bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 11.12.2017 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

10.oktobrī - Atvērto durvju diena valsts pārvaldē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Visā Latvijā piektdien, 10.oktobrī, notiek valsts pārvaldes Atvērto durvju diena, kuras laikā ivienam interesentam ir iespēja iepazīt valsts institūciju ikdienas darbu, uzzināt, kādus pakalpojumus sniedz valsts, kā arī piedalīties ekskursijās, lekcijās un spēlēs.

Ministru kabinetā būs iespējams apskatīt valdības sēžu zāli, Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu, bibliotēku, kā arī preses konferenču zāli. Atvērto durvju dienu valdības namā atklās ar publisko lekciju par Latvijas valsts ģerboni, lai interesentiem pastāstītu par tā vēsturi un atklātu plaši nezināmas nianses tā veidošanas laikā.

Aizsardzības ministrijā šai dienā stāstīs par darbu šajā nozarē, kā arī par to, ko nozīmē dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos. Ārlietu ministrijā rīkos lekcijas par diplomāta profesiju, Valsts protokolu, Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē nākamajā gadā, kā arī eksperti sniegs praktiskus padomus par drošu ceļošanu.

Ekonomikas nozares iestādēs būs diskusijas par konkurences nepieciešamību, statistikas tēmām, kā arī par patērētāja tiesībām saņemt drošas preces un pakalpojumus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā varēs arī pamēģināt, kā ar īpašiem instrumentiem nosaka to, vai rotaļlietas ir patiešām drošas bērniem.

Finanšu ministrijā varēs apskatīt leģendāro budžeta portfeli, bet turpat kaimiņos – Valsts kases “naudas lādi”. Plašu programmu, tostarp reģionālajās iestādēs, piedāvās Valsts ieņēmuma dienests (VID) – būs iespēja iepazīties ar Finanšu policijas darbu, varēs arī viesoties Nodokļu pārvaldes klientu apkalpošanas centros un Muitas kontroles punktos visā Latvijā, apciemojot arī īpaši apmācītos suņus. Savukārt VID Akcīzes pārvaldes mobilās ekspreslaboratorijas darbinieki pastāstīs par savu darbu un parādīs iekārtas, ar kurām ikdienā pārbauda dažādas akcīzes preces.

Plašu piedāvājumu sarūpējis arī iekšlietu resors. Valsts robežsardzes reģionālajās pārvaldēs būs iespēja apskatīt bruņojumu, peldlīdzekļus, kinologu un viņu uzticamo četrkājaino draugu paraugdemonstrējumus. Teju visā Latvijā būs atvērti arī Valsts policijas iecirkņi.

Atvērto durvju dienā būs atvērta arī Izglītības un zinātnes ministrija, kur ar interesentiem tiksies ministrijas vadība, tostarp ministre Ina Druviete. Īpaša loma Atvērto durvju dienā tiks veltīta arī jaunatnes politikai.

Labklājības ministrijā būs tematiskās lekcijas par to, kādus pabalstus vecāki saņems no 1.oktobra un kas jāzina jauniešiem, uzsākot darba gaitas. Par izmaiņām pabalstos varēs arī uzzināt, apmeklējot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vairākās pilsētās.

Lai uzzinātu, kā tiek glabātas vēstures liecības, jādodas iepazīt arhīvi visā Latvijā.

Savukārt, ar transporta nozari varēs iepazīties Satiksmes ministrijā. Tās darbinieki sarūpējuši ne tikai stāstus par aviācijas, autosatiksmes, jūrniecības, dzelzceļa jomām, bet arī ekskursijas uz Ceļu laboratoriju un Lokomotīvju remonta centru. Biķernieku sporta trasē varēs iepazīt sacensību organizēšanas norisi.

Atvērto durvju dienā interesentus gaidīs arī Tieslietu ministrijā, kur varēs uzzināt ne vien par tieslietu sistēmas darbu, bet arī piedalīties komandu spēlē. Būs iespēja viesoties kādā no tiesām, kas šogad piedalās Atvērto durvju dienā. Visā Latvijā būs iespējams apmeklēt arī Valsts zemes dienesta un Valsts probācijas dienesta nodaļas.

«Ātrās palīdzības» dienestos visā Latvijā būs iespēja iepazīties ar mediķu ikdienas darbu un to, kā viņi palīdz cilvēkiem dzīvībai bīstamās situācijās. Interesentiem ir iespēja apmeklēt arī Valsts asinsdonoru centru un uzzināt, kā tiek glabātas un pārbaudītas cilvēku nodotās asinis. Ja vēlēsieties nodot asinis, tāda iespēja arī būs!

Dabas izglītības centros un Valsts vides dienesta pārvaldēs visā Latvijā varēs iepazīt vides jautājumus un inspektoru ikdienas darbu.

Rīgu skatīt no 70 metru augstuma būs iespējams viesojoties Zemkopības ministrijā. Savukārt Pārtikas un veterinārajā dienestā varēs uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties pārtiku un uztura bagātinātājus.

Ref: 102.000.102.8325

 


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Viļņas mērs atvainojas par nespēju novērst ielu apledojumu

Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) atzinis, ka galvaspilsētas ielu uzturētāji, iestājoties ziemai raksturīgiem laikapstākļiem, nav strādājuši pietiekami labi, un atvainojies iedzīvotājiem par sastrēgumu radītajām neērtībām.

BNN nedēļas apkopojums: Šleseram savs KNAB informators. Brūkošie ceļi Latvijā. Sabijusies «kebabu nozare»

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Patiesība; Cīņa; Kritums; Viedoklis; Bailes; Nākotne; Apjukums.

Aptauja: Svētku brīvdienās šogad strādās katrs desmitais

Ziemassvētku priekšvakarā vai Vecgada dienā strādās 10% Latvijas iedzīvotāju, bet katrs piektais atzīst, ka šajās dienās strādās kāds no viņu ģimenes locekļiem.

Strīķe: Man nav šaubu, ka gan Kučinskis, gan Vējonis «danco» pēc Lemberga stabules

Jau desmit gadus Aivaram Lembergam ir liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Tikpat ilgu laiku kā Lembergs, tā valsts amatpersonas šo lēmumu ignorē. Pašvaldības darbu uzraugošais ministrs Kaspars Gerhards, būdams gana labi informēts par patieso varas centru, kas, manuprāt, diemžēl nav Latvijas pilsoņi kā deklarēts Satversmē, brauc vizītē ne jau uz Ventspili, bet gan pie Lemberga. Pēc būtības klanīties un apliecināt savu padevību kā tādos viduslaikos, uzskata Jaunās Konservatīvās partijas politiķe, Rīgas domes deputāte Juta Strīķe.

Zemnieku saeima: Ja Latvijā neatvieglos nosacījumus viesstrādnieku ievešanai, vienkārši nebūs kas strādā

Pārtikas nozares padomes sēdes lielākās diskusijas raisījis jautājums par darbaspēka trūkums gan lauksaimniecības, gan pārtikas pārstrādes uzņēmumos. Vairāki lauksaimnieki ir neizpratnē par Ekonomikas ministrijas piedāvāto risinājumu, sakot, ka tas esot tālu no realitātes.

FM viedoklis par ES fondiem: Jāizvairās no pārmērīga investīciju regulējuma

Jāizvairās no pārmērīga investīciju regulējuma, jo valstu problēmas ir atšķirīgas un līdz ar to arī atbalsts ir jāpiemēro esošajai situācijai. Jāļauj dalībvalstīm pilnībā koncentrēties uz rezultātu sasniegšanu nevis nosacījumu izpildi, norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības fondu jautājumos Armands Eberhards.

Pasaules Dabas Fonds: Ir jāaizliedz zušu zveja visos Eiropas Savienības ūdeņos

Pēdējo 30 gadu laikā zušu populācija ir samazinājusies par 95%, taču neskatoties uz šiem dramatiskajiem rādītājiem, joprojām notiek zušu nozveja, uzsver Pasaules Dabas Fondā.

Latvijā otri zemākie izdevumi sociālajai aizsardzībai Eiropas Savienībā

Latvijā tēriņi sociālajai aizsardzībai attiecībā pret iekšzemes kopproduktu ir otri zemākie Eiropas Savienībā, bet Lietuvā un Igaunijā tie ir nedaudz lielāki kā mūsu valstī, liecina piektdien publiskotie ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 2015.gadu.

Onkoloģiskās saslimšana bērnam - vecāki skeptiski par viņa ārstēšanu Latvijā

Nereti vecāku lēmums bērnu ar onkoloģisku saslimšanu ārstēt ārzemēs ir izvēle, nevis nepieciešamība, pauž Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģe Žanna Kovaļova.

KM valsts sekretārs Voldiņš līdz gada beigām atstās amatu pēc paša vēlēšanās

Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš līdz gada beigām pēc paša vēlēšanās atstās amatu, apstiprinājusi KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Pārtikas kviešu cena Latvijā gada laikā nedaudz pieaugusi

Pārtikas kviešu cena šogad oktobrī Latvijā bija par 1% augstāka nekā 2016.gadā attiecīgajā mēnesī, taču par 22% mazāka nekā vidējā pēdējo piecu gadu laikā, liecina Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Nepilngadīgām meitenēm aizvien ir vieglāk iegādāties alkoholu nekā puišiem

Šogad meitenēm bija par apmēram 10% vairāk teorētisko iespēju veikt pirkumus un neuzrādīt personu apliecinošus dokumentus alkohola iegādes brīdī, liecina Latvijas Alkohola nozares asociācija veiktais pētījums.

Lietus dēļ uz grants autoceļiem daudzviet iestājies šķīdonis, Latgalē tie apledo

Sakarā ar ilgstošiem nokrišņiem uz grants autoceļiem daudzviet ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Latvijas gāzes meitasuzņēmumam Gaso izsniegta licence dabasgāzes sadalei

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome AS Latvijas gāze meitasuzņēmumam AS Gaso izsniegusi licenci dabasgāzes sadalei.

Latvijas - Lietuvas sadarbības veicināšanai tiks īstenoti 48 projekti

Ar Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu 48 Latvijas - Lietuvas sadarbības projektiem četrās projekta prioritātēs tiks piešķirts finansējums par kopējo summu 18 673 300 eiro.

Sola nedaudz samazināt dabasgāzes tarifu mājsaimniecībām

No 2018.gada 1.janvāra nedaudz samazināsies dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, kuras gāzi izmanto apkurei.

Kas notiks nākamajā gadā ar pārtikas produktu cenām?

Piena ražotāji pēc ilgās krīzes atkal saņem «pieklājīgu» cenu par pārdoto pienu un jau kādu laiku ar situāciju ir apmierināti. Savukārt graudkopjiem lietainā sezona radīja nopietnas problēmas, liecina lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.

Regulators apstiprina 5G frekvenču joslu izsoles rezultātus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome apstiprina izsoles rezultātus radiofrekvenču spektra joslas, ko iespējams izmantot 5G vajadzībām, lietošanas tiesību piešķiršanai, ziņo komisijā.

VID izstrādā jaunu maksājumu kārtības ieviešanas sistēmu

Valsts ieņēmumu dienests sācis darbu un plāno līdz 2022.gadam pilnībā ieviest fundamentāli jaunu maksājumu administrēšanas informācijas sistēmu. Tā nodrošinās mūsdienīgu, ātru un uzņēmējiem viegli saprotamu budžetā veicamo maksājumu administrēšanu, skaidro dienestā.

Izpētē noskaidrots: Rīgas pilsētvides teritorija pieaug

Rīgas aglomerācija 2017.gadā aizņem par 299 kvadrātmetriem jeb 4,2% plašāku teritoriju, salīdzinot ar 2012.gadu. Savukārt aglomerācijā dzīvojošo skaits pēdējo piecu gadu laikā ir sarucis par 26 395 jeb 2,4%, liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes veiktās izpētes iegūtie rezultāti.

Audi sasniedz jaunus pārdošanas rekordus

Aizvadītais novembris visā pasaulē Audi zīmolam ir bijis viens no veiksmīgākajiem šī gada laikā. Zīmols pircējiem visā pasaulē piegādāja aptuveni 160 000 automobiļu, kas ir par 4,5% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā pieaudzis par 2,7%

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā pieaudzis par 2,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas pieauga par 2,7% un pakalpojumiem – par 2,9%.

Igaunija EDSO: Krievijai ir jāpilda tās starptautiskie pienākumi Krimā un Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers (Sven Mikser) šonedēļ, uzstājoties ar uzrunu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ārlietu ministru sanāksmē, norādījis, ka organizācijai ir jāatbalsta Ukrainas teritorijās nedalāmība un cilvēktiesību aizsardzība Krimā.

Lietuvas nekustamo īpašumu tirgū sagaida cenu «burbuļa» saplakšanu

Lai arī jauno dzīvokļu tirdzniecības apjoms Viļņā joprojām ir aptuveni pēdējo gadu augstākajā līmenī, nekustamo īpašumu tirgus ārpus galvaspilsētas un Kauņas atdziest, kas varētu liecināt par lēnākas vai straujākas tirgus lejupslīdes tuvošanos.

Teju divas trešdaļas iedzīvotāju satrauc varbūtība tikt apzagtiem uz ielas

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju satrauc varbūtība kļūt pat garnadžu upuriem, bet 51% bažījas par iespējamību, ka varētu tikt apzagts viņu auto - tā liecina apdrošināšanas sabiedrības Ergo Baltijas valstu drošības indeksa pētījums.