bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.10.2017 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 24.-28.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

24.marts, pirmdiena:

– Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, viņa vietnieks Jānis Reirs un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš tiekas ar Ziemeļu Padomes prezidenti Karīnu Ostrēmu.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīti grozījumi Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Satversmes komentāru nodaļas Valsts prezidents autoriem, bet pēc tam tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

– Notiek Saeimas Prezidija sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lindingtonu.

​- Notiek valdošās koalīcijas partiju pārstāvju sanāksme.

25.marts, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās ziedu nolikšanas ceremonijā komunistiskā genocīda upuru piemiņai pie Brīvības pieminekļa, pēc tam tiekas ar Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem un ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

– Premjerministre Laimdota Straujuma noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot komunistiskā genocīda upurus.

– Notiek Nacionālās drošības padomes sēde.

Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par privātajiem pensiju fondiem un Kredītiestāžu likumā;

Juridiskās komisija izskata grozījumus Civillikumā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež Latvijas sabiedrisko mediju programmu iespējas latviešu diasporai ārzemēs;

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi tiekas ar Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas delegāciju;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija gatavo grozījumus likumā Par policiju, kā arī apspriež valstij nevēlamo ārzemnieku uzturēšanās Latvijā;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai notiek izbraukuma sēde, kurā tiek uzklausīta Valsts reģionālās attīstības aģentūras informācija par portālu www.Latvija.lv un

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojums par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstības iecerēm;

Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus likumā Par valsts pensijām, likumā Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

26.marts, trešdiena:

– Vizītē Latvijā ierodas Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija. Šodien karaliskā ģimene tiekas ar Latvijas valsts prezidentu Andri Bērziņu, sniedz preses konferenci, apmeklē Okupācijas muzeju, piedalās Latvijas – Zviedrijas biznesa foruma atklāšanā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas prezentācijā, kā arī apmeklē Zviedrijas vēstniecību Latvijā.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Indonēzijas ārlietu ministru Radenu Mohammadu Martiju Mulianu.

​Notiek Saeimas komisiju sēdes:

Eiropas lietu komisija apspriež Starpvaldību līgumu par Vienoto noregulējuma fondu;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi 2015-2017.gadam;

Juridiskā komisija izskata grozījumus likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni;

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo grozījumus Reģionālās attīstības likumā.

​- Notiek Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības parlamenta frakciju sēdes.

27.marts, ceturtdiena:

Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu, apmeklē uzņēmumus Plockmatic Riga un GroGlass, bruņoto spēku bāzi Ādažos, tiekas ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni un piedalās seminārā Ko Austrumu Partnerības valstis var mācīties no Latvijas?

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Zviedrijas uzņēmējiem un piedalās Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras 10 gadu jubilejas pasākumā.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, pēc tam tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi.

28. marts, piektdiena:

Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvjiem un piedalās Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru pilnsapulcē.


Pievienot komentāru

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro, paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijas delegācijas vadītāja: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks

Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

VID piemēro nodokļu atbalsta kārtību par kopējo summu 7,06 miljoniem

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45 eiro, ziņo Valsts ieņēmumu dienests.

Profesors: Atņemot naudu zinātnei, valsts «šauj sev kājā»

Šobrīd publiskajā telpā būtiski aktualizējies jautājums par nepietiekamo finansējumu zinātnei. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis visai skarbi raksturojis situāciju: Latvija melojusi Eiropas Savienībai un Eiropas Komisijai par to, ka 2020.gadā finansējums zinātnei mūsu valstī sasniegs 1,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Krāpšanās iespēju novēršanai veiks OIK saņēmēju auditu

Ekonomikas ministrija veiks obligātās iepirkuma komponentes saņēmēju auditu un ar jaunu regulējumu centīsies izskaust krāpniecības iespējas, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Igaunijā celtnieku algu kāpums – galvenais celtniecības cenu indeksa virzītājs

Celtniecības cenu indekss Igaunijā 2017.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar periodu no aprīļa līdz jūnijam, kāpis par 0,9%, un par 1,7%, ja salīdzina ar pērnā gada trešo ceturksni, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Rail Baltic iepirkumi turpmāk tiks apstrādāti Elektronisko iepirkumu sistēmā

Līdz ar izmaiņām Latvijas Republikas Publisko iepirkumu likumā visi turpmākie RB RAIL AS administrētie Rail Baltica iepirkumi tiks apstrādāti, izmantojot bezmaksas elektronisko informācijas sistēmu un tās e-konkursu apakšsistēmu.

Latvijas budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro

Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta. Tikmēr vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tartu atkāpjas mēra vietnieki, kuri aizturēti par iespējamu kukuļņemšanu

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no mēra vietnieku amatiem atkāpušies Artjoms Suvorovs un Valvo Semilarskis, kuri šonedēļ aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.

Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro

Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.

Eksperte: Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels «izdegšanas» risks

Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels izdegšanas risks, intervijā Latvijas Radio sacījusi kādreizējā domnīcas Providus direktore, pilsoniskās sabiedrības eksperte Dace Akule.

Vides piesārņojums pasaulē saistīts ar katru sesto priekšlaicīgas nāves gadījumu

Vides piesārņojums 2015.gadā bijis saistīts ar kopumā deviņiem miljoniem priekšlaicīgas nāves gadījumu, secināts pētījumā, kas kā divus cilvēka veselībai kaitīgākos vides piesārņojuma veidus izcēlis kaitīgu vielu klātbūni gaisā un ūdenī.

Pasaules akciju tirgi izjutuši spiedienu

Pasaules akciju tirgi ceturtdien, 19.oktobrī, izjutuši spiedienu, Volstrītā apsīkstot šonedēļ pieredzētajam akciju cenu pieaugumam, bet biržas Eiropā saskārās ar krīzi Katalonijā.

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.