bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.09.2014 | Vārda dienas: Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

ĀCM konstatē septiņām meža cūkām Ziemeļvidzemē

Aizvadītajā nedēļā - no 9. līdz 15.septembrim - saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra vīrusu septiņām meža cūkām Ziemeļvidzemes pusē.

Elektroenerģijas cenu kāpums Baltijā apstājies

Augustā Latvijas un Lietuvas Nord Pool spot biržas reģionos elektroenerģijas cenas samazinājās par 3,5%, salīdzinot ar jūliju, bet Igaunijā cenas kritums sasniedza pat 11,5%. Tādējādi ir apstājies kopš šī gada marta visā Baltijā novērotais elektroenerģijas cenu kāpums.

Teju pusei partiju sarakstu līderu ir reputācijas problēmas

Gandrīz pusei jeb 46% no partiju sarakstu līderiem ir reputācijas problēmas, apkopojot informāciju par desmit partiju pazīstamākajiem 12. Saeimas deputāta amata kandidātiem, secinājusi sabiedrība par atklātību Delna.

Arī šonedēļ turpināsies atvasara

Šonedēļ saglabāsies atvasara, tomēr, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, tā nedaudz mainīs savu raksturu, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Darbaspēka izmaksām Latvijā 6% kāpums

Vienas stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni, pieauga par 51 centu stundā jeb 8,6% un sasniedza 6,58 eiro stundā.

Latvija nosoda vēlēšanu organizēšanu Krimā

Latvijas Ārlietu ministrija stingri nosoda svētdien, 14.septembrī, Krievijas Federācijas sarīkotās tā dēvētās «Krimas Republikas» un Sevastopoles likumdevēju institūciju vēlēšanas un neatzīst tās par leģitīmām.

Linkevičs: Krievijas centieni apdraudēt NATO dalībvalstis būtu «totāli ārprātīgi»

Baltijas valstis kā NATO teritorija ir drošībā un Krievija nemēģinās apdraudēt alianses dalībvalstis, jo tas būtu «totāli ārprātīgi», uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

Rīgas dome par 252 000 eiro izvēlējusies advokātu Zolitūdes lietā

252 tūkstoši eiro - šādu summu par juridiskajiem pakalpojumiem Rīgas domei Zolitūdes traģēdijas lietā varēs saņemt zvērināts advokāts Erlens Kalniņš, kurš šo iespēju ieguvis, uzvarot sešos vienāda apmēra iepirkumos.

Radarus Krievijas pierobežas uzraudzībai Latvija plāno iepirkt nākamgad

Maijā netālu no valsts robežas Latvijas armija novēroja 30 Krievijas lidaparātus, jūnijā divreiz vairāk – 65. Visvairāk lidojuši iznīcinātāji un izlūklidmašīnas. Laika posmā kopš Ukrainas konflikta sākuma pamanīti 53 iznīcinātāji un 42 izlūki. Kopumā mūsu spēki no aprīļa līdz septembrim konstatējuši 123 Krievijas lidaparātus.

Vervējot karam Krievijas pusē, par katru nogalināto sola pusotru tūkstoti eiro

Latvijas iedzīvotāji, kuri vēlas doties uz Ukrainu, lai karotu Krievijas pusē, to var nokārtot caur Krievijas vēstniecību. Tā apgalvo vairāki Latgalē sastaptie cilvēki, kuri plāno kļūt par Krievijas algotņiem Ukrainā.

Pēdējās diennaktīs pastiprinās Ukrainas armijas pozīciju apšaude

Pēdējās diennaktīs pastiprinās Ukrainas bruņoto spēku pozīciju apšaude no teroristu un Krievijas algotņu puses Ukrainas austrumos, svētdien paziņoja Ukrainas nacionālās drošības padomes preses pārstāvis Vladimirs Poļevojs.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. Pienrūpniekiem atver Honkongas tirgu

Honkongas administratīvā reģiona varas iestādes atļāvušas šai Ķīnas metropolē ievest Lietuvas piena produktus, pavēstījis Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests. Lai arī salīdzinoši sarežģīti sasniedzams, jaunais tirgus ļaus Lietuvas pienrūpniecībai «uzelpot» Krievijas pārtikas importa aizlieguma apstākļos.

Ekonomikas dienasgrāmata. Eksportētāji turas

Kopumā šī gada pirmajos septiņos mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2013.gadā, Latvijas kopējais eksporta apjoms audzis par 2,5%. Vislielākais pieaugums jau tradicionāli ir koksnes un tās izstrādājumu eksportā, kā arī ķīmiskās rūpniecības preču grupās.

Latvijā šodien atzīmē Tēvu dienu

Jau sesto gadu pēc kārtas otrajā septembra svētdienā, 14.septembrī, Latvijā atzīmēs Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Šī diena līdzīgi kā Mātes diena jau pamazām iesakņojusies ģimenēs kā būtiska tradīcija.

Pistoriusu atzīst par vainīgu draudzenes nogalināšanā bez iepriekšēja nodoma

Dienvidāfrikāņu vieglatlēts Oskars Pistoriuss atzīts par vainīgu draudzenes Rīvas Stīnkampas nogalināšanā bez iepriekšēja nodoma. Tiesa Pistoriusu atzinusi par vainīgu arī ieroča rādīšanā publiskā vietā, kas gan notikusi kādā citā incidentā.

Igaunijā policistam izvirza apsūdzību par vardarbību vasaras festivālā

Tallinā izvirzīta kriminālapsūdzība policistam, kurš vasaras festivālā lietojis pārmērīgu spēku pret festivāla apmeklētāju.

Brīvdienās gaidāma atvasara – gaiss iesils līdz 23 grādiem

Šīs nedēļas izskaņā saglabāsies silts laiks - dienā gaisa temperatūra sasniegs +16...+23 grādus, bet naktī nebūs zemāka par +9...+15 grādiem. Vien vietām, galvenokārt ziemeļaustrumos, termometra stabiņš noslīdēs līdz +7 grādiem.

Sēņotājiem jāuzmanās – ērču kļūst arvien vairāk

Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti aicina visus sēņotājus, ogotājus un ikvienu, kurš uzturās brīvā dabā būt piesardzīgiem, jo novērojumi liecina, ka līdzīgi kā ik gadus, sācies ērču rudens aktivitātes pieaugums. Tas nozīmē, ka ērču dabā ir vairāk.

PSRS okupācijas radītos zaudējumus lēš 300 miljardu apmērā

PSRS okupācijas radīto zaudējumu kopsumma varētu krietni pārsniegt 300 miljardus eiro, piektdien, 12.septembrī, pēc Ministru kabineta PSRS okupācijas zaudējumu apzināšanas komisijas sēdes žurnālistiem sacīja tās locekle Ruta Pazdere.

Bezdarba līmenis Latvijā sarucis līdz 8,4%

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā šā gada augusta beigās bija 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Salīdzinājumā ar jūlija beigām bezdarba līmenis samazinājies par 0,2% punktiem.

Pētnieks: KNAB problēmas rada personāls, nevis uzbūve

Pašreizējās problēmas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) galvenokārt saistāmas nevis ar KNAB uzbūvi, bet tā personālu, uzskata sabiedriskās politikas centra Providus pētnieks Valts Kalniņš.

Uzlabojas Latvijas iedzīvotāju veselības rādītāji

Daudzās jomās Latvijas iedzīvotāju veselības rādītāji ir uzlabojušies, tuvinoties vidējiem Eiropas Savienības dalībvalstu rādītājiem - liecina Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2011.-2017.gadam īstenošanas vidusposma novērtējums.

Stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju

Pēc publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Žurnālā piektdien, 12.septembrī, stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret naftas un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī pret valstij piederošajām bankām, liedzot tām piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem.

Līdz ar paralēlo cenu atspoguļošanu Lietuvā pieaug preču cenas

Lai arī ko Lietuvas valdība un vadošie uzņēmēji nedarītu, cenšoties iedzīvotājus pārliecināt, ka līdz ar eiro ieviešanu cenas nekāps, tās nepielūdzami tiecas augšup.

LAU: Ir izpildīti jau 85% no plānotajiem ceļu uzlabošanas darbiem

Latvijas valsts teritorijā līdz septembrim atjaunota autoceļu virsma 142 km garumā, kas ir 85% no plānotajiem darbiem ceļu stāvokļa uzlabošanā, BNN informēja Latvijas autoceļu uzturētājs, kas veicis šos darbus.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri

Par ko balsosiet 12.Saeimas vēlēšanās?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...

ArhīvsKategorijas feed: Feed: