bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 25.11.2015 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Krītoties elektrības cenām, Eesti Energia pārplāno finanses

Lai elektrības cenu krituma apstākļos uzlabotu uzņēmuma finanses, Igaunijas valsts energokoncerns Eesti Energia grasās valstij izmaksāt mazākas dividendes.

Matīsa padomnieks nesaprot, kāpēc ministrs novilcinājis svarīgus jautājumus

Visi kritiskie jautājumi par nacionālo aviokompāniju - tostarp par naudas plūsmu, investora piesaistes procesu - no valdes un padomes ir nonākuši ministra redzes lokā, tā bijušā satiksmes ministra Anrija Matīsa padomnieks Kaspars Brikšens atbild uz Matīsa pārmetumiem.

Turpmāk lidmašīnas būs uztveramas arī virs okeāniem un tuksnešiem

Pēc Malaizijas avio lainera MH370 pazušanas aktualizējās jautājums, vai nebūtu laiks lidmašīnās ieviest globālu bezvadu sistēmu, ar kuras palīdzību var izsekot lidmašīnu pārvietošanos. Tikko, Pasaules Radiosakaru konferencē WRC-15, šāds lēmums pasaules līmenī ir pieņemts.

Lietuva sāks izmēģināt kabeli NordBalt

Lietuva šonedēļ sāks izmēģināt energosistēmu starpsavienojumu ar Zviedriju - kabeli NordBalt, otrdien, 24.novembrī, paziņojis kompānijas Litgrid ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Daivis Virbicks. Kā viņš pastāstījis, šo izmēģinājumu gaitā Klaipēdai kādu laiku tiks piegādāta elektroenerģija tikai no Zviedrijas.

Sadarbības formāta 16+1 premjerministri nākamgad tiksies Rīgā

Nākamā sadarbības formāta 16+1 premjerministru tikšanās notiks Rīgā, kā arī Latvijā tiks izveidots šī formāta loģistikas un transporta koordinācijas centrs – šāda deklarācija pieņemta otrdien, 24.novembrī, Ķīnā.

Paraksta līgumu par 442 miljonu eiro ES finansējumu Rail Baltic

Tallinā otrdien, 24.novembrī, Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra un triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS parakstīja finansēšanas līgumu par Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma piešķiršanu no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta triju Baltijas valstu ātrgaitas dzelzceļa līnijas Rail Baltic projekta attīstības pirmajam posmam.

Lietuvā likumdevējiem jāmaina vēlēšanu apgabali. Vai tas notiks līdz Seima vēlēšanām?

Lietuvas Konstitucionālā tiesa secinājusi, ka saistībā ar emigrācijas radītajām vēlētāju skaita atšķirībām vēlēšanu apgabalos šobrīd spēkā esošais vēlēšanu apgabalu sadalījums ir antikonstitucionāls. Cik lielā mērā likumdevēji, kam prasīts kārtību pārskatīt un mainīt, grozījumus izdarīs līdz 2016.gada rudenī gaidāmajām Seima vēlēšanām?

Ievērojami audzis tūristu skaits no Igaunijas un Lietuvas

Šā gada 3.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 543,5 tūkstoši ārvalstu viesu, kas ir par 3,6% vairāk nekā 2014.gada 3.ceturksnī, bet ārvalstu viesu tūrisma mītnēs pavadīto nakšu skaits samazinājies par 3,3%.

Turcija notriec Krievijas kara lidmašīnu Sīrijas pierobežā

Turcijas kara lidmašīnas 24.novembrī pie valsts robežas ar Sīriju notriekušas Krievijas kara lidaparātu, kas ticis brīdināts par neatļautu ielidošanu Turcijas gaisa telpā.

airBaltic lidmašīnai iekļūstot turbulencē, pasažieris, iespējams, lauzis kāju

Nacionālās aviokompānijas airBaltic reisa BT211 Rīga – Berlīne lidmašīna Boeing 737-300 otrdien, 24.novembrī, pirms nosēšanās Tēgelas lidostā iekļuva turbulencē, kuras dēļ savainojumus guva divi pasažieri un viens stjuarts.

Iemet čeku – VID to pārbaudīs!

Ņemot vērā uzņēmumu vidū aktuālo tendenci ļaunprātīgi iejaukties kases aparātu darbībā, samazinot to ieņēmumu apmēru, no kura būtu godprātīgi maksājami nodokļi valsts budžetā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties cīņā ar šo nelikumīgo parādību un ēnu ekonomiku kopumā.

