bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.06.2018 | Vārda dienas: Rasa, Rasma, Maira

Kā parūpēties par acu veselību vasarā

Regulārs acu nogurums vakaros, ņirboņa vai reibonis no spilgtās saules gaismas ir pirmie nopietnie signāli, kas atgādina, ka UV aizsargbriļļu lietošana ir ļoti nepieciešama mūsu platuma grādos ne tikai vasaras saulainākajās dienās, bet arī laikā, kad ir apmācies. Acu un acu zonas ādas veselība vasarā ir īpaši kopjama – acu veselība tiešā mērā ietekmē arī ādas stāvokli ap acīm.

Uztura speciālistes ieteikumi grilēšanas sezonai

Vasara ir laiks, kad grilējam un, atpūšoties pie dabas, mielojamies uz nebēdu, ko bieži vien darām, nepievēršot uzmanību ēdiena sastāvam un uzturvērtībai. BENU Aptiekas pieaicinātā uztura speciāliste Liene Sondore dalās ar ieteikumiem, kā pasargāt sevi no liekiem kilogramiem nevērīgas uztura izvēles dēļ.

Padomi: Pareiza laistīšana – zaļojoša dārza pamatatslēga

Regulāra un pareiza augu laistīšana ir to izdzīvošanas pamats. Pietiekams ūdens daudzums nodrošina augu ar nepieciešamajām barības vielām, tādēļ laistīšanai ir jāpievērš papildu uzmanība.

Pieci padomi, kā sākt dzīvot dabai draudzīgi

Laika trūkuma dēļ mājsaimniecības uzturēšana ikdienā var sagādāt galvassāpes. Tāpat arī ne vienmēr atliek laika, lai plānotu to, kā mājas soli padarīt dabai draudzīgāku un efektīvāku enerģijas resursu taupīšanā, kas mūsdienu sabiedrībai ir aktuāls temats. Ceļš no idejas līdz darbiem par dabas saudzēšanu nav nemaz tik tāls un sarežģīts kā varētu šķist.

Teju puse no strādājošajiem pēdējā gada laikā ir piedzīvojuši profesionālo izdegšanu

Vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas darba ņēmēju atklāj, profesionālās izdegšanas dēļ pēdējā gada laikā ir saskārušies ar problēmām iemigt, savukārt 28% stresa mazināšanai regulāri lieto alkoholu.

Jūnija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti – pie Mērsraga bākas nepeldēties!

Pēc 4. un 5.jūnijā valsts monitoringa ietvaros veiktajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Mērsraga peldvietā, Mērsraga novadā, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums.

Kā sevi pasargāt no saules apdegumiem un ādas vēža?

D vitamīnu var gūt tikai pirmajās 10–15 minūteēs, kas pavadītas saulē, un daudziem tas būtu maksimālais sauļošanās laiks. Diemžēl cilvēki nevērīgi izturas pret veselību, riskē gūt saules apdegumus, kā arī ultravioletā starojuma dēļ saslimt ar ādas vēzi.

Kustībai Iespējamā misija – Eiropas Pilsoņu balva

Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2018.gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības – no Latvijas tā piešķirta kustībai Iespējamā misija.

Sākusies āžu buku medību sezona: atceries par drošību

Stirnu āžu medību sezona oficiāli atklāta ar 1.jūniju, tāpēc Valsts policija rīko pārbaudes, kuru laikā tiks kontrolēta likumīga medību norise un drošības prasību ievērošana. Īpaša uzmanība tiks vērsta tam, lai medību laikā netiku lietots alkohols vai citas apreibinošās vielas, kā arī netiktu pārkāpti medību ieroču aprites noteikumi. Lai medības noritētu veiksmīgi, policija aicina ievērot vairākus drošības pasākumus.

Raudzēti piena produkti: mīti un patiesības

Uztura speciālisti un ārsti visā pasaulē atzīst, ka piens un tā produkti ir neatņemama veselīga uztura piramīdas sastāvdaļa. Daudz ir dzirdēts par pienu un tā labvēlīgu ietekmi uz kaulu veselību, taču nedrīkst aizmirst, ka, pienu pārveidojot, gala produkta īpašības var uzlaboties vēl vairāk.

Drīzumā sāksies pieteikšanās studijām LU

Pavisam drīz, 25.jūnijā, sāksies elektroniskā pieteikšanās studijām Latvijas Universitātes studiju programmās. Tāpēc no 4.jūnija LU sāk uzņemšanas kampaņu, gatavojoties studentu uzņemšanai visās studiju programmās 2018./2019.studiju gadā.

Iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas tautasdeju nodarbībām Rīgas centrā, mikrorajonos un Ādažos

Lai ikvienam būtu iespēja apgūt latviešu tautas dejas un justies kā daļai no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, 4.jūnijā sākas tautas deju apmācību cikls, kas turpināsies visu jūniju un ikvienam būs pieejams bez maksas. Pirmdien, 4.jūnijā, pulksten 19.00 Skanīgākajā tautas dancotavā notiks pulcēšanās pirmajai bezmaksas tautasdeju nodarbībai svaigā gaisā.

