bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.06.2017 | Vārda dienas: Jānis
LatviaLatvija

Pašvaldību vēlēšanas 2017: Ko domā sabiedrība?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUTuvojoties 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, BNN sniegs apkopojumu, ko par tām domā dažādu nozaru eksperti. Īsās atbildēs apkopotas pārdomas gan par konkrētām pašvaldībām, kas skar respondentus personīgi, gan par pašvaldībām kopumā – ko cilvēki sagaida no pašvaldībām un vai uzskata, ka šī gada vēlēšanas ieviesīs kādas būtiskas pārmaiņas.

RīgaTV24 žurnālists un pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Manuprāt, šajās pašvaldību vēlēšanās, kā tas ir bijis arī iepriekš, trūkst godīguma un izskaidrota piedāvājuma no kandidātu puses. Šķietami otrajā plānā paliekam reāli darāmo darbu plāns nākamajiem četriem gadiem un pirmajā plānā izvirzās konkurentu nomelnošana un apvainošana,» savu viedokli pauž Ceriņš.

Turpinot, viņš saka: «Man kā vēlētājam ir svarīgi zināt, ko katra politiskā apvienība piedāvā, kā solīto realizēs, kāds ir plāns utt. Es ticu izmaiņām un ceru, ka redzēsim jaunas sejas pašvaldību vadītāju krēslos. No tā nav jābaidās un nav jāklausās, ka tie jaunie kāps uz veciem grābekļiem, apreibs no varas un naudas.»

Ceriņš atgādina: «Jāatceras, ka vienmēr būs citi konkurenti, kas, kā teikt, viņus pieskatīs opozīcijā. Aicinu patiešām visus doties un atdot savu balsi par katram pieņemamāko partijas piedāvājumu.»

Latvijas Universitātes vadošā pētniece un ētikas jomas pētījumu līdere Skaidrīte Lasmane

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Cilvēku atmiņa ir ļoti īsa, es neko neatceros no iepriekšējām vēlēšanām. Es vispār neticu vēlēšanu solījumiem, es katru reizi gaidu no kandidātiem kaut kādus pragmātiskus, konkrētus plānus,» par to, kas trūka un par to, ko gaida no gaidāmajām vēlēšanām, profesore atbild.

Lasmane min piemēru, ko uzzinājusi, lasot par vēlēšanām ārzemēs: «Es zinu kādu piemēru Norvēģijā. Cilvēks saprot, ka nepietiek bērnudārzu. Cilvēks sāk domāt – kāpēc nepietiek, un lai atrisinātu šo jautājumu, cilvēks speciāli iet politikā, lai kaut ko izdarītu šo bērnudārzu lietas uzlabošanā un, ja tas izdodas, tad viņu nākamreiz ievēlēs.»

Atgriežoties pie notikumiem tepat Latvijā, profesore pauž: «Tie, kas tikai sola, galvenokārt uzpērk vēlētājus ar lozungiem, piemēram: «Es noteikti rūpēšos par pensionāriem», tā taču ir liekulība,» Lasmane noteic.

«Man gan nav tādu dogmu – kas bija iepriekš, kas tagad. Es skatos, ja cilvēks ir kaut ko izdarījis, ja viņš grib kaut ko izdarīt, ja viņam ir noteikts plāns un spēks to  izdarīt – kāpēc nē?! Es saprotu, ka viņš nebūs absolūti perfekts eņģelis, viņam būs kļūdas, bet viņš kaut ko grib izdarīt un es viņu atbalstu ar savu balsi,» savās domās par gaidāmajām vēlēšanām dalās vadošā pētniece Lasmane.

 

Aktīvās atpūtas projektu vadītājs Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Katrai iedzīvotāju grupai ir savas vēlmes, sapņi un savas vajadzības, visiem izdabāt nav viegli, bet ticu, ka tas ir iespējams. Tomēr ir dažas pamatlietas, kas ir nomestas aizmirstībā. Uz ikkatras valsti, pilsētu, ciemu ved ceļš un ja šis ceļš ir labs, tad pa to var arī braukt, diemžēl pašlaik Rīgā lielākoties visas ielas ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Labi ceļi ir nepieciešami visiem gan velobraucējiem, gan autovadītājiem, gan gājējiem. Sāksim ar šo darbu, un tas arī ir tas, ko es vispirms sagaidu no jaunā domes sasaukuma,» saka Jansons-Ratiniks.

«Katra partija sola un kā gan var nesolīt, tomēr jebkurš domājošs pilsonis skaidri apzinās, ka solījumiem nav nekāda seguma, kamēr solītāji skaidri un nepārprotami nenorāda, kādā veidā piesaistīs līdzekļus savu solījumu realizācijai.
Brīdī, kad cilvēki beidz ticēt, viņi nomirst… Vēlēsim, ticēsim un turpināsim dzīvot labākā pašvaldībā!» tā Velomens.

Kultūras nozares pārstāve un improvizācijas teātra Tea Tree vadītāja Mairita Strūberga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mairita Strūberga uzskata, ka izmaiņām ir jābūt jebkurā gadījumā, sakot, ka «nekas nenotiks, ja neko nedarīs.»

Turpinot, viņa saka: «Uzskatu, ka visiem, kas to var, ir jādodas vēlēt un jārada šīs izmaiņas.»

Tāpat Strūberga norāda, ka priekšvēlēšanu kampaņas personiski neietekmē viņas viedokli. «Es klusiņām visu laiku sekoju līdzi politiķu viedokļiem un darbībām, kas arī šajās vēlēšanās man ir bijis noteicējs, jo priekšvēlēšanu kampaņa vēsta mazāk un vienmēr ir pozitīva, kas ir loģiski, taču man tas nepalīdz izvērtēt kandidātus.»

Vīlands Associates komunikācijas speciālists un socioloģijas projektu vadītājs Didzis Rudmanis

«Priekšvēlēšanu posmā iztrūka fundamentālas diskusijas politiķu starpā,» uzskata Rudmanis.

«Lai gan var šķist, ka vēlētājs balso par labāko saimnieku, daudziem vēl svarīgāka ir politiķa personība un tas, vai vēlētājs jebkādā mērā spēj ar to asociēties.»

Tāpat komunikācijas speciālists norāda, ka televīziju debatēs kandidāti sacenšas, «kurš piešķirs lielākās NĪN atlaides un kurš ir mazākais blēdis. Vienlaikus, kandidātu personības, viņu vērtību prizma skatītājam joprojām paliek sveša.»

Turpinot, Rudmanis saka: «Vēl pāris nedēļas pirms vēlēšanām, kad Rīgas ielās partiju plakāti nebija izvietoti, plašākai sabiedrībai mēra amata kandidāti bieži nebija pazīstami. Tas skaidri demonstrē, cik līdz pat maija vidum īstenotie centieni uzrunāt vēlētāju bijuši nesekmīgi.»

Komunikācijas speciālists Rudmanis izsaka bažas par iedzīvotāju iesaisti vēlēšanu procesā, tāpēc viņš saka: «Es patiesu ceru, ka šajās vēlēšanās iedzīvotāju līdzdalība Latvijā sasniegs 50%. Iepriekšējās divās pašvaldību vēlēšanās tas nav noticis un diemžēl nav īsta pamata domāt, ka šoreiz varētu būt citādi.»

Regbija kluba Miesnieki pārstāvis Jānis Zālmans

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Es neplānoju doties balsot, jo neticu, ka vispār kāds no kandidātiem tiešām vēlētos uzlabot situāciju pašvaldībā,» norāda regbijists. Viņš ir paliecināts, ka pašvaldību kandidātiem interesē gūt labumu sev nevis tie ir ieinteresēti kalpot sabiedrības interesēs.
«Korupcijas ziņā, manuprāt, mēs neatpaliekam no Krievijas, jo nauda sportam it kā pietiek, bet lai kaut ko nedaudz uzlabotu milzīgie tēriņi neesot attaisnojami. Tai pat laikā pašvaldība dotē Rīgas satiksmi 90 miljonu apmēra,» kritiski vērtē sportists.

Politologs Mārcis Neibergs

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Mana pašvaldība ir Rīga. Šobrīd vadībā joprojām atrodas pie varas esošā partija. Viņu skatījumā viss notiekošais Rīgā iet uz «urrā». Tomēr, manuprāt, tas, kā joprojām trūkst, ir caurskatamība, kas ir trūkusi jau vairākus gadus. Joprojām neskaidrs ir finanšu izlietojums,» komentē Neibergs.

«Es neticu izmaiņām – par teju 95% esmu pārliecināts, ka pie varas paliks Nils Ušakovs kopā ar Andri Ameriku.
Šāds rezultāts ir sagaidāms, jo Ušakovam ir lieliska PR kampaņa. Cilvēki nesaprot, ka esošā Rīgas domes valdība neko nemainīs. Ja mēs aplūkojam statistikas datus, tad joprojām iedzīvotāju pārsvars vēlas balsot par Ušakovu, pat neskatoties, ka viņš ir bijis iesaistīts tik lielos skandālos. Viņa PR kampaņa ir spēcīgākā teju nekā viņa skandāli, kuros viņš ir bijis iesaistīts vērienīgos naudas apjoma līdzekļu izlietošanā,» vērtē politologs.

«Pats es noteikti iešu vēlēt un jau esmu izlēmis par ko. Tomēr esmu loģiski domājošs un pēc apkopotās informācijas un pieejamajiem statistikas datiem, esmu pārliecināts, ka Rīgas pašvaldībā nekas nemainīsies.»

Arhitekts, antropologs un Fulbright programmas stipendiāts Matīss Šteinerts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«No vēlešanām sagaidu valsts un pašvaldības sadarbošanos nevis konfliktēšanu un tāpēc uzskatu, ka Saskaņa Rīgā bremze attīstību, jo nespēj vienoties ar valdību. Turklāt Saskaņas sadarbības līgums ar Vienoto Krieviju ir drauds nacionālajai drošībai,» savu personisko nostāju pauž Šteinerts.

 Ref: 225.224.000.103.008


Pievienot komentāru

Nekustamā īpašuma iegādes «sāpju slieksnis» Latvijā - 100 000 eiro

Latvijas iedzīvotāji, apsverot iespēju iegādāties jaunu mājokli, par izmaksu «sāpju slieksni» atzīst 100 tūkstošus eiro, tostarp kritiskā robeža dzīvokļiem jaunā projektā ir 1 300 eiro/m2, sērijveida dzīvokļiem - 1 000 eiro/m2, bet savrupmājām - 1 600 eiro/m2, liecina maijā veiktā AS PrivatBank klientu aptauja.

Pētījums: Ūdens spēj uzlabot atmiņu

Uztura un veselīga dzīvesveida speciālisti gadiem ilgi uzsver nepieciešamību uzņemt pietiekamu daudzumu ūdens, jo tas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu, precīzāk sakot - prāta spējas.

Lietuva grasās noteikt griestus skaidras naudas maksājumiem 3 000 eiro apmērā

Zemnieku un zaļo vadītā Lietuvas valdība pieņēmusi likumprojektu par ierobežojumu noteikšanu skaidras naudas maksājumiem, tiem nosakot griestus 3 000 eiro apmērā.

Būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma likuma grozījumus, atbalstot deputāta Inta Dāldera priekšlikumu, ka būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums.

Par apzināti mainītiem transportlīdzekļa nobraukuma rādītājiem piemēros sodus

Personām, kas apzināti mainījušas transportlīdzekļa nobraukuma rādītājus, varēs piemērot ar administratīvo atbildību un naudas sodu.

Skudra: Prezidents maldās, ja domā, ka tautas vēlēts prezidents ieviesīs uzticamību valdībai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis dziļi maldās, ja domā, ka tautas velēts prezidents palīdzēs celt sabiedrības uzticību prezidenta institūtam, parlamentam un valdībai, saka Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

VPR: Reģioni spēj piedāvāt vairāk nekā metropoles

Reģionu sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību iespējams panākt vienīgi ar mērķtiecīgu un pamatotu rīcību. Piemēri no citām ES valstīm parāda, ka vislabākos rezultātus uzrāda tie reģioni, kuros stratēģijas tiek īstenotas ar spēcīgu reģionālo finanšu instrumentu palīdzību, kas mūsu valstī joprojām iztrūkst, pauž Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne.

Ļaunprātīgi izveidotas mājaslapas preventīvos nolūkos varēs uz laiku atslēgt

Lai pilnveidotu mājaslapu atslēgšanas kārtības regulējumu, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumu Elektronisko sakaru likumā.

«Lembergs: Tev viņus vajag pazemot, pazemot. Lai viņi nāk pie oligarha - lai nāk lūgties pie tā, ko apd****»

Politbiznesmenis Ainārs Šlesers ar saviem sarunu biedriem - Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Rīgas domnieku Andri Ameriku, partijas Saskaņa valdes locekli Jāni Urbanoviču, zemkopības ministru Jāni Dūklavu un eksbaņķieri Valēriju Karginu - viesnīcā Rīdzene apspriedis gan Valda Dombrovska valdības gāšanu, gan vairāku augstu valsts amatpersonu nomaiņu, turklāt ar Dūklavu pārrunātas arī iespējas pārdot kādu viņam pastarpināti piederošu zemesgabalu Rīgas brīvostas teritorijā, liecina žurnālā Ir publicētie sarunu atšifrējumi, kas esot iegūti «no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt».

Atvieglo prasības izmaiņām būvniecības iecerē

Lai veicinātu būvniecības procesa efektivitāti, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Būvniecības likumā. Tie paredz atvieglot prasības izmaiņām būvniecības iecerē, kā arī veicināt Būvniecības informācijas sistēmas izmantošanu.

