bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.02.2017 | Vārda dienas: Alma, Annemarija

Aktuālā informācija - kurās vietās aizliegts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ziemas periodā Rīgas pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, pieejams izņēmumu saraksts, kurās ūdenstilpju ledus vietās Rīgā ir atļauts atrasties un kurās tas ir aizliegts.

Pētījums: Baltijā cilvēki palīdz citiem vidēji desmit reizes mēnesī

Baltijas valstīs cilvēki gan svešiniekiem, gan tuviniekiem palīdz vidēji desmit reižu mēnesī, liecina If Apdrošināšana veiktais Palīdzības indeksa pētījums. Turklāt pēc pētījuma datiem secināts, ka cilvēkiem lielāku psiholoģisko komfortu rada tieši palīdzēšana kādam citam, nevis palīdzības pieņemšana.

Rīgā ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā ūdensvada remontdarbu dēļ

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no sestdienas 25.februāra līdz 1.martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas līdz Antonijas ielai, vēsta Rīgas dome.

Kaspersky Lab: Kibernoziedzinieku mērķis Latvijā pārsvarā ir zagt upuru naudu

2016.gadā finanšu pikšķerēšanas uzbrukumu apjoms ir palielinājies, tas veido 47,48 % no visu pikšķerēšanas uzbrukumu kopējā procentuālā skaita. «Uzbrukuma mērķis bijis upuru naudas zādzība,» norāda starptautiskā kiberdrošības uzņēmuma Kaspersky Lab ekspertu veiktā finanšu apdraudējumu vides analīze.

Uztura speciālistes ieteikumi: Kā atgūt ziemā zaudēto enerģiju

Ziemas un rudens aukstajos mēnešos bērnu un arī pieaugušo imunitāte ir noslogota – organisms kļūst uzņēmīgāks pret sezonas vīrusiem, un tam ir nepieciešamas lielākas rezerves atjaunošanās procesā. Lai izvairītos no sliktas pašsajūtas un noguruma, būtiska nozīme ir uzņemtās pārtikas kvalitātei un uzturvērtībai, vēsta Rimi Bērniem eksperte un uztura speciāliste Olga Ļubina.

Ieteikumi kā padarīt atkritumu šķirošanu par ieradumu

«Atkritumu šķirošana nākamajos gados Latvijā kļūs par ikdienu ikvienā mājoklī,» vēsta atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Ragn-Sells vadības pārstāve Inese Letinska.

Izstādes Māja I ietvaros informēs par aktualitātēm ēku renovācijā un pieejamo naudu

31. starptautiskā būvniecības industrijas izstādes Māja I 2017 ietvaros namu pārvaldītājus un dzīvokļu īpašniekus informēs par pieejamo Eiropas Savienības fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī kvalitatīvu ēku renovāciju.

Ergo: «Ieklemmējušās» durvis, logi ir visbiežākās Latvijas iedzīvotāju mājas ķibeles

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji savās mājās saskaras ar saimnieciskām ķibelēm, kas saistītas ar logu vai durvju atvēršanu vai aizvēršanu, jo tās aizcirtušās, «ieklemmējušās» vai uzlauztas, kā arī ar avārijām ūdensvados, kanalizācijas vai apkures sistēmā, liecina Ergo apkopotā informācija.

Bildēs: Kā noris airBaltic nakts lidmašīnu apkope?

Ziņu protāls BNN bilžu galerijā piedāvā ieskatīties Latvijas lidsabiedrības airBaltic Bombardier CS300 lidmašīnas nakts tehniskajā apkopē.

Pētījums: Gaļa joprojām viens no galvenajiem Latvijas iedzīvotāju ēdienkartes produktiem

Latvijā gaļas produktus uzturā lieto 90% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 20-74 gadiem. No tiem 80% gaļa ir viens no galvenajiem ikdienas ēdienkartes produktiem, BNN ziņo gaļas ražotāju uzņēmums Forevers.

Komponists: Rakstīt veltījumu Latvijai ir liela atbildība

2017.gadā tiks īstenota svinību programma Latvijas simtgadei. Viens no tuvāk gaidāmajiem pasākumiem ir 13 latviešu komponistu jaundarbi, dziesmas korim, kas ir veltījumi Latvijas simtgadei. Komponisti katrā skaņdarbā ievietojuši kādu kultūras kodu.

Latviešu režisora animācijas filmu prezentēs festivālā Holandē

Režisora un mākslinieka Ginta Zilbaloža jaunākās animācijas filmas Oāze pirmizrāde notiks Holandes Animācijas filmu festivāla ietvaros, apstiprinājis HAFF.

Aicina pieteikties bezmaksas drošas braukšanas apmācībām

Uzsākot ilgtermiņa sadarbību ar Drošas Braukšanas Skolu, aicina autovadītājus uzlabot savu meistarību un 3.martā piedalīties bezmaksas drošas braukšanas apmācībās Biķernieku trasē, lai apgūtu svarīgāko par drošu satiksmi arī siltākos laikapstākļos.

Maršruts nedēļas nogalei: Sporta sacensībās Liepājā

Šajā nedēļas nogalē, Liepājas Olimpiskā centra apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt kādu no daudzveidīgajām sporta sacensībām.

Ķermeņa pazīmes, pēc kurām noteikt, ar kādām veselības problēmām tu, iespējams, saskarsies

Cilvēka ķermenis ir mistiska lieta – bet dažkārt, mūsu ķermenis raida brīdinājuma signālus par problēmām, par kuru esamību mēs pat nenojaušam.

Interesants novērojums par cilvēkiem, kuri regulāri labo citu gramatikas kļūdas

Es tevī neklausos, ja tu neizmanto pareizi gramatikas likumus, savam vīram regulāri saka viņa sieva Kerola. Jā, viņa ir viena no tiem cilvēkiem, kuri nespēj atturēties no iespaidīgo gramatikas prasmju demonstrēšanas.

Bukmeikeri: Mūzikls La La Land – Kalifornijas sapņi nekļūs par apbalvotāko filmu vēsturē

Tuvojoties Amerikas Kino akadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai, kura norisināsies 2017.gada 26.februārī, bukmeikeri un kritiķi ir vienisprātis, ka par 2017.gada filmu atzīs mūziklu La La Land – Kalifornijas sapņi, tomēr filma nekļūs par apbalvotāko filmu vēsturē.

Ekspertes ieteikumi kā padarīt savus ēšanas paradumus veselīgākus

Entuziasms mainīt ēšanas paradumus nereti mēdz būt pārejošs. Efektīvākais veids, kā to paveikt, ir ieviešot pakāpeniskas korekcijas savā ikdienas ēdienkartē. Lai ēšana sagādātu baudu, ēdienkartē jāiekļauj jaunus, veselīgus produktus, nevis jākoncentrējas tikai uz nevēlamo produktu izslēgšanu, norāda Euroaptieka veselīgā dzīvesveida kustības Tavs lielais izaicinājums vēstnese Līga Andžāne, kas iesaka piecas veselīgas un garšīgas uzkodu alternatīvas.

Domāšanas veidi, kas izkropļo tavu dzīves uztveri

Izkropļota domāšana ir veids, kā mūsu smadzenes cenšas mūs pārliecināt par kaut ko, kas nemaz nav patiesība.

No neirozinātnes skatupunkta - kā melošana ietekmē mūsu māku melot?

Kas ir labs melis? Pirmkārt, tas ir cilvēks, kurš ļoti daudz melo. Tā ir viena no viņa prasmēm, kas uzlabojas, ja to regulāri pielieto.