bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 20.01.2018 | Vārda dienas: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 27.-31.janvāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

27.janvāris,pirmdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklē Rīgas Valsts 3.ģimnāziju, tiekas ar Mongolijas ārlietu ministru Luvsanvandanu Boldu un ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti.

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā apspriež psihologu profesionālās darbības regulējuma nepieciešamību.

– Notiek Reformu partijas parlamenta frakcijas sēde.

– Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa tiekas ar Mongolijas ārlietu ministru Luvsanvandanu Boldu.

​- Notiek Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

28.janvāris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniecei Kuveitā Elitai Kuzmai, tiekas ar Latvijas vēstnieci Krievijā Astru Kurmi, kā arī piedalās akcijas Draudzīgais aicinājums svinīgajā pasākumā.

– Notiek Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu darba sanāksme.

– Notiek Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija gatavo grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā;

Sociālo un darba lietu komisija gatavo grozījumus Darba likumā;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež PBK darbību Latvijas mediju telpā;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Imigrācijas likumā un Būvniecības likumā.

– Notiek Ministru kabineta sēde, kurā izskata grozījumus Krājaizdevu sabiedrību likumā un Elektroenerģijas nodokļa likumā.

29.janvāris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Kazahstānas ārlietu ministru Erlanu Indrisovu, pēc tam tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu; piedalās Latvijas Olimpiskās komandas sanāksmē un rīko pieņemšanu Latvijas vēstniekiem ārvalstīs.

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvjiem.

– Notiek Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

Pieprasījumu komisija apspriež Baltijas valstu sadarbību aizsardzības jomā;

Sociālo un darba lietu komisija izskata alternatīvo likumprojektu Brīvprātīgā darba likums un izskata priekšlikumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā;

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež cīņas ar kontrabandu un nelikumīgu tirdzniecību rezultātus;

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež vārda un pulcēšanās brīvību atklātajās Rīgas domes sēdēs;

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus likumā Par piesārņojumu, Pasta likumā, Elektronisko sakaru likumā un Reklāmas likumā;

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Kredītu reģistra likumā, Valsts fondēto pensiju likumā un likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli.

– Notiek Reformu partijas un Zaļo un Zemnieku savienības parlamenta frakciju sēdes.

30.janvāris, ceturtdiena:

– Notiek kārtējā Saeimas sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar ES Augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrinu Eštoni, pēc tam tiekas ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču, pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekam Slovākijā, Lihtenšteinā un Šveicē Edgaram Skujam un Latvijas vēstniekam Rumānijā un Bulgārijā Ilgvaram Kļavam

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar ES Augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrinu Eštoni.

31.janvāris, piektdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš pasākumā Gada balva medicīnā.

Ref:010.017.103.9743


Pievienot komentāru

Aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanas paradumiem

Pirmdien, 22. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2018 gadā, BNN ziņo pārvaldē.

Bankā: Katrs sestais iedzīvotājs nav pasargāts pret garnadžiem savā mājoklī

Rūpes par sava mājokļa drošību biežāk raksturīgas privātmāju īpašniekiem, jo tieši viņi izvēlas pasargāt jeb apdrošināt savu īpašumu pret nevēlamu ciemiņu «viesošanos», kamēr dzīvokļus apdrošina tikai divas piektdaļas jeb 38% Latvijas iedzīvotāju.

Čigāne: Izaugsmes laiks ir īstais brīdis reformām

Strukturālās reformas Latvijā jāveic bez liekas kavēšanās. Latvijai jāieklausās Eiropas Komisijas rekomendācijās un tās jāīsteno jau tagad, piektdien, 19.janvārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pieaudzis policijas lēmumu skaits par varmākas nošķiršanu no upura

Pērn Valsts policija pieņēma 695 lēmumus par varmākas nošķiršanu no upura, kas ir par gandrīz četrām reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika pieņemti 184 šādi lēmumi, informē policijas pārstāve Kristīne Lāce-Štrodaha.

Mūrniece: Satversmes tiesas autoritāte var veicināt nepieciešamās reformas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver Satversmes tiesas autoritātes nozīmi tiesu sistēmai nepieciešamo reformu īstenošanā un uzticamības vairošanā. Turklāt diskusijas dalībnieki atzinuši, ka Satversmes tiesas un Saeimas sadarbība ir bijusi laba.

Lursoft: Pērn uzņēmumiem piemēroto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%

Pagājušajā gadā juridiskām personām reģistrēti 13 779 jauni nodrošinājumi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn reģistrēto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Latvenergo krimināllietā vairāki apsūdzētie varēs neapmeklēt sēdes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 19.janvārī, sākot skatīt apjomīgo Latvenergo kukuļošanas pamata krimināllietu pret 12 apsūdzētajiem, atļāva vairākiem no viņiem uz turpmākajām tiesas sēdēm neierasties.

Apdrošinātājs: Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

VUGD atgādina: Šobrīd atrasties uz ledus ir ļoti bīstami

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību.

Ukrainas lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, uzskata FM

Ukrainas 2017.gada pēdējās dienās pieņemtais lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, norāda Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

KP: Iepirkumu rīkotāji var visātrāk pamanīt karteļu pazīmes

Konkurences padome vērš uzmanību uz iepirkumu rīkotāju iespējām pirmajiem pamanīt aizdomīgas sakritības pretendentu piedāvājumos, kas var liecināt par iespējamām uzņēmumu aizliegtām vienošanām. Šādos gadījumos iepirkumu rīkotājiem ir būtiski nepalikt vienaldzīgiem, bet gan par sakritībām ziņot KP.

Lielu izmaksu dēļ mākslīgā ledus slidotavu Bauskā šogad neierīkos

Mākslīgā ledus slidotava, kas Bauskā darbojās pagājušajā ziemā, šogad pilsētā lielu izmaksu dēļ netiks ierīkota.

Alkohola pārdevējus Igaunijā pārbaudīs mazie «policisti»

Lai atrastu pārdevējus, kuri nepilngadīgajiem nelikumīgi pārdod alkoholu vai tabakas izstrādājumus, policija Igaunijā turpmāk drīkstēs darbā iesaistīt nepilngadīgos, kuru uzdevums būs mēģināt nopirkt neatļautās preces.

Patēriņam Latvijā nodoto cigarešu skaits pērn 11 mēnešos samazinājies par 1,4%

Pagājušā gada 11 mēnešos patēriņam Latvijā kopumā nodoti 1,757 miljardi cigarešu, kas ir par 25,642 miljoniem cigarešu jeb 1,4% mazāk nekā 2016.gada 11 mēnešos.

PVD: Biodrošības prasībām Latvijā neatbilst 5-6% mājas cūku novietņu

 Biodrošības prasībām patlaban neatbilst 5-6% no kopējā mājas cūku novietņu skaita Latvijā un tas nozīmē, ka vairums cūkkopju attiecīgās prasības ievēro, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe.

Ekonomists: Svarīgākajai reformai jānotiek cilvēku galvās

«No biznesa skolā mācītajām psiholoģijas gudrībām man vislabāk palikusi prātā iekšējās/ārējās kontroles punkta ideja. Ir cilvēki, kuri tic, ka viņi paši nosaka savu likteni, un ir tādi, kuri domā, ka to nosaka ārēji spēki. Man ir ļoti lielas aizdomas, ka Latvijā cilvēki savas veiksmes vai neveiksmes izskaidro ar ārējiem apstākļiem daudz lielākā mērā nekā Šveicē vai citā ilgāk brīvību baudījušā valstī,» komentē Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā

Latvijas valsts un pašvaldību budžetu plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā, Rīta panorāmā pauž Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Pērn 11 mēnešos Latvijā saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu

Pērnā gada 11 mēnešos Latvijā saražoti 51,52 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2016.gada 11 mēnešiem, pērn saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina VID apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sola lielākas algas strādājošajiem un atbalstu Latvijas rūpniecībai

«Ekonomikas ministrijas prioritātes 2018.gadā ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts Latvijas rūpniecībai. Latvijas simtgades gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās,» sola ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Tallinas-Helsinku tuneļa iecerei trūkst ambīciju, tā «Dusmīgo putnu» izstrādātājs

Kamēr Somija un Igaunija kaļ plānus zemūdens tunelim starp Tallinu un Helsinkiem, ko varētu īstenot 2030.gados, somu datorspēļu veidotājs Tallinā iepazīstinājis ar ieceri, kas paredz šādu būvi pabeigt jau 2024.gadā.

Skycop: Aviopasažieriem ir tiesības zināt, kas slēpjas aiz iemesla «ārkārtas apstākļi»

Patērētāju uzraudzības biedrības Wich? datu analīze atklāj, ka Lielbritānijā vidēji katrs ceturtais lidojums, kas sasniedz savu galamērķi, ir kavējies. «Ārkārtas apstākļi» kļuvuši par aviosabiedrību iecienītāko attaisnojumu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksāšanas, taču patiesā kavēšanās iemesls esot citādāks

Ždanoka biedē krievvalodīgos vēlētājus teju zem Kubas revolūcijas saukļiem

Politiķe Tatjana Ždanoka, atgriežoties Latvijas politikā, plāno organizēt spēcīgu pilsonisko pretošanos iecerētajām izglītības reformām, cilvēkus pulcējos zem saukļiem Tagad vai nekad vai Tēvzeme vai nāve, kas izmantots Kubas revolūcijā.

ASV biržu indeksi krītas pēc bažām par valdības darba apturēšanu

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi ceturtdien, 18.janvārī, kritās un saruka arī ASV dolāra vērtība, jo investoru noskaņojumu ietekmēja bažas par iespējamu ASV valdības darba apturēšanu.

Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu ieviest maksu tikai par receptes izrakstīšanu

Veselības ministre Anda Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu piemērot samaksu tikai par receptes izrakstīšanu, bet varētu rosināt diskusiju par attālinātās konsultācijas apmaksu.

Latvenergo: Pēdējos trīs gados elektroenerģijas cena kritusies par 30%

Pēdējos gados Latvijā ir strauji kritusies elektroenerģijas cena. No 2014. līdz 2017.gadam vidējā elektrības cena Nord Pool biržā ir kritusies par 30%, ļaujot samazināt galalietotāju izmaksas, vēsta AS Latvenergo.