bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 24.11.2017 | Vārda dienas: Velta, Velda
LatviaLatvija

Mediķe: Es vairs negribu pacietīgi skaidrot raudošam bērnam, ka mammai ir jāstrādā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Veselības ministrijas īstenotā radioloģisko izmeklējumu tarifu samazināšana no 1.aprīļa jau radījusi pirmās negatīvās sekas – lai izvairītos no būtiskas atalgojuma samazināšanās, radiologi un radiologu asistenti masveidā pārtrauc valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu, informē MFD Veselības grupa.

Kā rezultātā iedzīvotājiem būtiski samazināsies valsts apmaksāto radioloģijas izmeklējumu pieejamība un pašiem biežāk būs jāsedz izmeklējumu izmaksas, norāda Veselības grupa. «Ilgtermiņā tas novedīs pie Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pasliktināšanās, jo palielināsies rindas un izmeklējumi ierobežotās iedzīvotāju maksātspējas dēļ netiks veikti savlaicīgi.»

MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja Natālija Točiļenko skaidro kopēju situāciju: «Situācija šobrīd ir tāda, ka 90% radiologu un radiologu asistentu mums jau ir uzrakstījuši iesniegumus vai mutiski informējuši, ka nevarēs sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus par samazināto tarifu, ko ir noteikusi Veselības ministrija. Būtībā vienīgie nozares darbinieki, kas nolēmuši turpināt strādāt, neskatoties ne uz ko, ir mediķi pirmspensijas vecumā,» atzīmē Točiļenko.

Jaunos radioloģijas speciālistus noturēt sniegt pakalpojumus par valsts noteikto tarifu nav iespējams, viņa publiski atzīst.

«Lielbritānijā, Vācijā vai mums tuvajās ziemeļvalstīs viņi par to pašu darbu saņems vairākas reizes lielāku atalgojumu, kas ir atbilstošs speciālista iegūtajai izglītībai, kvalifikācijai un darba ieguldījumam. Jau pie iepriekšējā tarifa valsts apmaksātie radioloģijas pakalpojumi tika subsidēti, lai medicīnas darbiniekus vispār varētu noturēt veikt šo diagnostikas darbu. Acīmredzot tagad ir lūzis pēdējais vadzis un speciālisti tiešām vairs nespēj izdzīvot ar atalgojumu, ko tiem piedāvā jaunie tarifi,» norāda MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja.

MFD Veselības grupa ir atlasījuši vairākus izvilkumus no ārstu radiologu un radiologu asistentu vēstulēm, viena no tājām rakstīts: «Strādāt par atalgojumu, kas samazināts tik ievērojami, nav iespējams – katra datormogrāfijas izmeklējuma paraksts, arhīva analīze un komunikācija ar ārstējošo ārstu prasa ievērojami vairāk laika, nekā Veselības ministrijas funkcionāri var iedomāties. Valsts attieksme pret medicīnu ir apkaunojoša man kā ārstam. Apsveru iespēju pārcelties uz dzīvi un darbu Lielbritānijā – šobrīd esmu pārrunu procesā.»

Kopš 2009.gada radioloģijas izmeklējumu tarifi ir samazinājušies ļoti būtiski, atsevišķiem pakalpojumiem pat par 70%. Piemēram, 2009.gadā tarifs par tradicionālo galvas datortomogrāfijas izmeklējumu bija 110,19 eiro, kam sekoja nozīmīga tarifa samazināšana ekonomiskās krīzes ietekmē.

Tomēr vēl līdz šā gada 1.aprīlim tarifs bija 79,77 eiro, savukārt no 1.aprīļa tas ir samazināts līdz 34,62 eiro. Jaunais tarifs vairs nenosedz izmeklējumu pašizmaksu, un tāpēc prognozējams, ka samazināsies pakalpojuma pieejamība – gan tāpēc, ka par tik zemu atalgojumu radiologi vairs nevēlēsies veikt izmeklējumus, gan arī tāpēc, ka aparatūras iegāde un infrastruktūras uzturēšana radīs zaudējumus pakalpojuma sniedzējiem.

