bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 12.02.2016 | Vārda dienas: Līna, Karlīna

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Krievijas propagandas medijs Sputnik nav reģistrēts Latvijā

Darbu Latvijā sākusi Krievijas propagandas medija Sputnik versija latviešu valodā - sputniknews.lv. Portālā publicētas ziņas latviešu un krievu valodās par notikumiem Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, solot, ka tieši šis interneta resurss runāšot «par to, par ko citi klusē».

Jaunnedēļ biežāk piesals

Zemes virsmu Latvijas centrālajos un austrumu rajonos piektdienas, 12.februāra rītā klājusi līdz pat 5-8 centimetrus bieza sniega sega, kas vēlreiz atgādināja par to, ka šobrīd ir tikai februāra otrās dekādes sākums - Latvijā šajā periodā parasti valda sals un sniegs.

Viltotas rotas, pulksteņi un somas Eiropai rada 3,5 miljardu eiro zaudējumus gadā

Viltotu rotaslietu, rokaspulksteņu, rokassomu un ceļojumu somu ražošana Eiropas Savienības dalībvalstu uzņēmējiem ik gadu rada 3,5 miljardus eiro lielus zaudējumus.

Būvniecības apjoms pērn sarucis par 1,2%

Pērnā gada pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada atbilstošo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms Latvijā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 6,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 500,5 miljoni eiro.

SEB: Krievijas ekonomika turpinās rukt arī šogad

Pasaules ekonomikas izaugsmei ir potenciāls kļūt spēcīgākai, tomēr izaugsme būs nelīdzsvarota un trausla. Joprojām, neskatoties uz ilgstoši īstenoto ekspansīvo monetāro politiku un krasi sarukušajām enerģijas cenām, dominē lejupslīdes riski, norāda SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Latvijas Gāze un Dzintars mēģina vienoties par gāzes piegāžu parādu apmaksu

Latvijas Gāze un AS Dzintars sarunu ceļā mēģina panākt vienošanos par gāzes piegāžu parādu apmaksu, apliecina LG.

Medvedevs vērtē Vācijas migrācijas politiku kā «muļķīgu»

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs nosodījis Vācijas kancleres Angelas Merkeles liberālo politiku migrācijas jomā kā «vienkārši muļķīgu».

Rīgā atsūknē uz brauktuvēm izveidojušās peļķes

Jau no plkst.7:00 piektdienas, 12.februāra rītā Rīgas ielās strādā speciālā tehnika, lai atsūknētu peļķes no ūdens, īpašu uzmanību pievēršot sabiedriskā transporta pieturvietām.

Uz Latviju pārvestie bēgļi sākuši mācīties latviešu valodu

Uz Latviju pārvestie bēgļi mūsu valstī ir labi iejutušies, šādu viedokli paudusi Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne, kura sākusi patvēruma meklētājiem mācīt latviešu valodu. Pirmie patvēruma meklētāji ir ļoti atvērti apgūt latviešu valodu, stāstīja Pičukāne, atzīmējot, ka nav arī tā, ka viņi neko nezinātu par Latviju.

Igaunijā patur spēkā Tallinas mēra atstādināšanu kukuļošanas lietā

Harju apriņķa tiesa Igaunijā atzinusi, ka ilggadējā Tallinas mēra Edgara Savisāra atstādināšana no amata joprojām ir pamatota, jo tā nepieciešama pirmstiesas izmeklēšanai kukuļošanas lietā, kurā Savisārs ir aizdomās turētais.

Arvien vairāk uzņēmumu izmanto vienkāršākas internetbankas paroles

Divas trešdaļas jeb 72% Latvijas uzņēmumu ieejai internetbankā izmanto vienkāršas vai vidēji sarežģītas paroles, liecina bankas Citadele un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pētījums Citadele Index.

Bergmanis: Mums ar darbiem jāapliecina gatavība ieguldīt Latvijas aizsardzībā

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pozitīvi vērtē NATO valstu aizsardzības ministru lēmumu pastiprināt sabiedroto klātbūtni Alianses Eiropas austrumu robežvalstīs, tostarp Latvijā.

NATO Egejas jūrā cīnīsies ar cilvēku kontrabandistiem

NATO 11.februārī sākusi sūtīt karakuģus uz Egejas jūru, lai neļautu cilvēku kontrabandistiem vest bēgļus un migrantus tai pāri no Turcijas uz Grieķiju.

Latvijā pieaudzis bezdarba līmenis

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā šā gada janvāra beigās bija 9,1%. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, bezdarba līmenis palielinājies par 0,4% punktiem.

Panāk starptautisku vienošanos par karadarbības pārtraukšanu Sīrijā

Sīrijas Starptautiskajā Atbalsta grupā ietilpstošās valstis un valstu apvienības 11.februārī vienojušās par karadarbības pārtraukšanu Sīrijā, kas gan neattiektos uz cīņu pret grupējumiem «Islāma valsts» un «Al Nusra fronte».

Lietuvas premjeram jāatkaujas no ministru likstām ar ētiku un likumu

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs atgriezies no atvaļinājuma Karību jūras reģionā un nokļuvis centrā viesulim, kas strauji apņēmis viņa vadīto kabinetu saistībā ar neērtām patiesībām un iespējamiem interešu konfliktiem.

Vējonis: Mūsu tautai vajadzīga spēcīga un izlēmīga valdība

«Lai atjaunotu sabiedrības uzticību Latvijas valsts varai kopumā, ir nepieciešams neatlaidīgs darbs jaunās valdības deklarācijā ietverto uzdevumu īstenošanā,» tā video uzrunā no slimnīcas ceturtdien, 1.februārī, jaunajai valdībai sacījis Valsts presidents Raimonds Vējonis.

Tiesa Munkevicam un Pīrantam piespriež naudas sodus

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa ceturtdien, 1.februārī, par korupciju apsūdzētajam bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam un kādreizējam pilsētas ātrās palīdzības valdes loceklis Normundam Pīrantam piesprieda naudas sodus.

Turcijas prezidents draud vest bēgļus uz ES

Asā uzrunā nosodot Rietumvalstu rīcību Sīrijas bēgļu jautājumā, Turcijas prezidents brīdinājis, ka Ankara var nolemt vest uz Eiropas Savienības dalībvalstīm vairākums miljonus bēgļu. Erdogans savā runā arī kauninājis ANO, ka Sīrijas kara bēgļiem organizācija tērējusi vien pusmiljardu ASV dolāru.

Bijusī premjere Kučinskim novēl piecas stundas miegam un vieglas dienas nesola

Nododot amata pilnvaras jaunajam Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, līdzšinējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma viņam novēlēja naktī piecas stundas miega un vieglas dienas jaunajā amatā nesolīja.

airBaltic lidos uz Rimini Itālijā

Latvijas aviokompānija airBaltic pēc Tez Tour pasūtījuma 2016.gada 5.jūnijā sāks vasaras čartera lidojumus no Rīgas uz Rimini.

Pēdējo gadu laikā uzņēmumos visvairāk audzis kibernoziegumu risks

Pēdējo divu gadu laikā uzņēmējiem visvairāk audzis kibernoziegumu risks, ko par pieaugušu apdraudējumu atzīst 62 % aptaujāto uzņēmumu vadītāju, kam seko kukuļdošanas un korupcijas risks un uzņēmumu iekšējās krāpšanas riski, kurus par pieaugušiem atzinuši attiecīgi 44% un 42% aptaujāto.

Apstiprināta Māra Kučinska valdība

Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 11.februārī, izteikta uzticība Māra Kučinska izveidotajam Ministru kabinetam.

Saxo Bank: Investorus gaida jaunu tirgus svārstību gads

Izejvielas sagaida grūts ceturksnis, valūtu tirgu – neziņa, bet kapitāla vērtspapīriem 2016.gads var izvērsties veiksmīgs, norāda Saxo Bank, prognozējot norises globālajos akciju tirgos.

Uber taksistiem Igaunijā vajadzīga licence

Igaunijas policija atzinusi, ka neformālo taksometru pakalpojumu sniedzējiem, kuri izmanto mobilo lietojumprogrammu Uber, ir jābūt atbilstošai darbības licencei tāpat kā citiem pasažieru pārvadātājiem, un ka pakalpojuma sniegšana bez licences ir sodāma kā likumpārkāpums.

Lasītākie

Komentētākie