bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.11.2017 | Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris

10 populārākās vietas visā pasaulē, kuras ir aizliegtas apmeklētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ja tu domā, ka visa pasaule ir uz tavas delnas, tad šī informācija tevi noteikti sarūgtinās.

Kā izrādās, pasaulē ir pietiekami daudz slepenu vietu, kurās netiek ielaists tikpat kā neviens cilvēks, neatkarīgi no viņa naudas daudzuma vai sabiedriskā stāvokļa.

Taču, pateicoties internetam, tu tomēr vari par šādām vietām uzzināt!

10. Bohemiāņu birzs

Šī vieta atgādina kulta trilleri ar gluži tādu pašu nosaukumu. Bohemiāņu birzs ir aptuveni 11 kvadrātkilometru liela, neapdzīvota platība Monterio, Kalifornijas štatā. Zeme pieder privātam mākslas cienītāju klubam, kas pārsteidzošā kārtā zināms kā Bohemiāņu klubs. Katru vasaru šis klubs rīko divu nedēļu ilgu nometni pasaules ietekmīgākajiem vīriem. Tas viss izskatās visnotaļ dīvaini.

9. Vatikāna slepenais arhīvs

Tā nav parasta sena bibliotēka, bet gan Vatikāna bibliotēka. Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam. Ja kādam nepieciešama Vatikānā glabātajās grāmatās esošā informācija, grāmatas manuskriptu iespējams saņemt elektroniskā veidā.

8. Lesko alas

Francijas dienvidrietumos atrodas Lesko alas, kurās atklāti aptuveni 17 500 gadus seni paleolīta laikmeta alu zīmējumi. Lai gan alas kādreiz bija atvērtas publiskai apskatei, tās tagad ir slēgtas, lai mākslas darbs saglabātos tā oriģinālajā stāvoklī.

7. Paingepa

Šī vieta zināma kā Austrālijas 51. zona (slepens militārais poligons). Tā atrodas Austrālijas centrālajā daļā un par šo objektu atbild valdība un Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP). Šī ir vienīga teritorija Austrālijā, kuras gaisa telpu aizliegts pārlidot. Zināms, ka tā tiek izmantota kā novērošanas stacija, lai gan nav skaidrs, kas īsti no tās tiek novērots. Lēsts, ka Paingepā tiek izmēģināti karadarbībai pielāgoti droni.

6. Maskavas metro-2

Metro-2 ir slepena pazemes tuneļu sistēma, kas darbojas paralēli pilsētas publiski pieejamajam metro. Tuneļu sistēma tika izbūvēta Staļina laikā un tai Valsts drošības komiteja (VDK) piešķīra šifrēto nosaukumu D-6. Kad Krievijas Federācija tika izprašņāta par šo pazemes sistēmu, Federālais drošības dienests nedz noliedza, nedz apstiprināja tā esamību.

Lēsts, ka apakšzemes sistēmai ir sava metro līnija, kas tiek izmantota, lai no Kremļa nokļūtu Federālā drošības dienesta telpās, valdības lidlaukā un pazemes pilsētiņā Ramenki.

5. 39. istaba

39. istaba atrodas Ziemeļkorejā un tā zināma arī kā 39. birojs. Tā ir slepena organizācija, kuras vienīgais mērķis ir rast veidu, kā Kimam Čenunam sagādāt ārvalstu valūtu. Tā dibināta 1970. gados. Lai gan par šo organizāciju pieejamā informācija ir visai skopa, zināms, ka tai pieder 20 konti Šveices un Ķīnas bankās, kas izveidoti naudas atmazgāšanai un citām nelegālām transakcijām.

Ziņots, ka šī organizācija ir atbildīga par narkotiku kontrabandu un nelegālu ieroču tirdzniecību. 39. istabas paspārnē darbojas 130 uzņēmumi, kurus pārvalda Kims Čenuns.

4. Mežgorje

Ziņots, ka Mežgorje ir Krievijas slepenā kodolraķešu izmēģinājumu bāze. Pilsētiņā ir izvietoti divi bataljoni, kas liedz tajā iekļūt negaidītiem viesiem. Bāzē atrodas automātiskās ballistiskās raķetes, kuras tiek automātiski aktivizētas kodoluzbrukuma gadījumā ar seismisko, gaismas un spiediena sensoru palīdzību.

3. Disneja klubs 33

Tas atrodas Disnejlendā, Floridas štatā – lai arī ieeja šajā ekskluzīvajās telpās izskatās neapsargāta, tā tāda ir. Iekļūšana biedru kluba telpās nav vienkāršā – klubā nav ļauts ierasties parastajiem ļaudīm. Zināms, ka kluba biedru sarakstā ir ASV prezidenti, biznesmeņi un aktieri.

