bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 18.06.2018 | Vārda dienas: Madis, Alberts

Kuldīgas novadā ilgstošā sausuma dēļ jau likvidē mājlopus

Kuldīgas novada pašvaldība rosina Ministru kabinetam izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, jo ilgstošā sausuma dēļ, trūkstot lopbarībai, jau tiek likvidēti mājlopi, informē Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa un Kuldīgas novada lauksaimnieki.

Eurostat: Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar janvāri–martu pirms gada, pieauga par 11,2%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Biržu indeksi lielākoties pieaug, naftas cenas kāpj Ņujorkā un krītas Londonā

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien, 14.jūnijā, krasi kritās pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nolēma nemainīt bāzes procentlikmi un paredzēja, ka galvenās ECB procentu likmes saglabāsies tagadējā līmenī negaidīti ilgi – vismaz līdz 2019.gada rudenim.

Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kāpums aprīlī bijis mazāks nekā ES vidēji

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada aprīlī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 0,9%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat trešdien, 13.jūnijā, publiskotie dati par 24 bloka dalībvalstīm.

Apturēts PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu un muitas policijas amatpersonas šī gada jūnijā apturēja organizētās noziedzības grupējuma darbību, kurš laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2018.gada gada jūnijam izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot valsts budžetam zaudējumus vairāk nekā 750 000 eiro apmērā.

Valdība nolemj mainīt Valsts kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeli

Lai izveidotu tādu Valsts kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeli, kas nodrošinātu līdzsvarotu un ilgtspējīgu Latvijas kultūras procesu, kā arī garantētu VKKF stabilitāti un finansējuma pieaugumu, vienlaikus saglabājot normatīvajos aktos nostiprināto fonda neatkarību profesionālo lēmumu pieņemšanā, Ministru kabinets 12.jūnijā nolēma veikt izmaiņas fonda finansēšanas modelī.

LOSP: Sausuma un karstuma ietekme uz augļkopības nozari ir katastrofāla

Pēc pagājušā gada pavasara salnām un rudens lielajām lietavām, Latvijas augļkopji cieta ievērojamus zaudējumus, kas vairākkārtīgi samazināja plānoto ražu, aukstā un slapjā 2017.gada vasara traucēja normālu ziedpumpuru ieriešanos nākamā gada ražai.

Mākleri fokusējas uz Trampa un Čenuna tikšanos – biržu indeksi pieaug

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 11.jūnijā, pieaug, mākleriem fokusējoties uz gaidāmo ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanos.

Aprīļa eksporta pieaugums gada griezumā ir 13%

Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums šī gada aprīlī veidoja 2,13 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 13% vairāk nekā 2017.gada aprīlī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 15,3 % un importa vērtība – par 11% lielāka.

Rīgas ostā piecos mēnešos pārkrauts par 1,2% mazāk kravu

Rīgas brīvostā šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrauti 14,705 miljoni tonnu kravu, kas ir par 1,2% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.

Eiro kurss un naftas cenas kāpj, Eiropas biržās akciju cenas sarūk

Kāpjot eiro kursam, ceturtdien, 7. jūnijā, Eiropas biržas samazinājās akciju cenas. Biržu indeksi saruka Frankfurtē, Parīzē un Milānā, jo eiro kursa palielināšanās radīja bažas, ka samazināsies eksportētāju peļņa.

Gada inflācija sasniegusi 2,3%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šī gada maijā, salīdzinot ar 2017.gada maiju, palielinājies par 2,3%. Precēm cenas pieauga par 1,9% un pakalpojumiem – par 3,2%.

Pērn Latvijas iedzīvotāji ceļojumos iztērējuši 931 miljonu eiro

Latvijas iedzīvotāju vienas dienas braucienu skaits 2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, palielinājies par 5,8% un to izdevumi – par 11,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Volkswagen ir grūtības iziet jaunās ES izplūžu pārbaudes

Vācu autobūves milzis Volkswagen brīdinājis, ka nāksies uz laiku pārtraukt ražošanu uzņēmuma galvenajā rūpnīcā Volfsburgā, kad septembrī Eiropas Savienībā stāsies spēkā stingrāka kārtība auto izplūdes gāzu pārbaudēm, kuras būs vairāk pielāgotas īstiem braukšanas apstākļiem uz ceļa.

Slēptuvē kravas automobilī atklāj 0,7 miljonus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 709 600 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas īpaši izveidotā slēptuvē kravas automobilī, ar kuru tika pārvadāti zirgi