bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 24.11.2017 | Vārda dienas: Velta, Velda
LietuvaLietuva

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Lietuvā atrod miljona vērtu hašišu, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju

Lietuvas policisti, pārbaudot kādu vieglo automašīnu, atraduši 100 kilogramus hašiša ar «melnā tirgus» vērtību ap miljonu eiro, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju, paziņojusi Lietuvas policija.

Atcelta Lietuvas tūrisma operatora Novaturas pārdošana Itaka Holdingam

Polijas privātā kapitāla investīciju fonds Enterprise Investors atteicies no plāniem pārdot Latvijā ar zīmolu Novatours strādājošo Lietuvas tūrisma operatoru Novaturas, kuru grasījās pirkt Polijas lielākais tūrisma operators Itaka Holdings.

Nedēļa Lietuvā. Liberāļiem prasa uz pusgadu atņemt valsts finansējumu

Lietuvas partijai Liberālā kustība uz pusgadu ir jāatņem valsts finansējums, proti, aptuveni 395 000 eiro, par partijas finansēšanas noteikumu rupju pārkāpšanu, tā ceturtdien, 26.oktobrī, lēmusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Lietuvas ģenerālprokurors satraukts par bezvēsts pazudušo bērnu skaita pieaugumu

Šonedēļ Lietuvas ģenerālprokurors Ēvalds Pašils vērsis sabiedrības uzmanību uz valstī pieaugošo bezvēsts pazudušo bērnu skaitu.

Nedēļa Lietuvā. Apdraudēts valsts finansējums liberālai partijai

Lietuvas Centrālās vēlēšanu komisijas darba grupa secinājusi, ka 45 336 eiro , kas tērēti Viļņā valdošās partijas Liberālā kustība apmācību kursiem atzīstami par ziedojumu partijai pakalpojuma veidā.

EK sodītie Lietuvas dzelzceļnieki plāno gan apstrīdēt lēmumu, gan, visticamāk, atjaunot sliedes uz Reņģi

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums, kam Eiropas Komisija noteica 27,87 miljonus eiro lielu naudassodu par konkurences kropļošanu Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posma demontāžu, paudis ieceri, kas liecina gan par savas vainas apzināšanos, jo tiek runāts par iespējamu sliežu ceļa atjaunošanu, gan vienlaikus par vēlmi atspēkot EK konkurences uzraugu secināto.

Lietuvā piekrīt Gruziju pārsaukt par «Sakartvelo»

Vadoši Lietuvas politiķi pauduši gatavību lietuviešu oficiālajā valodā atteikties no vārda «Gruzija», kas tiek saistīts ar krievu valodas ietekmi, un pārdēvēt Kaukāza valsti par «Sakartvelo», uz ko jau ilgāku laiku aicinājuši gruzīnu diplomāti.