bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.02.2018 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

TV pārstāvji: Alkohola reklāmas ierobežojumu radītie zaudējumi būtu miljons eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Veselības ministrijas (VM) plānotie alkohola reklāmas ierobežojumi vietējās televīzijas un radio kārtējo reizi nostādīs nevienlīdzīgā situācijā ar ārzemju kanāliem, kuri reklāmas turpinās pārraidīt. Tādējādi nozarei tiks radīti zaudējumi – viens miljons eiro gadā, prognozē Latvijas Televīzijas kanālu pārstāvji.

Modern Times Group (MTG), kas pārvalda telekanālus TV3, «3+», TV6, LNT, TV5 un Latvijas Mūzikas kanālu, vadītāja Latvijā Baiba Zūzena skaidro, ka «ieviešot patlaban apspriešanā nonākušo likuma versiju, vistiešāk un visvairāk tiks apdraudēti tieši vietējie Latvijas ražotāji, savukārt televīzijas nozarei kopumā šādas likuma izmaiņas radīs jaunus zaudējumus, kas tiek lēsti viena miljona eiro apmērā gada laikā».

Viņa norāda uz dažādiem pētījumiem, kas apliecina, ka reklāmas ierobežojumiem nav tiešas ietekmes uz alkohola patēriņa samazināšanu. «Tā vietā, lai aizliegtu, ir jārosina diskusijas, ko darīt, kā rīkoties un kādas aktivitātes organizēt, lai alkohola patēriņš, tostarp jauniešu vidū, mazinātos.»

Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) Komunikāciju vadītājs Klāvs Radziņš skaidro, ka sabiedriskā televīzija lielākoties tiek finansēta no valsts budžeta un reklāmas, raidījumu sponsorēšanas un raidījumu finansēšana veido 20% no LTV neto apgrozījuma, un vienas preču grupas reklāmas aizliegums neradīs būtiski negatīvu finanšu ietekmi.

Tomēr «LTV izsaka bažas, vai reklāmas aizliegums sasniegs cerēto mērķi, jo netiešajai reklāmai un produktu izvietošanai ir tikpat liela loma kā reklāmai. Tāpat LTV ir kopumā norūpējusies par to, ka kārtējo reizi reklāmas tirgus tiek pakļauts izkropļojumiem, proti, retranslētie TV kanāli turpinās izvietot konkrēto reklāmu, kamēr Latvijas jurisdikcijā esošie to nevarēs.»

LTV norāda, ka tas ir īpaši nozīmīgi patlaban, kad Latvijas informatīvā telpa krīzes ietekmē jau tā būtiski ir mainījusies, jo reklāmas ieņēmumu kritums nav ļāvis pienācīgi, konkurētspējīgi investēt TV saturā.

Kā ziņots, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, komentējot VM plānus, norāda, kas summa, ko var zaudēt mediji, ir ļoti liela. «Neticu, ka valsts šobrīd ir gatava kaut kādā veidā segt šos zaudējumus, jo jau tagad publiski ekonomikas un finanšu ministri izsakās, ka nāksies paaugstināt nodokļus. Turklāt pēkšņi, nekonsultējoties ar nozari, parādās arī radio reklāmas ierobežojumi. Bez tam mēs esam aizmirsuši, ka Latvijā ir pieejami arī ārvalstu mediji, kur ir redzama alkohola reklāma,» uzsver Līdaka.

Reklāmas aizliegums ietekmētu TV iespējas pārraidīt sporta un izklaides pasākumus, piemēram, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) un Pasaules hokeja čempionāta spēles, Pasaules čempionātu futbolā, jo summas, kas tiek tērētas translācijas tiesību iegādei, ir mērāmas simtos tūkstošu eiro. Elektroniskie plašsaziņas līdzekļi bez sponsoru atbalsta šīs licences nespēj iegādāties.

Tikmēr Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja Baiba Liepiņa uzsver, ka reklāmas industrija jau cietīs no vides reklāmas aizlieguma alkoholam, bet tagad VM plāno jaunus ierobežojumus, neizvērtējot ne ietekmi uz nozari, ne to, vai tas patiešām ļaus samazināt alkohola patēriņu jauniešu vidū. «Pēdējos gados jauno mediju lēciens ir noticis ļoti strauji un jaunieši pārsvarā filmas, seriālus un sporta pārraides skatās internetā, mūziku klausās telefonā,» norāda Liepiņa. «Populārākās radio stacijas, kurās parasti tiek izvietotas reklāmas, nav jauniešu interešu lokā.»

Pret VM rosinātajiem grozījumiem ir Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas alus darītāju asociācija, Latvijas alus darītāju savienība, Latvijas Raidorganizāciju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, LBS, LHF, Rīgas Dinamo, AS Aldaris, AS Cēsu alus, Cido Grupa (Lāčplēša alus).

Pēc nozaru aprēķiniem, VM rosinātie reklāmas ierobežojumi medijiem varētu radīt zaudējumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, sporta nozarei – aptuveni 0,5 miljonu eiro apmērā, bet reklāmas industrijai – 300 000 eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmdien, 2.jūnijā, uzdeva Veselības ministrijai (VM) turpināt diskusijas ar nozares pārstāvjiem par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz aizliegt alus un vīna reklāmu televīzijā un radio laikā no plkst.6 līdz 22.

VM izstrādāto likumprojektu pamato ar faktu, ka alkohola reklāmas ierobežojumi ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā mazināt alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū.

Ja likuma grozījumi tiks apstiprināti, tas nozīmēs, ka televīzijā un radio minētajā laikā būs aizliegts rādīt jebkāda veida alkoholisko dzērienu reklāmu.

Ref:103.000.103.6312


Pievienot komentāru

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

FM: Pērn sasniegts vēsturiski augstākais ekonomiskās aktivitātes līmenis

Straujā ekonomikas izaugsme pērn atspoguļojusies arī darba tirgū. Bezdarba līmenis pērn samazinājies līdz 8,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie darbaspēka apsekojuma rezultāti.