bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 29.06.2016 | Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Pārstrādes uzņēmumiem un mājražotājiem iespēja pietiekties LAD programmai «Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors GC un kasjauns.lv

No 2011.gada 13. jūnija iespēja pieteikties finansiālajam atbalstam LAD administrētās programmas ietvaros  7. Kārtas projektu iesniegumu konkursam.  Kārtā pieejamais publiskais finansējums pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem ir LVL 15’000’000 (piecpadsmit miljoni) latu, ražotājiem mājas apstākļos ir 1’000’000 (viens miljons) latu apmērā. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumi, vai uzņēmumi, kas plāno uzsākt šādu darbību, piena pārstrādes uzņēmumi un lauksaimniecības produktu pārstrādātāji mājas apstākļos. Atbalsta intensitāte 25%-60%, maksimālā attiecināmo izmaksu summa līdz 7’000’000 EUR ekvivalents latos.

Programmas mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agro klimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Projekta iesniedzēji var būt juridiskas personas, kas veic lauksaminiecības produktu pārstrādi vai pēc projekta īstenošanas sāks nodarboties ar produktu pārstrādi, vai uzņēmumi, kas darbojas piena pārstrādes sektorā, kā arī pretendenti, kas veic lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos.

Iesniegšanas termiņš:

– Pārstrādes uzņēmumiem (esošiem un jauniem): līdz 2011.gada 15.jūlijam.

– Ražotājiem mājas apstākļos: līdz 2011.gada 29.decembrim.

Aktivitātes ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

 Jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, IT iegādes un uzstādīšanas izmaksas, t.sk.:

– Kravu celšanas, kraušanas un specializētā transportēšanas tehnika;

– Mobilie un stacionārie svari;

–  Laboratorijas un kvalitātes kontroles iekārtas un tehnika;

Celtniecības un rekonstrukcijas izmaksas, t.sk:

– Tieši ar pārstrādi nesaistītas izmaksas neparsniedzot 30% no būvniecības attiecinamajām izmaksam (birojs, apsardzes telpas, palīgtelpas, personāla atputas telpas, teritorijas labiekārtošana);

– Investīcijas vides aizsardzības jomā (līdz 30% no projekta kopējām izmaksām).

Programmas ietvaros neatbalsta šādas izmaksas:

– PVN;

– Projekta vadības izmaksas;

– Citas izmaksas, kuras nav noteiktas kā atbalstāmas izmaksas un izmaksas, par kurām nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra.

Attiecināmo izmaksu summa atkarīga no uzņēmuma struktūras un jomas, max.  līdz 7’000’000 EUR ekvivalentam latos.

Atbalsta intensitāte:

Pārstrādes uzņēmumiem un jauniem pārstrādes uzņēmumiem atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

50%  mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

– 25 % no attiecināmajām izmaksām pārējiem uzņēmumiem;

Jauniem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas piesakās uz Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros piešķirto sabiedrisko finansējumu piena nozares pārstrukturēšanai, atbalsta apjomu nosaka atbilstoši uzņēmuma kategorijai:

60 %  no attiecināmajām izmaksām mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem;

30 % pārējiem uzņēmumiem;

Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuros strādā 750 darbinieku un vairāk un kuru neto apgrozījums ir 140 560 800 latu un vairāk.

Projekti tiek vērtēti pēc administratīvajiem un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem. Laikposmā no 2008.gada līdz 2013.gadam projektu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots, taču kopējā attiecināmo izmaksu summai ir ierobežojumi.

 Ziņa sagatavota sadarbībā ar konsultāciju biroju SIA Global Consulting.

Vairāk info: www.globalconsulting.lv


Pievienot komentāru

Vēstniecība: Latvijas valstspiederīgo statuss Lielbritānijā pēc referenduma nemainīsies

«Lielbritānijas referendums viennozīmīgi apliecina – politiķiem ir jābūt atbildīgākiem savos vārdos un darbos. Savukārt situācija pēc referenduma demonstrē, ka Lielbritānijas sabiedrība nebija gatava šādam iznākumam,» uzsver Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne.

Prokurors: Lembergs novilcina lietu

Smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs otrdien, 28.jūnijā, tā dēvētajā Lemberga krimināllietā pieteica noraidījumu prokuroram Jurim Jurisam.

