bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
IgaunijaIgaunija

Igaunijas dzelzceļniekus iepriecina kravu plūsmas pieaugums

Pēc ilgāka kravu apjoma lejupslīdes posma iemesls uzelpot ir Igaunijas valsts dzelzceļu uzņēmumam Eesti Raudtee, jo 2017.gada oktobrī pa tā sliežu ceļiem pārvadātas kravas ar kopējo apjumu vienu miljonu tonnu, kas ir par 10,4% vairāk nekā attiecīgajā mēnesī pērn.

Bizness bez VID atskaitēm? Uz to tiecas nodokļu iekasētājs Igaunijā

Uzņēmējiem tik ierastā atskaišu aizpildīšana un iesniegšana ir pašsaprotama, vai ne? Tā neuzskata Igaunijas Nodokļu un muitas pārvalde, kas par iestādes ilgtermiņa mērķi izvirzījusi atteikšanos no nodokļu atskaitēm par labu automatizētai informācijas apmaiņai un jau 2018.gadā sāks doties šajā virzienā.

Igaunijā nosauc gada tēvu 2017

Igaunijā novembra otrajā svētdienā ikgadēji atzīmē tēva dienu, kad tiek rīkots arī īpašs pasākums, kur tiek paziņots viens nosaukuma «Igaunijas gada tēvs» ieguvējs.

Igaunijas ārējā tirdzniecība sarukusi trešajā ceturksnī

Igaunijas preču eksports 2017.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn pieaudzis par četriem procentiem, imports – par sešiem procentiem, tomēr salīdzinājumā ar šā gada pirmajiem diviem ceturkšņiem kopējais ārējās tirdzniecības apjoms bijis mazāks, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Igaunijā sāk sarunas par Luminor darbinieku koplīgumu

Igaunijas Finanšu nozares darbinieku savienība šonedēļ uzsākusi sarunas par koplīguma sagatavošanu ar Luminor Bank, kas izveidota, apvienojot banku Nordea un DNB uzņēmējdarbību Baltijā.

No Igaunijas uz Ķīnu ved pirmo 30 000 tonnu kokmateriālu kravu

No Igaunijā lielākās kravas ostas Mūgas ar 30 000 tonnu smagu kokmateriālu kravu pagājušajā nedēļas nogalē izbraucis kuģis uz Lanšanu Ķīnā.

Igaunijas degslānekļa racēju konkurences strīdā zaudē Viru Keemia Grupp

Igaunijas ziemeļaustrumos strādājošais degslānekļa ieguves uzņēmums Viru Keemia Grupp zaudējis tiesas procesā par konkurences praksi pret valsts energokoncernu Eesti Energia un Igaunijas Konkurences padomi.

Igaunija nevarēs tiešsaistē palīdzēt 18 000 no nedrošo ID karšu lietotājiem

Tehnisku iemeslu dēļ 18 000 no kopumā 800 000 nedrošo Igaunijas identitātes karšu lietotājiem, lai atjauninātu savu elektronisko dokumentu, būs jāierodas personīgi Igaunijas Policijas un robežsardzes dienestā.

Baņķieris: Nevienlīdzība Igaunijā ir tik krasa, kā nekad iepriekš

Igaunijas tautsaimniecība ir savā līdz šim labākajā stāvoklī, bet arī nevienlīdzība valstī ir nepieredzēti krasa, tā uzņēmējdarbībai veltītā konferencē vērtējis Swedbank Eesti izpilddirektors.

ES vajag kopēju alkohola politiku, aicina igauņu ministrs

Eiropas Savienībai vajadzīga kopēja politika alkohola jomā, lai novērstu kaitējumu, kādu rada pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana un arī dalībvalstu dažādais regulējums šajā jomā, tā aicinājis ES prezidējošās valsts Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Jevgēnijs Osinovskis.

Igaunijas degvīns saņem vērtīgo ES aizsargātas ģeogrāfiskas izcelsmes norādi

Eiropas Komisija nolēmusi reģistrēt produkta nosaukumu «Igaunijas degvīns» kā aizsargātas ģeogrāfiskas izcelsmes norādi, kas ļauj šo produktu izgatavot tikai no Igaunijā audzētām izejvielām un ūdens.

Igaunijas parlamentārietis atbalsta Katalonijas neatkarību, valdība – ne

Igaunijas parlamenta Konservatīvās tautas partijas frakcijas vadītājs Martins Helme vērtējis, ka Igaunijas valdībai nevajadzētu atkārtot Eiropas Savienības nostāju par Katalonijas neatkarības pasludināšanu kā nepieļaujamu, jo, viņa skatījumā, tā balstās uz impērijas naidīgumu pret nacionālo atmodu un atdalīšanos no lielas teritorijas.