bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 30.07.2014 | Vārda dienas: Valters, Renārs

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

- Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

- Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

- Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

- Mobilie un stacionārie svari;

-  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

- Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

- Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

- PVN;

- Projekta vadības izmaksas;

- Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

- 60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

- 30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Tallinas Ostai strauja izaugsme un rekordliela peļņa

Igaunijas valstij piederošā Tallinas Osta 2014.gada pirmajos sešos mēnešos spējusi palielināt peļņu par 16% un kāpināt apgrozījumu par 7%, šonedēļ pavēstījis uzņēmums.

Straujuma: Lielākā daļa valdības uzdevumu ir izpildīti

Vērtējot Valdības rīcības plāna izpildi sešos mēnešos, Ministru prezidente Laimdota Straujuma norāda, ka lielākā daļa valdības uzdevumu ir izpildīti - valdība ir spējusi reaģēt un pārvērtēt prioritātes atbilstoši situācijai.

Latvijas Reģionu apvienībai pievienojas Kristīgi demokrātiskā savienība

Turpinot spēku konsolidāciju, otrdien, 29.jūlijā, tika parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas Reģionu apvienību un Kristīgi Demokrātisko savienību par kopīgu startu 12. Saeimas vēlēšanās.

ES vienoto tirgu visveiksmīgāk izmanto Dānija un Vācija

Dānija un Vācija kopš Eiropas Savienības vienotā tirgus izveides 1992.gadā spējušas visveiksmīgāk izmantot brīvā tirgus piedāvātās priekšrocības, liecina šomēnes publiskots pētījums.

Zagļi valsts autoceļu aprīkojumam nodarījuši 42 886 eiro zaudējumus

Šā gada pirmajā pusgadā zagļi nodarījuši zaudējumus valsts autoceļiem par vairāk nekā 40 tūkstošiem eiro, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

MH17 «melnās kastes»: Aviolaineris notriekts ar raķeti

Dati, kas saglabāti Malaizijas aviolainera MH17 «melnajās kastēs», rāda, ka lidaparāts tika notriekts ar raķetes šāviņu, pavēstījis Ukrainas drošības dienesta pārstāvis Andrejs Lisenko.

ASV: Krievija pārkāpusi 1987.gada kodoļraķešu līgumu

Krievija, veicot spārnotās kodolraķetes izmēģinājumu, ir pārkāpusi būtisku bruņojuma kontroles līgumu, norādījusi Amerikas Savienoto Valstu valdība. Veiktais kodolraķetes izmēģinājums bijis pretrunā ar Aukstā kara laikā – 1987.gadā – parakstīto Vidējas distances kodolspēku līgumu.

Šonedēļ tveice pierims vien uz pāris dienām

Arī šīs nedēļas sākumā Latvijā valda tveice, termometra stabiņam pakāpjoties līdz 33 grādiem pēc Celsija. Lielo karstumu pavada pērkona lietusgāzes.

Brokas vietu tieslietu ministra amatā varētu ieņemt Gaidis Bērziņš

Demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka vērsīsies Eiropas cilvēktiesību tiesā ar prasību pret Latviju, norādot, ka viņai nekad nav paskaidrots un neesot skaidrs, kāpēc Satversmes aizsardzības birojs nav sniedzis pielaidi valsts noslēpumam.

ES vienojas paplašināt sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienības dalībvalstu sūtņi pirmdien, 28.jūlijā, vienojās par sankciju paplašināšanu pret Krieviju, papildinot sarakstu ar personām, pret kurām vērstas sankcijas, ziņo diplomāti.

ANO: MH17 notriekšana pielīdzināma «kara noziegumam»

Malaizijas aviolainera MH17 notriekšana varētu būt «kara noziegums», norādījusi ANO cilvēktiesību komisāre Navi Pilaja.

