bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.09.2017 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Slimnīcā: Cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārsti dodas uz Latvijas reģioniem, kur trūkst urologu, lai vīriešiem bez maksas sniegtu konsultācijas un pārbaudītu veselību. Šogad urologi nolēmuši pilnu darba dienu pieņemt vīriešus Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologi jūnijā jau viesojušies Dobelē, Cēsīs un Rēzeknē. 29.jūnijā urologs vīriešus gaidīs Jēkabpils poliklīnikā. Lielās kungu intereses dēļ urologi uz šīm pilsētām nolēmuši šogad doties vēlreiz – jau jūlijā, norāda slimnīcas pārstāvji.

«Konsultācijas reģionos notiek, pateicoties labdarības un ziedojumu vākšanas akcijai Pīļu skrējiens, ko jau vairākus gadus Tēva dienā organizē vīriešu organizācija Round Table Latvija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu. Katrs, kurš ziedo reģionos dzīvojošo vīriešu veselības pārbaudēm, saņem mazu, dzeltenu rotaļu pīlīti ar kārtas numuru. Pēc tam visas pīles vienlaikus tiek ielaistas Rīgas kanālā, kur tās, straumes nestas, uzsāk sacensības. Ātrāko pīlīšu īpašnieki iegūst dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, bet saziedotā nauda tiek izmantota, lai nodrošinātu Rīgas urologu izbraucienus uz reģioniem,» stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas urologs Māris Jakubovskis stāsta, ka Pīļu skrējiens ir labdarības akcija, kas jau vairāk nekā 20 gadus tiek rīkota dažādās pasaules valstīs, lai atraktīvā veidā pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai un vāktu ziedojumus. «Arī Latvijā šī akcija jau kļuvusi par tradīciju.»

Austrumu slimnīcas urologi kungus reģionos konsultē un pārbauda, nesaņemot par to samaksu. Ar labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem tiek segti izdevumi par transportu, telpu un aparatūras īri, instrumentiem un materiāliem.

«Vislielākais cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa. Bieži vien rajona slimnīcā šāda speciālista nav, bet aizbraukt uz Rīgu dažādu iemeslu dēļ ir sarežģīti. Tāpēc radās ideja organizēt urologu izbraucienus uz laukiem,» stāsta dakteris Jakubovskis.

«Šīs akcijas mērķis ir arī uzlabot vīriešu attieksmi pret savu veselību. Nav noslēpums, ka liela daļa vīriešu ir kūtri uz veselības pārbaudēm. Ja sievietei kaut kas kaiš, viņa aiziet pie ārsta. Bet īsts vecis taču neies, jo viņš jau vēsturiski ir audzināts neraudāt un nesūdzēties, ziedot savu dzīvību ģimenes un valsts labā. Tāpēc, lai gan puiku piedzimst vairāk, gadiem ejot, liela daļa vīriešu iet bojā un sieviešu paliek vairāk. Lielu daļu no šīm nāvēm varētu novērst, ja vīrietis būtu laikus vērsies pie ārsta,» turpina Jakubovskis.

Runājot par vīriešu veselību viņš norāda, ka parasti visvairāk tiek akcentēts prostatas vēzis, ko joprojām bieži konstatē novēloti. Tomēr tā nebūt nav vienīgā uroloģiskā slimība, kas apdraud vīriešus un ko būtiski atklāt pēc iespējas ātrāk. «Vīrieši cieš arī no nieru un urīnpūšļa slimībām, tai skaitā ļaundabīgiem audzējiem. Viņiem ir arī seksuālas dabas traucējumi. Ja vīrietim ir problēmas seksuālajā dzīvē, vai tad viņam var būt laimīga ģimene, laba dzīves kvalitāte?» retoriski jautā Jakubovskis. «Tādēļ uz bezmaksas konsultācijām reģionos vīrieši ir aicināti nākt ar jebkuru problēmu. Var nākt arī vienkārši pārbaudīt veselību vai aprunāties ar urologu. Mūsu galvenais mērķis ir veselīgs, motivēts un labi noskaņots vīrietis.»

Austrumu slimnīcas urologs Juris Jansons, kurš 14.jūnijā konsultēja pacientus Cēsīs, stāsta, ka gribētāju apmeklēt bezmaksas urologa konsultācijas šajā pilsētā ir patiešām daudz. «Ļoti liels prieks darīt kaut ko vairāk un darīt to tieši Cēsīs. Piestrādājot Cēsu klīnikā par dežūrķirurgu, esmu novērojis, ka Cēsis ir stipru vīru pilsēta un vienīgais, kas šos vīrus var nogāzt no kājām, ir slimība,» viņš saka. «Uz bezmaksas konsultācijām pie manis todien bija pierakstīti 16 vīrieši un vēl divtik diemžēl bija palikuši aiz strīpas. Konsultētie pacienti lielākoties bija vīri gados, kuri nekad nebija bijuši pie urologa. Starp viņiem bija tādi, kuriem bija nepieciešama tālāka rūpīga izmeklēšana.»

Arī jūlijā Austrumu slimnīcas urologi dosies pie vīriešiem Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī, katrā pilsētā veltot pilnu darba dienu vīriešu konsultēšanai un izmeklēšanai. Pieteikšanās uz konsultācijām tiks savlaicīgi izsludināta vietējā presē. Jau zināms, ka Cēsu klīnikā Austrumu slimnīcas urologs pacientus uzņems 7.jūlijā (tālr. reģistrācijai 64125634).

Ref:224.000.103.1531


Pievienot komentāru

ES Ungārijā vērtē, cik lietderīgi finansēts Orbāna stadions un «bānītis»

Eiroparlamentārieši Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna dzimtajā ciemā apmeklējuši modernu futbola laukumu un šaursliežu dzelzceļa līniju, kas uzbūvēta ar Eiropas Savienības finansējumu, bet kļuvusi slavena ar pasažieru trūkumu.

Reizniece-Ozola: Kosmosa izpētes projektos Latvija līdz šim ieguldījusi 3,2 miljonus eiro

Līdz šim trīs konkursu rezultātā Latvija atbalstījusi 27 kosmosa izpētes projektus, kuros kopā ieguldīti vairāk nekā 3,2 miljoni eiro, Eiropas Planetārās zinātnes kongresā sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Daudzviet Latvijā upes izgājušas no krastiem

Turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, jau daudzviet Latvijā applūdušas upju palienes, vietām - arī citas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Ekonomists: Naftas tirgus - OECD krājumi mazinās, OPEC turpinās koriģēt tirgu

Pateicoties naftas eksportētājvalstu organizācijai, kas kopš gada sākuma ir samazinājusi ieguvi par vienu miljonu barelu dienā, OECD valstu naftas krājumi kopš marta ir samazinājušies par aptuveni 0,6 miljoniem barelu dienā, pauž SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Latvijā būvniecības izlaide otrajā ceturksnī bija viena no straujākajām ES

Latvijā būvniecības produkcijas izlaide šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli-jūniju pieaugusi par 15,8%, kas ir viens no straujākajiem kāpumiem to 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami dati.

Nosaka jaunu kārtību paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanai

Ministru kabinets otrdien, 19.septembrī, pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos MK noteikumus, kuros precizētas tiesību normas saistībā ar paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanu, noteikšanas kritērijiem un dokumentācijas izstrādāšanu.

Notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam Latvijā, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika.

Pārdala vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un KNAB  efektivitātes uzlabošanai

Pārdalīs vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības efektivitātes uzlabošanai, otrdien, 19.septembrī, lēma valdība.

Digitālas valsts pārvaldes aizstāvi Ilvesu nebaida Igaunijas ID karšu problēma

Reaģējot uz ziņām, ka atklāts iespējams drošības «robs» Igaunijas iedzīvotāju identifikācijas kartēs, Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess noraidījis, ka tehniskas kļūmes neapdraud viņa pārstāvētās valsts kā e-pārvaldes celmlauža reputāciju.

Jauniešiem būs lielākas iespējas izglītības iestādē saņemt karjeras konsultācijas

Turpmāk izglītības iestādes varēs daudz aktīvāk iesaistīties karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu īstenošanā, nodrošinot jauniešiem karjeras izglītības atbalsta pasākumus.

Judins uzskata, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija «nevirzās uz priekšu»

«Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas pašreizējais darbs neatbilst mērķim izmeklēt un analizēt iespējamo valsts sagrābšanu, norāda komisijas deputāts, Vienotības Saeimas frakcijas pārstāvis Andrejs Judins.

Pētījums: Iedzīvotāji vislielāko kritiku pauž Latvijas kopējās situācijas attīstībai

Sākoties rudenim, optimisms iedzīvotāju noskaņojumā ir jūtami mazinājies, liecina jaunākais Baltic Internatioanal Bank Latvijas barometra pētījums.

Aizņemto darbvietu skaits palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb 1%

Šī gada pirmā pusgada beigās Latvijā bija 903,2 tūkstoši aizņemto darbvietu, un salīdzinājumā ar 2016.gada pirmā pusgada beigām to skaits ir palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb par 1,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

82% Igaunijas mājsaimniecību izvēlas mobilo mājas internetu

Igaunijā arvien vairāk mājsaimniecībām izvēloties mobilo mājas internetu, 2017.gadā to lieto jau 82% mājokļos, kuros vispār lieto globālo tīmekli, aplēsuši igauņu statistiķi.

Zinātniskās institūcijas ar ES fondu atbalstu sekmēs starptautisko sadarbību

Lai sekmētu Eiropas Pētniecības telpas sadarbības projektu izstrādi un veicinātu Latvijas zinātnieku dalību starptautiskos pētniecības un tīklošanās pasākumos, 18 zinātniskajām institūcijām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu pieteikties Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Notāri: Biežākā kļūda mantojuma kārtošanas procesā - kavēts termiņš

Nemainīgi visaktuālākie juridiskie jautājumi, ar kuriem cilvēki Latvijā vēršas pie notāriem, ir saistīti ar nekustamo īpašumu, īpaši - tā mantošanu. Tajā pašā laikā mantojuma lieta bieži netiek nokārtota līdz galam vai netiek ierosināta vispār. Kā liecina zvērinātu notāru pieredze, mantojuma lietās cilvēki visbiežāk kavē termiņus.

Latkovskis norāda, ka dažreiz Saeimā slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi

Atsevišķos gadījumos Saeimā visnotaļ slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi, turklāt salīdzinājumā ar iepriekšējo Saeimu tiem ir pieaugoša tendence, pauž Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis.

Bildēs: Zapad mācības pilnā sparā

Piedāvājam fotoieskatu Baltkrievijas un Krievijas apvienotajās militārajās mācībās Zapad, kuras klātienē inspicē arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

VID: Samaksājot nodokļu pamatparādu, iespējams atbrīvoties no soda naudas

Lai nodokļu maksātājiem atvieglotu radušos nodokļu parāda slogu, laikā no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 2.janvārim ikviens, kam izveidojies nodokļu parāds, Valsts ieņēmumu dienests aicina pieteikties uz atbalsta pasākumu. Tas paredz nokavējuma un soda naudas pilnīgu dzēšanu ar nosacījumu, ka ne vēlāk kā līdz 2019.gada 31.decembrim tiek samaksāts nodokļu pamatparāds.

Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iniciatīvu likvidēt balsojumu «atturas»

Sabiedrība par atklātību Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu un likvidēt balsojumu «atturas».

Baltijas ekspresis piesaista dzelzceļa kravas; kritums pārējiem pārvadātājiem

Kravu pārvadātājs pa dzelzceļu AS Baltijas ekspresis šā gada septiņos mēnešos vairāk nekā dubultojis pārvadāto kravu apjomus, tikmēr pārējiem abiem pārvadātājiem - SIA LDz Cargo un AS Baltijas tranzīta serviss novērojams kravu apjoma kritums. Biedrība Baltijas Asociācija - transports un loģistika norāda, ka ceļ trauksmi kopējās situācijas dēļ nozarē nevis savu biedru interesēs.

Latvijas krājbankas administrators atguvis vēl 2,141 miljonu eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 2,141 miljonu eiro, kas ir 4,1 reizi vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju pavirši izturas pret savu veselību

Mazāk nekā puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina Mana Aptieka&Apotheka Veselības indekss.

Norvēģijā vadošam policistam 21 gads cietumā par hašiša kontrabandu

Tiesa Norvēģijā, kas bieži atzīta par vienu no vismazāk korumpētajām valstīm pasaulē, notiesājusi augsta ranga policistu, piespriežot tam 21 gada cietumsodu par kukuļņemšanu un līdzdalību narkotiku kontrabandā.

Balta: Pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits palielinās dzīvnieku dēļ

Šogad līdz augustam apdrošināšanas sabiedrība Balta atlīdzībās par sadursmēs ar dzīvniekiem bojātiem transportlīdzekļiem jau izmaksājusi teju 0,9 miljonus eiro.