Latvijā šobrīd nav novērojama ekonomiskā krīze, bet atalgojums radioloģijas darbiniekiem par valsts apmaksāto izmeklējumu veikšanu iedzīvotājiem tiek samazināts, norāda MFD Veselības grupa.

Jāatzīmē, ka vēl kādā no atlasītajām vēstulēm, kāda darbiniece raksta, kā jaunie tarifi ir ietekmējuši viņas dzīvi: «Sakarā ar jaunajos tarifos paredzēto atalgojuma samazinājumu daru zināmu, ka darbu turpināt nevarēšu. Atalgojums jau tā nav liels, bet samazinājums rada situāciju, kad darbu turpināt nav iespējams.»

MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja atzīst, ka šobrīd saņem gan emocionālus, gan racionāli argumentētus iesniegumus no radiologiem par to, kāpēc viņi vairs nespēs strādāt par jauno tarifu. «Visi radiologi norāda, ka ministrijas paredzētais atalgojums jau līdz šim bija tik niecīgs, ka ārsti bija spiesti strādāt vairākās darbavietās, uzņemties virsstundas, kā arī regulāri strādāt naktīs un brīvdienās. Līdz ar to cieš viņu veselība, gan arī ģimenes dzīve. Ņemot vērā, ka Latvijas radioloģijas speciālisti ir pieprasīti arī citās Eiropas valstīs, daudzi apsver iespēju vai jau ved sarunas par pārcelšanos strādāt uz ārvalstīm.»

Kādā vēstulē pausts argumentēts un emocionāls viedoklis par medicīnas jomu kopumā: «Esmu trīs bērnu māte. Lai nodrošinātu iztiku ģimenei, esmu spiesta jau tagad strādāt sešās darbavietās. Strādāju naktīs, strādāju brīvdienās. Jau līdz šim radiologu trūkums un Latvijā strādājošo radiologu noslogojums bija katastrofāls. Situācija medicīnā un labu speciālistu trūkums ne tikai radioloģijā ir ļoti sāpīgs jautājums, par ko vēlreiz pārliecinājos, kad pirms nedēļas slimnīcā mira mana māte.»

Turpinot, trīs bērnu māte norāda: «Arī mēs, radiologi, esam cilvēki. Arī mēs gribam vairāk laika pavadīt ar ģimeni un brīvdienās atpūsties, nevis, pārcilvēcīgi koncentrējot visus spēkus, joņot no vienas iestādes uz otru no agra rīta līdz vēlam vakaram. Arī man gribas redzēt māmiņdienas koncertu  bērnudārzā un piedalīties skolas ekskursijā, nevis kārtējo reizi pacietīgi skaidrot raudošam bērnam, ka mammai ir jāstrādā, jo citādi nevarēsim samaksāt dzīvokļa īri, par pulciņiem nemaz nerunājot.»

Radiologi uzskata, ka ieguldītās pūles, iegūstot attiecīgu izglītību šajā nozarē, neatmaksājas, tāpēc vēl vienā vēstulē tiek teikts: «Lai iegūtu radiologa-diagnosta sertifikātu ir jāmācās seši gadi augstskolā un pēc tam vēl četri gadi rezidentūrā, kopā desmit gadi. Darbs ir fiziski smags, un ikdienā, veicot izmeklējumus, stundām ir jāstrādā piespiedu pozā. Tāpēc daudziem radiologiem tipiska problēma ir izteikta muguras deformācija, sāpes sprandā, plecos un rokās.

Arī mediķiem ir vajadzīgi mediķi: «Es regulāri apmeklēju fizioterapeitu un vingroju, lai varētu strādāt ar esošo slodzi. Lai neciestu veselība vai darba kvalitāte, nav iespējams vēl vairāk palielināt ne darba slodzi, ne arī intensitāti. Iepazīstoties ar jaunajos tarifos paredzēto algas samazinājumu, esmu spiests apdomāt citas darba iespējas.»

Ref: 225.000.103.726


Pievienot komentāru

 1. Laupīšana teica:

  Mediķi blefo- nabaga dakterīši.
  Kā tu to vari dabūt gatavu strādājot 6 darbavietās.
  Cik stundas tad tev ir uz vienu slodzi meļļi slaisti. Ja uz vienu otru aparatūru dienā var nopelnīt vismaz 300 un uz augšu tad kur paliek tā nauda un vēl mēnešiem jāgaida rindā.
  Publicējiet visas izmaksas kas saistītas ar izmeklējumiem.

  +1 0 -1 0

  • Laupīšana teica:

   Avot iedomājaties tikai kā būtu jāstrādā ceļu darbiniekam vai būvniekam 6 darbavietās es nerunāju par kantoru žurkām bet par reālā darba darītājiem.

   +1 0 -1 0

  • ? teica:

   Kāpēc ir rindas? – jo nav speciālistu, un visi pierakstās uz 3-4 vietam, aiziet uz vienu, bet no pārējam neatsaka vizīti. Paši veidojat šīs rindas.
   Un sūdzās ne jau vecākie ārsti, bet jaunie, kuriem ir mazi bērni, kuri tikko sākuši veidot ģimeni.
   ārsts atbild par cilvēka dzīvību.
   Un mēs visi redzam kādi ir ceļi Latvijā! :D

   +1 0 -1 0

  • Es teica:

   Jūs maldaties. 6 darbavietās ārsti strādā pa stundām, piem. vienā poliklinikā 1 pieņemšana, tad stundas pārtraukums (kāmēr aizbrauc līdz nākamai darbavietai), tad vēl viena pieņemsāna un ttt. Tad pārnāk mājās, visi mājinieki iet gulēt, bet radiologs apsēžas un apraksta attālināti kkādus citus izmeklējumus līdz vēlai naktij. Varat iedomāties, lai varētu taisīt US vēdera dobumam vai vairogdziedzerim jāmācās vismaz 7-8 gadi, tad rezidentūras laikā var sākt kkur piestrādāt. Un par vienu US izmeklējumu ārsts uz rokas saņem 1 eiro. Vai tas ir normāli? TPC ārsti skrien no vienas darba vietas un otru, nemaz nerunājot vispār par dežūrām un svētku dienām. Un tad jautājums – vai JUMS ir vajadzīgs tāds ārsts, kurš novests līdz bezgalam?

   +1 0 -1 0

  • jjj teica:

   Tavam gudrajam zinashanam – radiologam nemaksa par slodzi/stundam, bet gan paveiktajiem aprakstiem – gabaldarbs. Tapec vae stradat ntajas darba vietaas, visur aprakstot kadu noteiktu izmeklejumu skaitu.

   +1 0 -1 0

  • mjau teica:

   laupītāj, izklausās, ka tieši no grāvjrača skatpunkta skatāties. Cik jums darba un naudas un izglītības gadu prasījusi jūsu šī brīža darba vieta? Kāda ir psihiskā slodze, jo redz, gudri dixt nav malku cirst, ir arī darbi, kas neprasa tikai fizisku spēku- kā preču un vagonu krāmēšana. Atbildība, psihoemocionālā slodze ir atslēga arī.

   +1 0 -1 0

 2. Skumji teica:

  Par sešām darba vietām nav melots- tas nenozīmē, ka visās ir “slodze”- pēc darba slimnīcā ir poliklīnika, pa brīvdienām dežūras pa pusi Latvijas, tad vēl kāds no reģioniem sūta paralēli bildes…. un jā, radiologus GAIDA visur pasaulē- drīz mīļie varēsiet paši sevi izmeklēt un ārstēt!!!

  +1 0 -1 0

 3. Beta teica:

  Rakstā paustais ir īsta patiesība. Un radiologu kā arī radiologu asistentu daudzums Latvijā ir katastrofāli zems. Atalgojums domājat ir liels? Nē. Es neesmu radiologs bet esmu strādājusi ar šiem cilvēkiem dien dienā un zinu gan cik viņi pelna gan kādu smagu darbu viņi dara. Ja citi iet gulēt 9 vakarā lai možu garu celtos 6, tad radiologa vidējais gulētiešanas laiks ir ap 12. Un iekārtas… domājat ka tās ir lētas? vidēja USG ierīce maksā ap 80000 bet dator tomogrāfam un magnētiskai rezonansei pielieciet klāt pāris nulles. Privātajam ir jāņem kredīts un tas jānomaksā. Paskaitiet, pirms sakiet ka radiologi blefo…
  Savukārt medmāsas saņem minimālo algu 320 uz rokām. Tas jūsuprāt arī ir normāli?

  +1 0 -1 0

 4. Anonīms teica:

  Neviens veļu darbinieks nestrādātu par 5€ stundā un nesaņemot dubultu samaksu par virsstundām!

  +1 0 -1 0

 5. Anonīms teica:

  Mūsu valstī tikai ārst dieva vieta! Manipulē, jo cilvēku veselība daļēji atkarīga no viņiem tādā redzamā veidā. Daudz citu profesiju , kur strādā ļoti daudz , bet visu laiku mēdijos negaužas par zemo atalgojumu. Nedraudiet ar to braukšanu prom un kas tad jūs ārstēs. Tukšas vietas nemēdz būt. Nemaz jau jūs tur ta negaida..stupri daudz būs jāmācās un prasīs atbildību, ko šeit nevar paprasīt par nolaistu lažu.

  +1 0 -1 0

 6. Miko teica:

  Kamēr man būs par stundas darbu celtniekam, frizierim, elektriķim utt, jāmaksā tik daudz, ka man (vismaz ar valsts pacientiem) jāstrādā veselu dienu, lai to nopelnītu, neviens man neiestāstīs, ka ārsta alga ir par lielu!

  +1 0 -1 0

 7. Anonīms teica:

  Lai beidz dirst.pastāviet dakteri gaterī pie zāģa 12h dieņā par 230 uz rokas un50 melnā.pastrādasiet vēl kādā darba vietā? Man jau tas teksts patīk,strādāju sešos darbos,.ja kvalitatīvi strādā8h vienā darba vietā tad atlikušajām 5 dzīve par īsu.

  +1 0 -1 0

 8. zuze teica:

  Nu nevajag jau pārspīlēt.Citi ari ir cilvēki.Trūkst naudas ļoti daudziem,ne tikai mediķiem.invalīds dzīvo ar 95 eiro mēnesī.un cik pa minimālo strādā.nabaga jaunās ģimenes ar bērniem par īri vien visu naudu atdod.un dzīvo stresā,braukā pa 100 km dienā uz darbu,jo Rīgā par īri visa alga jāatdod,be t citur darba nav

  +1 0 -1 0

 9. Anonīms teica:

  Komentētāji… skaudiet klusībā. Celtnieki… 9 gaiteņus pabeiguši un muti plāta. A jūs katrs pamēģiniet izlasīt kaut vienu grāmatu par medicīnu un tad padomājiet cik ilgi bija jāsēž skolas solā tad augstskolā lai JUMS uztaisītu tikai špricīti… cik ilgi tā māsiņa un dakteris atteicās no visām ballītēm kurās JŪS bijāt pirmie KINGI… un cik abortus uztaisīja tās naivās meitenes JŪSU dēļ??? Tagad kāds ir vainīgs ka esat slinki un negribat maksāt… sprāgstiet nost un neviens no šiem dakteriem neraudās, bet JŪS apsprāgsiet kā mušas kad viņi aizbrauks.

  +1 0 -1 0

 10. Strādniece teica:

  Sveicināti! Piekrītu komentāram, ka dakteri šobrīd spēlē cietēju lomu. Lielākā daļa LV iedzīvotāji strādā ļoti garas un neadekvātas darba stundas. Jums, dakteri, ir liela vēlme piepelnīties ne tikai poliklīnikā, bet arī privāti-tam visam 24 stundas par maz…diemžēl pedagogi, policisti, ugunsdzēsēji nevar piepelnīties privāti…tad nu beidzam stresot, kurš nevar celt, nevar vilkt.

  +1 0 -1 0

 11. Māsiņa teica:

  Brēc dakteri,bet izmirst medmāsas.Varat pārsist manas kolēğes rekordu- 504 stundas mēnesī nostrādāt?Un galvenais-lapni smaidi pacientam!Algā uz rokas-1000 eur.Super!

  +1 0 -1 0

Kā ogļu Polija gausi palielina atjaunojamo energoresursu īpatsvaru

Polija ir spērusi platus soļus, lai samazinātu oglekļa dioksīdu veidojošo energoresursu īpatsvaru savā enerģētikā, pie viena izaicinot iesakņojušos stereotipus par to kā Eiropas akmeņogļu bastionu, taču pievēršanās atjaunojamiem enerģijas avotiem, šķiet apstājusies 2015.gadā.

Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem, informē Aizsardzības ministrija.

Likvidēts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, apstiprina Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis. Viņš informē, ka centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

Prezentē Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekciju

Prezentēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Katrs sporta komplekts sastāv no apģērba Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plaša aksesuāru klāsta, kopā 45 priekšmeti katrā komplektā, vēsta sporta preču zīmols 4F pārstāvji. 

Video: Policija meklē iespējamo degvielas zagli

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka video redzamais vīrietis, iespējams, 2017.gada rudenī regulāri izdarījis zādzības no degvielas uzpildes stacijām Saulkrastu iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot būtiski vairāk līdzekļu veselībai un aizsardzībai

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta.

Ķuzis: 94% gadījumos dzimumnoziegumus paveic bērniem pazīstami cilvēki

Aptuveni puse no seksuālā rakstura noziegumiem, kas ir vērsti pret nepilngadīgajiem, tiek paveikta interneta vidē, preses konferencē par bērnu aizsardzību pret seksuālo vardarbību, teic Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Saeima piešķir papildu līdzekļus augstākajai izglītībai

Apstiprinot nākamā gada budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem, Saeima piešķīrusi papildu līdzekļus augstākajai izglītībai, trīs gadu periodā paredzot kopumā 906 750 eiro.

Vadītāju digitālais portrets: Teju puse informāciju biznesa lēmumiem iegūst mobilajās ierīcēs

Latvijas uzņēmumu vadītāji aizvien vairāk uzticas mobilajām tehnoloģijām, un nu jau 43% vadītāju, atrodoties ārpus biroja, iegūst lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pieslēdzoties uzņēmuma sistēmām no viedtālruņa vai planšetdatora.

Mjanma un Bangladeša slēgs vienošanos par simtiem tūkstošu bēgļu atgriešanos

Dienvidaustrumāzijā Mjanma, no kuras šoruden bēgļu gaitās uz Bangladešu devušies vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, grasās šonedēļ noslēgt ar kaimiņvalsti vienošanos par bēgļu atgriešanos, tikmēr Rietumos pieaug satraukums par iespējamām militāristu pastrādātām zvērībām.

Pusotra mēneša laikā strauji audzis zādzību skaits no privātmājām

Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzību tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju, ziņo Valsts policija.

Rīgas dome atgādina: Lai saņemtu samazināto NĪN, dzīvesvietu jādeklarē

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atgādina - lai 2018.gadā dzīvošanai paredzētajam nekustamajam īpašumam tiktu piemērota samazinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 0,2% - 0,6% no kadastrālās vērtības, tad īpašumā jābūt deklarētai dzīvesvietai.

