrus kvadrātkilometrus zemes Austrumkrastā, kas ir otra Palestīniešu Nacionālās pašpārvaldes kontrolētā teritorija.

Ventspils graudu terminālis pārkrauj ostas vēsturē lielāko kviešu partiju

AS Ventspils Grain Terminal pirmdien, 1.septembrī, nosūtīja ostas vēsturē lielāko kviešu partiju tālākam eksportam. Kuģis Santa Cruz zem Panamas karoga uz borta uzņēma 74 606 tonnas Latvijas pārtikas kviešu nosūtīšanai uz Tuvajiem Austrumiem.

Teju 200 000 Latvijas skolēnu sākas jauns mācību gads

Jauno mācību gadu pirmdien, 1.septembrī, sākušas 773 valsts un pašvaldību vispārizglītojošās skolas Latvijā.

Citadeles pārdošana par zemāko cenu var beigties ar miljonu zaudējumiem ES tiesā

Eiropas Komisijas konkurences uzraugi Austrijai 2008. gadā piesprieda kompensēt 54,7 miljonus eiro jeb starpību starp cenu, par kādu tā pārdeva Burgenlandes provincei piederošu banku un otra pircēja piedāvāto augstāko cenu, kas tika izslēgta no godīgas konkurences.

Lietojumprogrammu izstrādātāji steidz apgūt iOS 8 jaunās iespējas

Kopš Apple jūnijā nāca klajā ar mobilo datorierīču operētājsistēmu iOS 8, programmatūras izstrādātāji centušies veidot lietojumprogrammas tā, lai maksimāli izmantotu iOS 8 jaunās iespējas, kurās ietilpst interaktīvi paziņojumi, sākuma ekrāna logrīki un plašākas fotoattēlu apstrādes iespējas.

Lasītākie

Komentētākie