bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.03.2017 | Vārda dienas: Māra, Marita, Mārīte
LietuvaLietuva

Lietuvā satraukti par prognozēto iedzīvotāju skaita sarukumu

Pērn labākas dzīves meklējumos prom no Lietuvas pārcēlušies 50 000 iedzīvotāju, kas ir kāpums, salīdzinot ar 44 500 emigrantiem 2016.gadā, tā aplēsusi Lietuvas statistikas pārvalde un Eiropas Savienības statistiķi Eurostat.

Lietuvā prasa aptiekām samazināt medikamentu cenas

Lietuvas kaimiņzemē Polijā medikamentu cenas ir divas vai pat trīs reizes zemākas, tādēļ to tūkstošu lietuviešu iepirkumu grozos, kuri ceļo pāri robežai pēc lētākām pārtikas precēm, nereti nonāk arī zāles.

Izveidot maksājumu iestādi Lietuvā ir vienkāršāk nekā Lielbritānijā

Lietuva starptautiskiem finanšu maksājumu uzņēmumiem, kuri darbojas vai vēlas darboties Eiropas Savienības tirgū, piedāvā ievērojami atvieglotu «papīru kārtošanu», raksta birtu medijs.

Lietuvas pilsētas neizpratnē par ieceri uz tām pārvietot bēgļus, apejot Ruklu

Situācijā, kad Lietuvas Bēgļu uzņemšanas centrā Ruklā vairs nav brīvu vietu, valdība ierosinājusi ar laiku centru slēgt un tā iemītniekus, arī bēgļus turpmāk tiešā veidā sūtīt uz pašvaldībām. To pārstāvji portālam pauduši skepsi par iespējām bēgļus izmitināt un iekļaut vietējā sabiedrībā.

Nedēļa Lietuvā: Armijā atbilstoši ēdinās arī iesauktos veģetāriešus un vegānus

Lietuvas bruņotie spēki pēc tam, kad saņēmuši kritiku par nespēju nodrošināt atbilstošu maltīti dienestā iesauktajiem veģetāriešiem, paziņojuši, ka uztura speciālisti izstrādājuši arī alternatīvas dienesta ēdienkartes.

16.februāris bildēs

Lietuvas kultūras afiša. Aizsāk «Neatkarības taurētāja» tradīciju, gaidot simtgadi

BNN piedāvā Lietuvas kultūras notikumu izlasi nedēļai no 6. līdz 12.februārim.

Vēsturnieki lūko noteikt Ģedimina kalna skeletu personības

Kādu būtisku Lietuvas vēstures lappusi atšķirt, iespējams, palīdzēs skeleti, ko arheologi atraduši Viļņas sirdī, Ģedimina kalnā. Atradumi raisījuši lielu vēstures pētnieku interesi, atsevišķiem vēsturniekiem paužot hipotēzi, ka mirstīgās atliekas pieder nemierniekiem, kuri laika posmā no 1863. līdz 1864.gadam krita sacelšanās laikā pret Cariskās Krievijas vietvalžiem.