bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.10.2017 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LatviaLatvija

Plus punkta vadība vaino dāņu investoru novešanā līdz bankrotam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: Edijs Pālens/LETA

Dāņu investors izkrāpis naudu un novedis mazumtirdzniecības uzņēmumu SIA Plus punkts līdz bankrotam, tāpēc tiek gatavoti dokumenti maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai tiesā, uzskata uzņēmuma vadība.

Plus punkta valdes locekle Tatjana Takčidi paziņojumā medijiem klāsta, ka pērn decembrī tā brīža Plus punkts īpašnieks – Lihtenšteinas kompānija Ibofa Establishment – noslēdza līgumu par 100% uzņēmuma daļu pārdošanu dāņu investoram, kuru pārstāvēja Lars Lundgārds Simonsens. Darījuma nodrošināšanai Simonsens piesaistīja AS SEB banka finansējumu. Kopējā darījuma summa saskaņā ar līgumu bija 6,5 miljoni eiro (4,6 miljoni latu). Tomēr pirkuma līguma noteikumi neesot izpildīti līdz pat šim brīdim.

Saistību neizpildes dēļ Ibofa Establishment apturējis darījumu un atjaunojis kontroli pār Plus punkta kapitāla daļām, taču aina, kas atklājās, pēc Takčidī vārdiem, esot šokējoša.

SEB banka visā darījuma gaitā esot atbalstījusi Simonsena ieceres, un bijusi pilnībā droša par dāņu investora finanšu pietiekamību un sekmīgu darījuma noslēgšanu. Tāpat SEB banka vairākkārt uzsvērusi, ka minētā darījuma īstenošanu atbalstīs vienīgi tad, ja Plus punkta kapitāldaļu pircējs būs Simonsena pārstāvēts uzņēmums Plus punkts Holding Ltd, kas izraisīja zināmu neizpratni par SEB bankas attieksmi pret darījumu, norāda Takčidi.

Saskaņā ar darījuma konta līguma nosacījumiem Ibofa Establishment 2013.gada 28.martā veica Plus punkta 100% kapitāla daļu īpašumtiesību pārreģistrēšanu jaunajam īpašniekam Plus punkts Holding Ltd, kā arī nodeva SEB bankai visas komercķīlas. Taču darījuma konta līgumā paredzētajā termiņā Ibofa Estabilshment nesaņēma nevienu eirocentu no pirkuma maksas. Darījuma konta līguma termiņi tika vairākkārtēji pagarināti, lai dotu iespēju pircējam nokārtot it kā tehniskas dabas jautājumus, kā to skaidrojis Simonsens.

Tikai 9.jūlijā saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti ar Plus punkts Holding Ltd, SEB banka veicusi Plus punkta saistību refinansēšanu 3,55 miljonu eiro (2,5 miljonu latu) apmērā, tādējādi izpildot daļu no pirkuma līguma noteikumiem par pirkuma maksas samaksu. Pārējās pirkuma summas daļas samaksa saskaņā ar vienošanos tika paredzēta vairākos maksājumos ar atliktu termiņu.

Tomēr Plus punkts Holding Ltd neesot pildījis atliktā maksājuma noteikumus. Pēc atkārtotiem brīdinājumiem par darījuma apturēšanu, kā arī konstatējot to, ka Plus punkts pārstājis maksāt piegādātājiem, Ibofa Establishment nolēmusi apturēt darījumu un atjaunot kontroli pār Plus punkta kapitāla daļām. Kontroles atjaunošanas brīdī 28.augustā Plus punkts Holding Ltd nebija uzņēmumam Ibofa Establishment samaksājis pirkuma maksu 2 417 298 eiro (1 698 886 lati), bet Plus punkta apgrozāmajos līdzekļos trūka finanses vairāk nekā 1,2 miljonu latu apmērā, norāda Takčidi.

Analizējot Plus punkta finanšu rādītājus, konstatēts, ka pēdējo sešu mēnešu laikā, kad uzņēmumu kontrolēja dāņu investors Simonsens, neprofesionālas uzņēmuma saimnieciskās darbības organizēšanas rezultātā uzņēmums ir darbojies ar ievērojamiem zaudējumiem.

Takčidi apgalvo, ka uzņēmumā ne tikai nav ieguldīti apgrozāmie līdzekļi, kā to solīja dāņu investors un kā paziņojumā par līdzekļu piešķiršanu vēstīja SEB banka, bet no uzņēmuma neskaidrā virzienā ir aizplūduši arī ievērojami finanšu līdzekļi. Vairākus mēnešus nav veikta arī samaksa dažādiem preču un pakalpojumu piegādātājiem. Ņemot vērā šos apstākļus, Plus punkts ir nonācis līdz situācijai, kad var runāt par maksātnespēju, un patlaban tiek gatavoti dokumenti maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai tiesā.

Pēc Plus punkta kapitāldaļu īpašumtiesību atjaunošanas uzņēmumam Ibofa Establishment, Simonsens ne tikai nav mēģinājis glābt darījumu un vienoties par pirkuma maksas samaksu, bet ir arī organizējis un veicis Plus punkta mantas un naudas līdzekļu zādzības lielos apmēros, paziņojumā raksta Takčidi. Par šo faktu Plus punkta vadība jau ir vērsusies Valsts policijā un prokuratūrā ar iesniegumiem par kriminālprocesa sākšanu.

