bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 26.07.2016 | Vārda dienas: Ance, Anna, Annija

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Par Valsts valodas likuma neievērošanu uzsāktas 249 lietvedības

Valsts valodas centra Valodas kontroles departamenta amatpersonas šā gada pirmajā pusgadā veikušas 1 592 valsts valodas lietojuma pārbaudes, uzsākot 249 lietvedības par administratīvajiem pārkāpumiem.

Lielāko iekšlietu dienestu vadītājiem pagarināti pienākumu pildīšanas termiņi

Ministru kabinets otrdien, 26.jūlijā, atbalstīja amata pienākumu termiņa pagarināšanu Valsts policijas priekšniekam ģenerālim Intam Ķuzim, Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim Normundam Garbaram un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam pulkvedim Oskaram Āboliņam.

Francijā traģiska ķīlnieku sagrābšana

Kādā baznīcā Francijā 26.jūlijā notikusi ķīlnieku sagrābšana, kuras laikā nonāvēts mācītājs.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas cirkam piešķir 263 211 eiro

Ministru kabineta sēdē otrdien, 26.jūlijā, atbalstīts Kultūras ministrijas lūgums piešķirt 263 211 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem VSIA Rīgas cirks vienreizēju izdevumu segšanai.

Junkers: Turcija pašreizējā stāvoklī nekļūs par ES dalībvalsti

Turcija šobrīd nav tādā situācijā, lai tuvākā laikā kļūtu par Eiropas Savienības dalībvalsti un, ja valsts ieviesīs nāves sodu, iestāšanās sarunas tiks nekavējoties pārtrauktas, tā 25.jūlijā norādījis Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Atšķirības mājsaimniecību izdevumos par elektrību Baltijā saglabājas

Elektroenerģijas vairumtirgus cenas Baltijas reģionā pastāvīgi samazinās un aizvadītā gada laikā ir kritušās gandrīz par piektdaļu, neliels kritums ir novērojams arī mājsaimniecību kopējos rēķinos. Vienlaikus būtiskas cenu atšķirības starp Latviju, Lietuvu un Igauniju uztur atbalsta maksājumi atjaunojamo energoresursu atbalstam.

Uzņēmējus Centrālajā un Austrumeiropā satrauc ģeopolitiskā neskaidrība

Teju puse jeb 48% uzņēmumu vadītāju Centrālajā un Austrumeiropā prognozē globālās ekonomikas stagnācijas turpināšanos. Vienlaikus 63% uzskata, ka uzņēmumu izaugsmi šobrīd apdraud lielāks skaits faktoru nekā pirms trim gadiem.

Drošības eksperti brīdina par Apple ierīču ievainojamību

Antivīrusu programmu eScan izstrādātāji brīdina - konstatēta jauna Apple ierīču operētājsistēmu ievainojamība, kas līdzinās pagājušajā gadā atklātajam Android lietotāju biedam Stagefright.

Pētījums: Latvietes ir garākās sievietes pasaulē

Latvietes ir visgarākās sievietes pasaulē, kamēr staltākie vīrieši nāk no Nīderlandes, secināts starptautiskā zinātniskā pētījumā par auguma izmaiņām 187 valstīs laika posmā no 1914. līdz 2014.gadam.

Bavārijas sprādziena sarīkotājs paudis uzticību «Islāma valstij»

Vīrietis, kurš 23.jūlijā uzspridzinājās Bavārijas federālajā zemē Vācijā, nodarot miesas bojājumus 15 cilvēkiem, iepriekš ierakstījis video, kurā paudis uzticību teroristiskajam grupējumam «Islāma valsts». Grupējums paziņojis, ka ir atbildīgs par sprādziena sarīkošanu.

Lietuvieši meklē iespējas Latvijā vakcinēties pret meningokoku infekciju

Pēc tam, kad gada pirmajos mēnešos Lietuvā no meningokoku infekcijas miruši četri bērni, šajā valstī lielā pieprasījuma dēļ izsmelti vakcīnu krājumi un lietuvieši meklē iespējas vakcinēties arī Latvijā.

Tuvākajās dienās Latvijā pastiprināsies karstums

Lielāko darba nedēļas daļu Latvijā saglabāsies vasarīgi karsti laika apstākļi. Ja svētdien tikai vietām gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +27 grādiem, tad turpmākajās dienās jau daudzviet gaidāms stiprs karstums līdz +27...+30 grādiem, un tikai vietām, galvenokārt piekrastē, gaiss neiesils vairāk par +22...+25 grādiem.

Koalīcijas partneri nesteidz paust atbalstu Koļegovas kandidatūrai VID vadītājas amatā

Valdība šonedēļ un nākamnedēļ vēl nelems par Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja apstiprināšanu, un koalīcijas partneri plāno iztaujāt vienīgo kandidāti uz šo amatu - pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu.

