bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 31.10.2014 | Vārda dienas: Valts, Rinalds, Rinalda

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Krievu militārās lidmašīnas un kuģi Latvijai šogad pietuvojušies ap 200 reižu

Nacionālie bruņotie spēki piektdien, 31.oktobrī, Baltijas jūrā netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatējuši Krievijas bruņoto spēku Kashtan klases zemūdeņu atbalsta kuģi.

Bezdarbs ES gada laikā sarucis par 0,7%

Sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā šā gada septembrī veidoja 10,1%, tādējādi nemainoties salīdzinājumā ar augustu.

Samsung Galaxy A5 un Galaxy A3 Latvijā varēs iegādāties nākamā gada sākumā

Samsung Electronics piektdien, 31.oktobrī, prezentējis Galaxy A5 un Galaxy A3 – plānākos viedtālruņus Galaxy produktu sērijā. Abu tālruņu korpuss ir pilnībā veidots no metāla, turklāt tiem ir 5 megapikseļu priekšējā kamera un mūsdienīgas sociālo tīklu funkcijas.

Politologs: Attiecības starp varas partijām kļuvušas komplicētākas

Situācija valdošajā koalīcijā ir mainījusies, jo pēc Saeimas vēlēšanām tai nav izteikta līdera, norāda politologs Juris Rozenvalds. Attiecības starp varas partijām kļuvušas komplicētākas, jo ne Zaļo un zemnieku savienība, ne Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK negrib būt jaunākais partneris.

Iedzīvotāji pasaulē šobrīd noskaņoti optimistiskāk nekā pirms krīzes

Patērētāju optimisms pasaulē šā gada trešajā ceturksnī pieaudzis līdz indeksam 98, kas ir par vienu punktu vairāk nekā iepriekšējā pārskata posmā, un par diviem vairāk nekā gada sākumā. Indekss, kas lēnu, bet stabilu pieaugumu uzrāda jau kopš 2012.gada sākuma, pašlaik jau trīs ceturkšņus pēc kārtas ir augstāks nekā pirms krīzes, kad tas bija 94.

Lietuvā pelēkā ekonomika vairāk kaitē uzņēmumiem reģionos

Vai lietuviešiem trūkst uzņēmēja gara? Eurostat dati liecina, ka vien 9,7% lietuviešu ir pašnodarbināti vai strādā paši savos mazajos vai vidējos uzņēmumos, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā. Ekonomisti gan lēš, ka savos rūpalos nodarbināti ir daudz vairāk iedzīvotāju, kas izvēlējušies vai ir spiesti nemaksāt valstij nodokļus.

Sadārdzinājušās auzu pārslas un makaroni; cenu kritums - kartupeļiem

Oktobrī, salīdzinot ar septembri, vairākumam preču Latvijā pamata cena ir palikusi nemainīga – 86,4% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums ir novērojams 6,4% gadījumu, savukārt 7,2% gadījumu cena ir samazinājusies.

Ryanair desmit gados Baltijā pārvadājis ap 15 miljoniem pasažieru

Eiropas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair piektdien, 31.oktobrī, atzīmē savu desmito darbības gadadienu Baltijas valstīs. Ryanair 2004.gada oktobrī no Rīgas lidostas sāka lidojumus uz Londonu un Frankfurti.

Studiju maksa un stipendijas Eiropas valstīs – joprojām ļoti atšķirīgas

Studiju maksas, stipendijas un aizdevumi Eiropas valstīs joprojām ļoti atšķiras. Kamēr Latvijā ir salīdzinoši augsta studiju maksa, citviet par izglītību maksā tikai studenti, kas nespēj nokārtot akadēmiskās saistības.

AT noraida Saskaņas pieteikumu par vēlēšanu rezultātu atcelšanu Latgalē

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments izskatot politiskās partijas Saskaņa pieteikumu, kurā pārsūdzēti 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti Latgales vēlēšanu apgabalā, nolēmis to noraidīt.

Kaimiņš: Vēlos šajā «brīnumu valstī» ieviest «veselo saprātu»

Nesenais aktieris un jaunajā Saeimā ievēlētais deputāts Artuss Kaimiņš, kurš pazīstams ar vārdu Artuss, no Latvijas Reģionu apvienības nolēmis strādāt parlamentā, lai šajā «brīnumu valstī» Latvijā ieviestu «veselo saprātu».

