bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 21.05.2018 | Vārda dienas: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
LatviaLatvija

Strīķe: Lai novērstu valsts nozagšanas turpināšanu, Lembergs un citi oligarhi ir jāizslēdz no politisko lēmumu pieņemšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Juta Strīķe

«Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija. Ņemot vērā, ka Aivars Lembergs, kas figurē sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā, vadošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā,» intervijā ar BNN uzsver bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas deputāte Juta Strīķe.

KNAB bija mērķtiecīgi grauts – vājināts

Runājot par pašreizējo situāciju valstī, deputāte uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus «Oligarhu sarunās».

«Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – «sita», «dauzīja» un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,» komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

Pēc deputātes domām, neskatoties uz to, ka KNAB tika mērķtiecīgi grauts, tajā vēl palikuši godprātīgi cilvēki, tik zemos amatos, kas izveidojošos sistēmu ietekmēt nevar.

Iestādes pārraudzības forma nav izšķiroša. KNAB Latvijā atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Savukārt Prokuratūru veido Ģenerālprokuratūra, kuras darbā – lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā – pēc likuma nedz Saeima, nedz Ministru kabinets nedrīkst iejaukties.

Tomēr abas institūcijas vieno tas, ka tās priekšniekus ievēl parlaments. «Līdz ar to vadītāja amatam piemeklē cilvēku, kura kandidatūra apmierina oligarhus un kuru parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Un atbalstīs tādu, kas viņiem netraucēs dzīvot. Ģenerālprokuratūra ir labs piemērs tam, ka tā, neatrodoties premjera pakļautībā, tāpat izdabā vadošajiem spēkiem,» savu viedokli pauž Strīķe.

Viņasprāt, KNAB nav atrauts no politiskās sistēmas, jo to vadītāju ieceļ politiķi, savukārt vēlāk šie vadītāji pieņem darbā sev līdzīgos.

Lemberga un viņam pietuvinātās partijas «putiniskā» piramīda

«Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,» skaidro Strīķe.

Pēc viņas domām, Lemberga «vērtību piramīda» vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no «putiniskās» un padomiskās varas neatšķiras. «Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga.»

Neizaugušie oligarhi, kas «cenšas ēst daudz un ātri»

«Pašlaik mainīt esošos negatīvos procesus ir daudz vieglāk, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Krieviju, un padomju laiku pirms neatkarības. Vienkārši ir jāpiedalās politiskajos procesos, vēlēšanās un jābalso atbildīgi,» uzskata Strīķe.

«Pati par sevi mehāniska paaudžu maiņa nav panaceja. Jaunā paaudze, kuru audzina iepriekšējās korupcijas tradīcijās, nav labāka, jo turpina iesākto. Kaut vai daži Latvijas maksātnespējas administratori, kas ir tādi neizauguši oligarhi, – «cenšas ēst daudz un ātri». Savā pieredzē esmu novērojusi, jaunie cilvēki, kas ir koruptīvajā sistēmā – vienalga vai tā būtu tiesu sistēma vai kāda cita – ir vēl bīstamāki, jo viņi mēdz būt vēl alkatīgāki,» turpina deputāte.

 


Pievienot komentāru

 1. aita teica:

  Šitā uzsākusi startu vēlēšanām,kā cienījamais Kaimiņš teicis -sākas žurku skrējiens,nu akurāt!!!!!!!!Ja kas,par šito partiju un šito,kura uz bildes,nebalsošu….

  +1 0 -1 0

 2. nu teica:

  Es arī nebalsošu,pabriesmīga vecene.Bļauj un bļauj ,bet jēgas nekādas,nevienas idejas kā ar to visu tikt galā.Sēž tik savā opozicijā,putinisti vien rādās.

  +1 0 -1 0

 3. Ko sesi, to plausi teica:

  Secinasim: rakstit un izplatit pretigi netirus raksteljus par ZZS nu ir NORMA!!!! Tas nu ir OK! Bet dzive tas taa nestrada : realitate ir siiva: ja pats apmeta ar dubljiem kadu, tad jabut gatavam, ka dabusi pretim. Ko seesi, to plausi! 16 gadus pie teiksanas bija VIENOTIBA, kuras vadibaa tika buveti dimanta tilti 350 miljonu vertiba, mazgaja auto-logus nono-udenjiem, Vienotibas rudas lapsas laika celji izburba, darba algas tik mazas, ka 400 000 aizbrauca dzivot citur, nesakartotiba, patvalja, zagssana – paldies Vienotibai par nodokliem un VID, pastavigiem skolotaju un medikju, pensiionaru streikiem… Savas utis jau ari Strike neredz!!! ZZS biedru skaits pieaug 15 %, kamer parejie – niikst un mirst.

  +1 0 -1 0

  • Lāča pakalpojums teica:

   Kamēr ZZS sēdēja ēnā
   “Savējais prezidents”, kas X stundā glābs
   -Kā runa par oligarhu sarunām tā mēģina novērst uzmanību
   Es nešaubos ka ZZS biedru skaits aug, jo tas ir kā darbā iekārtošanas kantoris līdzīgi kā Saskaņai Rīgā tā ZZS brīvostās un citos valsts uzņēmumos.

   Bet par to visu cilvēki nobalso, lai kā visi cīnītos par darba vietām reģionos cilvēki aizbrauc ZZS politika lielā mērā ir novedusi valsti līdz klinķim un šobrīd bez imigrācijas vairs nebūs iespējams uzturēt pensionāru armiju sāksies stagnācija, kas vēl vairāk jauniešu prātus pavērs pretī eiropas plašumiem.

   +1 0 -1 0

 4. Ainārs teica:

  Pamazāk jau sāk apnikt, ka tikai stāsta un stāsta, kas būtu jādara. Bet kad sāks reāli kaut ko darīt? Joprojām nulle rezultāts!
  Tāpat sāk apnikt tās runas, ka jācīnās pret kaut ko. Bet kāpēc nestāsta, PAR ko viņa cīnās? Izskatās, ka Jutai ir nepieciešams pretspēks, lai vienmēr būtu, pret ko cīnīties. Un, ja nu viņai izdosies visus uzveikt un nebūs vairs pret ko cīnīties, vai viņa maz zinās, PAR ko cīnīties…

  +1 0 -1 0

 5. Ingus teica:

  Tas ietekmē psiholoģisko veselību, kad cilvēks zin – tādi kā Lembergs ir pie varas.

  +1 0 -1 0

 6. .......... teica:

  Uzbrukšana kaut kādiem mistiskiem oligarhiem ir kā acu apmānīšana tautai, lai paslēptu īstos vainīgos, kuri tiek celti godā un slavēti – par tiem klusē.Čekas maisi vēl nav atvērti – tāpēc nekas nemainās.Cimdars arī savā amatā uz mūžu – uzvar tas, kurš skaita balsis.Padomju laikā arī visi nobalsoja -99%,tāpat arī tagad -viss jau iepriekš zināms.

  +1 0 -1 0

 7. lEĢIONĀRS teica:

  Visu cieņu Strīkei un Konservatīvai Partijai.Tautae vajaga sekot sai partijai nevis Putiniesu kliķeiIeklausieties viņas teiktaja!Ļoti pamatots raksts!

  +1 0 -1 0

 8. Antons teica:

  Vispirms gribu zināt kas Strīķe īstenībā ir?Kādēļ viņa un valdība slēpj Strīķes biogrāfiju un aizslepeno to?Kā lai es viņai un tai partijai uzticos?Varbūt visi šie viņas raksti ir tā saucamais “kroļu “sindroms?

  +1 0 -1 0

Atzīmējot Sirds mazspējas dienu, aicina bez maksas konsultēties ar speciālistiem

Ik gadu maijā pasaulē atzīmē Sirds mazspējas dienu. Lai vērstu uzmanību šai nopietnajai diagnozei un rastu iespēju gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, kā arī ikvienam citam interesentam uzzināt vairāk par sirds mazspēju, 22. un 23.maijā no pulksten 9.00 līdz 17.00 darbosies konsultatīvais tālrunis, pa kuru Sirds mazspējas speciālistu komanda sniegs bezmaksas konsultācijas.

Dūklavs: Par depozītu sistēmas ieviešanu joprojām nav saņemta «nopietna atbilde»

Patlaban ar depozītu sistēmu saistītie jautājumi ir pārāk neskaidri, lai varētu spriest par Latvijas lielveikalu lomu tās ieviešanā, atzina Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Čigāne: Ar ES fondu palīdzību jauniešiem jānodrošina jēgpilnas mācības

«No valsts ik gadu emigrē ap septiņiem līdz astoņiem tūkstošiem jauniešu. Ja pirms desmit gadiem valstī 13 līdz 25 gadus veci jaunieši veidoja teju 20 procentus no valsts iedzīvotāju kopskaita, tad 2017.gadā tie bija vairs tikai 13 procenti,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Itālijā vienojas deportēt pusmiljonu migrantu

Itālijā turpinoties koalīcijas un valdības veidošanai, vadošās partijas vienojušās par kopējām politiskām nostādnēm, kas cita starpā paredz no valsts izvest 500 tūkstošus migrantu.

Dūklava biznesa partneris ražo kuģus Krievijas armijai, tā de facto

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava partneris ražotnē Piebalgas alus Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs būvē kuģus Krievijas armijai, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Pirmajā ceturksnī marķētās dīzeļdegvielas realizācija palielinājusies par 4,3%

Šī gada pirmajā ceturksnī iezīmētā dīzeļdegviela ir realizēta kopumā 12 372 tonnu apmērā, kas ir par 513 tonnām jeb 4,3% vairāk nekā 2017.gada pirmajā ceturksnī.

Pirmajā ceturksnī no Latvijas izvests par 11,7% vairāk naftas produktu

Kopumā atliktā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā no Latvijas izvesto naftas produktu apmērs šogad pirmajā ceturksnī bija par 13 869 tonnām jeb 11,7% lielāks nekā 2017.gada pirmajā ceturksnī, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Pērkona negaiss Latvijā gaidāms arī šonedēļ

Pirmdien, 21.maijā, laika apstākļi ievērojami nemainīsies – saglabāsies sauss laiks un mākoņu būs maz. Savukārt, otrdien un trešdien Latviju šķērsos gubu-lietus mākoņu zonas, iespējams arī pērkona negaiss, kura laikā vietām iespējams gan brāzmains vējš, gan stiprākas lietavas.

Nedēļa Lietuvā. Partija vēršas tiesā pret korupcijas apkarotāju iestādi

Lietuvas Liberālās kustības valde nolēmusi vērsties tiesā saistībā ar informāciju, ko publiskojusi Lietuvas korupcijas apkarošanas iestāde Valsts Drošības departaments, jo partija uzskata, ka izplatītās ziņas kaitējušas tās reputācijai.

BNN nedēļas apkopojums: Izkropļotā valsts pārvaldība. Liepājas metalurga atjaunošana. Bezdarba līmenis Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Nākotne; Kritums; Izaugsme; Cīņa; Darījums.

Latvijā janvārī–martā starp ES valstīm bijis viens no mazākajiem eksporta kāpumiem

Latvijā šā gada pirmajos trīs mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis viens no mazākajiem eksporta pieaugumiem, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Rēzeknes dome nepiekrīt VARAM, taču deputātus ierobežojošās normas atceļ

Lai arī Rēzeknes pilsētas dome atklāti paudusi, ka nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas viedoklim, piektdien, 18.maijā, ārkārtas sēdē tā tomēr nolēmusi atcelt deputātus ierobežojošās normas pašvaldības saistošajos noteikumos.

