bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 23.08.2017 | Vārda dienas: Valgudis, Ralfs, Vitālijs
LatviaLatvija

Pašvaldību vēlēšanas 2017: Ko domā sabiedrība?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUTuvojoties 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, BNN sniegs apkopojumu, ko par tām domā dažādu nozaru eksperti. Īsās atbildēs apkopotas pārdomas gan par konkrētām pašvaldībām, kas skar respondentus personīgi, gan par pašvaldībām kopumā – ko cilvēki sagaida no pašvaldībām un vai uzskata, ka šī gada vēlēšanas ieviesīs kādas būtiskas pārmaiņas.

RīgaTV24 žurnālists un pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Manuprāt, šajās pašvaldību vēlēšanās, kā tas ir bijis arī iepriekš, trūkst godīguma un izskaidrota piedāvājuma no kandidātu puses. Šķietami otrajā plānā paliekam reāli darāmo darbu plāns nākamajiem četriem gadiem un pirmajā plānā izvirzās konkurentu nomelnošana un apvainošana,» savu viedokli pauž Ceriņš.

Turpinot, viņš saka: «Man kā vēlētājam ir svarīgi zināt, ko katra politiskā apvienība piedāvā, kā solīto realizēs, kāds ir plāns utt. Es ticu izmaiņām un ceru, ka redzēsim jaunas sejas pašvaldību vadītāju krēslos. No tā nav jābaidās un nav jāklausās, ka tie jaunie kāps uz veciem grābekļiem, apreibs no varas un naudas.»

Ceriņš atgādina: «Jāatceras, ka vienmēr būs citi konkurenti, kas, kā teikt, viņus pieskatīs opozīcijā. Aicinu patiešām visus doties un atdot savu balsi par katram pieņemamāko partijas piedāvājumu.»

Latvijas Universitātes vadošā pētniece un ētikas jomas pētījumu līdere Skaidrīte Lasmane

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Cilvēku atmiņa ir ļoti īsa, es neko neatceros no iepriekšējām vēlēšanām. Es vispār neticu vēlēšanu solījumiem, es katru reizi gaidu no kandidātiem kaut kādus pragmātiskus, konkrētus plānus,» par to, kas trūka un par to, ko gaida no gaidāmajām vēlēšanām, profesore atbild.

Lasmane min piemēru, ko uzzinājusi, lasot par vēlēšanām ārzemēs: «Es zinu kādu piemēru Norvēģijā. Cilvēks saprot, ka nepietiek bērnudārzu. Cilvēks sāk domāt – kāpēc nepietiek, un lai atrisinātu šo jautājumu, cilvēks speciāli iet politikā, lai kaut ko izdarītu šo bērnudārzu lietas uzlabošanā un, ja tas izdodas, tad viņu nākamreiz ievēlēs.»

Atgriežoties pie notikumiem tepat Latvijā, profesore pauž: «Tie, kas tikai sola, galvenokārt uzpērk vēlētājus ar lozungiem, piemēram: «Es noteikti rūpēšos par pensionāriem», tā taču ir liekulība,» Lasmane noteic.

«Man gan nav tādu dogmu – kas bija iepriekš, kas tagad. Es skatos, ja cilvēks ir kaut ko izdarījis, ja viņš grib kaut ko izdarīt, ja viņam ir noteikts plāns un spēks to  izdarīt – kāpēc nē?! Es saprotu, ka viņš nebūs absolūti perfekts eņģelis, viņam būs kļūdas, bet viņš kaut ko grib izdarīt un es viņu atbalstu ar savu balsi,» savās domās par gaidāmajām vēlēšanām dalās vadošā pētniece Lasmane.

 

Aktīvās atpūtas projektu vadītājs Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Katrai iedzīvotāju grupai ir savas vēlmes, sapņi un savas vajadzības, visiem izdabāt nav viegli, bet ticu, ka tas ir iespējams. Tomēr ir dažas pamatlietas, kas ir nomestas aizmirstībā. Uz ikkatras valsti, pilsētu, ciemu ved ceļš un ja šis ceļš ir labs, tad pa to var arī braukt, diemžēl pašlaik Rīgā lielākoties visas ielas ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Labi ceļi ir nepieciešami visiem gan velobraucējiem, gan autovadītājiem, gan gājējiem. Sāksim ar šo darbu, un tas arī ir tas, ko es vispirms sagaidu no jaunā domes sasaukuma,» saka Jansons-Ratiniks.

«Katra partija sola un kā gan var nesolīt, tomēr jebkurš domājošs pilsonis skaidri apzinās, ka solījumiem nav nekāda seguma, kamēr solītāji skaidri un nepārprotami nenorāda, kādā veidā piesaistīs līdzekļus savu solījumu realizācijai.
Brīdī, kad cilvēki beidz ticēt, viņi nomirst… Vēlēsim, ticēsim un turpināsim dzīvot labākā pašvaldībā!» tā Velomens.

Kultūras nozares pārstāve un improvizācijas teātra Tea Tree vadītāja Mairita Strūberga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mairita Strūberga uzskata, ka izmaiņām ir jābūt jebkurā gadījumā, sakot, ka «nekas nenotiks, ja neko nedarīs.»

Turpinot, viņa saka: «Uzskatu, ka visiem, kas to var, ir jādodas vēlēt un jārada šīs izmaiņas.»

Tāpat Strūberga norāda, ka priekšvēlēšanu kampaņas personiski neietekmē viņas viedokli. «Es klusiņām visu laiku sekoju līdzi politiķu viedokļiem un darbībām, kas arī šajās vēlēšanās man ir bijis noteicējs, jo priekšvēlēšanu kampaņa vēsta mazāk un vienmēr ir pozitīva, kas ir loģiski, taču man tas nepalīdz izvērtēt kandidātus.»

Vīlands Associates komunikācijas speciālists un socioloģijas projektu vadītājs Didzis Rudmanis

«Priekšvēlēšanu posmā iztrūka fundamentālas diskusijas politiķu starpā,» uzskata Rudmanis.

«Lai gan var šķist, ka vēlētājs balso par labāko saimnieku, daudziem vēl svarīgāka ir politiķa personība un tas, vai vēlētājs jebkādā mērā spēj ar to asociēties.»

Tāpat komunikācijas speciālists norāda, ka televīziju debatēs kandidāti sacenšas, «kurš piešķirs lielākās NĪN atlaides un kurš ir mazākais blēdis. Vienlaikus, kandidātu personības, viņu vērtību prizma skatītājam joprojām paliek sveša.»

Turpinot, Rudmanis saka: «Vēl pāris nedēļas pirms vēlēšanām, kad Rīgas ielās partiju plakāti nebija izvietoti, plašākai sabiedrībai mēra amata kandidāti bieži nebija pazīstami. Tas skaidri demonstrē, cik līdz pat maija vidum īstenotie centieni uzrunāt vēlētāju bijuši nesekmīgi.»

Komunikācijas speciālists Rudmanis izsaka bažas par iedzīvotāju iesaisti vēlēšanu procesā, tāpēc viņš saka: «Es patiesu ceru, ka šajās vēlēšanās iedzīvotāju līdzdalība Latvijā sasniegs 50%. Iepriekšējās divās pašvaldību vēlēšanās tas nav noticis un diemžēl nav īsta pamata domāt, ka šoreiz varētu būt citādi.»

Regbija kluba Miesnieki pārstāvis Jānis Zālmans

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Es neplānoju doties balsot, jo neticu, ka vispār kāds no kandidātiem tiešām vēlētos uzlabot situāciju pašvaldībā,» norāda regbijists. Viņš ir paliecināts, ka pašvaldību kandidātiem interesē gūt labumu sev nevis tie ir ieinteresēti kalpot sabiedrības interesēs.
«Korupcijas ziņā, manuprāt, mēs neatpaliekam no Krievijas, jo nauda sportam it kā pietiek, bet lai kaut ko nedaudz uzlabotu milzīgie tēriņi neesot attaisnojami. Tai pat laikā pašvaldība dotē Rīgas satiksmi 90 miljonu apmēra,» kritiski vērtē sportists.

Politologs Mārcis Neibergs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Mana pašvaldība ir Rīga. Šobrīd vadībā joprojām atrodas pie varas esošā partija. Viņu skatījumā viss notiekošais Rīgā iet uz «urrā». Tomēr, manuprāt, tas, kā joprojām trūkst, ir caurskatamība, kas ir trūkusi jau vairākus gadus. Joprojām neskaidrs ir finanšu izlietojums,» komentē Neibergs.

«Es neticu izmaiņām – par teju 95% esmu pārliecināts, ka pie varas paliks Nils Ušakovs kopā ar Andri Ameriku.
Šāds rezultāts ir sagaidāms, jo Ušakovam ir lieliska PR kampaņa. Cilvēki nesaprot, ka esošā Rīgas domes valdība neko nemainīs. Ja mēs aplūkojam statistikas datus, tad joprojām iedzīvotāju pārsvars vēlas balsot par Ušakovu, pat neskatoties, ka viņš ir bijis iesaistīts tik lielos skandālos. Viņa PR kampaņa ir spēcīgākā teju nekā viņa skandāli, kuros viņš ir bijis iesaistīts vērienīgos naudas apjoma līdzekļu izlietošanā,» vērtē politologs.

«Pats es noteikti iešu vēlēt un jau esmu izlēmis par ko. Tomēr esmu loģiski domājošs un pēc apkopotās informācijas un pieejamajiem statistikas datiem, esmu pārliecināts, ka Rīgas pašvaldībā nekas nemainīsies.»

Arhitekts, antropologs un Fulbright programmas stipendiāts Matīss Šteinerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No vēlešanām sagaidu valsts un pašvaldības sadarbošanos nevis konfliktēšanu un tāpēc uzskatu, ka Saskaņa Rīgā bremze attīstību, jo nespēj vienoties ar valdību. Turklāt Saskaņas sadarbības līgums ar Vienoto Krieviju ir drauds nacionālajai drošībai,» savu personisko nostāju pauž Šteinerts.

 Ref: 225.224.000.103.008


Pievienot komentāru

Pulks: Rīgas bērnudārzos ēdināšanai jābūt bez maksas

Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks ir nosūtījis vēstuli RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoram Guntim Helmanim pieprasot nekavējoties veikt aprēķinus un sagatavot priekšlikumu 2018.gada Rīgas pilsētas budžeta projektā, lai nākamajā gadā nodrošinātu bezmaksas ēdināšanu visiem Rīgas pirmsskolas iestāžu audzēkņiem.

Daugavpiliešu deputāts Eigims pamet koalīciju ar Saskaņu

Daugavpils partija Mūsu partija, kuras saraksta līderis ir Rihards Eigims, ir nolēmusi izstāties no koalīcijas Daugavpils domē ar Saskaņu.

Pētījums: Trūcīgās mājsaimniecības no nodokļu reformas iegūs maz

Trūcīgākās mājsaimniecības no nesen apstiprinātās nodokļu reformas iegūs salīdzinoši maz: Tajās ir liels nestrādājošu cilvēku īpatsvars, kuri neizjūt izmaiņas Iedzīvotāju ienākuma nodoklī, liecina Rīgas Ekonomikas augstskolas un ekonomikas politikas pētījumu centra Biceps veiktās izpētes rezultāti.

Iedzīvotāji vislabprātāk izvēlas dzīvokļus lietuviešu projektos un «hruščovkās»

Patlaban Latvijā vispieprasītākie sērijveida dzīvokļi ir lietuviešu un Hruščova laika projektos - tā liecina DNB bankas sadarbībā ar nekustamo īpašuma kompāniju Ober-Haus apkopotā informācija par situāciju Latvijas dzīvokļu tirgū.

Pūce: Vai nu Kučinskim ir atmiņa kā zelta zivtiņai, vai vienkārši savus izteikums neuztver nopietni

Partija Latvijas attīstībai aicina premjeru Māri Kučinski apliecināt solījumu Latvijas nodokļu maksātājiem nemainīt nodokļus tuvākos trīs gadus, šāds aicinājums pieņemts, ņemot vērā otrdienas, 22.augusta, Ministru kabineta sēdē izskanējušo informāciju, ka tiks meklētas iespējas fiskālās telpas paplašināšanai.

ss.lv piekritis sniegt nepieciešamo informāciju VID

Sludinājumu portāls ss.lv piekritis sniegt nepieciešamo informāciju Valsts ieņēmumu dienestam, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes ir teicis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Brīvais vilnis: Ēnu ekonomikas īpatsvars zivrūpniecībā varētu būt apmēram 40%

Ēnu ekonomikas kopējais īpatsvars zivrūpniecības nozarē Latvijā varētu būt apmēram 40%, saka zivju pārstrādes uzņēmuma Brīvais vilnis valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

VID: Restorānos lielākoties konstatēti pārkāpumi ar nelegālo nodarbinātību

Valsts ieņēmumu dienests, veicot pārbaudes restorānos Rīgas centrā un Jūrmalā, galvenokārt konstatējis pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu, trešdien, 23.augustā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

23.augustā visa Eiropa piemin staļinisma un nacisma režīmu upurus

Pirms deviņiem gadiem Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere kopā ar vēl četriem ārvalstu kolēģiem panāca, ka Eiropas Parlaments oficiāli pieņem un izsludina rakstisku deklarāciju Par 23.augusta pasludināšanu par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu, teikts Eiropas parlamenta ziņojumā.

Līdz ar ūdensvada avāriju izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos

No trešdienas, 23.augusta, pulksten 10.45 līdz nākamās nedēļas pirmdienai, 28.augustam, saistībā ar ūdensvada avārijas seku likvidēšanu Krišjāņa Valdemāra ielā un Raiņa bulvārī, slēgts labais pagrieziens no Krišjāņa Valdemāra ielas uz Raiņa bulvāri, vēsta Rīgas satiksme.

FKTK izsniedz atļauju AS Latvijas Centrālais depozitārijs sniegt pakalpojumus

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome ir pieņēmusi lēmumu atļaut AS Latvijas Centrālais depozitārijs no šā gada 18.septembra sniegt centrālā vērtspapīru depozitārija pakalpojumus.

Nespējot atrast lētus būvniekus, Liepājas cietuma celtniecība varētu ieilgt

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu, pēc valdības sēdes otrdien, 22.augustā, pastāstīja Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Sudraba apgalvo, ka KNAB savu darbu «oligarhu lietā» veicis maksimāli atbildīgi

Tā dēvētās «oligarhu lietas» izmeklētāji, kas aizvien strādā KNAB, savu darbu veikuši maksimāli atbildīgi, taču būtiski negatīva ietekme bija informācijas noplūdei izmeklēšanas gaitā, šādus secinājumus pēc vizītes KNAB izdarījusi «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Ķirsis: Jāpārtrauc arodbiedrības Laba bosu iedzīvošanās uz rīdzinieku rēķina

Rīgas domes Vienotības deputāts Vilnis Ķirsis nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, ar aicinājumu izvērtēt, vai, pērkot arodbiedrības LABA vadītājam Raimondam Gailim piederošo zemi sporta bāzes Pļavnieki vajadzībām, Arodbiedrību koordinācijas centra amatpersonas izšķērdējušas vai piesavinājušās pašvaldības līdzekļus.

Prognoze: Latvijas ekonomikas izaugsme šogad paātrināsies līdz pat 3,7%

Uzsākot 2018.gada budžeta sagatavošanu, Finanšu ministrija atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2017.-2020.gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme šogad paātrināsies līdz pat 3,7%, bet 2018.gadā būs 3,4% līmenī.

Atbalstīti jauni pedagogu darba kvalitātes kritēriji - kas jauns gaidāms pedagogiem?

Valdība otrdien, 22.augustā, atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto jauno pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas organizēšanas kārtību. Tajā kā svarīgākais pedagoga darba kvalitātes novērtējuma kritērijs izvirzīts pedagoga ikdienas darbs mācību stundā, sadarbības prasmes un skolotāja atbalsts skolēnu spēju attīstībā un virzībā.

Pētījums: 43% internetveikalu lietotāju pirkumus veic reizi mēnesī

Kopumā Latvijas patērētāji ir apmierināti ar interneta veikalos veiktajiem pirkumiem: 65,3% aptaujāto uzskata šos veikalus par drošiem un uzticamiem, savukārt 44,7% respondentu atzina, ka nekad nav saskārušies ar problēmām, iepērkoties internetā, liecina salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktā aptauja.

Valdība nosaka ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus

Valdība otrdien, 22.augustā, atbalstījusi Tieslietu ministrijas izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas nosaka ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus.

Dāvināt, pārdot vai novēlēt mantojumā - kā labāk atstāt īpašumu pēcnācējiem

Nekustamā īpašuma nodošana pēcnācējiem ir notāru birojos visbiežāk apspriestais temats, par to kā labāk noformēt nekustamo īpašumu, padomus dod Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece.

Krievijā atkārtoti aizturēts režisors Serebreņņikovs

Krievijas varasiestādes aizturējušas teātra Gogoļa centrs galveno režisoru Kirilu Serebreņņikovu, pamatojoties uz aizdomām par krāpšanas organizēšanu, vēstīts Krievijas Izmeklēšanas komitejas mājaslapā.

Pusaudža «es nezinu»: Kāpēc tas tik bīstams, skaidro eksperti

Visbiežāk «es nezinu» sakām tāpēc, ka mums ir bail pieņemt lēmumus. Sasniedzot pusaudža vecumu, jaunieši kļūst arvien neatkarīgāki, un nespēja atbildīgi pieņemt lēmumus un pateikt «nē» var atstāt paliekošas sekas, uzsver uzsver izglītības psiholoģe Sabīne Vilciņa un jauniešu motivācijas programmas MOT. Izvēlies drosmi! vadītāja Ilze Paidere-Staķe.

Tirgotāji: Atbilstoši PVN kritumam, samazināsies preču cenas veikalu plauktos

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija atbalsta Zemkopības ministrijas ierosinājumu samazināt pievienotā vērtības nodokļa likmi pārtikai un atsevišķām produktu grupām. Tirgotāji apliecina, ka atbilstoši PVN kritumam tiks samazinātas arī preču cenas veikalu plauktos.

VVD: Kundziņsalā ilgstoši uzglabāti 208 neatbilstoši jūras pārvadājumu konteineri

Valsts Vides dienesta Lielrīgas RVP saņēmis informāciju no Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policijas par to, ka SIA Baltic Container Terminal terminālī Rīgas Brīvostas teritorijā Kundziņsalā ilgstoši neatbilstoši tiek uzglabāti 208 jūras pārvadājumu konteineri.

Uz robežas aizturēts Gruzijas pilsonis, kuram liegta uzturēšanās Šengenas zonā

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē aizvadītajā dienā pirmdien, 21.augustā, konstatējušas 25 likumpārkāpējus. Jāatzīmē, ka ieceļošana Latvijā liegta sešiem no aizturētajiem ārzemniekiem.

No 1.septembra veiks izmaiņas sabiedriskā transporta kustību sarakstos

No 1.septembra atsevišķiem sabiedriskā transporta maršrutiem tiks noteikts jauns kustības saraksts darba dienām un brīvdienām, informē Rīgas satiksme.