bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija
LatviaLatvija

TV pārstāvji: Alkohola reklāmas ierobežojumu radītie zaudējumi būtu miljons eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Veselības ministrijas (VM) plānotie alkohola reklāmas ierobežojumi vietējās televīzijas un radio kārtējo reizi nostādīs nevienlīdzīgā situācijā ar ārzemju kanāliem, kuri reklāmas turpinās pārraidīt. Tādējādi nozarei tiks radīti zaudējumi – viens miljons eiro gadā, prognozē Latvijas Televīzijas kanālu pārstāvji.

Modern Times Group (MTG), kas pārvalda telekanālus TV3, «3+», TV6, LNT, TV5 un Latvijas Mūzikas kanālu, vadītāja Latvijā Baiba Zūzena skaidro, ka «ieviešot patlaban apspriešanā nonākušo likuma versiju, vistiešāk un visvairāk tiks apdraudēti tieši vietējie Latvijas ražotāji, savukārt televīzijas nozarei kopumā šādas likuma izmaiņas radīs jaunus zaudējumus, kas tiek lēsti viena miljona eiro apmērā gada laikā».

Viņa norāda uz dažādiem pētījumiem, kas apliecina, ka reklāmas ierobežojumiem nav tiešas ietekmes uz alkohola patēriņa samazināšanu. «Tā vietā, lai aizliegtu, ir jārosina diskusijas, ko darīt, kā rīkoties un kādas aktivitātes organizēt, lai alkohola patēriņš, tostarp jauniešu vidū, mazinātos.»

Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) Komunikāciju vadītājs Klāvs Radziņš skaidro, ka sabiedriskā televīzija lielākoties tiek finansēta no valsts budžeta un reklāmas, raidījumu sponsorēšanas un raidījumu finansēšana veido 20% no LTV neto apgrozījuma, un vienas preču grupas reklāmas aizliegums neradīs būtiski negatīvu finanšu ietekmi.

Tomēr «LTV izsaka bažas, vai reklāmas aizliegums sasniegs cerēto mērķi, jo netiešajai reklāmai un produktu izvietošanai ir tikpat liela loma kā reklāmai. Tāpat LTV ir kopumā norūpējusies par to, ka kārtējo reizi reklāmas tirgus tiek pakļauts izkropļojumiem, proti, retranslētie TV kanāli turpinās izvietot konkrēto reklāmu, kamēr Latvijas jurisdikcijā esošie to nevarēs.»

LTV norāda, ka tas ir īpaši nozīmīgi patlaban, kad Latvijas informatīvā telpa krīzes ietekmē jau tā būtiski ir mainījusies, jo reklāmas ieņēmumu kritums nav ļāvis pienācīgi, konkurētspējīgi investēt TV saturā.

Kā ziņots, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, komentējot VM plānus, norāda, kas summa, ko var zaudēt mediji, ir ļoti liela. «Neticu, ka valsts šobrīd ir gatava kaut kādā veidā segt šos zaudējumus, jo jau tagad publiski ekonomikas un finanšu ministri izsakās, ka nāksies paaugstināt nodokļus. Turklāt pēkšņi, nekonsultējoties ar nozari, parādās arī radio reklāmas ierobežojumi. Bez tam mēs esam aizmirsuši, ka Latvijā ir pieejami arī ārvalstu mediji, kur ir redzama alkohola reklāma,» uzsver Līdaka.

Reklāmas aizliegums ietekmētu TV iespējas pārraidīt sporta un izklaides pasākumus, piemēram, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) un Pasaules hokeja čempionāta spēles, Pasaules čempionātu futbolā, jo summas, kas tiek tērētas translācijas tiesību iegādei, ir mērāmas simtos tūkstošu eiro. Elektroniskie plašsaziņas līdzekļi bez sponsoru atbalsta šīs licences nespēj iegādāties.

Tikmēr Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja Baiba Liepiņa uzsver, ka reklāmas industrija jau cietīs no vides reklāmas aizlieguma alkoholam, bet tagad VM plāno jaunus ierobežojumus, neizvērtējot ne ietekmi uz nozari, ne to, vai tas patiešām ļaus samazināt alkohola patēriņu jauniešu vidū. «Pēdējos gados jauno mediju lēciens ir noticis ļoti strauji un jaunieši pārsvarā filmas, seriālus un sporta pārraides skatās internetā, mūziku klausās telefonā,» norāda Liepiņa. «Populārākās radio stacijas, kurās parasti tiek izvietotas reklāmas, nav jauniešu interešu lokā.»

Pret VM rosinātajiem grozījumiem ir Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas alus darītāju asociācija, Latvijas alus darītāju savienība, Latvijas Raidorganizāciju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, LBS, LHF, Rīgas Dinamo, AS Aldaris, AS Cēsu alus, Cido Grupa (Lāčplēša alus).

Pēc nozaru aprēķiniem, VM rosinātie reklāmas ierobežojumi medijiem varētu radīt zaudējumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, sporta nozarei – aptuveni 0,5 miljonu eiro apmērā, bet reklāmas industrijai – 300 000 eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmdien, 2.jūnijā, uzdeva Veselības ministrijai (VM) turpināt diskusijas ar nozares pārstāvjiem par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz aizliegt alus un vīna reklāmu televīzijā un radio laikā no plkst.6 līdz 22.

VM izstrādāto likumprojektu pamato ar faktu, ka alkohola reklāmas ierobežojumi ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā mazināt alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū.

Ja likuma grozījumi tiks apstiprināti, tas nozīmēs, ka televīzijā un radio minētajā laikā būs aizliegts rādīt jebkāda veida alkoholisko dzērienu reklāmu.

Ref:103.000.103.6312


Pievienot komentāru

Cietuma vadītāja: Latvijā nepieciešams nomainīt novecojušo Sodu izpildes kodeksu

Latvijā nepieciešams jauns likums, kas nomainītu novecojušo Sodu izpildes kodeksu, Latvijas Radio atzīmē Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

Biržu indeksi lielākoties pieaug pēc ASV un Ķīnas izlīguma tirdzniecības jautājumos

Biržu indeksi pirmdien, 21.maijā, lielākoties pieaug pēc tam, kad ASV un Ķīna panāk izlīgumu tirdzniecības jautājumu strīdā.

Kaimiņš nosauc Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālistus»

«Mani ievēlēja tāpēc, lai pieņemtu lēmumu, nevis, lai atturētos. Atturēties automātiski skaitās pie «pret». To, manuprāt, vajadzētu mainīt. Ir vai nu «par», vai nu «pret». Uzņēmējs, piemēram, normālā dabā nevar atturēties pieņemt lēmumu, savukārt Saeimā ir daudzi «atturēšanās speciālisti»,» saka Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Turcijā mūža ieslodzījums 104 cilvēkiem par dalību apvērsuma mēģinājumā

Tiesa Turcijā ir piespriedusi 104 bijušām militārpersonām mūža ieslodzījumu par saistību ar 2016.gadā notikušo valsts apvērsuma mēģinājumu.

NVD: Šogad palielinājies valsts finansējums bērnu veselības aprūpē

Veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai, informē Nacionālais veselības dienests.

Muzeju nakts tradīcija turpinās – kopumā piedalās vairāk nekā 221 284 interesenti

Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī šī gada 19.maijā iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.

Iepirkumā par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju uzvarējusi Rere būve 1

Valsts nekustamie īpašumi iepirkuma konkursa komisija ir pabeigusi piedāvājumu vērtēšanu Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijai Rīgā, Lāčplēša ielā 25 un par kritērijiem atbilstošu piedāvājumu ar zemāko cenu ir atzīts pilnsabiedrības Rere būve 1 piedāvājums.

