bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte

Izveidota dokumentālā filma par Noras Bumbieres dzīvi Nora

Tapusi jauna Latvijas Televīzijas dokumentālā filma, kurā leģendārās latviešu estrādes dziedātājas Noras Bumbieres dzīve izstāstīta vēl nebijušā veidā – caur laikabiedru atmiņām, arhīva materiāliem un inscenētām ainām ar aktieriem Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka lomās.

Paziņoti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālisti

Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem radio Pieci.lv ēterā oficiāli paziņojusi 20 finālistus, no kuriem 12. aprīlī pulksten 19.00 īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā Zuzeum tiks apbalvots galvenās balvas ieguvējs.

Mākslinieki atver grāmatu šķirošanas punktu Uzietā dzeja

Šķirošanas iniciatori aicina lietas izmantot atkārtoti pirms tās nepieciešams pārstrādāt. Pretstatā makulatūras nodošanas punktiem tajā nodotās grāmatas, periodikas izdevumi netiks nodoti pārstrādei, bet kļūs par daļu no mākslas projekta, kura ietvaros taps pētījums par nodotajiem papīriem, grāmatām, veltījumu ierakstiem un atradumiem tajās, fotogrāfijām un citiem artefaktiem.

Kas biroju darbiniekiem ir jāzina par ūdens lietošanu?

Daudziem biroju darbiniekiem marts un aprīlis parasti ir ļoti noslogots periods. Grāmatveži un vadītāji aktīvi gatavo finanšu pārskatus, citu jomu speciālisti tradicionāli jau ir izplānojuši 2018.gada budžetu un ir gatavi ķerties pie tā izpildes. VENDEN piesaistītais eksperts izskaidro, kā cīnīties ar stresu un kas jāņem vērā, ja esat aizrautīgs kafijas cienītājs, kurš birojā mēdz aizkavēties līdz vēlai vakara stundai.

Šodenēļ gaidāms silts laiks un vasarīgs negaiss; naktīs būs pavēss

Nākamajā nedēļā no jauna siltākas dienas mīsies ar vēsākām, un naktīs pat piesals. Bet nokrišņu būs maz – gaidāms, ka teritoriju šķērsos tikai viena nokrišņu zona, kas gan atkal var nest vasarīgu pērkona negaisu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šonedēļ populārākie vārdi – Anita un Nauris

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamajā nedēļā vispopulārākais sieviešu vārds ir Anita, savukārt no vīriešu vārdiem – Nauris, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati.

Starptautiskajā Ugunsstaigāšanas dienā pār kvēlojošām oglēm ies tautastērpos

Pirmo reizi pasaulē notiks Starptautiskā Ugunsstaigāšanas diena, kurā pulcēs pēc iespējas veirāk ugunsstaigātāju. Tas notiks šī gada 7.aprīlī, sestdien. Septiņpadsmit pasaules valstīs būs 25 dažādi ugunsstaigāšanas notikumi, divi no tiem – Latvijā.

Kā uzsākt treniņus, lai nenodarītu sev kaitējumu

Sporta apģērbu zīmola 4F veiktā aptauja liecina, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju sports nozīmē atpūtu ķermenim un dvēselei: šādu atbildi snieguši 47% respondentu. Lai sportošana patiešām būtu atpūta gan ķermenim, gan dvēselei, lūk, daži padomi no trenera Kristapa Ences.

«Ko darīt, kad nav ko darīt?» un «Vai spoki eksistē?» – apkopoti Latvijā neparastākie meklējumi Google

Google ir pārliecinoši populārākā un visvairāk lietotā meklētājprogramma ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā – šeit to izmanto 98% gadījumu, kad nepieciešams atrast internetā atbildi uz kādu jautājumu. Katrā no kategorijām tika atlasīti neparastākie meklējumi, kas vismaz reizi mēnesī tiek veikti meklētājprogrammā Google. Rezultāti ir visnotaļ interesanti; kā izrādās, piemēram, vidēji 60 personu ik mēnesi cenšas noskaidrot, kā apprecēt miljardieri, bet 40 cilvēkiem interesē, kā kļūt par vampīru, vēsta digitālā mārketinga aģentūra Infinitum.

Lieldienu galdā trīs citu tautu ēdieni

Tradicionāli Lieldienās galdā jāceļ krāsaini un apaļas formas ēdieni, kas simbolizē sauli un auglību – pavasara vēstnešus. Teju nevienā ģimenē svētku galds nav iedomājams bez krāsotām olām un pīrāgiem, taču šogad aicinām latvisko cienastu papildināt ar neierastām garšām.

Kafija pret dzejoli šodien, 21.martā

Atzīmējot Pasaules dzejas dienu, 21.martā vairāk nekā 1 500 kafejnīcas, viesnīcas un restorāni 40 valstīs piedāvās apmeklētājiem par kafiju norēķināties ar dzejoli. Latvijā akcijā Maksā ar dzejoli piedalīsies 14 kafejnīcas gan Rīgā, gan citur Latvijā.

Fotogrāfes ieteikumi īstā brīža notveršanai

Šodien, 21.martā, tiek svinēta Atmiņu diena, kad ikviens var īpaši padomāt par skaistākajām, īpašākajām atmiņām. Ir dažādi veidi, kā tās saglabāt – aprakstot, paturot prātā, stāstot apkārtējiem un fotografējot.  Šoreiz Inta Lankovska, 2017.gada Latvijas labākā kāzu fotogrāfe, piedāvā ieteikumus, kā veiksmīgāk notvert skaistos dzīves mirkļus fotogrāfijās.

Video: Kā deg 42 000 sērkociņu bumba?

Bieži dzird, ka Latvijā jāuzlabo darba ražīgums, laiks jāizmanto lietderīgāk. Tikmēr citviet pasaulē ir cilvēki, kas velta laiku, lai salīmētu kopā 42 000 sērkociņus ar mērķi paskatīties, kā tie kopā deg.

Noteikti grūtāk izrunājamie olimpisko spēļu sportistu vārdi

Šī gada Ziemas olimpisko spēļu norises vieta – Phjončhana ir mazākais mēles mežģis ziņu diktoriem un sporta spēļu komentētājiem –  Dienvidkorejas pilsētas nosaukumu pārspēj daudzu sportistu vārdi un uzvārdi, piņķerīgākie no tiem pat apkopoti īpašā  komentētāju «cietāko riekstu» sarakstā.