bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.05.2018 | Vārda dienas: Marlēna, Ilvija, Ziedone
LatviaLatvija

Politiskie bēgļi: Krievijā likumi strādā tikai valdošai varai pietuvinātu personu labā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Krieviju vairs nevar saukt par īsti demokrātisku valsti, un likumi tur darbojas tikai to «izredzēto personu» labā, kuras ir pietuvinātas valdošajai Kremļa varai, šonedēļ Saeimas deputātiem no grupas «Krievijas pilsoniskās sabiedrības atbalstam» liecināja Pēterburgas Parlamenta bijusī deputāte Olga Ļitviņenko, kurai šobrīd Polijā piešķirts politiskais patvērums.

Šim viedoklim piekrīt arī politiskais bēglis Igors Sičevs, kurš pašlaik pieprasījis politisko patvērumu Latvijā.

Abas Krievijas valdošās varas vajātas personas – Sičevu un Ļitviņenko – Saeimā uzklausīja parlamentārieši Juris Viļums (LRA) un Mārtiņš Šics (LRA), kā arī divi Rīgas domes deputāti – Juta Strīķe (JKP) un Krišjānis Feldmans (JKP).

Sičevs deputātiem stāstījis, kāpēc viņš bija spiests aizbēgt no Krievijas, atstājot tur savu ģimeni. «Pēc konflikta ar Krievijas politiskajai elitei pietuvinātā uzņēmuma Fosagro vadību ar viņu vairākkārtīgi centušies izrēķināties. Viņi mēģināja inscenēt autoavārijas, bet es pārsteidzošā kārtā paliku dzīvs. Neatkarīgas ekspertīzes apliecināja, ka pirms brauciena ir bojāta automašīna. Pret mani ierosināja arī krimināllietu un atņēma pasi, lai es nevarētu izbēgt,» skaidro Sičevs.

Strīds ar uzņēmuma vadību Sičevam aizsācies pēc tam, kad viņš nesaņēma norunāto atlīdzību par Fosagro interešu aizstāvību tiesā pret valsti par nodokļu uzrēķinu.

Tāpat skaidrots, ka šobrīd Fosagro kontrolpakete atrodas Krievijas miljardiera Andreja Gurjeva rokās, savukārt aptuveni 10% uzņēmuma akciju pieder Vladimiram Ļitviņenko, kurš bija Vladimira Putina politiskās kampaņas menedžeris 2000. un 2004.gadā.

Arī Ļitviņenko esot spiesta slēpties un joprojām baidās par savu drošību.

Viņa pastāstījusi, ka viņas tēvs Ļitviņenko Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm ziņoja par meitas nolaupīšanu, kurā vainoja viņas bijušos palīgus. «Viņi tika arestēti un notiesāti dažādās safabricētās krimināllietās. Savukārt pašas Ļitviņenko paziņojumus, ka viņa nav nolaupīta un dzīvo Eiropā, tiesībsargajošās iestādes ignorēja,» atklāj Ļitviņenko.

«No pašas pieredzes varu teikt, ka pat, ja esi deputāts Krievijā, bet neatbalsti valdošo varu, neko nav iespējams izdarīt. Man bija kolēģi, kas cilvēcīgi mani saprata, taču atteicās iebilst valdošajai varai, jo visi ir iebiedēti,» deputātiem sacījusi Ļitviņenko.

«Šodien Krievijā valda propaganda. Visa vēsture ir pārrakstīta,» pauda bijusī Pēterburgas parlamentāriete. Viņa sacīja, ka publiskajā telpā nepieciešams arvien plašāk ziņot par visām koruptīvajām darbībām Krievijā un par to, kā tiek apspiests ikviens, kas nepakļaujas izveidotajai sistēmai. «Ukrainā notiek karš, tikai Krievijas medijos par to nestāsta. Tas ir skaidrs, ka Krima tika vardarbīgi okupēta,» pauda Ļitviņenko, vaicāta par viedokli Krimas okupācijas jautājumā.

