bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 19.01.2018 | Vārda dienas: Alnis, Andulis

Robežsargi aiztur cigarešu nelikumīgā pārvietošanā iesaistītu personu grupu

Robežsargi, ceturtdien, 11.janvārī, Dagdas novadā aizturēja divus Latvijas pilsoņus, kuri personu grupā nodarbojās ar cigarešu nelikumīgu pārvietošanu, un izņēma 90 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Stājas spēkā kvalifikācijas periods slimības pabalstam

Ar 1.janvāri stājies spēkā nosacījums par kvalifikācijas periodu slimības pabalstam. Tas nozīmē, ka tiesības uz slimības pabalstu būs tiem cilvēkiem, kuri sociālās apdrošināšanas iemaksas būs veikuši ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā vai sešus mēnešus pēdējos 24 mēnešos.

AM: Zapad 2017 militārais potenciāls tika vērsts pret nelikumīgiem bruņotajiem formējumiem

«Ar mācībām Zapad 2017 Krievija vēlējās pasaulei pārdot atklātību un to, ka mācībām ir aizsardzības raksturs, tomēr aiz šī samākslotā caurspīdīguma atklājās vecie scenāriji, tostarp liela mēroga konvencionāls uzbrukums plašā frontē, maldināšana par patieso mācību dalībnieku skaitu un ballistisko raķešu izmantošana,» uzskata Latvijas Aizsardzības ministrija.

Valsts apmaksās psihosociālo rehabilitāciju paliatīvajā aprūpē esošajiem bērniem

No 2018.gada tiks nodrošināta psihosociālo rehabilitācija paliatīvā aprūpē esošiem bērniem un viņu ģimenes locekļiem, vēsta Labklājības ministrijā. 

Āfrikas Savienība e-valsts pārvaldes jomā sadarbosies ar Igauniju

Igaunija šonedēļ notikušajā Eiropas Savienības un Āfrika Savienības galotņu sanāksmē Kotdivuārā parakstījusi sadarbības līgumus ar Āfrikas Savienību, kurā darbojas 54 kontinenta valstis, un Mauritāniju par datorizētas valsts pārvaldes attīstīšanu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Apstiprināts Saeimas analītisko pētījumu plāns 2018.gadam

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 22.novembrī, apstiprināja Saeimas Analītiskajā dienestā veicamo analītisko pētījumu plānu 2018.gadam. Pētījumu izstrādi Analītiskais dienests sāks jau šogad.

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus, tostarp ar atbalsta maksājumiem laika posmā, kad šīs personas negūst ieņēmumus, tostarp pārejošas darba nespējas laikā. 

Elektroauto stilīgs trends vai jaunais pasaules ekonomikas dzinulis?

«Latvijas satiksmē patlaban piedalās ap 350 elektroauto, taču Eiropa ir apņēmusies līdz 2030.gadam lielajās pilsētās uz pusi samazināt ar fosilo degvielu darbināmu mašīnu skaitu. Lai mēs pagūtu tam sagatavoties, laika nemaz nav daudz.»

Kārums sāk ražot siera kūkas; ieguldīti 70 000 eiro sortimenta paplašināšanā

Piena pārstrādes uzņēmums Food Union paplašinājis zīmola Kārums sortimentu, piedāvājot patērētājiem jaunu produktu - siera kūkas Kārums, kuru radīšanā uzņēmums ir kopumā investējis 70 000 eiro.

Par satiksmi Rīgā kanalizācijas tīklu cauruļvadu atjaunošanas laikā

Saskaņā ar kanalizācijas tīklu cauruļvadu atjaunošanas darbiem gaidāmi vairāki satiksmes ierobežojumi galvaspilsētā. Rīgas domē lēš, ka jāņem vērā tas, ka darbu veikšanas laikā var tikt pārsniegts pieļaujamais trokšņa līmenis.

Muitnieki kravas vilcienos atklāj 866 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 866 400 gabalu cigarešu kontrabandu.

Vistrūcīgākie ir vientuļie vecāka gadagājuma iedzīvotāji

Mājsaimniecību vidū vismazākie ienākumi bija vientuļo vecāka gadagājuma personu mājsaimniecībās – 324 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī pretstatā 417 eiro vidēji Latvijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2015.gada dati.

Google pakļaujas EK spiedienam nekropļot konkurenci

Google vadība paziņojusi, ka turpmāk izturēsies pret savu e-komercijas pakalpojumu tāpat kā pret konkurentiem, lai nesaņemtu vēl naudassodus no Eiropas Komisijas, kura sodījuši amerikāņu interneta milzi ar 2,4 miljardiem eiro par konkurences kropļošanu.

Latvieši joprojām neapmierināti ar medicīnisko pakalpojumu dārdzību

Vairākums Latvijas iedzīvotāju vairāk rūpētos par veselību, ja uzlabotos profilaktisko pārbaužu pieejamība, liecina liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometra pētījums.

Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iniciatīvu likvidēt balsojumu «atturas»

Sabiedrība par atklātību Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu un likvidēt balsojumu «atturas».

Brīvības pieminekļa zvaigžņu pārzeltīšanai papildu līdzekļi netiks prasīti

Brīvības pieminekļa zvaigžņu un tēla jostas daļējai pārzeltīšanai papildu līdzekļi netiks prasīti, norāda Rīgas Pieminekļu aģentūras pārstāve Mārīte Šenberga.

12