bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2013.gada 13.-17.janvāris.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

13.janvāris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta Komitejas sēde, kurā izskata grozījumus Civillikumā un Bāriņtiesu likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar konkursa Eksporta un inovācijas balva 2013 laureātiem un organizatoriem Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Goda padomnieku konventa sēdē.

– Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

14.janvāris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītē pieņem Tunisijas vēstnieku Latvijā.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, izvērtē Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtē situāciju saistībā ar SIA Ominasis Latvia maksātnespēju.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešajam lasījumam gatavo grozījumus Apsardzes darbības likumā;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirmajam lasījumam gatavo grozījumus Izglītības likumā;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Preču un pakalpojumu drošuma likumā, Imigrācijas likumā un Jūras kodeksā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež VID izstrādātās vadlīnijas attiecībā uz žurnālistu sociālo garantiju nodrošināšanu;

Juridiskās komisija izskata grozījumus Bāriņtiesu likumā;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Kredītu reģistra likumā, Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, Kredītiestāžu likumā, Finanšu instrumentu tirgus likumā un Noguldījumu garantiju likumā;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Saeimas informācijas sistēmas audita rezultātā sniegto ieteikumu ieviešanas gaitas pārbaudes rezultātus.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

15.janvāris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas institūta direktori Karīnu Pētersoni, ar premjerministru Valdi Dombrovski un Rīgas un visas Latvijas Metropolītu Aleksandru.

Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Pieprasījumu komisija apspriež Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitu;

Eiropas lietu komisija rīko diskusiju par Grieķijas prezidentūras prioritātēm Eiropas Savienības Padomē;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija Iekšlietu ministrijas poliklīnikas darba aktualitātes;

Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Jaunatnes likumā un Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, likumā Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās, likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, likumā Par zemes komisijām, likumā Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās, likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju un par 1937.gada 22.decembra Zemesgrāmatu likuma spēka atjaunošanu un spēkā stāšanās kārtību;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež situāciju radio nozarē;

Juridiskā komisija izskata grozījumus likumā Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež likumprojektus: Ilgtermiņa stabilizācijas rezerves likums, Līgums par Eiropas Stabilitātes mehānisma dibināšanu, Par Latvijas pārstāvību Eiropas Stabilitātes mehānisma valdē un Direktoru padomē, kā arī izskata grozījumus likumā Par budžetu un finanšu vadību;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež revīzijas Valsts meža dienestā rezultātus.

16.janvāris, ceturtdiena:

– Salaspils novada Doles salā Daugavas muzejā tiek atklāta Latvijas naudai veltīta izstāde Paldies latam! Sveiciens eiro!

17.janvāris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā deputāti apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Ārlietu padomē, kas notiks 20.janvārī, un ES Vispārējo lietu padomē, kas notiks šā gada 21.janvārī.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Rīga – 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta atklāšanas pasākumā.

– Vizītē Latvijā ierodas Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Ref:017.010.103.85632


Pievienot komentāru

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.

Organizācija: Latvijā atgriežas daļa valsti pametušo patvēruma meklētāju

Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama tendence, ka Latvijā atgriežas daļa to patvēruma meklētāju statusu ieguvušo cilvēku, kuri iepriekš izbrauca no valsts, informē biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja Sandra Zalcmane.

Neskatoties uz pagaidu aizliegumu atrasties uz ledus, vecāki ved savus bērnus slidot

Aizvadītās nedēļas nogales svētdienā, 14.janvārī, Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja, ka uz Uzvaras parka dīķa ledus slido divas personas. Ņemot vērā, ka no 10.janvāra ir spēkā aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpnēm, uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Igaunijas pensiju fondi piesardzīgi par Sāremā tilta ieguldījumu ideju

Saistībā ar 500 miljonus eiro vērtu ieceri būvēt maksas tiltu no Igaunijas rietumu krasta līdz valsti lielākajai salai, Sāremā, un pieņēmumu, ka to varētu finansēt no igauņu pensiju fondiem, piesardzīgu attieksmi paudusi banka Swedbank.

Pētījums: cilvēki maldīgi uzskata, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti

Vairākums cilvēku (82%) uzskata, ka ikdienā ir veselīgi uzturā lietot pilngraudu produktus. Taču vienlaikus cilvēki maldīgi domā, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti, liecina Cereal Partners Worldwide veiktais pētījums.

Līdz ar salu uz grants autoceļiem atceļ transporta masas ierobežojumus

Iestājoties ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un salam, uz grants autoceļiem tiek atcelti sakarā ar šķīdoni ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Novaturas: Vairāk nekā 61 000 Baltijas iedzīvotāju pavadīs vasaras atpūtu ārvalstīs

Tūroperators Baltijas valstīs Novaturas, kas 2018.gadā plāno debitēt Varšavas un Viļņas fondu biržās, ir novērojis rekordlielu klientu aktivitāti, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Aldaris: Bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā pieaudzis par 9%

AS Aldaris 2017.gadu noslēdzis ar bezalkoholiskā alus kategorijas ievērojamu pieaugumu. Pieprasījums pēc bezalkoholiskā alus pieaudzis visā Latvijas tirgū kopumā - bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā audzis par 9%, vēsta AS Aldaris pārstāvji.

Politiķe paziņo par ielaušanos e-veselības sistēmā; premjers informāciju neapstiprina

Pagājušajā ceturtdienā, 11.janvārī, e-veselības sistēmai «tika izdarīti traucējumi» un tajā ielauzušies ļaundari, Latvijas Radio paziņo Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Premjers Māris Kučinskis gan uzsver, ka informācija par iespējamo ielaušanos nav apstiprinājusies.

airBaltic pērn pārvadājusi vislielāko pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2017.gadā kopumā pārvadājusi 3 523 300 pasažierus jeb par 22% vairāk nekā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Tas ir vislielākais pārvadāto pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē.

Iedzīvotāju skaits Igaunijā pieaug trešo gadu pēc kārtas

Igaunijas iedzīvotāju skaits audzis trešo gadu pēc kārtas. 1.janvārī tas sasniedzis 1 318 700, kas ir par 3 070 cilvēkiem vairāk nekā 2017.gada sākumā. Tā aplēsuši igauņu statistiķi, kuri gan brīdinājuši, ka aplēse balstīta uz sākotnējiem datiem, kas vēl varētu būtiski mainīties, jo nav ņemta vērā nereģistrētā imigrācija.

Bildēs: Gleznainās Rīgas ainavas

Gleznainās fotogrāfijās iemūžināts dzelzceļa tilts pār Daugavu, Rīgas panorāma, biedrības Latvijas karogs dāvinātais Latvijas valsts karogs, kurš uzstādīts 60 metrus augstā mastā uz AB dambja, viesnīca Radisson Blu Daugava, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. 

Pētījums: Latviju pametuši 100'000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Nacionālā apvienība rosina aizliegt «ofšoriem» piedalīties iepirkumos

Apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas frakcija ir iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, piedāvājot aizliegt «ofšoriem» jeb zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem piedalīties publiskajos iepirkumos.

Krievijas skolā iebrūk ar nažiem

Skolā Permas pilsētā Krievijā pusaudži ar nažiem uzbrukuši skolotājai un skolēniem, nodarot miesas bojājumus kopumā 12 cilvēkiem.

Volkswagen komerctransports uzstādījis jaunu pārdošanas rekordu

Pērn Volkswagen komerctransports visā pasaulē pārdevis gandrīz pusmiljonu jeb 497 900 automašīnas, uzstādot jaunu rekordu.

Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neuzticas līdzcilvēkiem

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka lielākajai daļai cilvēku nevar uzticēties, kamēr pilnībā uzticēties ir gatavi vien 5%. Savukārt lēmumu pieņēmējiem uzticas mazāk nekā piektā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Ekonomikas eksperts: Gaidāms labs gads investoriem

«Arī šis gads solās būt labs investoriem, jo globālā ekonomika aug un uzņēmumu peļņa ir ar augšupejošu tendenci,» norāda Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Rumānijā valdības vadītājs, jau otrais septiņu mēnešu laikā

Rumānijā septiņu mēnešu laikā atkāpies otrais premjerministrs Mihajs Tudose, kurš līdzīgi kā iepriekšējais valdības vadītājs zaudējis paša pārstāvētās Sociāldemokrātiskās partijas atbalstu.

Pilsētas īpašuma komiteja atbalsta vairāku graustu sakārtošanu piespiedu kārtā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalsta vairāku pilsētā atrodošos graustu sakārtošanu piespiedu kārtā. Tās ir būves Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A, Miera ielā 14 un Jāņa Asara ielā 22.

NA: Domei jāizvērtē partnerības pieeja Āgenskalna tirgus attīstībā

Rīgas domes deputātiem ir jāizvēlas, vai slēgtā Āgenskalna tirgus situācijā svarīgākais ir temps vai kvalitāte. Ir divas iespējas: forsēt slēgtā tirgus attīstību ar izsoli par ilgtermiņa nomas tiesībām vai pirms gala lēmuma veltīt laiku, lai izvērtētu publiskās privātās partnerības modeļa iespēju. To paredz Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas deputātu sagatavotais priekšlikums RD Pilsētas īpašuma komitejas sēdei.

Rubenim mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei

Mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei, līdz kurai ir atlicis gads, atzīst teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis.

Eksperts: Graudu cenas lielā mērā ietekmē politiskā situācija pasaulē

Patlaban graudu cenas ir stabilizējušās un joprojām ir salīdzinoši zemas, saka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža. «Graudu cenas ir tajā pašā zemajā līmenī, kurā tās ir kopš [pagājušā gada] rudens, vasaras,» teic Ruža.

LPS aicina mazināt birokrātisko slogu dokumentu iesniegšanai Zemesgrāmatā

Ministru kabinets neatbalsta Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājumu - atļaut nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā iesniegt arī bez notāru starpniecības.

Pērn nedaudz sarucis nodotā piena apmērs; arī govju skaits turpināja samazināties

Pagājušajā gadā zemnieku nodotā svaigpiena apmērs salīdzinājumā ar 2016.gadu ir samazinājies par 0,1% līdz 813 463 043 kilogramiem, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.