bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija
IgaunijaIgaunija

Tartu ugunsgrēka dēļ daļēji apturēta vilcienu satiksme

Tartu pilsētas dzelzceļa stacijā Igaunijā aizdegusies svarīga dzelzceļa aparatūra, kas licis pilsētā daļēi apturēt vilcienu satiksmi un nodrošināt pasažieru pārvadājumus ar starppilsētu autobusiem.

Laupītāji Igaunijā uzspridzina bankomātu

Laupītāji Igaunijas ziemeļos nakts laikā uzspridzinājuši veikala sienā iebūvētu bankomātu, lai no tā paņemtu naudu.

Igaunijā vēlas uz pusi samazināt ierēdņu skaitu un citas krasas reformas

Igaunijā 28 pazīstami uzņēmēji, juristi un bijušās augsta ranga amatpersonas izveidojušas Valsts reformu fondu, kas apņēmies strādāt vienu gadu, lai nāktu klajā ar reformu programmu, kas paredz ievērojami samazināt valsts aparātu un arī likumu skaitu.

Kā purvainus Krievijas pierobežas posmus apsargā Igaunijā?

Igaunijas robežsardze uz pagaidu robežlīnijas ar Krieviju saskaras ar regulāru nelikumīgu līnijas šķērsošanu. Pārkāpumi daudz tiek konstatēti arī purvainos apvidos, kur robežsargi šobrīd pārvietojas kājām pa koka laipām. Plānojot uzlabot patrulēšanas iespējas, ir apkopoti iespējamie risinājumi situācijas uzlabošanai.

Igaunijā turpina iebraukt vairāk cilvēku nekā izbraukt, dzimstība samazinās

Igaunijā imigrācija jau trešo gadu pēc kārtas bijusi lielāka nekā emigrācija, turklāt aptuveni puse no iebraucējiem ir Igaunijas pilsoņi, kuri pārbraukuši dzimtenē, tā aplēsuši statistiķi. Dati, ko trešdien, 9.maijā, savā tīmekļa vietnē publicējusi Igaunijas statistikas pārvalde liecina, ka 2018.gada 1.janvārī Igaunijā dzīvojuši 1 319 133 cilvēki, kas ir par 3 499 cilvēkiem vairāk nekā 2017.gada sākumā.

Igaunijā patēriņa cenas – augšup par 2,9%, alum +31%!

Patēriņa cenu indekss Igaunijā gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīļa pieaudzis par 2,9%, bet visvairāk sadārdzinājies alus un sviests, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Igaunijā korupcijā apsūdz Tallinas sporta funkcionāru Ilvesu

Kriminālpolicija Igaunijā apcietinājusi Tallinas pašvaldības iggadējo Sporta un jaunatnes lietu departamenta vadītāju Reinu Ilvesu, izvirzot viņam apsūdzības ar korupciju saistītos nodarījumos.

Igaunija un Somija caur «kiberdrošu» sistēmu mainīsies medikamentu receptēm

Kamēr pasaulē uzticību datu drošībai internetā grauj skandāls pēc skandāla, Igaunija un Somija gatavojas savienot nacionālos ārsta recepšu interneta reģistrus, lai receptes, kas izrakstītas vienā valstī, varētu aplūkot katrs aptiekārs otrā valstī. Turklāt sistēmas veidotāji jauno starptautisko datu savienojumu uzskata par drošu pret kiberuzbrukumiem.

39% igauņu pērn iegādājušies alkoholu Latvijā, liecina aptauja

Igaunijas alkohola akcīzes nodokļa likmēm esot krietni augstākām nekā Latvijā, nesen Igaunijā veiktā aptaujā noskaidrots, ka pēdējo 12 mēnešu laikā kopumā 39% iedzīvotāju vai nu iegādājušies grādīgos dzērienus Latvijā vai arī lūguši līdzcilvēkus to izdarīt viņu vietā.

Igaunija: Krievijai ir jāgalvo, ka starptautisko tiesību pārkāpšana maksā dārgi

Situācijā, kad Krievija un Krievijas atbalstītais Sīrijas valdības režīms tiek vainots ķīmisko ieroču izmantošanā, Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers saviem kolēģiem Eiropas Savienībā norādījis, ka Maskavai ir jāliek saprast, ka starptautisko tiesību principu pārkāpšana nepaliks bez sekām.

Igaunijā atkāpjas ministrs, kurš notverts, dzērumā pārkāpjot ātrumu

Igaunijā par atkāpšanos no valsts pārvaldes ministra amata paziņojis Jāks Ābs, kuru policija notvērusi, kad viņš pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu. Auto vadītāja asinīs konstatētas arī 0,28 promiles alkohola.

Jaunākie komentāri