2. 51. zona

Šis ir viens no sliktāk glabātajiem noslēpumiem ASV vēsturē. 51. zona ir militāra bāze, kas atrodas Nevadā. Bāzes centrā atrodas liels militārajām vajadzībām izmantojams lidlauks. Zinātāji apgalvo, ka šajā bāzē notiek dažādu eksperimentālu gaisa ieroču un lidaparātu izmēģināšana. Dīvainākais ir tas, ka ASV valdība noliedz šīs bāzes pastāvēšanu, tādējādi popularizējot sazvērestības teorijas, ka bāze izmantota NLO izpētei.

1. Google datu centrs

Šis centrs ir tikpat spēcīgi apsargāts kā 51. zona, Google datu centra atrašanās vieta ir labi glabāts noslēpums, un tajā tiek apstrādāti vairāki triljoni mūsu datu.

Avots: anonews.co


Pievienot komentāru

  1. Sv. Pēteris teica:

    Tikai pāris svētajiem ir ļauta pieeja pāvestam piederošajam arhīvam.

    +1 0 -1 0

Turcijā žurnālistam cietumsods par Twitter ierakstu

Tiesa Turcijā žurnālistam no opozīcijas laikraksta piespriesti trīs gadi cietumā par teroristiskas propagandas izplatīšanu saistībā ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter, kas uz brīdi bijis internetā.

Latvijas pilsonībā uzņem vēl 60 personas

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 21.novembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 personas, tajā skaitā divus nepilngadīgos, kuri naturalizējušies kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Apšauba Ogres novada domes ieceri ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē

Latvijas valsts ceļi apšauba Ogres novada domes ieceri citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, norāda LVC pārstāve Anna Kononova.

Pētījums: Latvijā nodokļi uzņēmumiem - pievilcīgākie Baltijas valstīs

Latvijā nodokļu sistēma ir pievilcīgākā Baltijas valstu vidū, bet kopumā 190 pasaules valstu vidū tā ir 13.pievilcīgākā, liecina jaunākais Pasaules Bankas un audita kompānijas PricewaterhouseCoopers ziņojums par nodokļu sistēmām pasaulē. Igaunija reitingā Paying Taxes 2018 ierindojas 14.vietā, bet Lietuva - 18.vietā.

Būvniecībā varēs izmantot EEZ valstu standartiem atbilstošu stiegrojuma tēraudu

Ministru kabinets otrdien, 21.novembra sēdē, apstiprināja grozījumus būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtībā, ar kuriem turpmāk Latvijā būvdarbos tiek atļauts izmantot tādu stiegrojuma tēraudu, kurš ir ieguvis atbilstības novērtējumu ikvienam Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu standartam, kā arī atbilst noteikumos izvirzītajām minimālajām prasībām.

Decembrī uz «oligarhu lietas» izmeklēšanu aicinās Šķēli, Dūklavu un Ameriku

Decembrī uz «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi aicināts ekspolitiķis Andris Šķēle, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Lai samazinātu OIK izmaksas, mazina atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām

Valdība, otrdien, 21.novembra sēdē, nolēma par 75% samazināt atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām, nodrošinot elektroenerģijas obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanu gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām.

Militāro karjeru sāks vairāk nekā 30 profesionālajā dienestā pieņemto karavīru

Vairāk nekā 30 karavīru, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, trešdien, 22.novembrī, sāks dienestu bruņotajos spēkos, vispirms apgūstot profesijas pamatiemaņas Kājnieku skolā Alūksnē.

FM: Nodokļu reforma nodrošinās atvieglojumus ziedojumiem

Nākamgad spēkā stāsies vērienīga nodokļu reforma, kuras ietvaros tostarp tiks īpaši atbalstīti tie uzņēmumi, kuri labprāt ziedo līdzekļus sabiedriskā labuma organizācijām, pauž Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Latvija 35.vietā pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā

Latvija šogad sasniegusi 35.vietu pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomas attīstībā, liecina publiskotais jaunākais ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības pētījums.

Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināts Aivars Lapiņš

Valdība otrdien, 21.novembri, Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā pārcēla bijušo Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Aivaru Lapiņu, informē ministrijā.

Lietuvā atrod miljona vērtu hašišu, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju

Lietuvas policisti, pārbaudot kādu vieglo automašīnu, atraduši 100 kilogramus hašiša ar «melnā tirgus» vērtību ap miljonu eiro, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju, paziņojusi Lietuvas policija.

Zibmaksājumu infrastruktūra ieviesta Eiropas mērogā

Otrdien, 21.novembrī, zibmaksājumu infrastruktūra tiek ieviesta Eiropas mērogā, darbību sākot Eiropas banku dibinātā uzņēmuma EBA Clearing ātro maksājumu sistēmai RT1. Eiropas līmeņa risinājums ir saslēgts ar Latvijas Bankas Latvijā 2017.augustā ieviesto zibmaksājumu infrastruktūru.

Konstatē atšķirības Latvijā un citās valstīs pieejamos ārvalstu izcelsmes produktos

Atšķirības starp Latvijā pieejamiem ārvalstu izcelsmes pārtikas produktiem un citās valstīs iegādātiem pārtikas produktiem ir, taču tās nav būtiskas, secina Pārtikas un veterinārā dienesta, salīdzinot pārtikas produktu marķējumus un laboratoriski pārbaudot to sastāvu.

Igaunijā valdošā Centra partija izslēdz 31 deputātu par startēšanu no cita saraksta

Centra partija, kuras rokās pašlaik ir gan Igaunijas valdības, gan Tallinas domes groži, pieņēmusi apakšnodaļu priekšlikums par biedriem, kuri 2017.gada pašvaldību vēlēšanās startējuši no atsevišķa saraksta, un izslēgusi no politiskā spēka rindām 31 šādu biedru.

Pārtrauc grupējuma darbību, kas valstij nodarījis zaudējumus 7 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde, veicot 34 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot divas personas, šī gada novembrī apturēja noziedzīga grupējuma darbību.

BVKB šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas

Būvniecības valsts kontroles birojs šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, vēst biroja pārstāvji.

Biržu indeksi kāpj, naftas cenas krītas

Biržu indeksi Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā pirmdien, 21.novembrī, kāpa, bet eiro kritās, valdot bažām par politisko krīzi Vācijā. Spēcīgi rezultāti Volstrītā palīdzējuši stiprināt arī biržu rezultātus Eiropā. Tikmēr eiro vērtība pret dolāru jūtami saruka, un daži analītiķi prognozē turpmāku kritumu.

Reaģējot uz e-tirdzniecības izaugsmi, Omniva steidz Baltijā izvērst pakomātu tīklu

Igaunijas valsts pasta uzņēmums Eesti Post, kas darbojas ar zīmolu Omniva, pavēstījis, ka paplašinās savu pasta paciņu skapīšu tīklu Baltijā un līdz Ziemassvētkiem paplašinās 100 esošos pakomātus.

Zariņš: Deputāti, balsojot par budžetu bez grozījumiem, pārkāps tautai doto zvērestu

Nav pieļaujams, ka Saeimas koalīcija iet Ministru kabineta pavadā un neievēro likumus budžeta pieņemšanas procesā, norāda Saeimas deputāts Ivars Zariņš, piebilstot, ka deputātiem, balsojot par budžetu bez grozījumiem, nāksies pārkāpt Latvijas tautai doto zvērestu.

Eiropā joprojām jāskaidro, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības

Diemžēl arī Eiropas Savienībā joprojām nākas skaidrot, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības, Briselē notiekošajā ikgadējā konferencē Sieviešu tiesības trauksmainajos laikos atzīst ES Pamattiesību aģentūras direktors Maikls O'Flahertijs.

Pabriks: Valsts intereses ir jātur augstāk par partiju interesēm

Latvija nedrīkst atļauties iestigt provinciālismā, un tās interesēs ir saglabāt Eiropas un NATO vērtību kursu. Situācijā, kad centriski un eiropeiski orientēto partiju skaits ir liels, to izdarīt paliek aizvien grūtāk, jo notiek politiskā fragmentācija, kurā galvenais pašmērķis ir 5% vēlēšanu barjeras pārvarēšana, nevis Latvijas izaugsme un attīstība, pauž Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uber un Volvo vienojas par 24 000 pašgājēju automašīnu iegādi

Amerikāņu neformālo taksometru pakalpojumu platformas uzturētājs Uber ir vienojies ar ķīniešu uzņēmējiem piederošo autoražotāju Volvo par 24 000 tādu automašīnu iegādi, kuras sevi vada pašas.

SEB: Vidējais uzkrājums pensiju 2. līmenī vienam dalībniekam pieaudzis par 18%

Ekonomiskās situācijas uzlabošanās, algu pieaugums, kā arī investīcijas stratēģijas pareiza izvēle palīdzējuši šī gada desmit mēnešos kāpināt SEB pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku kapitālu par 97 miljoniem eiro.

Vācijā izjūk ilgstošas koalīcijas sarunas

Vācijas federālajā parlamentā septembrī iekļuvušās politiskās partijas joprojām nespēj vienoties par koalīcijas un vairākuma valdības izveidi, bet Vācijas kanclere Angela Merkele norādījusi, ka labākas par mazākuma valdību būtu jaunas vēlēšanas.