bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.10.2016 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
IgaunijaIgaunija

Igaunijas jaunā prezidente nelūgs valstij maksāt īri par viņas mājokļa izmantošanu

Igaunijas jaunā prezidente Kersti Kaljulaida negrasās lūgt valstij maksāt par viņas mājokļa izmantošanu atšķirībā no iepriekšējā valsts vadītāja Tomasa Hendrika Ilvesa. «Prezidente Kaljulaida savu dzīvesvietu uzskata par savām mājām. Viņa nepretendē uz īres maksu un pati turpinās maksāt komunālos maksājumus,» tā Igaunijas prezidentes pārstāvja Tāvi Linnmē pausto citē raidorganizācija ERR.

Igaunija militārajā dienestā vēlas trīskāršot sieviešu skaitu

Igaunija iecerējusi nākamo divu gadu laikā trīskāršot sieviešu skaitu Igaunijas Aizsardzības spēku rindās un paplašināt to militāro struktūru sarakstu, kurās tiek uzņemtas sievietes.

Igaunijā Kallass kritizē šķelšanos paša izveidotajā Reformu partijā

Politikas «smagsvars» un prezidenta amata kandidāts nesenajās Igaunijas prezidenta vēlēšanas Sīms Kallass atklāti kritizējis to, kā darbojas viņa paša 1994.gadā līdzdibinātā partija, un nav izslēdzis iespēju veidot jaunu politisko spēku.

Igaunija: Kaujas bruņumašīnu iegāde ir stratēģiski plānots solis

Igaunijas bruņotie spēki saņēmuši pirmo daļu no 44 kājnieku kaujas bruņumašīnu iepirkuma, ko Igaunijas aizsardzības ministrs Hanness Hanso raksturojis kā ilgi un stratēģiski plānotu soli.

Igaunijā vētru dēļ nekursē daļa prāmju, 7'000 mājsaimniecību bez elektrības

Vētras Igaunijā 5.oktobrī izraisījušas elektroapgādes pārtraukumus vairāk nekā 7 000 mājsaimniecību un 6.oktobrī stiprā vēja dēļ apturēta prāmju satiksme vairākos maršrutos.

Igaunijā plāno izveidot mikrouzņēmuma kontu ar automātisku nodokļu atvilkšanu

Ar novatorisku priekšlikumu šonedēļ nākusi klajā Igaunijas Finanšu ministrija. Tā ierosinājusi sadarbībā ar bankām izveidot mikrouzņēmuma kontu, lai mazos uzņēmējus atbrīvotu no birokrātiskiem šķēršļiem un grāmatvedības darba.

Ilvess: «Prezidenta amatu nodošu Kaljulaidai ar mieru sirdī»

Pēc ievēlēšanas Igaunijas prezidenta amatā 3.oktobrī Kersti Kaljulaida saņēmusi apsveikumus no vadošajiem igauņu politiķiem. Siltus vārdus jaunievēlētajai prezidentei veltījis ilggadējais Igaunijas galva Tomass Hendriks.

Igaunijā pakalpojumu centru atvērs tehnoloģiju milzis ABB

Tallinā oktobrī tiks atvērts Šveices elektrisko inženiersistēmu ražotāja ABB grupas uzņēmumu pakalpojumu centrs.

Valka nākamgad sagaida vēl vairāk alkohola pircēju no Igaunijas

Tā kā no 2017.gada janvāra Igaunijā iecerēts celt akcīzes nodokli alkoholam, pierobežas veikalos Latvijā turpinās augt alkoholisko dzērienu pircēju skaits no kaimiņvalsts, tā prognozējis Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis.

Eesti Energia plāno būvēt degslānekļa rūpnīcu, ja naftas cenas turpinās kāpt

Igauņu energokoncerns Eesti Energia šonedēļ nācis klajā ar ieceri uzcelt vēl vienu degslānekļa pārstrādes rūpnīcu, ja jēlnaftas cena pasaulē pārsniegs 60 ASV dolārus (53 eiro) par barelu.

Igaunija pirks robežsardzes lidmašīnu par 19 miljoniem eiro

Igaunijas Iekšlietu ministrija 20.septembrī noslēgusi līgumu par izlūkošanas lidaparāta iegādi robežsardzes vajadzībām par vairāk nekā 19 miljoniem eiro.

Igaunijā mājsaimniecības arvien vairāk izvēles mobilo, ne platjoslas internetu

Igaunijā strauji pieaudzis to mājsaimniecību skaits, kurām ir mobilā interneta pieslēgums, un mazāk palicis mājsaimniecību ar platjoslas interneta pieslēgumu, tā aplēsusi Igaunijas statistikas pārvalde. Tiek vēstīts, ka 2015.gada pirmajā ceturksnī mobilais internets bijis 56% Igaunijas mājsaimniecību, bet 2016.gada pirmajā ceturksnī šādu interneta lietojuši jau 78% no mājsaimniecībām, kurām ir tīmekļa pieslēgums.

Igaunijas lielākās slimnīcas vadītājiem jāstājas tiesas priekšā

Igaunijas Ģenerālprokuratūra šonedēļ sniedz tiesā krimināllietu, kur apsūdzības kukuļošanā, krāpnieciskās darbībās un mantas izsaimniekošanā uzrādītas Igaunijas lielākās slimnīcas bijušajam izpilddirektoram, ēdināšanas daļas vadītājam un direktoram informācijas tehnoloģiju lietās.

Jaunākie komentāri