bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 17.03.2018 | Vārda dienas: Ģertrūde, Gerda, Gertrūde

Rīgas pašvaldības budžetā pēc pirmā pusgada - 24.1 miljona latu pārpalikums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas pašvaldības budžetā pēc pirmā pusgada bija 24.1 miljona latu pārpalikums, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) preses sekretāre Anna Kononova.

Gada pirmajos sešos mēnešos budžeta kopējie ieņēmumi sasnieguši 212 miljonus latu, kas ir 52.1% no gada plāna. Savukārt budžeta izdevumi bijuši tikai 188 miljoni latu, kas ir 42.8% no gada plāna.

Nodokļu ieņēmumi pirmajā pusgadā bijuši 150.3 miljoni latu jeb 51.2% no plāna, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklis 130.4 miljoni latu jeb 52.1% no gada plāna. Nenodokļu ieņēmumi un maksas pakalpojumi devuši 18.1 miljonu latu jeb 44.7% no gada plāna, bet transferta maksājumi – 43.6 miljonus latu jeb 59.8% no gada plāna.

Pašvaldības uzturēšanai izlietoti 163.2 miljoni latu jeb 46.4% no gada plāna, tostarp atlīdzībai tērēti 71.8 miljoni latu jeb 48.8% no plāna. Vissliktāk izpildīti kapitālie izdevumi un investīcijas, kur izlietoti tikai 24.8 miljoni latu jeb 28.4% no gada plāna.

2010.gadā plānotais budžeta deficīts ir 32.2 miljoni latu.

Kā liecina informācija Rīgas domes interneta mājaslapā, pašvaldības budžeta ieņēmumi jūlijā bijuši daudz sliktāki – pēc pirmajiem septiņiem mēnešiem izpildīti tikai 57.6% no gada ieņēmumu plāna, kurā paredzēts, ka izpildei jābūt 58.3%.

Pirmajos septiņos mēnešos pašvaldības kopējie ieņēmumi bijuši 234.6 miljoni latu, no plāna atpaliekot par trim miljoniem latu. Budžetā vienā mēnesī ir plānoti 34 miljonus latu lieli ieņēmumi, bet jūlijā tie ir bijuši par 12 miljoniem latu mazāki, nekā vajadzētu. Īpaši kavējas ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa par ēkām un būvēm.

Kā ziņots, salīdzinot ar gada sākumu, būtiski uzlabojušies Rīgas domes budžeta ieņēmumi.

Rīgas domes deputāti 11.maijā pieņēma šā gada budžeta grozījumus, kuros budžeta deficītu plānots palielināt par 12.5 miljoniem latu, tādējādi pašvaldības 2010.gada budžeta deficīts varētu sasniegt 32.4 miljonus latu. Deficītu plānots segt no iepriekšējo gadu uzkrājumiem.

Budžeta grozījumos paredzēts, ka pašvaldības kopējie ieņēmumi samazināsies par 0.82 miljoniem latu, sasniedzot 409.4 miljonus latu. Savukārt izdevumus plānots palielināt par 11.6 miljoniem latu, līdz ar to kopējie izdevumi šogad plānoti aptuveni 442 miljoni latu.

Kā ziņots, lai norēķinātos par aizņēmumiem, Rīgas pašvaldībai nākamo triju gadā būs būs kredītiestādēm jāatdod kopā 134 miljoni latu.

Rīgas domes Finanšu departamenta direktora biroja vadītājs Andris Konošonoks stāsta, ka pašvaldības kopējais ilgtermiņa saistību apjoms uz 2010.gadu ir 441.3 miljoni latu.

Šogad saistību apmaksai būs jāatvēl 19.57 miljoni latu, no kuriem 17.4 miljoni latu ir pamatsummas atmaksa, bet 2.17 miljoni latu jāsamaksā procentos.

Nākamgad kopējais ilgtermiņa saistību apjoms palielināsies un sasniegs 448.6 miljonus latus. Rīgas dome kreditoriem plāno atdot jau 30.97 miljonus latu, no kuriem 28.8 miljoni latu ir kredīta pamatsummas atmaksa, bet 2.17 miljoni latu jāmaksā kā procenti par aizņēmumu.

2012.gadā pašvaldības kopējais saistību apjoms samazināsies līdz 429.9 miljoniem latu, bet samaksājamā summa pieaugs līdz 46.67 miljoniem latu.

Vēl grūtāk Rīgas domes budžetam klāsies 2013.gadā, kad kreditoriem būs jāatdod 56.37 miljoni latu. Kopējais ilgtermiņa saistību apjoms šajā gadā samazināsies līdz 406.8 miljoniem latu.

Lielākie aizņēmumi ņemti saistībā ar Dienvidu tilta būvniecību, Rīgas pilsētbūvnieka celtajām pašvaldības mājām un SIA Rīgas nami ieguldījumiem pašvaldības ēkās. Kreditori ir Valsts kase, Depfa banka, Dexia, AS DnB Nord banka un citi.


Pievienot komentāru

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.

Slovākijā pēc slepkavības skandāla nomaina premjerministru Fico

Slovākijā no amata atkāpies premjerministrs Roberts Fico pēc tam, kad žurnālista slapkavība pievērsusi sabiedrības uzmanību korupcijai valstī. Ilggadējais politikas «smagsvars» gan demisionējis ar nosacījumu, ka valdošā koalīcija paliek nemainīga.

Nolemts nerīkot Māras zeme papildkoncertu

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome kārtējā sēdē skatīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma Māras zeme papildus koncerta iespējamību Svētku nedēļas ietvaros. Padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt iniciatīvu rīkot papildus deju lieluzveduma Māras zeme koncertu.

VID izbrāķēto kases aparātu problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro

Valsts ieņēmumu dienests par Ministru kabineta prasībām neatbilstošus atzinis 18 000 kases aparātu, kuros konstatēto problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro.