bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.02.2018 | Vārda dienas: Kintija, Kora
LatviaLatvija

Strīķe: Lai novērstu valsts nozagšanas turpināšanu, Lembergs un citi oligarhi ir jāizslēdz no politisko lēmumu pieņemšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Juta Strīķe

«Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija. Ņemot vērā, ka Aivars Lembergs, kas figurē sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā, vadošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā,» intervijā ar BNN uzsver bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas deputāte Juta Strīķe.

KNAB bija mērķtiecīgi grauts – vājināts

Runājot par pašreizējo situāciju valstī, deputāte uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus «Oligarhu sarunās».

«Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – «sita», «dauzīja» un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,» komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

Pēc deputātes domām, neskatoties uz to, ka KNAB tika mērķtiecīgi grauts, tajā vēl palikuši godprātīgi cilvēki, tik zemos amatos, kas izveidojošos sistēmu ietekmēt nevar.

Iestādes pārraudzības forma nav izšķiroša. KNAB Latvijā atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Savukārt Prokuratūru veido Ģenerālprokuratūra, kuras darbā – lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā – pēc likuma nedz Saeima, nedz Ministru kabinets nedrīkst iejaukties.

Tomēr abas institūcijas vieno tas, ka tās priekšniekus ievēl parlaments. «Līdz ar to vadītāja amatam piemeklē cilvēku, kura kandidatūra apmierina oligarhus un kuru parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Un atbalstīs tādu, kas viņiem netraucēs dzīvot. Ģenerālprokuratūra ir labs piemērs tam, ka tā, neatrodoties premjera pakļautībā, tāpat izdabā vadošajiem spēkiem,» savu viedokli pauž Strīķe.

Viņasprāt, KNAB nav atrauts no politiskās sistēmas, jo to vadītāju ieceļ politiķi, savukārt vēlāk šie vadītāji pieņem darbā sev līdzīgos.

Lemberga un viņam pietuvinātās partijas «putiniskā» piramīda

«Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,» skaidro Strīķe.

Pēc viņas domām, Lemberga «vērtību piramīda» vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no «putiniskās» un padomiskās varas neatšķiras. «Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga.»

Neizaugušie oligarhi, kas «cenšas ēst daudz un ātri»

«Pašlaik mainīt esošos negatīvos procesus ir daudz vieglāk, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Krieviju, un padomju laiku pirms neatkarības. Vienkārši ir jāpiedalās politiskajos procesos, vēlēšanās un jābalso atbildīgi,» uzskata Strīķe.

«Pati par sevi mehāniska paaudžu maiņa nav panaceja. Jaunā paaudze, kuru audzina iepriekšējās korupcijas tradīcijās, nav labāka, jo turpina iesākto. Kaut vai daži Latvijas maksātnespējas administratori, kas ir tādi neizauguši oligarhi, – «cenšas ēst daudz un ātri». Savā pieredzē esmu novērojusi, jaunie cilvēki, kas ir koruptīvajā sistēmā – vienalga vai tā būtu tiesu sistēma vai kāda cita – ir vēl bīstamāki, jo viņi mēdz būt vēl alkatīgāki,» turpina deputāte.

 


Pievienot komentāru

 1. aita teica:

  Šitā uzsākusi startu vēlēšanām,kā cienījamais Kaimiņš teicis -sākas žurku skrējiens,nu akurāt!!!!!!!!Ja kas,par šito partiju un šito,kura uz bildes,nebalsošu….

  +1 0 -1 0

 2. nu teica:

  Es arī nebalsošu,pabriesmīga vecene.Bļauj un bļauj ,bet jēgas nekādas,nevienas idejas kā ar to visu tikt galā.Sēž tik savā opozicijā,putinisti vien rādās.

