bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Tiesu nolēmumi, kuri stājušies spēkā pērn KNAB izmeklētajās krimināllietās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Aizvadītajā gadā spēkā stājušies 11 tiesu nolēmumi attiecībā uz vismaz 16 personām, par vainīgām atzīstot 15 personas, no kurām 11 ir valsts amatpersonas, kas notiesātas noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, BNN informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Divos tiesas procesos tika piešķirts piecu gadu ilgs cietumsods, kas pērnā gada notiesāto noziedzīgu nodarījumu vidū ir arī visilgākais brīvības atņemšanas periods. Starp tiem ir valsts amatpersona, kas ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, lai pretlikumīgi iegūtu naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām. Amatpersona skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona faktiski nekādus darba pienākumus neveiks.

Otra valsts amatpersona, kas izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu.

Abām amatpersonām ir  atņemtas tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu. KNAB paziņojumā amatpersonu vārdi gan nav minēti.

No 11 krimināllietām attaisnota ir tikai viena. Proti, attaisnota apsūdzība pret Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma SIA Jūrmalas siltums amatpersonu. Apsūdzībā tika teikts, ka amatpersona tīši neveica darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai. Pēc teju sešu gadu ilgas izmeklēšanas amatpersona netika atzīta par vainīgu, lai gan valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas, ziņo KNAB.

Visilgāk – no 2008.gada 14.februāra līdz 2016.gada 20.jūnijam – tika skatīta apsūdzība pret Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonu, kas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Lielākais naudas sods ir piešķirts apsūdzībā, kurā bija iesaistīta amatpersona un privātpersona.  Tiesas spriedums noritēja saistībā ar to, ka uzņēmējs bija iesaistīts dažādās tiesvedībās, un, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, viņš vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Piespriestais sods amatpersonai bija 11 100 eiro, bet privātpersonai 9 250 eiro, kā arī brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Aizvadītā gadā 11 tiesu nolēmumi 

Apsūdzība

Valsts amatpersona ļaunprātīgi, izmantojot savu dienesta stāvokli, nolūkā pretlikumīgi iegūt naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām, skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona reāli nekādus darba pienākumus neveiks.

Kriminālprocess uzsākts: 26.04.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā: 12.01.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu – pieprasīja kukuli par likumīgu darbību izdarīšanu.

Kriminālprocess uzsākts:17.04.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 16.02.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības – policijas kontroles nosacījuma -neveikšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts:25.09.2015; Tiesas spriedums stājies spēkā: 08.03.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz trīs gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma sabiedrības ar ierobežotu atbildību Jūrmalas siltums valsts amatpersona tīši neizdarīja darbības, kuras viņam pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā rezultātā valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas.

Kriminālprocess uzsākts:04.06.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā:12.04.2016

Piespriestais sods: Attaisnots

Apsūdzība

Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centra amatpersona izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu saistītu ar medicīnisko iekārtu piegādi NBS Medicīnas nodrošinājuma centram kukuļdevēja interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli.

Kriminālprocess uzsākts: 27.01.2009; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.05.2016

Piespriestais sods: Sods piešķirts  divām privātpersonām, vienai no tām naudas sods 12 minimālās mēnešalgas, kas ir 4 440 eiro, otrai naudas sods 2 960 eiro apmērā, kā ari vienai amatpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu sešiem mēnešiem nosacīti.

Apsūdzība

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Kriminālprocess uzsākts: 14.02.2008 Tiesas spriedums stājies spēkā:20.06.2016

Piespriestais sods: Trijām amatpersonām.  Vienai brīvības atņemšana uz četriem gadiem, četriem mēnešiem un sešām dienām, konfiscējot mantu. Otrai brīvības atņemšana uz četriem gadiem trīs mēnešiem un sešām dienām, trešai brīvības atņemšana uz vienu gadu septiņiem mēnešiem.

Apsūdzība

Valsts amatpersona – Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs, tīšām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā fiktīvi noformēja darbā vairākas personas, izraisot smagas sekas valsts varai

Kriminālprocess uzsākts: 01.08.2012; Tiesas spriedums stājies spēkā: 21.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Apsūdzība

Salaspils novada Būvvaldes būvinspektors, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības neizdarīšanas un likumīgas darbības izdarīšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts: 23.04.2013; Tiesas spriedums stājies spēkā: 30.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšanas uz četriem gadiem nosacīti.

Apsūdzība

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes amatpersona, tiekoties ar komercsabiedrības valdes locekli par labvēlīga lēmuma pieņemšanu saistībā ar saimnieciskās darbības veikšanu Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijā Daugavpils novadā,pieņēma kukuli.

Kriminālprocess uzsākts: 21.03.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 06.10.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – brīvības atņemšana uz diviem gadiem nosacīti bez mantas konfiskācijas, privātpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti.

Apsūdzība

Nav pieejama, jo pieņemta slēgtā tiesas sēdē

Kriminālprocess uzsākts: 28.07.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā01.11.2016

Piespriestais sods: Notiesājošs spriedums. Nolēmums nav pieejams, jo pieņemts slēgtā tiesas sēdē

Apsūdzība

Uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Kriminālprocess uzsākts: 27.10.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.10.2014 25.11.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – naudas sods 20 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (7 400 eiro),  kā arī 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā ( 9 250 eiro), pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot sodus, – naudas sods 30 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (11 100 eiro) bez mantas konfiskācijas. Privātpersonai – naudas sods 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (9 250 eiro), brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Ref:224.000.103.425


Pievienot komentāru

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.