Apstiprina ES Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja ir apstiprinājusi EP deputātes Ineses Vaideres virzīto ziņojumu par Eiropas Savienības Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem 2018.gadā.

BTA: Nepatīkamākos savainojumus cilvēki gūst pavisam ikdienišķās situācijās

Ikdienišķas, šķietami nekaitīgas situācijas nereti mēdz izvērsties nepatīkamos pārdzīvojumos un beigties ar ilgstošu ārstēšanos. AAS BTA Baltic Insurance Company vidēji mēnesī saņem 350 pieteikumus medicīnisko izdevumu atlīdzināšanai pēc visdažādākajiem nelaimes gadījumiem. Oktobrī cilvēki visbiežāk guvuši pirkstu lūzumus, kā arī sasitušies un lauzuši kaulus, krītot no privātmāju jumta vai pārlūzuša trepju pakāpiena.

Atmasko tirdzniecību ar Latvijā un Pasaulē īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Poļu kuģu būvnieku apsūdz kukuļdošanā Igaunijas ostu pārvaldnieka vadībai

Vadošs Polijas kuģubūves uzņēmuma Remontowa Shipbuilding darbinieks apsūdzēts par to, ka devis kukuļus Igaunijas valsts ostu pārvaldnieka Tallina Sadam bijušiem vadības pārstāvjiem.

Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum

Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liecina Swedbank veiktā jauniešu aptauja*, vairāk nekā puse no studiju vecuma jauniešiem vislabprātāk uzsāktu darba gaitas kādā jau sevi apliecinājušā uzņēmumā.

Igaunijā varēs izmantot Somijas zāļu receptes

Igaunijā no 2018.gada vasaras stāsies spēkā kārtība, kas ļaus valstī izmantot Somijā izrakstītas elektroniskās zāļu receptes.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Vienotības deputāte Inese Lībiņa-Egnere, raksta Latvijas Avīze.

Aptauja: Tikai puse no vecākiem runā ar bērniem par seksuālu pāridarījumu riskiem

Par izvairīšanos no seksuālu pāridarījumu riskiem ar saviem bērniem runā tikai 51% vecāku, turklāt pieaugot seksuālas vardarbības riskiem interneta vidē, par tiem ar saviem bērniem runā vien 46% vecāku.liecina Centrs Dardedze aptaujas dati. 

Biržu indeksi pārsvarā krītas, taču naftas cenas pieaug

Divi no trim Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksiem trešdien. 22.novembrī, kritās, bet indekss Nasdaq Composite pieauga līdz jaunam rekordam, savukārt ASV dolāra vērtība samazinājās pēc Federālo rezervju bankas sanāksmes, kurā tika runāts par pastāvīgi zemu inflāciju.

Nogalinātās maltiešu žurnālistes tuvinieki iesūdz tiesā policiju

Maltā nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas ģimene ir vērsusies tiesā pret policiju, uzskatot, ka tā neveic objektīvu nozieguma izmeklēšanu.

Eksperts: NĪ darījumu apmērs Latvijā šogad varētu sasniegt 100 miljonus eiro

Komerciālo nekustamo īpašumu darījumu apmērs šogad Baltijā varētu pārsniegt miljardu eiro, bet Latvija gan šajā ziņā ievērojami atpaliek no savām kaimiņvalstīm un darījumu apmērs varētu sasniegt 100 miljonus eiro, stāsta nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma Colliers International izpilddirektors Deniss Kairāns.

Ulbrokā atrasti divi miruši cilvēki ar šautām brūcēm; VP uzsākts kriminālprocess

Valsts policija, ierodoties uz izsaukumu Stopiņu novada Ulbrokā, daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā konstatēja mirušu sievieti ar šautām brūcēm, savukārt šī paša nama pagalmā tika atrasts miris vīrietis ar šautām brūcēm.

Valdībai ļauj noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Jaunākie komentāri