bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

10 populārākās vietas visā pasaulē, kuras ir aizliegtas apmeklētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ja tu domā, ka visa pasaule ir uz tavas delnas, tad šī informācija tevi noteikti sarūgtinās.

Kā izrādās, pasaulē ir pietiekami daudz slepenu vietu, kurās netiek ielaists tikpat kā neviens cilvēks, neatkarīgi no viņa naudas daudzuma vai sabiedriskā stāvokļa.

Taču, pateicoties internetam, tu tomēr vari par šādām vietām uzzināt!

10. Bohemiāņu birzs

Šī vieta atgādina kulta trilleri ar gluži tādu pašu nosaukumu. Bohemiāņu birzs ir aptuveni 11 kvadrātkilometru liela, neapdzīvota platība Monterio, Kalifornijas štatā. Zeme pieder privātam mākslas cienītāju klubam, kas pārsteidzošā kārtā zināms kā Bohemiāņu klubs. Katru vasaru šis klubs rīko divu nedēļu ilgu nometni pasaules ietekmīgākajiem vīriem. Tas viss izskatās visnotaļ dīvaini.

9. Vatikāna slepenais arhīvs

Tā nav parasta sena bibliotēka, bet gan Vatikāna bibliotēka. Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam. Ja kādam nepieciešama Vatikānā glabātajās grāmatās esošā informācija, grāmatas manuskriptu iespējams saņemt elektroniskā veidā.

8. Lesko alas

Francijas dienvidrietumos atrodas Lesko alas, kurās atklāti aptuveni 17 500 gadus seni paleolīta laikmeta alu zīmējumi. Lai gan alas kādreiz bija atvērtas publiskai apskatei, tās tagad ir slēgtas, lai mākslas darbs saglabātos tā oriģinālajā stāvoklī.

7. Paingepa

Šī vieta zināma kā Austrālijas 51. zona (slepens militārais poligons). Tā atrodas Austrālijas centrālajā daļā un par šo objektu atbild valdība un Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP). Šī ir vienīga teritorija Austrālijā, kuras gaisa telpu aizliegts pārlidot. Zināms, ka tā tiek izmantota kā novērošanas stacija, lai gan nav skaidrs, kas īsti no tās tiek novērots. Lēsts, ka Paingepā tiek izmēģināti karadarbībai pielāgoti droni.

6. Maskavas metro-2

Metro-2 ir slepena pazemes tuneļu sistēma, kas darbojas paralēli pilsētas publiski pieejamajam metro. Tuneļu sistēma tika izbūvēta Staļina laikā un tai Valsts drošības komiteja (VDK) piešķīra šifrēto nosaukumu D-6. Kad Krievijas Federācija tika izprašņāta par šo pazemes sistēmu, Federālais drošības dienests nedz noliedza, nedz apstiprināja tā esamību.

Lēsts, ka apakšzemes sistēmai ir sava metro līnija, kas tiek izmantota, lai no Kremļa nokļūtu Federālā drošības dienesta telpās, valdības lidlaukā un pazemes pilsētiņā Ramenki.

5. 39. istaba

39. istaba atrodas Ziemeļkorejā un tā zināma arī kā 39. birojs. Tā ir slepena organizācija, kuras vienīgais mērķis ir rast veidu, kā Kimam Čenunam sagādāt ārvalstu valūtu. Tā dibināta 1970. gados. Lai gan par šo organizāciju pieejamā informācija ir visai skopa, zināms, ka tai pieder 20 konti Šveices un Ķīnas bankās, kas izveidoti naudas atmazgāšanai un citām nelegālām transakcijām.

Ziņots, ka šī organizācija ir atbildīga par narkotiku kontrabandu un nelegālu ieroču tirdzniecību. 39. istabas paspārnē darbojas 130 uzņēmumi, kurus pārvalda Kims Čenuns.

4. Mežgorje

Ziņots, ka Mežgorje ir Krievijas slepenā kodolraķešu izmēģinājumu bāze. Pilsētiņā ir izvietoti divi bataljoni, kas liedz tajā iekļūt negaidītiem viesiem. Bāzē atrodas automātiskās ballistiskās raķetes, kuras tiek automātiski aktivizētas kodoluzbrukuma gadījumā ar seismisko, gaismas un spiediena sensoru palīdzību.

3. Disneja klubs 33

Tas atrodas Disnejlendā, Floridas štatā – lai arī ieeja šajā ekskluzīvajās telpās izskatās neapsargāta, tā tāda ir. Iekļūšana biedru kluba telpās nav vienkāršā – klubā nav ļauts ierasties parastajiem ļaudīm. Zināms, ka kluba biedru sarakstā ir ASV prezidenti, biznesmeņi un aktieri.

2. 51. zona

Šis ir viens no sliktāk glabātajiem noslēpumiem ASV vēsturē. 51. zona ir militāra bāze, kas atrodas Nevadā. Bāzes centrā atrodas liels militārajām vajadzībām izmantojams lidlauks. Zinātāji apgalvo, ka šajā bāzē notiek dažādu eksperimentālu gaisa ieroču un lidaparātu izmēģināšana. Dīvainākais ir tas, ka ASV valdība noliedz šīs bāzes pastāvēšanu, tādējādi popularizējot sazvērestības teorijas, ka bāze izmantota NLO izpētei.

1. Google datu centrs

Šis centrs ir tikpat spēcīgi apsargāts kā 51. zona, Google datu centra atrašanās vieta ir labi glabāts noslēpums, un tajā tiek apstrādāti vairāki triljoni mūsu datu.

Avots: anonews.co


Pievienot komentāru

  1. Sv. Pēteris teica:

    Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam.

    +1 0 -1 0

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.

LPS: pašvaldībām pašām jāorganizē darba kārtība

Latvijas Pašvaldību savienības Valdes sēdē pēc pašvaldību lūguma izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli, kurā pašvaldības tiek aicinātas pārskatīt savus nolikumus un neierobežot ne debašu ilgumu, ne deputātu jautājumu skaitu.

Pansionātā Rauda tiesībsargs konstatē virkni normatīvo aktu pārkāpumu

Vairākkārt apmeklējot Engures novada domes pansionātu Rauda, Tiesībsarga biroja pārstāvji konstatējuši virkni pārkāpumu, kas ir pretrunā ne tikai ar normatīvajiem aktiem, bet arī pārkāpj cilvēktiesības.

Slovākijas prezidents noraida jauno valdību

Slovākijā turpinoties politiskam saspīlējumam, tās valsts prezidents Andrejs Kiska ir noraidījis viņam piedāvāto jauno valdības sastāvu, uzskatot, ka tas var būt nepiemērots tam, lai objektīvi uzraudzītu pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavību.

Rīgas vides aizsardzības fonds plāno īstenot vairākus projektus, tērējot 824 736 eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē deputāti apstiprināja Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojuma programmu 2018.gada pirmās kārtas projektiem. Kopējā summa pirmās kārtas projektiem plānota 824 736 eiro apmērā.

Rinkēvičs: ES jāstrādā pie regulējuma, lai ar sociālajiem tīkliem nevarētu manipulēt

Eiropas Savienībai ir jāreaģē uz Facebook datu skandālu un jāstrādā pie stingra Eiropas regulējuma, lai ar sociālo tīklu palīdzību nevarētu manipulēt ar cilvēkiem,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas valsts ceļu peļņa pērn pieaugusi par 8,6%

VAS Latvijas valsts ceļi apgrozījums pērn pēc provizoriskiem datiem sasniedzis 14,529 miljonus eiro, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet peļņa pieaugusi par 8,6% – līdz 59 485 eiro, liecina LVC publiskotais starpperiodu finanšu pārskats.

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.