Nacionālie bruņotie spēki nogādās Ukrainā jau septīto labdarības sūtījumu

Nākamnedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, lai nogādātu jau septīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Sesku atkārtoti ievēl par Liepājas mēru

Notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē  piektdien, 22.jūnijā, par Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Sesks,  informē Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Policijai daudz darba: Atklātas vairākas nelikumīgas alkohola ražotnes

Valsts policija mērķtiecīga darba rezultātā vairākās vietās Latvijā pagājušajā nedēļas izskaņā vien izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās likumsargi izņēmuši teju sešas tonnas alkoholiskā dzēriena, kuru izcelsmi skaidros ekspertīzēs un 110 tūkstošus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat Pierīgā aizvērtas divas nelikumīgas alkohola ražotnes.

Rumānijā krīt Grindeanu valdība

Pēc mazāk nekā sešiem mēnešiem pie varas Rumānijā gāzta premjerministra Sorina Grindeanu vadītā valdība.

Aizliedz izceļot no valsts personām, kuras apdraud drošību

Lai novērstu radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos, izceļot no valsts aizliegs personām, kuras var apdraudēt valsts drošību, BNN informē Saeimas Preses dienestā. Izmaiņas saistītas ar ierobežojumiem militārās un kaujas gūšanas pieredzei ārvalstīs, lai atturētu personas piedalīties šādos pasākumos.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros pārsvarā zemāka par +19 grādiem

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra ir +15..+19 grādi pēc Celsija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ko Saulgriežos iespējams piedzīvot kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā?

Vasaras Saulgriežu un Jāņu svinēšana ir viena no senākajām tradīcijām Baltijas valstīs, ko atzīmē ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Šajā laikā cilvēki arvien vairāk dodas ārpus pilsētas, lai iepazītu apkārtni un kaimiņu valstis, liecina autonomas uzņēmumā Payless novērojumi.

Alus patēriņš pēdējos gados Latvijā saglabājas nemainīgs; sieru apēd vairāk

Pirms desmit gadiem viens iedzīvotājs alum iztērēja nedaudz vairāk par 15 eiro gadā, bet pēc pēdējiem pieejamiem datiem viens iedzīvotājs alum iztērēja 17,6 eiro gadā, liecina Centrālā statistikas pārvalde apkopotā statistika.

Saeima nosaka indeksācijas pieaugumu pensionāriem ar lielu darba stāžu

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, divos lasījumos kā steidzamas pieņēma Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotās izmaiņas pensiju likumā, nākamgad paredzot pensiju pieaugumu vairākām pensionāru grupām.

Šķērsojot ES robežu, jādeklarē skaidra nauda 10 000 eiro vai vairāk apmērā

Ja persona iebrauc Eiropas Savienībā vai izbrauc no tās un ved skaidru naudu 10 000 eiro apmērā vai vairāk, tā ir jādeklarē, atgādina Valsts ieņēmumu dienests.

Institūts: Valstij jāsaglabā akciju kontrolpakete, taču politiķiem ir bailes šādu soli spert

Pilnīgi neizmantota finansējuma piesaistes iespēja valsts uzņēmumiem ir to akciju daļēja kotācija biržā, atzīst Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

Rail Baltica līgums ļaus vilcieniem sasniegt 240 km/h līdzšinējo 120 vietā

Latvijas Republikas Saeima ratificē Rail Baltica līgumu, kurā paredzēts pasažieru vilcieniem sasniegt ātrumu līdz pat 240 kilometriem stundā līdzšinējo 120 vietā un kravas no Tallinas līdz Polijai nogādāt divās dienās līdzšinējo četru vietā. 

Notiesāts neiroķirurgs par nevērību operācijas laikā, kā rezultātā pacients mira

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija paziņojusi saīsināto spriedumu krimināllietā, ar kuru tika notiesāts SIA Rīgas 1. slimnīca bijušais neiroķirurgs Māris Strazdiņš par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu.

Mamikins: Latvija kļūst par bagāto Eiropas valstu izgāztuvi

Šonedēļ, nelegālās izgāztuves teritorijā Jūrmalā, notika paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Pēc Valsts vides aizsardzības dienesta aplēsēm dega ap 23 tonnām atkritumu, galvenokārt plastmasas atkritumi, uzsver Latvijas eiroparlamentārieša Andrejs Mamikins birojā.

Noderīgi farmaceita padomi drošai līgošanai, ja gadās kāda ķibele

Lai svētkus pavadītu bez raizēm, kārtojot ceļasomas līgošanai, farmaceiti aicina laikus nodrošināties pret sadzīviskām ķibelēm un paredzamām veselības problēmām, proti, ja iedūrusies skabarga, pārēšanās, alerģijas, kukaiņu kodumi un apdegumi ir vienas no biežākajām ķibelēm Saulgriežu laikā.

Jaunākie komentāri