Kā ziņots, Rīgā jau ir slēgtas vairākas Plus punkta tirdzniecības vietas. Iepriekš, pamatojoties uz līguma saistību nepildīšanu, vairākos Plus punkta veikalos, kas atradās SIA Maxima Latvija tirdzniecības centros, ir atslēgta elektrība, savukārt vairumtirdzniecības un piegādes uzņēmuma SIA Preses serviss nosūtījis Plus punktam brīdinājumu par maksātnespējas pieteikumu.

Šī gada 28.augustā Plus punkts nonāca atpakaļ pie iepriekšējā īpašnieka Ibofa Establishment, liecina Firmas.lv informācija. Tad reģistrētas arī izmaiņas valdes sastāvā. No 28.augusta par vienīgo valdes locekli kļuvusi Takčidi, nomainot līdzšinējos valdes priekšsēdētāju Svetlanu Kiseļovu un valdes locekli Raiti Kvēpu.

Jau vēstīts, e-talona tirdzniecība Plus punkta veikalos tika apturēta no 25.aprīļa līdz maija beigām, jo uzņēmums nebija atmaksājis Rīgas kartei naudu par pārdotajiem e-taloniem. No 22.aprīļa sadarbību ar Plus punktu uz laiku bija pārtraucis arī preses piegādātājs Preses serviss, jo tirgotājs ilgstoši kavējis maksājumus par piegādātajiem preses izdevumiem. Kavētās parādsaistības pārsniedza 190 000 latu. Mēneša laikā uzņēmumam izdevās parādus samaksāt un atjaunot gan preses piegādi, gan e-talonu tirdzniecību.

Tomēr septembrī Plus punkta veikalos atkal apturēta e-talonu tirdzniecība, kā arī preses izdevumu piegādes, jo uzņēmums atkārtoti nav nokārtojis finansiālās saistības pret pakalpojumu sniedzējiem. Kopējā parādsaistību summa, ko Plus punkts ir parādā uzņēmumiem Preses serviss un Rīgas kartes, varētu būt mērāma ap 200 000 latu.

Plus punkta peļņa 2011.gadā bija 358 828 lati, bet 2010.gadā – 3035 lati. Savukārt Plus punkta apgrozījums 2011.gadā saruka par 4,7% – no 23,98 miljoniem latu 2010.gadā līdz 22,84 miljoniem latu 2011.gadā, liecina Firmas.lv informācija. Dati par Plus punkta 2012.gada finanšu rādītājiem nav pieejami.

Plus punkts dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 572 594 lati.

Ref:103.000.103.2063


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Demogrāfiskie rādītāji Latvijā biedējoši. Spēļu zāļu slēgšana

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne.

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro, paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijas delegācijas vadītāja: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks

Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

VID piemēro nodokļu atbalsta kārtību par kopējo summu 7,06 miljoniem

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45 eiro, ziņo Valsts ieņēmumu dienests.

Profesors: Atņemot naudu zinātnei, valsts «šauj sev kājā»

Šobrīd publiskajā telpā būtiski aktualizējies jautājums par nepietiekamo finansējumu zinātnei. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis visai skarbi raksturojis situāciju: Latvija melojusi Eiropas Savienībai un Eiropas Komisijai par to, ka 2020.gadā finansējums zinātnei mūsu valstī sasniegs 1,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Krāpšanās iespēju novēršanai veiks OIK saņēmēju auditu

Ekonomikas ministrija veiks obligātās iepirkuma komponentes saņēmēju auditu un ar jaunu regulējumu centīsies izskaust krāpniecības iespējas, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Igaunijā celtnieku algu kāpums – galvenais celtniecības cenu indeksa virzītājs

Celtniecības cenu indekss Igaunijā 2017.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar periodu no aprīļa līdz jūnijam, kāpis par 0,9%, un par 1,7%, ja salīdzina ar pērnā gada trešo ceturksni, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Rail Baltic iepirkumi turpmāk tiks apstrādāti Elektronisko iepirkumu sistēmā

Līdz ar izmaiņām Latvijas Republikas Publisko iepirkumu likumā visi turpmākie RB RAIL AS administrētie Rail Baltica iepirkumi tiks apstrādāti, izmantojot bezmaksas elektronisko informācijas sistēmu un tās e-konkursu apakšsistēmu.

Latvijas budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro

Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta. Tikmēr vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tartu atkāpjas mēra vietnieki, kuri aizturēti par iespējamu kukuļņemšanu

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no mēra vietnieku amatiem atkāpušies Artjoms Suvorovs un Valvo Semilarskis, kuri šonedēļ aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.

Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro

Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.

Eksperte: Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels «izdegšanas» risks

Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels izdegšanas risks, intervijā Latvijas Radio sacījusi kādreizējā domnīcas Providus direktore, pilsoniskās sabiedrības eksperte Dace Akule.

Vides piesārņojums pasaulē saistīts ar katru sesto priekšlaicīgas nāves gadījumu

Vides piesārņojums 2015.gadā bijis saistīts ar kopumā deviņiem miljoniem priekšlaicīgas nāves gadījumu, secināts pētījumā, kas kā divus cilvēka veselībai kaitīgākos vides piesārņojuma veidus izcēlis kaitīgu vielu klātbūni gaisā un ūdenī.

Pasaules akciju tirgi izjutuši spiedienu

Pasaules akciju tirgi ceturtdien, 19.oktobrī, izjutuši spiedienu, Volstrītā apsīkstot šonedēļ pieredzētajam akciju cenu pieaugumam, bet biržas Eiropā saskārās ar krīzi Katalonijā.

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.