bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 26.05.2017 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
IgaunijaIgaunija

Atkāpjas Igaunijas ministrs, NATO dalības neatbalstītājs

Par demisiju paziņojis Igaunijas valsts lietu ministrs Mihails Korbs, kurš publiski sacījis, ka neatbalsta dalību NATO, bet simpatizē Somijas drošības politikas modelim.

Igaunijā pērn iebraukuši vairāk cilvēku, nekā valsti atstājuši

No Igaunijas 2016.gadā emigrējuši 13 792 cilvēki, bet valstī iebraukuši 14 822, tādējādi migrācijas bilance valstij bijusi pozitīva un tāda saglabājusies otro gadu pēc kārtas, aplēsuši igauņu statistiķi.

Vērienīgās militārās mācībās Igaunijā sāk kaujas spēles

Igaunijas Aizsardzības spēku ikgadējās militārās mācības «Pavasara vētra», iegājušas svarīgākajā fāzē, kad igauņu, NATO dalībvalstu un partnervalstu militārās vienības izspēlē nedēļu ilgu kaujas scenāriju.

Igaunijas bezalkoholisko dzērienu ražotāji «cukura nodokli» apstrīdēs Briselē

Igaunijā turpinoties debatēm ap krasām nodokļu izmaiņām, Igaunijas Bezalkoholisko dzērienu ražotāju apvienība nolēmusi vērsties Eiropas Komisijā saistībā ar valdības iecerēto saldināto dzērienu nodokli, uzskatot, ka tas vērtējams kā valsts atbalsts, kas sniegs priekšrocības konkurējošiem produktiem.

Augot pieprasījumam, igauņu gaļas pārstrādātājs atver cehu par 5 milj. eiro

Igauņu gaļas pārstrādes uzņēmums Nõo Lihatööstus, kura produkcija nonākusi lielveikalu plauktos arī Latvijā, atvēris jaunu gaļas griešanas cehu, kura izveide tam izmaksājusi piecus miljonus eiro.

Igaunijas nodokļu maksātāji aicina atteikties no nodokļu sistēmas grozīšanas

Igaunijas Nodokļu maksātāju asociācija nākusi klajā ar vērtējumu, ka pašreizējās Igaunijas valdības īstenotās un plānotās nodokļu reformas ātri nodarīs kaitējumu valsts ekonomikai un tiesiskajai videi.

Pērnava lidostas uzturēšanu cer apmaksāt ar tūrisma nodokli

Igaunijas kūrortpilsēta Pērnava nākusi klajā ar ieceri ieviest tūrisma nodokli par nakšņošanu pilsētā ar mērķi iegūt līdzekļus, lai uzturētu lidostu, kuras pārbūvē Igaunijas valdība plāno ieguldīt 20 miljonus eiro.

Fitch Igaunijas kredītreitingu nosaka A+ līmenī

Viena no trim vadošajām Rietumu kredītreitingu aģentūrām, Fitch, Igaunijas ilgtermiņa valūtas izdevēja reitingu noteikusi A+ līmenī ar stabilu nākotnes prognozi.

Ratass: 9.maiju svinēt Igaunijā nav nekāda pamata

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratas no Centra partijas, kurai iepriekš bijusi sadarbība ar Krievijas politisko spēku Vienotā Krievija, paudis cerību, ka viņa partijas kolēģi partijā piedalīties pasākumus, kas saistīti ar Padomju Savienības uzvaru pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā.

ES piešķir papildus finansējumu projektam, kas veicinās pārrobežu biznesu

Eiropas Savienība piešķīrusi papildu līdzekļus projektam, kas veicinātu mazo un vidējo Igaunijas un Latvijas pierobežas uzņēmējdarbības attīstību. Kā rezultātā tiktu palielināts abu valstu MVU skaits, kā arī sekmīgi tiktu īstenots pārrobežu bizness.

Igauņu uzņēmums ražo materiālus britu spēkstacijai

Igaunijas energokoncerna Eesti Energia meitasuzņēmums Enefit Solutions ražo gaisa un gāzes caurules biodegvielas spēkstacijai Lielbritānijā, kas valstī būs viena no lielākajām.

Telekomunikāciju uzņēmumi Igaunijā ievieš 10 Gbit/s optisko datu tīklu

Somu telekomunikāciju uzņēmums Elisa un tam piederošais Igaunijas Starman paziņojuši, ka ievieš Igaunijā nākamās paaudzes 10G optiskās šķiedras kabeļu datu tīklu un plāno piedāvāt interneta pieslēgumu ar datu pārraides ātrumu 10 gigabiti sekundē.

Igaunijas eksports pieaug par 15%, Latvija – Igaunijas importētājvalstu trijniekā

Martā Igaunijas preču eksports salīdzinājumā ar 2016.gada martu bijis lielāks par 15%, bet imports, kur starp vadošajiem importētājiem bijuši Latvijas uzņēmumi, kāpis par 12%.

Loģistikas uzņēmums DFDS veic lielāko treileru iepirkumu savā darbībā

Loģistikas uzņēmums DFDS investējis 22 miljonus eiro, iegādājoties vairāk nekā 1 000 jaunu treileru un konteineru, BNN ziņo uzņēmuma.

Igaunijas lielajā talkā iesaistās 50 000 cilvēku; Latvija - čaklāka

Igaunijā aizvadīta valsts mēroga lielā talka, kur aizvadītajā nedēļas nogalē 2 130 sakopšanas darbus brīvprātīgi veikuši ne mazāk kā 50 358 iedzīvotāji.

Igaunijas prezidente: Dalību ES nosaka ideāli, nevis finansiālais izdevīgums

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida norādījusi, ka Eiropas Savienību cauri grūtībām allaž izvada ideāli un, viņasprāt, tieši tie, nevis ES fondu nauda motivē nācijas piedalīties politiski ekonomiskajā blokā.

Ratass iepazīstina ar Igaunijas drošības politikas principu jauninājumiem

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass Igaunijas parlamentā izklāstījis valsts drošības politikas principu papildinājumus, par kuru iekļaušanu likumā, viņa vārdiem, vienojušās gan koalīcijā, gan opozīcijā strādājošās partijas.