Saeimas deputāti pauduši vēlmi meklēt iespējas palīdzēt ikvienam emigrantam no Krievijas, kas ieradies Latvijā, valdošās varas vajāts, tostarp aktualizējot jautājumu par Magņitska likuma pielietošanu, kas nosaka sankcijas cilvēktiesību pārkāpējiem no Krievijas.

Tāpat Viļums uzsvēris, ka vēlētos palīdzēt Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem gūt informāciju par notikumiem Krievijā ne tikai no Krievijas federālajiem kanāliem.

Ref: 225.000.103.2258


Pievienot komentāru

NA pieprasa Baltijas praida virzīt prom no Vērmanes dārza

Rīgas domes Nacionālās apvienības deputātu frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis vērsies pie Rīgas pašvaldības izpilddirektora Jura Radzeviča ar vēstuli, pieprasot novirzīt praida gājienu no Vērmanes dārza ārpus galvaspilsētas centra rajona teritorijas un nesaskaņot pasākuma norisi attiecīgajā vietā.

Ritvars Jansons: pašvaldību loma kopējā valsts remigrācijas politikā ir ļoti būtiska

«Ir jānosaka pašvaldību atbildība valsts kopējā remigrācijas politikā, jo to loma ir ļoti būtiska. Tāpat jāiesaista arī privātais sektors,» uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons.

EK ekonomikas izaugsmes atbalstīšanai rosina novirzīt nepilnu pusi nākamā gada budžeta

Eiropas Komisija trešdien, 23.maijā, ierosinājusi apstiprināt Eiropas Savienības 2019.gada budžeta projektu 166 miljardu eiro apmērā, tādējādi nākamais ES budžets šogad būtu par 3% lielāks.

Latvija pārfinansē parādu ar zemākām procentu likmēm

Latvija starptautiskajos finanšu tirgos emitēja vienlaicīgi divu termiņu eiroobligācijas par kopējo summu 650 miljoni eiro.

Neatbalsta priekšlikumu par televīzijas kanālu rindošanu pēc ES oficiālajām valodām

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, trešdien, 23.maijā, izskatot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, neatbalsta priekšlikums par kanālu rindošanu telekomunikāciju operatoru pakās pēc Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Baltkrievija izbeidz «lācīšu strīdu» ar Zviedriju, ieceļ vēstnieku

Minska pēc sešus gadus ilgām nesaskaņām ar Zviedriju iecēlusi jauno Baltkrievijas vēstnieku Stokholmā, tā izbeidzot diplomātiskas nesaskaņas, ko 2012.gadā izraisīja demokrātiski noskaņotu rotaļu lācīšu nomešana virs Baltkrievijas.

Rekomendē pārnest nodokļu slogu no zemo algu saņēmējiem uz citām nodokļu bāzēm

Nodokļu slogs zemo algu saņēmējiem Latvijā ir ticis samazināts, tomēr tas joprojām saglabājas augsts, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, norāda Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Apelācijas instances tiesa attaisno abus Krievijas pilsoņus un Lindermanu par incidentu Ādažu bāzē

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 23.maijā, attaisnojusi abus Krievijas pilsoņus, kā arī prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kuri bija apsūdzēti saistībā ar 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē.

RD neskata jautājumu par spēļu zāļu slēgšanu Rīgā, jo tas esot jārisina Saeimai

Rīgas dome ir noraidījusi opozīcijas deputāta Jura Juraša rosinājumu skatīt jautājumu par visu spēļu zāļu slēgšanu Rīgas pilsētā. Koalīcija balsojumā par jautājuma iekļaušanu atturējās, opozīcija balsoja par, bet viens deputāts atturējās.

Nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai, kas bīstama dzīvībai

No trešdienas, 23.maija, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 3,4-metilenedioksi-U-47700 un tās saturošiem izstrādājumiem.

