bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 26.04.2018 | Vārda dienas: Rūsiņš, Sandris, Alīna
LatviaLatvija

Šleseru jubilejā sumina bijušie premjeri un prezidenti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas centrā notikušas svinības par godu galvenajam Rīdzenes sarunu vaininiekam, uzņēmējam Ainaram Šleseram. Ekspremjeri, eksprezidenti, esošie un bijušie biznesa partneri pulcējās Rīgas viesnīcā uz vērienīgu pieņemšanu. Šlesera četrdesmit astotā dzimšanas un divdesmit piecu gadu laulību jubileja notika nākamajā dienā pēc Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojuma nolasīšanas, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Kā ziņots raidījumā, aizvadītajā piektdienā viesnīcā Hotel Roma ienesa rekordlielu daudzumu pārtikas. Uz restorānu Otto Schwarz brauca mūzikas instrumenti un akustiskā aparatūra. Bija paredzēts pasākums 100 cilvēkiem ar dejām, dziesmām un uzrunām. Pasākuma centrā – ekspolitiķis Ainars Šlesers.

Tiek uzsvērts, ka svinības varēja noritēt pacilātā gaisotnē, jo dienu iepriekš darbu beidza izmeklēšanas komisija Saeimā. Tās uzdevums bija pārbaidīt, vai Šlesers organizējis valsts nozagšanu. Komisijas vadītāja deputāte Inguna Sudraba gala ziņojumā konstatēja, ka valsts nozagšana notikusi, bet ne Šlesera laikā. Pirmie valsts nozadzēji bijuši krustneši.

Citējot Sudrabu: «Par valsts nozagšanu. Manuprāt, kā tāda tā jau ir notikusi sen, pat vairākkārt. Tad, kad pirmo reizi šeit uz palikšanu ienāca krustneši, tad zviedri, krievi, atkal vācieši un tā tālāk visu beidzot nozagšanu, izpārdošanu centīgi paveica mūsu pašu latviešu kangari pēdējo 30 gadu laikā.»

Jo vairāk – izmeklēšanas komisija esot nonākusi pie secinājuma, ka KNAB negodprātīgi izmantojis izmeklēšanas iestādei dotās tiesības iejaukties cilvēku privātajās dzīvēs.

Raidījumā ironiski norāda, ka arī laikrakstam Diena mestā ēna noņemta. Proti, komisija nerada pierādījumus faktam, ka avīzei slēpti īpašniekos bijuši vietējie biznesmeņi, arī žurnālisti nav ietekmēti. Toties komisija atklājusi citus medijus, kas negodīgi manipulē ar sabiedrisko domu. Vārdā gan tos nenosauca.

Sudraba sacījusi: «Mēs neieguvām faktus, kas pierādītu laikraksta Diena īpašnieku vai patiesā labuma guvēju slēpšanu, bet ka būtu notikusi prettiesiska vai cita veida prettiesiska manipulācija ar sabiedrības viedokli. Toties konstatējām, ka Latvijā ir vairāki citi mediji, kas nepilda objektīvas žurnālistikas uzdevumus, bet kalpo politiķu publisko attiecību veidošanai un savstarpējai politiskās izrēķināšanās cīņai.»

Nākamajā dienā personas, kuru darbību izmeklēja KNAB, bet reabilitēja parlamentārā izmeklēšanas komisija, pulcējās Vecrīgā, restorānā Otto Schwarz viesībās pie viena no galvenajiem «Rīdzenes sarunu» vaininiekiem, nofilmējis Nekā Personīga.

«Ciemos bija sanākuši vecie cīņu biedri pie bulldozera un kādreiz tik ietekmīgās lokomotīves Ainara Šlesera,» notiekošo apraksta žurnālists Ansis Pūpols.

Kā novērots un uzfilmēts, uz savu četrdesmit astoto dzimšanas dienu Šlesers bija saaicinājis plašu bijušo Pirmās partijas, Par Labu Latviju un Rīgas domes cīņu biedru komandu. Šleseru pagodināja viņa pēctecis Rīgas vicemēra amatā Andris Ameriks, bijušais Saeimas priekšsēdētājs, tagad Latvijas Gāzes darbinieks Jānis Straume, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un, protams, mērs Nils Ušakovs. Atnāca arī ekspremjeri Andris Bērziņš, Ivars Godmanis un brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs.

Plaši pārstāvēta bija Tautas partija. Tās dibinātājs un tagad Šlesera biznesa partneris Andris Šķēle, šīs pašas partijas Rīgas mērs Andris Ārgalis un premjerministrs Aigars Kalvītis. Bija klāt arī bijušais Kuldīgas mērs, Tautas partijas pašvaldību ministrs, tagad Dinamo Rīga padomes loceklis Edgars Zalāns.

Drīz vien piebiedrojās arī gāzes biznesmenis un hokeja komandas Dinamo dibinātājs Juris Savickis. Nofilmēts pie ieejas ticis arī producents Andrejs Ēķis.

Godināt kolēģi uzņēmēju bija atnākuši arī citi miljonāri. Celtniecības gigants Guntis Rāvis, pārtikas uzņēmumu veterāns Ivars Strautiņš, Grindeks īpašnieks Kirovs Lipmans, kā arī viens no Jaunā Viļņa rīkotājiem, Jūrmalas uzņēmējs Aleksandrs Šenkmans, kuram ir kopīga biedrība Jūrmalā ar Šleseru, Jūliju Krūmiņu un viņa juristu Jorenu Raitumu. 

Bija atbraucis arī Jūrmalas viesnīcas Baltic Beach Hotel īpašnieks, ASV pilsonis Maikls Avrutins. Šleseru pagodināja arī bijušais Latvijas Dzelzceļa šefs Uģis Magonis, tagad viņa partneris tranzīta biznesā.

Trešais oligarhs  – Aivars Lembergs – aicināts nebija. Taču ZZS bez pārstāvniecības nepalika. Bija klāt ekspremjers Indulis Emsis un eksprezidents, kurš pagājušogad tā arī nekļuva par Rīgas domes deputātu, Andris Bērziņš. Viņš joprojām apbrīno Šlesera enerģiju un degsmi.

Ref:103.000.103.35465


Pievienot komentāru

Saeima atbalsta iespēju ārpus kārtas vērtēt tiesnešu profesionalitāti

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja iespēju disciplinārlietas kontekstā nosūtīt tiesnesi uz ārpuskārtas novērtēšanu, ja ir radušās šaubas par viņa profesionalitāti.

KP ļauj UAB Vaizga iegādāties SIA Petrol Property

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru UAB Vaizga ieguvusi izšķirošu ietekmi pār SIA Petrol Property. Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā nemazinās konkurence ietekmētajā tirgū. Vienlaikus KP ir ierosinājusi pārkāpuma lietu par savlaicīgi nepaziņotu apvienošanos.

Strautiņš: Latvijas nākotne atkarīga no iedzīvotāju pacietības; politiķiem nosliece domāt tikai par tuvāko nākotni

«Šobrīd Latvijā cilvēki dzīvo labāk nekā jebkad, bet ienākumu līmenis Rietumeiropā ir un vēl diezgan ilgu laiku būs augstāks.» Kuras prognozes par banku darbu ir piepildījušās, un kas notiek ar «sāpju bērnu», Latvijas tiesu sistēmu? Intervijā ar BNN skaidro Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

FM: Pašvaldības tērē vairāk nekā pērn, jo strauji ievieš ES fondu projektus

Pašvaldību budžetā bija vērojams 74,5 miljonu eiro pārpalikums 2018.gada pirmajā ceturksnī, kas ir par 20,7 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Mazāks budžeta pārpalikums skaidrojams ar strauju Eiropas Savienības fondu projektu ieviešanu pašvaldībās, ziņo Finanšu ministrija.

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt Likteņdārza saglabāšanu, aizsardzību, attīstīšanu un pēctecību.

FKTK vadītājs: FinCEN publiskotā paziņojuma mērķis nebija slēgt ABLV Bank

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas februāra vidū publiskotais paziņojums par ABLV Bank netika sagatavots ar mērķi banku slēgt, ceturtdien Eiropas Parlamentā Briselē jaunizveidotās komitejas TAX3 organizētajā publiskajā uzklausīšanā atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Četri aizturētie par noziegumiem maksātnespējas procesā, tostarp, Sprūds

Valsts policija aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem maksātnespējas procesa laikā aizturējusi četras personas, tostarp jau apsūdzētā statusā bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

VM grib ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu līdzvērtīgiem medikamentiem

Veselības ministrija publiskajai apspriedei nodevusi jaunu politisko iniciatīvu, ar kuru plāno ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu.

Nacionālie bruņotie spēki pilnveido medicīniskā atbalsta spēju

Aizsardzības ministrijas centralizētā iepirkumu aģentūra Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir noslēdzis vispārīgo vienošanos par karavīru individuālo medicīnas somu un karavīru glābēju somu iegādi, lai pilnveidotu neatliekamās medicīniskās reaģēšanas spēju Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Septiņu gadu laikā ārvalstu ceļotāju skaits Latvijā pieaudzis par 53,2%

Ārvalstu ceļotāji pērn Latvijas robežu šķērsojuši 7,7 miljonus reižu, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. 2017.gadā ārvalstu ceļotāji valstī iztērēja 691,9 miljonus eiro – par 46,7 miljoniem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gadā.

