bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Rīgas namu pārvaldnieks: šogad ēku remontdarbos ieguldīsim vairāk

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Namu apsaimniekotājs SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) šogad savā pārziņā esošo ēku remontdarbos plāno ieguldīt 23 miljonus eiro, trešdien, 14.martā, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēdē norādīja RNP valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Viņš sacīja, ka ik gadu uzņēmuma nodrošinātais remontdarbu apmērs tā pārziņā esošajām ēkām pieaug, pēdējo septiņu gadu laikā tam palielinoties septiņas reizes – no 2,18 miljoniem eiro 2011.gadā līdz 15,3 miljoniem eiro 2017.gadā.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka, salīdzinot pērn ēku remontdarbos ieguldīto līdzekļu apmēru ar 2016.gadā veiktajām investīcijām 17,27 miljonu eiro apmērā, tas 2017.gadā samazinājās aptuveni par 12,9%. Turpretī objektu skaits, kuriem veikti remontdarbi, minētajā laika periodā pieaudzis no 2 548 līdz 2 596 ēkām. Gontarevs skaidroja, ka minētie rādītāji sasniegti, uzņēmumam pašam veicot daļu no ēku remontdarbiem, tādējādi ietaupot aptuveni 25% līdz 30% no kopējā remontdarbiem atvēlētā līdzekļu apmēra. Viņš sacīja, ka uzņēmums taupības nolūkos turpinās piekopt minēto praksi arī turpmāk.

Runājot par ēku renovācijas projektiem, RNP valdes priekšsēdētājs atzina, ka līdz 2017.gadam renovācija veikta vien piecām daudzdzīvokļu mājām Rīgā. Tomēr viņš uzsvēra, ka pašlaik lēmumu par dalību māju atjaunošanas līdzfinansēšanas programmā pieņēmušas jau 62 RNP mājas.

Gontarevs norādīja, ka pašlaik vairumam RNP pārvaldībā esošo ēku ekspluatācijas termiņš ir aptuveni 50 gadi, kas nozīmē, ka pēc 10 līdz 15 gadiem pastāv iespēja, ka mājas būs tik novecojušas, ka ar daļējiem atjaunošanas darbiem to uzturēšanai nebūs līdzēts. Līdz ar to nākamgad plānots veikt renovāciju vairākiem desmitiem ēku, tādējādi nākamajos gados to skaitu audzējot līdz pat 100 ēkām gadā.

Patlaban, pēc RNP valdes priekšsēdētāja teiktā, lēmuma pieņemšana par ēkas renovāciju, piesaistot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, ir pārāk ilga un smagnēja. Turklāt lielākā daļa Rīgas dzīvokļu īpašnieku nespēs vienoties par ēkas renovāciju esoša ES finansējuma ietvarā. Gontarevs sacīja, ka tas rada nepieciešamību izstrādāt risinājumu ēku renovāciju veikšanai pēc ES finansējuma perioda beigām. Kā vienu no risinājumiem viņš minēja rūpniecisku tipveida renovācijas modeļu izstrādi daudzdzīvokļu mājām, kas palīdzētu samazināt projektēšanas izmaksas, renovācijas izmaksas, kā arī renovācijas veikšanai nepieciešamo laiku.

Tomēr ēku atjaunošanas veicināšanai un to ekonomiskai pamatotībai, Gontareva ieskatā nepieciešams izveidot centralizētu attīstības vīziju valsts mērogā par dzīvojamo kvartālu atjaunošanu Rīgā. Ņemot vērā, ka kvartālos ēkas celtas vienā laika posmā, pēc vienotiem projektiem ar vienotiem tehniskajiem risinājumiem, būtu nepieciešams izstrādāt kopēju kvartālu attīstības modeli, kas ietvertu tipveida tehniskos un stilistiskos risinājumus ēku atjaunošanai.

RNP valdes priekšsēdētājs sacīja, ka koncepcijā būtu svarīgi ietvert vienotu zaļās un atpūtas zonas ieviešanu, bērnu rotaļu laukumus, velonovietnes, autostāvvietas, kā arī atkritumu konteineru laukumus.

Gontarevs norādīja, ka RNP patlaban sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēkiem veic tehnisko risinājumu padziļinātu izpēti atsevišķām ēku sērijām. Turklāt, lai nodrošinātu masveidīgu un finansiāli izdevīgu ēku atjaunošanu, vienoti atjaunošanas risinājumi nepieciešami visām Latvijā populārajām daudzdzīvokļu ēku sērijām, kā arī nepieciešams izstrādāt ilgtermiņa finansējuma programmu.

Ņemot vērā minēto, RNP nākotnē plāno pievērsties kompleksai ēku atjaunošanai, līdz 2021.gada beigām atjaunojot līdz 15% no tā pārvaldīšanā esošajām ēkām, atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopību pieņemtajiem.

Kā ziņots, RNP apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 55,098 miljoni eiro, kas ir par 6,6% mazāk nekā 2016.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājusies par 19,5% un bija 407 023 eiro. RNP apgrozījums 2016.gadā bija 58,975 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 505 434 eiro.


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.