bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2013.gada 13.-17.janvāris.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

13.janvāris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta Komitejas sēde, kurā izskata grozījumus Civillikumā un Bāriņtiesu likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar konkursa Eksporta un inovācijas balva 2013 laureātiem un organizatoriem Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Goda padomnieku konventa sēdē.

– Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

14.janvāris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītē pieņem Tunisijas vēstnieku Latvijā.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, izvērtē Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtē situāciju saistībā ar SIA Ominasis Latvia maksātnespēju.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešajam lasījumam gatavo grozījumus Apsardzes darbības likumā;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirmajam lasījumam gatavo grozījumus Izglītības likumā;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Preču un pakalpojumu drošuma likumā, Imigrācijas likumā un Jūras kodeksā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež VID izstrādātās vadlīnijas attiecībā uz žurnālistu sociālo garantiju nodrošināšanu;

Juridiskās komisija izskata grozījumus Bāriņtiesu likumā;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Kredītu reģistra likumā, Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, Kredītiestāžu likumā, Finanšu instrumentu tirgus likumā un Noguldījumu garantiju likumā;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Saeimas informācijas sistēmas audita rezultātā sniegto ieteikumu ieviešanas gaitas pārbaudes rezultātus.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

15.janvāris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas institūta direktori Karīnu Pētersoni, ar premjerministru Valdi Dombrovski un Rīgas un visas Latvijas Metropolītu Aleksandru.

Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Pieprasījumu komisija apspriež Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitu;

Eiropas lietu komisija rīko diskusiju par Grieķijas prezidentūras prioritātēm Eiropas Savienības Padomē;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija Iekšlietu ministrijas poliklīnikas darba aktualitātes;

Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Jaunatnes likumā un Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, likumā Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās, likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, likumā Par zemes komisijām, likumā Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās, likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju un par 1937.gada 22.decembra Zemesgrāmatu likuma spēka atjaunošanu un spēkā stāšanās kārtību;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež situāciju radio nozarē;

Juridiskā komisija izskata grozījumus likumā Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež likumprojektus: Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums, Līgums par Eiropas Stabilitātes mehānisma dibināšanu, Par Latvijas pārstāvību Eiropas Stabilitātes mehānisma valdē un Direktoru padomē, kā arī izskata grozījumus likumā Par budžetu un finanšu vadību;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež revīzijas Valsts meža dienestā rezultātus.

16.janvāris, ceturtdiena:

– Salaspils novada Doles salā Daugavas muzejā tiek atklāta Latvijas naudai veltīta izstāde Paldies latam! Sveiciens eiro!

17.janvāris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā deputāti apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Ārlietu padomē, kas notiks 20.janvārī, un ES Vispārējo lietu padomē, kas notiks šā gada 21.janvārī.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Rīga – 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta atklāšanas pasākumā.

– Vizītē Latvijā ierodas Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Ref:017.010.103.85632


Pievienot komentāru

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.

Stoltenbergs: NATO neplāno palielināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs

NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušās papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, paziņo alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kubas jaunais prezidents nepieļauj kapitālisma atgriešanos

Kubā, noslēdzot ilgos Kastro ģimenes valdīšanas gadus, prezidenta amatā stājies šīs komunistiskās Karību jūras salu valsts pirmais viceprezidents Migels Diazs-Kanels.

Piektdiena vēl būs silta un saulaina, turpmāk – vēsāk un lietaināks laiks

Darba nedēļas pēdējā diena būs silta, tomēr brīvdienās laiks kļūs vēsāks un vējaināks. Savukārt nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks plašs zema spiediena apgabals virs Ziemeļeiropas un tā ietekmē bieži līs.

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.