bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

43,6% Latvijas mājsaimniecību ikdienas izdevumus sedz ar grūtībām

Šī gadā 43,6% mājsaimniecību savus ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām vai ar lielām grūtībām, kas ir par 1,5 procentpunktiem vairāk nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Izmaiņas dabasgāzes tarifos; lielākoties rēķini pieaugs

Jaunie dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifi ļaus efektīvāk izmantot pieslēgumu jaudas, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja AS Latvijas gāze meitasuzņēmuma AS Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

ĀM nosoda ķīmisko ieroču lietošanu 4.marta uzbrukumā Solsberijā

«Mēs kategoriski nosodām 4.martā Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, īstenoto ķīmisko ieroču lietošanu. Nervu indes izmantošana šajā gadījumā ir uzskatāma par ķīmisko ieroču uzbrukumu, kas ir smags starptautisko normu un tiesību, tostarp Konvencijas par ķīmisko ieroču izstrādes, izgatavošanas, uzkrāšanas un pielietošanas aizliegumu un ķīmisko ieroču iznīcināšanus,» nostāju pauž Latvijas Ārlietu ministrija.

VUGD: Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos cietuši seši cilvēki

Aizvadītajā nedēļas nogalē, laika posmā no šī gada sestdienas, 10.marta, pulksten 6.30 līdz pirmdienas, 12.marta, pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis 75 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un 29 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bijuši maldinājumi.

Fitch apgalvo, ka ABLV Bank neapdraud Latvijas kredītreitingu

Viena no trim vadošajām Rietumu kredītreitingu aģentūrām Fitch Latvijas trešās lielākās bankas ABLV Bank sabrukšanu nevērtē kā apdraudējumu valsts kredītreitinga pamatiem, jo sākotnējās pazīmes liecina, ka noguldījumu strauja izņemšana nav skārusi citas bankas.

Auto zādzības pieaug; augstākais rādītājs kopš 2009.gada, kad tika piedzīvots rekordliels zādzību skaits

Apdrošināto automašīnu zādzības Latvijā pērn, salīdzinot ar 2016.gadu, augušas par 55%. Nozagti 372 transportlīdzekļi, un tas ir augstākais rādītājs kopš 2009.gada, kad tika piedzīvots rekordliels auto zādzību skaits, vēsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija.

Pērn reģistrēts vēsturiski zemākais noziegumu skaits valstī

Pagājušajā gadā reģistrēts vēsturiski zemākais noziegumu skaits valstī, prokuratūras gada pārskata sanāksmē pastāstījis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Skeletonists Martins Dukurs paliek bez Phjončhanas olimpisko spēļu medaļas

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien pieļāva rupjas kļūdas pēdējā braucienā un palika bez medaļas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma piekto vietu.

Kases aparātu lietotājus aicina neuzķerties uz provokācijām

Saistībā ar CHD zīmola kases aparātiem publiskajā telpā sāk parādīties maldinoša informācija, kas uzņēmējos rada nepamatotu satraukumu. Visticamāk, tā tiek izplatīta apzināti, lai kāds savās biznesa interesēs izdarītu spiedienu uz Valsts ieņēmumu dienestu, BNN skaidro dienestā.

Latvijā nedēļas laikā reģistrēti vēl 16 salmonelozes gadījumi

Līdz 14.februārim Latvijā reģistrēti 103 salmonelozes gadījumi, kurus izraisījuši Salmonella Typhimurium vai B grupas salmonella, kas ir par 16 gadījumiem vairāk nekā pirms nedēļas, liecina Slimību profilakses un kontroles centrs apkopotie dati.

ES ekonomika pērn augusi desmitgades ātrākajā tempā, liecina Eurostat dati

Eiropas Savienības statistikas pārvaldes Eurostat galīgie dati par 2017.gadu apstiprinājuši sākotnējās aplēses, ka gan eirozonas, gan visas ES tautsaimniecība pagājušajā gadā piedzīvojusi lielāko izaugsmi kopš 2007.gada.

Pieprasa valdību nepieļaut nelikumīgu jūras un liedaga nonākšanu privātīpašumā

Latvijas Pašvaldību savienība aicina valdību ilgāk nevilcināties un jau līdz šī gada septembrim izstrādāt kārtību, kādā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā tiks aktualizētas valstij piederošā jūras liedaga robežas gadījumos, kad jūras augstākās bangas būs noskalojušas krasta līniju.

Latvijas Pašvaldību savienības kongress notiks Daugavpilī

Latvijas Pašvaldību savienības 29.kongress šogad notiks 11.maijā Daugavpilī, vēsta savienībā. Tika izskatīti četri piedāvājumi, jo gatavību rīkot kongresu bija izteikusi Valmiera, Daugavpils, Valkas un Gulbenes novads. «Par norises vietu izvēlēta Latgale, kur ar pirmo Latgales latviešu kongresu Rēzeknē pirms 101 gada likts pamats mūsu valstij,» teic Kaminskis.

Latvijas vēstniecība Apvienotajos Arābu Emirātos uzsāk vīzu izsniegšanu

Sākot arī šī gada 1.februāri, vīzu izsniegšanu uzsāk Latvijas vēstniecība Apvienotajos Arābu Emirātos, Abū Dabī. Vēstniecība pieņems vīzu pieteikumus no AAE, kā arī no Līča valstu - Bahreinas, Omānas, Saūda Arābijas, Kuveitas un Kataras - pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Igaunijā laba graudu raža par spīti mitriem laikapstākļiem

Igaunijā vidējā labības raža 2017.gadā bijusi 3 967 tonnas uz vienu hektāru, kas, ņemot vērā sevišķi lietaino vasaru, bijis labs rezultāts, tā secinājuši igauņu statistiķi.

Robežsargi aiztur cigarešu nelikumīgā pārvietošanā iesaistītu personu grupu

Robežsargi, ceturtdien, 11.janvārī, Dagdas novadā aizturēja divus Latvijas pilsoņus, kuri personu grupā nodarbojās ar cigarešu nelikumīgu pārvietošanu, un izņēma 90 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Stājas spēkā kvalifikācijas periods slimības pabalstam

Ar 1.janvāri stājies spēkā nosacījums par kvalifikācijas periodu slimības pabalstam. Tas nozīmē, ka tiesības uz slimības pabalstu būs tiem cilvēkiem, kuri sociālās apdrošināšanas iemaksas būs veikuši ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā vai sešus mēnešus pēdējos 24 mēnešos.

AM: Zapad 2017 militārais potenciāls tika vērsts pret nelikumīgiem bruņotajiem formējumiem

«Ar mācībām Zapad 2017 Krievija vēlējās pasaulei pārdot atklātību un to, ka mācībām ir aizsardzības raksturs, tomēr aiz šī samākslotā caurspīdīguma atklājās vecie scenāriji, tostarp liela mēroga konvencionāls uzbrukums plašā frontē, maldināšana par patieso mācību dalībnieku skaitu un ballistisko raķešu izmantošana,» uzskata Latvijas Aizsardzības ministrija.

Valsts apmaksās psihosociālo rehabilitāciju paliatīvajā aprūpē esošajiem bērniem

No 2018.gada tiks nodrošināta psihosociālo rehabilitācija paliatīvā aprūpē esošiem bērniem un viņu ģimenes locekļiem, vēsta Labklājības ministrijā. 

12