SM: Latvija ir gatava kļūt par aktīvu Ķīnas Jaunā Zīda ceļa iniciatīvas dalībnieku

Latvija pauž gatavību koordinēt transporta un loģistikas jomu Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formātā 16+1, tādā veidā sekmējot vienu no transporta jomas prioritātēm - savienojamības veicināšanu Eirāzijas kontinentā.

Krimai pārtraukta preču piegāde, nepienāk arī elektrība

Ukraina pārtraukusi preču piegādes Krievijas sagrābtajai Krimas pussalai, kur Ukrainas pusē saspridzinātas elektrolīnijas dēļ nepienāk arī elektrība.

Novembra vidus bijis daudz lietaināks, nekā parasti

Novembra otrā dekāde Latvijā izvērtās samērā lietaina, kopējais nokrišņu daudzums bija 189% no normas, kas ir ievērojami lielāks nekā šajā novembra periodā tika novērots pēdējos gados.

Auto īpašniekiem par lidojošu priekšmetu radītiem bojājumiem izmaksā 820 000 eiro

Teju katram autovadītājam ir nācies izdzirdēt skaņu, kad pret automašīnas korpusu vai vējstiklu atduras kāds krītošs vai lidojošs priekšmets. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA statistikas dati, šogad līdz septembra beigām tika saņemti gandrīz seši tūkstoši atlīdzību pieteikumu gadījumos, kad akmens vai cits priekšmets trāpījis automašīnai.

Cigarešu kontrabandistam piespriež reālu cietumsodu

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa ar reālu brīvības atņemšanu sodījusi Krievijas pilsoni par kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijas teritorijā lielā apmērā.

Straujuma rosina Ķīnas uzņēmējus investēt airBaltic

Šanhajā apmeklējot vienu no pasaules lielākajiem telekomunikāciju uzņēmumiem ZTE, kā arī aviācijas uzņēmumu COMAC, Ministru prezidente Laimdota Straujuma aicināja uzņēmējus stiprināt sadarbību ar Latviju, informē Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Sniegu nedēļas nogalē nomainīs atkusnis

Svētdien, 22.novembrī, pirmo reizi šajā rudens – ziemas sezonā gandrīz visā Latvijā diennakts vidējā gaisa temperatūra bija negatīva – iestājās meteoroloģiskās ziemas apstākļi. Tas atbilst normai, jo klimatisko datu analīze liecina, ka parasti tas arī notiek ap šo laiku – 25.novembrī.

Latvijā kritiski liels HIV inficēto bērnu skaits; veiksmes stāsts – Kuba

Kuba nesen kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kur, saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas atzinumu, ir likvidēta HIV infekcijas transmisija no mātes bērnam jeb izslēgta iespēja, ka HIV inficēta māte šo slimību var nodot tālāk savam mazulim.

Latviete Briselē: Visi slēpjas savās migās

Brisele patlaban ir «mirusi pilsēta», kas gaida atrisinājumu pašreizējai situācijai, šādi situāciju pilsētā raksturo Eiropas Komisijas praktikante Maija Locāne.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā sarucis par 2,1%

Šā gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,6%. Vietējā tirgū realizētai produkcijai cenu līmenis pazeminājās par 0,7%, eksportētajai produkcijai – par 0,6%.

Stājies spēkā spriedums vēl diviem apsūdzētajiem par balsu pirkšanu Zaķa labā

Stājies spēkā Rēzeknes tiesas spriedums, ar kuru Viktors un Aleksandrs Balabolini notiesāti par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Vienotības deputāta amata kandidāta Dzintara Zaķa labā.

Mjanmā traģisks zemes nogruvums nefrīta raktuvēs - vairāk nekā 100 bojāgājušo

Zemes nogruvumā nefrīta raktuvēs Mjanmas ziemeļos nedēļas nogalē bojā gājuši vismaz 104 cilvēki.

Šonedēļ Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ceturtdien, 26.novembrī plkst. 10:00, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Drošības eksperti: Interneta krāpnieki kļūst arvien radošāki

Pikšķerēšanas uzbrukumi, masveidā izsūtot e-pasta vēstules, sen kļuvuši par ierastu lietu un, šķiet, jau viegli atpazīstami, tomēr antivīrusu risinājumu eScan radītāji norāda, ka pikšķerētāji kļūst arvien radošāki. Krāpnieki atrod jaunus veidus, kā apmānīt interneta lietotājus, un sūta e-pasta vēstules, piesedzoties ar LinkedIn, Youtube, Skype un citu globālo korporāciju nosaukumiem.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri