bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

Partiju pārstāvji vilcinās grozīt «Ostu likumu», kamēr premjers to jau apsolījis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministrijām, Saeimā pozīcijā esošo partiju pārstāvjiem, kā arī pašām ostām ir kardināli pretēji viedokļi, cik ātri un vai vispār būtu jāizskata grozījumi Likumā par ostām. Tikmēr Amerikas tirdzniecības palāta atgādina, ka valdība jau Briselei apsolījusi to izdarīt līdz 1.jūnijam un cita varianta nav. Tā pēc diskusijas par ostu pārvaldību vēsta Nozare.lv.

Latvijas ostu asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns bija neizpratnē, kāpēc tik steidzīgi tiek noteikti termiņi. «Satiksmes ministrs teica, ka izveidos darba grupu un ar priekšlikumiem par grozījumiem Likumā par ostām nāks klajā 1.jūnijā, bet te pēkšņi pa galvu, pa kaklu to vajag izdarīt 1.aprīlī. Šis ir arī izpētes gads, lai Eiropas Savienība (ES) pieņemtu ostu direktīvu, kurā, iespējams, tiks skatīta vienas maksas noteikšana visās ostās, arī konkurences ierobežojumi.»

Leiškalns uzskata, ka pēc Likuma par ostām grozījumu pirmā lasījuma parādīsies «tās āža kājas» un tās intereses, kāpēc pavirši tiek atvērts likums. «Reizē ar likuma grozījumiem es kā vecs «politikānis» un sabiedrisko attiecību speciālists skaidri un gaiši redzu, ka patlaban notiek artilērijas piešaude. Bumbo pa visiem un visur. Viss sakrīt kopā pēc veciem un labi pārbaudītiem taktiskiem plāniem,» uzsver ostu pārstāvis.

Savukārt Amerikas tirdzniecības palātas pārstāvji uzskata, ka Latvijas valdībai jau nav izvēles iespējas, jo premjers Valdis Dombrovskis Briselei jau ir apsolījis divus labojumus ostu likumā veikt līdz 1.jūnijam, tikai neviens par to nerunājot.

«Kāpēc vēlamies grozīt likumu un nevis nolikumus MK, un kāpēc tagad? Ir būtiska lieta, ko nedzirdu no valsts puses – saprašanās memorandā ar Eiropas Komisiju (EK) jau no decembra ir skaidri ierakstītas divas lietas, kuras Latvija līdz vasaras vidum ir apņēmusies darīt – samazināt ostu pārvaldes komercdarbību un iestrādāt likumā trīs kritērijus, pie kuriem ostu pārvaldes var veikt komercdarbību,» skaidro palātas pārstāvis Artūrs Spīgulis.

Premjers Dombrovskis esot parakstījies, ka apņemas to ieviest līdz gada vidum, tāpēc arī esot jāatver likums. «Novilcināšana ir novedusi pie tā, ka tagad šis jautājums būs steidzami jāskata. Otrs, ko premjers apņēmies pārskatīt, ir nodokļu režīms brīvostā. Mēs vienīgie esam iniciējuši likuma grozījumus, lai gan tas nav mūsu pienākums. Tas ir Saeimas un Satiksmes ministrijas pienākums. Lai gan mēs iniciējām likuma atvēršanu, mūs neiekļāva SM darba grupā. Ietvertas bija visas tās puses, kas pret likuma atvēršanu iebilda,» skaidro Spīgulis.

Jāatzīmē, ka iepriekš Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) uzsvērusi, ka ir jāuzsāk diskusijas, ar mērķi padarīt ostas atvērtākas un konkurētspējīgākas. Tāpat Ventspils domes deputāts un BATL konsultants Aivis Landmanis atzīmējis, ka asociācija ir «pret Lemberga, Loginova un Amerika saimniekošanu lielākajās Latvijas ostās kā savās kabatās», tāpēc rosina diskutēt par izmaiņām ostu likumdošanā, lai to pārvaldību darītu caurskatāmu, saprotamu un godīgu.

Ref: 103.000.103.693


Pievienot komentāru

 1. ar pašcieņu teica:

  Ja Amerikas tirdzniecības palātas pārstāvji uzskata, ka premjers Briselei jau ir apsolījis divus labojumus tad lai arī no viņa prasa. Patiesībā Amerikai nav nekādās likumiskas tiesības no Latvijas kaut ko prasīt. Liekai steigai nav nekāda pamata jo galvenais ir Latvijas ekonomiskās intereses nevis jenotu vadoņu solījumi importa augļotājiem.

  +1 0 -1 0

 2. Deputāts teica:

  Valdība 20.03. nolēmusi lūgt Saeimu neskatīt strīdīgos jautājumus par izmaiņām ostu darbības regulējumā, pirms tie izdiskutēti Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas padomē un par to lēmumu pieņēmis Ministru Kabinets.
  Ko tas nozīmē – vienošanās neaiztikt ostas vai bailes, ka deputāti ir nejēgas?

  +1 0 -1 0

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.

Latvijā bijis ES sestais mazākais patvēruma lūgumu skaits pret iedzīvotāju skaitu

Latvijā pērn saņemti 182 pirmreizējie patvēruma lūgumi, rēķinot uz miljonu valsts iedzīvotāju, kas ir sestais mazākais rādītājs Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina publicētie ES statistikas departamenta Eurostat dati.

Samazinās traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 20.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Strautiņš: Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja

«Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja, kas pavisam drīz kļūs par nepieciešamību,» iepazīstinot ar Luminor Baltijas ekonomikas jaunāko prognozi, uzsvēra bankas ekonomists Pēteris Strautiņš. «Šobrīd iespējas kreditēšanas kāpumam ir milzīgas. Un tieši mājsaimniecības ar banku starpniecību būs tās, kas galvenokārt nodrošinās finansējumu ieguldījumiem mājokļos.»

LTRK padomes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Rostovskis

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētāja amatā uz nākamo trīs gadu termiņu ievēlēts līdzšinējais LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē

No šī gada 1.novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina.

ES piešķir papildu finansējumu izglītības reformu ieviešanai

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un ieviešanu, palielinot jaunā satura izstrādei un ieviešanai paredzēto finansējumu.

KVV Liepājas metalurga velmētavas kustamo mantu iegādājies Austrijas uzņēmums Smart Stahl

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums Smart Stahl GmbH, norāda uzņēmuma administrators Guntars Koris.

Valdība apstiprina Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam

Ministru kabinets otrdien, 20.martā, apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam. Plāns nosaka konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam praktiskai ieviešanai.

Pilnveidos likumu, lai jaunuzņēmumiem atvieglotu valsts atbalsta saņemšanu

Lai uz valsts atbalstu varētu pretendēt arvien vairāk jaunuzņēmumu jeb startup, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 20.martā, noslēdza darbu pie grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā .

Izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu

Biznesa konsultāciju un audita kompānija Ernst & Young Baltic izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu.

Aiztur divus vīriešus ar 140'000 kontrabandas cigarešu

Daugavpilī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēti divi Latvijas pilsoņi un izņemts 140 000 kontrabandas cigarešu, vēsta Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Norvēģijas valdību paglābj tieslietu ministres atkāpšanās

Norvēģijā, cenšoties novērst valdības krišanu, otrdien, 20.martā, no amata atkāpusies tieslietu ministre, kura izsaukusi asu kritiku par izteikumiem, ka opozīcijas partija ir pārāk maiga tās attieksmē pret iespējamiem teroristiem.

Rail Baltica stacijas būvprojekta izstrāde lidostā Rīga izmaksās 4,5 miljonus eiro

Starptautiskajā lidostā Rīga veidojamās Rail Baltica dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojekta izstrāde izmaksās 4,5 miljonus eiro, teic Rail Baltica ieviesēja Latvijā Eiropas dzelzceļa līniju valdes loceklis Andris Linužs.

VARAM uzsāk latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu

Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, ziņo Santa Vaļuma, Ministra padomniece VARAM.

Igaunijas uzņemtam sīrietim patur spēkā cietumsodu par vardarbību pret sievu

Igaunijas krimināllietā, kur Sīrijas pilsonis notiesāts uz desmit gadiem cietumā par miesas bojājumu nodarīšanu savai sievai, Igaunijas Augstākā tiesa noraidījusi viņa sūdzību trešajā tiesas instancē. Jaunietis aizturēšanā atrodas jau vairāk nekā gadu.

Entomologs: Latvijā pēdējos gados aptuveni 5% visu ērču ir inficētas ar encefalītu

Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību, atzīmē entomologi.

Latvijas ļaudis ar Putinu sirdī

Krievijas prezidenta vēlēšanās 95% no Latvijā mītošajiem Krievijas pilsoņiem, svētdien, 18.martā, balsoja par Vladimiru Putinu. Vēl lielāks atbalsts Putinam ārzemēs fiksēts vienīgi Krievijas kara bāzē Tadžikistānā – 99%. Kopš 2012.gada Putina atbalstītāju rindas mūsu valstī ievērojami augušas, savus novērojumus izsaka Saeimas deputāts Edvīns Šnore.

Vidējā izmaksātā atlīdzība par Latvijā notikušu CSNg pieaugusi par teju 30%

Pēdējos piecos gados vidējā apdrošināšanas atlīdzība par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu pieaugusi par teju 30%. Tikmēr vidējā atlīdzība par ārvalstīs notikušu CSNg, kurā iesaistīts Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis, pēdējo piecu gadu laikā mainījusies nedaudz, liecina Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja apkopotā statistika.

SEB: Latvijā mājokļa kredīta ikmēneša maksājumi – vidēji 260 eiro

Pērn SEB banka piešķīrusi iedzīvotājiem mājokļa iegādei vairāk nekā 2 600 aizdevumus par kopējo summu ap 133 miljoniem eiro. Piešķirtā finansējuma apjoms ir par 23% lielāks nekā 2016.gadā. Ņemot vērā rekordzemās procentu likmes, vidējais ikmēneša maksājums pērn piešķirtajiem kredītiem šobrīd ir ap 260 eiro.

Afrinu Sīrijā pametuši 220 000 iedzīvotāji, sācies marodierisms

No Afrinas pilsētas Sīrijas ziemeļos īsi pirms sīriešu kaujinieku ienākšanas tajā bēgļu gaitās devušies ap 220 000 cilvēku. Turcijas atbalstītie kaujinieki, kuri ieņēmuši pilsētu, savukārt sākuši Afrinā nodarboties ar izlaupīšanu.

«Iesālītajai Rīgai» rosina meklēt steidzamu risinājumu

Partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāts Ansis Ansbergs rosinājis Rīgas domei rast steidzamu risinājumu sāls pārmērīgajam lietojumam ziemas sezonā, kas negatīvi ietekmē gan cilvēku un dzīvnieku veselību, gan ēku, transportlīdzekļu, apstādījumu dzīves ilgumu, vēsta politiskais spēks. 

Kalniete: Visiem ES zemniekiem jānodrošina taisnīga konkurence

Sešpadsmit Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas pirmdien, 19.martā, kopīgi iesniedza priekšlikumus EP rezolūcijai par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni – Parlamenta ziņojumā iekļaut prasību no 2021.gada vienādot tiešmaksājumu līmenī visā Eiropā.

Teju 50% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes

Lai gan cilvēki ļoti labi apzinās, ka mutes veselība ietekmē katra vispārējo veselības stāvokli, tomēr 44% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes, liecina uzņēmuma Philips veiktā Starptautiskās mutes veselības dienas aptauja.