bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 04.05.2015 | Vārda dienas: Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Valsts svētkus Rīgā atzīmēs ar koncertiem un pasākumiem ģimenēm

Valsts svētkos, pirmdien, 4.maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, tajā skaitā svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa un kompozīcijas Ziedu Latvija veidošana.

Uz valsts simtgadi, iespējams, gatavo Lembergam labvēlīgu amnestijas likumu

Nupat pēc vienas politiķu apspriedes strauji pieauga aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa izredzes kļūt par Valsts prezidentu. Tomēr pati ideja par to, ka Vējonis varētu vadīt ne tikai kādu ministriju, bet arī valsti, nav jauna. Zaļo un zemnieku savienības iekšienē viņa kandidatūru apsprieda kā alternatīvu Valdim Zatleram jau 2010.gadā.

PVD atklāj pārkāpumus 96 izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumos

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori divu nedēļu laikā, no 13.aprīļa līdz 24.aprīlim, izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumos veikuši 166 pārbaudes un 96 uzņēmumos konstatējuši pārkāpumus, no tiem 67 pārkāpumus uztura normu ievērošanā.

Liecinieks tiesā apstiprina balss atdošanu par Vienotību, saņemot par to naudu

Rēzeknes tiesā liecinieks Igors Žorins ceturtdien, 30.aprīlī, liecināja, ka saņēmis naudu par to, ka Saeimas vēlēšanās nobalsojis par 4.sarakstu, ar kuru vēlēšanās startēja Vienotība. Viņš tiesai pastāstīja, ka naudu, pēc pāri palikušo biļetenu atrādīšanas, viņam samaksājis apsūdzētais Andrejs Sačkovskis. Pēc tam viņš devies uz tuvējo veikalu, kur izpļāpājies par notikušo.

Bezdarbs ES saglabājas zemākajā līmenī kopš 2011.gada

Sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā šā gada martā veidoja 9,8%, tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar februāri. Tādējādi bezdarbs ES martā saglabājies zemākajā līmenī kopš 2011.gada septembra.

Mazumtirdzniecības apgrozījumam 6,5% pieaugums gadā

Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā palielinājās par 0,7%.

Latvijas IKP gada laikā audzis par 2,1%

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014. gada 4. ceturksni, iekšzemes kopprodukta apjoms Latvijā pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir palielinājies par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem ceļu būvdarbu dēļ

Plānojot braucienus pirms svētku brīvdienām, kas Latvijā būs no piektdienas, 1.maija, līdz pirmdienai, 4.maijam ieskaitot, autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā ceļu būvdarbu dēļ.

Tiesa Igaunijā: Liviko, Rimi, Maxima un citi slēguši karteļa vienošanos

Harju apriņķa tiesa Igaunijā atzinusi alkohola ražotāja Liviko un vairāku pārtikas mazumtridzniecības ķēžu vainu saistībā ar apsūdzībām par to, ka uzņēmumi slēguši savstarpēju karteļa vienošanās. Tiesa piespriedusi tiem kopumā vairāk nekā miljonu eiro lielus naudas sodus.

Saeimā atbalsta aizliegumu ātros kredītus piešķirt naktīs

Saeima ceturtdien, 30.aprīlī, otrajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, tostarp aizliedzot tos piešķirt naktīs.

Puse Latvijā iereģistrēto automašīnu izmanto dīzeli

Gada laikā Latvijas automašīnu parks ir ne tikai palielinājies, bet arī nedaudz atjauninājies. Pagājušā gada pirmajā ceturksnī tā lielāko daļu veidoja 16-20 gadus vecas automašīnas, bet šī gada pirmajā ceturksnī tajā dominē 11-15 gadus veci transporta līdzekļi.

Vēl šodien komersanti var iesniegt gada pārskatu

Valsts ieņēmumu dienests vērš uzmanību, ka vēl šodien, 2015gada 30.aprīlī, komersanti var iesniegt 2014.gada pārskatu.