Robežsargi izņem 90'000 kontrabandas cigarešu

Daugavpils novadā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēts viens Latvijas pilsonis un izņemts 90 000 kontrabandas cigarešu, vēsta Valsts robežsardzē.

VUGD 28.maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

28.maijā no pulksten 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Tiesības nomāt Āgenskalna tirgu iegūst Kalnciema kvartāla īpašnieki

Tiesības turpmākos 30 gadus saimniekot Āgenskalna tirgū un tam piegulošajā teritorijā ieguvuši Kalnciema kvartāla īpašnieki – SIA Kalnciema iela, žurnālistiem preses konferencē paziņoja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Vācija saskata ASV eksporta intereses centienos nepieļaut Nord Stream 2

Attiecībā uz pretrunīgi vērtēto Krievijas gāzes cauruļvadu Nord Stream 2 un pretdarbību tā būvniecībai no Amerikas Savienoto Valstu puses, Vācijas ekonomikas ministrs Pēters Altmaiers vērtējis, ka Vašingtonas mērķis varētu būt iegūt tirgu savu energoresursu eksportam.

Biržu indeksi krītas ASV un kāpj Eiropā, naftas cena Londonas biržā pieaug

ASV biržu indeksi ceturtdien, 17.maijā, kritušies, ko noteica jaunas bažas par tirdzniecības karu un vāji firmu peļņas rādītāji.

«Dzērājšoferiem» paredzēta cita pieeja – būs jāiziet korekcijas programma

Tieslietu ministrija informē, ka ar administratīvo sodu reformu piedāvā efektīvāku sodu «dzērājšoferiem», proti, par braukšanu reibumā tiks atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, un, lai tās atgūtu, personai būs jāiesaistās sociālās korekcijas programmā. Papildus tiks paredzēta transportlīdzekļa konfiskācija.

Sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos palielinās

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos palielinājās par 1%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas tirgus cenu indikators.

Mamikins «pacelšot skandālu» visur, kur vajadzīgs, lai neīstenotos mazākumtautību skolu reforma

Eiropas Parlamenta deputāti Andrejs Mamikins un Miroslavs Mitrofanovs ir savākuši 114 EP deputātu atbalstu aicinājumam Latvijas valdībai un Saeimai pārskatīt parlamenta apstiprinātos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz īstenot mazākumtautību skolu reformu, apgalvo pats Mamikins.

Ryanair Igauniju uzskata par būtisku tirgu, apsver attīstību Tallinā

Īru lidsabiedrība Ryanair saredz Igauniju kā būtisku tirgu, tā šonedēļ, apmeklējot Tallinu, norādījis aviokompānijas izpilddirektors Maikls Olīrijs.

Autovadītāju ievērībai: valsts autoceļu tīklā pieaug būvdarbu apjoms

Plānojot brīvdienu braucienus, autobraucējiem jārēķinās arī ar to, ka valsts autoceļu tīklā arvien pieaug būvdarbu apjoms un daudzviet ir ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Latvijas Krājbanka pārskaitījusi NGF aptuveni 253 miljonus eiro

Latvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics turpina norēķināties ar bankas lielāko kreditoru Noguldījumu garantiju fondu, pārskaitot tam vēl 5 miljonus eiro. Tādējādi visa maksātnespējas procesa laikā NGF pārskaitīti aptuveni 253 miljoni eiro, samazinot bankas saistības pret NGF līdz 219 miljoniem eiro.

Sūdzību skaits par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem lidostā Rīga pieaug

Sūdzību skaits par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem starptautiskajā lidostā Rīga pieaug, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

BTA: Ziemā sējumi izpostīti 30 reizes lielākā apmērā nekā pirms gada

Nelabvēlīgos laika apstākļos šoziem sapuvušas un izsalušas ievērojamas labības sējumu platības, kā rezultātā apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA Baltic Insurance Company lauksaimniekiem apdrošināšanas atlīdzībās izmaksās gandrīz 30 reizes lielāku summu nekā pirms gada.