bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.03.2018 | Vārda dienas: Made, Irbe
LatviaLatvija

10.oktobrī - Atvērto durvju diena valsts pārvaldē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Visā Latvijā piektdien, 10.oktobrī, notiek valsts pārvaldes Atvērto durvju diena, kuras laikā ivienam interesentam ir iespēja iepazīt valsts institūciju ikdienas darbu, uzzināt, kādus pakalpojumus sniedz valsts, kā arī piedalīties ekskursijās, lekcijās un spēlēs.

Ministru kabinetā būs iespējams apskatīt valdības sēžu zāli, Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu, bibliotēku, kā arī preses konferenču zāli. Atvērto durvju dienu valdības namā atklās ar publisko lekciju par Latvijas valsts ģerboni, lai interesentiem pastāstītu par tā vēsturi un atklātu plaši nezināmas nianses tā veidošanas laikā.

Aizsardzības ministrijā šai dienā stāstīs par darbu šajā nozarē, kā arī par to, ko nozīmē dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos. Ārlietu ministrijā rīkos lekcijas par diplomāta profesiju, Valsts protokolu, Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē nākamajā gadā, kā arī eksperti sniegs praktiskus padomus par drošu ceļošanu.

Ekonomikas nozares iestādēs būs diskusijas par konkurences nepieciešamību, statistikas tēmām, kā arī par patērētāja tiesībām saņemt drošas preces un pakalpojumus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā varēs arī pamēģināt, kā ar īpašiem instrumentiem nosaka to, vai rotaļlietas ir patiešām drošas bērniem.

Finanšu ministrijā varēs apskatīt leģendāro budžeta portfeli, bet turpat kaimiņos – Valsts kases “naudas lādi”. Plašu programmu, tostarp reģionālajās iestādēs, piedāvās Valsts ieņēmuma dienests (VID) – būs iespēja iepazīties ar Finanšu policijas darbu, varēs arī viesoties Nodokļu pārvaldes klientu apkalpošanas centros un Muitas kontroles punktos visā Latvijā, apciemojot arī īpaši apmācītos suņus. Savukārt VID Akcīzes pārvaldes mobilās ekspreslaboratorijas darbinieki pastāstīs par savu darbu un parādīs iekārtas, ar kurām ikdienā pārbauda dažādas akcīzes preces.

Plašu piedāvājumu sarūpējis arī iekšlietu resors. Valsts robežsardzes reģionālajās pārvaldēs būs iespēja apskatīt bruņojumu, peldlīdzekļus, kinologu un viņu uzticamo četrkājaino draugu paraugdemonstrējumus. Teju visā Latvijā būs atvērti arī Valsts policijas iecirkņi.

Atvērto durvju dienā būs atvērta arī Izglītības un zinātnes ministrija, kur ar interesentiem tiksies ministrijas vadība, tostarp ministre Ina Druviete. Īpaša loma Atvērto durvju dienā tiks veltīta arī jaunatnes politikai.

Labklājības ministrijā būs tematiskās lekcijas par to, kādus pabalstus vecāki saņems no 1.oktobra un kas jāzina jauniešiem, uzsākot darba gaitas. Par izmaiņām pabalstos varēs arī uzzināt, apmeklējot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vairākās pilsētās.

Lai uzzinātu, kā tiek glabātas vēstures liecības, jādodas iepazīt arhīvi visā Latvijā.

Savukārt, ar transporta nozari varēs iepazīties Satiksmes ministrijā. Tās darbinieki sarūpējuši ne tikai stāstus par aviācijas, autosatiksmes, jūrniecības, dzelzceļa jomām, bet arī ekskursijas uz Ceļu laboratoriju un Lokomotīvju remonta centru. Biķernieku sporta trasē varēs iepazīt sacensību organizēšanas norisi.

Atvērto durvju dienā interesentus gaidīs arī Tieslietu ministrijā, kur varēs uzzināt ne vien par tieslietu sistēmas darbu, bet arī piedalīties komandu spēlē. Būs iespēja viesoties kādā no tiesām, kas šogad piedalās Atvērto durvju dienā. Visā Latvijā būs iespējams apmeklēt arī Valsts zemes dienesta un Valsts probācijas dienesta nodaļas.

«Ātrās palīdzības» dienestos visā Latvijā būs iespēja iepazīties ar mediķu ikdienas darbu un to, kā viņi palīdz cilvēkiem dzīvībai bīstamās situācijās. Interesentiem ir iespēja apmeklēt arī Valsts asinsdonoru centru un uzzināt, kā tiek glabātas un pārbaudītas cilvēku nodotās asinis. Ja vēlēsieties nodot asinis, tāda iespēja arī būs!

Dabas izglītības centros un Valsts vides dienesta pārvaldēs visā Latvijā varēs iepazīt vides jautājumus un inspektoru ikdienas darbu.

Rīgu skatīt no 70 metru augstuma būs iespējams viesojoties Zemkopības ministrijā. Savukārt Pārtikas un veterinārajā dienestā varēs uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties pārtiku un uztura bagātinātājus.

Ref: 102.000.102.8325

 


Pievienot komentāru

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.

Latvijā bijis ES sestais mazākais patvēruma lūgumu skaits pret iedzīvotāju skaitu

Latvijā pērn saņemti 182 pirmreizējie patvēruma lūgumi, rēķinot uz miljonu valsts iedzīvotāju, kas ir sestais mazākais rādītājs Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina publicētie ES statistikas departamenta Eurostat dati.

Samazinās traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 20.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Strautiņš: Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja

«Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja, kas pavisam drīz kļūs par nepieciešamību,» iepazīstinot ar Luminor Baltijas ekonomikas jaunāko prognozi, uzsvēra bankas ekonomists Pēteris Strautiņš. «Šobrīd iespējas kreditēšanas kāpumam ir milzīgas. Un tieši mājsaimniecības ar banku starpniecību būs tās, kas galvenokārt nodrošinās finansējumu ieguldījumiem mājokļos.»

LTRK padomes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Rostovskis

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētāja amatā uz nākamo trīs gadu termiņu ievēlēts līdzšinējais LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē

No šī gada 1.novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina.

ES piešķir papildu finansējumu izglītības reformu ieviešanai

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un ieviešanu, palielinot jaunā satura izstrādei un ieviešanai paredzēto finansējumu.

KVV Liepājas metalurga velmētavas kustamo mantu iegādājies Austrijas uzņēmums Smart Stahl

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs velmētavas kustamās mantas izsolē uzvarējis Austrijas uzņēmums Smart Stahl GmbH, norāda uzņēmuma administrators Guntars Koris.

Valdība apstiprina Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam

Ministru kabinets otrdien, 20.martā, apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2018.gadam. Plāns nosaka konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam praktiskai ieviešanai.

Pilnveidos likumu, lai jaunuzņēmumiem atvieglotu valsts atbalsta saņemšanu

Lai uz valsts atbalstu varētu pretendēt arvien vairāk jaunuzņēmumu jeb startup, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 20.martā, noslēdza darbu pie grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā .

Izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu

Biznesa konsultāciju un audita kompānija Ernst & Young Baltic izvērtēs nepieciešamību palielināt gāzes pārvades jaudas starp Latviju un Lietuvu.

Aiztur divus vīriešus ar 140'000 kontrabandas cigarešu

Daugavpilī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēti divi Latvijas pilsoņi un izņemts 140 000 kontrabandas cigarešu, vēsta Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore.

Norvēģijas valdību paglābj tieslietu ministres atkāpšanās

Norvēģijā, cenšoties novērst valdības krišanu, otrdien, 20.martā, no amata atkāpusies tieslietu ministre, kura izsaukusi asu kritiku par izteikumiem, ka opozīcijas partija ir pārāk maiga tās attieksmē pret iespējamiem teroristiem.

Rail Baltica stacijas būvprojekta izstrāde lidostā Rīga izmaksās 4,5 miljonus eiro

Starptautiskajā lidostā Rīga veidojamās Rail Baltica dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojekta izstrāde izmaksās 4,5 miljonus eiro, teic Rail Baltica ieviesēja Latvijā Eiropas dzelzceļa līniju valdes loceklis Andris Linužs.

VARAM uzsāk latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu

Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, ziņo Santa Vaļuma, Ministra padomniece VARAM.

Igaunijas uzņemtam sīrietim patur spēkā cietumsodu par vardarbību pret sievu

Igaunijas krimināllietā, kur Sīrijas pilsonis notiesāts uz desmit gadiem cietumā par miesas bojājumu nodarīšanu savai sievai, Igaunijas Augstākā tiesa noraidījusi viņa sūdzību trešajā tiesas instancē. Jaunietis aizturēšanā atrodas jau vairāk nekā gadu.

Entomologs: Latvijā pēdējos gados aptuveni 5% visu ērču ir inficētas ar encefalītu

Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību, atzīmē entomologi.

Latvijas ļaudis ar Putinu sirdī

Krievijas prezidenta vēlēšanās 95% no Latvijā mītošajiem Krievijas pilsoņiem, svētdien, 18.martā, balsoja par Vladimiru Putinu. Vēl lielāks atbalsts Putinam ārzemēs fiksēts vienīgi Krievijas kara bāzē Tadžikistānā – 99%. Kopš 2012.gada Putina atbalstītāju rindas mūsu valstī ievērojami augušas, savus novērojumus izsaka Saeimas deputāts Edvīns Šnore.

Vidējā izmaksātā atlīdzība par Latvijā notikušu CSNg pieaugusi par teju 30%

Pēdējos piecos gados vidējā apdrošināšanas atlīdzība par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu pieaugusi par teju 30%. Tikmēr vidējā atlīdzība par ārvalstīs notikušu CSNg, kurā iesaistīts Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis, pēdējo piecu gadu laikā mainījusies nedaudz, liecina Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja apkopotā statistika.

SEB: Latvijā mājokļa kredīta ikmēneša maksājumi – vidēji 260 eiro

Pērn SEB banka piešķīrusi iedzīvotājiem mājokļa iegādei vairāk nekā 2 600 aizdevumus par kopējo summu ap 133 miljoniem eiro. Piešķirtā finansējuma apjoms ir par 23% lielāks nekā 2016.gadā. Ņemot vērā rekordzemās procentu likmes, vidējais ikmēneša maksājums pērn piešķirtajiem kredītiem šobrīd ir ap 260 eiro.

Afrinu Sīrijā pametuši 220 000 iedzīvotāji, sācies marodierisms

No Afrinas pilsētas Sīrijas ziemeļos īsi pirms sīriešu kaujinieku ienākšanas tajā bēgļu gaitās devušies ap 220 000 cilvēku. Turcijas atbalstītie kaujinieki, kuri ieņēmuši pilsētu, savukārt sākuši Afrinā nodarboties ar izlaupīšanu.

«Iesālītajai Rīgai» rosina meklēt steidzamu risinājumu

Partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāts Ansis Ansbergs rosinājis Rīgas domei rast steidzamu risinājumu sāls pārmērīgajam lietojumam ziemas sezonā, kas negatīvi ietekmē gan cilvēku un dzīvnieku veselību, gan ēku, transportlīdzekļu, apstādījumu dzīves ilgumu, vēsta politiskais spēks. 

Kalniete: Visiem ES zemniekiem jānodrošina taisnīga konkurence

Sešpadsmit Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas pirmdien, 19.martā, kopīgi iesniedza priekšlikumus EP rezolūcijai par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni – Parlamenta ziņojumā iekļaut prasību no 2021.gada vienādot tiešmaksājumu līmenī visā Eiropā.

Teju 50% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes

Lai gan cilvēki ļoti labi apzinās, ka mutes veselība ietekmē katra vispārējo veselības stāvokli, tomēr 44% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes, liecina uzņēmuma Philips veiktā Starptautiskās mutes veselības dienas aptauja.