bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 25.05.2018 | Vārda dienas: Junora, Anšlavs
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 24.-28.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

24.marts, pirmdiena:

– Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, viņa vietnieks Jānis Reirs un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš tiekas ar Ziemeļu Padomes prezidenti Karīnu Ostrēmu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Satversmes komentāru nodaļas Valsts prezidents autoriem, bet pēc tam tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

– Notiek Saeimas Prezidija sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lindingtonu.

​- Notiek valdošās koalīcijas partiju pārstāvju sanāksme.

25.marts, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā komunistiskā genocīda upuru piemiņai pie Brīvības pieminekļa, pēc tam tiekas ar Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem un ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

– Premjerministre Laimdota Straujuma noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot komunistiskā genocīda upurus.

– Notiek Nacionālās drošības padomes sēde.

Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par privātajiem pensiju fondiem un Kredītiestāžu likumā;

Juridiskās komisija izskata grozījumus Civillikumā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež Latvijas sabiedrisko mediju programmu iespējas latviešu diasporai ārzemēs;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi tiekas ar Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas delegāciju;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija gatavo grozījumus likumā Par policiju, kā arī apspriež valstij nevēlamo ārzemnieku uzturēšanās Latvijā;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai notiek izbraukuma sēde, kurā tiek uzklausīta Valsts reģionālās attīstības aģentūras informācija par portālu www.Latvija.lv un

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojums par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstības iecerēm;

Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus likumā Par valsts pensijām, likumā Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

26.marts, trešdiena:

– Vizītē Latvijā ierodas Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija. Šodien karaliskā ģimene tiekas ar Latvijas valsts prezidentu Andri Bērziņu, sniedz preses konferenci, apmeklē Okupācijas muzeju, piedalās Latvijas – Zviedrijas biznesa foruma atklāšanā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas prezentācijā, kā arī apmeklē Zviedrijas vēstniecību Latvijā.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Indonēzijas ārlietu ministru Radenu Mohammadu Martiju Mulianu.

​Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Eiropas lietu komisija apspriež Starpvaldību līgumu par Vienoto noregulējuma fondu;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi 2015-2017.gadam;

Juridiskā komisija izskata grozījumus likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo grozījumus Reģionālās attīstības likumā.

​- Notiek Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības parlamenta frakciju sēdes.

27.marts, ceturtdiena:

Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu, apmeklē uzņēmumus Plockmatic Riga un GroGlass, bruņoto spēku bāzi Ādažos, tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni un piedalās seminārā Ko Austrumu Partnerības valstis var mācīties no Latvijas?

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Zviedrijas uzņēmējiem un piedalās Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras 10 gadu jubilejas pasākumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, pēc tam tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

28. marts, piektdiena:

Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvjiem un piedalās Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru pilnsapulcē.


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Saldējuma festivāls un Džeimss Arturs

Arī šajā garajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai.

Fiļs vērsies policijā par bijušās sievas iespējamajiem kriminālpārkāpumiem

ABLV Bank līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs vērsies Valsts policijā par bijušās sievas Santas Zāmueles iespējamajiem kriminālpārkāpumiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lietuvā virza plašas pensiju un nodokļu izmaiņas

Lietuvas valdība virza grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālo iemaksu un pamata pensiju jomā, kuri to pieņemšanas gadījumā būtiski ietekmētu lietuviešu dzīvi.

Saeima konceptuāli atbalsta jauna Diasporas likuma projektu

Saeima ceturtdien, 24.maijā, konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Diasporas likuma projektu, kura mērķis ir stiprināt diasporas kā neatņemamas Latvijas sabiedrības daļas piederību Latvijai, nodrošināt diasporai iespējas brīvi veidot, uzturēt un paplašināt saites ar Latviju, kā arī sekmēt latviešu valodas, kultūras un piederības sajūtas Latvijai saglabāšanu diasporā.

Sastrīdoties par dokumenta slepenību, neskata jautājumu par pretkorupcijas pasākumiem Rīgas satiksmē

Netiekot skaidrībā par to, vai jautājums par SIA Rīgas satiksme pretkorupcijas pasākumu izpildi 2017.gadā būtu jāskata sēdes slēgtajā vai atvērtajā daļā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja pārcēla jautājuma skatīša

EK vienojas ar Gazprom lietā par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Centrālajā un Austrumeiropā

Eiropas Komisija ceturtdien, 24.maijā, paziņo, ka panākusi vienošanos ar Krievijas valsts dabasgāzes kompāniju Gazprom, kas tikusi apsūdzēta dominējošā stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā Eiropas Savienības dalībvalstīs Centrālajā un Austrumeiropā, tādējādi uzņēmumam izvairoties no naudassoda piemērošanas.

Saeima konceptuāli atbalsta likuma izmaiņas, lai mazinātu IIN parāda veidošanos

Saeima ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus pieņem grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas rosināti, lai mazinātu iespēju veidoties iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādam saistībā ar gada diferencētā neapliekamā minimuma vai progresīvās likmes piemērošanu ienākumiem.

Plāno noteikt vēl trīs atzīmējamās dienas

Saeima ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz par atzīmējamām dienām noteikt 6.jūliju – Latvijas aviācijas dienu –, 10.jūliju –Latvijas karavīru dienu –, un septembra trešo svētdienu – Autotransporta darbinieku dienu

Mozaīka: Aicinājums mainīt Baltijas praida norises vietu ir sabiedrības kūdīšana

Rīgas domes apvienības Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) frakcijas aicinājums manīt Baltijas praida gājiena vietu ir sabiedrības kūdīšana, šādu viedokli pauda LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes loceklis Kaspars Zālītis.

MH17 aviokatastrofas izmeklētāji: lidmašīnu notrieca Krievijas militārā vienība

Nīderlandes prokurori, kuri izmeklē 2014.gada Malaizijas pasažieru lidmašīnas avāriju Ukrainas austrumos, paziņojuši, ka tā notriekta ar raķeti, ko izšāvusi Krievijas Bruņoto spēku vienība.

Plāno uzlabot mehānismu naudas sodu iekasēšanai no ārvalstu pārvadātājiem

Saeimas deputāti ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz efektivizēt naudas sodu iekasēšanu no ārvalstu pārvadātājiem, kuri veikuši ceļu satiksmes vai autopārvadājumu jomas noteikumu pārkāpumus.

Reirs: Latvijas galvenais izaicinājums vairs nav bezdarbs

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, konferencē Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt atklāšanā norāda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Lietuva uzņems sieviešu politiķu samitu, kur apbalvos Vīķi-Freibergu

Sievietes politiķes, kuras strādājušas augstos politiskos amatos, jūnija sākumā pulcēsies Lietuvā, kur norisināsies Sieviešu politisko līderu galotņu sanāksme. Cita starpā forumā tiks apbalvota bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un bijusī valdības vadīja Laimdota Straujuma.

Pētījums: 23% Latvijas uzņēmumu joprojām nezina, kas ir Vispārīgā datu aizsardzības regula

Par Vispārīgo datu aizsardzības regulu nav informēti 27% Eiropas uzņēmumu. Salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības valstīm, 23% Latvijas uzņēmumu apgalvo, ka vispār nezina, kas ir GDPR, bet Lietuva ierindojas starp valstīm, kurām ir visvājākās zināšanas – 49%. Igaunijas uzņēmumi ir visinformētākie Baltijā – tikai 21% uzņēmumu nav dzirdējuši par GDPR.

Rīgas mežos šopavasar iestādīs 388 hektāru jauna meža

SIA Rīgas meži šopavasar apņēmušies iestādīt 387,93 hektāru jauna meža, kopumā iestādot 1 154 000 jaunu kociņu

Bērnu slimnīcai virsstundu apmaksai saistībā ar ST lēmumu papildu nepieciešams aptuveni miljons eiro

Sākotnējie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprēķini liecina, ka gada laikā virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas lēmumu par pagarinātā normālā darba laika atalgojuma neatbilstību Satversmei slimnīcai papildu būtu nepieciešams aptuveni viens miljons, norāda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam pirmajā ceturksnī pieauguši par 1,1%

Latvijas banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam šogad pirmajā ceturksnī bijuši 4,007 miljoni eiro, kas ir par 1,1% jeb 44 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

Ugunsgrēkā cietušā Tartu dzelzceļa atjaunošana prasīs miljonus

Igaunijā autjaunota dzelzceļa kustība maršrutos uz Tartu pilsētu, kas uz laiku bijusi apturēta, jo pagājušajā nedēļā aizdegās Tartu dzelzceļa stacijas signalizēšanas mezgla vadu sistēma.

Vjetnamā Latvijas uzņēmējiem paredzēts stabils nodokļu maksāšanas režīms

Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi.

Būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā

Stājas spēkā būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā, kuru īsteno Attīstības finanšu institūcija Altum. Pateicoties izmaiņām, saimniecības lauksaimniecības zemi ar atvieglotiem nosacījumiem varēs iegādāties arī situācijās, kuras iepriekš neļāva pretendēt uz šīs programmas atbalstu. Izmaiņas stājas spējā no 24.maija..

Saeima dod zaļo gaismu antidopinga regulējuma pilnveidei

Saeima ceturtdien, 24.maijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstījusi grozījumus Sporta likumā, kas paredz pilnveidot antidopinga regulējumu Latvijā un nodrošināt lielāku valsts antidopinga organizācijas autonomiju, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju.

Latvijas iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošana šķiet arvien vilinošāka

Attīstoties tehnoloģijām, zaļās enerģijas izmantošana Latvijas iedzīvotājiem šķiet arvien vilinošāka. Vairums aptaujāto norāda, ka tuvāko desmit gadu laikā viņi varētu sākt izmantot biomasu, saules baterijas un pat vēja turbīnas, liecina Jaunākais Baltic International Latvijas barometra pētījuma dati.

Jūlija Skripaļa pirmajā video paziņojumā: «Mums ļoti paveicies, ka izdzīvojām»

Jūlija Skripaļa, Salisberī indēšanas uzbrukuma upuris, dalījusies savās domās pirmajā video paziņojumā kopš pārcietusi slepkavības mēģinājumu, kas politiskajā jomā pastiprinājis Krievijas starptautisko izolāciju.

Atklāj teju 170 tūkstošus kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 168 400 cigarešu kontrabandu.

Neapstiprina Kušneru uz atkārtotu termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā

Saeimas vairākums nolēma neapstiprināt Edvardu Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.