Straujuma: Ja Citadeli nepārdos, kādam būs jāuzņemas atbildība

Valdības lēmums par Citadeles bankas akciju pārdošanu starptautiskajai investoru grupai, ko pārstāv Ripplewood Advisers, ir spēkā un darījumam ir jānotiek Eiropas Komisijas noteiktajā termiņā, uzsver Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Viņa piebilst, ka līguma parakstīšana notiks, kad tiks apstiprināta Privatizācijas aģentūras jaunā valde.

Krievija un Ukraina vienojas par gāzes piegādēm ziemai

Saskaņā ar Eiropas Savienības panāktu vienošanos Krievija piekritusi atjaunot gāzes piegādes Ukrainai no novembra līdz martam. Vienošanās arī nodrošinās to, ka cauri Ukrainas teritorijai tiks piegādāta gāze virknei Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu.

Politologs: Valdības veidošanas procesā emocijas piesātinātākas nekā citreiz

Valdības veidošanas procesā emocijas «sita augstu vilni», komentējis politologs Filips Rajevskis. Pēc viņa teiktā, lai gan procesā iesaistījās profesionāli cilvēki, emocijas bija piesātinātākas nekā citreiz.

Vienojas par teju visu parlamenta komisiju vadītāju amatiem

Politiskie spēki ir panākuši vienošanos par gandrīz visu Saeimas komisiju vadītāju amatiem jaunajā parlamenta sasaukumā.

Ukrainā nonāvēti septiņi karavīri

Kaut arī formāli karš Ukrainā beidzās ar 5.septembra pamiera līgumu, ziņas par upuriem no karadarbības zonas Ukrainas austrumos turpina pienākt arī gandrīz divus mēnešus pēc pamiera slēgšanas.

Citadeles pārdošanas līgumu piektdien nevarēs parakstīt

Bankas Citadele pārdošanas līguma parakstīšana ir «uz jautājuma zīmes», ceturtdien, 30.oktobrī, sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Novembra sākums būs silts

Novembra sākumā, salīdzinot ar oktobra beigām, ļoti būtiskas laika apstākļu izmaiņas Latvijā nav gaidāmas – saglabāsies mēreni silts laiks, nokrišņu būs maz.

KNAB pamet sešas amatpersonas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju nolēmušas pamest sešas amatpersonas, tostarp pieredzējusī biroja Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece. Amatpersonām ceturtdien, 29.oktobrī, ir pēdējā darba diena birojā.

Mazumtirdzniecības apgrozījumam 3,6% pieaugums

Šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā samazinājās par 0,3%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 0,4%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 0,3%.

Atklāj jauno medicīnas personāla pirmsoperāciju sagatavošanās telpu

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā trešdien, 29.oktobrī, atklāta atbilstoši aprīkota invazīvās radioloģijas laboratorijas pirmsoperāciju sagatavošanās telpa personālam, informē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

Pirms līguma parakstīšanas par Citadeles pārdošanu atkāpjas PA valde

Amatu atstājis Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un valdes loceklis Guntis Lausks, kuriem piektdien, 31.oktobrī, būtu bijis jāparaksta līgums par bankas Citadele pārdošanu.

Latvijas IKP gada laikā audzis par 2,2%

Šā gada trešajā ceturksnī Latvijas iekšzemes kopprodukta apjoms pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, salīdzinot ar otro ceturksni, ir palielinājies par 0,4%.

Ilvess rāda priekšzīmi tautību saliedēšanā

Sabiedrībai nevajadzētu dalīt Igaunijā dzīvojošos cilvēkus «vietējos» un «svešiniekos», un nevajadzētu lietot vārdu «neigaunis», tā, vadot pilsonības piešķiršanas pasākumu Igaunijā, šonedēļ sacījis Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Smēķētājiem turpmāk jārēķinās ar virkni jaunu ierobežojumu

Saeimas deputāti ceturtdien, 30.oktobrī, ir atbalstījuši virkni stingrāku smēķēšanas un tabakas izstrādājumu tirdzniecības ierobežojumu.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri

Vai Jūs apmierina topošās koalīcijas panāktais atbildības jomu sadalījums jaunajā valdībā?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...

ArhīvsKategorijas feed: Feed: