bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 26.05.2015 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Dalībai World Expo nelietderīgi izlietoti 1,3 miljoni eiro

Ekonomikas ministrija dalībai starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015 līdz 2014.gada 31.decembrim ir nelietderīgi izlietojusi valsts budžeta līdzekļus 1 316 647 eiro apmērā, secinājusi Valsts kontrole.

VK valsts institūcijās atklāj piešķirtās naudas neatbilstošu tērēšanu

Uzskaites un grāmatvedības jautājumi valsts institūcijās kopumā ir sakārtoti, bet ir atklāti gadījumi, kas liecina par neapdomātu un neatbilstošu valsts budžeta plānošanu un jau piešķirtās naudas neatbilstošu tērēšanu, konstatējusi Valsts kontrole, pabeidzot ikgadējās finanšu revīzijas ministrijās un valsts pārvaldes iestādēs.

Tūristu skaits no Krievijas krities par 40%

Šā gada pirmajā ceturksnī viesnīcās un citās tūristu mītnēs Latvijā apkalpoti 360,5 tūkst. viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Japānā 5,6 magnitūdu zemestrīce

Japānas vidienē naktī uz 25.maiju notikusi 5,6 magnitūdas stipra zemestrīce.

Ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā sarukušas par 0,6%

Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar martu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%. Eksportētai produkcijai cenas samazinājās par 0,2%, tostarp eksportam uz eirozonas valstīm saruka par 0,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,2%

BTA atlīdzībās par postījumiem mājokļos pērn izmaksājusi 1,1 miljonu eiro

Šā gada pirmajos četros mēnešos, līdzīgi kā pērnā gada laikā, pieaudzis pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par bojājumiem, ko privātpersonu mājokļiem radījusi šķidruma noplūde.

Spānijas reģionālajās vēlēšanās valdošā partija sasniedz negaidīti vāju rezultātu

Spānijā svētdien, 24.maijā, aizvadītajās reģionālajās un pašvaldību vēlēšanās premjerministra Mariano Rahoja pārstāvētā Tautas partija sasniegusi pēdējo gadu laikā vājāko rezultātu.

Plāno lemt par RD Satiksmes departamenta direktora atbrīvošanu no amata

Rīgas domes Vienotības deputāti plāno sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par RD Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no amata. Pieprasījumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu ir parakstījuši arī Nacionālās apvienības deputāti.

Polijas prezidenta vēlēšanās Komorovskis piekāpjas Dudam

Pēc Polijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kas aizvadīta svētdien, 24.maijā, pašreizējais prezidents Broņislavs Komorovskis atzinis sāncenša Andrzeja Dudas uzvaru.

Zatlers: Rezultāts prezidenta vēlēšanās būs neprognozējams visiem

Eksprezidents Valdis Zatlers domā, ka Saeima nākamnedēļ varētu ievēlēt Valsts prezidentu jau pirmajā kārtā.

Gaidāma lietaina un vēsa nedēļa

Jaunākās meteorologu prognozes apstiprina, ka maijā vasaras laika apstākļu iestāšanās, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra paaugstinās virs +15 grādiem pēc Celsija, nav gaidāma. Šādu laika apstākļu varbūtība ievērojami pieaug jūnija pirmajā dekādē.

Baltkrievijas naftas kompānija iegādāsies termināli Rīgas brīvostā

Baltkrievijas valstij piederošais uzņēmums, kas nodarbojas ar naftas produktu eksportu, nolēmis iegādāties Rīgas brīvostā strādājošu uzņēmumu Woodison terminal. Minska esot izvēlējusies, ka turpmāk kālija kravas sūtīs caur Klaipēdas ostu, bet naftas produktus caur Rīgu.

Nedēļa Lietuvā. Darbību pārtrauc Lietuvas lidsabiedrība Air Lituanica

Viļņas domei piederošā lidsabiedrība Air Lituanica šonedēļ paziņojusi, ka no 22.maija pārtrauc savu darbību.

Ekonomikas dienasgrāmata. Partnerība bez saistībām

Šīs nedēļas galvenais notikums viennozīmīgi bija Austrumu partnerības samits, kas notika Rīgā 21. un 22.maijā. Kā jau tika gaidīts, ievērojami lēmumi, piemēram, par ES paplašināšanos vai bezvīzu režīma ieviešanu, netika pieņemti. Tomēr ir kāds patīkams jaunums biznesa aprindām: tikšanās laikā parakstīti vairāki līgumi par finansiālu atbalstu.

«Spiegu kari» noved pie Lietuvas pilsoņa apcietināšanas Maskavā

Krievijas Federālam drošības dienestam tas prasīja trīs nedēļas, lai atbildētu uz Krievijas izlūka aizturēšanu Viļņā un aizturētu iespējamu lietuviešu spiegu Maskavā. Lietuvas drošības speciālisti nešaubās, ka Krievija īsteno «dots pret dotu» taktiku laikā, kad abu kaimiņvalstu attiecības, šķiet, sasniegušas jaunu zemāko punktu.

Notikuma vietā aiztur četrus kontrabandistus

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvalde, veicot operatīvos pasākumus, šī gada 28.aprīlī atklājusi četru personu grupu, kas organizēja kontrabandas cigarešu nelikumīgu pārvešanu no Latvijas uz Norvēģiju.

No Igaunijas izbrauc mazāk cilvēku

2014.gadā no Igaunijas izbraukuši par 30% mazāk cilvēku nekā trīs iepriekšējos gados, liecina jaunākie Igaunijas Statistikas pārvaldes dati.

Šulcs: ES joprojām tiecas ar Krieviju rast politisku risinājumu

«Kad pirms diviem gadiem mēs tikāmies pēdējā Austrumu partnerības samitā Viļņā, neviens nevarēja paredzēt tālākos dramatiskos notikumus. Krimas nelegālā aneksija ir satricinājusi Eiropas drošības arhitektūru, un konflikts Austrumukrainā turpina būtiski ietekmēt mūsu attiecības ar Krieviju,» tā Austrumu partnerības samitā Rīgā norāda Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Levitu oficiāli izvirza prezidenta amatam

Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzīts ceturtais kandidāts - Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits. Līdz ar to ir izvirzīti visi četri kandidāti, ko bija plānots pieteikt šim amatam - Levits, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, deputāts Sergejs Dolgopolovs, kā arī parlamentārietis Mārtiņš Bondars.

Piketā pie Gaismas pils pieprasa Ukrainas, Gruzijas un Moldovas tuvināšanos Eiropai

Aptuveni 40 cilvēku piektdienas, 22.maija rītā iepretim Gaismas pilij sarīkojuši akciju, pieprasot Ukrainas, Gruzijas un Moldovas tuvināšanos Eiropai.

Ņemcova lietā jauns aizdomās turamais – iespējams, slepkavības pasūtītājs

Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības lietā parādījies jauns aizdomās turamais – Čečenijas iedzīvotājs Ruslans Muhadinovs. Pēc izmeklētāju domām, viņš varētu būt slepkavības pasūtītājs, piesolot 25 miljonus rubļu jeb teju pusmiljonu eiro par politiķa nogalināšanu.

Aktualitātes valsts autoceļu tīklā: remonti un satiksmes ierobežojumi nedēļas nogalē

Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros piektdien, 22.maijā, vēl norisinās Austrumu partnerības samits, kura laikā mainīta satiksmes organizācija lidostas Rīga apkārtnē. Uz lidostas pievedceļa no Kārļa Ulmaņa gatves līdz lidostai līdz šai pēcpusdienai plkst.17:00 ir atslēgti luksofori un satiksmi regulē Ceļu policijas darbinieki.

Dombrovskis: Patlaban nevar runāt par nepieciešamību Latvijā «savilkt jostas»

Provizoriski nevar runāt par nepieciešamību Latvijā «savilkt jostas», jo valsts ekonomika turpina attīstīties un budžeta ienākumiem būtu jāpieaug, sacīja bijušais Latvijas Ministru prezidents un pašreizējais Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Foto: Latvijas un ASV karavīri piedalās kopīgā kaujas šaušanas vingrinājumā

No 19.līdz 21.maijam Ādažu poligonā norisinājies apvienotais Amerikas Savienoto Valstu 3.kājnieku divīzijas karavīru un Nacionālo bruņoto spēku karavīru treniņš - vada līmeņa kaujas šaušanas uzdevums.

Vācijā pārtraukts dzelzceļa kustību paralizējošs mašīnistu streiks

Vācijas dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums Deutsche Bahn daļēji piekritis uzņēmuma mašīnistu arodbiedrības prasībām, tā pārtraucot šonedēļ uzsākto beztermiņa streiku, kas arodbiedrības un Deutsche Bahn strīdā bijis pēc skaita devītais pēdējos 11 mēnešos.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri