bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija
LatviaLatvija

Rimšēvičs: No Parex bankai aizdotā miljarda neatgūsim 400-500 miljonus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

No valdības Parex bankai aizdotā miljarda neatgūsim 400-500 miljonus eiro, pieļauj Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

«Es negribu spekulēt, bet tie varētu būt starp 400 līdz 500 miljoniem eiro, ko mēs neatgūsim, bet ir arī optimisti,» Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 sacīja LB prezidents.

Kā zināms, pasaules finanšu krīze 2008.gada rudenī skāra arī Latviju – Parex banku, kuru valsts bija spiesta glābt no bankrota. Pēc aptuvenām aplēsēm Parex glābšana valstij izmaksājusi vairāk nekā miljardu latu. Latvijas valsts no Parex bankas īpašniekiem kredītiestādi pārņēma 2008.gada 8.novembrī ar 51% bankas akciju.

LB prezidents raidījumā mudinājis palielināt sliekšņus uzturēšanās atļaujas saņemšanai. «Esam nopietni šo jautājumu analizējuši, bet mūsu nostāja nav mainījusies – sākotnējie sliekšņi bija par zemu, kas radīja pārlieku interesi par to. Taču ir pienācis laiks pacelt šos sliekšņus un drusciņ šo apetīti nosist, kas atrisinātus visu pušu intereses – gan tās, lai tas turpinās, gan lai valsts budžets turpinātu pelnīt,» sacīja Rimšēvičs.

Arī Rimšēvičam Jūrmalā ir dārgs īpašums, kuru viņš par 500 tūkstošiem latu nopirka 2008.gadā. Raidījumā viņš atzina, ka tas bijis ļoti labs ieguldījums, taču viņa plānos šobrīd nav iecere pārdot šo īpašumu. Arī no ārzemniekiem viņš neesot sajutis interesi pirkt savu īpašumu, lai iegūtu uzturēšanās atļauju.

Savukārt politiķu vidū debates ap uzturēšanās atļaujām ilga vairākus mēnešus, un vēl pagājušajā nedēļā topošajā valdībā esošo partiju politiķi Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā pauda dažādus viedokļus par atļauju nākotni. Nacionālā apvienība uzstāj, ka atļaujas vairs nedrīkst izdot. Šādu viedokli tā argumentē, norādot, ka atļauju esamība palielina nekustamo īpašumu cenas Latvijā un neļauj par pieņemamu naudas summu savu mitekli iegādāties vietējiem iedzīvotājiem. Savukārt citas partijas ir atturīgākas attiecībā uz atļauju aizliegšanu. Izskan viedokļi, ka atļauju izsniegšanu varētu sadārdzināt vai limitēt to skaitu.

Rimšēvičs 12 gadu laikā atalgojumā par darbu LB saņēmis kopumā teju 1,3 miljonus latu pirms nodokļu nomaksas, liecina raidījuma veiktie aprēķini.

«Bankā speciālistiem maksā tādas naudas. Latvijas Banka pārvalda šobrīd aptuveni četrus miljardus eiro, ir nepieciešamas zināmas iemaņas, lai vadītu cilvēkus. Latvijas Banka ir atbildīga par norēķinu veikšanu visā Latvijā, visas kredītiestādes veic norēķinus caur Latvijas Banku. Latvijas Banka ir augstu tehnoloģiju uzņēmums, kas algo ļoti augstas kvalitātes cilvēkus, speciālistus, lai kaut kas nenotiktu greizi. Man ir liels prieks, ka mums maksā lielas algas, bet mēs spējam uz mums liktās cerības attaisnot,» lielo atalgojumu raidījumā skaidroja Rimšēvičs.

LB prezidenta alga vidēji gadā ir 99,2 tūkstoši latu. Augstāks atalgojums viņam bijis no 2000. līdz 2002.gadam, kad nopelnīti vairāk nekā simts tūkstoši latu. Nākamos četrus gadus atalgojums nedaudz samazinājies, svārstoties no 83,7 tūkstošiem latu līdz 99 tūkstošiem latu gadā.

