bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.04.2018 | Vārda dienas: Vēsma, Fanija
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 8.-12.decembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC8.decembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā tiek izskatīta Valsts nekustamā īpašuma pārvaldīšanas koncepcijas īstenošanai un likumprojekts Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

– Saeimas deputāti tiekas ar Portugāles Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā un ar COSAC (Conference of the committees of the national Parliaments of the European Union Member States) sekretariāta delegāciju.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētāju Kārli Kangeru, projekta Lielā Talka organizatoriem un atbalstītājiem, kā arī ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministru ES lietās Mihaelu Rotu.

– Rīgā ierodas Norvēģijas premjerministre Erna Solberga. Viņai plānotas tikšanās ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, premjerministri Laimdotu Straujumu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

– Notiek Ministru kabineta ārkārtas sēde, lai apspriestu jautājumus, kas tiks izskatīti 8.decembra Euro grupas un 2014.gada 9.decembra Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmēs.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Lihtenšteinas ārlietu, izglītības un kultūras ministri Aurēliju Friku. Tikšanās noslēgumā notiks preses konference.

– Finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa piedalās Eirogrupas sanāksmē Briselē.

9.decembris, otrdiena:

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata lēmuma projektu par apropriācijas pārdali un likumprojektu Grozījumi Kredītiestāžu likumā;

– Juridiskās komisija izskata grozījumus Maksātnespējas likumā, Civillikumā un Civilprocesa likumā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež jautājumu par valsts finansējumu radio un televīzijas nozarei 2015.gadā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskata grozījumus likumā Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, Patentu likumā, Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā, Dizainparaugu likumā, kā arī apspriež jautājumu par finansējumu izglītības un zinātnes nozarei 2015.gadā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata jautājumu par Iekšlietu ministrijas finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskata likumprojektus: Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā un Publisko pakalpojumu likums;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Ārstniecības likumā un likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Saeimas 2014.gada budžeta izpildi.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš akreditācijas vizītēs pieņem Horvātijas vēstnieci Latvijā Anicu Djamiču un Albānijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieci Latvijā Špresu Kuretu. Pēc tam prezidents pasniedz Akreditācijas vēstules vēstniekam Malaizijā Pēterim Vaivaram.

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Igaunijas vēstnieku Latvijā Tenisu Nirku.

– Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Portugāles valsts sekretāru Eiropas lietās Brunu Masaišu.

10.decembris, trešdiena:

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Sociālo un darba lietu komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas pārstāvjiem (OECD), lai runātu par nodarbinātības un sociālās politikas jautājumiem;

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ministru padomē 11.decembrī, ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē 12.decembrī un ES Ārlietu padomē Attīstības sadarbības politikas jautājumos 12.decembrī;

– Juridiskās komisija apspriež grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā;

– Izglītības, kultūras un zinātnes komisija gatavo grozījumus Autortiesību likumā;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kā arī jautājumu par Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta un Prokuratūras plānotais finansējumu 2015.gadā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija gatavo likumprojektu Valsts dienesta likums;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata 2015.gada valsts budžeta likumprojektu paketi;

– Ilgtspējīgas attīstības komisija apspriež komisijas darba plānu;

– Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija tiekas ar portāla ManaBalss.lv pārstāvjiem;

– Nacionālās drošības komisija apspriež komisijas pamatdarbības uzdevumus;

– Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas locekļi tiekas ar Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) pārstāvjiem;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles revīziju ieteikumu ieviešanu vides un finanšu nozarēs.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

11.decembris, piektdiena:

– Plkst. 8:15 piketu pie Saeimas ēkas rīko Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

– Notiek Valsts sekretāru sanāksme.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās Ziemassvētku egles iedegšanā Rātslaukumā.

– Rīgas mērs Nils Ušakovs dodas darba vizītē uz Maskavu.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis piedalās ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē Briselē.

12.decembris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālās pozīcijas ES Ārlietu padomē 15.decembrī., ES Vispārējo lietu padomē 16.decembrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 15. – 16.decembrī, ES Vides ministru padomē 17.decembrī, kā arī Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

– Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apspriež 2015.gada valsts budžetā neatkarīgajām institūcijām paredzēto finansējumu.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijas organizatoriem.


Pievienot komentāru

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.

Maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pieteikties tikai pēc gada

Saeima atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz noteikt, ka maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pietiekties tikai gadu pēc iepriekšējā procesa pasludināšanas.

Mediķi: apdraudēta neatliekamās palīdzības nepārtrauktība

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

AHK brīdina: investoru skatījumā Latvijas novērtējums pasliktinājies; vājie punkti ir korupcija un nodokļi

Izvērtējot uzņēmējdarbības vidi, 21 valsts konkurencē augstāku vērtējumu par vidējo Latvija ieguvusi 14 punktos. Īpaši labu novērtējumu Latvija saņēmusi par vietējo ražotāju piegāžu kvalitāti, darba izmaksām, maksājumu disciplīnu un augstskolu izglītības sistēmu. Latvijas vājie punkti, salīdzinot ar citām valstīm, ir korupcijas apkarošana un nodokļu sistēma, vēsta Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujas rezultāti.

EP veicina naudas atmazgāšanas ierobežojumus ar jaunu direktīvu

Eiropas Parlaments plenārsesijā Strasbūrā ir atbalstījusi jauno Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu. Direktīva ir daļa no plašākiem centieniem veicināt pārredzamību, lai novērstu nodokļu nemaksāšanu. Tiek lēsts, ka naudas atmazgāšanas apjomi veido līdz pat 5% no pasaules kopējā kopprodukta.

Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos zemās grīdas tramvajus; Kad tie būs pieejami pasažieriem?

SIA Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos Škoda zemās grīdas tramvajus, taču vēl nemin precīzu laiku, kad ar tiem sāks pārvadāt pasažierus.

Saeima konceptuāli atbalsta piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojektu

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz kārtību, kādā uzsākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem

Plāno uzlabot infrastruktūru 22 Latvijas slimnīcās

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās Eiropas Savienības fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

Eiropas Parlaments pieņem jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana

Vēlas, lai Latvijas karogu būtu pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās

Saeimas Juridiskā komisija galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas nosaka, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu.

Dzimstības līmenis krītas – provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 925 tūkstoši

2018.gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017.gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. 

Būtiski palielinājies ātruma kontroles maratonā pieķerto pārkāpēju skaits

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies. Salīdzinoši, ja pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, tad šogad – 636.

East Capital pārvaldīts fonds iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga – pirkuma summu neizpauž

Aktīvu pārvaldītāja East Capital nekustamo īpašumu fonds East Capital Baltic Property Fund III  pabeidzis un noslēdzis darījumu, ar kuru iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga.

Aptauja: piektajai daļai iedzīvotāju ir svarīgi ātri pārskaitīt naudu, lietojot tālruni

Arvien vairāk iedzīvotāju dažādus ar finansēm saistītus darījumus vēlētos veikt savā mobilajā tālrunī, liecina Swedbank aptaujas dati. Šādā veidā 40% iedzīvotāju vēlētos savā mobilajā bankas lietotnē saņemt visu informāciju par būtiskākajām finanšu lietām, savukārt teju trešdaļa jeb 29% iedzīvotāju izteikuši vēlmi savā mobilajā telefonā veikt pilnībā visus ar finansēm saistītos pakalpojumus.

Krievija cauri Baltijas jūrai vilks peldošu atomelektrostaciju

Igaunijas atbildīgo iestāžu pastiprinātu uzmanību piesaistījusi Krievijas iecere caur Baltijas jūras Somu līci pārvietot peldošo atomelektrostaciju «Akadēmiķis Lomonosovs», kuras ceļu no Sanktpēterburgas uz Murmansku Krievijas ziemeļrietumos plānots sākt piektdien, 20.aprīlī.

Pērn Latvenergo nopelnījis 925,6 miljonus

Latvenergo koncernā ir saražots viens no vēsturiski lielākajiem elektroenerģijas apjomiem, un tas ir nodrošinājis 925,6 miljonus eiro lielus ieņēmumus pērnajā gadā. Par 38% ir pieaugusi koncerna EBITDA, sasniedzot 541,7 miljoniem eiro, un tādējādi 2017.gads ir bijis īpaši veiksmīgs, norāda Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Saeima ratificē Eiropas Savienības un Armēnijas partnerības nolīgumu

Saeima ratificē Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

39% igauņu pērn iegādājušies alkoholu Latvijā, liecina aptauja

Igaunijas alkohola akcīzes nodokļa likmēm esot krietni augstākām nekā Latvijā, nesen Igaunijā veiktā aptaujā noskaidrots, ka pēdējo 12 mēnešu laikā kopumā 39% iedzīvotāju vai nu iegādājušies grādīgos dzērienus Latvijā vai arī lūguši līdzcilvēkus to izdarīt viņu vietā.

LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu.

Spure joprojām cer uz jaunu cietumu; atzīst neskaidrību par projekta finansējumu

Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure joprojām cer, ka pārskatāmā nākotnē jauns cietums Latvijā tiks uzcelts, tomēr atzīst, ka skaidrības par finansējumu projektam nav.

Kuba izvēlas pirmo prezidentu pēc brāļiem Kastro

Karību jūras salu valsts Kubas parlaments prezidenta Raula Kastro nomaiņai ir izvēlējies citu Komunistiskās partijas locekli, lai tas stātos viņa vietā, tā noslēdzot Kastro ģimenes ilgo valdīšanas laiku.

Ieceļošana Latvijā liegta vairākiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 34 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji, tajā skaitā – aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Kurai partijai vēlētājs ir uzticīgs «līdz kapa malai» un muļķīgie reemigrācijas plāni. Saruna ar politologu Ojāru Skudru

No jaunajām partijām tikai Jaunajai konservatīvajai partijai ir izredzes iekļūt 13.Saeimā; Zaļo un zemnieku savienības reitingus neietekmēšot publiskotās «oligarhu sarunas»; un Vienotība līdz vēlēšanām atkopsies, paceļot reitingu līdz 5%, par 13.Saeimas vēlēšanām spriež Latvijas Universitātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra intervijā ar BNN. 

Lielākā daļa no vardarbības ģimenē cietušo nevēršas policijā

Par vardarbību ģimenē policijā nav vērsušies 56% cietušo, liecina pēc Valsts policijas pasūtījuma veiktais pētījums.

Vienotība: Ir pašvaldības, kuru vadītāji arvien turpina justies kā karaļi

Vienotības Saeimas frakcijas deputāti tikšanās laikā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu konstatēja, ka demokrātijas stiprināšanā pašvaldībās vēl ir daudz darāmā un mudināja ministru nekavējoties atcelt nedemokrātiskos Rīgas domes nolikuma grozījumus.

Jaunākie komentāri