bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 25.04.2014 | Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

EP deputāts: Latvija Putina acīs ir bandinieks, ko izmantot ES un NATO iespējamajam sabrukumam

Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķis ir novājināt Rietumus, pirmkārt, Amerikas Savienotās Valstis un Eiropas Savienību (ES), un kļūt par tā saucamās multipolārās pasaules līderi, to saprotot kā pretstatu šodienas ASV ietekmei, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts no nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Roberts Zīle.

Ukraina: Apšaudēs pie Slovjanskas pieci bojāgājušie

Ukrainas Iekšlietu ministrijas spēkiem 24.aprīlī cenšoties ieiet Doņeckas apgabala Slovjanskas pilsētā, izcēlušās sadursmes, kuru laikā gājuši bojā pieci prokrieviskie nemiernieki, paziņojusi ministrija.

iPad pārdošanas apjomi atpaliek no prognozēm

Šā gada pirmajā ceturksnī informācijas tehnoloģiju milzim Apple izdevies pārdot 16,4 miljonus iPad planšetdatoru. Kaut arī pārdošanas apjoms atpaliek no analītiķu prognozētajiem 19 miljoniem, uzņēmuma vadība nav paudusi satraukumu par to.

Baltijas valstis uzlabo rādītājus informācijas tehnoloģiju izmantojumā

Visās trijās Baltijas valstīs uzlabojušies tehnoloģiju infrastruktūras un izmantojuma rādītāji, liecina šonedēļ publicētais Pasaules Ekonomikas foruma ikgadējais Vispasaules Informācijas tehnoloģiju ziņojums.

Pēdējās dienās aizturēti vairāki spaisa tirgotāji

Turpinot aktīvu darbu jauno psihoaktīvo vielu aprites apkarošanā, pēdējo dienu laikā Valsts policijas darbinieki aizturējuši četras personas, kas nodarbojušās ar psihoaktīvo vielu tirdzniecību, izplatīšanu un glabāšanu.

Izsniedzot kredītu, turpmāk stingrāk vērtēs klientu maksātspēju

Saeima ceturtdien, 24.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka stingrākas prasības kredītdevējiem, izvērtējot klientu maksātspēju.

Ukrainas spēki atgūst pilsētu valsts austrumos

Ukrainas Iekšlietu ministrijas spēki atbrīvojuši Doņeckas apgabala Svjatohirskas pilsētu no bruņota separātistu grupējuma, paziņojusi ministrija.

Zīle: Neizprotami, kā ZZS varēja Lembergu virzīt par Ministru prezidenta kandidātu

«Pieredzējis Latvijas politiķis un lielas pilsētas mērs par mūsu ģeopolitisko izvēli iestāties ES un NATO izsakās Kremļa ideologu stilā, savos izteikumos pārspējot pat Putina partnerpartijas Saskaņas centra politiķus.» Tā, komentējot Aivara Lemberga izteikumus par NATO lomu Baltijas aizsardzībā, intervijā BNN sacījis Nacionālās apvienības Visu Latvijai/Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pārstāvis un Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

Jaunais būvniecības likums stāsies spēkā 1.oktobrī

Jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī, paredz ceturtdien, 24.aprīlī, Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Būvniecības likumā.

Latvijā visaktīvāk naudu krāj seniori

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk domā par finanšu drošību, uzkrājumu veidošanai novirzot lielākas summas. Lielākais uzkrājumu apjoma pieaugums starp visiem reģioniem vērojams Latgalē, savukārt vidzemnieki šogad uz ilgāku laiku periodu noguldījuši divarpus reizes lielāku summu nekā pērn.

Latvijā ierodas 150 NATO karavīri

Latvijā ceturtdien, 24.aprīlī, ieradīsies 150 NATO gaisa desantnieku, kuri mitināsies Ādažos un piedalīsies mācībās Ādažu poligonā.

Meža nozares eksports un imports turpina kāpumu

Šā gada pirmajos divos mēnešos Latvijas meža nozares eksports veidoja 324,270 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā 2013.gadā, kad šis rādītājs bija 289,089 miljoni eiro, liecina Zemkopības ministrijas Meža departamenta dati.

