bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Surogātpasta izplatība e-pasta plūsmā pārsniedz 80%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šī gada otrajā ceturksnī surogātpasta īpatsvars kopējā elektroniskā pasta plūsmā vidēji veidoja 82,5%, par 3,9% pārsniedzot pirmā ceturkšņa un par 0,3% – pagājušā gada rādītāju.

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPagājušajā gadā un šā gada sākumā slēgto zombiju tīklu jauda pakāpeniski tika atjaunota, jo surogātpasta izplatītāji ir iemācījušies dzīvot saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, norāda Kaspersky Lab speciālisti.

Viņi piebilst, ka pēc lielāko robottīklu slēgšanas ir sācies jauns posms to attīstībā, un konstatē, ka vairs nav palikusi neviena valsts, kuru nebūtu iekarojuši to pārvaldītāji. Pagājušajā ceturksnī vislielākais pasta antivīrusa nostrāžu skaits atkal ir reģistrēts Krievijā, bet surogātpasta izplatītājiem ir iepatikušies mākoņpakalpojumi.

Piemēram, otrajā ceturksnī tika novērots robottīklu skaita, bet ne mēroga pieaugums: jaunizveidoto robottīklu vidū nav milžu, kas atbildīgi par lielāko daļu surogātpasta (kā tas bija agrāk ar Cutwail vai Rustock). Pēc ekspertu domām, tam var būt divi iemesli: vai nu surogātpasta izplatītāji vēl nav paspējuši organizēt jaudas, kas ik dienu spēj izsūtīt miljoniem vēstuļu, vai arī viņi apzināti neglabā visas olas vienā groziņā, lai viena robottīkla slēgšanas gadījumā viegli spētu pāriet uz citu. Šīs pārmaiņas ir izraisījušas daudz vienmērīgāku surogātpasta avotu un to ieguldījuma surogātpasta plūsmā sadalījumu.

Zombijdatori, no kuriem tiek izsūtītas surogātpasta vēstules, atrodas gandrīz visās pasaules valstīs, liecinot par to, ka surogātpasta izplatītāju ģeogrāfiskā ekspansija ir pabeigta: vienkārši vairs nav teritoriju, kuras nebūtu iekarojuši robottīklu pārvaldītāji, komentē pārskata autores Darja Gudkova un Marija Namestņikova.

Pēc milzu robottīklu slēgšanas surogātpasts dažādās pasaules daļās kļuvis ļoti atšķirīgs. Piemēram, agrāk populārāko tematu saraksta līderpozīcijas ieņēmušais medicīniskas ievirzes surogātpasts otrajā ceturksnī ierindojies tikai šā saraksta astotajā vietā (1,8% no visa surogātpasta). Tagad vispopulārākais temats ir izglītība – surogātpasts, kas reklamē dažādus seminārus un apmācības (59,4%).

Šī gada otrajā ceturksnī surogātpasts visaktīvāk tika izsūtīts no Indijas (14,06%), Brazīlijas (8,94%) un Indonēzijas (5,86%). Pēdējo trīs mēnešu laikā Indijas daļa ir palielinājusies par gandrīz 5%. Šādu pieaugumu var izskaidrot ar valstī pieejamajiem miljoniem neaizsargātu datoru, kuros netiek instalēti atjauninājumi un kas ilgu laiku var kalpot zombiju tīklā.

Pirmajā ceturksnī novērotais vēstuļu ar kaitīgiem pielikumiem pieaugums turpinājās arī otrajā ceturksnī. Vēstules ar kaitīgiem pielikumiem vidēji veidoja 3,86% no visiem sūtījumiem, kas ir par 0,81% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Četras no desmit programmatūrām, kuras visbiežāk konstatēja Kaspersky Lab pasta antivīruss, bija datortārpi. Dažiem no tiem bez elektronisko adrešu vākšanas un sevis pašizsūtīšanas funkcijās ietilpst arī citu kaitīgo programmatūru lejupielāde datorā. Visvairāk reižu pasta antivīruss ir nostrādājis Krievijā (12,5%), otrajā vietā ir ASV (12,21%), bet trešajā – Vjetnama, kas veidoja 7,43%.

Pagājušajā ceturksnī eksperti novērojuši jaunu surogātpasta evolūcijas pakāpi. Surogātpasta izplatītājiem ir iepatikušies mākoņpakalpojumi: daļa viņu vēstuļu satur saites uz dažādiem Google pakalpojumiem, kuros, savukārt, ir ievietota saite uz reklāmas mājaslapu vai tieši pati pikšķerēšanas tīmekļa vietne. Šāda pieeja izraisa lielāku lietotāju uzticēšanos, jo mājaslapa atrodas zināmā resursā, piemēram, GoogleDocs, un savienojums notiek, izmantojot protokolu https, kas atbalsta šifrēšanu.


Pievienot komentāru

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.