bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 14.12.2017 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 20. – 24.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC20.oktobris, pirmdiena:

– Valdošās koalīcijas partiju – Vienotība, Zaļo un Zemnieku savienība un nacionālā apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – pārstāvji tiekas, lai turpinātu diskusiju par jaunās valdības veidošanu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata jautājumu par augstākās izglītības ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas pilnveidošanu, kā arī kārtību, kādā tiek noteikts minimālā ienākuma līmenis.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Veselības ministrija rīko preses konferenci, kurā informē par Ebolas vīrusu un Latvijas veselības aprūpes sistēmas gatavību vīrusa tālākas izplatīšanās gadījumā.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Ekonomikas Politikas Komitejas sanāksmē Briselē.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, lai apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

21.oktobris, otrdiena:

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklē uzņēmumu Sakret.

– Premjerministre Laimdota Straujuma piedalās darba vakariņās par godu Zviedrijas premjerministram Stefanam Lefvenam.

– Pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas un biedrības Latvijas Lauku forums tiekas, apspriestu programmu Izaugsme un nodarbinātība.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Luksemburgā piedalās Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs.

– Zemkopības ministrijas pārstāvji teikas ar Eiropas Komisijas pārstāvi Andri Kužnieku.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Juridiskās komisija izskata grozījumus likumā Par tiesu varu, Zemesgrāmatu likumā, Civilprocesa likumā un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata Iekšlietu ministrijas priekšlikumus par iespējamiem grozījumiem Civilprocesa likumā, kas attiecas dzīvojamās telpas lietošanas tiesību izmantošanu;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež maģistru studiju programmas īstenošanu;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Imigrācijas likumā, Valsts probācijas dienesta likumā un Militārā dienesta likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata likumprojektu Zemes pārvaldības likums un grozījumus Zemes ierīcības likumā un Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā;

– Sociālo un darba lietu komisija apspriež izdienas pensiju sistēmu;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskata jautājumu par valsts galvoto aizdevumu apjoms un izlietojuma kontroli, kā arī jautājumu par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību finansiālo rādītāju iekļaušanu valsts budžetā.

22.oktobris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās izglītības inovāciju pilotprojekta Gatavi rītdienai! prezentācijā un atklātajā stundā. Vēlāk prezidents apmeklē Edītes Pauls-Vīgneres izstādi.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Eiropas koledžas studentiem.

– No 22. līdz 25.oktobrim Stambulā notiek ikgadējās reģionālās ārpus Šengenas līguma dalībvalstu reģiona strādājošo Latvijas konsulāro amatpersonu konsulārās mācības.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalās Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ikmēneša sanāksmē.

– Finanšu ministrs Andris Vilks un Latvijas Bankas vadība tiekas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas(OECD) pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas uzsāktā pievienošanās procesa OECD ietvaros sagatavoto Ekonomisko pārskatu par Latviju.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Pieprasījumu komisija apspriež jautājumu par Valsts Kontroles iespējām saņemt informāciju par pacientiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, Likumā par budžetu un finanšu vadību, kā arī jautājumu par pilnvarojumu Latvijas pārstāvim Eiropas Stabilitātes mehānisma Valdē;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Zemesgrāmatu likumā, Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, Tiesu izpildītāju likumā un Notariāta likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež aktuālos jautājumus kinoloģijas dienestu darbā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata jautājumu par Tukuma novada un Engures novada robežu grozīšanu, kā arī grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Valsts pārvaldes iekārtas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā un likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata likumprojektu Brīvprātīgā darba likums;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajās nozarēs.

23.oktobris, ceturtdiena:

Saeimas Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Vides ministru padomē 28.oktobrī.

​- Valsts prezidents Andris Bērziņš sagaida Turcijas prezidenta Redžepu Tajipu Erdoganu un Emines Erdoganas kundzi ar delegāciju. Šajā dienā plānota abu prezidentu kopīga preses konference, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, dalība Latvijas-Turcijas biznesa foruma atklāšanā. Vizīti noslēdz oficiālās vakariņas par godu augstajam viesim.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Briselē piedalās Trīspusējā sociālajā samitā pirms Eiropadomes sanāksmes.

– Premjerministre Laimdota Straujuma Briselē piedalās Eiropadomes sēdē.

– Jūrmalā notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Eiropas Savienības fondu Vadošo iestāžu pārstāvju seminārs.

– Zemkopības ministrijā notiek Zivju fonda padomes sēde.

24.oktobris, piektdiena:

– Labklājības ministrs Uldis Augulis Romā piedalās konferencē par Pekinas rīcības platformas ietvaros sasniegto un panākto dzimumu līdztiesības jomā.

Ref:017.010.103.6130


Pievienot komentāru

Latvija: Jāmazina patvēruma sistēmas ļaunprātīgas izmantošanas riski

Eiropas Savienības migrācijas un patvēruma politikā atbildības un solidaritātes principiem jābūt nesaraujami saistītiem, liecina Ārlietu ministrijas izstrādātā Latvijas pozīcija, kuru plānots paust trešdien, 14.decembra, Eiropadomē.

Mudina latviešu diasporām pievērst uzmanību bērnu strauji krītošām dzimtās valodas prasmēm

Eiropā mītošo latviešu bērnu un jauniešu vidū satraucoši strauji krītas dzimtās valodas prasmes - tas ir saistīts gan ar daudzvalodīgo apkārtējo vidi, gan faktu, ka vecāki neredz ieguvumus no latviešu valodas apgūšanas, tā, atklājot semināru ciklu Latviešu valoda pasaulē un manā ģimenē, norāda Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Putina režīma sekmētāju sarakstā iekļauj arī Ždanoku

Viļņā decembra sākumā notikušajā ceturtajā Brīvās Krievijas forumā tika izveidots Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdā nosaukts saraksts ar cilvēkiem, kuri, kā uzskata tā sastādītāji, ir atbildīgi par tiesiski bēdīgo situāciju Krievijā, un šajā opozicionāru veidotajā sarakstā iekļauta arī Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka.

Paplašinās elektronisko izsoļu vietnes iespējas; kas mainīsies?

Šobrīd katra valsts un pašvaldību iestāde, kā arī citi izsoļu rīkotāji organizē izsoles pēc atšķirīgiem noteikumiem. Sludinājumi netiek izvietoti vienuviet, bet visbiežāk katras iestādes mājas lapā, kas samazina iespēju, ka sabiedrība uzzina par šādas izsoles esamību, norāda Tiesu administrācija.

Aizdomās par dokumentu viltošanu rosina sākt kriminālvajāšanu Kr. Barona ielas remontā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā.

FOTO: Kā Rīgas domē lemj par pašvaldības 2018.gada budžetu

Veidojot Rīgas domes budžetu 2018.gadam, aprēķināts, ka budžeta kopējie ieņēmumi būs 906,62 miljoni eiro. No tiem liekāko daļu - 702,66 miljonus eiro veidos nodokļu ieņēmumi, 145,10 miljonu apmērā - valsts budžeta transferti, 28,17 miljonu apmērā - budžeta iestāžu ieņēmumi un 23,53 miljonu apmērā - nenodokļu ieņēmumi, piemēram, nomas maksa, pašvaldības nodevas un citi ieņēmumi.

EP piekrīt ES pārejai uz britu izstāšanās sarunu otro posmu

Eiropas Parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu devuši svarīgu piekrišanu, ka līdz šim panāktais Londonas un Eiropas Savienības sarunās par britu izstāšanos no bloka, ir pietiekams, lai abas puses pārietu pie nākamā sarunu posma.

Atbalsta ieceri OCTA likumā precizēt apdrošinātāja regresa prasības iesniegšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, kas paredz apdrošinātāja regresa prasības iesniegšanas kārtību.

Valsts kontrole rosina veidot racionālas pašvaldības

Lai mazinātu atšķirības starp pašvaldībām, jāveido sistēma, kurā katra no tām ir ekonomiski patstāvīga un uz pašizaugsmi orientēta. Arī pašām pašvaldībām jāspēj bez aizspriedumiem izvērtēt savas iespējas, lai jēgpilni sasaistītu attīstības un budžeta plānošanu, secina Valsts kontrole.

Paredz, ka nākamajā gadā par 10% pieaugs darba devēju skaits ar brīvajām vakancēm

Nākamgad gandrīz katrs otrais darba devējs jeb 46%, plāno pieņemt darbā vismaz vienu jaunu darbinieku, secināts vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā aptaujā. Lielākoties darba devēji ir iecerējuši pieņemt darbā līdz diviem jauniem darbiniekiem.

Latvijā oktobrī bijis mazākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums ES

Latvijā šogad oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn bija mazākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums Eiropas Savienībā, liecina trešdien, 13.decembrī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati, kas apkopoti par 24 ES dalībvalstīm.

FM saskata panākumus ēnu ekonomikas apkarošanā; premjers gribētu vairāk

Valsts turpinās apkarot ēnu ekonomiku būvniecības jomā un cīnīsies ar aplokšņu algu izmaksu, trešdien, 13.decembrī, Finanšu ministrijas rīkotajā konferencē Nodokļu maksātāju forums 2017 atzīst finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Mazumtirgotāju un piegādātāju sadarbībā konstatē neatbilstības godīgai praksei

Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums tā pirmajos darbības gados kopumā ir sekmējis mazumtirgotāju un piegādātāju sadarbību. Tā kā likuma piemērošanas laikā Konkurences padome ir konstatējusi atsevišķas neatbilstības godīgai tirdzniecības praksei, kas ir gan atrisinātas, gan radušās jaunas, iestāde ir aktualizējusi NMPAL piemērošanas vadlīnijas.

Kazarmās Lietuvā aizsaulē aiziet horvātu karavīrs

Lietuvā miris horvātu kontingenta karavīrs, kurš dienējis Ruklas militārajā pilsētā NATO starptautisko spēku rindās.

Piketētāji: Āgenskalna tirgum būt!

Pie Rīgas domes noticis pikets pret Āgenskalna tirgus slēgšanu.  ««#UšakovaGrupējums» parādīja skaidru attieksmi pret Āgenskalna iedzīvotājiem - domes sēdē atturējās iekļaut jautājumu par Āgenskalna tirgus glābšanu,» sociālajos tīklos norāda Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai.

BATL: Satiksmes ministrijas plāno uzlikt vēl vienu slogu uz nodokļu maksātāju pleciem

Satiksmes ministrijas izstrādātais tranzīta nozares attīstības plāns, ar kuru šonedēļ tika iepazīstināta Saeimas Tautsaimniecības komisija, paredz, ka konkurētspējas palielināšanai valstij būtu jādotē dzelzceļa kravas pārvadājumi.

Igaunija saņem prettanku raķetes, iepirktas ar ASV finansējumu

Igaunijas aizsardzības resors saņēmis nākamo prettanku raķešu kravu, kas paredzēta amerikāņu Javelin prettanku ieročiem un kas iepirkta ar Amerikas Savienoto Valstu finansējumu.

Binde: Priekšlikums par LMT un Lattelecom apvienošanu bija vien politiskas diskusijas

Priekšlikums par SIA Latvijas Mobilais telefons un SIA Lattelecom apvienošanu bija vien politiskas diskusijas, un labi, ka šis jautājums ir noņemts no dienaskārtības, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teic LMT prezidents Juris Binde.

LRA/LA: Rīgas pilsētas 2018.gada sagatavotais budžets ir pretlikumīgs, iekļaujot 100 miljonus Rīgas satiksmei

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcija sasauktajā preses konferencē, kurā iepazīstināja ar saviem budžeta priekšlikumiem Rīgas pilsētas 2018.gada budžetam, norādījusi, ka Rīgas domes sagatavotais budžets tā esošajā redakcijā ir pretlikumīgs.

Tallinā par pārmaksātiem ūdens tarifiem aicina piedzīt desmitiem miljonus eiro

Igaunijā noslēdzies juridisks strīds starp Tallinas ūdensapgādes uzņēmu Tallinna Vesi un vietējo konkurences uzraugu, tiesai apelācijas instancē atzīstot, ka ūdens cena galvaspilsētā gadiem bijusi nepamatoti augsta, un konkurences uzrauga vērtējumā iedzīvotāji var no uzņēmuma piedzīt kopumā desmitiem miljonus eiro.

Aptauja: 55% strādājošo virsstundas netiek apmaksātas

Vairāk nekā puse nodarbināto strādā virsstundas, un 55% no viņiem tās netiekot apmaksātas, savukārt 45% saņemot papildus samaksu, liecina darba portāla CV Market veiktā aptauja. 

Itālijā ārkārtas stāvoklis pēc sprādziena Austrijas gāzes sadales mezglā

Itālijas valdība izsludinājusi ārkārtas stāvokli gāzes nozarē pēc tam, kad Austrijā noticis sprādziens būtiskā dabasgāzes sadales centrā, laupot dzīvību vienam cilvēkam, nodarot miesas bojājumus ne mazāk kā 18 un ietekmējot svarīgā energoresursa cenas un piegādes Centrāleiropas reģionā.

LRA nolēmusi nesadarboties ar partiju Latvijas attīstībai

Partiju apvienības Latvijas Reģionu Apvienība pārstāvju sapulcē lēma, ka nesadarbosies ar partiju Latvijas attīstībai. Jau iepriekš tika pieņemts lēmums, ka 13.Saeimas vēlēšanās LRA startēs ar savu sarakstu.

Pirms Ziemassvētkiem streikos Ryanair piloti

Īru lidsabiedrības Ryanair pasažieri pirmssvētku laikā saskarsies ar neērtībām, ko solās radīt lidmašīnu pilotu un apkalpes locekļu streiki un cita rīcība, tiem iestājoties par to, lai uzņēmums atzītu arodbiedrības un nodrošinātu labākus darba nosacījumus.

LDDK: OIK sadārdzinājums ir nopietns apgrūtinājums starptautiskajai konkurencei

Lai noturētu Iekšzemes kopprodukta pieauguma tempu, valdības darba kārtībā jābūt arī tādām prioritātēm kā obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanai un elektroenerģijas cenu kāpuma novēršanai, lai samazinātu uzņēmēju izdevumus un iedzīvotāju maksājumus, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija.