bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 24.01.2018 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 8.-12.decembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC8.decembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīta Valsts nekustamā īpašuma pārvaldīšanas koncepcijas īstenošanai un likumprojekts Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

– Saeimas deputāti tiekas ar Portugāles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā un ar COSAC (Conference of the committees of the national Parliaments of the European Union Member States) sekretariāta delegāciju.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju Kārli Kangeru, projekta Lielā Talka organizatoriem un atbalstītājiem, kā arī ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministru ES lietās Mihaelu Rotu.

– Rīgā ierodas Norvēģijas premjerministre Erna Solberga. Viņai plānotas tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, premjerministri Laimdotu Straujumu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde, lai apspriestu jautājumus, kas tiks izskatīti 8.decembra Euro grupas un 2014.gada 9.decembra Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmēs.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Lihtenšteinas ārlietu, izglītības un kultūras ministri Aurēliju Friku. Tikšanās noslēgumā notiks preses konference.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa piedalās Eirogrupas sanāksmē Briselē.

9.decembris, otrdiena:

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata lēmuma projektu par apropriācijas pārdali un likumprojektu Grozījumi Kredītiestāžu likumā;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Maksātnespējas likumā, Civillikumā un Civilprocesa likumā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež jautājumu par valsts finansējumu radio un televīzijas nozarei 2015.gadā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskata grozījumus likumā Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, Patentu likumā, Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā, Dizainparaugu likumā, kā arī apspriež jautājumu par finansējumu izglītības un zinātnes nozarei 2015.gadā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata jautājumu par Iekšlietu ministrijas finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata likumprojektus: Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā un Publisko pakalpojumu likums;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Ārstniecības likumā un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Saeimas 2014.gada budžeta izpildi.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītēs pieņem Horvātijas vēstnieci Latvijā Anicu Djamiču un Albānijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieci Latvijā Špresu Kuretu. Pēc tam prezidents pasniedz Akreditācijas vēstules vēstniekam Malaizijā Pēterim Vaivaram.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Igaunijas vēstnieku Latvijā Tenisu Nirku.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Portugāles valsts sekretāru Eiropas lietās Brunu Masaišu.

10.decembris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Sociālo un darba lietu komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas pārstāvjiem (OECD), lai runātu par nodarbinātības un sociālās politikas jautājumiem;

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ministru padomē 11.decembrī, ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē 12.decembrī un ES Ārlietu padomē Attīstības sadarbības politikas jautājumos 12.decembrī;

– Juridiskās komisija apspriež grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija gatavo grozījumus Autortiesību likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kā arī jautājumu par Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta un Prokuratūras plānotais finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo likumprojektu Valsts dienesta likums;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata 2015.gada valsts budžeta likumprojektu paketi;

– Ilgtspējīgas attīstības komisija apspriež komisijas darba plānu;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija tiekas ar portāla ManaBalss.lv pārstāvjiem;

– Nacionālās drošības komisija apspriež komisijas pamatdarbības uzdevumus;

– Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) pārstāvjiem;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu vides un finanšu nozarēs.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

11.decembris, piektdiena:

– Plkst. 8:15 piketu pie Saeimas ēkas rīko Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

– Notiek Valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Ziemassvētku egles iedegšanā Rātslaukumā.

– Rīgas mērs Nils Ušakovs dodas darba vizītē uz Maskavu.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis piedalās ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē Briselē.

12.decembris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Ārlietu padomē 15.decembrī., ES Vispārējo lietu padomē 16.decembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 15. – 16.decembrī, ES Vides ministru padomē 17.decembrī, kā arī Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

– Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež 2015.gada valsts budžetā neatkarīgajām institūcijām paredzēto finansējumu.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijas organizatoriem.


Pievienot komentāru

Jaunas vēsmas 21.gadsimta bērnu izglītošanā – izstrādāta vai tikai laba ideja?

Līdz 2018.gada 1.februārim ikviens sabiedrības loceklis var ietekmēt to, ko un kādā veidā turpmāk mācīsies bērni un jaunieši skolās Latvijā. Tikmēr skolotāji jau pauž bažas saistībā ar jauno projektu: parādās jauni priekšmeti, bet kurš tos mācīs? Vai visi latviešu valodas un literatūras skolotāji ir spējīgi mācīt drāmu? Vai viņi drīkstēs to darīt, vai arī būs nepieciešams kāds īpašs apliecinājums, lai to drīkstētu darīt?

Vienkāršos traktortehnikas tiesību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 23.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Precīzāk noteiks Kanādas karavīru tiesības un pienākumus, uzturoties Latvijā

Lai turpinātu saņemt Kanādas sniegtās kolektīvās aizsardzības garantijas, Aizsardzības ministrija sagatavojusi memorandu, kurā detalizētāk būs noteiktas Kanādas bruņoto spēku un tiem piederošo personu tiesības un pienākumu apjoms, uzturoties Latvijā.

VM: Slimnīcām būs pieejams struktūrfondu finansējums attīstībai

Veselības ministrija izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu, kas paredzēs iespēju slimnīcām piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu savai attīstībai. No Eiropas Savienības fondu līdzekļiem tam paredzēti 15,8 miljoni eiro.

Denacionalizēto dzīvokļu īrnieku pārcelšanās pabalstiem vajadzīgi 7 milj. eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja noteica, ka 2019.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būtu nepieciešami septiņi miljoni eiro. Pēdējo reizi pārcelšanās pabalsti tika izmaksāti 2009.gadā, bet pēc tam valsts visus šos gadus pēc kārtas atteica līdzfinansējumu pabalsta izmaksai.

Fotoieskats Davosas forumā, kur Latviju pārstāvēs Reizniece-Ozola un Kučinskis

Ar moto «sašķeltā pasaulē veidot kopīgu nākotni» 23.janvārī Davosā Šveicē sācies gadskārtējais Pasaules Ekonomiskais forums, kur Latviju pārstāvēs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un premjers Māris Kučinskis.

RB Rail: Galvenais šī gada fokuss būs Rail Baltica būvprojektēšana

Šogad tiks pabeigti darbi pie vispusīga konsolidētā tehniskā būvprojekta sagatavošanas visās trīs valstīs - apvienoti sākotnējie tehniskie risinājumi, lai attīstītu vienlaidu dzelzceļa koridoru. Šogad pilnībā tiks pabeigti būvprojektēšanas iepirkumi Igaunijā, kā arī daļēji - Latvijā un Lietuvā, informē RB Rail AS.

Aviokompānijām par pasažieru datu nesniegšanu varēs piemērot 5 100 eiro sodu

Valdība atbalstīja grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas aviokompānijām par pasažieru datu nesniegšanu vai nepilnīgu datu sniegšanu Drošības policijai paredz līdz 5 100 eiro sodu.

PVD aicina nelietot uztura bagātinātāju DNP Fatburner

Pārtikas un veterinārais dienests aicina neiegādāties un nelietot Krievijā ražotu uztura bagātinātāju DNP Fatburner, jo tā sastāvā ir toksiska ķīmiska viela - dinitrofenols, kas apdraud patērētāju veselību un dzīvību.

Mainīs pārsūdzēšanas kārtību atteikumam izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu

Lai mainītu pārsūdzēšanas kārtību saistībā ar drošības iestāžu atteikumu izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija noslēdza darbu pie grozījumiem likumā Par valsts noslēpumu.

Turpmāk slimnīcas dalīs piecos līmeņos; daļai slimnīcu līmeni paaugstina

Turpmāk slimnīcas Latvijā tiks iedalītas piecos līmeņos lēma valdība. Kā rezultātā Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos slimnīcas līmenis paaugstināsies.

Ašeradens: Latvijas uzņēmējdarbības vide investoriem kļūst arvien pievilcīgāka

«Aizvadītā gadā īstenotie pasākumi uzņēmējdarbības vides uzlabošanai padarīs to pievilcīgāku gan pašmāju, gan ārvalstu investoriem, kā arī ievērojami atvieglos uzņēmēju darbu ikdienā,» uzskata Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Latvijas piena pārstrāde ir mazefektīva, tā Konkurences padome

Šobrīd piena tirgū konstatējams, ka svaigpiena iepirkuma cenas ietekmē daudzu vietējā un pasaules mēroga tirgus faktoru kopums. Turklāt nelabvēlīgām pieprasījuma un cenu izmaiņām ir tendence kļūt arvien biežākām.

Itālijas populārākā partija atmet eiro referenduma ieceri

Gatavojoties Itālijas parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas 4.martā, valstī populārākā partija Pieczvaigžņu kustība ir nākusi klajā ar savu politisko programmu, kur, par laimi vienotās valūtas atbalstītājiem, vairs nav minēts tās mērķis panākt, lai viena no vadošajām eirozonas ekonomiskām atteiktos no eiro.

Arktisko dīzeļdegvielu bez biodegvielas piejaukuma varēs tirgot tikai ziemas periodā

Ministru kabinets sēdē apstiprināja grozījumus MK 2000.gada 26.septembra noteikumos Par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu, skaidri definējot laika periodu no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim, kurā dīzeļdegviela būs jātirgo ar biodegvielas piejaukumu. Šī norma stāsies spēkā 2018.gada aprīlī.

Civinity: Vajag stingrāku normatīvo regulējumu par ietvju tīrīšanu ziemā

Lai sniegotā laikā visas ietves patiešām būtu labi sakoptas, ir nepieciešama vienota izpratne par notīrītām ietvēm un lielāka sabiedrības iesaiste, uzskata apsaimniekošanas grupas Civinity vadītājs Latvijā Remigijs Valentinavičs. Viņš uzsver, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas par to, kādi ir noteikumi par ietvju tīrīšanu, kam var sūdzēties par pārkāpumiem un kādi ir pašu iedzīvotāju pienākumi, lai netraucētu ielu tīrīšanu.

Fotoradari pastiprināti kontrolēs OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņus

No 22.janvāra līdz 4.februārim Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, CSDD un Valsts policija, īstenos sociālu kampaņu. Kampaņas ietvaros paredzēts veikt plašu profilaktisko darbu, skaidrojot autovadītājiem, ka OCTA vai tehniskā apskate nav tikai formalitāte

10 gadu laikā studentu skaits krities par 35%

2017./2018. akadēmiskajā gadā studijās iesaistījušies 81,6 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Pēdējo desmit gadu laikā, samazinoties iedzīvotāju skaitam, studentu skaits ir sarucis par 43,8 tūkstošiem jeb 35%.

Valdība piekrīt 2019.gadā sākt pāreju uz mācībām latviešu valodā

Ministru kabinets piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Latvijas krājbankas administrators pērn atguvis 7,198 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators pagājušajā gadā atguvis kopumā 7,198 miljonus eiro, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

NA deputāts: Nelielas valstis nevar atļauties viduvējību un dažādu mērogu tiesiskuma un korupcijas skandālus

«Dzīvojot demokrātiskā valstī, katram iedzīvotājam, kuram ir vēlēšanu tiesības, izaicinājums ir sekot politiskajiem procesiem un pamanīt, kurš politiskais spēks aiz kādām interesēm «stāv»,» intervijā ar BNN uzsver Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK Rīgas domes opozīcijas deputāts Jurģis Klotiņš.

Pērn ar zaudējumiem strādājis Igaunijas dzelzceļa kravu pārvadātājs

Igaunijas valsts dzelzceļa uzņēmums EVR Cargo 2017.gadu noslēdzis ar neto zaudējumiem 1,2 miljona eiro apmērā, taču zaudējumus samazināt palīdzējusi gada trešajā ceturksnī gūtā peļņa aptuveni miljona eiro apmērā.

Ierosina mainīt pārbaudes darbu organizēšanu skolās

Iesniegta iniciatīva par to, lai valsts un skolas pārbaudes darbi tiktu organizēti ar minimālu vienas dienas pārtraukumu starp diviem darbiem. Iniciatīvas autors uzskata, ka, ieviešot šādu likumu, tiks uzlaboti pārbaudes darbu rezultāti un samazināsies skolēnu slodze.

Latvija nodod pieredzi Uzbekistānai valsts civildienesta reformu jautājumos

Uzbekistāna ir viena no Latvijas prioritārajām valstīm attīstības sadarbības politikā. Ņemot vērā Uzbekistānā uzsāktās vērienīgās valsts pārvaldes reformas, Latvija ir gatava turpināt sniegt atbalstu un dalīties ar savu uzkrāto pieredzi, apliecina Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Igors Apokins.

Igaunijā būvniecības izmaksu kāpumu visvairāk ietekmē darbaspēka izmaksas

Pērn Igaunijā sadārdzinājušies celtniecības darbi, jo būvniecības izmaksu indekss valstī, salīdzinot ar 2016.gada vidējo līmeni, audzis par 1,5%.