Saeima sanāks uz pirmo sēdi pavasara sesijā

Saeima ceturtdien, 24.aprīlī, sanāks uz pirmo kārtējo sēdi šī gada pavasara sesijā. Tās darba kārtībā ir iekļauts 31 jautājums.

ES dalībvalstīm pakāpeniski izdodas sakārtot finanses

Eiropas Savienības dalībvalstu valdībām pakāpeniski izdodas uzlabot finanšu situāciju un samazināt parādsaistības, veicot mazāk jaunu aizņēmumu, liecina jaunākie Eiropas Komisijas dati par 2013.gadu.

«Čekas maisu» saturu publiskos pēc to zinātniskās izpētes

Bijušās Valsts drošības komitejas dokumenti publiski būs pieejami pēc to zinātniskās izpētes, kas būs jāveic līdz 2018.gada 31.maijam.

Ārpolitikas eksperte: Putina skatījums ir īstermiņa un «huligānisks»

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir grūti pieņemt pašreizējos spēles noteikumus, kas attīstījušies pēdējo 20 gadu laikā. Ja lielākā sabiedrības daļa ir gandarīta par Aukstā kara beigām, tad Putinam tā ir traģēdija, portālam BNN norāda ārpolitikas eksperte, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Žaneta Ozoliņa.

Budžeta deficīts pērn sarucis līdz 1% no IKP

Vispārējās valdības budžeta deficīts pērnā gada beigās bija 223,8 miljoni eiro jeb 1,0% no iekšzemes kopprodukta, bet vispārējās valdības sektora parāds – 8 873,3 miljoni eiro jeb 38,1 % no IKP.

Teju pusei Latvijas EP deputātu kandidātu pastāv korupcijas risks

Aptuveni pusei Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu no Latvijas pastāv korupcijas risks, informē'Sabiedrība par atklātību - Delna.

Ražotāju cenas rūpniecībā kāpušas par 0,6%

Šā gada martā salīdzinājumā ar februāri ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā samazinājušās par 0,2%. Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai samazinājās par 0,2%, bet eksportētajai - par 0,1%.

ArcticStartup aicina uz IT iesācējuzņēmumu un lietojumprogrammu izstrādātāju tikšanos Rīgā

Ziemeļeiropas iesācējuzņēmumu un informācijas tehnoloģiju emuārs ArticStartup 30.aprīlī Rīgā rīkos iesācējuzņēmumu un lietojumprogrammu izstrādātāju tikšanos.

Lētais spaiss no tirgus «izstumj» ekstazī tabletes

Pērn narkotisko vielu apjoms Latvijā salīdzinājumā ar gadu iepriekš palielinājies par 6,5%, norāda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Latvijā uzsāk bedrīšu remontu

Līdz ar piemērotu laika apstākļu iestāšanos, Latvijā uzsākti bojāto asfalta segumu sakārtošanas darbi jeb tā saucamais «bedrīšu remonts». Remontdarbi vienlaicīgi notiks visā valsts teritorijā un tos veiks aptuveni 100 remontbrigādes.

Maxima joprojām izjūt pircēju boikota sekas

Zolitūdes traģēdija, kas īpaši spilgti iezīmēja veikalu tīkla Maxima attieksmi pret klientiem un darbiniekiem, atstājusi nopietnas un paliekošas sekas. Spilgtākās no tām ir novembrī sāktais veikalu tīkla boikots - lai gan tā apmēri iet mazumā, uzņēmuma pārdošanas rādītāji joprojām ir mazāki nekā pirms gada.

Krievijai, nemazinot saspīlējumu Ukrainā, draud papildu sankcijas

Ja Krievija nemazinās saspīlējumu Ukrainā, tai var tikt noteiktas papildu sankcijas, brīdinājis Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretārs Džons Kerijs.

Par daudzmiljonu vērtā vilcienu iepirkuma uzvarētāju joprojām nav skaidrības

Nedēļas beigās apritēs mēnesis, kopš tika atvērtas aploksnes ar piedāvājumiem AS Pasažieru vilciens daudzmiljonu vērtajā jauno elektrovilcienu nomas iepirkumā, bet skaidrības par uzvarētāju nav.

Lasītākie

Komentētākie