bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 11.12.2017 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

Strīķe: Lai novērstu valsts nozagšanas turpināšanu, Lembergs un citi oligarhi ir jāizslēdz no politisko lēmumu pieņemšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Juta Strīķe

«Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija. Ņemot vērā, ka Aivars Lembergs, kas figurē sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā, vadošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā,» intervijā ar BNN uzsver bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas deputāte Juta Strīķe.

KNAB bija mērķtiecīgi grauts – vājināts

Runājot par pašreizējo situāciju valstī, deputāte uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus «Oligarhu sarunās».

«Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – «sita», «dauzīja» un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,» komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

Pēc deputātes domām, neskatoties uz to, ka KNAB tika mērķtiecīgi grauts, tajā vēl palikuši godprātīgi cilvēki, tik zemos amatos, kas izveidojošos sistēmu ietekmēt nevar.

Iestādes pārraudzības forma nav izšķiroša. KNAB Latvijā atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Savukārt Prokuratūru veido Ģenerālprokuratūra, kuras darbā – lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā – pēc likuma nedz Saeima, nedz Ministru kabinets nedrīkst iejaukties.

Tomēr abas institūcijas vieno tas, ka tās priekšniekus ievēl parlaments. «Līdz ar to vadītāja amatam piemeklē cilvēku, kura kandidatūra apmierina oligarhus un kuru parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Un atbalstīs tādu, kas viņiem netraucēs dzīvot. Ģenerālprokuratūra ir labs piemērs tam, ka tā, neatrodoties premjera pakļautībā, tāpat izdabā vadošajiem spēkiem,» savu viedokli pauž Strīķe.

Viņasprāt, KNAB nav atrauts no politiskās sistēmas, jo to vadītāju ieceļ politiķi, savukārt vēlāk šie vadītāji pieņem darbā sev līdzīgos.

Lemberga un viņam pietuvinātās partijas «putiniskā» piramīda

«Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,» skaidro Strīķe.

Pēc viņas domām, Lemberga «vērtību piramīda» vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no «putiniskās» un padomiskās varas neatšķiras. «Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga.»

Neizaugušie oligarhi, kas «cenšas ēst daudz un ātri»

«Pašlaik mainīt esošos negatīvos procesus ir daudz vieglāk, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Krieviju, un padomju laiku pirms neatkarības. Vienkārši ir jāpiedalās politiskajos procesos, vēlēšanās un jābalso atbildīgi,» uzskata Strīķe.

«Pati par sevi mehāniska paaudžu maiņa nav panaceja. Jaunā paaudze, kuru audzina iepriekšējās korupcijas tradīcijās, nav labāka, jo turpina iesākto. Kaut vai daži Latvijas maksātnespējas administratori, kas ir tādi neizauguši oligarhi, – «cenšas ēst daudz un ātri». Savā pieredzē esmu novērojusi, jaunie cilvēki, kas ir koruptīvajā sistēmā – vienalga vai tā būtu tiesu sistēma vai kāda cita – ir vēl bīstamāki, jo viņi mēdz būt vēl alkatīgāki,» turpina deputāte.

 


Pievienot komentāru

 1. aita teica:

  Šitā uzsākusi startu vēlēšanām,kā cienījamais Kaimiņš teicis -sākas žurku skrējiens,nu akurāt!!!!!!!!Ja kas,par šito partiju un šito,kura uz bildes,nebalsošu….

  +1 0 -1 0

 2. nu teica:

  Es arī nebalsošu,pabriesmīga vecene.Bļauj un bļauj ,bet jēgas nekādas,nevienas idejas kā ar to visu tikt galā.Sēž tik savā opozicijā,putinisti vien rādās.

  +1 0 -1 0

 3. Ko sesi, to plausi teica:

  Secinasim: rakstit un izplatit pretigi netirus raksteljus par ZZS nu ir NORMA!!!! Tas nu ir OK! Bet dzive tas taa nestrada : realitate ir siiva: ja pats apmeta ar dubljiem kadu, tad jabut gatavam, ka dabusi pretim. Ko seesi, to plausi! 16 gadus pie teiksanas bija VIENOTIBA, kuras vadibaa tika buveti dimanta tilti 350 miljonu vertiba, mazgaja auto-logus nono-udenjiem, Vienotibas rudas lapsas laika celji izburba, darba algas tik mazas, ka 400 000 aizbrauca dzivot citur, nesakartotiba, patvalja, zagssana – paldies Vienotibai par nodokliem un VID, pastavigiem skolotaju un medikju, pensiionaru streikiem… Savas utis jau ari Strike neredz!!! ZZS biedru skaits pieaug 15 %, kamer parejie – niikst un mirst.

  +1 0 -1 0

  • Lāča pakalpojums teica:

   Kamēr ZZS sēdēja ēnā
   “Savējais prezidents”, kas X stundā glābs
   -Kā runa par oligarhu sarunām tā mēģina novērst uzmanību
   Es nešaubos ka ZZS biedru skaits aug, jo tas ir kā darbā iekārtošanas kantoris līdzīgi kā Saskaņai Rīgā tā ZZS brīvostās un citos valsts uzņēmumos.

   Bet par to visu cilvēki nobalso, lai kā visi cīnītos par darba vietām reģionos cilvēki aizbrauc ZZS politika lielā mērā ir novedusi valsti līdz klinķim un šobrīd bez imigrācijas vairs nebūs iespējams uzturēt pensionāru armiju sāksies stagnācija, kas vēl vairāk jauniešu prātus pavērs pretī eiropas plašumiem.

