bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 27.05.2018 | Vārda dienas: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
LatviaLatvija

Pērn Latvijā būtiski pieaudzis brīvo darba vietu skaits

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUZemākais bezdarba līmenis aizvadītajā gadā bijis septembrī un oktobrī – 9,1%, bet decembra sākumā tas palielinājies līdz 9,3%. Salīdzinājumam: 2012.gada decembra sākumā bezdarba līmenis valstī bija 10,6%, bet 2010.gada nogalē –14,3%.

Līdz 2013.gada oktobrim reģistrētais bezdarbs Latvijā turpināja samazināties. Taču gan tradicionālo sezonālo izmaiņu, gan A/S Liepājas metalurgs maksātnespējas dēļ, sākot no novembra ir vērojams neliels reģistrētā bezdarba līmeņa pieaugums, BNN noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Bezdarba līmenis ir samazinājies, pateicoties jaunu darba vietu radīšanai Latvijas ekonomikā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2013.gada 3.ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 906,1 tūkstoši cilvēku, kas ir par 30,5 tūkstošiem vairāk nekā 2012.gadā un par 55,4 tūkstošiem vairāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija vērojams vislielākais bezdarbs. Vislielākais nodarbināto skaita pieaugums bija vērojams būvniecības, veselības un sociālās aprūpes un transporta un uzglabāšanas nozarēs. Tajā pašā laikā nodarbināto skaita kritums bija vērojams izglītības, finanšu un apdrošināšanas darbības un tirdzniecības nozarēs.

2013.gadā nedaudz mainījusies arī reģistrēto bezdarbnieku struktūra. Ir nedaudz samazinājies vīriešu īpatsvars, kas ir saistīts ar būvniecības nozares atkopšanos pēc krīzes un daudzu vīriešu atgriešanos darba tirgū.

Reģistrētā bezdarba līmenis jauniešu vidū 2013.gadā samazinājās zem vidējā bezdarba līmeņa valstī, sācis samazināties arī ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars. 2013.gada decembra sākumā NVA uzskaitē bija 33 586 ilgstošie bezdarbnieki jeb 36,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. Salīdzinājumā ar 2012. gada decembra sākumu ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars samazinājies par vairāk nekā 8%.

Pēc bezdarba ilguma 2013.gada decembra sākumā lielāko skaitu veidoja bezdarbnieki ar bezdarba ilgumu līdz 6 mēnešiem – 41,8%.

2013.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 8 866 jaunieši bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem, kas ir 9,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. 65% jauniešu bezdarbnieku nebija profesijas, viņi bija ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nebija ieguvuši pat pamatizglītību. Vismazāk jauniešu bezdarbnieku NVA uzskaitē ir ar augstāko izglītību, turklāt jaunieši bezdarbnieki ar augstāko izglītību arī visātrāk atrod darbu, vidējais bezdarba ilgums jauniešiem ar augstāko izglītību – 85 dienas, bet vidējais bezdarba ilgums jauniešiem bezdarbniekiem kopā – 100 dienas jeb nedaudz vairāk kā 3 mēneši. 2013.gada 11 mēnešos darbā iekārtojušies 10 941 jaunieši bezdarbnieki, no kuriem 4 768 jeb 44% bija iekārtojušies darbā pēc kāda NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma pabeigšanas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvāto iespēju atbrīvoties no atkarībām izmantojuši 146 bezdarbnieki: 119 bezdarbnieki ārstēšanās kursu jau ir pabeiguši. 23 bezdarbnieki, kuri ārstēšanos ir pabeiguši, ir iekārtojušies pastāvīgā darbā, 86 – piedalījušies NVA pasākumos: 30 – algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos pašvaldībās, 33 – konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, 4 – apmācībās. 63 programmas dalībnieki pēc ārstēšanās izmantojuši NVA karjeras plānošanas konsultācijas, desmit – psihoterapeita un divi – psihologa konsultācijas. Vēlmi uzsākt ārstēšanos reģistrējuši vēl 55 bezdarbnieki.

Kopumā 2013.gada 11 mēnešos NVA nodarbinātības pasākumos bija iesaistīti 34 669 bezdarbnieki, apmācībās – 35 378, bet konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos 43 148 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Karjeras konsultācijas tika sniegtas 41 827 cilvēkiem, to skaitā 36 379 bezdarbniekiem. 6 065 strādājošie 2013.gadā uzsākuši Mūžizglītības pasākumus nodarbinātām personām.

Pērn būtiski palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits – vidēji mēnesī darba devēji NVA reģistrēja 5 300 vakances. 2013.gada 11 mēnešos NVA filiālēs reģistrētas 31 416 vakances, CV un vakanču portālā – 31 240.

102.000.102.6240


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Spriež, vai atzīt seno leišu ticības kopienu

Lietuvas Seimā aizvadītajā nedēļā sāktas likumdevēju debates par priekšlikumu valstī atzīt reliģisko kopienu Romuvu, kas savos priekšstatos un rituālos vadās pēc pirmskristietības laika baltu cilšu ticības tradīcijām.

BNN nedēļas apkopojums: Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālisti»; OIK maksājumi; Izdienas pensiju sistēma

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Nākotne; Mudinājums; Izaugsme; Cīņa; Tiesa.

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Jaunākie komentāri