bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 28.07.2017 | Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
LatviaLatvija

Polija uz Baltijas valstīm nosūtīs karavīru rotu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

«Ir skaidri redzams, ka pēdējo gadu sadarbība starp trim Baltijas valstīm un Poliju ir bijusi rezultatīva un ka tai ir liels potenciāls attīstīties tālāk,» sarunā ar Polijas kolēģi atzina Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, izsakot pateicību Polijai par lēmumu nosūtīt karavīru rotu uz Baltijas valstīm.

No 13. līdz 14.martam aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēja Varšavu, kur tikās ar Polijas aizsardzības ministru Antoni Macereviču (Antoni Macierewicz) un Nacionālā Drošības biroja vadītāja vietnieku Jaroslavu Briseviču (Jaroslaw Brysiewicz), lai pārrunātu NATO Varšavas samita sagaidāmo lēmumu ietekmi uz alianses turpmāko rīcību un drošības situāciju Austrumeiropā, izvērtējot Eiropas drošības izaicinājumus kopumā.

Sarunu dalībnieki bija vienisprātis, ka gaidāmais NATO samits būs izšķiroši nozīmīgs gan Baltijas valstīm, gan Polijai, kopš iestāšanās aliansē. «Mēs liekam lielas cerības uz gaidāmajiem NATO kolektīvajiem lēmumiem,» uzsvēra Bergmanis.

Sarunā ar Polijas aizsardzības ministru tika pārrunāti konkrēti reģionālās drošības nostiprināšanas, sabiedroto klātbūtnes palielināšanas un lēmumu pieņemšanas alianses ietvaros operativitātes paaugstināšanas jautājumi, ko NATO samitam sagatavojusi Polija kā samita uzņemošā valsts. Bergmanis atzinīgi novērtēja Polijas ieguldījumu samita sagatavošanas darbā un apliecināja, ka Latvija rūpīgi izvērtēs visus Polijas priekšlikumus reģionālās drošības jomā, informē Aizsardzības ministrija.

«Mūsu valstu divpusējo attiecību vēsture liecina par ciešu sadarbību un dziļu iesaisti drošības jautājumu risināšanā reģionālā kontekstā. Ir skaidri redzams, ka pēdējo gadu sadarbība starp trim Baltijas valstīm un Poliju ir bijusi rezultatīva un ka tai ir liels potenciāls attīstīties tālāk,» sarunā ar Polijas aizsardzības ministru atzina Bergmanis. Vienlaikus ministrs augsti novērtēja un pateicās Polijai par lēmumu nosūtīt karavīru rotu uz Baltijas valstīm. Novērtējot Polijas ieguldījumu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā, Bergmanis uzsvēra, ka tas ir izcils piemērs alianses partneru solidaritātei, jo Polijas gaisa spēki piedalījušies jau sešās gaisa telpas patrulēšanas misijās (2006., 2008., 2010.,2012., 2014. un 2015.gadā).

Sarunā ar Nacionālās Drošības biroja vadītāja vietnieku Jaroslavu Briseviču aizsardzības ministrs izteica gandarījumu par to, ka ASV turpina palielināt savu militāro klātbūtni Eiropā. Īpaši nozīmīgi ir tas, ka šī klātbūtne tiek palielināta ne tikai Centrāleiropā, bet arī Baltijas valstīs. «Varu apliecināt, ka mēs būsim gatavi sabiedroto spēku pastiprināšanai, kā arī pastāvīgas ilgtermiņa klātbūtnes nodrošināšanai,» atzina ministrs.

Varšavas vizītes laikā notikušajās sarunās puses pauda vienotu viedokli par to, ka Eiropas izaicinājumi saistībā ar bēgļu krīzi ir jārisina nekavējoties, tomēr tie nedrīkst samazināt uzmanību situācijai Austrumeiropā un Krievijas agresijai Ukrainā. Sarunu dalībnieki atzina, ka konflikti Austrumos un Dienvidos šobrīd konkurē, tomēr tas nenozīmē, ka starptautiskā sabiedrība var mazāk pievērst uzmanību notiekošajam Ukrainā. «Latvija pauž īpašas bažas par Minskas vienošanos lēmumu nepildīšanu par spīti tam, ka vienošanās ir starptautiskās sabiedrības iesaistes rezultāts,» atzina Bergmanis, piebilstot, ka Latvija atbalsta plānu Varšavas samitā pieņemt programmu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai.

Abu sarunu noslēgumā aizsardzības ministrs Bergmanis uzsvēra, ka savlaicīgi investēt ārējas agresijas atturēšanas pasākumos ir daudz efektīvāk un tālredzīgāk, nekā cīnīties par valsts teritoriālo un politisko integritāti vēlāk. «Drošības situācijas attīstība mūsu reģionā jau šobrīd apliecina, cik nozīmīga ir alianses sadarbība un savstarpējs atbalsts. Pierādījums ir tas, ka mēs visi kopā esam sasnieguši ievērojamu progresu, realizējot Velsas samita lēmumus,» tā Bergmanis.

Ref: 102.000.102.12158


Pievienot komentāru

Vienbalsīgi Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatā apstiprina Ansi Zeltiņu

Ar vienbalsīgu Rīgas brīvostas valdes lēmums piektdien, 28.jūlijā, apstiprina Ansi Zeltiņu ostas pārvaldnieka amatā, teic ostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Pētniece: Trešā daļa no Latvijas aizbraukušo apzināti atsvešinās no Latvijas

Trešā daļa no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju apzināti atsvešinās no Latvijas, - diskutējot par latviešu valodu un identitāti pirmā Eiropas Latviešu kongresa laikā, saka Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Inta Mieriņa.

Bukmeikeri: Kustības Par! veidotajai partijai labas izredzes iekļūt Saeimā

Jaunās liberālās kustības Par! veidotā partija, kuras priekšgalā būs bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Saeimas deputāte Ilze Viņķele, spēs nākamajās Saeimas vēlēšanās savākt vismaz 5% balsu, uzskata Betsafe bukmeikeri.

Jūnijā mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 3,1%

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2016.gada jūniju, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 3,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 1,0%, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,7%.

Asociācija: Arī alkohola nozarē cilvēki zaudēs darbu un kritīsies kopējais tirgus

Finanšu ministrijas nodokļu reformas kontekstā plānoto akcīzes likmju ieviešanas dēļ nākamajā gadā kopējais alkohola tirgus valstī varētu samazināties par apmēram 7%,  pauž Latvijas alkohola nozares asociācijas izpilddirektors Dāvis Vītols.

Septiņām partijām sods par atskaišu neiesniegšanu pēc pašvaldību vēlēšanām

Septiņas partijas gaida sods par finansēšanas atskaišu neiesniegšanu pēc pašvaldību vēlēšanām, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume.

Sabiedrības aptauja: Latvijas iedzīvotāji remontdarbus labprātāk veic pašu spēkiem

Aptaujā noskaidrots, ka vasara ir karstākais laika periods arī pēc iedzīvotāju aktivitātes - šajā gadalaikā 63% respondentu ir veikuši mājokļa būvniecību vai pārbūvi. Savukārt 59% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju tieši vasaras mēnešos remontē savu mājokli.

Bondars ir pārliecināts, ka viņam «ir jānoiet malā»

Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētāja amatu atstāj Mārtiņš Bondars. Pēc viņa domām, pēdējā laikā LRA pārstāvošo deputātu pieņemtie lēmumi nav bijuši tādi, kurus varētu atbalstīt vai arī pārliecināt kolēģus rīkoties citādāk.

Spēļu asociācija: Jaunā nodokļu reforma radīs zaudējumus 5 milj. eiro apmērā

Ņemot vērā valdības lēmumu par azartspēļu nodokļa paaugstināšanu par 30% un laimestu virs 3 000 eiro aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, Latvijas Spēļu biznesa asociācijas biedri nolēmuši apturēt darbu pie sistēmas izveides visu spēļu iekārtu saslēgšanai vienotā tīklā, jo tam nepietiks finanšu līdzekļu.

VUGD papildinās specializēto transportlīdzekļu klāstu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests papildinās specializēto transportlīdzekļu klāstu ar astoņiem jauniem automobiļiem, ziņo dienestā.

LOSP aicina izvērtēt elektrības tarifu plānu piemērotību saimniecības vajadzībām

Kā jebkurai mājsaimniecībai, arī lauku saimniecībām nozīmīga ir jebkuru izdevumu optimizēšana, lai neradītu nevajadzīgu un lieku slogu uz ražošanas izmaksām.  Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vērš lauksaimnieku uzmanību uz to, ka katrai saimniecībai individuāli ir jāizvērtē tarifu līdzsvarošanas, tarifu plānu, optimālo pieslēgumu jaudu un īslaicīgu jaudu nepieciešamību saimniecībā.

NVO riskē ar ziedojumu apjoma kritumu līdz 40%

Nevalstiskās organizācijas piekrīt Finanšu ministrijas piedāvātajam kompromisam ziedošanas atbalsta jautājumā. Ziedojumu apjoma kritums pēc jaunās sistēmas ieviešanas varētu sasniegt 40%.

Vienotība: Ievēlot Sudrabu komisijā, vēl vairāk zūd uzticība politiķiem

Ingunas Sudrabas iecelšana «oligarhu sarunu» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā ir pielīdzināma Saeimas lēmumam par Šlesera neizdošanu kratīšanai, savu uzskatu pauž politiskās partijas Vienotība deputāti.

Kalnmeieram joprojām nav laika; sāk akciju Nosūti vēstuli ģenerālprokuroram!

Partija Progresīvie sākusi akciju Nosūti vēstuli ģenerālprokuroram!, kurā aicina Latvijas ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru atkāpties no amata.

Jūlija beigas un augusta sākumu sola siltu, bet lietainu

Jūlija pēdējās brīvdienas Latvijā būs samērā saulainas, vietām īslaicīgi līs, bet gaiss dienas laikā iesils līdz +20…+25 grādiem pēc Celsija.

Junkers sola līdzēt pārtraukt «nepieņemamo» pārtikas diskrimināciju Austrumeiropā

Reaģējot kritiku no Slovākijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu puses par pārtikas kvalitāti, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods-Junkers apņēmies palīdzēt izskaust, viņa vārdiem «absolūti nepieņemamo» produktu piedāvājuma praksi.

Graudu cenas ir augstākas nekā pērn šajā laikā, taču tām ir tendence kristies

Patlaban graudu cenas ir augstākas nekā pērn šajā laikā, tomēr negatīvi vērtējams, ka tām ir tendence kristies, uzsver Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža.

Noraida opozīcijas priekšlikums ietvert sociālās rehabilitācijas programmu

Saeima noraida opozīcijas deputātu sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz tajā ietvert sociālās rehabilitācijas programmu.

Reirs sola divreiz lielāku pensiju indeksāciju nekā pērn

Šogad oktobrī pensiju indeksācija varētu būt divreiz lielāka nekā pērn, telekanālā LNT sola labklājības ministrs Jānis Reirs.

No nelegālās atkritumu glabātavas Jūrmalā izvesti 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu

Vides pakalpojumu uzņēmums Clean R no ugunsgrēkā cietušās nelikumīgās atkritumu glabātavas Slokas apkaimē ir izvedis 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu un veicis teritorijas sakopšanas darbus. Turpmākos divus mēnešus norisināsies izvesto atkritumu šķirošana un tālāka pārstrāde.

Apstiprina «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu

Saeima apstiprina frakciju pārstāvjus darbam izmeklēšanas komisijā par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti.

Vai ar bojātu vējstiklu var iziet tehnisko apskati?

Atlīdzības par bojātiem vējstikliem tiek pieteiktas arvien biežāk - šogad reģistrēto apdrošināšanas gadījumu skaits palielinājies par 5%, savukārt izmaksāto atlīdzību apjoms par 14%, sasniedzot 820 tūkstošus eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Baltijas valstīs īpašuma pirkšanas un īrēšanas tendences ir līdzīgas

Pašlaik Rīgā sērijveida dzīvokļu īpatsvars attiecībā pret jaunajiem projektiem ir visnotaļ būtisks - ja sērijveida namu galvaspilsētā ir aptuveni 3 200, tad jaunie projekti ir vien 300 ēku, liecina apkopotā informācija par sērijveida dzīvokļu pieprasījumu Latvijā.

Būvniecības izmaksas pieaugušas par 0,2 %

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieaudzis par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tallink pētīs maršruta Helsinki-Rīga iespējas

Igauņu kuģniecības uzņēmums Tallink, vēloties pārbaudīt, vai pasažieri ir ieinteresēti doties uz Rīgu, šonedēļ rīko izmēģinājuma braucienu ar kruīza kuģi no Helsinkiem uz Rīgu.