bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 30.05.2016 | Vārda dienas: Lolita, Vitolds

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Saskaņo atļaujas eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju

Lietuvas un Alžīrijas atbildīgie dienesti ir noslēdzošajā posmā sarunās par atļauju Lietuvai eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju.

Ekonomikas dienasgrāmata. Ķīnas un globalizācijas zīmē

Šonedēļ Ārlietu ministrijā notika ekspertu diskusija par ES un ASV Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību.

Aicina ieviest skaidrību par mājokļu atbalsta programmas mērķauditoriju un kritērijiem

Valsts budžeta likumā 2015. un 2016.gadam norādīts, ka Ekonomikas ministrijai valsts budžeta līdzekļi jānovirza pirmā mājokļa iegādes finansēšanai ģimenēm ar bērniem, vienlaikus galvojuma piešķiršanu reglamentējošie normatīvie akti neparedz tā piešķiršanu atbilstoši nosacījumam «pirmā mājokļa iegāde», turklāt nevienā normatīvajā aktā nav skaidrots, kas tieši ir «pirmais mājoklis».

Investori: Šī gada prioritāte Latvijā - ēnu ekonomikas apkarošana

Šī gada prioritātes ir ilgtspējīga tautsaimniecības izaugsme, tiesiskums un likuma vara, darbaspēka pieejamība un izglītība, ēnu ekonomikas apkarošana, piektdien, 27.maijā, valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā sēdē vienojās tās dalībnieki.

FM: Visus ministriju pieprasījumus nākamā gada budžetā nevarēs apmierināt

Ministrijas nākamā gada budžetā prasa vismaz papildu 400 miljonus eiro, bet ir skaidrs, ka visus pieprasījumus nevarēs apmierināt, atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Ministre uzskata, ka notikušās individuālās sarunas ar ministriem un ministru kopīgā diskusija par nākamā gada budžetu bijušas vērtīgas.

Krievija pagarina Rietumvalstu produktu embargo līdz nākamā gada beigām

Maskava pagarinās Eiropas Savienībai un citām rietumvalstīm noteikto lauksaimniecības produktu embargo līdz 2017.gada beigām, piektdien, 27.maijā, paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Maija nogalē gaidāmas karstas dienas

Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem, gaidāmas pat karstas dienas, bet jūnija sākumā uz dažām dienām Latvijas reģionā atkal ieplūdīs vēsāks gaiss.

Būvniecības izmaksas samazinājušās par 1,2%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,7%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 1,6%, bet strādnieku darba samaksa paaugstinājās par 0,6% un mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1%.

Latvijas iedzīvotāju skaits gada laikā sarucis par 17,1 tūkstoti

Šā gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 969 000 iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Pērn iedzīvotāju skaits samazinājās par 0,86% jeb 17,1 tūkstoti, salīdzinājumam 2014. gadā iedzīvotāju skaits saruka par 0,77% jeb 15,4 tūkstošiem.

Spāņu tūrists pamatīgā alkohola reibumā atkailinās Vecrīgas ielās

Tuvojoties siltajam laikam, aizvien biežāk Rīgas pašvaldības policija saņem informāciju no Videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri pamana vairākas personas, kuras asu emociju iegūšanas nolūkos atkailinās Vecrīgas ielās.

Obama apmeklē Hirosimas kodoluzbrukuma memoriālu

Baraks Obama kā pirmais amatā esošais Amerikas Savienoto Valstu prezidents 27.maijā apmeklējis Hirosimu, lai pieminētu pasaulē pirmo kodoluzbrukumu, kurā Otrā Pasaules kara beigās amerikāņu spēki nonāvēja ap 140 000 cilvēku.

Kolektīvās iepirkšanās portāls Cherry pārtrauc darbību

Latvijā un Igaunijā strādājošais e-komercijas uzņēmums Cherry Media no piektdienas, 27.maija pārtrauc savu darbību. Visi līdz šim uzņēmumā iegādātie pakalpojumi ir nodrošināti ar līgumiem, un vairākums klientu necietīs zaudējumus.

Aicina veidot virtuālās valūtas uzraugu cīņai pret naudas mazgāšanu un terorismu

Eiropas Komisijai ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, Bitcoin izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments ceturtdien, 26.maijā pieņemtajā rezolūcijā.

G7 valstis vienotas par Krievijas sankcijām un darbu pret klimata pārmaiņām

G7 lielvalstu līderi, tiekoties Japānā, spējuši vienoties, ka 2016.gada gaitā būtu jāstājas spēkā Parīzes klimata pārmaiņu nolīgumam, savukārt sankcijām pret Krievijas amatpersonām un uzņēmējiem jāturpinās līdz Minskas nolīgumu izpildei.

Pieauguši AS Latvijas kuģniecība koncerna ceturkšņa ieņēmumi

AS Latvijas kuģniecība un tās meitas sabiedrību kopējie ienākumi šā gada pirmajā ceturksnī sasnieguši 25,16 miljonus USD, šajā periodā sasniedzot uzlabotu un stabilu neto reisu rezultātu 22,80 miljonu USD apmērā.