  +1 0 -1 0

 3. Ko sesi, to plausi teica:

  Secinasim: rakstit un izplatit pretigi netirus raksteljus par ZZS nu ir NORMA!!!! Tas nu ir OK! Bet dzive tas taa nestrada : realitate ir siiva: ja pats apmeta ar dubljiem kadu, tad jabut gatavam, ka dabusi pretim. Ko seesi, to plausi! 16 gadus pie teiksanas bija VIENOTIBA, kuras vadibaa tika buveti dimanta tilti 350 miljonu vertiba, mazgaja auto-logus nono-udenjiem, Vienotibas rudas lapsas laika celji izburba, darba algas tik mazas, ka 400 000 aizbrauca dzivot citur, nesakartotiba, patvalja, zagssana – paldies Vienotibai par nodokliem un VID, pastavigiem skolotaju un medikju, pensiionaru streikiem… Savas utis jau ari Strike neredz!!! ZZS biedru skaits pieaug 15 %, kamer parejie – niikst un mirst.

  +1 0 -1 0

  • Lāča pakalpojums teica:

   Kamēr ZZS sēdēja ēnā
   “Savējais prezidents”, kas X stundā glābs
   -Kā runa par oligarhu sarunām tā mēģina novērst uzmanību
   Es nešaubos ka ZZS biedru skaits aug, jo tas ir kā darbā iekārtošanas kantoris līdzīgi kā Saskaņai Rīgā tā ZZS brīvostās un citos valsts uzņēmumos.

   Bet par to visu cilvēki nobalso, lai kā visi cīnītos par darba vietām reģionos cilvēki aizbrauc ZZS politika lielā mērā ir novedusi valsti līdz klinķim un šobrīd bez imigrācijas vairs nebūs iespējams uzturēt pensionāru armiju sāksies stagnācija, kas vēl vairāk jauniešu prātus pavērs pretī eiropas plašumiem.

   +1 0 -1 0

 4. Ainārs teica:

  Pamazāk jau sāk apnikt, ka tikai stāsta un stāsta, kas būtu jādara. Bet kad sāks reāli kaut ko darīt? Joprojām nulle rezultāts!
  Tāpat sāk apnikt tās runas, ka jācīnās pret kaut ko. Bet kāpēc nestāsta, PAR ko viņa cīnās? Izskatās, ka Jutai ir nepieciešams pretspēks, lai vienmēr būtu, pret ko cīnīties. Un, ja nu viņai izdosies visus uzveikt un nebūs vairs pret ko cīnīties, vai viņa maz zinās, PAR ko cīnīties…

  +1 0 -1 0

 5. Ingus teica:

  Tas ietekmē psiholoģisko veselību, kad cilvēks zin – tādi kā Lembergs ir pie varas.

  +1 0 -1 0

 6. .......... teica:

  Uzbrukšana kaut kādiem mistiskiem oligarhiem ir kā acu apmānīšana tautai, lai paslēptu īstos vainīgos, kuri tiek celti godā un slavēti – par tiem klusē.Čekas maisi vēl nav atvērti – tāpēc nekas nemainās.Cimdars arī savā amatā uz mūžu – uzvar tas, kurš skaita balsis.Padomju laikā arī visi nobalsoja -99%,tāpat arī tagad -viss jau iepriekš zināms.

  +1 0 -1 0

 7. lEĢIONĀRS teica:

  Visu cieņu Strīkei un Konservatīvai Partijai.Tautae vajaga sekot sai partijai nevis Putiniesu kliķeiIeklausieties viņas teiktaja!Ļoti pamatots raksts!

  +1 0 -1 0

 8. Antons teica:

  Vispirms gribu zināt kas Strīķe īstenībā ir?Kādēļ viņa un valdība slēpj Strīķes biogrāfiju un aizslepeno to?Kā lai es viņai un tai partijai uzticos?Varbūt visi šie viņas raksti ir tā saucamais “kroļu “sindroms?

  +1 0 -1 0

LTV: KNAB veicis kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta darbavietā un privātīpašumā

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piektdien, 16.februārī, veicis kratīšanu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Sprūds savācis rekordlielo drošības naudu un atbrīvots no apcietinājuma

Izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā apsūdzētajam bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam izdevies divu dienu laikā savākt un iemaksāt pusmiljona eiro lielo drošības naudu, līdz ar to viņš tika atbrīvots no apcietinājuma un atstāja Rīgas Centrālcietumu.

