bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.11.2017 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
LatviaLatvija

Pētījums: Uzņēmumu vadītāji neuzticas datu analīzes sniegtajiem rezultātiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Uzņēmumu vadītāji sliecas neuzticēties datu analīzei kā lēmumu pieņemšanas instrumentam, jo trūkst ticības savām spējām izmērīt datu analīzes pievienoto vērtību un precizitāti, liecina starptautiskās biznesa konsultāciju kompānijas KPMG datu un analītikas pētījums Building trust in analytics.

Pētījums parāda, ka vairākums uzņēmumu izmanto datu un analītikas instrumentus, lai analizētu esošo klientu ieradumus (50%), identificētu jaunus klientus (48%), kā arī, lai izstrādātu jaunus produktus un pakalpojumus (47%). Tomēr vienlaikus uzņēmumu vadītāji nav pārliecināti par datu un analītikas procesu lietderību un pievienoto vērtību, jo viņu rīcībā nav instrumentu, kas ļautu izvērtēt izmantoto modeļu precizitāti.

«Datu analīze arvien vairāk virza lēmumus, kuri ietekmē mūs kā indivīdus, uzņēmumus un sabiedrību. Tādēļ ir svarīgi koncentrēties uz to, lai nodrošinātu visaugstāko uzticības līmeni datiem un to analīzei. Organizācijas, kas turpina investēt datu analīzē, bet kas nepievērš tikpat lielu uzmanību lietderībai un  pievienotajai vērtībai no šīm investīcijām datu analīzē, kā arī  modeļu precizitātei, var pieņemt uz neprecīziem modeļiem balstītus lēmumus, kas tikai palielinās neuzticēšanos datu analīzes rezultātiem,» norādā  KPMG Baltics datu un analītikas pakalpojumu vadītājs Andris Aizpurietis.

Viņš uzsver, ka tas var radīt situāciju, ka uzņēmumiem būs arvien grūtāk konkurēt, ja tie nespēs efektīvi izmantot datus, un tie pakļaus sevi jauniem un pieaugošiem riskiem. 70% vadītāju jau tagad uzskata, ka datu analīzes sniegtās informācijas izmantošana pakļauj uzņēmumu reputāciju riskam.

Pētījums parāda, ka nedaudz mazāk nekā puse respondentu apgalvo, ka pietiekami uzticas atziņām, ko datu analīze sniedz risku un drošības jomā (43%), patērētāju vajadzību jomā (38%), un tikai viena trešdaļa uzticas ar biznesa operācijām saistītajām atziņām (34%).

Gandrīz puse respondentu atzīst, ka viņu augstākā līmeņa vadītāji tikai daļēji atbalsta organizācijas stratēģiju datu un analītikas jomā. Tik zems uzticības līmenis norāda uz to, ka trūkst ticības datu un analītikas sniegtajām atziņām. Tas varētu būt saistīts ar datu un analītikas sarežģītību.

«Caurspīdīgums attiecībā uz organizācijas datu analīzes procesu ir atslēga uz aizspriedumu laušanu par to, ka ierastā lēmumu pieņemšana ir drošāka. Mums ir jāizņem datu analīzes process no «melnās kastes», lai veicinātu lielāku izpratni par to un lai palīdzētu organizācijām noticēt datu analīzes lietderībai un pievienotajai vērtībai,» atzīst Aizpurietis.

Izvērtējot datu analīzes dzīvesciklu, redzams, ka uzticība ir augstāka pašā datu iegūšanas sākumposmā, bet pēc tam tā būtiski samazinās. 38% respondentu visvairāk uzticas datu ieguves procesam, kad tiek izlemts, kuri dati tiks izmantoti tālākai analīzei. 19% uzticas otrajam posmam – datu apkopošanai un sagatavošanai, bet 21% – trešajam posmam – analīzei un modelēšanai. Savukārt ceturtajā (rezultātu pielietošana) un piektajā (pievienotās vērtības izmērīšana) posmā uzticība strauji krītas – atbilstoši 11% un 10%.

Šis uzticības kritums norāda uz to, ka galvenie izaicinājumi ir saistīti ar datu analīzes rezultātu pielietošanu, norāda pētījuma pārstāvji.

Lai  izvērtētu, kas ir galvenie uzticības trūkuma cēloņi, respondentiem pētījuma ietvaros bija jānovērtē savu organizāciju datu analīzes procesi četros aspektos: kvalitāte, efektivitāte, integritāte un elastīgums.  

Kvalitāte – nodrošināt, lai datu ievade un tālākie datu apstrādes procesi atbilstu kvalitātes standartiem un kopējam kontekstam, kurā tos plānots izmantot.

Pētījuma pārstāvji norāda, ka datu iegūšana tika atzīta par visuzticamāko analītikas dzīvescikla posmu, tomēr tikai 10% sacīja, ka viņu organizācijas spēj kvalitatīvi pārvaldīt datu analīzi visās jomās.

Uzņēmumu vadībai ir svarīgi uzdot jautājumu – vai datu kvalitāte ir atbilstoša un vai tiek nodrošināts sistemātisks un standartizēts skats uz datiem, kas veicinātu vienu «patiesību» uzņēmumā.

Efektivitāte – risinājums darbojas, kā paredzēts un sniedz pievienoto vērtību.

Mazāk nekā piektdaļa respondentu (16%) novērtēja, ka modeļi ir precīzi.  Pētījuma pārstāvji uzsver, ka uzņēmumu vadībai ir svarīgi uzdot sev jautājumu – vai no datu analītikas saņemtā informācija ir laicīga un uzticama, lai atbalstītu lēmumu pieņemšanu, vai modeļi un analīze strādā kā paredzēts, kā arī vai darbinieku prasmes un patērētais laiks informācijas sagatavošanā ir optimāls.

Godprātība – atbilstošs datu analīzes pielietojums, tostarp atbilstība normatīvajiem aktiem un ētikas jautājumiem saistībā ar datu izmantošanu.

Tikai 13% pētījuma dalībnieku atzina, ka datu analīzes jomā veiksmīgi pārvalda visus ar datu privātumu un ētiku saistītos jautājumus.  Godprātības nodrošināšanai ir svarīgi pārliecināties, vai dati un analīze tiek pielietoti atbilstoši paredzētajam mērķim, komentē pārstāvji. 

Elastīgums – datu analīzes rīku, procesu un metodiku ilgtermiņa optimizācija.

Tikai 18% respondentu atzīst, ka viņiem jau ir atbilstoši iekšējie procesi visās datu un analītikas pārvaldības jomās. Elastīguma nodrošināšanai ir svarīgi pārliecināties, vai biznesa iespējas tiek savlaicīgi identificētas un jaunu produktu vai pakalpojumu rezultātu mērīšana notiek savlaicīgi, kā arī vai regulārie procesi ir optimizēti.

Ref:224.000.103.392


Pievienot komentāru

Aizdomās turēto pusaudzi par policista piekaušanu tiesa neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 24.novembrī, nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš ceturtdien, 23.novembrī, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā kāvies ar pašvaldības policistu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Kaimiņš Saeimas debatēs mudina beidzot apcietināt Lembergu

Debatējot par priekšlikumiem nākamā gada budžetam, deputāts Artuss Kaimiņš mudināja apcietināt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Absolūts aizliegums strādāt pedagoģijā par smagiem noziegumiem sodītai personai neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Prostatas vēzis - otrā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā

Palielinoties vecumam, iespējamība saslimt ar prostatas vēzi pieaug. Vīriešiem vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem varbūtība atklāt prostatas vēzi ir līdz 15%, savukārt pēc 60 gadiem - 20%, pēc 70 gadiem - 30% un turpina līdzvērtīgi pieaugt, uzsver uroloģe Natālija Bozotova.

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka, jo, palielinoties amfiteātra leņķim, dzirdamība kļūst labāka, estrādes maketa prezentācijas pasākumā stāsta akustikas eksperts.

Pērn izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 4,2%

Aizvadītajā gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 3 783,6 milj. eiro, kas ir par 151 milj. eiro jeb 4,2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

Jaunākie komentāri