bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 19.03.2018 | Vārda dienas: Jāzeps
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 20. – 24.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC20.oktobris, pirmdiena:

– Valdošās koalīcijas partiju – Vienotība, Zaļo un Zemnieku savienība un nacionālā apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – pārstāvji tiekas, lai turpinātu diskusiju par jaunās valdības veidošanu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata jautājumu par augstākās izglītības ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas pilnveidošanu, kā arī kārtību, kādā tiek noteikts minimālā ienākuma līmenis.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Veselības ministrija rīko preses konferenci, kurā informē par Ebolas vīrusu un Latvijas veselības aprūpes sistēmas gatavību vīrusa tālākas izplatīšanās gadījumā.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Ekonomikas Politikas Komitejas sanāksmē Briselē.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, lai apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

21.oktobris, otrdiena:

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklē uzņēmumu Sakret.

– Premjerministre Laimdota Straujuma piedalās darba vakariņās par godu Zviedrijas premjerministram Stefanam Lefvenam.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji teikas ar Eiropas Komisijas pārstāvi Andri Kužnieku.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Juridiskās komisija izskata grozījumus likumā Par tiesu varu, Zemesgrāmatu likumā, Civilprocesa likumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata Iekšlietu ministrijas priekšlikumus par iespējamiem grozījumiem Civilprocesa likumā, kas attiecas dzīvojamās telpas lietošanas tiesību izmantošanu;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež maģistru studiju programmas īstenošanu;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Imigrācijas likumā, Valsts probācijas dienesta likumā un Militārā dienesta likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata likumprojektu Zemes pārvaldības likums un grozījumus Zemes ierīcības likumā un Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā;

– Sociālo un darba lietu komisija apspriež izdienas pensiju sistēmu;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskata jautājumu par valsts galvoto aizdevumu apjoms un izlietojuma kontroli, kā arī jautājumu par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību finansiālo rādītāju iekļaušanu valsts budžetā.

22.oktobris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās izglītības inovāciju pilotprojekta Gatavi rītdienai! prezentācijā un atklātajā stundā. Vēlāk prezidents apmeklē Edītes Pauls-Vīgneres izstādi.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Eiropas koledžas studentiem.

– No 22. līdz 25.oktobrim Stambulā notiek ikgadējās reģionālās ārpus Šengenas līguma dalībvalstu reģiona strādājošo Latvijas konsulāro amatpersonu konsulārās mācības.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ikmēneša sanāksmē.

– Finanšu ministrs Andris Vilks un Latvijas Bankas vadība tiekas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas(OECD) pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas uzsāktā pievienošanās procesa OECD ietvaros sagatavoto Ekonomisko pārskatu par Latviju.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Pieprasījumu komisija apspriež jautājumu par Valsts Kontroles iespējām saņemt informāciju par pacientiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, Likumā par budžetu un finanšu vadību, kā arī jautājumu par pilnvarojumu Latvijas pārstāvim Eiropas Stabilitātes mehānisma Valdē;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Zemesgrāmatu likumā, Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, Tiesu izpildītāju likumā un Notariāta likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež aktuālos jautājumus kinoloģijas dienestu darbā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata jautājumu par Tukuma novada un Engures novada robežu grozīšanu, kā arī grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Valsts pārvaldes iekārtas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā un likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata likumprojektu Brīvprātīgā darba likums;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajās nozarēs.

23.oktobris, ceturtdiena:

Saeimas Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Vides ministru padomē 28.oktobrī.

​- Valsts prezidents Andris Bērziņš sagaida Turcijas prezidenta Redžepu Tajipu Erdoganu un Emines Erdoganas kundzi ar delegāciju. Šajā dienā plānota abu prezidentu kopīga preses konference, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, dalība Latvijas-Turcijas biznesa foruma atklāšanā. Vizīti noslēdz oficiālās vakariņas par godu augstajam viesim.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Briselē piedalās Trīspusējā sociālajā samitā pirms Eiropadomes sanāksmes.

– Premjerministre Laimdota Straujuma Briselē piedalās Eiropadomes sēdē.

– Jūrmalā notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Eiropas Savienības fondu Vadošo iestāžu pārstāvju seminārs.

– Zemkopības ministrijā notiek Zivju fonda padomes sēde.

24.oktobris, piektdiena:

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Romā piedalās konferencē par Pekinas rīcības platformas ietvaros sasniegto un panākto dzimumu līdztiesības jomā.

Ref:017.010.103.6130


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.