bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.09.2017 | Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris
LietuvaLietuva

Baltkrievija: «Ne ar vienu nekarosim»

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, apmeklējot militārās mācības Zapad 2017, kas šonedēļ norisinās sadarbībā ar Krievijas militāristiem, centies kliedēt Rietumvalstu bažas, ka Krievija varētu izmantot mācības kā aizsegu, lai Baltkrievijā uz ilgāku laiku izvietotu karaspēku un militāro tehniku.

Nedēļa Lietuvā. Dos cerību uz mūžu ieslodzītajiem

Lietuvas iekšlietu resors iecerējis valstī ieviest mūža ieslodzījuma pārskatīšanas praksi, uz ko varētu pretendēt pēc 25 cietumā pavadītiem gadiem.

Lietuvas premjers aicina poļu lielveikalus uz Lietuvu

Atsaucoties uz lietuviešu bažām par pārtikas sadārdzināšanos, jo sevišķi salīdzinājumā ar cenām otrpus dienvidu robežai, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis, tiekoties ar vadošiem poļu politiķiem Varšavā, cita starpā aicinājis poļu lielveikalu ķēdes ienākt Lietuvā.

Lietuvā pagarina mācību gadu, programmā iekļauj valsts aizsardzības priekšmetu

Lietuvas skolās, sākot ar jauno mācību gadu, jāmācās būs par 10 dienām ilgāk. Izglītības programmā tiek iekļautas arī valsts aizsardzības stundas. Skolas varēs izlemt, kā aizpildīt piecas papildu dienas.

Skotu futbola fanus brīdina par atturībnieku maču Lietuvā

Skotijas prese brīdinājusi, ka vairāk nekā 3 000 futbola valstsvienības līdzjutējiem, kuri šonedēļ apmeklēs Pasaules Kausa kvalifikācijas spēli Viļņā, nebūs pieejams alkohols, jo mačs iekrīt 1.septembrī ar alkohola aprites ierobežojumiem.

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcija noslēgusies: lidmašīnas atgriežas Viļņā

Aizvadītajā dienā ceturtdien, 17.augustā, svinīgi tika atklāts Viļņas lidostas rekonstruētais skrejceļš, kur darbus veica Latvijas ceļu būves uzņēmums A.C.B.. Šī Viļņas lidostā ir pēdējo 20 gadu laikā vērienīgākā rekonstrukcija, kas ir unikāls projekts ne tikai Lietuvai, bet arī Eiropai, uzskata lidostas pārstāvji.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas ierobežot loteriju pieejamību

Cenšoties valstī mazināt loteriju pieejamību, Lietuvas Finanšu ministrija iecerējusi noteikt minimālā vecuma ierobežojumu dalībai loterijās – 16 gadus, kā arī ierobežot loteriju reklāmas, noteikt regulējumu loteriju nosaukumiem un biļešu izskatam.

Lietuvas premjers aicina negaidīt tik lētas cenas kā Polijā

Pārtikas cenas Lietuvā spējusi pazemināt vācu pārtikas veikalu ķēdes Lidl ienākšana, tomēr tās nekad nenoslīdēs līdz cenu līmenim, kāds ir Polijā, vērtējis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis. Tikmēr sociāldemokrātu politiķis Dans Palucks neslēpj, ka lētāku pārtiku meklē Latvijā.

Nedēļa Lietuvā. Prezidente aicina Baltijā izvietot raķešu sistēmas Patriot

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ceturtdien, 20.jūlijā, aicinājusi Baltijas reģionā pastāvīgi izvietot pretraķešu un tālas distances pretgaisa sistēmas Patriot.

Sākta Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija

No 14.jūlija līdz 17.augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta, lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju.

Lietuvas valdošā partija nokaitina koalīcijas partnerus, vienojoties ar konservatīvajiem

Lietuvā šķobās pamati valdošajai koalīcijai, ko veido Zemnieku un zaļo savienība un Sociāldemokrātiskā partija, taču, izskatās, ka valdība nekritīs tik drīz, kā varētu šķist.

Vēsās vasaras sekas: Palangas kafejnīcas piedāvā pusdienas par 1 eiro

Ja šobrīd uzrunājat kafejnīcu un viesnīcu vadītājus Lietuvas piejūras kūrortpilsētā Palangā, uzņēmēju noskaņojums ir viennozīmīgs: aktīvā tūrisma sezona ir nelāga, turklāt daudzu vērtējumā – viena no sliktākajām pēdējos gados. Vietējie teiktu, ka žēlošanās dzirdama tikpat daudz kā parasti, tomēr ir neapšaubāmi - jūlija sākuma lietavas ir aizbaidījušas lērumu atpūtnieku.

Nedēļa Lietuvā. Kosmosā palaiž Lietuvas satelītu

Ar raķeti no Indijas kosmosā palaists Lietuvas otrais Zemes mākslīgais pavadonis Lituanica SAT-2, ko uzstrādājuši Viļņas Universitātes un uzņēmuma NanoAvionics speciālisti.

Stoltenbergs apmeklē «Dzelzs vilka» militārās mācības Lietuvā

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs Lietuvā otrdien, 20.jūnijā, apmeklējis starptautiskās militārās mācības «Dzelzs vilks 2017» un norādījis, ka iesaistītās valstis aizsargā viena otru.