Ummja ezerā īpaši aizsargājama auga dēļ peldēties drīkstēs tikai no 15.augusta

Lai aizsargātu reto un īpaši aizsargājamo ūdensaugu – Dortmaņa lobēliju – no 1.jūnija līdz 15.augustam ir noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā.

Aptaujas dati: ceturtā daļa pasažieru ir braukusi bez biļetes

Saskaņā ar kampaņas Neapzodz sevi – paņem biļeti! ietvaros veiktās aptaujas rezultātiem 24% pasažieru, braucot reģionālajā autobusā, ir pieredzējuši situācijas, kad autobusa vadītājs neizsniedz biļeti.

Desmit ieteikumi jauniešiem, kuri meklē darbu

Tā kā ir sākusies vasara un uz skolu vairs nav jādodas, skolēni meklē iespējas nopelnīt brīvlaikā, strādājot algotu darbu. Kā labāk atrast darbu? Kā neļaut sevi apkrāpt? Nodarbinātības valsts aģentūra ir sagatavojusi desmit ieteikumus jauniešiem, kuri meklē darbu.

Sagrieztas pēdas, ķermeņa sasitumi – biežākās traumas atpūtā pie ūdens

Ik gadu traumatisms, kas saistīts ar atpūtu pie ūdens, pieaug: pērn laika posmā no maija līdz septembrim, salīdzinot ar gadu iepriekš, atlīdzību pieteikumu skaits palielinājies par 108%.

Klusajā centrā notiks vasaras dienas nometnes bērniem Brīnumzeme

Šovasar, no 4.jūnija līdz 31.augustam, Rīgā norisināsies dienas nometne Brīnumzeme, kas piedāvā bērniem no 6 līdz 12 gadu vecumam aizvadīt brīvlaiku saturīgas un izglītojošas aktivitātēs pilsētas centrā.

VUGD atgādina: ar bērniem ir jāpārrunā drošas vasaras pavadīšanas pamatprincipi

Lai izvairītos no iespējamām nelaimēm un negadījumiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina ievērot vairākus drošības padomus tieši saistībā ar drošību vasarā.

Aptauja: 37% Latvijas iedzīvotāju plāno doties atvaļinājumā uz ārzemēm

Tuvākā gada laikā atpūtas ceļojumā ārpus Latvijas plāno doties 37% Latvijas iedzīvotāju, liecina jaunākais *Latvia Tours Ceļojumu indekss. To skaitā 12% aptaujāto jau ir konkrēti atvaļinājuma plāni.

5 pārtikas drošības principi, kas jāievēro, gatavojot produktus mājās

Pārtikas drošības ievērošana mājas apstākļos bieži tiek nepietiekami novērtēta, lai gan pārtikas uzglabāšanas un sagatavošanas procesā ir neskaitāmi riski – kļūdu pieļaušana var izraisīt dažādas nopietnas saslimšanas. Nepietiek tikai ar higiēnas prasību ievērošanu – roku, trauku un darba virsmas regulāra mazgāšana nenozīmē, ka pagatavotā pārtika būs nekaitīga veselībai.

Spīķeri aicina uz brīvdabas koncertsezonas atklāšanu

Spīķeru kvartālā tiks atklāta brīvdabas koncertsezona, trešdien, 30.maijā, piedāvājot pirmo no četriem lielkoncertiem šajā vasarā. Uz skatuves kāps pašmāju mūzikas grupas: Sudden LightsSatellites LV un Pienvedēja piedzīvojumi. Ieeja pasākumā bez maksas.

Zaļumi un salāti – pavasara ēdienkartes neatņemama sastāvdaļa

Pēc garās ziemas beidzot iestājusies teju vasara, līdzi nesot arī iespēju aizvien vairāk savā ēdienkartē iekļaut dažādus zaļumus – salātus un garšaugus. Rimi Gardēžu komandas šefpavārs Normunds Baranovskis stāsta par zaļumu nozīmi ēdienkartē, kā arī dalās ar paša iecienītām receptēm – pavasara salātiem kefīra mērcē un kartupeļu salātiem ar grilsieru.

40 gadus pa tuksnešiem – interesanti fakti par leģendāro Dakaras ralliju tā jubilejas gadā

Vienam no pasaulē slavenākajiem un sarežģītākajiem rallijreidiem – Dakaras rallijam (kas ilgus gadus bija pazīstams kā rallijs Parīze – Dakāra) – 2018.gadā aprit 40 gadi. Šis notikums kļuvis tikpat leģendārs kā cilvēki un transporta līdzekļi, kas tajā piedalās.

Skroderdienām Silmačos jauniestudējums Intara Rešetina režijā

Šogad ar brīvdabas izrādi Skroderdienas Silmačos atzīmēsim divas lielas jubilejas – Latvijai 100 un Rūdolfam Blaumanim 155! Skatītājus priecēs pilnīgi jauns iestudējums Intara Rešetina skatījumā. Izrādē spēlēs Dailes teātra aktieri. Saglabājot lugas tradicionālās vertības, jaunuzvedums pieslīpēts mūsdienu skatītājam, lai pārlaicīgo lugu varētu pilvērtīgi izbaudīt visu paaudžu skatītāji.