bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.03.2018 | Vārda dienas: Ilona, Adelīna
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 10.-15.novembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC10.novembris, pirmdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmais Latvijas prezidentūras pasākums – izglītības vecāko amatpersonu tikšanās piektās Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmes sagatavošanā.

– Labklājības ministrijā notiek projekta Grupu terapijas programmas vardarbību veikušo personu sociālajai rehabilitācijai izstrāde, programmas aprobācija un speciālistu apmācības noslēguma pasākums.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Operatīvās darbības likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas Universitātes Lielajā aulā piedalās grāmatas Latvijas Republikas Satversmes komentāri. I nodaļa. Vispārējie noteikumi atklāšanas svētkos. Vēlāk prezidents tiekas ar Francijas Eiropas lietu ministru Harlemu Desiru.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Mākslas muzejā Rīgas Birža Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts iepazīstinās ar publiskās diplomātijas un kultūras programmu.

​- Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē.

– Notiek Saeimas prezidija sēde, kā arī Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Ārlietu komisijas sēde;

– Eiropas lietu komisijas sēde;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde;

– Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijas sēde;

– Pieprasījumu komisijas sēde;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde.

11.novembris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš un premjerministre Laimdota Straujuma Doma baznīcā piedalās Lāčplēša dienai veltītajā ekumēniskajā dievkalpojumā. Pēc tam valsts augstākās amatpersonas piedalās vainagu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un svinīgajā Rīgas garnizona vienību militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklē mūziklu Eslingena koncertzālē Rīga.

– Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors tiek sveikti Ministru kabineta balvas laureāti.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmajam Latvijas prezidentūras ES pasākumam veltīta preses konference.

– Ekonomikas ministrija Aizkraukles Kultūras namā rīko forumu Atbalsts uzņēmējiem, kurā tiks prezentēti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Garantiju aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsta mehānismi.

12. novembris, trešdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un piena nozares pārstāvjiem. Vēlāk prezidents tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadības pārstāvjiem.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Izglītības ministrijā norisinās sabiedriskā diskusija Jaunatnes politika – prioritārās jomas Latvijā.

– Finanšu ministrijā notiek ikgadējā tikšanās ar Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta pārstāvjiem par Eiropas Sociālā fonda ieviešanu Latvijā.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji Briselē tiekas ar Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komitejas vadītāju Alēnu Kadeku, lai apspriestu prioritātes un iespējamo sadarbību 2015.gada pirmajā pusgadā – Latvijas prezidentūras ES laikā.

– Notiek Saeimas komiteju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata jautājumu par Eirozonas dalībvalstu fiskālās politikas tiesisko ietvaru un Saeimas informatīvo bāzi likumdošanas dokumentu izstrādē;

– Juridiskās komisija izskata likumprojektu Administratīvo pārkāpumu procesa likums, grozījumus Civillikumā un Kriminālprocesa likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā, Slīteres nacionālā parka likumā, Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju, Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās un Zemes ierīcības likumā.

13. novembris, ceturtdiena:

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu, lai apspriestu aktuālos jautājumus saistībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē. Vēlāk premjerministre tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini.

– Notiek valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Liepājā piedalās Starptautiskajā uzņēmējdarbības forumā, bet pēc tam piedalās Nacionālās drošības padomes sēdē.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs tiekas ar Latvijas pašvaldību savienības valdi, lai apspriestu vienošanās un domstarpību protokolu.

14. novembris, piektdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini. Pēc tam rezidents tiekas ar 9.klašu skolēnu konkursa Kas notiek? laureātiem, apbalvo konkursa Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā uzvarētāju. Vēlāk Bērziņš piedalās pasākumā par laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību un tiekas ar Eiropas Ekonomisko un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

– Premjerministre Laimdota Straujuma apmeklē Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, bet vēlāk piedalās Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekta Latvijas ģerboņa stāsts atklāšanā festivāla Staro Rīga 2014 ietvaros.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

Ref:017.010.103.6166


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.