Vienotība iesniegusi kandidātu sarakstu 12.Saeimas vēlēšanām

Partija Vienotība pirmdien, 28.jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegusi savu kandidātu sarakstu 12.Saeimas vēlēšanām, informē CVK Informācijas nodaļas vecākā referente Vita Briže

Sinoptiķi nākamnedēļ prognozē tveici līdz pat 36,4 grādiem

Pēc nedēļas - nākamajā pirmdienā un otrdienā - Latvijā gaiss sakarsīs līdz plus 34 grādiem, un var pat būt vēl karstāks, pietuvojoties absolūtajam maksimālās gaisa temperatūras rekordam Latvijā, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Policija pamet sagruvušās Maximas teritoriju

Līdz ar Valsts policijas lēmumu pirmdien, 28.jūlijā, nodot sagruvušā lielveikala Maxima drupas valdījumā, SIA Maxima Latvija saņēmusi ģenerālpilnvaru veikt tālākos teritorijas sakopšanas darbus SIA Tineo vārdā.

Demisionē tieslietu ministre Broka

Tieslietu ministre Baiba Broka nolēmusi atkāpties no amata un iesniegt Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai demisijas rakstu, pirmdien, 28.jūlijā, preses konferencē paziņoja Broka. Šāda Brokas rīcība seko pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Tiesa liek Krievijai maksāt Yukos 37 miljardus eiro

Hāgas Pastāvīgā šķīrējtiesa Nīderlandē Krievijas naftas uzņēmuma Yukos strīdā ar Krievijas valsti lēmusi par labu Yukos, prasot Krievijai maksāt aptuveni 37 miljardus eiro.

Kalniete: Ja Ukraina karu zaudēs, Putina apetīte vērsīsies Baltijas virzienā

Patlaban notiekošais karš Austrumukrainā ir izšķirošs Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, viņa iecerēm un Baltijas drošībai, pārliecināta Eiropas Parlamenta deputāta Sandra Kalniete.

Brokai joprojām nav pielaides valsts noslēpumam

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav mainījis Satversmes aizsardzības biroja lēmumu par atteikumu tieslietu ministrei Baibai Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam, apstiprināja ministres preses sekretāre Inese Auniņa.

Izraēla un Palestīna atsakās ieviest ANO prasīto pamieru

ANO Drošības padome pirmdien, 28.jūlijā, aicinājusi karojošās puses Gazas joslā ieviest tūlītēju, beznosacījumu humanitāro pamieru.

PVD slēdz divas kautuves par dzīvnieku atlieku izgāšanu mežā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pēc padziļinātas pārbaudes apturējis divu kautuvju darbību par «blakusproduktu aprites prasību neievērošanu», Valkas uzņēmumam Servilat mežā izgāžot nokauto dzīvnieku atliekas, un līdzīgi rīkojoties arī Ērģemes zemnieku saimniecībai Kalnpierbes.

Sinoptiķi brīdina: Šodien gaiss iesils līdz 32 grādiem

Dienas vidū pirmdien, 28.jūlijā, Rīgā gaidāms stiprs karstums, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Kauju dēļ eksperti nevar piekļūt MH17 avārijas vietai

Ukrainas austrumos sīvas kaujas norisinās netālu no Malaizijas aviolainera MH17 avārijas vietas. Nīderlandes un Austrālijas izmeklētājiem situācija reģionā svētdien, 27.jūlijā, likusi atcelt vizīti uz prokrievisko separātistu kontrolēto avārijas vietu.

Krutojs: Nospļaušos un Jaunais vilnis šeit nenotiks

Jauno izpildītāju konkursa Jaunais vilnis rīkotājs Krievijas komponists Igors Krutojs šoruden izlems, vai konkurss arī nākotnē notiks Jūrmalā. «Es no šejienes aiziet negribu,» šodien konkursa noslēguma preses konferencē sacīja Krutojs, vienlaikus norādot, ka attieksme pret konkursu ar katru gadu Latvijā pasliktinoties.

Latvijas ekonomikas dienasgrāmata. Viena loga princips uzņēmējiem

Latvijas valdība pieņēmusi lēmumu apvienot visas iestādes, kas sniedz atbalstu biznesam un stimulē attīstību. Jaunajai organizācijai ­ Аttīstības finanšu institūcijаi jau šogad uzticēs īstenot Eiropas fondu programmas.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. ĀCM uzliesmojums apdraud visu cūkkopības nozari

Lietuva ir veikusi apjomīgus pasākumus, lai nepieļautu Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu savā valstī, tomēr vienā no vadošajām cūku fermām konstatēts pirmais saslimšanas gadījums, kas var apdraudēt visu Lietuvas cūkkopības nozari.

Lasītākie

Komentētākie