bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 02.05.2016 | Vārda dienas: Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Grībauskaite atbalsta brīvo tirdzniecību ar ASV

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā tikšanās reizē ar Eiropas Savienības tirdzniecības komisāri Sesīliju Malmstrēmu paudusi Lietuvas atbalstu pretrunīgi vērtētajam brīvās tirdzniecības režīmam ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

Ekonomikas dienasgrāmata Latvija. Kā ietaupīt miljonus

Šonedēļ Rīgas reģiona pašvaldības grasījās iesniegt premjerministram Mārim Kučinskim ierosinājumus par to, kā mainīt nekustamā īpašuma nodokļu iekasēšanas.

Latvijas ūdeņos notiks Baltijas valstu un NATO Jūras spēku mācības

No 6. līdz 13.maijam Latvijas ūdeņos notiks ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības Baltic Fortress, un šogad tajās piedalīsies ne tikai Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras kuģi un personālsastāvs, bet arī divas NATO kuģu grupas.

Lietuva aicina Krieviju neturpināt tradīciju meklēt ienaidniekus

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs piektdien, 29.aprīlī, aicinājis Krievijas diplomātiskā dienesta vadītāju Segeju Lavrovu «neturpināt tradīciju meklēt ienaidniekus», reaģēdams uz viņa paziņojumu, ka Lietuva esot kļuvusi par «visagresīvāko, rusofobiskāko no Baltijas valstīm».

Egeru atkārtoti ievēl par Latvijas Kuģniecība padomes priekšsēdētāju

AS Latvijas kuģniecība padome piektdien, 29.aprīlī, atkārtoti par padomes priekšsēdētāju pārvēlēja Vladimiru Egeru, savukārt par padomes priekšsēdētāja vietnieku – Kasparu Bunni.

DP: Krievijas specdienesti interesējas par sadarbību ar bijušajiem čekistiem Latvijā

Pagājušajā gadā bija vērojama Krievijas specdienestu interese par sadarbību ar Krievijas īstenotās tautiešu politikas atbalstītājiem Latvijā, kā arī bijušajiem PSRS Valsts drošības komitejas darbiniekiem, savas pagājušā gada darbības pārskata publiskajā daļā minējusi Drošības policija.

Lavrovs: Baltijas valstis ir nepateicīgas par Maskavas atļauju aiziet no PSRS

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka Baltijas valstis neesot izrādījušas nekādu pateicību par to, ka Maskava ļāvusi tām «mierīgi aiziet», sabrūkot Padomju Savienībai.

Maija sākumā termometra stabiņš pakāpsies virs +20 grādu atzīmes

Gaiss pakāpeniski Latvijā kļūst siltāks, ko varēs sajust arī maija pirmajā nedēļā – tās beigās Latvijā gaidāms ievērojami siltāks laiks un termometra stabiņš jau pakāpsies pat virs +20 grādu atzīmes. Arī nokrišņu šajā periodā būs mazāk.

Meklē finansējumu Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumam

Igaunijas dabasgāzes sadales tīkla uzņēmums Elering 28.aprīlī pavēstījis, ka kopā ar līdzīgu Somijas uzņēmumu Baltic Connector pieteicies Eiropas Savienības līdzfinansējumam Igaunijas-Somijas gāzesvadu tīklu starpsavienojuma izveidei, ko iecerēts pabeigt līdz 2019.gadam.

Polijā brīdina par juridisku haosu, iestādēm nepakļaujoties valdība

Polijas valdība saskārusies ar juridisku nepakļaušanos no tiesnešu un pašvaldību puses saistībā ar konstitucionālās tiesas reformu. Tiek pieļauts, ka valstī var rasties situācija, ka dažādas iestādes strādā pēc pretrunīgiem juridiskiem principiem.

Strauji pieaudzis pašvaldību konsolidētā budžeta pārpalikums

Šā gada pirmajā ceturksnī pašvaldību budžetā vērojams 110,7 miljonu eiro pārpalikums, kas salīdzinājumā ar 2015.gada 1.ceturksni ir palielinājies par 45,1 miljonu eiro. Straujš pašvaldību budžeta pārpalikuma pieaugums skaidrojams ar pieaugušiem ieņēmumiem un zemākiem izdevumiem, tai skaitā ir samazinājušās investīcijas Eiropas Savienības finansēto projektu īstenošanai.

Valsts fondēto pensiju shēmā uzkrāti 2,4 miljardi eiro

Pakāpeniski palielinās valsts fondēto pensiju shēmā uzkrātie līdzekļi – šā gada pirmajā ceturksnī shēmā uzkrāto līdzekļu apjoms palielinājies par 73 miljoniem, kopumā pārsniedzot 2,4 miljardus eiro.

Mazumtirdzniecības apgrozījumam 0,3% pieaugums

Šā gada martā, salīdzinot ar 2015.gada martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču grupā apgrozījums palielinājās par 1,0%, un nepārtikas preču tirdzniecības apjoms pieauga par 0,2%.

Šogad nedaudz sarucis Latvijas IKP

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pēdējo ceturksni, iekšzemes kopprodukta apjoms Latvijā pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir nedaudz samazinājies - par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Bukmeikeri prognozē, kurš būs jaunais Vienotības valdes priekšsēdētājs

Par nākamo partijas Vienotība valdes priekšsēdētāju kļūs Andris Piebalgs, uzskata Triobet bukmeikeri. Piebalga uzvara 4.jūnijā gaidāmajā Vienotības ārkārtas kongresā tiek novērtēta ar 75% iespējamību.

ANO ģenerālsekretārs peļ Eiropas ierobežojošo attieksmi pret migrantiem

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns 28.aprīlī stingri kritizējis Eiropas valstu «arvien vairāk ierobežojošo» politiku pret migrantiem. Amatpersona ar uzrunu Austrijas parlamentā uzstājusies dienu pēc tam, kad likumdevēju ļāvuši jau uz valsts robežas patvērumu liegt lielākai daļai tā meklētāju.

Keris: ZZS vadītā valdība nevis nevar, bet negrib ieguldīt veselības aprūpē

Nepieejamas un nepienācīgas veselības aprūpes dēļ ik gadu valsts zaudē aptuveni 1 500 cilvēku darbspējīgā vecumā, tieši tāpēc 1.maijā paredzētajā tautas sapulcē arodbiedrības prasīs steidzami palielināt finansējumu veselības aprūpei, norāda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Piebalgs prognozē sīvu cīņu Vienotības vadības vēlēšanās

Partijas Vienotība priekšsēdētāja amatam izvirzītais bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs nedomā, ka līdzšinējai partijas vadītājai Solvitai Āboltiņai, kura vairs nekandidēs uz priekšsēdētājas amatu, būtu pavisam jāaiziet no partijas.

Vācijā apspriež kriminālsodu paplašināšanu par uzmākšanos

Vācijas Bundestāgs šonedēļ sācis izskatīt jaunu regulējumu, kura mērķis ir pasargāt sievietes no seksuālas vardarbības. Tiek apspriesta soda noteikšana par uzmākšanos līdz šim nesodāmās situācijās.

Vācija gatava dislocēt Lietuvā bataljona lieluma vienību

Vācija ir gatava dislocēt Lietuvā bataljona lieluma vienību, ceturtdienas vakarā paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks, kas saņēmis šādu apliecinājumu no savas Vācijas kolēģes Urzulas fon der Leienas.

Vēlēšanu gadā sarūk atbalsts Lietuvas partiju reitinga līderiem

Kaut arī Lietuvas politiskajā vide daudzi uzskatīja, ka sociāldemokrātu līderpozīcijām partiju reitingos nevar kaitēt nekādas vētras, bieži citēts socioloģisko pētījumu centrs pēc marta aptaujas rezultātiem secinājis, ka premjerministra vadītā partija zaudējusi piecus procentus sava līdzšinējā atbalsta.

Latvija piešķir patvērumu pirmajiem no Grieķijas atbraukušajiem bēgļiem

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, informē PMLP.

Latvijas kuģniecības akcionāri neatbalsta jaunu akciju emisiju

Otrdien, 26.aprīlī, notika akciju sabiedrības Latvijas kuģniecība kārtējā akcionāru sapulce, kurā akcionāri pieņēma lēmumu saglabāt uzņēmuma esošo akciju skaitu 60 000 000 eiro apmērā un nepalielināt tās pamatkapitālu.

Igaunijā atbalsta ar darba vietu subsidēšanu pierobežas apriņķī

Igaunijas valdība 28.aprīlī apstiprinājusi kārtību, kas paredz salīdzinoši trūcīgajos valsts ziemeļaustrumos piešķirt subsīdijas darba algām tiem darba devējiem, kuri pieņems darbā vismaz 20 bezdarbniekus.

Turīgo latviešu aktīvi pārsnieguši pirmskrīzes līmeni

Latvijā vairums turīgo klientu savu labklājības līmeni novērtē kā stabilu, savukārt katrs trešais pēdējā gada laikā jūtas audzējis savu labklājību. To apliecina arī Swedbank Private Banking klientu uzticēto līdzekļu apjoms - pērn tas audzis par 9%.

Lasītākie

Komentētākie