bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 27.05.2018 | Vārda dienas: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
LatviaLatvija

Raidorganizāciju asociācijas aicina NEPL neiejaukties sabiedrisko mediju saturā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas raidorganizāciju asociācijas (LRA) valde aicina valdību un Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) turpināt reformu virzīšanu sabiedriskajos medijos.

LRA atzinīgi vērtē un aicina arī turpmāk NEPLP saglabāt savu nostāju – neiejaukties sabiedrisko mediju saturā. «Latvijā mediji bauda augstu sabiedrības uzticēšanos, tāpēc uzskatām, ka tā ir augstākā atzinība, ko mediji var saņemt, un tā noteikti ir jāsaglabā, jo tieši saturā neatkarīgi un autonomi mediji ir demokrātijas un tiesiskās sistēmas pamats,» norāda LRA valde.

LRA aicina Finanšu ministriju, Valsts kontroli un NEPLP veltīt visas pūles, lai nodrošinātu valsts budžeta izlietošanu sabiedriskajos medijos visefektīvākajā veidā un vērš uzmanību uz dažiem skaitļiem, kas norāda uz ieilgušu krīzi finanšu pārvaldībā.

Pašreiz Latvijas Radio faktiski veido piecas programmas, kuru kopējie ieņēmumi 2016. gadā bija vairāk nekā 9 160 000 eiro. Savukārt, Latvijas komercradio reklāmas tirgus ieņēmumi attiecīgajā laika periodā bija 8 900 000 eiro.

Par šiem līdzekļiem komercradio stacijas spējušas uzturēt vairāk nekā 40 radio programmu. Protams, Latvijas radio ražo daudz oriģinālsatura, un izmaksas ir objektīvi lielākas, taču astoņkārtīga izdevumu atšķirība vienas programmas izveidei, raisa ļoti daudz jautājumu, par kuriem LRA aicina diskutēt.

Savukārt, paanalizējot pēdējo gadu Latvijas Televīzijas sabiedrisko pasūtījumu izpildes un 2017.gada plānus, nav skaidra sistēma, kas nodrošinātu caurskatāmu un saprotamu sabiedrības līdzekļu apguvi. Piemēram, ziņu raidījumu vienas stundas plānotās izmaksas divu gadu laikā ir pieaugušas par 39%, informatīvi analītisko raidījumu izmaksas 2016. gadā ir nokritušas par 37% pret 2015. gadu, bet 2017. gadā atkal atgriezušās teju iepriekšējā līmenī, norāda raidorganizācijas pārstāvji.

Vienlaikus vēstot, ka kultūras un mūzikas raidījumu izmaksas 2016.gadā nokrītas par 42%, bet 2017.gadā  pieaug par 160% attiecībā pret 2016.gadu, kopumā divu gadu laikā pieaugot par 52%. Šāda agresīva izmaksu dinamika ar ekstrēmu amplitūdu ir vērojama gandrīz visās pozīcijās.

Ieviešot lielāku caurspīdīgumu sabiedrisko mediju finanšu plūsmās un strukturētību budžetos, tiks sasniegti vairāki mērķi, ko uzskaita LRA:

-Pirmkārt, novērstas aizdomas par dubultu satura apmaksu – to saņemot gan no sabiedriskā pasūtījuma, gan no komercklientiem.

-Otrkārt, tiks kliedētas šaubas par sabiedrisko mediju ietekmējamību, kas varētu izrietēt no līgumiem ar reklāmdevējiem un sponsoriem, uz ko pēdējo nedēļu laikā norādījuši vairāki mediju eksperti. Sabiedriskajiem medijiem jārūpējas par žurnālistikas kvalitātes standartu saglabāšanu.

-Treškārt, strukturēta un caurspīdīga budžeta pilnveidošana ļaus NEPLP pilnībā ieviest praksē Eiropas komisijas (EK) noteiktās vadlīnijas par valsts atbalstu sabiedriskajiem medijiem, ko NEPLP apņēmās izdarīt jau pirms vairākiem gadiem. LRA aicina izmantot arī citu valstu pieredzi sabiedrisko mediju budžetu sastādīšanā (piemēram, Igaunijas), kuru struktūra un caurspīdīgais administrēšanas mehānisms būtu izmantojams par piemēru.

-Ceturtkārt, EK vadlīnijām atbilstoši strukturēts sabiedrisko mediju budžets ļaus secināt, cik liela kompensācija būtu nepieciešama mūsu sabiedriskajiem medijiem, lai tie spētu iziet no reklāmas tirgus.

Tāpēc LRA atkārtoti uzsver: «Sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus ir atslēga tam, lai nostiprinātu ētiskuma un žurnālistikas kvalitātes standartus sabiedriskajos medijos un lai tādējādi dotu komercmedijiem iespēju iegūt papildu ienākumus no reklāmas tirgus jauna oriģināla satura veidošanai. Šīs ir prioritāras un neatliekamas reformas, lai hibrīdkara apstākļos nostiprinātu nacionālo informācijas telpu.»

Ref: 225.00.103.1304


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Spriež, vai atzīt seno leišu ticības kopienu

Lietuvas Seimā aizvadītajā nedēļā sāktas likumdevēju debates par priekšlikumu valstī atzīt reliģisko kopienu Romuvu, kas savos priekšstatos un rituālos vadās pēc pirmskristietības laika baltu cilšu ticības tradīcijām.

BNN nedēļas apkopojums: Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālisti»; OIK maksājumi; Izdienas pensiju sistēma

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Nākotne; Mudinājums; Izaugsme; Cīņa; Tiesa.

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Jaunākie komentāri