Tā dēvētajos «treknajos gados» arī LB prezidenta alga palielinājusies – 2007.gadā Rimšēvičs pelnīja 120 tūkstošus latu gadā, bet 2008.gadā jau 126,5 tūkstošus latu gadā.

Tomēr jau 2009.gadā, kad valsts pārvaldē tika strauji samazināta darba samaksa, arī LB vadītāja atalgojums strauji kritās līdz 97,7 tūkstošiem latu. Alga turpināja samazināties arī turpmākos gadus – 2010.gadā Rimšēvičs atalgojumā saņēma 80,2 tūkstošus latu, 2011.gadā – 79,7 tūkstošus latu, bet 2012.gadā – 76,7 tūkstošus latu.

102.000.102.6408


Pievienot komentāru

  1. vecais. teica:

    Slims un vēl slimāki secinājumi!!!!

    +1 0 -1 0

Iepirkumā par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju uzvarējusi Rere būve 1

Valsts nekustamie īpašumi iepirkuma konkursa komisija ir pabeigusi piedāvājumu vērtēšanu Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijai Rīgā, Lāčplēša ielā 25 un par kritērijiem atbilstošu piedāvājumu ar zemāko cenu ir atzīts pilnsabiedrības Rere būve 1 piedāvājums.

Katoļu arhibīskaps Austrālijā notiesāts par bērnu seksuālas izmantošanas slēpšanu

Tiesa Austrālijā atzinusi kādu katoļu baznīcas arhibīskapu vainīgu par bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu slēpšanu, kas notikusi 1970.gados. Adelaidas arhibīskaps kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku pasaulē, kurš apsūdzēts un atzīts par vainīgu šādā noziegumā.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 21.maijā, nolēma atbrīvot no apcietinājuma aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu, kā arī par masu nekārtību organizēšanu turēto prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

Mentorus bēgļiem par pusmiljonu eiro nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts

Turpmāko pusotru gadu sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegs biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.

Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija sasniedz Arktiku

Pēc ceļa cauri Baltijas jūrai, Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija nonākusi Barenca jūras ostā Murmanskā, lai gatavotos tālākam ceļam uz Krievijas tālajiem austrumiem.

Latvijā tuvākajos gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro

Latvijā tuvākajos divos līdz trīs gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro, prezentējot jaunāko bankas Nordic Outlook apskatu, norāda SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Ārvalstu klientu noguldījumu apmērs pirmajā ceturksnī Latvijas bankās sarucis par 27,1%

Latvijas banku piesaistīto ārvalstu klientu noguldījumu apmērs šogad pirmajā ceturksnī samazinājies par 27,1% jeb 2,185 miljardiem eiro un marta beigās veidoja 5,869 miljardus eiro, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc 12 gadiem Latvijā baptistiem jauns bīskaps

Latvijas Baptistu draudžu savienības 19.maija kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem tika ievēlēts mācītājs Kaspars Šterns, vēsta LBDS izpilddirektore Žanna Drūnese.

KP atļauj automašīnu un rezerves daļu vairumtirgotāju apvienošanos

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100% apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S.

Plānota plašāka diskusiju par ST sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām

Saeimas Prezidijam lūgts atbalstīt parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba grupas sanāksmes organizēšanu par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām un normatīvo regulējumu.

Nacionālā apvienība premjera amatam kā kandidātu izvirza Robertu Zīli

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valde nolēmusi uz 13.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam kā kandidātu virzīt Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, informē NA.

Emajegi upes aizstāvībai Igaunijā cilvēku ķēdi izveido 4 000 iedzīvotāju

Igaunijā turpinoties cīņai ap miljardu eiro vērtas celulozes rūpnīcas celtniecību, nedēļas nogalē Tartu pilsētā Emajegi upes krastos sapulcējušies ap 4 500 cilvēku, izveidojot dzīvo ķēdi, lai nepieļautu rūpnīcas izveidi, tā pavēstījuši pasākuma rīkotāji.

