bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 29.09.2016 | Vārda dienas: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Viedoklis: Latvijā sporta būves bieži būvē ignorējot konkrētās vietas sporta tradīcijas

Latvijā sporta būves bieži vien būvē ignorējot konkrētās vietas sporta tradīcijas, sporta attīstības perspektīvas un potenciālo sportistu skaitu. Tiek atvērti jauni olimpiskie centri ar plašu sporta veidu iespējām, taču tajā pašā laikā netiekam galā ar Latvijas sportam vēsturiski nozīmīgu centru - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, Murjāņu Sporta ģimnāziju, Daugavas stadionu un citu - savešanu kārtībā vai pat glābšanu. Šādu viedokli pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Latvijas Olimpiskās komitejas vadības vēlēšanām pauž hokeja kluba Venta 2002 valdes loceklis Aivis Landmanis.

Igaunijā pakalpojumu centru atvērs tehnoloģiju milzis ABB

Tallinā oktobrī tiks atvērts Šveices elektrisko inženiersistēmu ražotāja ABB grupas uzņēmumu pakalpojumu centrs.

Valdība atbalsta «Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma» projektu

Valdība šodien akceptēja Ekonomikas ministrijas izstrādāto «Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma» projektu, lai atbalstītu un regulētu tā saucamo «start-up» uzņēmumu darbību.

Mediķu protestā pie Saeimas «nāve» pauž atbalstu ZZS darbam valdībā

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības protests pie Saeimas nama pulcē aptuveni 300 līdz 350 cilvēku.

Donoriem izlozēs lidojumu vēja tunelī

No 3.oktobra līdz 7.oktobrim Valsts asinsdonoru centrs visiem, kuri ziedos asinis vai asins komponentus VADC Rīgā vai VADC Latgales filiālē Rēzeknē, dāvinās 10 % atlaides kuponu lidojumam Aerodium vēja tunelī.

Pētījums: Zāļu viltošana ES rada vērienīgus zaudējumus; Latvijā - 10 miljonus eiro gadā

Leģitīmā zāļu industrija viltotās produkcijas klātesamības dēļ Eiropas Savienības tirgū katru gadu zaudē 10 miljardus eiro ieņēmumu, kas atbilst 4,4% no visa tirdzniecības apjoma farmācijas sektorā, secināts jaunākajā Intelektuālā īpašuma biroja pētījumā par viltotu zāļu ietekmi uz ES dalībvalstu ekonomiku.

Latvija – Eiropas līdere ziemeļu gulbju apgredzenošanā

Arī šajā sezonā Latvija ir līdere Eiropā apgredzenoto ziemeļu gulbju skaita ziņā. Šobrīd šis ir lielākais pētījums par ziemeļu gulbjiem Eiropā, kā arī lielākais jebkad veiktais pētījums Austrumeiropā un Centrāleiropā.

Neauglības ārstēšanas programmai saziedo 15 017 eiro

Neauglības ārstēšanas programmai, kuru rīko biedrība Taureņa efekts, kopš 2016. gada sākuma ir pieteikušies 96 pāri un saziedoti 15 017 eiro.

Valsts prezidents ceļos uz Peresa bērēm Izraēlā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pavēstījis, ka dosies uz bijušā Izraēlas prezidenta Šimona Peresa bēru ceremoniju, kas notiks 30.septembrī Jeruzalemē.

ASV brīdina Krieviju par aplenktās Sīrijas pilsētas bombardēšanu

Amerikas Savienotās Valstis brīdinājušas Krieviju, ka Vašingtona pārtrauks sadarbību ar Maskavu Sīrijā, ja Krievija nepārtrauks aplenktās Alepo pilsētas bombardēšanu.

Latvija atbalsta Georgijevas kandidatūru ANO ģenerālsekretāra krēslā

Latvija atbalsta Eiropas Komisijas viceprezidentes Kristalinas Georgijevas kandidatūru ANO ģenerālsekretāra amatā, apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Starptautiskā izmeklēšana: MH17 raķete nāca no Krievijas

Nīderlandes vadīta starptautiskā prokuroru grupa 28.septembrī nākusi klajā ar secinājumu, ka raķete ar ko 2014.gada vasarā virs Ukrainas austrumiem tika notriekta pasažieru lidmašīna, izšauta no prokremlisko kaujinieku kontrolētas teritorijas.

Ašeradens: Latvijā gaidāms elektroenerģijas cenas samazinājums

Ja izdosies veikt reformas elektroenerģijas tirgū, vidējā termiņā Latvijā piedzīvosim elektroenerģijas cenas samazinājumu, paziņojis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Aptauja: Vairums bērnu Rīgas skolās nākotni nesaista ar eksaktajām zinātnēm

Gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 73,5% meiteņu un 49,1% zēnu savu nākotni redz profesijā, kas nav saistīta ar eksaktajām zinātnēm, liecina Rīgas skolu astoto klašu skolēnu aptaujas rezultāti pētījuma «Jaunieši IT» ietvaros.

Uzņēmēji: E-pirkumu sistēmas ātrāka ieviešana sekmētu godīgu konkurenci

Lai nodrošinātu iespējami caurspīdīgākus publiskos iepirkumus ar godīgu, uzņēmēji mudina pēc iespējas ātrāk ieviest elektronisko valsts un pašvaldību iepirkumu sistēmu, norāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

WEF: Latvija konkurētspējas indeksā atkāpusies uz 49.vietu pasaulē

Latvija globālajā konkurētspējas indeksā šogad ir atkāpusies uz 49.vietu pretstatā 44.pozīcijai pērn, un mūsu valsts konkurētspējas ziņā joprojām atpaliek no Lietuvas un Igaunijas, liecina trešdien, 28.septembrī, publiskotais Pasaules Ekonomikas foruma jaunākais gadskārtējais pētījums.

Pienrūpnieki novērojuši: Top strauji nomaina vietējo preci uz importa

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība novērojusi, ka pēdējo mēnešu laikā mazumtirdzniecības tīkla SIA Iepirkumu grupa veikalos Top notikusi strauja sortimenta maiņa, vietējo piena produktu vietā parādoties importa precei, kuras izcelsme neesot vienmēr viegli nosakāma.

Vējonis: KNAB uzraugošajām iestādēm jānoskaidro valsts noslēpuma dokumentu pazušana

Iestādēm, kas uzrauga Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību, ir jānoskaidro, kas noticis saistībā ar valsts noslēpumu saturošu dokumentu pazušanu, tā šonedēļ pavēstījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Drošības eksperti brīdina - aktivizējas vīruss Cerber

Pēdējā laikā sevišķi aktīvi izplatās un datorlietotājiem uzbrūk viens no bīstamākajiem izspiedējvīrusiem Cerber, brīdina antivīrusu programmu eScan izstrādātāji. Šobrīd šī ir visaktīvākā izpirkumu pieprasošā ļaunatūra, kuraskonstatēšanas reitings sasniedz 25,97%.

PTO par trešdaļu samazina pasaules tirdzniecības izaugsmes prognozi

Pasaules Tirdzniecības organizācija šonedēļ nākusi klajā ar koriģētu globālās tirdzniecības pieauguma prognozi šim gadam, kas, salīdzinot ar iepriekšējo prognozi, samazināta par trešdaļu.

Apkopos studējošo un absolventu datus efektīvākai valsts budžeta plānošanai

Valsts izglītības informācijas sistēmas attīstības ietvaros tiks paplašināta VIIS augstākās izglītības sadaļa, izveidojot studējošo un absolventu reģistru - to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Augstskolu likumā, ko atbalstīja Ministru kabinets.

Latvija ES pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 82 bēgļus

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas deviņas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā pieci nepilngadīgi bērni, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

TM: Nav samērīgi liegt uzturlīdzekļu nemaksātājam vadīt auto

Uzturlīdzekļu nemaksātājam nevar automātiski liegt izmantot autovadītāja tiesības, jo šādas normas formulējumam jābūt samērīgam, tā 27.septembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzinusi Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina.

Turpmāk vienoti nosacījumi visām Altum izsniegtajām kredīta garantijām

Lai visas finanšu iestādes, ka apvienojušās akciju sabiedrībā Attīstības finanšu institūcija «Altum», kredīta ņēmējiem nodrošinātu ātrāku finansējuma pieejamību projektu īstenošanai, valdība otrdien, 27.septembrī, apstiprināja grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas programmas kārtībā.

Augustā būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās par 0,4 %

Šogad augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas kritās par 0,8 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1 %, bet strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās.

Lasītākie

Komentētākie