bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.10.2017 | Vārda dienas: Severīns, Urzula
LatviaLatvija

Muzeju un muižu ugunsdrošības pārbaudēs pārkāpumus atklāj daudzviet

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŅemot vērā notikušo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Rīgas pilī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veicis neplānotas ugunsdrošības pārbaudes 267 muzejos, muižās un pilīs. Pārkāpumi konstatēti lielā daļā kultūrvēsturisko objektu.

Par konstatētajiem ugunsdrošības prasību pārkāpumiem pieņemti seši lēmumi administratīvi sodīt, uzliekot naudas sodus 440 latu apmērā. Tāpat izteikts viens brīdinājums, kā arī sastādīti seši brīdinājumi par būves, tās daļas vai iekārtas ekspluatācijas apturēšanu, informē VUGD.

Pārbaudēs visbiežāk konstatēti tādi ugunsdrošības pārkāpumi kā: atbildīgā persona par ugunsdrošību nav apmācīta (83 objektos), ugunsdrošības instrukcija nav izstrādāta (28 objektos), ugunsdrošības instrukcijā nepieciešams veikt korekcijas (26 objektos), ugunsdrošības instruktāža nav veikta (41 objektā), rīcības plāns ugunsgrēka un citu ārkārtas situāciju gadījumiem nav izstrādāts (astoņos objektos) un tikpat daudzos kultūrvēsturiskos objektos nepieciešama šī plāna korekcija.

Tāpat konstatēts, ka nav organizētas praktiskās nodarbības ugunsgrēka gadījumā (31 objektā), civilās aizsardzības plāns nav izstrādāts (18 objektos), nepieciešama civilās aizsardzības plāna korekcija (14 objektos), iekšējā ugunsdzēsības ūdensapgāde nav darba kārtībā (desmit objektos), bet ārējā ugunsdzēsības ūdensapgāde nav kārtībā septiņos objektos.

Elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumi nav veikti 117 objektos, izgaismotas izeju un evakuācijas kustības virzienu norādītājzīmes nav darba kārtībā piecos objektos, nodrošinājums ar ugunsdzēsības aparātiem un inventāru ir neatbilstošs 39 objektos, bet ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma nav darba kārtībā desmit objektos.

Šogad ir reģistrēti 16 ugunsgrēki kultūras un atpūtas iestādēs, tajā skaitā četros gadījumos tie ir bijuši muzeji un izstāžu zāles, liecina VUGD statistika.

BNN jau vēstīja, ka trīs ar pusi gadus pirms Rīgas pils ugunsgrēka – 2009.gada novembrī veiktajā kompleksajā ugunsdrošības pārbaudē telpās, kas izmantotas Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām, VUGD konstatējis virkni ļoti nopietnu pārkāpumu.

VUGD pārbaudes slēdzienā uzskaitīti gandrīz trīs desmiti dažādas nozīmības pakāpes pārkāpumu, no kuriem daži ir bijuši tikai formalitātes (dažādu reģistru noformējums utml.), savukārt citi – ārkārtīgi nopietni. Tie konstatēti saistībā gan ar ūdens piegādi, gan ugunsgrēka signalizāciju, gan dažādu pārbaužu neveikšanu.

Tā VUGD konstatējis, ka nav veikta Rīgas pils bēniņu (jumta) ar ugunsdrošiem aizsarglīdzekļiem apstrādāto koka konstrukciju degtspējas pārbaude. Tāpat objekta telpas nav bijušas pilnā apjomā nodrošinātas ar ugunsaizsardzības sistēmu (ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas, ugunsgrēka izziņošanas sistēmas, avārijas un evakuācijas apgaismojuma, kā arī evakuācijas izeju izgaismoto norādītāju) elementiem.

Problēmas atklātas arī ūdens piegādes sistēmā. Tā pagrabstāvā konstatēti iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada sistēmas cauruļvadu bojājumi, bet iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada sistēmas sūkņu ūdensapgāde nav bijusi nodrošināta no diviem ievadiem. Turklāt nav arī bijusi veikta ugunsdzēsības sūkņu pārbaude.

Nopietnas problēmas konstatētas arī signalizācijas sistēmā. Kā teikts VUGD sagatavotajā slēdzienā, nav izstrādāts tehniskais risinājums automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas uz BMZ kontroles un signalizācijas pults bāzes tālākajai ekspluatācijai vai sistēmas darbspējas atjaunošanai. Kaut gan sistēma ekspluatēta aptuveni 20 gadus un ražotājs jau pārtraucis šī tipa pulšu ražošanu.

Bēniņos atklāti arī citi pārkāpumi – jau trīs ar pusi gadus pirms ugunsgrēka VUGD konstatējis, ka ne tikai pils bēniņos, bet arī pagrabā un citās vietās «tiek izmantoti vadi un kabeļi ar bojātu izolāciju, kā arī tie savienoti tāda veidā, kas var radīt bīstamu pārejas pretestību». Nav arī veiktas zemējuma un zibensaizsardzības ierīču pārbaudes un elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumi.

Nopietni pārkāpumi konstatēti arī organizatoriskajā jomā: atklāts, ka nav izstrādāts un saskaņots iestādes civilās aizsardzības plāns. Tāpat nav nodrošināta un veikta darbinieku apmācība civilās aizsardzības jautājumos, nodrošinot savstarpēju sadarbību starp Valsts prezidenta kancelejas un Drošības dienesta darbiniekiem cilvēku un materiālo vērtību evakuācijai vai glābšanai.

Visbeidzot, VUGD pārbaudē atklāts tas, ka pilī vispār nav bijis izstrādāts rīcības plāns ugunsgrēka gadījumam un attiecīgi saskaņā ar rīcības plānu ugunsgrēka gadījumam nav organizētas praktiskās nodarbības.

102.000.102.5309


Pievienot komentāru

  1. pesimists teica:

    kā jau Latvijā – jānotiek nelaimei, lai kaut ko sāktu pārbaudīt un kaut kam pievērst uzmanību

    +1 0 -1 0

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro, paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijas delegācijas vadītāja: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks

Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

VID piemēro nodokļu atbalsta kārtību par kopējo summu 7,06 miljoniem

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45 eiro, ziņo Valsts ieņēmumu dienests.

Profesors: Atņemot naudu zinātnei, valsts «šauj sev kājā»

Šobrīd publiskajā telpā būtiski aktualizējies jautājums par nepietiekamo finansējumu zinātnei. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis visai skarbi raksturojis situāciju: Latvija melojusi Eiropas Savienībai un Eiropas Komisijai par to, ka 2020.gadā finansējums zinātnei mūsu valstī sasniegs 1,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Krāpšanās iespēju novēršanai veiks OIK saņēmēju auditu

Ekonomikas ministrija veiks obligātās iepirkuma komponentes saņēmēju auditu un ar jaunu regulējumu centīsies izskaust krāpniecības iespējas, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Igaunijā celtnieku algu kāpums – galvenais celtniecības cenu indeksa virzītājs

Celtniecības cenu indekss Igaunijā 2017.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar periodu no aprīļa līdz jūnijam, kāpis par 0,9%, un par 1,7%, ja salīdzina ar pērnā gada trešo ceturksni, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Rail Baltic iepirkumi turpmāk tiks apstrādāti Elektronisko iepirkumu sistēmā

Līdz ar izmaiņām Latvijas Republikas Publisko iepirkumu likumā visi turpmākie RB RAIL AS administrētie Rail Baltica iepirkumi tiks apstrādāti, izmantojot bezmaksas elektronisko informācijas sistēmu un tās e-konkursu apakšsistēmu.

Latvijas budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro

Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta. Tikmēr vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tartu atkāpjas mēra vietnieki, kuri aizturēti par iespējamu kukuļņemšanu

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no mēra vietnieku amatiem atkāpušies Artjoms Suvorovs un Valvo Semilarskis, kuri šonedēļ aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.

Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro

Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.

Eksperte: Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels «izdegšanas» risks

Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels izdegšanas risks, intervijā Latvijas Radio sacījusi kādreizējā domnīcas Providus direktore, pilsoniskās sabiedrības eksperte Dace Akule.

Vides piesārņojums pasaulē saistīts ar katru sesto priekšlaicīgas nāves gadījumu

Vides piesārņojums 2015.gadā bijis saistīts ar kopumā deviņiem miljoniem priekšlaicīgas nāves gadījumu, secināts pētījumā, kas kā divus cilvēka veselībai kaitīgākos vides piesārņojuma veidus izcēlis kaitīgu vielu klātbūni gaisā un ūdenī.

Pasaules akciju tirgi izjutuši spiedienu

Pasaules akciju tirgi ceturtdien, 19.oktobrī, izjutuši spiedienu, Volstrītā apsīkstot šonedēļ pieredzētajam akciju cenu pieaugumam, bet biržas Eiropā saskārās ar krīzi Katalonijā.

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.