bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.03.2018 | Vārda dienas: Ilona, Adelīna

Praktiski padomi finanšu plānošanā, lai Jaunais gads nebūtu jāsagaida tukšām kabatām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU Svētdien jau ceturtā Advente un nemaz vairs aiz kalniem nav gada skaistākie svētki – Ziemassvētki. Gaišāko un ģimeniskāko svētku tuvošanās ik gadu raisa pārdomas, kam un ko dāvināt, bet vēl, iespējams, būtiskāks jautājums ir, cik daudz nepieciešams līdzekļu, lai visam pietiktu?

Lai pirmssvētku laiks nebūtu sevišķi trauksmains gan dāvanu izvēlē, gan citu svētku atribūtu iegādē, svētkiem ieteicams gatavoties savlaicīgi. Finanšu izglītības platformas aiznemiesatbildigi.lv speciālisti izstrādājuši vairākus praktiskus padomus, kā iegādāties visu kāroto un plānoto uz svētkiem, vienlaikus nepārtērējoties un Jaunajā gadā nepaliekot ar «tukšām kabatām».

Ietaupiet savlaicīgi un gudri

Vēlams laikus sākt taupīt naudu pirms Ziemassvētkiem – vismaz pāris nedēļas, ideālā variantā mēnesi. No saviem ikmēneša ienākumiem atņemiet summu, kas būs jāveltī obligātiem tēriņiem – komunālajiem maksājumiem, degvielai vai sabiedriskajam transportam, hipotekārā kredīta maksājumiem, maksai par TV, internetu, studijām u.c. Sadaliet atlikušo summu četrās vienādās daļās, tādējādi izrēķinot summu, ko varat iztērēt citām vajadzībām katru nedēļu, ja līdz svētkiem ir mēnesis. Ik nedēļu atlieciet aptuveni 20% no vienas nedēļas budžeta, un tuvojoties svētkiem jums būs neliels ietaupījums.

Mūsdienās ir daudz dažādu finanšu plānošanas rīku un viedtālruņu aplikāciju, kas palīdz ikdienā sekot līdzi savai finanšu veselībai un veikt izdevīgus pirkumus, kā, piemēram, Money Lover, Our Groceries Shoping List un ShopSavy Barcode Scanner. Taču, ja neesat drošs par savām taupīšanas spējām un gribasspēku, varat izveidot debetu krājkontā, kurā uzkrājumi veidosies automātiski, atkarībā no iestatītās summas un biežuma.

Sastādiet pirkumu sarakstu

Izveidojiet sarakstu, ietverot tajā visas dāvanas, pārtiku un sadzīves lietas, kas būs nepieciešamas svētkos, kritiski izvērtējot katras uzskaitītās mantas patieso vajadzību, un stingri pieturieties pie šī saraksta. Iepērkoties pēc saraksta, izmantojiet priekšrocības, ko sniedz aktuālās izpārdošanas, tīmekļa kuponu kodi, lielveikalu lojalitātes karšu priekšrocības u.c., lai maksimāli ietaupītu.

Taču, taupot, arī nedrīkst pārspīlēt vai pārlieku aizrauties. Noteikti pievērsiet uzmanību produktu derīguma termiņam un to, vai prece nevar kaitēt veselībai un drošībai. Veicot pirkumus, rūpīgi izvērtējiet, vai prece tiešām ir nepieciešama vai to vienkārši «nevar nepirkt par tādu cenu».

Nosakiet budžetu Ziemassvētku tēriņiem

Nosakiet konkrētu naudas limitu Ziemassvētku pirkumiem, paredzot maksimāli visus iespējamos tēriņus, atbilstoši naudas summai, ko šogad varat atļauties iztērēt dāvanām, svētku galdam, kā arī neaizmirstiet ieplānot naudu arī neparedzētām situācijām, kuras var potenciāli radīt izmaksas ziemas mēnešos (auto remonts, ziemas auto riepas apkures sistēmu tehniskā apkope utt.).

Vēlams arī reizi nedēļā internetbankā pārliecinies par savu karšu kontu stāvokli. Tādā veidā būs iespējams kontrolēt savus tēriņus, salīdzinot atlikušo summu un laiku, kas atlicis līdz Ziemassvētkiem. Tāpēc, lai nepietrūktu līdzekļu svinību galdam, būs iespēja laikus «piebremzēt» tēriņus.

Izmantojiet iespēju kārotās dāvanas nopirkt savlaicīgi un nereti par izdevīgākām cenām nekā pēdējās pirmssvētku dienās. Savlaicīgi sarūpējot dāvanas, iespējams salīdzināt to cenas un atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ja tādu atradāt ārvalstu vai vietējā internetveikalā, pirms norēķināties ar karti, pārliecinieties, vai pārdevējs ir uzticams, kādā termiņā pasūtījums tiks izpildīts, kā arī, vai piegādes maksa nepadara preci dārgāku, par vietējā tirgū piedāvātām alternatīvām. Atcerieties, ka mazie nieciņi Ziemassvētku zeķu piepildīšanai vai materiāli dāvanu iesaiņošanai var izrādīties diezgan dārgi, tādēļ, ja iespējams, dodiet priekšroku pašdarinātām lietām, kas ne tikai neiztukšo maciņu, bet arī sagādā emocionālo gandarījumu gan jums kā dāvinātājam, gan dāvanas saņēmējam.

Prātīgi un piesardzīgi izmantojiet kredītu piedāvājumus

Ja iecerētā dāvana naudas izteiksmē ir vērtīgāka un tās iegādei ir nepieciešami papildu līdzekļi, svarīgi izvērtēt, lai aizņēmuma summas atdošana neapgrūtinātu jaunajā gadā. Nepieciešamības gadījumā ieteicams konsultēties ar jūsu finanšu iestādes konsultantu par piemērotāko aizņēmuma veidu – kartes kredītlimita izmantošanu vai patēriņa kredītu un tā optimālāko apjomu, lai kredīts nekļūtu par nastu. Svarīgi, lai kopējais ikmēneša kredīta maksājums nepārsniegtu 30% no ikmēneša ienākumiem. Atcerieties, ka, pērkot dāvanas, vienmēr vērtīgāk ir dāvināt nevis mantu, bet pieredzi, tāpēc, izvēloties dārgākas dāvanas, dodiet priekšroku lietām, kas veicina jēgpilnu laika pavadīšanu – ceļojumiem, interešu izglītības kursiem, aktīvai atpūtai un tamlīdzīgām nodarbēm.

Ref: 102.000.102. 14110


Pievienot komentāru

  1. Ieva teica:

    Ar pilnām kabatām svētkus sagaida tikai augšiņas….pārējie nevis svin ,bet cīnās par izdzīvošanu…

    +1 0 -1 0

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.