   +1 0 -1 0

 4. Ainārs teica:

  Pamazāk jau sāk apnikt, ka tikai stāsta un stāsta, kas būtu jādara. Bet kad sāks reāli kaut ko darīt? Joprojām nulle rezultāts!
  Tāpat sāk apnikt tās runas, ka jācīnās pret kaut ko. Bet kāpēc nestāsta, PAR ko viņa cīnās? Izskatās, ka Jutai ir nepieciešams pretspēks, lai vienmēr būtu, pret ko cīnīties. Un, ja nu viņai izdosies visus uzveikt un nebūs vairs pret ko cīnīties, vai viņa maz zinās, PAR ko cīnīties…

  +1 0 -1 0

 5. Ingus teica:

  Tas ietekmē psiholoģisko veselību, kad cilvēks zin – tādi kā Lembergs ir pie varas.

  +1 0 -1 0

 6. .......... teica:

  Uzbrukšana kaut kādiem mistiskiem oligarhiem ir kā acu apmānīšana tautai, lai paslēptu īstos vainīgos, kuri tiek celti godā un slavēti – par tiem klusē.Čekas maisi vēl nav atvērti – tāpēc nekas nemainās.Cimdars arī savā amatā uz mūžu – uzvar tas, kurš skaita balsis.Padomju laikā arī visi nobalsoja -99%,tāpat arī tagad -viss jau iepriekš zināms.

  +1 0 -1 0

 7. lEĢIONĀRS teica:

  Visu cieņu Strīkei un Konservatīvai Partijai.Tautae vajaga sekot sai partijai nevis Putiniesu kliķeiIeklausieties viņas teiktaja!Ļoti pamatots raksts!

  +1 0 -1 0

 8. Antons teica:

  Vispirms gribu zināt kas Strīķe īstenībā ir?Kādēļ viņa un valdība slēpj Strīķes biogrāfiju un aizslepeno to?Kā lai es viņai un tai partijai uzticos?Varbūt visi šie viņas raksti ir tā saucamais “kroļu “sindroms?

  +1 0 -1 0

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.

Ameriks neatdzīst, ka Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs»

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs».

Pētījums: Liekā daļa skolēnu labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

Katrs devītais datorikas skolotājs vēlētos piedalīties kursos/semināros, kur būtu iespēja apgūt programmēšanas prasmes. Savukārt 79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3% lielāks nekā pērn

Šī gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3% vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7% un importa vērtība – par 10,9% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Igaunija turpinās piecu skolas brīvlaiku kārtību, izziņo datumus līdz 2021.gadam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija ir izplānojusi un darījusi zināmus skolas brīvlaiku datumus trim mācību gadiem uz priekšu, nolemts arī turpināt jaunieviesto piecu skolas brīvlaiku kārtību.

Veselības dienests: E-veselības līgumu noslēguši jau 83% ģimenes ārstu

Nepilnu mēnesi līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam - 2018.gada 1.janvārim - jau 83% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96%, vēsta Nacionālais veselības dienests.

KP pieņem lēmumu ļaut Maximai nomāt Irbis A piederošās telpas

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA Maxima Latvija iegūt tiesības izmantot mazumtirdzniecības telpas SIA Irbis A piederošajā īpašumā Grostonas ielā 1, Rīgā. Pēc ekonomiskās analīzes veikšanas KP paredz, ka plānotais darījums nenodarīs kaitējumu konkurencei.

Tiesībsargs: Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs

Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs, tik kritiski par šobrīd Saeimā izskatīšanā esošo Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izsakās tiesībsargs Juris Jansons.

Uzņēmēji: Jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauž ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū, liecina iegūtie dati no Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Atsauc Lactalis zīdaiņu piena pulveri saistībā ar salmonellas uzliesmojumu Francijā

Francijas zīdaiņu piena pulvera ražotājs Lactalis licis daudzviet pasaulē atsaukt tā produkciju saistībā ar bažām par iespējumu salmonellas baktēriju klātbūtni piena pulvera produktos, kuri tiek pārdoti ar zīmoliem Milumel, Picot un Celi.

Dombrovskis: EK piedāvā papildu atbalstu ES dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā

Eiropas Komisija piedāvā papildu atbalstu tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā, atzīst EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Cik Latvijai izmaksā vardarbība pret sievietēm?

Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta datiem, norāda Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.

Rinkēvičs: Jāveicina mazo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

«Ir jāturpina atbalstīt daudzpusējā tirdzniecības sistēma, saglabājot Pasaules Tirdzniecības organizācijas centrālo lomu starptautisko tirdzniecības noteikumu izstrādē un īstenošanā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Eiropas Oskaru» ceremonijā dominē satīriskā drāma «Kvadrāts»

Berlīnē aizvadīta Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana, kur sešās nominācijās par labāko atzīta Zviedrijas, Dānijas un Vācijas kopražojums «Kvadrāts» par kādu mākslas muzeja darbinieku, kurš piedzīvo grūtības izskaidrot laikmetīgās mākslas darba būtību.

Nekā personīga: OIK saņēmēju vidū lieli Vienotības un ZZS ziedotāji

Pērn Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk nekā 100 atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sponsori, uzsvērts raidījumā Nekā personīga.

LTV: Par Rail Baltica projektu atbildīgā Linuža uzņēmums figurē krāpšanas lietā

Jaunajam Eiropas Dzelzceļa līniju vadītājam Andrim Linužam piederošs uzņēmums iesaistīts kriminālprocesā par krāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot valsts naudu vēja enerģijas iekārtu iegādei. Nominācijas komisijai, kas viņu izraudzījās augstajam amatam, šis fakts neesot bijis zināms.

Ušakovs: Darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, apmeklējot jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu New Hanza, uzsvēris, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī «pavelk» uz augšu apkārtējās teritorijas.