bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

Politikas kalendārs. Latvijas, 2014.gada 24. – 28.novembris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC24.novembris, pirmdiena:

– Notiek Ministru kabineta komitejas sēde, kurā izskata grozījumus Operatīvās darbības likumā un Alkoholisko dzērienu aprites likumā.

– Rīgā, Saeimas namā notiek Baltijas Asamblejas, Ziemeļu Padomes, Beniluksa parlamenta un Višegradas valstu pārstāvju konsultācijas.

– Notiek Saeimas prezidija sēde.

– Notiek valdošās koalīcijas pārstāvju sanāksme.

– Satiksmes ministrs Anrijs Matīss piedalās svinīgajā ceremonijā par godu satiksmes atklāšanai pār jaunuzbūvēto Mazās Juglas tiltu uz autoceļa P2.

– Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis tiekas ar Zviedrijas aizsardzības ministru Pēteri Hultkvistu.

– Zemkopības ministrijas speciālisti Parīzē piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rīkotajā Apvienotās lauksaimniecības un vides darba grupas sanāksmē.

25.novembris, otrdiena:

– Notiek Ministru kabineta sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš atvadu vizītē pieņem Polijas vēstnieku Latvijā Ježiju Mareku Novakovski. Pēc tam prezidents strādā ar Apžēlošanas dienestu.

– Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskata grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, Valsts probācijas dienesta likumā, Militārā dienesta likumā un Informācijas tehnoloģiju drošības likumā;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iepazīstas ar grozījumu projektiem Vēlētāju reģistra likumā, Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumu, Enerģijas dzērienu aprites likumu un Enerģijas dzērienu aprites likumu;

– Sociālo un darba lietu komisija iepazīstas ar likumprojektiem: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā iesaistītā personāla izdienas pensiju likums un Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likums;

– Juridiskā komisija izskata grozījumus Civilprocesa likumā un Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija apspriež Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbību un aktualitātes bērnu tiesību aizsardzības jomā;

​ – Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Latvijas Republikas valsts un pašvaldību 2014.gada budžetu izpildes deviņu mēnešu rādītājus un pēdējā ceturkšņa tendences.

26.novembris, trešdiena:

​- Notiek Saeimas komisiju sēdes:

– Eiropas lietu komisija apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomē 27.novembrī;

– Ārlietu komisijas deputāti tiekas ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Kārkliņu;

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskata grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām;

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija uzklausa ziņojumu Par priekšlikumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtēšanas institucionālajam modelim;

– Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzklausa Valsts probācijas dienesta atskaiti par probācijas klientu integrēšanu sabiedrībā probācijas programmu ietvaros un situāciju saistībā ar audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajiem;

– Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iepazīstas ar likumprojektu Statistikas likums un grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskata grozījumus likumā Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju, likumā Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu un zemnieka vai zvejnieka saimniecību un Patērētāju tiesību aizsardzības likumā;

– Sociālo un darba lietu komisija izskata grozījumus Psihologu likumā un likumā Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu;

– Ilgtspējīgas attīstības komisija izstrādā darba plānu periodam līdz pavasara sesijas beigām;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija apspriež Valsts kontroles sadarbību ar LR Prokuratūru un Valsts policiju rezultātus.

– Notiek Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

– Valsts prezidents Andris Bērziņš atrodas divu dienu darba vizītē Gruzijā.

27.novembris, ceturtdiena:

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Eiropas dzimumu līdztiesības institūta direktori Virdžīniju Langbaku un ar ES Pamattiesību aģentūras direktoru Mortenu Kjerumu, lai apspriestu Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu un prioritātes sociālās politikas un vienlīdzīgu iespēju jomā.

28.novembris, piektdiena:

– Notiek Eiropas lietu komisijas sēde, kurā apspriež Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ministru padomē 1.decembrī.

– Viesnīcā Radisson Blu Hotel Rīdzene notiek kiberdrošības jautājumiem veltīta konference Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē – Latvijas iespēja IT inovācijām, kurā piedalās arī premjerministre Laimdota Straujuma.

– Labklājības ministrs Uldis Augulis tiekas ar Latvijas pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdi.

Ref:017.010.103.6171


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.