bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 19.01.2018 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Pērn Latvijā būtiski pieaudzis brīvo darba vietu skaits

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUZemākais bezdarba līmenis aizvadītajā gadā bijis septembrī un oktobrī – 9,1%, bet decembra sākumā tas palielinājies līdz 9,3%. Salīdzinājumam: 2012.gada decembra sākumā bezdarba līmenis valstī bija 10,6%, bet 2010.gada nogalē –14,3%.

Līdz 2013.gada oktobrim reģistrētais bezdarbs Latvijā turpināja samazināties. Taču gan tradicionālo sezonālo izmaiņu, gan A/S Liepājas metalurgs maksātnespējas dēļ, sākot no novembra ir vērojams neliels reģistrētā bezdarba līmeņa pieaugums, BNN noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Bezdarba līmenis ir samazinājies, pateicoties jaunu darba vietu radīšanai Latvijas ekonomikā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2013.gada 3.ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 906,1 tūkstoši cilvēku, kas ir par 30,5 tūkstošiem vairāk nekā 2012.gadā un par 55,4 tūkstošiem vairāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija vērojams vislielākais bezdarbs. Vislielākais nodarbināto skaita pieaugums bija vērojams būvniecības, veselības un sociālās aprūpes un transporta un uzglabāšanas nozarēs. Tajā pašā laikā nodarbināto skaita kritums bija vērojams izglītības, finanšu un apdrošināšanas darbības un tirdzniecības nozarēs.

2013.gadā nedaudz mainījusies arī reģistrēto bezdarbnieku struktūra. Ir nedaudz samazinājies vīriešu īpatsvars, kas ir saistīts ar būvniecības nozares atkopšanos pēc krīzes un daudzu vīriešu atgriešanos darba tirgū.

Reģistrētā bezdarba līmenis jauniešu vidū 2013.gadā samazinājās zem vidējā bezdarba līmeņa valstī, sācis samazināties arī ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars. 2013.gada decembra sākumā NVA uzskaitē bija 33 586 ilgstošie bezdarbnieki jeb 36,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. Salīdzinājumā ar 2012. gada decembra sākumu ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars samazinājies par vairāk nekā 8%.

Pēc bezdarba ilguma 2013.gada decembra sākumā lielāko skaitu veidoja bezdarbnieki ar bezdarba ilgumu līdz 6 mēnešiem – 41,8%.

2013.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 8 866 jaunieši bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem, kas ir 9,7% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita. 65% jauniešu bezdarbnieku nebija profesijas, viņi bija ieguvuši tikai pamatizglītību, vispārējo vidējo izglītību vai nebija ieguvuši pat pamatizglītību. Vismazāk jauniešu bezdarbnieku NVA uzskaitē ir ar augstāko izglītību, turklāt jaunieši bezdarbnieki ar augstāko izglītību arī visātrāk atrod darbu, vidējais bezdarba ilgums jauniešiem ar augstāko izglītību – 85 dienas, bet vidējais bezdarba ilgums jauniešiem bezdarbniekiem kopā – 100 dienas jeb nedaudz vairāk kā 3 mēneši. 2013.gada 11 mēnešos darbā iekārtojušies 10 941 jaunieši bezdarbnieki, no kuriem 4 768 jeb 44% bija iekārtojušies darbā pēc kāda NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma pabeigšanas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvāto iespēju atbrīvoties no atkarībām izmantojuši 146 bezdarbnieki: 119 bezdarbnieki ārstēšanās kursu jau ir pabeiguši. 23 bezdarbnieki, kuri ārstēšanos ir pabeiguši, ir iekārtojušies pastāvīgā darbā, 86 – piedalījušies NVA pasākumos: 30 – algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos pašvaldībās, 33 – konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos, 4 – apmācībās. 63 programmas dalībnieki pēc ārstēšanās izmantojuši NVA karjeras plānošanas konsultācijas, desmit – psihoterapeita un divi – psihologa konsultācijas. Vēlmi uzsākt ārstēšanos reģistrējuši vēl 55 bezdarbnieki.

Kopumā 2013.gada 11 mēnešos NVA nodarbinātības pasākumos bija iesaistīti 34 669 bezdarbnieki, apmācībās – 35 378, bet konkurētspējas paaugstināšanas pasākumos 43 148 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Karjeras konsultācijas tika sniegtas 41 827 cilvēkiem, to skaitā 36 379 bezdarbniekiem. 6 065 strādājošie 2013.gadā uzsākuši Mūžizglītības pasākumus nodarbinātām personām.

Pērn būtiski palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits – vidēji mēnesī darba devēji NVA reģistrēja 5 300 vakances. 2013.gada 11 mēnešos NVA filiālēs reģistrētas 31 416 vakances, CV un vakanču portālā – 31 240.

102.000.102.6240


Pievienot komentāru

Skonto stadiona īpašnieki neapmierināti ar Latvijas tiesas sistēmu

Skonto Stadions īpašnieki izskata iespēju vērsties starptautiskā tiesā, jo Rīgas apgabaltiesa noraidīja to prasību par tiesu izpildītāja Mārtiņa Eglīša darbībām saistībā ar kustamās mantas demontāžu un izvešanu no stadiona.

Ziemas vētra Nīderlandē un Vācijā izvēršas traģiska

Stipra ziemas vētra Rietumeiropā un Centrālajā Eiropā prasījusi astoņu cilvēku dzīvības, kā arī likusi uz laiku apturēt dzelzceļa satiksmi un ierobežot aviācijas kustību.

Eksperti: Veselības finansēšanas likums liegs veselības aprūpi neaizsargātākajiem

Latvijā un pasaulē atzīti eksperti sarunā par veselības aprūpi ziņo, ka Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa izsludinātais Veselības finansēšanas likums ir ekonomiski nepamatots un neefektīvs. Trūkst sociāli atbildīgas valsts principu, jo veselības aprūpe kļūs vēl nepieejamāka, kas pasliktinās sabiedrības veselības rādītājus, pauž Kustība Par!.

Brīvdienās un nākamajā nedēļā saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi 

Piektdien, 19.janvārī, un sestdien stipras vēja brāzmas vai ievērojams sniega segas pieaugums nav sagaidāms un nedaudz paaugstināsies gaisa temperatūra, bet jau svētdien un nākamās nedēļas sākumā Latvijā atkal ieplūdīs aukstākas gaisa masas.

Simtgadē gaļu drīkstēs – Lietuvas katoļu baznīca atbrīvo no Lielā gavēņa simtgades dienā

16.februārī Lietuvā atzīmēs 100.gadadienu kopš mūsdienu Lietuvas izveides un šī diena iekrīt Lielā gavēņa laikā. Sakritība likusi sapulcēties Lietuvas katoļu baznīcas vadībai, kura pirmoreiz savā vēsturē pieņēmusi lēmumu šajā dienā atbrīvot katoļticīgos no gavēšanas.

Maršruts nedēļas nogalei: Barikāžu atceres pasākumi un Līgatnē dzīvnieku vērošanas pārgājiens

Šajā nedēļas nogalē sestdien, 20.janvārī, visā Latvijā norisināsies 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi. Savukārt svētdien, 21.janvārī, uzsākt jauns projekts un būs iespēja izzināt interesantu ekskursiji Rīgas Ebreju kopienas namā.

Pēc frakcijas izjukšanas no divām Saeimas komisijām atsauc NSL deputātus

Saeima ceturtdien nolēma atsaukt Gunāru Kūtri un Aivaru Meiju no parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas.

Ukraina Latviju un Igauniju iekļāvusi nodokļu patvēruma valstu sarakstā

Ukraina iekļāvusi Latviju un Igauniju savā nodokļu patvēruma valstu sarakstā, šim lēmumam spēkā stājoties 2018.gada sākumā, vēsta laikraksts Eesti Paevaleht.

Latvijas riska kapitāla investoru pērnā gada ieguldījumu vērtība - 26 miljoni eiro

Latvijas riska kapitāla fondi 2017.gadā veikuši investīcijas 26 miljonu eiro vērtībā. Kopumā pērn veiktas 17 jaunas investīcijas, no kurām 14 jeb 82% veiktas jaunuzņēmumos, bet trīs - jau stabilos uzņēmumos, liecina Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas apkopotā informācija.

Kaljulaidu kritizē par atzīta, bet nesavaldīga režisora iesaistīšanu prezidentes simtgades pieņemšanā

Igaunijas simtajos valsts svētkos centrāls notikums būs prezidentes pieņemšana Tartu, saistībā ar kuru sabiedrībā uzvirmojušas viedokļu atšķirības, jo atklātā vēstulē oponēts rīkotāju izvēlei pasākuma māksliniecisko daļu uzticēt teātra «NO99» režisoram, kurš ir savulaik fiziski uzbrucis savai kolēģei.

Par 2 miljoniem pieaudzis finansējums studiju vietām augstskolām un koledžām

Par diviem miljoniem eiro pieaudzis pieejamais finansējums valsts finansētajām studiju vietām Izglītības un zinātnes ministrijas augstskolām un koledžām. Vienas studiju vietas bāzes izmaksas ir palielinājušās no 1393,11 eiro 2017.gadā līdz 1458,51 eiro 2018.gadā.

Kaimiņa sods nebijis precedents Latvijas vēsturē; «Esmu pārliecināts - man liegs dalību «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšanā»

«Cilvēks var gulēt Saeimā, cilvēks kā Saeimas deputāts var rupjiem vārdiem rakstīt sociālos tīklos un interneta portālos un pazemot jebkuru Latvijas iedzīvotāju, cilvēks var personīgu interešu vadīts lūgt valsts pielaidi, kad tiek izskatīts kāds konkrēts likumprojekts, taču, acīmredzot, cilvēks nevar, izsakot viedokli, apšaubīt dažu labu kolēģu psihi,» tā komentējot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu sodīt deputātu Artusu Kaimiņu ar liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi, sacījis pats Kaimiņš.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Eiropas Savienības dalībvalstu vidū Latvijā pērnā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada mājokļu cenas pieaugušas par 9,5%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 18.janvārī, publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Ādažu bāzē atklās jaunas kazarmas būvniecību

Piektdien, 19.janvārī, plkst. 13.00 aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies piemiņas kapsulas iemūrēšanas ceremonijā Ādažu bāzē, atklājot daudzfunkcionālas kazarmas būvniecību. 

Sakritība? Ar Saskaņas un ZZS balsīm Sudraba paliek «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien, 18.janvārī,  neatbalstīja ierosinājumu atsaukt Ingunu Sudrabu no «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Pārrobežu bērnu nolaupīšanu skaits ES liek uzlabot strīdu risināšanas noteikumus

Ceturtdien, 18.janvārī, lemjot par izmaiņām Eiropas Savienības noteikumos par starptautisku šķiršanās strīdu risinājumu, Eiropas Parlamenta deputāti galveno uzmanību pievērsa bērnu interešu aizstāvībai, BNN vēsta Parlamentā. 

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 22,1% iedzīvotāju

2016.gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1% iedzīvotāju - par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2017.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju ekvivalentie ienākumi bija mazāki par 330 eiro mēnesī.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk iegādājas modes preces

Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk pērk preces skaistumkopšanai un veselībai, kā arī modes preces, liecina DPD sadarbībā ar Kantar TNS veiktā ikgadējā aptauja par eiropiešu tiešsaistes iepirkšanās paradumiem. Vienlaikus 86% Latvijas e-pircēju ir veikuši pirkumus ārzemju interneta vietnēs, un tas ir augstākais rādītājs Eiropā.

Helmanis: Teju 17 milj. lielie Ogres pašvaldības kredīti saistīti ar ES projektiem

Teju 17 miljonu lielās kredītsaistības, ko Ogres novada pašvaldības plāno uzņemties 2018.gadā, saistītas ar Eiropas Savienības projektu īstenošanu, un pašvaldība ar laiku šo naudu saņems atpakaļ, teic Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

LLKA: Piena tirgu Latvijā var sakārtot, apvienojoties eksportam

Pēdējās dienās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija saņēmusi gan atbalstu, gan nopēlumu par publiski uzsākto diskusiju attiecībā uz straujajām piena iepirkuma cenu izmaiņām, kas skārušas lielāko daļu piena kooperatīvu. Tas veicinājis piena kooperatīvu saliedēšanos ar mērķi sakārtot piena tirgu, ņemot piemēru no graudaudzētāju kooperatīviem, kas šo darbu paveica pirms 15 gadiem, vēsta asociācijas pārstāvji.

Pašvaldība palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 18.janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu, kas paredz palielināt līdz 231 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam, vēsta domē.

Turpmāk jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem

Sākoties intensīvai snigšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem namu īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem. Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietušie kājāmgājēji - pat tiesvedībam, atgādina Rīgas pašvaldības policija.

Igaunijas Banka vēlas no apgrozības pamazām izņemt 1 un 2 centu monētas

Igaunijas Banka ierosinājusi, ka valsts naudas sistēma varētu sekot citu eirozonas dalībvalstu piemēram un ierobežot viena un divu eiro centu apgrozību, lai ar laiku tās pilnībā izņemtu no apgrozības.

Forevers paziņo, ka izstājas no Pārtikas uzņēmumu federācijas

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers ir nolēmis izstāties no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, līgumu pārtraucot šī gada janvārī.

Saglabās pilnvaru termiņu ierobežojumu tiesu priekšsēdētājiem

Saeima ceturtdien, 18.janvārī, pieņēma grozījumus likumā Par tiesu varu, saglabājot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt šo amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.