bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 05.03.2015 | Vārda dienas: Aurora, Austra

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Ogļu raktuvju sprādzienā Ukrainā, iespējams, bojā gājuši 30 cilvēki

Prokremlisko separātisku kontrolētajos Ukrainas austrumos ogļu raktuvē noticis sprādziens, kurā bojā gājuši ap 30 ogļraču, tā presei pavēstījuši separātistu pārstāvji.

Baltijas valstis iekļauj patriotiskiem krievu tūristiem neieteicamo vietu sarakstā

Krievijas Antifašistiskā antimaidana padome izveidojusi sarakstu ar patriotiskiem krievu tūristiem neieteicamām valstīm, starp kurām iekļauta arī Latvija. Apvienība aicina krievu tūristus «boikotēt valstis, kurās notiek Lielā Tēvijas kara memoriālu vandalisms un apgānīšana».

Aizvadīts trīspadsmitais siltākais februāris novērojumu vēsturē

Ar vidējo gaisa temperatūru -0,2 grādi pēc Celsija aizvadītais februāris bijis par 4,6 grādiem siltāks par normu un ir trīspadsmitais siltākais februāris novērojumu vēsturē.

No gripas šosezon miruši 13 cilvēki

Šosezon Latvijā no gripas miruši 13 cilvēki. Neviens no mirušajiem pacientiem nebija vakcinējies pret gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra veiktā gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati.

Bildēs: Jaunākie tālruņi un ierīces Vispasaules Mobilo sakaru kongresā

Mēneša notikums mobilo datorierīču tirgū ir Vispasaules Mobilo sakaru kongress, kas no 2. līdz 5.martam norisinās Barselonā.

Ukraina palielina procentu likmes līdz 30%

Ukrainas centrālā banka otrdien, 3.martā, noteikusi strauju procentu likmju kāpumu - no 19,5% līdz 30% - ar mērķi ierobežot inflāciju un nostiprināt nacionālās valūtas vērtību.

Mājsaimniecības mājokļa uzturēšanai vidēji tērē 138 eiro mēnesī

Pagājušajā gadā mājsaimniecību mājokļa uzturēšanas izdevumi Latvijā nedaudz palielinājušies, sasniedzot 138 eiro mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ienākumu un dzīves apstākļu apsekojuma rezultāti.

Valsts kontrole nobremzē valsts kapitālsabiedrību nonākšanu ZZS kontrolē

Valsts kontroles kritiskā vēstule premjerei Laimdotai Straujumai nobremzējusi koalīcijas padomē jau atbalstīto, pretrunīgo Ekonomikas ministrijas ieceri noteikt tās pārziņā esošo Privatizācijas aģentūru par visu valsts kapitālsabiedrību pārvaldības koordinējošo institūciju. Tas dotu zaļo zemnieku pašlaik vadītajai EM ietekmi pār citu ministriju pārvaldītajām kapitālsabiedrībām.

Pētnieks: Latvija alkohola radīto seku dēļ zaudē 80 miljonus gadā

Latvija alkohola radīto seku - cilvēku pāragras nāves, slimību un citu apstākļu dēļ zaudē gandrīz 20 tūkstošus mūža gadu un 80 miljonus eiro gadā, stāsta Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārcis Trapencieris.

VM: Daļa Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa, iespējams, būs jāceļ no jauna

Paula Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā pārkāpumi konstatēti sešas reizes. Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa pieļauj, ka daļa ēkas, iespējams, būt jāceļ no jauna.

Netanjahu: Izraēlas pastāvēšana Tuvajos Austrumos ir apdraudēta

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu otrdien, 3.martā, vērsis Amerikas Savienoto Valstu uzmanību uz Irānas radīto apdraudējumu Izraēlai un aicinājis neatbalstīt vienošanos par Irānas kodolprogrammas starptautisko novērošanu, ko ilgstoši cenšas panākt ASV valdība.

Latvijā nonāks jauna tanku un bruņumašīnu krava no ASV

Rīgas ostā pirmdien, 9.martā, tiks izkrauti tanki M1A2 Abrams un bruņumašīnas M2A3 Bradley, kā arī kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Valsts policija sāk kriminālprocesu par izspiedējvīrusu CTB Locker

Valsts policijā ir saņemti jau 12 iesniegumi no fiziskajām un juridiskajām personām par viņu datoru inficēšanu ar CTB Locker kaitīgo programmatūru, līdz ar to policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

Saakašvili: Baltijas valstis nav drošībā

Baltijas valstu aizsardzības līnija šobrīd atrodas Ukrainā, savukārt iespējamā kara gadījumā pašām Baltijas valstīm nav tādu stratēģisko priekšrocību kā milzīgajai Ukrainai, uzskata bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili.

Ukrainā uz pamiera pārkāpumu vietām vienojas nosūtīt EDSO novērotājus

Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas līderi vienojušies, ka uz vietām Ukrainas austrumos, kur, iespējams, pārkāpts kara pamiers, tiks nosūtīti Eiropas Drošības un Sadarbības organizācijas novērotāji - tā otrdien, 3.martā, paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Āboltiņa: Būt par Valsts prezidenti nav mana karstākā vēlēšanās

Partijas Vienotība līdere Solvita Āboltiņa atklāj, ka šobrīd politiskais spēks iekšienē apspriež iespējamos Valsts prezidenta amata kandidātus, turklāt «kāds ir uzrunāts» un ar «cilvēkiem ir runāts».

Eksperts: Kalnietes neielaišana Krievijā ir pliķis ES un Latvijai

Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes neielaišana Krievijā ir simbolisks pliķis Eiropas Savienībai un Latvijai, uzskata Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Bildēs: Maskavā pēdējā gaitā izvada nošauto Kremļa oponentu Ņemcovu

Maskavā otrdien, 3.martā, stingrā drošības orgānu apsardzībā rit nošautā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bēres. Liberāli noskaņotā politiķa slepkavība vēlreiz apliecinājusi, cik bīstami Krievijā ir atklāti iestāties pret pašreizējo Kremļa politiku.

Latvijas apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms pārsniedz pusmiljardu eiro

Latvijā darbojošos apdrošinātāju kopējais parakstīto prēmiju apjoms 2014. gadā pieaudzis par 10%, pārsniedzot pusmiljardu eiro. Ārzemēs Latvijas apdrošinātāji pērn parakstījuši prēmijas 168,3 milj. eiro apmērā, kas ir par 7% vairāk nekā 2013. gadā.

Sarūk ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits

Pagājušajā gadā kopējais ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits samazinājies par 0,7%. Ar pilsētu elektrisko transportu 2014. gadā tika pārvadāti 92 milj. pasažieru, kas ir par 0,2% mazāk nekā 2013. gadā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 1,9%, bet ar tramvajiem – pieauga par 1,7%.

KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Valsts policijas darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai krimināllietas materiālus par divu Valsts policijas amatpersonu iespējamiem izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Kanādas tiesa par labu Belokoņam arestē Kirgizstānas akcijas Centerra Gold

Ontario Augstākā Justīcijas tiesa par labu Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam ir pieņēmusi lēmumu arestēt 6 500 240 Kirgizstānai piederošo akciju 20,5 miljonu Kanādas dolāru vērtībā uzņēmumā Centerra Gold.

Viļņas mēra vēlēšanās gaidāma otrā kārtā

Lietuvā svētdien, 1.martā, aizvadītas pašvaldību un mēru vēlēšanās. Viļņā neizdevās noskaidrot nākamo mēru, tā kā neviens no amata kandidātiem nesaņēma ievēlēšanai nepieciešamo 51% balsu, pavēstījusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Marta sākumā valdīs agram pavasarim raksturīgi laika apstākļi

Martā stabilu ziemas laika apstākļu iestāšanās nav gaidāma, tomēr šobrīd nevar runāt par strauju siltuma ienākšanu, norāda Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Alus darītāji rosina trīs gadu laikā pakāpeniski celt akcīzes nodokli alkoholam

Lai nodrošinātu alkoholisma ierobežošanas plāna izpildi, kas paredz alkoholisko dzērienu patēriņa samazināšanu, Latvijas Alus darītāju asociācija ir izstrādājusi priekšlikumus akcīzes nodokļa likmju pakāpeniskai paaugstināšanai alkoholiskajiem dzērieniem. Piedāvātās izmaiņas trīs gadu laikā ļaus valsts budžeta ieņēmumus palielināt par aptuveni 20 miljoniem eiro, kā arī izveidot ar pārējām Baltijas valstīm konkurētspējīgāku akcīzes nodokļa sistēmu.

Lasītākie

Komentētākie