Katoļu arhibīskaps Austrālijā notiesāts par bērnu seksuālas izmantošanas slēpšanu

Tiesa Austrālijā atzinusi kādu katoļu baznīcas arhibīskapu vainīgu par bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu slēpšanu, kas notikusi 1970.gados. Adelaidas arhibīskaps kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku pasaulē, kurš apsūdzēts un atzīts par vainīgu šādā noziegumā.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 21.maijā, nolēma atbrīvot no apcietinājuma aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu, kā arī par masu nekārtību organizēšanu turēto prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

Mentorus bēgļiem par pusmiljonu eiro nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts

Turpmāko pusotru gadu sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegs biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.

Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija sasniedz Arktiku

Pēc ceļa cauri Baltijas jūrai, Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija nonākusi Barenca jūras ostā Murmanskā, lai gatavotos tālākam ceļam uz Krievijas tālajiem austrumiem.

Latvijā tuvākajos gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro

Latvijā tuvākajos divos līdz trīs gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro, prezentējot jaunāko bankas Nordic Outlook apskatu, norāda SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Ārvalstu klientu noguldījumu apmērs pirmajā ceturksnī Latvijas bankās sarucis par 27,1%

Latvijas banku piesaistīto ārvalstu klientu noguldījumu apmērs šogad pirmajā ceturksnī samazinājies par 27,1% jeb 2,185 miljardiem eiro un marta beigās veidoja 5,869 miljardus eiro, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc 12 gadiem Latvijā baptistiem jauns bīskaps

Latvijas Baptistu draudžu savienības 19.maija kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem tika ievēlēts mācītājs Kaspars Šterns, vēsta LBDS izpilddirektore Žanna Drūnese.

KP atļauj automašīnu un rezerves daļu vairumtirgotāju apvienošanos

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100% apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S.

Plānota plašāka diskusiju par ST sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām

Saeimas Prezidijam lūgts atbalstīt parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba grupas sanāksmes organizēšanu par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām un normatīvo regulējumu.

Nacionālā apvienība premjera amatam kā kandidātu izvirza Robertu Zīli

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valde nolēmusi uz 13.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam kā kandidātu virzīt Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, informē NA.

Emajegi upes aizstāvībai Igaunijā cilvēku ķēdi izveido 4 000 iedzīvotāju

Igaunijā turpinoties cīņai ap miljardu eiro vērtas celulozes rūpnīcas celtniecību, nedēļas nogalē Tartu pilsētā Emajegi upes krastos sapulcējušies ap 4 500 cilvēku, izveidojot dzīvo ķēdi, lai nepieļautu rūpnīcas izveidi, tā pavēstījuši pasākuma rīkotāji.

RD trešo reizi maina nolikumu, jautājumus katrs deputāts varēs uzdot desmit minūtes

Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, pirmdien, 21.maijā, trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus katrs varēs uzdot desmit minūtes.

Ušakovs nevēlas kļūt par partijas Saskaņa premjera amata kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs darīs visu, lai partija Saskaņa viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pirmdien, 21.maijā, Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.

Atkarība no mobilā telefona – viena no izplatītākajām jauniešu vidū

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunajai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir uzsācis smēķēt.

MK komiteja piešķir 3,3 miljonus eiro meliorācijas sistēmu uzturēšanai

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 21.maijā, sēdē atbalstīja Zemkopības ministrijas lūgumu pakāpeniski līdz 2021.gadam par kopumā 3 234 187 eiro palielināt ikgadējo valsts budžeta finansējumu meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai.

Saņemot ziņojumus no bankām, VID pievērsīs uzmanību tikai fiziskajām personām ar visaugstāko riska pakāpi

Saņemot ziņojumus no bankām par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, Valsts ieņēmumu dienests (varēs identificēt fiziskās personas ar visaugstāko riska pakāpi, ka nodokļi nav nomaksāti pilnā apmērā.

Igaunijas ražotāju cenu indekss gadā augšup par 2,1%

Igaunijas ražotāju cenu indekss gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīlim kāpis par 2,1% un to būtiski ietekmējis energoresursu cenu kāpums, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

VDI pārbaudīs būvniecības uzņēmumus; grib mazināt nelaimes gadījumu skaitu

Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām, informē VDI Sadarbības un attīstības nodaļas Vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte.

Jaunākie komentāri