bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.03.2018 | Vārda dienas: Ilona, Adelīna
LatviaLatvija

Slimnīcā: Cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau trešo gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārsti dodas uz Latvijas reģioniem, kur trūkst urologu, lai vīriešiem bez maksas sniegtu konsultācijas un pārbaudītu veselību. Šogad urologi nolēmuši pilnu darba dienu pieņemt vīriešus Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologi jūnijā jau viesojušies Dobelē, Cēsīs un Rēzeknē. 29.jūnijā urologs vīriešus gaidīs Jēkabpils poliklīnikā. Lielās kungu intereses dēļ urologi uz šīm pilsētām nolēmuši šogad doties vēlreiz – jau jūlijā, norāda slimnīcas pārstāvji.

«Konsultācijas reģionos notiek, pateicoties labdarības un ziedojumu vākšanas akcijai Pīļu skrējiens, ko jau vairākus gadus Tēva dienā organizē vīriešu organizācija Round Table Latvija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu. Katrs, kurš ziedo reģionos dzīvojošo vīriešu veselības pārbaudēm, saņem mazu, dzeltenu rotaļu pīlīti ar kārtas numuru. Pēc tam visas pīles vienlaikus tiek ielaistas Rīgas kanālā, kur tās, straumes nestas, uzsāk sacensības. Ātrāko pīlīšu īpašnieki iegūst dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, bet saziedotā nauda tiek izmantota, lai nodrošinātu Rīgas urologu izbraucienus uz reģioniem,» stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas urologs Māris Jakubovskis stāsta, ka Pīļu skrējiens ir labdarības akcija, kas jau vairāk nekā 20 gadus tiek rīkota dažādās pasaules valstīs, lai atraktīvā veidā pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu veselībai un vāktu ziedojumus. «Arī Latvijā šī akcija jau kļuvusi par tradīciju.»

Austrumu slimnīcas urologi kungus reģionos konsultē un pārbauda, nesaņemot par to samaksu. Ar labdarības akcijā saziedotajiem līdzekļiem tiek segti izdevumi par transportu, telpu un aparatūras īri, instrumentiem un materiāliem.

«Vislielākais cietējs valstī pašlaik ir lauku cilvēks, kuram nav viegli nokļūt pie urologa. Bieži vien rajona slimnīcā šāda speciālista nav, bet aizbraukt uz Rīgu dažādu iemeslu dēļ ir sarežģīti. Tāpēc radās ideja organizēt urologu izbraucienus uz laukiem,» stāsta dakteris Jakubovskis.

«Šīs akcijas mērķis ir arī uzlabot vīriešu attieksmi pret savu veselību. Nav noslēpums, ka liela daļa vīriešu ir kūtri uz veselības pārbaudēm. Ja sievietei kaut kas kaiš, viņa aiziet pie ārsta. Bet īsts vecis taču neies, jo viņš jau vēsturiski ir audzināts neraudāt un nesūdzēties, ziedot savu dzīvību ģimenes un valsts labā. Tāpēc, lai gan puiku piedzimst vairāk, gadiem ejot, liela daļa vīriešu iet bojā un sieviešu paliek vairāk. Lielu daļu no šīm nāvēm varētu novērst, ja vīrietis būtu laikus vērsies pie ārsta,» turpina Jakubovskis.

Runājot par vīriešu veselību viņš norāda, ka parasti visvairāk tiek akcentēts prostatas vēzis, ko joprojām bieži konstatē novēloti. Tomēr tā nebūt nav vienīgā uroloģiskā slimība, kas apdraud vīriešus un ko būtiski atklāt pēc iespējas ātrāk. «Vīrieši cieš arī no nieru un urīnpūšļa slimībām, tai skaitā ļaundabīgiem audzējiem. Viņiem ir arī seksuālas dabas traucējumi. Ja vīrietim ir problēmas seksuālajā dzīvē, vai tad viņam var būt laimīga ģimene, laba dzīves kvalitāte?» retoriski jautā Jakubovskis. «Tādēļ uz bezmaksas konsultācijām reģionos vīrieši ir aicināti nākt ar jebkuru problēmu. Var nākt arī vienkārši pārbaudīt veselību vai aprunāties ar urologu. Mūsu galvenais mērķis ir veselīgs, motivēts un labi noskaņots vīrietis.»

Austrumu slimnīcas urologs Juris Jansons, kurš 14.jūnijā konsultēja pacientus Cēsīs, stāsta, ka gribētāju apmeklēt bezmaksas urologa konsultācijas šajā pilsētā ir patiešām daudz. «Ļoti liels prieks darīt kaut ko vairāk un darīt to tieši Cēsīs. Piestrādājot Cēsu klīnikā par dežūrķirurgu, esmu novērojis, ka Cēsis ir stipru vīru pilsēta un vienīgais, kas šos vīrus var nogāzt no kājām, ir slimība,» viņš saka. «Uz bezmaksas konsultācijām pie manis todien bija pierakstīti 16 vīrieši un vēl divtik diemžēl bija palikuši aiz strīpas. Konsultētie pacienti lielākoties bija vīri gados, kuri nekad nebija bijuši pie urologa. Starp viņiem bija tādi, kuriem bija nepieciešama tālāka rūpīga izmeklēšana.»

Arī jūlijā Austrumu slimnīcas urologi dosies pie vīriešiem Dobelē, Cēsīs, Rēzeknē un Jēkabpilī, katrā pilsētā veltot pilnu darba dienu vīriešu konsultēšanai un izmeklēšanai. Pieteikšanās uz konsultācijām tiks savlaicīgi izsludināta vietējā presē. Jau zināms, ka Cēsu klīnikā Austrumu slimnīcas urologs pacientus uzņems 7.jūlijā (tālr. reģistrācijai 64125634).

Ref:224.000.103.1531


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.