Izvēlēti juridisko pakalpojumu sniedzēji Rail Baltica būvniecībai

Triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS konkursā ir izvēlējies piecus juridiskos birojus, kas turpmāk sniegs pakalpojumus Eiropas platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltic/Rail Baltica projektēšanas un būvniecības laikā.

Naftas cena šogad pirmoreiz sasniedz 50 dolārus par barelu

Naftas cena šonedēļ - pirmoreiz 2016.gadā - sasniegusi 50 ASV dolārus par barelu. Cenas kāpumu izraisījuši piegāžu traucējumi vienlaikus ar augošu «melnā zelta» pieprasījumu.

Īsi pirms ES referenduma migrācija uz Lielbritāniju - rekordaugsta

Tuvojoties 23.jūnijā gaidāmajam britu referendumam par izstāšanos no Eiropas Savienības, Lielbritānijas oficiālā statistika liecina, ka 2015.gadā valstī iebraukuši par 333 000 cilvēku vairāk nekā izbraukuši.

EP: Eiropā nevienam nevajadzētu būt spiestam izvēlēties starp apkuri un ēšanu

Eiropas Parlamenta deputāti pieprasījuši sniegt patērētajiem vairāk ietekmes uz enerģijas tirgu. Viņi rosina stimulēt kolektīvo iepirkumu, enerģijas ražošanu mājsaimniecībās, cenu salīdzināšanas iespējas un prasa atvieglot enerģijas piegādātāja vai tarifa maiņu.

FKTK piemēro ABLV Bank vairāk nekā trīs miljonu eiro sodu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija, ABLV Bank un tās valdes loceklis Aleksandrs Pāže ir noslēguši trīspusēju administratīvo līgumu par tiesisko attiecību noteikšanu Kredītiestāžu likuma un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma piemērošanas jomā, lai panāktu uzlabojumus bankas iekšējās kontroles sistēmas darbībā.

Pētersone pagaidām neplāno atkāpties no amata

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone pagaidām neplāno atkāpties no amata. Tā pēc iepriekš neplānotas tikšanās ceturtdien, 26.maijā ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu informēja Pētersone.

Uzņēmējs: Strādāt Ventspilī ir tāpat kā iet pa šķēršļu joslu

SIA Ventspils nafta termināls, viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Ventspilī ar lielāko kravu apgrozījumu Ventspils brīvostā, atvēlējis piecus miljonus eiro pastāvīgas tvaiku savākšanas iekārtas (TSI) uzstādīšanai Ventspils ostas teritorijā. TSI projekta nodošanu ekspluatācijā VNT plānoja veikt līdz 2017.gada novembrim, taču Ventspils pašvaldības iestāžu un Ventspils brīvostas pārvaldes radītie birokrātiskie šķēršļi kavē projekta ātru un efektīvu izpildi, portālu BNN informē uzņēmums.

DNB Latvijas barometrs: Ilgtermiņā finansiāli droši jūtas vien 10%

Latvijas iedzīvotāji savā ikdienā aizvien vēl izjūt ekonomiskās krīzes, kas pasauli skāra 2008.-2010. gadā, sekas. Vēl jo vairāk - vien 2% aptaujāto uzskata, ka mūsu valstij pilnībā izdevies krīzi pārvarēt, bet 13% respondentu atbildēja, ka pārvarēta lielākā daļa krīzes radīto problēmu, apliecina DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Viedoklis: «ZZS piedēklis jeb apendikss» Lembergs šai partijai jau sāk traucēt

Šonedēļ aprit pieci gadi kopš toreizējā prezidenta Valda Zatlera vēsturiskā rīkojuma Nr. 2 par Saeimas atlaišanas ierosināšanu. Laiks pēc oligarhiem — tā varētu raksturot šā posma Latvijas politiku. Diviem no kādreiz varenās LŠŠ trijotnes — Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram, kuri savas tolaik jau gaistošās ietekmes paliekas bija apvienojuši politprojektā «Par labu Latviju», — Zatlera 2011.gada 28.maija rīkojums un tam sekojusī tautas nobalsošana bija galīgais spriedums par izraidīšanu no politikas, raksta izdevuma Ir žurnālists Aivars Ozoliņš.

Vai nāksies sadalīt Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumu?

Eiropas Komisija, kas drīzumā noslēgs izmeklēšanu pret Lietuvos Geležinkeliai saistībā ar sliežu demontāžu posmā līdz Latvijas robežai pie Reņģes, pieļāvusi, ka Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums tiks sodīts ar prāvu naudas sodu un tam būs sliežu ceļš jāatjauno. Otra iespēja ir sadalīt Lietuvos Geležinkeliai divos atsevišķos uzņēmumos.

Lasītākie

Komentētākie