bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.04.2018 | Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs
LietuvaLietuva

Lietuvas vidusšķira. Ja nopelni 1'000 eiro, tad esi tai piederīgs

Lietuvā veikta socioloģiskā aptauja liecina, ka pašlaik katrs trešais iedzīvotājs sevi uzskata par piederīgu vidusšķirai, tomēr komercbankas Swedbank vērtējumā no ienākumu viedokļa vidusšķiras pārstāvim ir jāsaņem virs 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tos nopelnot tikai 14% no nodarbinātajiem.

Lietuva vēlas pabalstīt jaunās ģimenes mājokļa iegādē

Lietuvas valdības centieni palīdzēt jaunām ģimenēm ar mājokļu subsīdijām var atdurties pret negaidītu šķērsli. Seima Juridiskās komitejas juristi brīdinājuši, ka atbalsts, ko varētu saņemt precēti pāri vecumā līdz 35 gadiem, būtu diskriminējošs pret tiem pāriem, kuri dzīvo kopā nelaulāti.

Lietuvā skandāli nemazina zemnieku un zaļo popularitāti

Lietuvā valdošā Zemenieku un zaļo savienība pašlaik izskatās imuna pret to ēnu, kādu uz citiem politiskiem spēkiem met nesmukumi un skandāli, jo sabiedriskās domas aptaujās tā ir otrā populārākā partija, kamēr tās līdera darbību izmeklē prokurori.

Eiropas raidorganizācijas satrauktas par Lietuvas sabiedriskā medija «politisku» izmeklēšanu

Eiropas Raidorganizāciju apvienība bažas par Seima deputātu izveidotās izmeklēšanas komisijas darbu, vētot Lietuvas Nacionālo Radio un televīziju, paudusi vēstulē Lietuvas prezidentei.

VID Lietuvas pierobežā atklāj liela apjoma marihuānas audzētavu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policija šī gada martā uzsākusi kriminālprocesu pret personu grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu, realizāciju un kontrabandu lielā apmērā.

Lietuva gatavo virtuālo monētu numismātikas entuziastiem

Lietuvas Banka paziņojusi, ka tā 2017.gada gaitā nāks klajā ar savu virtuālo monētu, kas paredzēta tikai kolekcionēšanas nolūkā un ko nav iecerēts ļaut izmantot kā atzītu maksāšanas līdzekli.

Lietuvas prezidenta vēlēšanu kontekstā izceļas trīs tautas favorīti

Lietuvā aptaujās saistībā ar 2019.gada prezidenta vēlēšanām, kur valsts galvu nepastarpināti varēs izvēlēsies balsstiesīgie iedzīvotāji, par populārākiem pretendentiem pašlaik uzskata premjerministru, pilsētas mēru un ekonomistu, tomēr neviens no viņiem pagaidām nav paudis vēlmi kandidēt.

Nedēļa Lietuvā. Banku uzraugs nedomā, ka ABLV grūtības skars Lietuvu

Lietuvas finanšu sistēmu neskars smagās finanšu grūtības, ar kādām saskārusies viena no lielākajām Latvijas komercbankām, ABLV Bank, tā pagājušās nedēļas izskaņā vērtējušas Lietuvas Bankas amatpersonas un Lietuvas Banku Apvienība.

Nedēļa Lietuvā. Valsti simtgadē sveic Baltijas reģiona valstu galvas

Uz Lietuvas Republikas simtgades svinīgo sagaidīšanu piektdien, 16.februārī, pulcējās tuvāko draudzīgo Eiropas valstu prezidenti. Par godu vēsturiskajam notikumam daudzās Lietuvas pilsētās skanēja baznīcu zvani.

Nedēļa Lietuvā. Seima spīkers saskata antisemītismu akadēmiskās ētikas tiesībsarga darbībā, aicina to atkāpties

Saistībā ar prēmijas izsludināšanu par pētniecību par 20.gadsimta noziegumiem, ko varētu būt pastrādājuši ebreji, Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckiets piektdien, 9.februārī, aicinājis atkāpties Lietuvas Akadēmiskās ētikas un kārtības tiesībsargu Vigīliju Sadausku.