bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Pašvaldību vēlēšanas 2017: Ko domā sabiedrība?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUTuvojoties 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, BNN sniegs apkopojumu, ko par tām domā dažādu nozaru eksperti. Īsās atbildēs apkopotas pārdomas gan par konkrētām pašvaldībām, kas skar respondentus personīgi, gan par pašvaldībām kopumā – ko cilvēki sagaida no pašvaldībām un vai uzskata, ka šī gada vēlēšanas ieviesīs kādas būtiskas pārmaiņas.

RīgaTV24 žurnālists un pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Manuprāt, šajās pašvaldību vēlēšanās, kā tas ir bijis arī iepriekš, trūkst godīguma un izskaidrota piedāvājuma no kandidātu puses. Šķietami otrajā plānā paliekam reāli darāmo darbu plāns nākamajiem četriem gadiem un pirmajā plānā izvirzās konkurentu nomelnošana un apvainošana,» savu viedokli pauž Ceriņš.

Turpinot, viņš saka: «Man kā vēlētājam ir svarīgi zināt, ko katra politiskā apvienība piedāvā, kā solīto realizēs, kāds ir plāns utt. Es ticu izmaiņām un ceru, ka redzēsim jaunas sejas pašvaldību vadītāju krēslos. No tā nav jābaidās un nav jāklausās, ka tie jaunie kāps uz veciem grābekļiem, apreibs no varas un naudas.»

Ceriņš atgādina: «Jāatceras, ka vienmēr būs citi konkurenti, kas, kā teikt, viņus pieskatīs opozīcijā. Aicinu patiešām visus doties un atdot savu balsi par katram pieņemamāko partijas piedāvājumu.»

Latvijas Universitātes vadošā pētniece un ētikas jomas pētījumu līdere Skaidrīte Lasmane

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Cilvēku atmiņa ir ļoti īsa, es neko neatceros no iepriekšējām vēlēšanām. Es vispār neticu vēlēšanu solījumiem, es katru reizi gaidu no kandidātiem kaut kādus pragmātiskus, konkrētus plānus,» par to, kas trūka un par to, ko gaida no gaidāmajām vēlēšanām, profesore atbild.

Lasmane min piemēru, ko uzzinājusi, lasot par vēlēšanām ārzemēs: «Es zinu kādu piemēru Norvēģijā. Cilvēks saprot, ka nepietiek bērnudārzu. Cilvēks sāk domāt – kāpēc nepietiek, un lai atrisinātu šo jautājumu, cilvēks speciāli iet politikā, lai kaut ko izdarītu šo bērnudārzu lietas uzlabošanā un, ja tas izdodas, tad viņu nākamreiz ievēlēs.»

Atgriežoties pie notikumiem tepat Latvijā, profesore pauž: «Tie, kas tikai sola, galvenokārt uzpērk vēlētājus ar lozungiem, piemēram: «Es noteikti rūpēšos par pensionāriem», tā taču ir liekulība,» Lasmane noteic.

«Man gan nav tādu dogmu – kas bija iepriekš, kas tagad. Es skatos, ja cilvēks ir kaut ko izdarījis, ja viņš grib kaut ko izdarīt, ja viņam ir noteikts plāns un spēks to  izdarīt – kāpēc nē?! Es saprotu, ka viņš nebūs absolūti perfekts eņģelis, viņam būs kļūdas, bet viņš kaut ko grib izdarīt un es viņu atbalstu ar savu balsi,» savās domās par gaidāmajām vēlēšanām dalās vadošā pētniece Lasmane.

 

Aktīvās atpūtas projektu vadītājs Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Katrai iedzīvotāju grupai ir savas vēlmes, sapņi un savas vajadzības, visiem izdabāt nav viegli, bet ticu, ka tas ir iespējams. Tomēr ir dažas pamatlietas, kas ir nomestas aizmirstībā. Uz ikkatras valsti, pilsētu, ciemu ved ceļš un ja šis ceļš ir labs, tad pa to var arī braukt, diemžēl pašlaik Rīgā lielākoties visas ielas ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Labi ceļi ir nepieciešami visiem gan velobraucējiem, gan autovadītājiem, gan gājējiem. Sāksim ar šo darbu, un tas arī ir tas, ko es vispirms sagaidu no jaunā domes sasaukuma,» saka Jansons-Ratiniks.

«Katra partija sola un kā gan var nesolīt, tomēr jebkurš domājošs pilsonis skaidri apzinās, ka solījumiem nav nekāda seguma, kamēr solītāji skaidri un nepārprotami nenorāda, kādā veidā piesaistīs līdzekļus savu solījumu realizācijai.
Brīdī, kad cilvēki beidz ticēt, viņi nomirst… Vēlēsim, ticēsim un turpināsim dzīvot labākā pašvaldībā!» tā Velomens.

Kultūras nozares pārstāve un improvizācijas teātra Tea Tree vadītāja Mairita Strūberga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mairita Strūberga uzskata, ka izmaiņām ir jābūt jebkurā gadījumā, sakot, ka «nekas nenotiks, ja neko nedarīs.»

Turpinot, viņa saka: «Uzskatu, ka visiem, kas to var, ir jādodas vēlēt un jārada šīs izmaiņas.»

Tāpat Strūberga norāda, ka priekšvēlēšanu kampaņas personiski neietekmē viņas viedokli. «Es klusiņām visu laiku sekoju līdzi politiķu viedokļiem un darbībām, kas arī šajās vēlēšanās man ir bijis noteicējs, jo priekšvēlēšanu kampaņa vēsta mazāk un vienmēr ir pozitīva, kas ir loģiski, taču man tas nepalīdz izvērtēt kandidātus.»

Vīlands Associates komunikācijas speciālists un socioloģijas projektu vadītājs Didzis Rudmanis

«Priekšvēlēšanu posmā iztrūka fundamentālas diskusijas politiķu starpā,» uzskata Rudmanis.

«Lai gan var šķist, ka vēlētājs balso par labāko saimnieku, daudziem vēl svarīgāka ir politiķa personība un tas, vai vēlētājs jebkādā mērā spēj ar to asociēties.»

Tāpat komunikācijas speciālists norāda, ka televīziju debatēs kandidāti sacenšas, «kurš piešķirs lielākās NĪN atlaides un kurš ir mazākais blēdis. Vienlaikus, kandidātu personības, viņu vērtību prizma skatītājam joprojām paliek sveša.»

Turpinot, Rudmanis saka: «Vēl pāris nedēļas pirms vēlēšanām, kad Rīgas ielās partiju plakāti nebija izvietoti, plašākai sabiedrībai mēra amata kandidāti bieži nebija pazīstami. Tas skaidri demonstrē, cik līdz pat maija vidum īstenotie centieni uzrunāt vēlētāju bijuši nesekmīgi.»

Komunikācijas speciālists Rudmanis izsaka bažas par iedzīvotāju iesaisti vēlēšanu procesā, tāpēc viņš saka: «Es patiesu ceru, ka šajās vēlēšanās iedzīvotāju līdzdalība Latvijā sasniegs 50%. Iepriekšējās divās pašvaldību vēlēšanās tas nav noticis un diemžēl nav īsta pamata domāt, ka šoreiz varētu būt citādi.»

Regbija kluba Miesnieki pārstāvis Jānis Zālmans

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Es neplānoju doties balsot, jo neticu, ka vispār kāds no kandidātiem tiešām vēlētos uzlabot situāciju pašvaldībā,» norāda regbijists. Viņš ir paliecināts, ka pašvaldību kandidātiem interesē gūt labumu sev nevis tie ir ieinteresēti kalpot sabiedrības interesēs.
«Korupcijas ziņā, manuprāt, mēs neatpaliekam no Krievijas, jo nauda sportam it kā pietiek, bet lai kaut ko nedaudz uzlabotu milzīgie tēriņi neesot attaisnojami. Tai pat laikā pašvaldība dotē Rīgas satiksmi 90 miljonu apmēra,» kritiski vērtē sportists.

Politologs Mārcis Neibergs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Mana pašvaldība ir Rīga. Šobrīd vadībā joprojām atrodas pie varas esošā partija. Viņu skatījumā viss notiekošais Rīgā iet uz «urrā». Tomēr, manuprāt, tas, kā joprojām trūkst, ir caurskatamība, kas ir trūkusi jau vairākus gadus. Joprojām neskaidrs ir finanšu izlietojums,» komentē Neibergs.

«Es neticu izmaiņām – par teju 95% esmu pārliecināts, ka pie varas paliks Nils Ušakovs kopā ar Andri Ameriku.
Šāds rezultāts ir sagaidāms, jo Ušakovam ir lieliska PR kampaņa. Cilvēki nesaprot, ka esošā Rīgas domes valdība neko nemainīs. Ja mēs aplūkojam statistikas datus, tad joprojām iedzīvotāju pārsvars vēlas balsot par Ušakovu, pat neskatoties, ka viņš ir bijis iesaistīts tik lielos skandālos. Viņa PR kampaņa ir spēcīgākā teju nekā viņa skandāli, kuros viņš ir bijis iesaistīts vērienīgos naudas apjoma līdzekļu izlietošanā,» vērtē politologs.

«Pats es noteikti iešu vēlēt un jau esmu izlēmis par ko. Tomēr esmu loģiski domājošs un pēc apkopotās informācijas un pieejamajiem statistikas datiem, esmu pārliecināts, ka Rīgas pašvaldībā nekas nemainīsies.»

Arhitekts, antropologs un Fulbright programmas stipendiāts Matīss Šteinerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No vēlešanām sagaidu valsts un pašvaldības sadarbošanos nevis konfliktēšanu un tāpēc uzskatu, ka Saskaņa Rīgā bremze attīstību, jo nespēj vienoties ar valdību. Turklāt Saskaņas sadarbības līgums ar Vienoto Krieviju ir drauds nacionālajai drošībai,» savu personisko nostāju pauž Šteinerts.

 Ref: 225.224.000.103.008


Pievienot komentāru

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.