bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 15.12.2017 | Vārda dienas: Jana, Johanna, Hanna

Pasaulē plāno ierobežot ķīniešu «dzemdību tūrismu»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kanādas valdība plāno veikt izmaiņas likumdošanā, kas atturētu ķīniešu sievietes doties uz ziemeļvalsti dzemdībās, šādi automātiski nodrošinot saviem bērniem Kanādas pilsonību, ziņo laikraksts Xinkuaibao.

Plānots, ka pēc izmaiņu apstiprināšanas Kanādā dzimušie ķīniešu bērni vairs nevarēs iegūt automātisku pilsonību, turklāt, lai iegūtu Kanādas vīzu, ķīniešu sievietēm būs jāveic grūtniecības tests.

Kanāda nav vienīgā valsts, kur ir problēmas ar pieaugošo ķīniešu dzimstību. Līdzīga situācija ir Amerikas Savienotajās Valstīs un arī Honkongā, lai gan arī uz tur dzimušajiem bērniem attiecas Ķīnas viena bērna politika.

Saskaņā ar jaunākajiem Honkongas statistikas datiem, pēdējā gada laikā to ķīniešu sieviešu skaits, kuras dodas uz Honkongu, lai dzemdētu, ir pieaudzis 12 reizes. 2010 gadā China Daily, atsaucoties uz Honkongas tautas skaitīšanas datiem, ziņoja, ka gada laikā Honkongā šādā ceļā piedzimuši 41 000 bērnu, kas ir aptuveni 47% no kopējā Honkongā dzimušo bērnu skaita.

Pagājušajā gadā Honkongā tika noteikts ierobežojums – pieļaut tikai 3 400 šādas dzemdības gada laikā. Tomēr praksē tas nav izpildāms, jo lielākā daļa sieviešu dodas «ceļojumā» grūtniecības pēdējās dienās, un, ja «negaidīti» sākas dzemdības, šīs sievietes, protams, tiek uzņemtas slimnīcā.

Iemesls, kādēļ ķīniešu sievietes dodas dzemdēt uz Honkongu, visticamāk, ir labāka medicīniskā aprūpe.

Jāatzīmē, ka tieši pērnā gada izskaņā pēc tam, kad kāds slavens ķīniešu izcelsmes aktieris ar sievu ieradās ASV, lai laistu pasaulē savu otro bērnu, saasinājās jautājums par ķīniešu grūtnieču tūrismu uz ASV, ziņo Bloomberg. Vienkārši raugoties, tas ir tik izplatīts tādēļ, ka bērnam, kurš piedzimst ASV, automātiski tiek piešķirta pilsonība, iespēja iegūt bezmaksas izglītību ASV un citas tiesības un privilēģijas, kuras nebūtu pieejamas, piedzimstot Ķīnā. Tomēr vairumā gadījumu iemesls ir skarbā Ķīnas dzimstības politika, kas jau gadu desmitiem neļauj ķīniešiem audzināt vairāk nekā vienu bērnu.

2002.gadā Ķīnā beidzot tika pieņemts Ģimenes plānošanas likums, kas oficiāli paredz to, ka divi bērni drīkst būt tikai ģimenēs, kas savu dzīvesvietu reģistrējušas laukos, un, ja pirmais bērns ir meitene. Tomēr praktiski šāda kārtība pastāv jau vismaz 20 gadus. Ja ģimene vēlas otro bērnu, ir jālūdz attiecīgo iestāžu atļauja. Ja atļauja netiek dota, Ķīnas valdošās iestādes ir nepielūdzamas – sievietēm, kas gaida otro bērnu, tiek veikts piespiedu aborts, ja tam nepakļaujas, pret ģimeni tiek pielietota cita veida vardarbība un, labākajā gadījumā, piespriesti milzīgi naudas sodi, liecina komentāri sociālajā tīklā Sina Weibo.

Valsts Ģimenes plānošanas komisijas viceprezidents Zhao Bingli intervijā China.org.cn norāda, ka 30 gadu laikā kopš Ķīnā tiek kontrolēta dzimstība ir izdevies novērst aptuveni 300 miljonu bērnu piedzimšanu.

Ķīnas dzimstības politika tiek plaši kritizēta, norādot, ka ar šādu attieksmi tiek grauta valsts nākotne. Kanādā un ASV, uz kurieni visbiežāk dodas ķīniešu «dzemdību tūristi», cieš no šķietama iedzīvotāju skaita pieauguma, jo, lai gan ķīniešu bērni tiek oficiāli piereģistrēti, ģimenes gandrīz vienmēr atgriežas Ķīnā. Toties Ķīnā šie bērni iedzīvotāju reģistrā neparādās vismaz līdz nākamajai tautas skaitīšanai, tādējādi tiek kropļota statistika. Turklāt ASV un Kanādas atbildīgās iestādes neapmierina situācija, kad bērniem, kuri faktiski uzaug citur, lai gan skaitās ASV vai Kanādas pilsoņi, ir tādas pašas tiesības un privilēģijas kā amerikāņu un kanādiešu bērniem.

Ref.110.110.103.456


Pievienot komentāru

Rīgas siltums pirks Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas

AS Rīgas siltums valde pieņēmusi lēmumu izmantot pirmpirkuma tiesības 50% SIA Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu iegādei, informē Rīgas siltums pārstāvji. Turklāt pirkuma summa netiek atklāta.

Advokāte mēģina cietumā ienest narkotikas

Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu attiecībā pret kādu advokāti, kura mēģināja ienest narkotiskās un psihotropās vielas personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā Rīgas Centrālcietumā.

ES līderi nespēj vienoties par bēgļu politiku; gaidāms smags uzdevums

Eiropas Savienības līderi piektdien, 15.decembrī, rītā nav spējuši atrisināt bloka austrumu un rietumu valstu domstarpības par bēgļu politiku, un viņus sagaida smags uzdevums reformēt patvēruma politiku līdz nākamā gada jūnijā noteiktajam gala termiņam, vēsta samita dalībnieki.

Latvijas Banka paaugstina IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 4,7%

Latvijas Banka paaugstinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4,2% līdz 4,7%, vēsta Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Iedzīvotāju noskaņojums par valdības darbu joprojām ir negatīvs

Vislielāko neapmierinātību iedzīvotāji pauduši par Latvijas situācijas attīstību kopumā, kā arī par valdības darbu. Lai gan iepriekš valdības darba vērtējums bija pakāpies par četriem punktiem, tagad tas atkal par diviem ir noslīdējis, liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometrs dati.

Plūdu dēļ slēgts vēl viens autoceļu posms

Ilgstošu nokrišņu dēļ no piektdienas, 15.decembra, ir slēgts vietējas nozīmes ceļš Iecava-Lambārte, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Baltijas jūrā uz trim mēnešiem aizliedz zušu zveju

Eiropas Savienības Zivsaimniecības padome ir pieņēmusi lēmumu - aizliegt zušu zveju uz trim mēnešiem 2018.gadā visos ūdeņos, tostarp arī Baltijas jūrā. Lai gan Pasaules Dabas Fonds un citas Eiropas vides organizācijas to vērtē kā atzīstamu pirmo soli, tomēr šiem centieniem būs maza ietekme uz būtiskāko problēmu - zušu populācijas apjomi dramatiski sarūk.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 12%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad desmit mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 4,32 miljonus.

Rīgas dome apstiprina pilsētas 2018.gada budžetu ar 48 miljonu eiro deficītu

Rīgas dome apstiprina pašvaldības 2018.gada budžetu, kas paredz, ka galvaspilsēta nākamo gadu noslēgs ar 48,28 miljonu eiro lielu budžeta deficītu.

Somijas gaļas lielražotājs ieguldīs Igaunijas rūpnīcā 8 miljonus

Patēriņam gatavo gaļas produktu tirgus segmentā pastāv strauja izaugsme, tā novērojis Baltijā strādājošais Somijas gaļas pārstrādes uzņēmums HKScan, kas gatavojas ieguldīt astoņus miljonus eiro tam piederošā pārstrādes rūpnīcā Igaunijā.

LTRK: Elektrības rēķinu palielināšana desmitiem tūkstošu uzņēmumu ir nepieļaujama

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kategoriski iebilst pret to, ka lielākajai daļai mazo un vidējo uzņēmumu, obligātās iepirkuma komponentes diferencēšanas dēļ no nākamā gada sākuma pieaugs rēķins par elektroenerģiju, uzskatot, ka tādējādi šai komersantu grupai tiek ieviests jauns papildu nodoklis, padarot viņus vēl konkurēt nespējīgākus.

Citadele banka izsniegusi miljonu eiro Rigvir ražotājam

Rigvir holdinga uzņēmums SIA Latima no bankas Citadele saņēmis 994 000 eiro aizdevumu jaunā Rigvir Zinātniskā centra - aktīvās substances ražotnes un pētniecības laboratorijas pabeigšanai, vēsta uzņēmumā.

Bondars svētku brīvdienās domās, vai palikt LRA

Nepamierināts ar vairākiem Latvijas Reģionu apvienības lēmumiem, Rīgas domnieks Mārtiņš Bondars svētku brīvdienās domāšot, vai palikt šajā politiskajā spēkā.

Tusks atzīst ES bēgļu kvotu sistēmu par neiedarbīgu un norāda uz austrumu-rietumu šķelšanos

Pirms Eiropas Savienības galotņu sanāksmes šonedēļ, tās priekšsēdētājs un arī ES Padomes galva Donalds Tusks (Donald Tusk) vērtējis, ka bēgļu kvotu sistēma bloka teritorijā izrādījusies neiedarbīga, turklāt tā izgaismojusi asas pretrunas šajā jomā starp austrumu un rietumu dalībvalstīm.

Asociācija: Nepērc dāvanu kredītā; grimšana parādos turpināsies

Ziemassvētku dāvanu pirkšanas drudžainākajā laikā ar aicinājumu Nepērc dāvanu kredītā! pie iedzīvotājiem vēršas Latvijas kredītņēmēju asociācija, kas ir pārliecināta - pēc svētkiem, kad neapdomīgi un pārlieku viegli pieejamie kredīti būs jāsāk atdot, būs simtiem, pat tūkstošiem cilvēku, kuri to nespēs izdarīt.

Bičkovičs aicina tiesnešus būt atbildīgiem un stiprināt tiesu varas reputāciju

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs aicina tiesnešus departamentos objektīvi izvērtēt situāciju, kad publiskajā telpā tiek apšaubīta tiesu sistēmas reputācija saistībā ar maksātnespējas procesu tiesvedībām.

Aptur vēl vienu «aplokšņu algas» izmaksātāju grupējumu

VID Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas izvairījusies no nodokļu nomaksas izmaksājot darbiniekiem «aplokšņu algas». Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 220 tūkstošus eiro.

Cido Grupa trīs ceturkšņos pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro

Dzērienu ražotāja Baltijā SIA Cido Grupa apgrozījums šogad pirmajos trīs ceturkšņos ir pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro, kas ir par 4% vairāk, salīdzinot ar pērnā gada tādu pašu periodu.

Ievestā benzīna apmērs desmit mēnešos sarucis par 7,3%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad desmit mēnešos samazinājies par 7,3% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 3,9% mazāk.

Ļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas uzņēmumus

Konkurences padome atļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas un lauksaimniecības uzņēmumus.

Pieņemta kārtība lauksaimniecības zemes nomai ar izpirkuma tiesībām

Likuma Par zemes privatizāciju lauku apvidos normas paredz, ka no 2018.gada 1.janvāra pašvaldības, kuru īpašumā ir neapbūvēta lauksaimniecības zeme, to var nodot nomā ar izpirkuma tiesībām uz laiku līdz 12 gadiem fiziskām personām, kurām nepieder lauksaimniecības zeme, par nomas maksu 4,5% no zemes kadastrālās vērtības.

Cīņā par mazākumtautību skolām krievu skolu aizstāvji sola rīkot referendumu

Krievu skolu aizstāvji sola organizēt referendumu par mazākumtautību izglītības iestāžu autonomiju, tā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā stāstījis Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu tiks sludināts atklāts konkurss

Piektdien, 15.decembrī, beidzas līdzšinējā Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa Ojāra Rubeņa darbības pilnvaru termiņš. Uz vakanto valdes locekļa amatu 2018.gada sākumā Kultūras ministrija sludinās atklātu konkursu.

Eirozonas ekonomika augusi straujāk nekā gaidīts, lēš Eiropas Centrālā banka

Eiropas Centrālā banka ir paaugstinājusi savas ekonomiskās izaugsmes prognozes saistībā ar eirozonā ietilpstošo valstu tautsaimniecības augšupejas paātrināšanos.

Policijas darbinieks apsūdzēts par nonāvēšanu aiz neuzmanības

Valmieras rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā policijas darbinieks apsūdzēts pēc Krimināllikuma 123.panta pirmās daļas - par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Policijas darbinieks šo noziedzīgo nodarījumu izdarīja no darba amata pienākumiem brīvajā laikā, privāta izklaides brauciena laikā, vadot motorlaivu.