Pērn iedzīvotāji Rimi nodevuši 13 tonnu izlietoto bateriju un mazās elektrotehnikas

Pagājušā gada laikā Rimi veikalos Latvijas iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 13 tonnas izlietoto bateriju un mazās elektronikas, liecina Latvijas Zaļais punkts apkopotā informācija.

VARAM opozīcijas pusē; Ventspils domei jāpārskata daudzo komisiju nepieciešamība

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti šā gada sākumā vērsās ar iesniegumu atbildīgajā Vides un reģionālās attīstības ministrijā, lūdzot izvērtēt Ventspils pilsētas pašvaldības darbības likumību attiecībā uz komisiju un padomju izveidošanu un to locekļu iecelšanu. Kļuvis zināms, ka VARAM opozīcijas deputātu prasību atzinusi par pamatotu.

Eksperts: Eiropa neizbēgami sāk zaudēt savu pozīciju pasaulē

Eiropa neizbēgami sāk zaudēt savu pozīciju pasaulē kā liels ekonomikas centrs, Latvijas Universitātes forumu cikla Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji otrajā forumā Latvijas attīstības ārējie faktori teic LU asociētais profesors Daunis Auers.

BKUS nesteidz atbalstīt ideju par Ainažu pievienošanu slimnīcai

Lai varētu iesaistīt Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas Ainaži pacientu veselības aprūpē, nepieciešami risinājumi vairākās jomās, pauž BKUS slimnīcas valdes locekle Zane Straume.

Skeletonists Martins Dukurs paliek bez Phjončhanas olimpisko spēļu medaļas

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien pieļāva rupjas kļūdas pēdējā braucienā un palika bez medaļas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma piekto vietu.

VID pērn ēdināšanas uzņēmumos konstatējis pārkāpumus 169 pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde pērn 212 ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumiem veica 989 kontroles pasākumus, tajā skaitā tika veiktas 182 tematiskās pārbaudes 125 nodokļu maksātājiem.

Krievijas tūristi arvien biežāk izvēlas Sieviešu dienu svinēt Rīgā

Lai nodrošinātu ievērojami pieaugušo pieprasījumu autobusu biļetēm no Krievijas uz Latviju nedēļā, kad tiek svinēts 8.marts, autobusu pārvadātājs Lux Express nodrošinās papildreisus no Sanktpēterburgas uz Rīgu.

FKTK veiks papildizmeklēšanu ABLV Bank; bankai nav noteikti darbības ierobežojumi

Finanšu un kapitāla tirgus komisija dažu nedēļu laikā veiks papildizmeklēšanu ABLV Bank un atkarībā no tās rezultātiem pieņems lēmumus par banku, teic komisijas vadītājs Pēters Putniņš, vienlaikus informējot, ka komisija nav ABLV Bank noteikusi darbības ierobežojumus.

Microsoft ievieš jaunu programmu jaunuzņēmumu atbalstam

Microsoft atvēris jaunu atbalsta programmu jaunuzņēmumiem Microsoft for Startups, kas būs pieejama visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

Pētniece: Gadā varētu mantot valsts fondēto pensiju līdzekļus 6-7 milj. eiro apmērā

Ņemot vērā darbaspējīgā vecumā mirušo iedzīvotāju skaitu, šobrīd gadā viņu tuvinieki varētu mantot valsts fondēto pensiju līdzekļus sešu līdz septiņu miljonu eiro apmērā, intervijā Rīta panorāma teic Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte lektore, pētniece Līga Leitāne.

Atrod Igaunijas jūras ledus avārijas pēdējo upuri

Deviņas dienas pēc tam, kad Igaunijas dienvidrietumos, Baltijas jūras ledū ielūza mikroautobuss ar sešiem cilvēkiem, ir izdevies atrast pēdējā bojāgājušā līķi.

Jaunā partija Laiks Pārmaiņām Ventspilī dibina Kurzemes reģionālo nodaļu

Ventspilī ceturtdien, 15.februārī tika nodibināta politiskās partijas Laiks Pārmaiņām Kurzemes reģionālā nodaļa. Par tās vadītāju ievēlēja partijas valdes locekli Alīnu Rugini, BNN vēsta politiskais spēks.

Igaunijā vēlas vienkāršot iedzīvotāju ienākuma nodokli, ieviest 500 eiro neapliekamus ikmēneša ienākumus

Igaunijā būtu jāvienkāršo esošā iedzīvotāju ienākuma nodokļa iekasēšanas kārtība, uzskata divas Igaunijas valdības partijas un lielākais opozīcijas spēks, reformisti, tomēr domas dalās par to, kā saglabāt budžeta ieņēmumus esošajā līmenī. Opozīcijā strādājošā Reformu partija arī vēlas ieviest ienākumu apmēru, 6 000 eiro gadā, kas netiek aplikts ar nodokli un attiecas uz visiem pelnītājiem bez ierobežojuma.

Ievestā benzīna apmērs pērn sarucis par 8,8%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums pagājušajā gadā samazinājies par 8,8% salīdzinājumā ar 2016.gadu, bet dīzeļdegviela ievesta par 6,1% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pētījums: Kopējā laimes sajūta Latvijā rekordzema

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jūtas laimīgi. Lai arī tas ir labs rādītājs, tomēr joprojām novērojams vispārējās laimes sajūtas kritums, liecina mobilo sakaru operatora Amigo un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS ceturtā Latvijas iedzīvotāju laimes mērījuma Amigo laimes indekss rezultāti.

Sārts: Tuvojoties vēlēšanām, bažas saistītas ar tālāku varas un tautas atdalīšanos

Saistībā ar rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām lielākās bažas ir par tālāku varas un tautas atdalīšanos, un uzticības līmeni starp šiem diviem elementiem, raidījumā 900 sekundes norāda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Kases aparātu lietotājus aicina neuzķerties uz provokācijām

Saistībā ar CHD zīmola kases aparātiem publiskajā telpā sāk parādīties maldinoša informācija, kas uzņēmējos rada nepamatotu satraukumu. Visticamāk, tā tiek izplatīta apzināti, lai kāds savās biznesa interesēs izdarītu spiedienu uz Valsts ieņēmumu dienestu, BNN skaidro dienestā.

Instagram pakļaujas Krievijas interneta cenzora prasībām

Krievijas prezidenta vēlēšanu gaisotnē sociālais tīkls Instagram izpildījis Krievijas interneta cenzūras iestādes prasību un valsts teritorijā ir liedzis piekļuvi ierakstiem, kas saistīti ar pārmetumiem augsta līmeņa korupcijā, ko paudis krievu opozicionārs Aleksejs Navaļnijs.

Delna aicina nekavējoties izmeklēt apgalvojumus par bankas ABLV iesaisti naudas atmazgāšanā

Amerikas Savieno Valstu Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ierosinājums piemērot sankcijas bankai ABLV par iesaistīšanos naudas atmazgāšanā un amatpersonu kukuļošanā nav pārsteigums un signalizē par akūtu nepieciešamību turpināt pilnveidot izmeklējošo un uzraugošo iestāžu spējas novērst naudas atmazgāšanu caur Latviju, uzskata Biedrība Sabiedrība par atklātību - Delna.

Kredītu reģistrā ziņas par 721 100 personām ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā pagājušā gada beigās bija ziņas par 721 100 personām ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2016.gada beigās, noskaidrots Latvijas Bankā, kas reģistru izveidojusi.

ASV par skolas slepkavībām aizdomās turētais padsmitnieks atzinis savu vainu

Dienu pēc šaušanas sarīkošanas skolā Floridas štatā Amerikas Savienotajās Valstīs, kur nonāvēti 17 cilvēki, uzbrukuma pastrādāšanā atzinies aizdomās turētais 19 gadus vecais Nikolass Kruss.

Reidā atklāj, ka daļa taksometru šoferu brauc bez derīgām tiesībām

Valsts ieņēmumu dienests un Rīgas pašvaldības policija veikuši kopīgu reidu, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus. Kopā 48 kontrolbraucienos konstatēts 81 pārkāpums.