RD trešo reizi maina nolikumu, jautājumus katrs deputāts varēs uzdot desmit minūtes

Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, pirmdien, 21.maijā, trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus katrs varēs uzdot desmit minūtes.

Ušakovs nevēlas kļūt par partijas Saskaņa premjera amata kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs darīs visu, lai partija Saskaņa viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pirmdien, 21.maijā, Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.

Atkarība no mobilā telefona – viena no izplatītākajām jauniešu vidū

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunajai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir uzsācis smēķēt.

MK komiteja piešķir 3,3 miljonus eiro meliorācijas sistēmu uzturēšanai

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 21.maijā, sēdē atbalstīja Zemkopības ministrijas lūgumu pakāpeniski līdz 2021.gadam par kopumā 3 234 187 eiro palielināt ikgadējo valsts budžeta finansējumu meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai.

Saņemot ziņojumus no bankām, VID pievērsīs uzmanību tikai fiziskajām personām ar visaugstāko riska pakāpi

Saņemot ziņojumus no bankām par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, Valsts ieņēmumu dienests (varēs identificēt fiziskās personas ar visaugstāko riska pakāpi, ka nodokļi nav nomaksāti pilnā apmērā.

Igaunijas ražotāju cenu indekss gadā augšup par 2,1%

Igaunijas ražotāju cenu indekss gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīlim kāpis par 2,1% un to būtiski ietekmējis energoresursu cenu kāpums, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

VDI pārbaudīs būvniecības uzņēmumus; grib mazināt nelaimes gadījumu skaitu

Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām, informē VDI Sadarbības un attīstības nodaļas Vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte.

LAFPA: Kredītu atmaksas rādītāji nebanku patēriņa aizdevumu segmentā uzlabojas

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri patēriņa aizdevumos 2017.gadā izsniedza 180,5 miljonus eiro, liecina asociācijas apkopotie dati.

Vitol: Čaulas kompāniju ierobežošana reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus nevar skart

Izmaiņas likumos, kuri skar čaulas kompāniju darbības ierobežošanu, nevar skart reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus. Tādēļ nav skaidrs ar ko tika pamatoti apgalvojumi par kaitējumu tranzītam, kuri izskanēja pirms stingrāko likuma prasību pieņemšanas, norāda Vitol Baltics valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Īslaicīgas mājokļu īres vietne Airbnb Dānijā informēs par īpašnieku ieņēmumiem

Īslaicīgas īres pakalpojuma uzņēmums Airbnb Dānijā piekritis ziņot ieņēmumu dienestam par naudu, ko mājokļu īpašnieki saņēmuši, izīrējot dzīvojamās platības Airbnb vietnē. Vienošanās ir pavērsiens daudzu valstu centienos nepieļaut mājokļu izīrētāju izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Brīvdienās ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki, bet izglābi 20

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 19.maija plkst. 6.30 līdz 21.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 107 izsaukumus – 62 uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Dūklavs: Par depozītu sistēmas ieviešanu joprojām nav saņemta «nopietna atbilde»

Patlaban ar depozītu sistēmu saistītie jautājumi ir pārāk neskaidri, lai varētu spriest par Latvijas lielveikalu lomu tās ieviešanā, atzina Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Čigāne: Ar ES fondu palīdzību jauniešiem jānodrošina jēgpilnas mācības

«No valsts ik gadu emigrē ap septiņiem līdz astoņiem tūkstošiem jauniešu. Ja pirms desmit gadiem valstī 13 līdz 25 gadus veci jaunieši veidoja teju 20 procentus no valsts iedzīvotāju kopskaita, tad 2017.gadā tie bija vairs tikai 13 procenti,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Jaunākie komentāri