bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.02.2018 | Vārda dienas: Kintija, Kora

Nedēļa Lietuvā. Valsti simtgadē sveic Baltijas reģiona valstu galvas

Uz Lietuvas Republikas simtgades svinīgo sagaidīšanu piektdien, 16.februārī, pulcējās tuvāko draudzīgo Eiropas valstu prezidenti. Par godu vēsturiskajam notikumam daudzās Lietuvas pilsētās skanēja baznīcu zvani.

Ievestā benzīna apmērs pērn sarucis par 8,8%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums pagājušajā gadā samazinājies par 8,8% salīdzinājumā ar 2016.gadu, bet dīzeļdegviela ievesta par 6,1% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas kosmētikas tirgus - 160 miljoni eiro

Latvijas kosmētikas tirgus ir aptuveni 160 miljonus eiro liels, proti, Latvijā gada laikā tiek pārdoti dažādi kosmētikas produkti šādā vērtībā. Līdzīgi kā Eiropā, vadošās produktu kategorijas ir ādas un matu kopšanas līdzekļi, savukārt mazāko īpatsvaru ieņem dekoratīvā kosmētika, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

Trešdaļa Igaunijā dzertā alus pērn pirkta Vidzemē, vērtē Igauņu lielražotāji

Divi lielākie igauņu alus ražotāji Saku un A. Le Coq precīzus datus par produkcijas realizāciju 2017.gadā plāno publiskot februāra otrajā pusē, bet jau tagad esot skaidrs, ka saistībā ar akcīzes nodokļa likmes atšķirībām Igaunijā un Latvijā pērn Ziemeļvidzemes veikalos iegādāta aptuveni trešdaļa igauņu patērētā alus.

Aldaris investē 35 tūkstošus eiro energoefektivitātes uzlabošanā

AS Aldaris 2017.gadā un 2018.gada sākumā veicis vairākus energoefektivitātes uzlabojumus 35 tūkstošu eiro apmērā. Uzņēmuma plāno, ka šis ieguldījums atmaksāsies divu gadu laikā.

Azartspēļu automātu skaits pērn Latvijā samazinājies par 4%

Latvijā pagājušā gada beigās tika ekspluatēti 8 546 azartspēļu automāti, kas ir par 4% jeb 354 vienībām mazāk nekā 2016.gada beigās, liecina Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apkopotā informācija.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā pieaudzis par 2,0%

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā, pieaudzis par 2,0%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas pieauga par 1,5% un pakalpojumiem – par 3,3%. Lielākā ietekme bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, dažādu preču un pakalpojumu grupai, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, veselības aprūpei.

Nedēļa Lietuvā. Seima spīkers saskata antisemītismu akadēmiskās ētikas tiesībsarga darbībā, aicina to atkāpties

Saistībā ar prēmijas izsludināšanu par pētniecību par 20.gadsimta noziegumiem, ko varētu būt pastrādājuši ebreji, Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckiets piektdien, 9.februārī, aicinājis atkāpties Lietuvas Akadēmiskās ētikas un kārtības tiesībsargu Vigīliju Sadausku.

Cūkgaļas cena Latvijā pērn decembrī vidēji par 8,5% zemāka nekā gadu iepriekš

Cūkgaļas cena Latvijā pērn decembrī bija vidēji par 8,5% zemāka nekā pirms gada attiecīgajā mēnesī, liecina Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Elektroauto ražotāja Tesla ienākumi mērāmi miljardos

Amerikāņu elektroauto ražotāja Tesla ienākumi 2017.gada ceturtajā ceturksnī bijuši virs trijiem miljardiem ASV dolāru, tomēr lieli bijuši arī zaudējumi.

EK Latvijai šogad prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Eiropas Komisijas jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad pieaugs par 3,5%, valstij paredzot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.

Pērn 4.ceturksnī zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums Latvijā bija 138,27 miljoni eiro

2017.gada ceturtajā ceturksnī zāļu lieltirgotavu kopējais zāļu realizācijas apgrozījums Latvijā bijis 138,27 miljoni eiro, kas ir par 0,2% vairāk nekā 2017.gada 3.ceturksnī.

Straujais akciju kritums: Veselīga korekcija vai sākums dziļākām problēmām?

«Laiks rādīs, vai šī ir tikai korekcija vai tomēr iezīmē plašākas tendences globālajā kapitāla vērtspapīru tirdzniecībā,» komentējot straujo kritumu Amerikas Savienotās Valsts akciju tirgū, kas otrdien, 6.februārī, turpinājās arī Āzijas un Eiropas tirgos, saka Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Rūpnīcu strādnieki Vācijā izcīna iespēju darbu pakārtot tuvinieku pieskatīšanai

Rūpnīcu strādnieki Vācijas dienvidrietumos ir izcīnījuši tiesības strādāt mazāk darba stundu, lai pielāgotos savu tuvinieku vajadzībām, turklāt panāktā vienošanās ar darba devējiem varētu tikt attiecināta arī uz miljoniem citu strādājošo Vācijā.

Igaunijas naktsmītnēs gadā uzņemto viesu skaits sasniedz 3,5 miljonus

Igaunijas viesmīlības nozare 2017.gadā izmitinājusi kopumā 3,5 miljonus viesu, no kuriem 2,15 miljoni bijuši ārvalstnieki. Igauņu statistiķi arī aplēsuši, ka uzņemto viesu kopskaits pērn bijis par 7% lielāks nekā 2016.gadā.

Āzijas fondu tirgi būtiskā lejupslīdē, sekojot ASV piemēram

Āzijas fondu biržu indeksi otrdien, 6.februārī, piedzīvojuši būtisku lejupslīdi, jo ieguldītāji Japānā un Ķīnā steiguši pārdot uzņēmumu akcijas, reaģējot uz ievērojamu Amerikas Savienoto Valstu akciju vērtības kritumu.