Šausminošākie veidi, kā senāk ārstēja dažādas slimības. #4 pretīgāk nevar būt!
Šīs 10 metodes, kas agrāk tika izmantotas medicīnā, lai ārstētu dažādas slimības, tevi šokēs.
Mums ir paveicies, ka mēs dzīvojam laikā, kad medicīna ir attīstījusies un tiek domāts par to, lai cilvēkam nāktos ciest pēc iespējas mazāk sāpju, dažādus procesus padarīt patīkamākus un mazāk sarežģītus. Pats galvenais, ka mūsdienās medicīnas aprīkojums un darba vieta ir daudz sterilāka, līdz ar to ir mazāka iespējamība gūt infekcijas, kas varētu pasliktināt veselības stāvokli. Turklāt ārsti ir daudz izglītotāki.
Taču nemaz tik sen medicīna nebija tāda, kā mēs to pazīstam šodien. Daudzi no veidiem, kā agrāk tika ārstētas dažādas slimības, šokē cilvēku mūsdienās un liek saviebties nepatikā.
Mirušu peļu pasta
Tu izlasīji pareizi! Senajā Ēģiptē zobu sāpes ārstēja ar šo pastu, kas tika veidota no sasmalcinātām pelēm un citām sastāvdaļām, kas bija vispiemērotākās sāpju vietai.
Arsēns
Mūsdienās šī viela pazīstama kā indīga, taču agrāk tā bija ļoti svarīga sastāvdaļa Ķīnas medicīnā, ko izmantoja malārijas ārstēšana. Viktorijas laikmetā sievietes to izmantoja arī kosmētikā.
Mēles nogriešana
Cilvēkiem, kuri stostījās, 18. un 19. gadsimtā tika nogriezta liela daļa mēles, lai viņi vienkāši nerunātu.
Puse peles- labākais līdzeklis!
Ja peļu pasta tevi nepārsteidza pietiekoši, tad, lūk, Anglijā agrāk no kārpām atbrīvojās, pārgriežot peles uz pusēm un liekot to uz kārpas. Šausmas!
Urīna pārbaude pēc garšas
Arī mūsdienās reizēm pēc urīna smaržas daudz ko nosaka, taču Viduslaikos slimnīcās reizēm nepietika tikai ar smaržu, tāpēc veica arī garšas testu.
Simpātiskuma pūderis
Nosaukums pavisam neatbilst patiesībai, drīzāk tas viss izskatās pēc murgu pūdera. Šis maisījums bija paredzēts, lai ārstētu zobenu radītās brūces, un to veidoja no pulverī samaltām sliekām, cūkas smadzenēm, rūsas un mumificētiem ķermeņiem. Vai tu ļautu ko tādu klāt uz brūces?
Suņu izkārnījumi
Agrāk iekaisušu kaklu ārstēja ar izkaltētiem suņu izkārnījumiem. Vai tu spēj ko tādu iedomāies mūsdienās?
Nomierinošs sīrups
Šis līdzeklis bija ļoti populārs 19. gadsimta beigās, lai palīdzētu maziem bērniem pārciest sāpes, kas rodas, augot zobiem. Viss šķiet lieliski līdz brīdim, kad tu uzzini, ka tā galvenās sastāvdaļas ir morfijs un alkohols. Līdzeklis noteikti bija ļoti efektīvs, bet noteikti nebija ieteicams lietošanā.
Dzīvsudrabs
Dzīvsudrabs tika izmantots, lai ārstētu sifilisu līdz pat 20. gadsimta sākumam, taču šai ārstniecības metodei bija šausminoši blakusefekti – zobu izkrišana, čūlas un smagi neiroloģiski bojājumi.
Migrēna? Tā nav problēma!
Agrāk, lai atvieglotu neciešamo migrēnu, pacienta galvā tika urbti caurumi. Un, lai ietaupītu laiku, pacienta acīs tika likti ledus gabaliņi, lai panāktu to pašu rezultātu.
Šis vis liek mums priecāties, ka mēs dzīvojam 21.gadsimtā! Iespējams, tagad tu nedaudz vairāk sāksi novērtēt mūsdienās pieejamo medicīnu!
Avots:
Tagad no pelem izgatavo pretsapju zales. Ari cilveku embrijus, ja aborte – izkalte samal un zales.
Var jau muldēt,bet ar mēru vajadzētu.To ,ka par pagājušiem laikiem izgudro un piepušķo zinu, pārliecinājos kādus briesmu stastus raksta par laiku pirms 26 gadiem,bet šitās muļķibas var izdomāt tikai slimi cilvēki,kuriem galva jāārstē.
Ta ka darbu LV province nevar atrazt un est vajag , esmu izkeris visas peles , zurkas .
Un sodienas farmacija dara visu iespejamo, lai guutu pelnju un samazinatu cilveku skaitu.