Auto tirgus: Lielais komerctransports turpina stabilu izaugsmi, bet autobusi stagnē

Kravu pārvadājumu attīstība lielā mērā ir ekonomikas attīstības spogulis. Pārvadātāji atjauno un palielina parkus meklējot izmaksu samazinājumu, kas atsaucas konkurētspējā un cīņā klientu. 2016.gada pirmās puses tirgus rezultāti ar 32% pieaugumu kravas auto virs 3,5 t ir ļoti laba zīme.

Jaunbērzes traģēdijā aizdomās turētā statusu piemēro, iespējams, saimniecības īpašniekam

Saistībā ar piektdien notikušo traģisko negadījumu zemnieku saimniecībā Makleri aizdomās turētā statuss piešķirts 1978.gadā dzimušam vīrietim, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Lielākie nodokļu parādnieki valstij nav nomaksājuši 302,956 miljonus

Lielāko 100 nodokļu parādnieku parāds valsts budžetam 1.jūlijā bija 302,956 miljoni eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā datubāzē pieejamā informācija. Starp desmit lielākajiem parādniekiem valsts budžetam ir divas privātpersonas un astoņi uzņēmumi.

Fitch Ratings Latvijas kredītreitingu saglabā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings paziņojusi par Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistību vietējā valūtā saglabāšanu «A-» līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Draugiem group uzņēmuma daļa Istabai sadarbosies ar jaunu start-up uzņēmumu

Inovatīvās nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmas Rention veidotāji uzsākuši sadarbību ar Draugiem group uzņēmuma daļu SIA Istabai, 21.jūlijā parakstot līgumu par dažādu risinājumu integrāciju interneta platformā, kā arī izplatīšanas tiesībām ārvalstīs.

Teikmanis: Nav pamata panikai par Trampa izteikumiem attiecībā uz Baltijas valstīm

Latvija un citas Baltijas valstis vienmēr ir pildījušas savas saistības pret NATO, tāpēc nav nekāda pamata panikai par ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem par iespējamo ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā, norāda jaunais Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Aicina Latvijas valdību stingri pieturēties pie NATO saistību izpildes

Pasaules Brīvo latviešu apvienība, kura savulaik ieguldījusi daudz darba un finanšu līdzekļu, lai panāktu Latvijas uzņemšanu NATO, uzmanīgi seko līdzi diskusijām, kas samilzušas saistībā ar ASV priekšvēlēšanu gaisotnē izskanējušiem paziņojumiem par to, ka ASV vajadzētu aizsargāt Baltijas valstis tikai pie nosacījuma, ja tās izpilda savas saistības pret NATO.

Jau šogad Latvija varētu sagaidīt pirmos kravas vilcienus no Ķīnas

Gadiem ilgušie Latvijas politiķu un uzņēmēju mēģinājumi tikt pie Ķīnas kravu pārvadājumiem, šķiet, sāk īstenoties. Vismaz tā sola uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš prezidents Edvīns Bērziņš, atzīstot, ka no vizītes Ķīnā Latvijas delegācija esot atgriezusies ar ļoti labām ziņām.

Autovadītāju ievērībai: Siguldā sāk atjaunot tiltu pār Gauju

Pirmdien, 25.jūlijā, sākas remontdarbi uz tilta pār Gauju Siguldā, kuru laikā pār tiltu būs organizēta reversā satiksme. Lai izvairītos no iespējamiem sastrēgumiem, nokļūšanai uz Turaidu autovadītāji aicināti izmantot tiltus Murjāņos un Cēsīs.

Ekonomikas dienasgrāmata Latvija. Savi ļaudis, vai tomēr - nē?

Šonedēļ augstākajās varas ešalonos atkal šūmējās idejas par jaunām nodokļu iniciatīvām. Pagaidām tās vēl navguvušas tālāku virzību, bet ņemot vērā dažus apstākļus, tas nav nemaz tik svarīgi.

Remontdarbu laikā, noplūstot indīgiem izgarojumiem, bojā gājuši četri cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests piektdienas, 22.jūlija, pēcpusdienā saņēmis informāciju no Dobeles novada Jaunbērzes pagasta, kur kādā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki. Vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Kriminālvajāšanai nodod piecas personas par nelikumībām ar akcīzes precēm

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvalde nodod kriminālvajāšanai piecas personas, tajā skaitā arī organizatoru, par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm - tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem. Veiktie aprēķini liecina, ka valstij novērstais kaitējums ir 80 896,32 eiro.

Lasītākie

Komentētākie