Pētījums: Pērn darba samaksa Latvijā pieaugusi straujāk nekā iepriekšējos gados

Ekonomiskās izaugsmes un pieaugošā darbaspēka pieprasījuma rezultātā atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā ir sasniedzis straujāko pieaugumu pēdējo gadu laikā. Kopumā vidējā neto darba samaksa ir palielinājusies par 6%, sasniedzot 894 eiro, secina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadējā atalgojuma pētījumā.

Pauž satraukumu par HIV pacientu ārstēšanas iespēju neizmantošanu

Šā gada pirmajā ceturksnī ārstēto HIV pacientu skaits Latvijā nav būtiski mainījies, kaut gan 2018.gada veselības aprūpes budžetā HIV/AIDS ārstēšanai tika piešķirts ievērojams papildu finansējums. Tas rada bažas, vai tiek pilnībā izmantotas visas HIV pacientu ārstēšanas iespējas, ko sniedz pērn apstiprinātais HIV infekcijas izplatības ierobežošanas plāns, uzsver biedrībā Apvienība HIV.LV .

Saeima nosaka aizliegumu bankām apkalpot čaulas kompānijas

Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimā ceturtdien, 26.aprīlī, pieņemtie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā

Kurzemes uzņēmumi nodokļos samaksājuši 252,88 miljonus eiro

Pērn 12 938 Kurzemē reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 252,88 miljonus eiro, tostarp 81,80 milj. eiro no iedzīvotāju ienākuma nodoklī, bet 141,11 milj.eiro – valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās, liecina Lursoft aprēķinātie dati.  

Danske Bank klientu apkalpošanu Baltijas valstīs pārtrauks pakāpeniski

Baltijā Danske Bank koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitasuzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs. Iziešana no vietējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu apkalpošanas tiks īstenota pakāpeniskas apjomu samazināšanas ceļā, informē Danske Bank filiāles Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Zane Strade.

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, tā Pavļuts

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, daļa no kuriem jāsūta atpūtā, tāpēc Kustības Par mērķis ir iesaistīt politikā jaunu paaudzi, intervijā stāsta partijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Tiesa: Zolitūdes lielveikala jumta nogruvums bija ārpus Maxima kontroles; pret VDI uzvara nav gūta

Mazumtirdzniecības uzņēmumam Maxima Latvija tiesā nav pilnībā izdevies uzvarēt Valsts darba inspekciju (VDI) par tās pieņemtajiem lēmumiem pēc Zolitūdes traģēdijas, tomēr ir izdevies panākt, ka tiesa atzīst, ka lielveikala jumta nogruvums bijis «ārpus jebkādas pieteicēja kontroles un tas šādu gadījumu nevarēja paredzēt».

Danske Bank varētu paziņot par aiziešanu no Baltijas valstīm

Dānijas banku grupas Danske Bank Lietuvas filiāle ceturtdien,26.aprīlī, varētu paziņot par saviem plāniem aiziet no Lietuvas un, iespējams, no visām Baltijas valstīm, ziņu aģentūras BNS Lietuvas birojam apliecinājuši divi savstarpēji nesaistīti avoti.

Dāņu izgudrotājam mūža ieslodzījums par žurnālistes slepkavību zemūdenē

Tiesa Dānijā atzinusi izgudrotāju Peteru Madsenu par vainīgu zviedru žurnālistes nonāvēšanā un viņas ķermeņa sadalīšanā, kas noticis uz viņa būvētas zemūdenes klāja Kopenhāgenā 2017.gada vasarā.

Eksperts: Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija

Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norāda Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta eksperts Mauricio Moska.

KNAB šonedēļ pamet ilggadējā priekšnieka vietniece Jurča

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju šonedēļ pametīs ilggadējā biroja priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Precizēts: OECD veiks FKTK un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbības principu auditu

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta sistēmu vērtēs  kopumā – darbības principus un struktūru –, lai saprastu, vai viņu rokās ir viss nepieciešamais, lai gana stingri vērstos pret naudas atmazgāšanu Latvijā, skaidro finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Starp pašvaldību amatpersonām lielākos ienākumus gūst Ameriks un Lembergs

Lielākos ienākumus pagājušajā gadā no Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām ir guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks, apsteidzot Ventspils mēru Aivaru Lembergu, liecina apkopotās amatpersonu deklarācijas.

Latvija Preses brīvības indeksā – augšup par četrām vietām

Prese Latvijā kļuvusi brīvāka, taču šajā demokrātijas aspektā mediju videmūsu valstī turpina apalikt no Igaunijas un Ziemeļvalstīm, tā secinājusi franču starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām tās sagatavotajā Pasaules Preses brīvības indeksā 2018.