bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 26.05.2018 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
LatviaLatvija

Strīķe: Lai novērstu valsts nozagšanas turpināšanu, Lembergs un citi oligarhi ir jāizslēdz no politisko lēmumu pieņemšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Juta Strīķe

«Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija. Ņemot vērā, ka Aivars Lembergs, kas figurē sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā, vadošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā,» intervijā ar BNN uzsver bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas deputāte Juta Strīķe.

KNAB bija mērķtiecīgi grauts – vājināts

Runājot par pašreizējo situāciju valstī, deputāte uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus «Oligarhu sarunās».

«Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – «sita», «dauzīja» un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,» komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

Pēc deputātes domām, neskatoties uz to, ka KNAB tika mērķtiecīgi grauts, tajā vēl palikuši godprātīgi cilvēki, tik zemos amatos, kas izveidojošos sistēmu ietekmēt nevar.

Iestādes pārraudzības forma nav izšķiroša. KNAB Latvijā atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Savukārt Prokuratūru veido Ģenerālprokuratūra, kuras darbā – lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā – pēc likuma nedz Saeima, nedz Ministru kabinets nedrīkst iejaukties.

Tomēr abas institūcijas vieno tas, ka tās priekšniekus ievēl parlaments. «Līdz ar to vadītāja amatam piemeklē cilvēku, kura kandidatūra apmierina oligarhus un kuru parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Un atbalstīs tādu, kas viņiem netraucēs dzīvot. Ģenerālprokuratūra ir labs piemērs tam, ka tā, neatrodoties premjera pakļautībā, tāpat izdabā vadošajiem spēkiem,» savu viedokli pauž Strīķe.

Viņasprāt, KNAB nav atrauts no politiskās sistēmas, jo to vadītāju ieceļ politiķi, savukārt vēlāk šie vadītāji pieņem darbā sev līdzīgos.

Lemberga un viņam pietuvinātās partijas «putiniskā» piramīda

«Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,» skaidro Strīķe.

Pēc viņas domām, Lemberga «vērtību piramīda» vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no «putiniskās» un padomiskās varas neatšķiras. «Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga.»

Neizaugušie oligarhi, kas «cenšas ēst daudz un ātri»

«Pašlaik mainīt esošos negatīvos procesus ir daudz vieglāk, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Krieviju, un padomju laiku pirms neatkarības. Vienkārši ir jāpiedalās politiskajos procesos, vēlēšanās un jābalso atbildīgi,» uzskata Strīķe.

«Pati par sevi mehāniska paaudžu maiņa nav panaceja. Jaunā paaudze, kuru audzina iepriekšējās korupcijas tradīcijās, nav labāka, jo turpina iesākto. Kaut vai daži Latvijas maksātnespējas administratori, kas ir tādi neizauguši oligarhi, – «cenšas ēst daudz un ātri». Savā pieredzē esmu novērojusi, jaunie cilvēki, kas ir koruptīvajā sistēmā – vienalga vai tā būtu tiesu sistēma vai kāda cita – ir vēl bīstamāki, jo viņi mēdz būt vēl alkatīgāki,» turpina deputāte.

 


Pievienot komentāru

 1. aita teica:

  Šitā uzsākusi startu vēlēšanām,kā cienījamais Kaimiņš teicis -sākas žurku skrējiens,nu akurāt!!!!!!!!Ja kas,par šito partiju un šito,kura uz bildes,nebalsošu….

  +1 0 -1 0

 2. nu teica:

  Es arī nebalsošu,pabriesmīga vecene.Bļauj un bļauj ,bet jēgas nekādas,nevienas idejas kā ar to visu tikt galā.Sēž tik savā opozicijā,putinisti vien rādās.