Attaisnotajos izdevumos iekļaus tēriņus par interešu izglītību bērniem

Saeima ceturtdien, 30.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, nosakot, ka attaisnotajos izdevumos turpmāk iekļaus arī izdevumus par interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem.

EP pieprasa uz alkohola etiķetēm norādīt kaloriju skaitu

Eiropas Komisijai, vēlākais, 2016.gadā jāiesniedz priekšlikums noteikumiem par uzturvērtības un sastāvdaļu norādīšanu uz alkoholisku dzērienu etiķetēm, tā noteicis Eiropas Parlaments trešdien, 29.aprīlī, pieņemtajā rezolūcijā.

Gazprom peļņa sarukusi par 86%

Krievijas lielākais enerģētikas uzņēmums Gazprom nācis klajā ar 2014.gada finanšu rezultātiem, atklājot, ka uzņēmuma gada peļņa sarukusi par 86%.

Kažoka: Daudzi no prezidenta kandidātiem ir vien sabiedrības reakcijas testēšana

Vēl aptuveni mēnesis, līdz Saeimas deputātiem būs jāizvēlas nākamais Latvijas Valsts prezidents. Lielākā daļa partiju nosaukt oficiālu prezidenta amata kandidātu nesteidzas, un arvien biežāk izskan versijas par politiķu līdz šim neminētu «melno zirdziņu», kas varētu parādīties vēlēšanu otrajā kārtā.

Saeima lems par stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai

Saeima ceturtdien, 30.aprīlī, turpinot izskatīt 23.aprīļa sēdes darba kārtību, otrajā lasījumā lems par grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz noteikt stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai.

ECB ekonomikas stimulēšana nes pirmos augļus

Eiro valūtas vērtība trešdien, 29.aprīlī, uzkāpusi līdz augstākajam līmenim pēdējo trīs nedēļu laikā, kas liecina, ka pirmos augļus nesusi Eiropas Centrālās bankas īstenotā kvantitatīvās stimulēšanas programma.

Atklāta viena no Latvijas vēsturē lielākajām narkotiku kontrabandas kravām

Vienā no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem izņemti 1 115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā, informē Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji.

Ušakova ienākumi pērn sarukuši par 3 000 eiro

Rīgas domes priekšsēdētājs un sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa līderis Nils Ušakovs pērn kopumā nopelnījis 73 200 eiro, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2014.gadu.

Krievija medijiem šogad tērēs 643 miljonus eiro

Krievija mediju atbalstam 2015.gadā tērēšot finansējumu, kas līdzvērtīgs 643 miljoniem eiro. Savukārt Eiropas Savienība, vēršoties pret Krievijas mediju īstenoto dezinformācijas kampaņu, grasās atbildēt ar 10 miljoniem eiro.

Policija trīs pensionāriem atsavina ievērojamu daudzumu ieroču

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki atsavinājuši ievērojamus nelegālo kaujas ieroču krājumus. Par nelegālo ieroču glabāšanu, remontēšanu un tirgošanu aizturēti trīs vīrieši.

Būvniecības izmaksām 0,4% kāpums gadā

Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,1%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%, savukārt strādnieku darba samaksa pieauga par 0,1%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,2%.

Ražotāju cenas lauksaimniecībā pērn sarukušas par 8,2%

Pagājušajā gadā ražotāju cenas Latvijas lauksaimniecībā salīdzinājumā ar 2013.gadu samazinājās par 8,2%. Augkopības produkcijai ražotāju cenas samazinājās par 10,6%, ko galvenokārt ietekmēja iepirkuma cenu samazinājums graudiem par 16,5% un rapsim – par 16,0%.

Notverts ziņotājs par viltus spridzekli lidostā Rīga

Izmeklētājiem bija nepieciešama aptuveni pusotra diennakts, lai izskaitļotu un aizturētu aizdomās turamo - 1981.gadā dzimušo rīdzinieku, kurš pirmdienas, 27.aprīļa rītā ziņoja par viltus spridzekli starptautiskajā lidostā Rīga.

Lasītākie

Komentētākie