bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 14.12.2017 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 10.-15.novembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC10.novembris, pirmdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmais Latvijas prezidentūras pasākums – izglītības vecāko amatpersonu tikšanās piektās Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmes sagatavošanā.

– Labklājības ministrijā notiek projekta Grupu terapijas programmas vardarbību veikušo personu sociālajai rehabilitācijai izstrāde, programmas aprobācija un speciālistu apmācības noslēguma pasākums.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Operatīvās darbības likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas Universitātes Lielajā aulā piedalās grāmatas Latvijas Republikas Satversmes komentāri. I nodaļa. Vispārējie noteikumi atklāšanas svētkos. Vēlāk prezidents tiekas ar Francijas Eiropas lietu ministru Harlemu Desiru.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Mākslas muzejā Rīgas Birža Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts iepazīstinās ar publiskās diplomātijas un kultūras programmu.

​- Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē.

– Notiek Saeimas prezidija sēde, kā arī Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Ārlietu komisijas sēde;

– Eiropas lietu komisijas sēde;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde;

– Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijas sēde;

– Pieprasījumu komisijas sēde;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde.

11.novembris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš un premjerministre Laimdota Straujuma Doma baznīcā piedalās Lāčplēša dienai veltītajā ekumēniskajā dievkalpojumā. Pēc tam valsts augstākās amatpersonas piedalās vainagu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos un svinīgajā Rīgas garnizona vienību militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklē mūziklu Eslingena koncertzālē Rīga.

– Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors tiek sveikti Ministru kabineta balvas laureāti.

– Viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel notiek pirmajam Latvijas prezidentūras ES pasākumam veltīta preses konference.

– Ekonomikas ministrija Aizkraukles Kultūras namā rīko forumu Atbalsts uzņēmējiem, kurā tiks prezentēti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Garantiju aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsta mehānismi.

12. novembris, trešdiena:

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un piena nozares pārstāvjiem. Vēlāk prezidents tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadības pārstāvjiem.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Izglītības ministrijā norisinās sabiedriskā diskusija Jaunatnes politika – prioritārās jomas Latvijā.

– Finanšu ministrijā notiek ikgadējā tikšanās ar Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta pārstāvjiem par Eiropas Sociālā fonda ieviešanu Latvijā.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji Briselē tiekas ar Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komitejas vadītāju Alēnu Kadeku, lai apspriestu prioritātes un iespējamo sadarbību 2015.gada pirmajā pusgadā – Latvijas prezidentūras ES laikā.

– Notiek Saeimas komiteju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata jautājumu par Eirozonas dalībvalstu fiskālās politikas tiesisko ietvaru un Saeimas informatīvo bāzi likumdošanas dokumentu izstrādē;

– Juridiskās komisija izskata likumprojektu Administratīvo pārkāpumu procesa likums, grozījumus Civillikumā un Kriminālprocesa likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā, Slīteres nacionālā parka likumā, Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā, likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju, Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās un Zemes ierīcības likumā.

13. novembris, ceturtdiena:

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu, lai apspriestu aktuālos jautājumus saistībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē. Vēlāk premjerministre tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini.

– Notiek valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš Liepājā piedalās Starptautiskajā uzņēmējdarbības forumā, bet pēc tam piedalās Nacionālās drošības padomes sēdē.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs tiekas ar Latvijas pašvaldību savienības valdi, lai apspriestu vienošanās un domstarpību protokolu.

14. novembris, piektdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerini. Pēc tam rezidents tiekas ar 9.klašu skolēnu konkursa Kas notiek? laureātiem, apbalvo konkursa Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā uzvarētāju. Vēlāk Bērziņš piedalās pasākumā par laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību un tiekas ar Eiropas Ekonomisko un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

– Premjerministre Laimdota Straujuma apmeklē Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, bet vēlāk piedalās Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekta Latvijas ģerboņa stāsts atklāšanā festivāla Staro Rīga 2014 ietvaros.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Ekonomikas un sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Anrī Malosu.

Ref:017.010.103.6166


Pievienot komentāru

Latvija: Jāmazina patvēruma sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas riski

Eiropas Savienības migrācijas un patvēruma politikā atbildības un solidaritātes principiem jābūt nesaraujami saistītiem, liecina Ārlietu ministrijas izstrādātā Latvijas pozīcija, kuru plānots paust trešdien, 14.decembra, Eiropadomē.

Mudina latviešu diasporām pievērst uzmanību bērnu strauji krītošām dzimtās valodas prasmēm

Eiropā mītošo latviešu bērnu un jauniešu vidū satraucoši strauji krītas dzimtās valodas prasmes - tas ir saistīts gan ar daudzvalodīgo apkārtējo vidi, gan faktu, ka vecāki neredz ieguvumus no latviešu valodas apgūšanas, tā, atklājot semināru ciklu Latviešu valoda pasaulē un manā ģimenē, norāda Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Putina režīma sekmētāju sarakstā iekļauj arī Ždanoku

Viļņā decembra sākumā notikušajā ceturtajā Brīvās Krievijas forumā tika izveidots Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdā nosaukts saraksts ar cilvēkiem, kuri, kā uzskata tā sastādītāji, ir atbildīgi par tiesiski bēdīgo situāciju Krievijā, un šajā opozicionāru veidotajā sarakstā iekļauta arī Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka.

Paplašinās elektronisko izsoļu vietnes iespējas; kas mainīsies?

Šobrīd katra valsts un pašvaldību iestāde, kā arī citi izsoļu rīkotāji organizē izsoles pēc atšķirīgiem noteikumiem. Sludinājumi netiek izvietoti vienuviet, bet visbiežāk katras iestādes mājas lapā, kas samazina iespēju, ka sabiedrība uzzina par šādas izsoles esamību, norāda Tiesu administrācija.

Aizdomās par dokumentu viltošanu rosina sākt kriminālvajāšanu Kr. Barona ielas remontā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā.

FOTO: Kā Rīgas domē lemj par pašvaldības 2018.gada budžetu

Veidojot Rīgas domes budžetu 2018.gadam, aprēķināts, ka budžeta kopējie ieņēmumi būs 906,62 miljoni eiro. No tiem liekāko daļu - 702,66 miljonus eiro veidos nodokļu ieņēmumi, 145,10 miljonu apmērā - valsts budžeta transferti, 28,17 miljonu apmērā - budžeta iestāžu ieņēmumi un 23,53 miljonu apmērā - nenodokļu ieņēmumi, piemēram, nomas maksa, pašvaldības nodevas un citi ieņēmumi.

EP piekrīt ES pārejai uz britu izstāšanās sarunu otro posmu

Eiropas Parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu devuši svarīgu piekrišanu, ka līdz šim panāktais Londonas un Eiropas Savienības sarunās par britu izstāšanos no bloka, ir pietiekams, lai abas puses pārietu pie nākamā sarunu posma.

Atbalsta ieceri OCTA likumā precizēt apdrošinātāja regresa prasības iesniegšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, kas paredz apdrošinātāja regresa prasības iesniegšanas kārtību.

Valsts kontrole rosina veidot racionālas pašvaldības

Lai mazinātu atšķirības starp pašvaldībām, jāveido sistēma, kurā katra no tām ir ekonomiski patstāvīga un uz pašizaugsmi orientēta. Arī pašām pašvaldībām jāspēj bez aizspriedumiem izvērtēt savas iespējas, lai jēgpilni sasaistītu attīstības un budžeta plānošanu, secina Valsts kontrole.

Paredz, ka nākamajā gadā par 10% pieaugs darba devēju skaits ar brīvajām vakancēm

Nākamgad gandrīz katrs otrais darba devējs jeb 46%, plāno pieņemt darbā vismaz vienu jaunu darbinieku, secināts vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā aptaujā. Lielākoties darba devēji ir iecerējuši pieņemt darbā līdz diviem jauniem darbiniekiem.

Latvijā oktobrī bijis mazākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums ES

Latvijā šogad oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn bija mazākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums Eiropas Savienībā, liecina trešdien, 13.decembrī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati, kas apkopoti par 24 ES dalībvalstīm.

FM saskata panākumus ēnu ekonomikas apkarošanā; premjers gribētu vairāk

Valsts turpinās apkarot ēnu ekonomiku būvniecības jomā un cīnīsies ar aplokšņu algu izmaksu, trešdien, 13.decembrī, Finanšu ministrijas rīkotajā konferencē Nodokļu maksātāju forums 2017 atzīst finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Mazumtirgotāju un piegādātāju sadarbībā konstatē neatbilstības godīgai praksei

Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums tā pirmajos darbības gados kopumā ir sekmējis mazumtirgotāju un piegādātāju sadarbību. Tā kā likuma piemērošanas laikā Konkurences padome ir konstatējusi atsevišķas neatbilstības godīgai tirdzniecības praksei, kas ir gan atrisinātas, gan radušās jaunas, iestāde ir aktualizējusi NMPAL piemērošanas vadlīnijas.

Kazarmās Lietuvā aizsaulē aiziet horvātu karavīrs

Lietuvā miris horvātu kontingenta karavīrs, kurš dienējis Ruklas militārajā pilsētā NATO starptautisko spēku rindās.

Piketētāji: Āgenskalna tirgum būt!

Pie Rīgas domes noticis pikets pret Āgenskalna tirgus slēgšanu.  ««#UšakovaGrupējums» parādīja skaidru attieksmi pret Āgenskalna iedzīvotājiem - domes sēdē atturējās iekļaut jautājumu par Āgenskalna tirgus glābšanu,» sociālajos tīklos norāda Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai.

BATL: Satiksmes ministrijas plāno uzlikt vēl vienu slogu uz nodokļu maksātāju pleciem

Satiksmes ministrijas izstrādātais tranzīta nozares attīstības plāns, ar kuru šonedēļ tika iepazīstināta Saeimas Tautsaimniecības komisija, paredz, ka konkurētspējas palielināšanai valstij būtu jādotē dzelzceļa kravas pārvadājumi.

Igaunija saņem prettanku raķetes, iepirktas ar ASV finansējumu

Igaunijas aizsardzības resors saņēmis nākamo prettanku raķešu kravu, kas paredzēta amerikāņu Javelin prettanku ieročiem un kas iepirkta ar Amerikas Savienoto Valstu finansējumu.

Binde: Priekšlikums par LMT un Lattelecom apvienošanu bija vien politiskas diskusijas

Priekšlikums par SIA Latvijas Mobilais telefons un SIA Lattelecom apvienošanu bija vien politiskas diskusijas, un labi, ka šis jautājums ir noņemts no dienaskārtības, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teic LMT prezidents Juris Binde.

LRA/LA: Rīgas pilsētas 2018.gada sagatavotais budžets ir pretlikumīgs, iekļaujot 100 miljonus Rīgas satiksmei

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcija sasauktajā preses konferencē, kurā iepazīstināja ar saviem budžeta priekšlikumiem Rīgas pilsētas 2018.gada budžetam, norādījusi, ka Rīgas domes sagatavotais budžets tā esošajā redakcijā ir pretlikumīgs.

Tallinā par pārmaksātiem ūdens tarifiem aicina piedzīt desmitiem miljonus eiro

Igaunijā noslēdzies juridisks strīds starp Tallinas ūdensapgādes uzņēmu Tallinna Vesi un vietējo konkurences uzraugu, tiesai apelācijas instancē atzīstot, ka ūdens cena galvaspilsētā gadiem bijusi nepamatoti augsta, un konkurences uzrauga vērtējumā iedzīvotāji var no uzņēmuma piedzīt kopumā desmitiem miljonus eiro.

Aptauja: 55% strādājošo virsstundas netiek apmaksātas

Vairāk nekā puse nodarbināto strādā virsstundas, un 55% no viņiem tās netiekot apmaksātas, savukārt 45% saņemot papildus samaksu, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja. 

Itālijā ārkārtas stāvoklis pēc sprādziena Austrijas gāzes sadales mezglā

Itālijas valdība izsludinājusi ārkārtas stāvokli gāzes nozarē pēc tam, kad Austrijā noticis sprādziens būtiskā dabasgāzes sadales centrā, laupot dzīvību vienam cilvēkam, nodarot miesas bojājumus ne mazāk kā 18 un ietekmējot svarīgā energoresursa cenas un piegādes Centrāleiropas reģionā.

LRA nolēmusi nesadarboties ar partiju Latvijas attīstībai

Partiju apvienības Latvijas Reģionu Apvienība pārstāvju sapulcē lēma, ka nesadarbosies ar partiju Latvijas attīstībai. Jau iepriekš tika pieņemts lēmums, ka 13.Saeimas vēlēšanās LRA startēs ar savu sarakstu.

Pirms Ziemassvētkiem streikos Ryanair piloti

Īru lidsabiedrības Ryanair pasažieri pirmssvētku laikā saskarsies ar neērtībām, ko solās radīt lidmašīnu pilotu un apkalpes locekļu streiki un cita rīcība, tiem iestājoties par to, lai uzņēmums atzītu arodbiedrības un nodrošinātu labākus darba nosacījumus.

LDDK: OIK sadārdzinājums ir nopietns apgrūtinājums starptautiskajai konkurencei

Lai noturētu Iekšzemes kopprodukta pieauguma tempu, valdības darba kārtībā jābūt arī tādām prioritātēm kā obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanai un elektroenerģijas cenu kāpuma novēršanai, lai samazinātu uzņēmēju izdevumus un iedzīvotāju maksājumus, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija.