bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.11.2017 | Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris
LatviaLatvija

Tiesu nolēmumi, kuri stājušies spēkā pērn KNAB izmeklētajās krimināllietās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Aizvadītajā gadā spēkā stājušies 11 tiesu nolēmumi attiecībā uz vismaz 16 personām, par vainīgām atzīstot 15 personas, no kurām 11 ir valsts amatpersonas, kas notiesātas noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, BNN informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Divos tiesas procesos tika piešķirts piecu gadu ilgs cietumsods, kas pērnā gada notiesāto noziedzīgu nodarījumu vidū ir arī visilgākais brīvības atņemšanas periods. Starp tiem ir valsts amatpersona, kas ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, lai pretlikumīgi iegūtu naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām. Amatpersona skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona faktiski nekādus darba pienākumus neveiks.

Otra valsts amatpersona, kas izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu.

Abām amatpersonām ir  atņemtas tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu. KNAB paziņojumā amatpersonu vārdi gan nav minēti.

No 11 krimināllietām attaisnota ir tikai viena. Proti, attaisnota apsūdzība pret Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma SIA Jūrmalas siltums amatpersonu. Apsūdzībā tika teikts, ka amatpersona tīši neveica darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai. Pēc teju sešu gadu ilgas izmeklēšanas amatpersona netika atzīta par vainīgu, lai gan valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas, ziņo KNAB.

Visilgāk – no 2008.gada 14.februāra līdz 2016.gada 20.jūnijam – tika skatīta apsūdzība pret Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonu, kas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Lielākais naudas sods ir piešķirts apsūdzībā, kurā bija iesaistīta amatpersona un privātpersona.  Tiesas spriedums noritēja saistībā ar to, ka uzņēmējs bija iesaistīts dažādās tiesvedībās, un, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, viņš vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Piespriestais sods amatpersonai bija 11 100 eiro, bet privātpersonai 9 250 eiro, kā arī brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Aizvadītā gadā 11 tiesu nolēmumi 

Apsūdzība

Valsts amatpersona ļaunprātīgi, izmantojot savu dienesta stāvokli, nolūkā pretlikumīgi iegūt naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām, skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona reāli nekādus darba pienākumus neveiks.

Kriminālprocess uzsākts: 26.04.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā: 12.01.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu – pieprasīja kukuli par likumīgu darbību izdarīšanu.

Kriminālprocess uzsākts:17.04.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 16.02.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības – policijas kontroles nosacījuma -neveikšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts:25.09.2015; Tiesas spriedums stājies spēkā: 08.03.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz trīs gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma sabiedrības ar ierobežotu atbildību Jūrmalas siltums valsts amatpersona tīši neizdarīja darbības, kuras viņam pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā rezultātā valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas.

Kriminālprocess uzsākts:04.06.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā:12.04.2016

Piespriestais sods: Attaisnots

Apsūdzība

Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centra amatpersona izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu saistītu ar medicīnisko iekārtu piegādi NBS Medicīnas nodrošinājuma centram kukuļdevēja interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli.

Kriminālprocess uzsākts: 27.01.2009; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.05.2016

Piespriestais sods: Sods piešķirts  divām privātpersonām, vienai no tām naudas sods 12 minimālās mēnešalgas, kas ir 4 440 eiro, otrai naudas sods 2 960 eiro apmērā, kā ari vienai amatpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu sešiem mēnešiem nosacīti.

Apsūdzība

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Kriminālprocess uzsākts: 14.02.2008 Tiesas spriedums stājies spēkā:20.06.2016

Piespriestais sods: Trijām amatpersonām.  Vienai brīvības atņemšana uz četriem gadiem, četriem mēnešiem un sešām dienām, konfiscējot mantu. Otrai brīvības atņemšana uz četriem gadiem trīs mēnešiem un sešām dienām, trešai brīvības atņemšana uz vienu gadu septiņiem mēnešiem.

Apsūdzība

Valsts amatpersona – Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs, tīšām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā fiktīvi noformēja darbā vairākas personas, izraisot smagas sekas valsts varai

Kriminālprocess uzsākts: 01.08.2012; Tiesas spriedums stājies spēkā: 21.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Apsūdzība

Salaspils novada Būvvaldes būvinspektors, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības neizdarīšanas un likumīgas darbības izdarīšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts: 23.04.2013; Tiesas spriedums stājies spēkā: 30.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšanas uz četriem gadiem nosacīti.

Apsūdzība

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes amatpersona, tiekoties ar komercsabiedrības valdes locekli par labvēlīga lēmuma pieņemšanu saistībā ar saimnieciskās darbības veikšanu Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijā Daugavpils novadā,pieņēma kukuli.

Kriminālprocess uzsākts: 21.03.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 06.10.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – brīvības atņemšana uz diviem gadiem nosacīti bez mantas konfiskācijas, privātpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti.

Apsūdzība

Nav pieejama, jo pieņemta slēgtā tiesas sēdē

Kriminālprocess uzsākts: 28.07.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā01.11.2016

Piespriestais sods: Notiesājošs spriedums. Nolēmums nav pieejams, jo pieņemts slēgtā tiesas sēdē

Apsūdzība

Uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Kriminālprocess uzsākts: 27.10.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.10.2014 25.11.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – naudas sods 20 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (7 400 eiro),  kā arī 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā ( 9 250 eiro), pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot sodus, – naudas sods 30 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (11 100 eiro) bez mantas konfiskācijas. Privātpersonai – naudas sods 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (9 250 eiro), brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Ref:224.000.103.425


Pievienot komentāru

Bosnijas serbu komandieri notiesā par genocīdu Srebrenicā

ANO Starptautiskā Bijušās Dienvidslāvijas Krimināltiesa pasludinājusi bijušo Bosnijas serbu spēku komandieri Radko Mladiču par vainīgu genocīdā un noziegumos pret cilvēci, kas pastrādāti deviņdesmitajos gados, Bosnijas kara laikā.

Tiesībsargs e-veselības sistēmā būtiskus trūkumus nesaskata

Pamatojoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas iesniegumu, kurā vērsa uzmanību uz nepieciešamību vērtēt Ministru kabineta noteikumus Par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu, tiesībsargs ierosināja pārbaudes lietu, analizēja atsevišķus E-veselības sistēmas aspektus, kā arī sniedza rekomendācijas, ziņo Tiesībsarga birojā.

Eirozonas ekonomikas pieaugums šogad straujākais pēdējos desmit gados

Eirozonas ekonomikas pieaugums šogad ir straujākais pēdējos desmit gados, norāda Eiropas Komisija Eiropas pusgada rudens priekšlikumu kopumā.

Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kritums nekā vidēji ES

Latvijas lauksaimniecības sektora izlaides vērtība pērn bija 1,3 miljardi eiro, kas ir par 8,3% mazāk nekā 2015.gadā, tādējādi reģistrēts straujāks kritums nekā vidēji Eiropas Savienībā kopumā, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati.

Šadurskis: Noteikt kritērijus vidusskolai ir atbildīgs solis izglītības kvalitātes celšanai

Lai veicinātu kvalitatīvas izglītības pieejamību skolēniem visā Latvijas teritorijā, tiks noteikts minimāli pieļaujamais bērnu skaitu klasē. To paredz trešdien, 22.novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi Izglītības likumā.

Tretjakovam atņem Sočos izcīnīto zelta medaļu, par čempionu kļūst Martins Dukurs

Starptautiskā Olimpiskā komiteja trešdien, 22.novembrī, atņēma Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu, līdz ar to par olimpisko čempionu kļuvis Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienākas bronzas godalga.

Apstiprināts Saeimas analītisko pētījumu plāns 2018.gadam

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 22.novembrī, apstiprināja Saeimas Analītiskajā dienestā veicamo analītisko pētījumu plānu 2018.gadam. Pētījumu izstrādi Analītiskais dienests sāks jau šogad.

Jerošenko: Ušakovs virza neveselīgu politiku, Saskaņa tiek izmantota kā «satelītpartija» Lembergam

«Saskaņas un Aivara Lemberga pakļautībā esošās partijas Zaļo un zemnieku savienība sadarbība ir pastāvējusi vienmēr. Tā tas bija arī pirms Saskaņa parādījās Rīgas domē. Arī Saeimā ir šāda situācija, kaut arī Saskaņa vienmēr atrodas opozīcijā. Tomēr brīžos, kad viens vai otrs jautājums ir svarīgs Lembergam, nav jābūt izcilam politologam, lai ieraudzītu saikni starp šīm partijām. Citreiz šķiet, ka Saskaņa tiek izmantota kā «satelītpartija» Lembergam,» intervijā ar BNN norāda bijušais Saskaņas deputāts, Finansists, uzņēmuma Laika stars īpašnieks Vadims Jerošenko.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji finansiāli vismazāk aizsargātie Baltijā

Vairāk nekā 66% Latvijas iedzīvotājiem, pamatienākumu zaudēšanas gadījumā, draud palikšana bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā. Lielai daļai (39%) nav nekādu uzkrājumu, ko izmantot, zaudējot darbu, bet 17% aptaujāto līdzekļu pietiks ne vairāk kā mēnesim.

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus, tostarp ar atbalsta maksājumiem laika posmā, kad šīs personas negūst ieņēmumus, tostarp pārejošas darba nespējas laikā. 

Par Gaso valdes priekšsēdētāju iecelta Pētersone-Godmane

Par trešdien, 22.novembrī, dibinātā AS Latvijas gāze meitasuzņēmuma AS Gaso valdes priekšsēdētāju iecelta bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, liecina Latvijas gāzes paziņojums biržai Nasdaq Riga.

EK pozitīvi novērtē Latvijas 2018.gada budžeta projektu

Atbilstoši Eiropas Komisijas vērtējumam Latvijas sagatavotais 2018.gada budžeta projekts pilnībā atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta nosacījumiem. Saskaņā ar Eiropas Komisijas aprēķiniem gan 2017.gadā, gan 2018.gadā Latvijas vispārējās valdības budžeta strukturālā bilance tiek novērtēta -1,8% no iekšzemes kopprodukta, savukārt 2018.gadā vispārējās valdības budžeta izdevumi pieaug par 7,1 procenta punktiem.

Pieaugot minimālajai algai, no nākamā gada palielinās uzturlīdzekļu apmēru par bērniem

Ņemot vērā, ka minimālā alga nākamgad pieaugs līdz 430 eiro, turpmākajos gados pakāpeniski pieaugs arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksāto valsts garantēto uzturlīdzekļu apmērs bērniem un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību Latvijā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā oktobrī samazinājās par 0,2%

2017.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,5%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,1%.

Vaškevičs Austrijā pret sevi jūtot «skarbu, bet taisnīgu» tiesību sistēmas attieksmi

Kukuļņemšanā apsūdzētais bijušais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks Vladimirs Vaškevičs, kura izdošanu tiesāšanai no Austrijas nesekmīgi cenšas panākt Latvijas varasiestādes, Austrijā pret sevi jūtot «skarbu, bet, paldies Dievam, taisnīgu» tiesību sistēmas attieksmi.

Samazinās mediķu pagarinātā normālā darba laika ilgumu

Turpinot atteikties no noteiktā pagarinātā darba laika mediķiem, Saeima pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā. Saskaņā ar grozījumiem tiks samazināts pagarinātā normālā darba laika ilgums, kā arī noteikti tā apmaksas principi 2018. un 2019.gadā.

Antāne: Nepārkrauto Krievijas kravu dēļ Latvija 9 mēnešos zaudējusi teju 50 milj.eiro

Latvijas ekonomika šī gada deviņos mēnešos ir zaudējusi aptuveni 50 miljonus eiro neiegūto Krievijas tranzīta kravu dēļ. Ja gada sākumā asociācijas uzņēmumiem naftas un ogļu kravu nosūtīšanu caur Ventspils ostu Krievijas dzelzceļš apstiprināja 90% apmērā, tad septembra mēnesī tie vairs bija tikai 5%, norāda biedrības BATL prezidente Inga Antāne.

Ziedot.lv: Lai mūsu sirdis ir kā tilts, kas dos cerību Valteram Frīdenbergam

Valters Frīdenbergs ir Latvijā iemīļots mūziķis. Daudzu gadu garumā ar vārdiem Sirds ir kā tilts labdarības akcijās aicinājis palīdzēt smagi slimiem bērniem. Šobrīd palīdzība nepieciešama Valteram pašam, vēsta portāls ziedot.lv.

Elektroauto stilīgs trends vai jaunais pasaules ekonomikas dzinulis?

«Latvijas satiksmē patlaban piedalās ap 350 elektroauto, taču Eiropa ir apņēmusies līdz 2030.gadam lielajās pilsētās uz pusi samazināt ar fosilo degvielu darbināmu mašīnu skaitu. Lai mēs pagūtu tam sagatavoties, laika nemaz nav daudz.»

Sāremā pēta interesi par prāmju satiksmi ar Latviju

Igaunijas lielākās salas pašvaldība vērsusies pie pieciem kuģniecības uzņēmumiem, vai tie nebūtu ieinteresēti uzsākt prāmju satiksmi starp Sāremā un Latviju.

Autovadītāj! Daudzviet uz autoceļiem veidojas apledojums, Kurzemē arī migla

Šorīt uz autoceļiem daudzviet veidojas apledojums, kas apgrūtina braukšanu un atsevišķos rajonos Kurzemē izveidojusies bieza migla. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 86 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Latvija šķīrējtiesas procesa ietvaros atguvusi izdevumus 1,2 milj. eiro apmērā

Latvija no Igaunijas uzņēmēja Indreka Kuivallika atguvusi tiesvedības izdevumus 1,28 miljonu eiro apmērā, kas radušies starptautiskās šķīrējtiesas procesā vēja enerģijas ražotāja Winergy lietā, un atgūtie finanšu līdzekļi ir ieskaitīti valsts budžetā.

Igauņu pilsētiņa vilina iedzīvotājus atpakaļ ar SPA Siguldā un 100 eiro balvu

Keilas pilsētiņa, kas atrodas 25 kilometru attālumā no Tallinas, uzsākusi pusotru mēnesi ilgu kampaņu ar mērķi panākt, ka pilsētas iedzīvotāji, kuri deklarējušies Igaunijas galvaspilsētā, lai saņemtu tiesības braukt sabiedriskajā transportā bez maksas, pārdeklarējas atpakaļ savā dzīvesvietā.

Veselības inspekcijā: Novājinātu ārstu resursu dēļ ieilgst ekspertīžu veikšana

Novājinātā ārstu resursa dēļ Veselības inspekcijā ieilgst ekspertīžu veikšana, intervijā telekanāla LNT raidījumam 900 sekundes teic VI vadītāja Indra Dreika.

Bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars

Kopējais bezdarbnieku skaits valstī pēdējos gados samazinās, taču reģistrēto bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars, savukārt ilgstošo bezdarbnieku skaits joprojām saglabājas ievērojami augsts un gandrīz nemainīgs.