bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 14.12.2017 | Vārda dienas: Gaisma, Auseklis
LatviaLatvija

Slimnīcā: Cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārsti dodas uz Latvijas reģioniem, kur trūkst urologu, lai vīriešiem bez maksas sniegtu konsultācijas un pārbaudītu veselību. Šogad urologi nolēmuši pilnu darba dienu pieņemt vīriešus Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologi jūnijā jau viesojušies Dobelē, Cēsīs un Rēzeknē. 29.jūnijā urologs vīriešus gaidīs Jēkabpils poliklīnikā. Lielās kungu intereses dēļ urologi uz šīm pilsētām nolēmuši šogad doties vēlreiz – jau jūlijā, norāda slimnīcas pārstāvji.

«Konsultācijas reģionos notiek, pateicoties labdarības un ziedojumu vākšanas akcijai Pīļu skrējiens, ko jau vairākus gadus Tēva dienā organizē vīriešu organizācija Round Table Latvija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu. Katrs, kurš ziedo reģionos dzīvojošo vīriešu veselības pārbaudēm, saņem mazu, dzeltenu rotaļu pīlīti ar kārtas numuru. Pēc tam visas pīles vienlaikus tiek ielaistas Rīgas kanālā, kur tās, straumes nestas, uzsāk sacensības. Ātrāko pīlīšu īpašnieki iegūst dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, bet saziedotā nauda tiek izmantota, lai nodrošinātu Rīgas urologu izbraucienus uz reģioniem,» stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas urologs Māris Jakubovskis stāsta, ka Pīļu skrējiens ir labdarības akcija, kas jau vairāk nekā 20 gadus tiek rīkota dažādās pasaules valstīs, lai atraktīvā veidā pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai un vāktu ziedojumus. «Arī Latvijā šī akcija jau kļuvusi par tradīciju.»

Austrumu slimnīcas urologi kungus reģionos konsultē un pārbauda, nesaņemot par to samaksu. Ar labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem tiek segti izdevumi par transportu, telpu un aparatūras īri, instrumentiem un materiāliem.

«Vislielākais cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa. Bieži vien rajona slimnīcā šāda speciālista nav, bet aizbraukt uz Rīgu dažādu iemeslu dēļ ir sarežģīti. Tāpēc radās ideja organizēt urologu izbraucienus uz laukiem,» stāsta dakteris Jakubovskis.

«Šīs akcijas mērķis ir arī uzlabot vīriešu attieksmi pret savu veselību. Nav noslēpums, ka liela daļa vīriešu ir kūtri uz veselības pārbaudēm. Ja sievietei kaut kas kaiš, viņa aiziet pie ārsta. Bet īsts vecis taču neies, jo viņš jau vēsturiski ir audzināts neraudāt un nesūdzēties, ziedot savu dzīvību ģimenes un valsts labā. Tāpēc, lai gan puiku piedzimst vairāk, gadiem ejot, liela daļa vīriešu iet bojā un sieviešu paliek vairāk. Lielu daļu no šīm nāvēm varētu novērst, ja vīrietis būtu laikus vērsies pie ārsta,» turpina Jakubovskis.

Runājot par vīriešu veselību viņš norāda, ka parasti visvairāk tiek akcentēts prostatas vēzis, ko joprojām bieži konstatē novēloti. Tomēr tā nebūt nav vienīgā uroloģiskā slimība, kas apdraud vīriešus un ko būtiski atklāt pēc iespējas ātrāk. «Vīrieši cieš arī no nieru un urīnpūšļa slimībām, tai skaitā ļaundabīgiem audzējiem. Viņiem ir arī seksuālas dabas traucējumi. Ja vīrietim ir problēmas seksuālajā dzīvē, vai tad viņam var būt laimīga ģimene, laba dzīves kvalitāte?» retoriski jautā Jakubovskis. «Tādēļ uz bezmaksas konsultācijām reģionos vīrieši ir aicināti nākt ar jebkuru problēmu. Var nākt arī vienkārši pārbaudīt veselību vai aprunāties ar urologu. Mūsu galvenais mērķis ir veselīgs, motivēts un labi noskaņots vīrietis.»

Austrumu slimnīcas urologs Juris Jansons, kurš 14.jūnijā konsultēja pacientus Cēsīs, stāsta, ka gribētāju apmeklēt bezmaksas urologa konsultācijas šajā pilsētā ir patiešām daudz. «Ļoti liels prieks darīt kaut ko vairāk un darīt to tieši Cēsīs. Piestrādājot Cēsu klīnikā par dežūrķirurgu, esmu novērojis, ka Cēsis ir stipru vīru pilsēta un vienīgais, kas šos vīrus var nogāzt no kājām, ir slimība,» viņš saka. «Uz bezmaksas konsultācijām pie manis todien bija pierakstīti 16 vīrieši un vēl divtik diemžēl bija palikuši aiz strīpas. Konsultētie pacienti lielākoties bija vīri gados, kuri nekad nebija bijuši pie urologa. Starp viņiem bija tādi, kuriem bija nepieciešama tālāka rūpīga izmeklēšana.»

Arī jūlijā Austrumu slimnīcas urologi dosies pie vīriešiem Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī, katrā pilsētā veltot pilnu darba dienu vīriešu konsultēšanai un izmeklēšanai. Pieteikšanās uz konsultācijām tiks savlaicīgi izsludināta vietējā presē. Jau zināms, ka Cēsu klīnikā Austrumu slimnīcas urologs pacientus uzņems 7.jūlijā (tālr. reģistrācijai 64125634).

Ref:224.000.103.1531


Pievienot komentāru

Nabadzībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Latvijā augstāks par ES vidējo

Nabadzībai un sociālajai atstumtībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Latvijā ir augstāks par Eiropas Savienībā vidējo, liecina ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par aizvadīto gadu un aptver 27 no 28 bloka valstīm.

2019.gadā sāks darboties valsts obligātā veselības apdrošināšana, lemj Saeima

Saeima ceturtdien, 14.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēmusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz reformēt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.

Līdz 15.decembrim jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma novembrī

Līdz šī gada 15.decembrim Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma tām personām, kurām ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas 2017.gada novembrī pārsniedza 711,44 eiro.

Lietuvas budžetā uzsvars uz pārvaldes tēriņu samazināšanu, NATO saistībām un sociālo atbalstu

Lietuvas budžets 2018.gadam, ko Seims pieņēmis šonedēļ, ieies vēsturē ar to, ka, pirmoreiz, pēdējo gadu laikā tiek samazināti tēriņi valsts sektorā, aizsardzībai iecerēts tērēt naudas summu, kas līdzvērtīga NATO dalībvalstij vēlamajiem diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta. Tiesa, neiztrūks arī sociālā atbalsta palielinājums.

Kozlovskis: Traģisku avāriju mazināšanai jāpārdomā ceļu būvniecības stratēģiju

Traģisku avāriju mazināšanai tikai ar ceļu policistiem un fotoradariem nebūs līdzēts, tāpēc nepieciešams ieguldīt līdzekļus arī atbilstošā ceļu infrastruktūrā, teic iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Mežu īpašnieki vīlušies Zemkopības ministrijā

«Situācijā, kad, tuvojoties vēlēšanām, racionālas diskusijas vietā notiek melu un biedēšanas kampaņa, Latvijas Meža īpašnieku biedrība savā vakardienas kopsapulcē ir pieņēmusi lēmumu lūgt Zemkopības ministriju apturēt priekšlikumu virzību un diskusiju organizēšanu par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Par koku ciršanu mežā un Meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumi

Veselības dienests: Mīti un patiesība par E-veselību

Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu.

Prioritātes būvniecībā - Administratīvā sloga un ēnu ekonomikas mazināšana

Latvijai 2017.gadā ir pamats lepoties ar būvniecības nozari - tā ir kāpinājusi eksportu vēsturiski augstākajā līmenī, tā ir ieviesusi elektronisko darba laika uzskaiti lielos objektos rekordātros tempos, izstrādājusi būvniecības nozares stratēģiju, kā arī spējusi apkalpot pieaugošo pieprasījumu valstī pēc būvniecības pakalpojumiem, vērtējot šogad notikušo būvniecības nozarē uzsver Ekonomikas ministrija.

AT: Latvijas Gāzei jāsedz zaudējumi, kas rodas alternatīvu apkures sistēmu dēļ

Latvijas Gāzei jāsedz zaudējumi, kas patērētājam rodas, ierīkojot alternatīvu apkures sistēmu, piegādātājai atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu, norāda Augstākā tiesa.

Rīgas satiksme vēl nezina, vai lūgt atzīt sevi par cietušo nanotehnoloģiju krimināllietā

Rīgas satiksme vēl nav iepazinusies ar lēmumu par tā dēvētās nanotehnoloģiju krimināllietas nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai, tādēļ vēl nav varējusi pieņemt lēmumu par to, vai lūgs sevi atzīt par cietušo šajā krimināllietā.

Darba devējiem būs dati par nelaimes gadījumā darbā cietušu darbinieku veselību

Darba devējiem, kuru darbinieki cietuši nelaimes gadījumā darbā, būs tiesības bez darbinieka piekrišanas saņemt informāciju par viņa veselības stāvokli.

Veidiņa: Pamazām Rīga kļūst pieejamāka visiem iedzīvotājiem

Jau desmit gadus darbojas Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome, kas savas darbības laikā paveikusi daudz, lai atvieglotu ikdienu tiem cilvēkiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs, pauž Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Pavļuts: Latvijā ierobežos veselības aprūpi 300 tūkstošiem cilvēku

Kustība Par! nosūtījusi vēstuli valsts prezidentam Raimondam Vējonim, aicinot atgriezt Saeimā tikko pieņemto likumu par Veselības finansēšanas likumprojektu. Pēc partijas domām, pieņemtais likums ierobežo veselības aprūpi 300 tūkstošiem cilvēku Latvijā.

SEB: Pasaules ekonomika iegājusī spēcīgas izaugsmes posmā

Pasaules ekonomika šobrīd izskatās iegājusī spēcīgas izaugsmes posmā. Neskatoties uz politisko nenoteiktību, veselīgā ekonomiskā izaugsme varētu turpināties vēl dažus gadus bez būtiska inflācijas pieauguma, secināts jaunajā SEB Investīciju apskatā.

LLKC: Lielā mitruma dēļ visvairāk cieš ziemāju lauki Kurzemē

Ziemāju sējumos situācija šobrīd Latvijā ir atšķirīga, bet lielā mitruma dēļ visvairāk cieš ziemāju lauki Kurzemē, kur sējumi daudzviet ir applūduši un gājuši bojā, saka Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadītājs Oskars Balodis.

EM: Rīgas siltuma iecere iegādāties Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas pretrunā ar sabiedrības interesēm

AS Rīgas siltums iecere iegādāties SIA Rīgas BioEnerģija kapitāldaļas par 25% sadārdzinātu cenu ir pretrunā uzņēmuma un sabiedrības interesēm, BNN norāda Ekonomikas ministrijā.

Eiropas Savienības valstīm jāpastiprina cīņa pret bērnu seksuālu izmantošanu

Eiropas Savienības dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un Informācijas tehnoloģijas nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Aizdomās par centralizēto eksāmenu tematu izpaušanu tur Rīgas skolas amatpersonu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu par 12.klašu latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izpaušanu. Par aizdomās turēto šajā lietā ir atzīta viena perona - kāda Rīgas vidusskolas amatpersona.

Pie Rimi piketēs par dējējvistu labturību

Sestdien, 16.decembrī visās Baltijas valstīs vienlaicīgi notiks dzīvnieku aizsardzības organizāciju rīkoti piketi, aicinot Rimi lielveikalu tīklu īstenot sociāli atbildīgu politiku un atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības.

Brīdina mazumtirgotājus nedot atlaides kibernoziedzniekiem izpārdošanās

Pēdējos 12 mēnešos vairāk nekā 77% uzņēmumu cietuši no kāda kiberuzbrukuma, liecina Kaspersky Lab informācijas tehnoloģiju drošības ekonomikas pārskats. Uzbrukumu skaita pieaugums novērots tieši Ziemassvētku pārdošanas periodā, kad veikalos ir vairāk pircēju nekā parasti un pārdošanas apjoma palielināšanās padara mazumtirgotāju ienākumus par pievilcīgu mērķi kibernoziedzniekiem.

Saeima izskata iniciatīvu mainīt PVN likmes pārtikas produktiem

Saeima pieņēmusi lēmumu par kolektīvo iesniegumu, kas mudina samazināt PVN ikdienā nepieciešamajiem, veselīgajiem produktiem, un palielināt kaitīgajiem.

Tiesību aktu izmaiņas no 2018.gada; Kur meklēt?

No nākamā gada spēkā stājas vairāk nekā 100 tiesību aktu, to skaitā vairāk nekā 40 likumu. Vienkopus ar šo sarakstu var iepazīties vietnē Likumi.lv. Savukārt LV portālā apkopoti praktiski noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām, vēsta oficiālā izdevuma Latvijas Vēstnesis.

Lielvārdes vekseļa lietā aizdomās turētais kļuvis par Daugavpils mēra padomnieku

Par Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Riharda Eigima padomnieku ekonomikas jautājumos kļuvis Jānis Čakstiņš. Jānis Čakstiņš figurē arī kā viens no aizdomās turamajiem tā dēvētajā Lielvārdes 200 miljonu vekseļa lietā. Komentējot šo faktu, Čakstiņš atzina, ka aizdomās turamā statuss viņam joprojām nav noņemts, taču ir atcelts aizliegums izbraukšanai no valsts un noņemta policijas uzraudzība.

Aicina autovadītājus biežāk izmantot saskaņotos paziņojumus

Pieaugot nelielo ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kas galvenokārt saistīts ar nepastāvīgajiem laika apstākļiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs aicina autovadītājus biežāk izmantot saskaņotos paziņojumus ceļu satiksmes negadījumu apstākļu fiksēšanai.

Maxima: Iedzīvotāji kļuvuši konservatīvāki pārtikas produktu izvēlē

Šī gada 2. un 3.ceturksnī novērojams lielāks konservatīvisms produktu izvēlē - samazinājies to pircēju skaits, kuri labprāt iegādājas jaunus produktus, bet palielinājies to skaits, kuri savos pārtikas produktu iegādes paradumos neko nemaina.