bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 23.11.2017 | Vārda dienas: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dāvanas sarūpē pēdējā brīdī

Ziemassvētku dāvanu sarūpēšanu 40% vīriešu un 33% sieviešu atstāj uz pēdējo brīdi, iegādājoties dāvanas nedēļu pirms svētkiem, liecina Debenhams veiktā aptauja. Aptaujas dati rāda, ka tikai neliela daļa (13%) Latvijas iedzīvotāju par dāvanu sarūpēšanu domā laicīgi - vismaz mēnesi pirms svētkiem.

Sācies 100 gadu dziesmu izlases tautas balsojums

Godājot dziesmoto tautu un Latvijas Valsts simtgadi, AS Radio SWH veido Latvijas simtgades dziesmu izlasi, kas atspoguļos tautā iemīļotākās latviešu dziesmas laika posmā no 1918.gada līdz 2018.gadam.

Latvijas sūtījumu piegādātāji aicina atzīmēt Kurjera dienu

Sūtijuma pārvadātāji DPD Latvija un Omniva aicina iedzīvotājus un uzņēmumus visā Latvijā sveikt kurjerus Kurjera dienā, 17.novembrī. Šī diena visā Baltijā tiks atzīmēta jau astoto gadu, un tās mērķis ir pateikties kurjeriem par viņu atbildīgi veikto darbu un profesionālo servisu.

Aptauja: Vīrieši cer, ka viņu kailfoto pievilinās sievietes

Sievietes, kas lieto Latvijas iepazīšanās portālus, bieži sūdzas par vīriešu dzimumlocekļu fotogrāfiju saņemšanu sarakstēs. Nesen veiktā aptauja atklāj, ka vairākums sieviešu šādas bildes ir saņēmušas, savukārt vīrieši respondenti vairākumā atzīst, ka neko tādu nav sūtījuši.

Alkohols, Coca-cola un citi produkti, kas «izdzen» ūdeni un rada slāpes

Lai veicinātu enerģijas pieplūdumu, ātrāku vielmaiņu, gremošanu, kā arī padarītu ādu veselīgāku, ārsti iesaka dienā izdzert vismaz divus litrus ūdens. Gadās, ka cilvēks, izdzerot ieteicamo ūdens daudzumu, efektu tomēr nejūt, un šeit pie vainas var būt produkti, kas «izdzen» ūdeni. Kas ir šie produkti?

Ieteikumi gardumiem Latvijas dzimšanas dienas svinību galdam

Tuvojoties Latvijas valsts neatkarības proklamēšanas dienai, AS Dobeles dzirnavnieks sadarbībā ar kulinārijas bloga Lindas Virtuve autori Lindu Tellgrenu aicina atzīmēt svētkus ģimeniskā gaisotnē, kopīgi gatavojot ko gardu svētku galdam. Trīs idejas, kas lieliski iederēsies kā svinīgs akcents svētku maltītei.

Aptauja: Gandrīz puse iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā ēd vairāk dārzeņus

Aptuveni puse jeb 48% respondentu pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājuši dārzeņu īpatsvaru uzturā. Turklāt būtiski vairāk uzturā dārzeņus sākuši lietot 22% jeb katrs piektais. Uztura eksperti norāda, ka tas tikai liecina, ka sabiedrība kļūst zinošāka un mainās arī tās ēšanas paradumi, liecina SKDS veiktā aptauja.

Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju svinēs Lāčplēša dienu

11.novembrī Latvijā atzīmēs Latvijas varoņu piemiņas dienu jeb Lāčplēša dienu. Aptuveni puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šogad plāno svinēt Lāčplēša dienu, atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS novembra sākumā veiktā aptauja.

Pieci «neredzamie palīgi» cīņā pret saaukstēšanos

Saaukstēšanās ir klasiska gada visaukstāko mēnešu problēma. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa iesaka piecus «neredzamos palīgus», kuriem vienmēr vajadzētu atrasties blakus ikdienas cīņai pret saaukstēšanos.

Aptauja: Rīdziniekiem no televizora atteikties divtik grūtāk

Piektdaļa galvaspilsētas iemītnieku atzinuši, ka nebūtu gatavi pilnībā atteikties no televizora savās mājās, atklāts Samsung QLED TV veiktajā aptaujā. Savukārt citās Latvijas pilsētās un lauku reģionos līdzīgi domā vien vidēji 10% aptaujāto, tādējādi laužot stereotipu, ka rīdziniekiem ikdienas steigā laika televizora vērošanai neatliek.

Kas jāņem vērā, izvēloties paklāju mājoklim?

Paklājam mūsdienās ir ne tikai praktiska nozīme, bet tas var kļūt par interjera centrālo dekora elementu, radot noskaņu, sadalot telpu zonās, pat slēpjot grīdas nepilnības. Svarīgi ir izvēlēties pareizo paklāja materiālu, krāsu un lielumu, kas atbilst un papildina telpas kopējo interjeru. Iepirkšanās centra K Senukai interjera dizainere Elīna Kuliša sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotu paklāju savam mājoklim.

Pasaulē pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem senioriem

Demogrāfijas tendenču un sabiedrības novecošanas dēļ rūpnieciski attīstītajās valstīs arvien pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem, kas ir piemēroti vecāka gadagājuma cilvēkiem.