bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 24.08.2016 | Vārda dienas: Boļeslavs, Bērtulis

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Vējonis: Tikšanās ar Dvorkoviču nemaina Latvijas nostāju sankciju jautājumā

Zaļo un zemnieku savienības ministru tikšanās ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču nemaina Latvijas nostāju jautājumā par Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām pret Krieviju, trešdien 24.augustā, žurnālistiem uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem NB8 ārlietu ministru sanāksmes laikā

Saistībā ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ārlietu ministru sanāksmi 25. un 26.augustā gaidāmi satiksmes ierobežojumi Rīgā.

RD opozīcija pieprasa sasaukt ārkārtas sēdi ielu remontdarbu dēļ

Nacionālās apvienības un Vienotības Rīgas domes frakciju deputāti ir nosūtījuši vēstuli RD Satiksmes un transporta komitejas vadītājam ar prasību sasaukt komitejas ārkārtas sēdi.

Zilupes mēra valsts valodas zināšanas atzīst par neatbilstošām prasībām

Zilupes novada domes priekšsēdētāja Oļega Agafonova valsts valodas zināšanas neatbilst prasībām, pārbaudes laikā secinājuši Valsts valodas centra peciālisti.

Atzinīgi vērtē Igaunijas karavīru darbību Ukrainā

Igaunijas aizsardzības ministrs Haness Hanso Ukrainā apmeklējis igauņu īpašo uzdevumu vienību pārstāvjus un 24.augustā atzinīgi novērtējis instruktoru paveikto darbu ukraiņu militārpersonu apmācīšanā.

Ievērojami pieaudzis tūristu skaits no ASV, Spānijas un Apvienotās Karalistes

Šā gada otrajā ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 612,9 tūkstoši viesu, kas ir par 6,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Salīdzinot ar 2015.gada 2.ceturksni, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 6,6%.

Augusta izskaņā laika apstākļi būs mainīgi, tomēr vēl vasarīgi

Augusts tuvojas izskaņai – kopumā šis periods aizritēs ar mainīgiem, tomēr vēl vasarīgi siltiem laika apstākļiem, turklāt atsevišķās dienās gaidāms pat karsts laiks.

Turcija ar tankiem Sīrijā vēršas pret «Islāma valsti»

Turcijas bruņotie spēki ar tanku tehniku trešdien, 24.augustā, šķērsojuši valsts dienvidu robežu ar Sīriju, lai iesaistītos cīņā pret teroristisko grupējumu «Islāma valsts». Ziņu aģentūra AFP novērojusi aptuveni desmit tanku lielas turku vienības darbības Sīrijas ziemeļos.

Elektroauto ražotājs Tesla radījis 100 kWh akumulatoru

Amerikāņu elektromobiļu ražotājs Tesla Motors nācis klajā ar 100 kWh akumulatoru elektroenerģijas uzkrāšanai, solot, ka tas ļaus spēkratiem palielināt motora jaudu un ar vienu uzlādes reizi nobraukt vairāk par 450 kilometriem

Rasnačs: Latvijai ir tiesības pieprasīt atlīdzināt PSRS režīma radītos zaudējumus

«Pirms 77 gadiem tika noslēgts Molotova-Ribentropa pakts - faktiski divi totalitārie režīmi noslēdza noziedzīgu paktu, ar kura sekām mēs joprojām saskaramies šodien,» otrdien, 23.augustā, piedaloties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministru konferencē, kas veltīta Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienai, atzina tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Brīdina par jaunu izspiedējvīrusu radīšanas ļaunprogrammatūru

Antivīrusu programmu eScan izstrādātāji brīdina par jauniem izspiedējvīrusiem, kuri, iespējams, izveidoti ar jaunas ļaunprogrammatūras Shark palīdzību. Šī kaitnieciskā programma jeb ļaunatūra kā pakalpojums ir pieejama bez maksas un izplatās internetā.

Krievu karavīram par slepkavībām Armēnijā mūža ieslodzījums

Tiesa Armēnijā 23.augustā piespriedusi mūža ieslodzījumu krievu karavīram, kurš 2015.gadā pameta Krievijas armijas bāzi Armēnijas ziemeļrietumos un noslepkavoja septiņu cilvēku lielu ģimeni.

Itālijas vidienē stipra zemestrīce - vismaz 30 bojāgājušie

Itālijas vidienē naktī uz 24.augustu notikusi 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kurā dzīvību zaudējuši vismaz 30 cilvēki, un ēku gruvešos tiek meklēti izdzīvojušie un bojā gājušie.

LDz sadarbosies ar Krievijas lielāko dzelzceļa kravu operatoru

Maskavā otrdien, 23.augustā, Latvijas dzelzceļa prezidents Edvīns Bērziņš un Krievijas dzelzceļa kravu operatora AS Pervaja gruzovaja kompanija izpilddirektors Aleksandrs Sapronovs parakstījuši memorandu par sadarbības attīstīšanu transporta un loģistikas jomā.

ASV sola NATO austrumu reģionā izvietot 4 200 karavīru

ASV Polijā, tostarp šajā reģionā, kopumā gatavas izvietot 4 200 karavīru papildus NATO Varšavas samitā pieņemtajiem lēmumiem, otrdienas, 23.augusta vakarā, sacīja ASV viceprezidents Džo Baidens. Viņš norādīja, ka karavīri būs bāzēti Polijā, bet mācības tiks aizvadītas arī Baltijas valstīs.

Ungārijā neapmierinātību izsauc valsts apbalvojums «rasistisku» uzskatu paudējam

Ungārijā prāvs skaits valsts apbalvojuma saņēmēju 22.augustā solījuši atteikties no atzinības tam, kad premjerministram Viktoram Orbānam pietuvinātam žurnālistam, kuru saista ar «rasistiskiem» izteikumiem, piešķirts Ungārijas Bruņinieka krusta ordenis.

ASV viceprezidents: NATO līguma 5.pants ir svēts pienākums

ASV ir apņēmušās pildīt NATO līguma 5.pantu, un tas ir svēts pienākums, otrdien, 23.augustā, pēc tikšanās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem pavēstīja ASV viceprezidents Džo Baidens.

Grībauskaite: Astravjecas AES var tikt izmantota pret Baltijas valstīm

Baltkrievijā topošā Astravjecas atomelektrostacija (AES) var tikt izmantota pret Baltijas valstīm «nekonvencionālā veidā», paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

KVV Group draud Latvijai ar iespējamu sodu līdz pat 300 miljonu apmērā

Ukrainas KVV Group gatavojas sūdzēties par Latviju Eiropas Komisijas antimonopola un korupcijas apkarošanas komitejās, kas varot novest pie tā, ka Latvijai tiks uzlikts 150 līdz 300 miljonus eiro liels sods, informē KVV Group preses sekretāre Nataļja Napadovskaja.

Igaunija anulē 52 potenciālo studentu uzturēšanās atļaujas

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde šā gada pirmajos trīs mēnešos anulējusi 52 uzturēšanās atļaujas personām, kuras kā uzturēšanās mērķi valstī neprecīzi norādījušas apņemšanos studēt. 2015.gadā Igaunijas varas iestādes saņēmušas 1 231 pieteikumu studiju termiņuzturēšanās atļaujām un 1 144 personām atļaujas arī piešķirta

Pasaulē turpina pieaugt atpūtnieku tēriņi

Neraugoties uz atpūtnieku sargāšanos no terora aktiem un daudzu valstu ekonomiskām grūtībām, tūristu tēriņi pasaulē kopumā turpina augt.

Viedoklis: Zaļzemnieki sev izrakstījuši politiskās impotences slimības lapu

«Plašsaziņas līdzekļos lasām – Zaļo un zemnieku savienības ministri slepeni tikušies ar augstu Krievijas amatpersonu. It kā lai runātu par šprotu tirgus atvēršanu, it kā par tranzītkravu palielināšanu no Krievijas, it kā par gāzi, bet, par ko vēl, neviens nevar droši pateikt. Ministri domājot par darbu Latvijas dzelzceļniekiem un zivju pārstrādātājiem,» Latvijas Avīzē raksta Agris Liepiņš.

Hipotekārajos aizdevumos šogad izsniegti 217 miljoni eiro

Hipotekārā kreditēšana Latvijā strauji attīstās – pirmajā pusgadā Latvijas bankas mājsaimniecībām izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus 217,1 miljona eiro kopsummā, kas ir par 71% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas informācija.

Sarkozī atkal vēlas vadīt Franciju

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī pirmdien, 22.augustā, paziņojis, ka savas partijas rindās kandidēs uz izvirzīšanu valsts vadītāja amatam 2017.gada prezidenta vēlēšanās.

FOTO: Vizītē Latvijā ieradies ASV viceprezidents Baidens

Amerikas Savienoto Valstu viceprezidents Džo Baidens otrdien, 23.augustā, ieradies vizītē Latvijā, kur tiksies ar triju Baltijas valstu prezidentiem. ASV viceprezidentam paredzētas arī divpusējās tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ministru prezidentu Māri Kučinski.

Lasītākie

Komentētākie