bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 25.02.2018 | Vārda dienas: Alma, Annemarija
LatviaLatvija

Tiešsaistes mīlestība: Konfidencialitāte attiecībās un personiskās telpas robežas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kad uzplaukst attiecības, atsevišķa digitālā dzīve kļūst izplūdusi un tiek pārkāptas tiešsaistes robežas. Tas var apdraudēt personisko konfidencialitāti, norāda Kaspersky Lab eksperti.

Vienlaikus var minēt, ka, lai gan saskaņā ar Kaspersky Lab un Toluna pētījumu visā pasaulē lielum lielais vairums ļaužu apgalvo, ka attiecības viņiem ir daudz svarīgākas par personiskās dzīves neaizskaramību, nelaimīgas partnerattiecības var izraisīt bailes par konfidencialitāti, un robežu pārkāpšana bieži vien var būt strīdu cēlonis.

Pētījumā tika konstatēts, ka 80% ļaužu uzskata – pāriem ir jābūt privātajai telpai gan tiešsaistē, gan bezsaistē, un 70% ļaužu savas attiecības vērtē augstāk par savu privātumu. Puse partneru savstarpēji brīvi apmainās ar savu ierīču PIN un parolēm, un ceturtdaļai ļaužu ir pirksta nospiedums partneru ierīcēs.

«Tomēr, kad atklāti dalāmies piekļuvē savai digitālajai dzīvei, mēs parādām savus digitālos pēdu nospiedumus un atklājam gan labus, gan sliktus noslēpumus. Trešdaļa aptaujāto interneta lietotāju atzīst, ka izspiego partneri tiešsaistē, lai redzētu, ar ko viņi saskaras, un šis skaitlis pieaug gandrīz līdz pusei to vidū, kas savas attiecības raksturo kā nestabilas vai nav pārliecināti, ka tām ir nākotne. Turklāt nelaimīgi partneri biežāk uzskata, ka partneris apdraud viņu privātumu (piekrīt 31%), salīdzinājumā ar personām, kas ir laimīgas attiecībās (piekrīt 15%),» norāda eksperti.

Tāpat speciālisti atzīmēm, ka nelaimīgi partneri vairāk vēlas paturēt pie sevis kādas savas darbības (76% salīdzinājumā ar 54% personu, kas ir laimīgas attiecībās). Galvenokārt tiek slēpts citām personām nosūtīto ziņu saturs, kā viņi tērē savu naudu, dažas personiskās datnes un apmeklētās tīmekļa vietnes. Ar tiešsaistes darbībām saistītās konfidencialitātes un slepenības problēmas var izraisīt arī partneru ķildas: trešdaļa (33%) ir strīdējusies pēc tam, kad partneris ir apskatījis kaut ko, ko otrs nav vēlējies izpaust.


Kaspersky Lab padomi, kā varat aizsargāt savu konfidencialitāti neatkarīgi no attiecību statusa:

1. Sarunājieties savā starpā! Esiet godīgi, bet nospraudiet konfidencialitātes robežas, lai jūs abi zinātu, kā otrs jūtas visērtāk. Vai labprāt savstarpēji apmaināties ar pilnīgi visu? Lieliski! Tikai raugieties, lai jūs būtu pārrunājuši šo tematu, pirms sākat ritināt viens otra fotogrāfijas vai citas datnes;

2. Slēpiet ienākošos zvanus vai ziņas, kam ir jāpaliek noslēpumā. Vai rīkojat gadadienas pārsteigumu otrajai pusītei un negribat, lai tas nāk gaismā? Konfidencialitātes aizsardzības funkcija lietotnē Kaspersky Internet Security for Android var paslēpt ziņas un zvanus, kurus nevēlaties, lai partneris redz, tāpēc gadadienas pārsteigums paliek pasargāts no ziņkārīgiem skatieniem;

3. Neļaujiet interneta reklāmām jūs nodot. Varbūt tuvojas partnera dzimšanas diena un jūs negribat, lai viņš uzzina par jūsu dāvanas meklējumiem? Tāda risinājuma izmantošana, kas neļauj reklāmām atklāt, ko jūs meklējat, ir lielisks veids, kā paturēt dāvanu noslēpumā. Kaspersky Lab privātās pārlūkošanas funkcijas rīkojas tieši tā.

4. Saglabājiet romantiku ar Valentīndienas plāniem, ko nevar izsekot. Datora vēstures dzēšana ir lielisks veids, kā nodrošināt, lai neviens neredzētu, kurām datnēm esat piekļuvis vai ko nesen esat skatījies tiešsaistē.

5. Piešķiriet savām ierīcēm stipras paroles. Neatkarīgi no tā, vai gribat koplietot savas ierīces ar partneri vai aizsargāt informāciju, stipras paroles ir galvenais. Kaspersky paroļu pārvaldnieks atvieglo šo darbu, aizsargājot lietotāja konfidencialitāti un saglabājot datu drošību, lai jums galu galā nav jāuztraucas, kas lasa jūsu e-vēstules vai aplūko attēlus jūsu tālrunī.

Ref: 225.000.103.2837


Pievienot komentāru

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

FM: Pērn sasniegts vēsturiski augstākais ekonomiskās aktivitātes līmenis

Straujā ekonomikas izaugsme pērn atspoguļojusies arī darba tirgū. Bezdarba līmenis pērn samazinājies līdz 8,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie darbaspēka apsekojuma rezultāti.