bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.06.2018 | Vārda dienas: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
LatviaLatvija

Programma: Zemes stundai veltīti pasākumi novados un pilsētās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSestdien, 29.martā, laikā no 20:30 līdz 21:30 visā pasaulē jau astoto reizi tiks svinēta Pasaules Dabas Fonda akcija Zemes stunda. Kā katru gadu iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundas svētkus sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus.

Zemes stundas 2014 centrālais notikums Latvijā ir Latvijas Universitātes jauktā kora Juventus un Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga Pavasara nakts koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncerta sākums plkst. 19:30. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs vai internetā.

Lai Zemes stundu pavadītu kopā, daudzos Latvijas novados tiek rīkoti Zemes stundas pasākumi. Piemēram, Tērvetes novadā iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties pie Augstkalnes pagasta pārvaldes ēkas, lai klausītos novada domes priekšsēdētājas Daces Reinikas uzrunu un kopā dotos latviskās rotaļās, informē akcijas rīkotāji.

Limbažos iedzīvotāji tiek gaidīti Baznīcas laukumā un Baumaņu Kārļa laukumā 1, kur notiks gan radošās darbnīcas, gan laukumu izgreznošana ar svecītēm un lukturiem. Klātesošos priecēs akustiskās mūzikas priekšnesumi un dažādi pārsteigumi.

Ķeguma tautas namā notiks sadziedāšanās klavieru un ģitāras pavadībā. Plānotas arī muzikālās spēles par un ap planētu Zeme.

Kuldīgā Zemes stundai veltīti pasākumi notiks visas dienas garumā. Plkst. 16:00 kuldīdznieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz 1905.gada parku, bet no plkst. 19:00 uz Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra pagalmu. Kuldīgā aktivitātes aicinās pasākuma apmeklētājus dzīvot videi draudzīgi ikdienā – «Domā un rīkojies, skatoties nākotnē!». Notiks radošas darbnīcas (Uzlādē alternatīvi!, Mājas putnu bērniem, Mana zaļā ziepīte), kā arī sarunas par Zemes stundas nozīmi vietējā un globālā mērogā.

Sagaidīt Zemes stundu cilvēki tiek aicināti arī uz Amatas novada Ieriķu dzirnavu dabas parku, – 72 km no Rīgas – kur atrodas Gaismas parks un notiks Zemes stundas sagaidīšanai veltīts pasākums.

Cēsīs mākslas telpā Mala uz kopā būšanu aicina Cēsu novada Jauniešu dome. Pasākumā ikviens varēs baudīt dzīvo mūziku un skautu maizes cepšanu pie ugunskura. Būs pieejama arī silta tēja un čili zupa.

Jelgavā plānots plašs pasākums. «Iesim rotaļās, dziedāsim dziesmas, no svecītēm veidosim pasākuma logo, vārīsim tēju, cepsim desiņas, notiks viktorīna Videi draudzīga rīcība, kā arī būs iespēja uzrakstīt savu apņemšanos Mana zaļā apņemšanās Jelgavai», stāsta pasākuma organizators Uģis Kūms.

Salas novadā Zemes stundai veltīts pasākums notiks pie Salas kultūras nama, kurā Salas novada Jauniešu dome organizēs Zemes stundas orientēšanās skrējienu, kā arī Zemes stundas svinēšanu pie ugunskura.

Baltinavā pie kultūras nama no 20:15 notiks Zemes stundas iedvesmotas komandu nakts spēles.

Dobeles jauniešu dome aicina uz Zemes stundai veltītu pasākumu vēsturiskajā Tirgus laukumā, Dobelē.

