bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 01.07.2015 | Vārda dienas: Rimants, Imants, Ingars, Intars

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Kremlis neredzot jēgu iniciatīvai pārbaudīt Baltijas valstu neatkarības leģitimitāti

Kremlī nav saprotams, kāda jēga ir iniciatīvai, kas iesniegta Ģenerālprokuratūrā par Baltijas valstu neatkarības leģitimitātes pārbaudi, trešdien, 1.jūlijā, paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Igaunijā apstiprina ieceri būvēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli

Igaunijas ostu pārvaldnieks Tallinna Sadam apstiprinājis ieceri vienā no tā ostām būvēt sašķidrinātās dabasgāzes termināli.

Kazahu «zīda ceļš» Latvijai ies secen – caur Lietuvu

Ņemot vērā pieaugušo kravu apjoma tranzītu no Ķīnas caur Kazahstānu, Kazahstānas valdība izstrādājusi jaunu daudzpakāpju loģistikas ķēdi, kura savienos Austrumus un Rietumus. Projektā, kam dots vārds «Jaunais zīda ceļš», kā viens no tranzītpunktiem izvēlēta Lietuvas osta Klaipēdā. Tikmēr Latvijas ostas ķīniešu kravas tranzītā izlemts neiekļaut.

Bailēs nonākt alimentu nemaksātāju sarakstā uzturlīdzekļus maksā aktīvāk

Bailēs no nonākšanas alimentu nemaksātāju sarakstā, kurš no trešdienas, 1.jūlija, ir publiski pieejams, parādnieki sāk vairāk atmaksāt valstij parādā esošos līdzekļus, kā arī uzturlīdzekļus saviem bērniem.

Žirinovskis pieprasa rīkot referendumu par Baltijas iekļaušanu Krievijas Federācijā

Krievijas odiozais politiķis Vladimirs Žirinovskis nācis klajā ar prasību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā rīkot referendumus par šo valstu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Okupācijas muzeja rekonstrukcijas jautājumā aicina nogaidīt labāku risinājumu

Diskusijā par Okupācijas muzeja rekonstrukciju, būtu nepieciešama atkārtota un kompleksa laukuma un tam piegulošo teritoriju attīstības analīze, kas ietvertu transporta un gājēju plūsmu analīzi atbilstoši šodienas situācijai, labiekārtojuma principus plašākai zonai un iespējamo telpiskās attīstības modeli. Tas noteikti ir jāņem vērā, turpinot darbu pie jebkura no projektiem.

Eksperts: Grieķijas dēļ vēl vairāk varētu kristies eiro vērtība

Lai arī eirozona pašlaik ir ekonomiski daudz mazāk saistīta ar Grieķiju nekā 2011.-2012.gadā, pateicoties tam, ka privātais sektors - it īpaši eirozonas bankas - nav pakļautas tieši Grieķijas valsts parādam, tomēr nevar izslēgt risku, ka kaitējums var izplatīties caur finanšu tirgiem, norāda starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja Coface direktors Latvijā Arnis Blūmfelds.

KNAB saredz pārkāpumus Vienotības, Saskaņas un ZZS vēlēšanu izdevumos

12.Saeimas vēlēšanās pārkāpumus vēlēšanu izdevumos un to uzskaitē ir pieļāvušas partijas Vienotība, Saskaņa, Zaļo un zemnieku savienība, Vienoti Latvijai, Jaunā konservatīvā partijaun Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām, pārbaudē konstatējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

VID informēs nodokļu maksātājus par viņiem identificēto «aplokšņu» algu risku

No trešdienas, 1.jūlija, tie nodokļu maksātāji, kuriem Valsts ieņēmumu dienesta veiktās datorizētās riska analīzes rezultātā tiks identificēts «aplokšņu» algu risks, par to saņems brīdinājuma paziņojumu elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

Nespējot vienoties par cenu, Ukraina pārtrauc pirkt dabasgāzi no Krievijas

Ukrainas enerģētikas uzņēmums Neftogaz pavēstījis, ka no 1.jūlija pārtrauc iegādāties dabasgāzi no Krievijas, kamēr nav panākta vienošanās par jauniem piegādes nosacījumiem.

Publisko iepirkumu pasūtītājiem un pretendentiem no augusta jauni nosacījumi

Publisko iepirkumu pasūtītājiem un pretendentiem jau no 1.augusta jāseko vidējai darba ņēmēju stundas tarifa likmei, atgādina Valsts ieņēmumu dienests.

Vējoņa apsardzes nodrošināšanai policijas rīcībā nodod dzīvokli Ogrē

Militārās policijas rīcībā, sākot no trešdienas, 1.jūlija, tiek nodots dzīvoklis Ogrē, lai nodrošinātu jaunievēlētā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsardzi. Vējonis ir iepazinies ar datiem par apsardzes izdevumiem, apskatījis Jūrmalas rezidenci un nolēmis pagaidām turpināt dzīvot savā privātajā dzīvesvietā Ogrē.

Grieķija nav samaksājusi savu parādu SVF

Grieķija otrdien, 30.jūnijā, nokavējusi termiņu, kādā tai bija jāveic aizņēmuma atmaksa Starptautiskajam Valūtas fondam 1,6 miljardu eiro apmērā, kļūstot par pirmo ekonomiski attīstīto valsti, kas nav spējusi samaksāt savu parādu.

Jelgavas domes priekšsēdētāju Cauni apsūdz jaunieša piekaušanā

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune no Zaļo un zemnieku savienības esot piekāvis kādu jaunieti Igoru, kurš nereti agresīvi braukājis ar auto, apgalvo jaunieša draugs Linards.

Krievijas politiķi aicina izvērtēt Baltijas valstu neatkarības leģitimitāti

Krievijas Ģenerālprokuratūra ir atsaukusies Krievijas politiķu aicinājumam izvērtēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības leģitimitāti. Kā pavēstīja informētas personas, lēmums šajā jautājumā visdrīzāk «būs analogs līdzīgam jautājumam par Krimu».

Noskaidrotas tīrākās un piesārņotākās pludmales Latvijā

Par visvairāk piesārņotāko no Latvijas pludmalēm šogad atzīta Liepājas piekraste posmā no Nidas līdz Pāvilostai ar vidēji 195 atkritumu vienībām uz 100 metriem.

Bezdarbs eirozonā saglabājas vairāk nekā trīs gados zemākajā līmenī

Sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis eirozonā šā gada maijā veidoja 11,1%, tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar aprīli.

Microsoft sašaurina uzņēmējdarbību, atsakoties no tiešsaistes pakalpojumiem

Pasaulē lielākais programmatūras ražotājs Microsoft 29.jūnijā pavēstījis, ka reklāmu uzturēšanu tīmekļa vietnēs nodos uzņēmumam AOL, bet tiešsaistes karšu veidošanas daļu pārdos privāto taksometru pakalpojumu uzņēmumam Uber.

Mežizstrādes vidējās izmaksas Latvijā sarukušas par 4,3%

Pagājušajā gadā Latvijā vidējās meža atjaunošanas izmaksas bija no 557 līdz 662 eiro uz vienu hektāru atkarībā no meža zemes kvalitātes grupas. Salīdzinājumam - 2013.gadā tās bija no 566 līdz 630 eiro uz vienu hektāru.

Mazumtirdzniecības apgrozījums šogad audzis par 6%

Šā gada maijā, salīdzinot ar aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā samazinājās par 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

LRA pārmet valdības pārstāvjiem virspusīgo atrunāšanos bēgļu jautājumā

Daba nemīl tukšumu. Vairāk kā vienā veidā šis teiciens būtu attiecināms arī uz pēdējo mēnešu laikā bēdīgu pieskaņu ieguvušo bēgļu uzņemšanu (vai neuzņemšanu) Latvijā un to, kādā veidā valdība mēģina šo jautājumu risināt, uzskata 12.Saeimas deputāts, Latvijas Reģionu apvienības Latgales vēlēšanu apgabala pārstāvis Juris Viļums.

Suņubūda.tv: Kaimiņš lūdz izslēgt Strautmani no LŽA Ētikas komisijas

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš lūdz izvērtēt žurnālistes Baibas Strautmanes rīcības atbilstību Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 1.3. punktiem un izslēgt Strautmani no Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas.

Latvijas prezidentūra ES Padomē skaitļos un faktos

Otrdien, 30.jūnijā, aizrit pusgadu ilgušās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pēdējā diena. Interesantākos skaitļus un faktus par aizvadīto laiku apkopojis Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts:

Reivass: Igaunija varētu uzņemt 150-200 bēgļus

Igaunija nākamo divu gadu laikā varētu uzņemt līdz 200 bēgļus, kuri šķērsojuši Vidusjūru, šonedēļ norādījis Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass.

Panāk vienošanos par viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropā

Naktī uz otrdienu, 30.jūniju, pēc vairāk nekā 12 stundu noslēdzošās sanāksmes – trialoga – Latvijas prezidentūra panāca provizorisko vienošanos ar Eiropas Parlamentu par Telesakaru vienotā tirgus priekšlikumu, kas paredz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu un pirmos atvērta interneta noteikumus Eiropas Savienībā.

Lasītākie

Komentētākie