  +1 0 -1 0

 3. Ko sesi, to plausi teica:

  Secinasim: rakstit un izplatit pretigi netirus raksteljus par ZZS nu ir NORMA!!!! Tas nu ir OK! Bet dzive tas taa nestrada : realitate ir siiva: ja pats apmeta ar dubljiem kadu, tad jabut gatavam, ka dabusi pretim. Ko seesi, to plausi! 16 gadus pie teiksanas bija VIENOTIBA, kuras vadibaa tika buveti dimanta tilti 350 miljonu vertiba, mazgaja auto-logus nono-udenjiem, Vienotibas rudas lapsas laika celji izburba, darba algas tik mazas, ka 400 000 aizbrauca dzivot citur, nesakartotiba, patvalja, zagssana – paldies Vienotibai par nodokliem un VID, pastavigiem skolotaju un medikju, pensiionaru streikiem… Savas utis jau ari Strike neredz!!! ZZS biedru skaits pieaug 15 %, kamer parejie – niikst un mirst.

  +1 0 -1 0

  • Lāča pakalpojums teica:

   Kamēr ZZS sēdēja ēnā
   “Savējais prezidents”, kas X stundā glābs
   -Kā runa par oligarhu sarunām tā mēģina novērst uzmanību
   Es nešaubos ka ZZS biedru skaits aug, jo tas ir kā darbā iekārtošanas kantoris līdzīgi kā Saskaņai Rīgā tā ZZS brīvostās un citos valsts uzņēmumos.

   Bet par to visu cilvēki nobalso, lai kā visi cīnītos par darba vietām reģionos cilvēki aizbrauc ZZS politika lielā mērā ir novedusi valsti līdz klinķim un šobrīd bez imigrācijas vairs nebūs iespējams uzturēt pensionāru armiju sāksies stagnācija, kas vēl vairāk jauniešu prātus pavērs pretī eiropas plašumiem.

   +1 0 -1 0

 4. Ainārs teica:

  Pamazāk jau sāk apnikt, ka tikai stāsta un stāsta, kas būtu jādara. Bet kad sāks reāli kaut ko darīt? Joprojām nulle rezultāts!
  Tāpat sāk apnikt tās runas, ka jācīnās pret kaut ko. Bet kāpēc nestāsta, PAR ko viņa cīnās? Izskatās, ka Jutai ir nepieciešams pretspēks, lai vienmēr būtu, pret ko cīnīties. Un, ja nu viņai izdosies visus uzveikt un nebūs vairs pret ko cīnīties, vai viņa maz zinās, PAR ko cīnīties…

  +1 0 -1 0

 5. Ingus teica:

  Tas ietekmē psiholoģisko veselību, kad cilvēks zin – tādi kā Lembergs ir pie varas.

  +1 0 -1 0

 6. .......... teica:

  Uzbrukšana kaut kādiem mistiskiem oligarhiem ir kā acu apmānīšana tautai, lai paslēptu īstos vainīgos, kuri tiek celti godā un slavēti – par tiem klusē.Čekas maisi vēl nav atvērti – tāpēc nekas nemainās.Cimdars arī savā amatā uz mūžu – uzvar tas, kurš skaita balsis.Padomju laikā arī visi nobalsoja -99%,tāpat arī tagad -viss jau iepriekš zināms.

  +1 0 -1 0

 7. lEĢIONĀRS teica:

  Visu cieņu Strīkei un Konservatīvai Partijai.Tautae vajaga sekot sai partijai nevis Putiniesu kliķeiIeklausieties viņas teiktaja!Ļoti pamatots raksts!

  +1 0 -1 0

 8. Antons teica:

  Vispirms gribu zināt kas Strīķe īstenībā ir?Kādēļ viņa un valdība slēpj Strīķes biogrāfiju un aizslepeno to?Kā lai es viņai un tai partijai uzticos?Varbūt visi šie viņas raksti ir tā saucamais “kroļu “sindroms?

  +1 0 -1 0

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Visās ES dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar piektdienu, 25.maiju, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

Jaunākie komentāri