EM: Valsts galvojumu programma mājokļa iegādei būs bez pārtraukumiem

Ministru kabinets otrdien, 28.jūnijā konceptuāli nolēmis turpināt valsts galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei, precizējot atbalsta saņemšanas nosacījumus un rodot risinājumu papildu finansējuma piešķiršanai programmas darbības turpināšanai šajā gadā.

Igauņu ekspresprāmju operators Somu līci šķērsos 12 reizes dienā

Igauņu uzņēmums Lindaliin, kas Somu līcī nodrošina ekspresprāmja pakalpojumus maršrutā Tallina-Helsinki un Helsinki-Tallina, palielinājis reisu skaitu līdz 12 braucieniem dienā.

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret Magoni par 500 000 eiro kukuļa pieņemšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret VAS Latvijas Dzelzceļš bijušo valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu.

Dīzeļvilcienu modernizāciju atļauj veikt līdz 20.septembrim

Valdība otrdien, 28.jūnijā, atbalstījusi grozījumus noteikumos, kas paredz ļaut AS Pasažieru vilciens īstenot dīzeļvilcienu modernizācijas projektu līdz šā gada 20.septembrim. Projekta ietvaros tiks modernizēti pieci dīzeļvilcienu sastāvi ar trīs vagoniem, kā arī viens ar četriem vagoniem.

Latvijā ieradušās trīs sīriešu ģimenes no Grieķijas

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas otrdien, 28.jūnijā, pārvietotas 18 personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni.

Lietuva tiecas saglabāt Lielbritāniju kā sabiedroto attiecībās ar Krieviju

Lietuva, kurai Londona bijis ietekmīgs domubiedrs, reaģējot uz Krievijas agresiju kaimiņvalstīs, 27.jūnijā pavēstījusi, ka vēlas, lai Eiropas Savienība no pašreizējām saiknēm ar Lielbritāniju saglabātu visu, kas iespējams.

Rēvalde vērsusies tiesā pret Ventspils vicemēru Vītoliņu

Ventspils tiesa pagaidām nav pieņēmusi izskatīšanai no amata atceltās Ventspils Augstskolas rektores Gitas Rēvaldes pieteikumu tiesā pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku infrastruktūras jautājumos Jāni Vītoliņu saistībā ar viņa izteikumiem par VeA nelikumīgi iztērētiem pašvaldības līdzekļiem.

Valsts policija saņem 356 jaunas automašīnas

Valsts policija otrdien, 28.jūnijā saņēmusi 277 Opel Mokka un Opel Insignia automobiļus, 61 Kia Cee’d spēkratus, desmit Ford Mondeo un astoņus Fiat 500x modeļa auto. Automašīnas ir īpaši aprīkotas atbilstoši Valsts policijas prasībām.

Lielbritānijā pēc referenduma uzliesmo neiecietība pret iebraucējiem

Lielbritānijā, «nogulsnējoties» iedzīvotāju lēmumam izstāties no Eiropas Savienības, dažu dienu laikā strauji pieaugusi sociālā neiecietība, kas sabiedriskās vietās izpaudusies dzēlīgās piezīmēs, draudos un huligānismā kā pret ārzemēs, tā Lielbritānijā dzimušiem valsts iedzīvotājiem.

Finansists: Latvijai ES budžetā nāksies maksāt vairāk

Lielbritānija Eiropas Savienības budžetā ik gadu iemaksāja desmit miljardus eiro. Lielbritānijai izstājoties no ES, pārējām Eiropas valstīm, tai skaitā Latvijai, būs jāiemaksā lielākas summas, lai kompensētu iztrūkstošo summu un uzturētu ES ilgtermiņā plānotās programmas, uzskata finansists Vadims Jerošenko.

Kam izdevīga VID darba kavēšana?

Valsts ieņēmuma dienesta darbinieki jau iepriekš bija pamanījuši, ka saistībā ar VID tiek gatavota «melnā» PR jeb sabiedrisko attiecību kampaņa, izriet no pirmdien, 27.jūnijā Saeimas tā dēvētās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē VID Finanšu policijas pārvaldes direktora Edija Ceipes sacītā.

Krievija: Turcija atvainojusies par krievu lidmašīnas notriekšanu

Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans atvainojies par Krievijas bumbvedēja notriekšanu uz Turcijas-Sīrijas robežas, tā 27.jūnijā pavēstījis Kremlis.

Šonedēļ gaidāms lielākoties vasarīgi silts laiks

Maksimālā gaisa temperatūra Latvijā otrdien, 28.jūnijā vairs nepārsniegs +21...+26 grādus pēc Celsija un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz +10...+15 grādu atzīmei.

Lemberga krimināllietā notikušas jau vairāk nekā 450 tiesas sēdes

Smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllietā līdz šim notikušas 464 sēdes, informē tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Volkswagen skandāls autoražotājam ASV izmaksās 14 miljardus eiro

Volkswagen Amerikas Savienotajās Valstīs panācis 14 miljardu eiro dārgu izlīgumu ar maldinātajiem klientiem un valsti pēc tam, kad vācu autobūves uzņēmums atzinis, ka apzināti krāpies savu dīzeļauto izplūdes gāzu pārbaudēs.

Viņķelei un Čigānei izteikts brīdinājums par Vienotības statūtu pārkāpumu

Partijas Vienotība valde pirmdien, 27.jūnijā vienojās, ka Saeimas deputāte Ilze Viņķele netiks izslēgta no politiskā spēka.

Nedēļa Lietuvā. Gatavojas pabeigt Viļņas rietumu apvedceļu

2016.gada gaitā varētu tikt pabeigta Viļņas pilsētas rietumu apvedceļa būvniecība, pavēstījis Lietuvas galvaspilsētas mērs Remigijs Šimašus.

Nordea: Lielbritānijas izstāšanās no ES neizsauks dziļu recesiju vai finanšu krīzi

«Eiropas Savienībai būs jākontrolē politiķu radītā Brexit sekas un jāpanāk, ka Lielbritānijas piemēram neseko citas valstis. Šobrīd daudzi ir neapmierināti ar Eiropas Savienības procesiem, tomēr nav arī pareizi, ja visa atbildība tiek novelta uz Eiropas Centrālo banku. Eiropas Savienība šobrīd var cerēt uz ekonomisko izaugsmi, jo situācija atkal stabilizējas, veidojot labu pamatu investīcijām un ilgtermiņa ieguldījumiem,» uzskata Nordea Galvenais ekonomists Baltijā Žīgimants Maurics.

Dīzeļvilcienu modernizācijas projekts netiks pabeigts arī pagarinātajā termiņā

Sešu dīzeļvilcienu sastāvu modernizācijas projekts 22 miljonu eiro vērtībā netiks pabeigts arī pagarinātajā termiņā - līdz 30.jūnijam. Tādēļ jau otrdien, 28.jūnijā valdība plāno lemt par termiņa atkārtotu pagarināšanu līdz 20.septembrim.

VNT: Brīvostas pārvalde un pašvaldība nerīkojas, lai augtu kravu plūsma Ventspilī

SIA Ventspils nafta termināls šī gada pirmajos piecos mēnešos ir pārkrāvusi 3,8 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 27% mazāk nekā šajā periodā pērn.

Svētku brīvdienās uz Latvijas ceļiem četri mirušie; 63 - guvuši traumas

Līgo svētku brīvdienās reidos uz Latvijas ceļiem pārbaudīti teju 93 tūkstoši transportlīdzekļu vadītāju, no kuriem 96 pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, vēl trīs - narkotisko vielu ietekmē. Turklāt šajās dienās notikušajos 290 ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 63 - guvuši traumas.

VID Nodokļu un muitas policijas izveidošanu lūgs pagarināt līdz gada beigām

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas izveidošanu tiks lūgts pagarināt līdz gada beigām, pirmdien, 27.jūnijā Saeimas Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Edijs Ceipe.

Tveici Latvijā nomainījuši spēcīgi negaisi – tie gaidāmi arī šodien

Latvijai no dienvidrietumiem svētdienas, 26.jūnija vakarā pietuvojās aukstā atmosfēras fronte, kas, virzoties pāri Zemgalei un Vidzemei, atnesa arī spēcīgu pērkona negaisu.

Lasītākie

Komentētākie