bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 09.10.2015 | Vārda dienas: Helga, Elga, Elgars

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Lietuvas viceministrs meklē un neatrod bēgļus, kuri gribētu dzīvot Lietuvā

Ir vismaz viens avots, kas vēsta, ka bažām par masveidīgu Tuvo Austrumu bēgļu pieplūdumu Baltijā nav pamata. Tas ir Lietuvas iekšlietu viceministrs Elvins Jankevičs, kurš atgriezies no Grieķijas tukšām rokām - neatradis ģimeni, kas vēlētos pārcelties uz dzīvi Lietuvā.

Baltkrievu autore saņems Nobela prēmiju literatūrā

Zviedrijas Karaliskā Zinātņu akadēmija ceturtdien paziņojusi, ka 2015.gada Nobela prēmiju literatūrā saņems baltkrievu prozaiķe un žurnāliste Svetlana Aleksijeviča, kuras darbi pieejami arī latviski.

Magoni no apcietinājuma sola atbrīvot pret 400 000 eiro drošības naudu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēmusi pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot kukuļņemšanā aizdomās turēto bijušo uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Tiesa nolēma atbrīvot Magoni pret 400 000 eiro drošības naudu. Tas gan notiks tikai tad, kad nauda tiks ieskaitīta.

Sinoptiķi: Aukstums neatkāpsies tik strauji, kā atnācis

Atvasarīgo siltumu oktobra pirmajās dienās strauji nomainījušas vēsas rudens naktis un dienas - aizvadītajā naktī ir uzstādīts jauns visas Latvijas 8.oktobra minimālās gaisa temperatūras rekords.

Budžeta ieņēmumi par 54,84 miljoniem eiro atpaliek no plāna

Šī gada deviņos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta administrēto budžeta ieņēmumu plāns ir izpildīts par 99% - budžeta ieņēmumi no plāna atpaliek par 54,84 miljoniem eiro, liecina VID informācija.

Latvijas karavīri piedalīsies plašākajās NATO militārajās mācībās kopš 2002.gada

Vairāk nekā 250 Latvijas karavīru tuvākajā laikā dosies uz Spāniju, lai kopējas Baltijas valstu vienības - Baltijas bataljona - sastāvā piedalītos kopš 2002.gada plašākajās NATO militārajās mācībās Trident Juncture 2015. Latvijas kontingents Baltijas bataljona sastāvā piedalīsies NATO Reaģēšanas spēku 2016.gada rotācijas sertifikācijas mācībās.

Latvijas tūristi nopietni cietuši negadījumos ārvalstīs

Niršanas balona uzsprāgšana rokās Francijā, insults Grieķijā, salauzta kāja Somijā, noslīkšana Krētā, miokarda infarkts Zviedrijā, nāve pēc kājas lūzuma Arhangeļskā - tie ir gadījumi, ar kuriem pēdējo nedēļu laikā ceļojumos nācies saskarties tūristiem no Latvijas.

Stājas spēkā Strīķei nelabvēlīgs spriedums strīdā ar KNAB

Septembra beigās spēkā stājies Jutai Strīķei nelabvēlīgais spriedums strīdā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par viņai piemēroto disciplinārsodu - rājienu. Kā skaidro Augstākās tiesas preses sekretāre Baiba Kataja, 28.septembrī AT Civillietu departaments nolēma atteikties ierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā.

Neapcietina ekspozīcijas Maidana cilvēki iespējamo bojātāju; notverts otrs postītājs

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 8.oktobrī, neapcietināja jaunieti, kuru Valsts policija tur aizdomās par iepretim valdības namam ierīkotās ekspozīcijas Maidana cilvēki sabojāšanu, norādīja viņa aizstāvis Rinalds Bušs.

Patēriņa cenas gada laikā sarukušas par 0,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis Latvijā šā gada septembrī, salīdzinot ar 2014.gada septembri, samazinājās par 0,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas samazinājās par 1,7%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,5%.

Atbalsta bargākus sodus par nelegālo imigrantu pārvietošanu pāri robežai

Personām, kuras uz Latviju nelikumīgi pārvieto nelegālos imigrantus, jārēķinās ar bargākiem kriminālsodiem, paredz izmaiņas Krimināllikumā, kas ceturtdien, 8.oktobrī, konceptuāli atbalstītas Saeimā.

Līdz ar pamieru Ukrainā separātisku kaujinieki apsver, vai nedoties uz Sīriju

Kopš Ukrainas austrumos karadarbība gandrīz rimusies, prokremlisko separātistu kaujinieki apsver tālāko: gaidīt, vai atsāksies karš, atgriezties miera laiku dzīvē vai doties uz Sīriju, kur karadarbība pastiprinās līdz ar Krievijas iesaistīšanos turienes karā.

Uzņēmēja skatpunkts - Maffam Freeform: Cilvēki neuzticas nezināmajam

Liela daļa klientu, kas pasūta mūsu ražotās dārza mēbeles no vulkāniskā ieža bazalta šķiedrām, ir meklējuši ko citādāku no ierastā. Taču vienlaikus ir daudz tādu cilvēku, kuri neuzticas kam jaunam un nezināmam, un mums pacietīgi jāstrādā, lai visu izskaidrotu, intervijā portālam BNN norāda uzņēmuma Maffam Freeform projektu vadītājs Gatis Silenieks.

Atceļ spriedumu Liepājas pedofilijas lietā; Liepājas tiesai būs jālemj atkārtoti

Kurzemes apgabaltiesa nolēmusi pilnībā atcelt Liepājas tiesas spriedumu tā dēvētajā Liepājas pedofilijas lietā, kurā divas personas - tēvs un dēls - apsūdzētas par bērna seksuālu izmantošanu.

Finnair saņem pirmo Airbus A350 XWB

Somijas lidsabiedrība Finnair saņēmusi savu pirmo Airbus A350 XWB tādejādi kļūstot par pirmo lidsabiedrību Eiropā un trešo pasaulē, kuras flotē ir šis inovatīvais lidaparāts.

Saeima lems par valsts budžeta projekta nodošanu komisijām

Saeima ceturtdien, 8.oktobrī, lems par 2016.gada valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās. Tāpat deputāti lems par vidēja termiņa budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem un budžeta projekta pavadošo likumprojektu paketi.

Krievija: Uz Sīriju raidītas raķetes no karakuģiem Kaspijas jūrā

Krievija paziņojusi, ka veikusi uzbrukumus «Islāma valsts» pozīcijām Sīrijā, raidot raķetes no karakuģiem Kaspijas jūrā – no aptuveni 1 500 kilometru attāluma.

Antāne: Tranzīta nozare Latvijā ir sašķelta

Latvijā tranzīta nozare ir diezgan sašķelta un, lobējot atsevišķas biznesa intereses, ir aizmirsušās valsts intereses, norāda biedrības Baltijas Asociācija - transports un loģistika prezidente Inga Antāne.

Mobilo sakaru operators aizņemas 150 miljonus 4G tīklam Igaunijā

Somu mobilo sakaru operators Elisa 6.oktobrī vienojies ar Eiropas Investīciju banku par 150 miljonu eiro lielu aizņēmumu ceturtās paaudzes mobilo sakaru tīklu attīstīšanai Igaunijā un Somijā.

Prezidents: Bēgļu iebiedēšana ar situāciju Latvijā būtu visnepareizākais ceļš

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma pauduši vienprātību, ka bēgļus nevajag atturēt no braukšanas uz Latviju ar iebiedēšanu, tā vietā būtu nepieciešams sniegt korektu informāciju par valsti, tostarp pieejamo pabalstu apjomu un klimatiskajiem apstākļiem.

LRA lūdz KNAB un Ģenerālprokuratūru pievērst uzmanību «deputātu kvotām»

«Pēdējos gados tiek piekopta prakse, ka vēl pirms nākamā gada valsts budžeta izskatīšanas Saeimā, publiskā telpā parādās informācija par tā dēvētām «deputātu kvotām»,» norāda no Latvijas Reģionu apvienības Saeimā ievēlētais Dainis Liepiņš.

Saeimā atbalsta Rezevskas kandidatūru Satversmes tiesas tiesneses amatam

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 7.oktobrī, vienbalsīgi atbalstīja Daigas Rezevskas kandidatūru vakantajam Satversmes tiesas tiesneša amatam un nolēma pēc Tieslietu padomes atzinuma saņemšanas lēmuma projektu virzīt izskatīšanai Saeimas sēdē.

Nobela prēmiju ķīmijā piešķirs par pētījumiem DNS atveseļošanā

Kā Nobela prēmijas laureāti ķīmijā trešdien, 7.oktobrī, nosaukti trīs bioķīmijas speciālisti – zviedrs Tomass Lindāls, amerikānis Pols Modričs un turks Azizs Sankars – par pētījumiem, kā šūnas labo bojātu DNS un saglabā ģenētiskās ziņas.

BATL: Tranzīta biznesā traucējošākais faktors ir augstie dzelzceļa tarifi

Latvijas tranzīta biznesā traucējošākais faktors patlaban ir dzelzceļa tarifi, turklāt, kā rāda jaunākais pētījums, Latvijā tie ir visaugstākie Eiropā, norāda biedrības Baltijas Asociācija - transports un loģistika prezidente Inga Antāne. Tas liecinot, ka arī ar tarifu ekonomisko pamatojumu ne viss ir kārtībā.

Ārlietu ministrs: Attiecības ar Krieviju nosaka aktuālie notikumi pasaulē

Attiecības ar Krieviju nosaka aktuālie notikumi pasaulē, tostarp Ukrainā un Sīrijā, kas var likties tālu, taču var ietekmēt arī mūsu ikdienu, skaidro ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Lasītākie

Komentētākie