bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 20.-24.janvāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: Evija Trifanova/LETA

20.janvāris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata grozījumus likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos un Ministru kabineta noteikumos Nr.341 Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumu un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu.

– Notiek Saeimas Prezidija sēde.

– Šodien 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena, kuras ietvaros:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš, premjerministrs Valdis Dombrovskis un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā II Meža kapos;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētāju Aldi Austeru un prezidija pārstāvjiem;

– Pie Saeimas nama notiek 1991.gada barikāžu piemiņas pasākums;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marguss Hansons  piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā;

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās barikāžu aizstāvju atceres ugunskuru iedegšanā.

– Notiek Reformu partijas frakcijas sēde.

– Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas delegācijas pārstāvji tiekas ar Valsts kontroles un Latvijas Bankas pārstāvjiem.

– Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Premjerministra amata kandidāte Laimdota Straujuma plāno paziņot nākošās valdības sastāvu.

21.janvāris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītēs pieņem Islandes un Slovēnijas vēstniekus Latvijā.

– Igaunijas parlamenta Valsts budžeta revīzijas komisijas delegācijas tiekas ar Finanšu ministrijas un Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātiem, kā arī apmeklē Igaunijas vēstniecību.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Komercķīlas likumā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Augstākās izglītības padomes paveikto un plānotajiem darbiem 2014. gadā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Sēklu un šķirņu aprites likumā, Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likumā, likumā Par aviāciju un apspriež Ministru kabineta iesniegto Informatīvo ziņojumu par 2013.gada 9.jūlijā Saeimā pieņemtā Būvniecības likuma spēkā stāšanās nodrošināšanu;

– Sociālo un darba lietu komisija gatavo grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Latvijas Republikas Zemessardzes likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata grozījumus likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

22.janvāris, trešdiena:

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata grozījumus Reliģisko organizāciju likumā un likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi tiekas ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci Ilonu Spuri;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas un Sociālo un darba lietu komisija kopējā sēdē apspriež sociālo atbalstu un palīdzību bāreņiem dzīvokļa jautājumu risināšanā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras darbības aktualitātes;

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Mediācijas likumā, Šķīrējtiesu likumā un Civilprocesa likumā;

– Sabiedrības saliedētības komisija apspriež jautājumus, kas saistīti ar finansējumu diasporas un Latvijas bērnu vasaras nometnēm un integrācijas darba starpinstitucionālo koordināciju.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības un reformu partijas parlamenta frakciju sēdes.

23.janvāris, ceturtdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Saeimas ārpolitikas debatēs, pēc tam tiekas ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadību un rīko pieņemšanu ārvalstu vēstniekiem Latvijā par godu Latvijas Republikas starptautiskās (de jure) atzīšanas dienai.

24.janvāris, piektdiena:

– Saeimā notiek Baltijas Asamblejas Labklājības komitejas organizētais seminārs Pārrobežu veselības aprūpe un e-veselība.

– Notiek Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eirogrupas sanāksmē, kas notiks 27.janvārī, un ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē, kas notiks 28.janvārī, kā arī izskata likumprojektu Par Līgumu par Eiropas Stabilitātes mehānisma dibināšanu.


Pievienot komentāru

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Ogres novada pašvaldības budžeta tēriņi par teju 21 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus

Ogres novada pašvaldības 2018.gada budžeta deficīts būs 20,99 miljoni eiro. Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Precizēta patentmaksas režīma piemērošanas kārtība un profesiju saraksts

Apstiprinot Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, valdība lēma pilnveidot arī patentmaksas režīmu un noteikt vienotu patentmaksas apmēru. Tiek plānots atteikties no pārāk detalizēta saimnieciskās darbības veidu sadalījuma, vienkāršot patentmaksu samaksu un piemērot samazinātās patentmaksas režīmu arī personām ar I un II grupas invaliditāti, vēsta Ekonomikas ministrijā.

Pērn ugunsgrēkos gāja bojā 80 cilvēki; mazākais skaits pēdējo gadu laikā

Pērn samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bojāgājušo skaits, savukārt palielinājies glābšanas darbu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika.

Čehijas prezidentu noskaidros duelī starp Zemanu-Drahošu

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vairāk nekā pusi balsu nav spējis savāktcis neviens kandidāts, tādēļ janvāra beigās tiks rīkota balsojuma otrā kārta, kur čehu vēlētājiem būs jāizšķiras, vai atbalstīt pašreizējo eiroskeptisko prezidentu vai tomēr viņa vietā likt proeiropeisku akadēmiķi.

Valsts amatpersona savu amatu drīkstēs savienot ar darbu konsultatīvajā padomē

Valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, vēsta Saeimas Preses dienests.

Valdība plāno uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā

Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts, kas paredz izmaiņas Sporta likumā ar mērķi uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā. Grozījumi paredz Latvijas Nacionālās antidopinga padomes izveidi, kas darbotos kā konsultatīva institūcija ar antidopinga jomu saistītu jautājumu risināšanai.

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.