bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 27. – 31.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC27.oktobris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata arī intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības un nodrošināšanas pamatnostādnes 2014.–2018.gadam.

– Notiek koalīcijas partiju sadarbības padomes sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma, Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs un Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass piedalās Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināla Independence atklāšanas pasākumā Klaipēdā.

– Zemkopības ministrijas speciālisti tiekas ar Salaspils, Stopiņu, Garkalnes un Ropažu pašvaldības pārstāvjiem, lai apspriestu teritoriju un apdzīvoto vietu applūšanas risku.

– Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube tiekas ar Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, kuri pildīja dienesta pienākumus Afganistānā.

– Finanšu ministrs Andris Vilks Berlīnē piedalās Ekonomikas Sadarbības un Attīstības Organizācijas Globālajā forumā par caurskatāmību un informācijas apmaiņu nodokļu mērķiem.

– Finanšu ministrijas speciālisti piedalās Ekonomikas un finanšu komitejas sanāksmē Briselē, kur diskutēs par aktuālo ekonomisko un finanšu situāciju, banku stresa testu norises procesu un sākotnējo finanšu tirgu reakciju pēc rezultātu publiskošanas.

28.oktobris, otrdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu. Pēc tam, prezidents akreditācijas vizītēs pieņem Brazīlijas un Dienvidkorejas vēstniekus Latvijā.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs konsultantu sanāksme.

– Premjerministre Laimdota Straujuma Stokholmā piedalās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdību vadītāju ikgadējā sanāksmē.

– Rīgā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas satiksmes ministri paraksta protokolu par kopuzņēmuma Rail Baltica II dibināšanu dzelzceļa projekta realizēšanai.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Attīstības finanšu institūcijas likumā;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Maksātnespējas likumā un likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izskata Vidēja termiņa nozares budžeta ietvara (2015.-2017.) un jauno politisko iniciatīvu mediju nozares pieprasījumus, sabiedriskā pasūtījuma vajadzības (gan sabiedriskajos, gan komerciālajos medijos) 2015. -2017. gadam un radio programmu raidīšanas uzraudzības vajadzības;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apspriež Latvijas Republikas tiesībsarga pētījumu Bilingvālā izglītība;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apspriež Ministru kabineta rīkojumu Nr.322 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un Nr.359 Par pasākumiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās ierobežošanai;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata likumprojektu Psihologu likums un grozījumus likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu.

29.oktobris, trešdiena:

– Premjerministre Laimdota Straujuma tiekas ar Spānijas vēstnieku Pedro Migelu Himenesu-Načeru.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar valdību veidojošo partiju pārstāvjiem.

– Notiek politisko partiju apvienības Saskaņas Centrs parlamenta frakcijas sēde.

– Premjerministre Laimdota Straujuma no trešdienas, 29.oktobra, līdz ceturtdienai, 30.oktobrim, piedalās starptautiskā pasākumā, kas notiek uz ASV Jūras spēku aviācijas bāzes kuģa klāja (Itālija).

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē programmu no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus Attīstības finanšu institūcijas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā un Enerģētikas likumā;

– Juridiskās komisija izskata lēmumu projektus par tiesnešu amata kandidātu iecelšanu amatā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Sabiedrības saliedētības komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija notur komisiju 11.Saeimas noslēguma sēdes.

30.oktobris, ceturtdiena:

– Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne piedalās ES ECOFIN padomes neformālajā sanāksmē Venēcijā, kurā pārrunās ar 2015.gada ES budžeta pieņemšanu saistītos aktuālos jautājumus.

31.oktobris, piektdiena:

– Notiek Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju ES Ekonomikas un finanšu ministru padomē 7.novembrī un Latvijas nacionālo pozīciju ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 10. un 11.novembrī.

– Premjerministre Laimdota Straujuma vada Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdi.


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.