Nebanku kreditētāju kopējais kredītportfelis pērn pieaudzis par 16%

Nebanku kredītdevēju kopējais kredītportfelis pagājušajā gadā pieaudzis par 16% salīdzinājumā ar 2016.gadu, sasniedzot 612,21 miljonu eiro, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2017.gadā.

Nopludināti latviešu valodas eksāmena – domraksta temati

Vidusskolā skolotāja nopludina latviešu valodas eksāmena domraksta tematus, ir sākts kriminālprocess, vēsta Valsts policijā.

No jūlija OIK fiksētā daļa elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%

No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Turcijā strauji pazeminās nacionālās valūtas vērtība

Turcijas nacionālā valūta lira nedēļas pirmajās dienās zaudējusi piecus procentus no tās vērtības pret Amerikas Savienoto Valstu dolāru. Politiskajā jomā Turcijā spēkā ir ārkārtas stāvoklis, un jūnijā gaidāmas ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā aprīlī palielinājies par 0,6%

Ražotāju cenu līmenis 2018.gada aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijas rūpniecībā palielinājies par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3%.

Gadu pirms Eiropas vēlēšanām par tās ieguvumiem pārliecināti 70% iedzīvotāju

Valsts dalība Eiropas Savienībā ir «laba lieta» – atbilstoši jaunākā Eiropas Parlamenta Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju.

Igaunijas prezidente apmeklē Ukrainas austrumus, kur pastiprinājusies karadarbība

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) devusies oficiālā vizītē uz Ukrainu, kur iecerētas tikšanās ar augstākajām ukraiņu amatpersonām un arī joprojām kara plosītā Donbasa reģiona apmeklējums.

Rosina arī privātajās augstskolās un koledžās noteikt aizliegumu studijām krievu valodā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.

Lauksaimnieki pieteikušies platību maksājumiem: saņemti 57 176 iesniegumi

Līdz šā gada 22.maijam Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā saņemti 57 176 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām. Platību maksājumiem vēl var pieteikties līdz 15.jūnijam, bet šajā gadījumā atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu.

Tallinā populārāki kļūst diennakts lielveikali

Tallinā pieprasījumu pēc diennakts pārtikas veikaliem ievērojis Somijas lielveikalu tīkls Prisma, kam Igaunijas galvaspilsētā drīzumā būšot trīs mazumtirdzniecības vietas, kuras strādās cauru diennakti un septiņas dienas nedēļā.

Ašeradens: KP un SPRK apvienošana ir īstenojama; tas jāpaveic nākamajai valdībai

Konkurences padomes un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apvienošana ir īstenojama un tas jāpaveic nākamajai valdībai, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pieaug to uzņēmumu skaits, kuru darbinieki šķiro atkritumus

Noslēgusies AS Latvijas Zaļais punkts, biroja preču tirgotāja SIA Officeday Latvia un SIA Fazer Latvija kopīgā bateriju vākšanas kampaņa. Kampaņas astoņos mēnešos vairāk nekā 100 uzņēmumu savāca 1 104 kg izlietoto bateriju.

AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonu eiro

Latvijas Pārvades sistēmas operators AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonus eiro, no kuriem 29,8 miljoni ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

ASV atteiksies no banku kontroles noteikumiem, kas ieviesti dižķibeles laikā

Amerikas Savienotajam Valstīm tiecoties mīkstināt banku paškontroles un uzraudzības noteikumus, kas tika ieviesti globālās finanšu krīzes iespaidā, ASV Kongress atbalstījis stingro prasību mīkstināšanu.

Biržu indeksi krītas ASV un pieaug Eiropā, naftas cenas sarūk Ņujorkā un kāpj Londonā

ASV biržu indeksi otrdien, 22.maijā, kritušies, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa piezīmēm par tirdzniecību un ģeopolitiku.

Jaunākie komentāri