Zemes stundas akcijā šogad piedalīsies – Rīga, Auces novads, Baltinavas novads, Balvu novads, Carnikavas novads, Dobeles novads, Gulbenes novads, Jaunpiebalgas novads, Jelgava, Jūrmala, Kandavas novads, Krimuldas novads, Kuldīgas novads. Ķeguma novads, Lielvārdes novads, Liepāja, Lubānas novads, Ludzas novads, Ogres novads, Ozolnieku novads, Rojas novads, Rundāles novads, Salacgrīvas novads, Salas novads, Salaspils novads, Saulkrasti novads, Siguldas novads, Skrīveru novads, Tērvetes novads, Valkas novads, Valmiera, Varakļānu novads, Vārkavas novads un Vecumnieku novads

Pasaules Dabas Fonds atgādina, ka Zemes stunda nav elektroenerģijas taupīšana vienas stundas ietvaros, bet iedzīvotāju informēšana, ka klimata pārmaiņas notiek un ikviens ir atbildīgs par to. Katru dienu, katru stundu, ikvienam ir iespēja rīkoties atbildīgāk pret vidi, saudzēt resursus un rūpēties par vides ilgtspēju.

Zemes stundas akcijā brīvi var piedalīties ikviens iedzīvotājs un uzņēmums. Uzņēmumi un organizācijas dalību akcijai Zemes stunda 2014 aicināti pieteikt, rakstot uz e-pastu – info@pdf.lv.

102.000.102.7003


Pievienot komentāru

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Atbalsta Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu. Grozījumi nosaka nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Jaunzēlandes premjerministrei piedzimst meitiņa

Jaunzēlandiešu politiķe Džesinda Ārderna kļuvusi pār māti, atrodoties premjerministres amatā, kas tālajā Okeānijas valstī ir augstākā pozīcija pēc Jaunzēlandes formālās vadītājas, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II. Sociāldemokrātiski un progresīvi noskaņotā politiķe gan nav pirmā premjerministre, kura dzemdējusi, būdama tik augstā amatā.

Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Ungārija par palīdzību migrantiem paredz cietumsodu

Ungārijas Nacionālā Asambleja pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu nelegāliem imigrantiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Saeima atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Latvijā IKT speciālistu skaits ir krietni zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa

Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu skaits veido vien 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa jeb 3,7%. No visām ES dalībvalstīm vēl mazāk nekā Latvijā IKT speciālistu ir tikai Rumānijā un Grieķijā.

Čakša apgalvo, ka Lietuvas izmeklētājus pamatā informējusi par Latvijas pieredzi

Latvijas veselības ministre Anda Čakša Lietuvas dienestus, kuri sākuši lietu par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā, pamatā informējusi par Latvijas pieredzi un regulējumu asins plazmas savākšanā.

Igaunijā vēlas ražot mīnas un granātas

Igaunijas parlaments jūnijā pieņēmis jaunus noteikumus par militāro ieroču un munīcijas ražošanu valstī, kas papumidinājis igauņu uzņēmumu Eesti Arsenal nākt klajā ar ieceri būvēt rūpnīcu, kur tiktu ražotas mīnas, granātas un citas kara sprāgstvielas.

LLKC: Ražas dārzkopībā – cerības un realitāte

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Saskaņa vērsīsies Satversmes tiesā, lai nepieļautu pāreju uz mācībām latviešu valodā

«Kāpēc reforma ir nerealizējama? Tādēļ, ka skolas nav gatavas kardinālām izmaiņām vienlaicīgi ar desmitiem citu reformu, kas satricinājušas visu vispārējās izglītības sistēmu valstī. Reformas ieviešana neizbēgami samazinās izglītības kvalitāti, ko mēs arī pierādīsim Satversmes tiesā.»

Laikapstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Laika posmā no 20.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 102 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Uz eksāmenu laiku valstī izslēdz internetu – Alžīrijas pieeja

Lai nepieļautu špikošanu un krāpšanos vidusskolas eksāmenu laikā, Ziemeļāfrikas valsts Alžīrija ir nolēmusi izslēgt internetu visā tās teritorijā.

Kaimiņš un Tamužs nav atzīti par aizdomās turētajiem; visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos.

Spirta ražošana Latvijā četros mēnešos samazinājusies par 13,4%

Latvijā saražotā spirta apmērs šogad pirmajos četros mēnešos samazinājies par 13,4%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jaunākie komentāri