bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.06.2018 | Vārda dienas: Rasa, Rasma, Maira
LietuvaLietuva

Lietuva uzņēmusi Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektorus

Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektori apmeklējuši Lietuvu, kamēr tās teritorijā Lietuvas un citu NATO dalībvalstu spēki attīstījuši prasmes militārajās mācībās Zobena cirtiens 2018.

Nedēļa Lietuvā. Drošībnieki joprojām izmanto iespējamā ASV izlūku cietuma ēku

Lietuvas Valsts Drošības departaments turpina izmantot ēku Viļņas pievārtē, kur saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas aizvadītās nedēļas nolēmumu amatpersonas 2005.gadā ļāvušas Amerikas Savienoto Valstu Centrālās Izlūkošanas pārvaldei patvaļīgi aizturēt un spīdzināt kādu palestīniešu vīrieti.

Tiesa: Lietuva ļāvusi ASV spīdzināt aizturēto savā teritorijā

Eiropas Cilvēktiesību tiesa lietā starp Lietuvu un Amerikas Savienoto Valstu drošībnieku aizturētu palestīnieti nolēmusi, ka Baltijas valsts ir ne tikai pieļāvusi, ka ASV Centrālās Izlūkošanas pārvalde Lietuvas teritorijā viņu patvaļīgi aiztur un pakļauj spīdzināšanai, bet arī ir līdzatbildīga par šiem cilvētiesību pārkāpumiem.

Lietuvā virza plašas pensiju un nodokļu izmaiņas

Lietuvas valdība virza grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālo iemaksu un pamata pensiju jomā, kuri to pieņemšanas gadījumā būtiski ietekmētu lietuviešu dzīvi.

Nedēļa Lietuvā. EK Krievijas telekanāla aizliegšanu atzīst par likumīgu

Eiropas Komisija ir secinājusi, ka Lietuvas Radio un televīzijas komisija rīkojusies likumīgi, valstī uz gadu aizliedzot pārraidīt Krievijas televīzijas kanālu RTR Planeta, kas ir reģistrēts Zviedrijā, tā aizvadītajā nedēļā pavēstījusi LRTK.

Korupcijas izmeklētāji peļ Lietuvas liberāļus kā lieluzņēmēju projektu politikā

Kamēr Lietuvas Liberālās kustības bijušais priekšsēdētājs Eligijs Masjulis cīnās ar apsūdzībām korupcijā un ietekmes tirgošanā, korupcijas apkarošanas iestāde nākusi klajā ar izmeklēšanas secinājumu, ka Viļņā valdošā un Seimā pārstāvētā partija, iespējams, ir biznesa grupas MG Baltic ilgtermiņa projekts politiskās ietekmes iegūšanai un uzturēšanai.

Lietuvas vidusšķira. Ja nopelni 1'000 eiro, tad esi tai piederīgs

Lietuvā veikta socioloģiskā aptauja liecina, ka pašlaik katrs trešais iedzīvotājs sevi uzskata par piederīgu vidusšķirai, tomēr komercbankas Swedbank vērtējumā no ienākumu viedokļa vidusšķiras pārstāvim ir jāsaņem virs 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tos nopelnot tikai 14% no nodarbinātajiem.

Lietuva vēlas pabalstīt jaunās ģimenes mājokļa iegādē

Lietuvas valdības centieni palīdzēt jaunām ģimenēm ar mājokļu subsīdijām var atdurties pret negaidītu šķērsli. Seima Juridiskās komitejas juristi brīdinājuši, ka atbalsts, ko varētu saņemt precēti pāri vecumā līdz 35 gadiem, būtu diskriminējošs pret tiem pāriem, kuri dzīvo kopā nelaulāti.