bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 20.-24.janvāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: Evija Trifanova/LETA

20.janvāris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata grozījumus likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos un Ministru kabineta noteikumos Nr.341 Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumu un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu.

– Notiek Saeimas Prezidija sēde.

– Šodien 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena, kuras ietvaros:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš, premjerministrs Valdis Dombrovskis un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā II Meža kapos;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētāju Aldi Austeru un prezidija pārstāvjiem;

– Pie Saeimas nama notiek 1991.gada barikāžu piemiņas pasākums;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marguss Hansons  piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās barikāžu aizstāvju atceres ugunskuru iedegšanā.

– Notiek Reformu partijas frakcijas sēde.

– Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas delegācijas pārstāvji tiekas ar Valsts kontroles un Latvijas Bankas pārstāvjiem.

– Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Premjerministra amata kandidāte Laimdota Straujuma plāno paziņot nākošās valdības sastāvu.

21.janvāris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītēs pieņem Islandes un Slovēnijas vēstniekus Latvijā.

– Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas delegācijas tiekas ar Finanšu ministrijas un Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātiem, kā arī apmeklē Igaunijas vēstniecību.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Komercķīlas likumā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Augstākās izglītības padomes paveikto un plānotajiem darbiem 2014. gadā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Sēklu un šķirņu aprites likumā, Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likumā, likumā Par aviāciju un apspriež Ministru kabineta iesniegto Informatīvo ziņojumu par 2013.gada 9.jūlijā Saeimā pieņemtā Būvniecības likuma spēkā stāšanās nodrošināšanu;

– Sociālo un darba lietu komisija gatavo grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Latvijas Republikas Zemessardzes likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata grozījumus likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

22.janvāris, trešdiena:

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata grozījumus Reliģisko organizāciju likumā un likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi tiekas ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci Ilonu Spuri;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas un Sociālo un darba lietu komisija kopējā sēdē apspriež sociālo atbalstu un palīdzību bāreņiem dzīvokļa jautājumu risināšanā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras darbības aktualitātes;

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Mediācijas likumā, Šķīrējtiesu likumā un Civilprocesa likumā;

– Sabiedrības saliedētības komisija apspriež jautājumus, kas saistīti ar finansējumu diasporas un Latvijas bērnu vasaras nometnēm un integrācijas darba starpinstitucionālo koordināciju.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības un reformu partijas parlamenta frakciju sēdes.

23.janvāris, ceturtdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Saeimas ārpolitikas debatēs, pēc tam tiekas ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadību un rīko pieņemšanu ārvalstu vēstniekiem Latvijā par godu Latvijas Republikas starptautiskās (de jure) atzīšanas dienai.

24.janvāris, piektdiena:

– Saeimā notiek Baltijas Asamblejas Labklājības komitejas organizētais seminārs Pārrobežu veselības aprūpe un e-veselība.

– Notiek Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eirogrupas sanāksmē, kas notiks 27.janvārī, un ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē, kas notiks 28.janvārī, kā arī izskata likumprojektu Par Līgumu par Eiropas Stabilitātes mehānisma dibināšanu.


Pievienot komentāru

Pazemina Latvijas reitingu sabiedrības līdzdalības iespēju jomā

Norādot uz Saeimas mēģinājumiem ierobežot pilsoņu pamata brīvības Latvijas tiesību aktos, CIVICUS, starptautiska organizācija, kas popularizē un novēro pilsoniskās līdzdalības iespēju līmeni, pazeminājusi Latvijas reitingu no vērtējuma «atvērts» uz «sašaurināts».

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Visvairāk Eiropas Savienības fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes, informē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra.

Fox: Prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums

Kanāla Fox prasība tulkojumu Baltijai «piekoriģēt» atbilstoši Krievijas vadlīnijām ir pārpratums komunikācijā ar tulkotājiem, norāda Fox pārstāve Baltijā Sille Rūsa. Viņa skaidroja, ka Igaunija un Latvija, kas attiecas uz Fox retranslēšanu, ir nodalītas no Krievijas, līdz ar to tās nav pakļautas cenzētam saturam.

NMPD: Katru dienu negadījumos cieš līdz 20 skolas vecuma bērnu

Ik dienu dažādos negadījumos cieš 18 līdz 20 skolas vecuma bērni, konkursa Esi drošs -neesi pārdrošs preses konferencē teic Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme ir apvienībā Attīstībai/Par!

Oficiāli reģistrēta politisko partiju apvienība Attīstībai/Par! kopš 20.aprīļa. Apvienībā ir partijas Kustība Par!Latvijas attīstībai un Izaugsme.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.