bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 21.01.2018 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Uz VARAM pretendē Lemberga aizstāvis cīņā pret viņa atstādināšanu no mēra amata

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artis Stucka

Kopš Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiāli aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu vadīt jauno valdību, partijas aktīvi sākušas diskutēt par ministriju sadali.

Straujuma norādījusi uz trīs ministriju blokiem: resursus turošās, resursus tērējošās un «spēka un dailes» ministrijas. Katram no koalīcijas partneriem būtu jāņem pārziņā trīs ministrijas – pa vienai no katra bloka. Vienotībai gan varētu būt vairāk, jo tai ir premjers un Finanšu ministrija portfelis, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Pašlaik visvairāk neskaidrību ir par Ekonomikas ministriju, jo uz to pretendē gan Nacionālā apvienība (NA), kura šis amatam varētu virzīt tur reiz jau bijušo Kasparu Gerhardu, gan Reformu partija (RP), kura vēlas, lai darbu turpinātu pašreizējais ministrs Daniels Pavļuts.

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) pagaidām ir skaidrība par diviem ministriem, ko tā varētu virzīt. ZZS vēlas vadīt Zemkopības ministriju, to uzticot Jānim Dūklavam, bet Kārli Seržantu virzot iekšlietu ministra amatam.

Savukārt risināt jautājumu ar VARAM deleģēts Zaļajai partijai. Zaļās partijas pretendents uz VARAM Artis Stucka nenoliedz, ka vēlētos vadīt šo ministriju. Tomēr viņš varētu būt pretrunīgi vērtēts, jo vēl nesen viņš pārstāvēja Aivaru Lembergu administratīvajā tiesā, kad iepriekšējais VARAM ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par Lemberga atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumiem. Netiek gan izslēgts, ka Zaļā partija varētu virzīt kādu citu kandidātu.

Reformu partija atzīst, ka Ekonomikas ministrija joprojām ir tās interešu lokā. «Nevienu mirkli neesmu slēpis to, ka mūsu partijai ir ļoti būtiska Ekonomikas ministrija. Ņemot vērā divu gadu laikā paveikto un iesākto darbu, kas likumprojektu veidā šobrīd atrodas Saeimā, mēs vēlētos lai atlikušo 9-10 mēnešu laikā tie likumprojekti pārtaptu par likumiem. Šeit ir runa gan par kapitālsabiedrību likumu, gan par gāzes tirgus liberalizāciju,» norāda RP vadītājs Edmunds Demiters. Viņš arī pozitīvi vērtē Daniela Pavļuta līdzšinējo darbu.

Demiters gan uzsver, ka arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ir strādājuši labi un viņiem būtu darbs jāturpina. RP nepretendē uz VARAM vadību, taču uzskata, ka to varētu paveikt Einārs Cilinskis (NA).

Lielākās neskaidrības šobrīd ir par to, kā sabalansēt dažādo bloku ministrijas katrai partijai. Gaidāms, ka trešdien partijas par to runās valdības veidošanas konsultatīvā sanāksmē, kur tās varētu nākt ar konkrētākiem priekšlikumiem.

Jau vēstīts, ka veidu, kā lielveikala jumta iebrukšanu pārvērst «politiskā jumta» sabrukšanā atradis un nav laidis garām smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Ceturtdienas, 21.novembra, vakarā iebruka lielveikala Maxima jumts Rīgas mikrorajonā Zolitūdē, bet jau piektdien, 22.novembrī, Ventspils pilsētas domes sēdē pēkšņi nepiedalījās ne Lembergs, ne arī viņa vietnieki Jānis Vītoliņš un Guntis Blumbergs, kas it kā aizbraukuši uz Rīgu.

Lai arī jaunajam Ministru kabinetam būs visai īss mūžs – tikai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, gāzt valdību jau tagad bijusi vitāla nepieciešamība. Kuluāros runā, ka Lembergam arvien vairāk sāk aptrūkties finanšu līdzekļu, kas tiek izlietoti politiķu «barošanai», PR kampaņas veidošanai un Ventspilī sabūvētās infrastruktūras uzturēšanai. Turklāt viņam uz papēžiem neatlaidīgi min tiesībsargājošās instances.

Ventspils politiskajai virtuvei tuvu stāvošas personas portālam BNN norāda, ka Lembergam ir svarīgi, lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), būtu viņa pārraudzībā, jo, iegūstot savā kontrolē VARAM, viņam būtu iespēja apturēt vēršanos pret apsūdzētu personu atrašanos valsts pārvaldē. Turklāt stresu Lembergam varētu radīt arī apstāklis, ka bijušais VARAM saimnieks Edmunds Sprūdžs ir pārsūdzējis Liepājas tiesas lēmumu lietā par Lemberga atstādināšanu no amata, un pastāv varbūtība, ka nākamās instances lēmums Ventspils baronam būs nelabvēlīgs.

102.000.102.6274


Pievienot komentāru

 1. bezspēcība teica:

  prātam neaptverami, kā viens cilvēks spēj kontrolēt valstī teju visu :(

  +1 0 -1 0

 2. Juris teica:

  Tādas lietas var notikt tiki muļķu zemē.

  +1 0 -1 0

 3. Vērotājs teica:

  Šobrīd vērojot notiekošo Latvijas politikā, man kā tautas pārstāvim ir tāda sajūta, ka esmu apliets ar mēsliem un tie kas to izdarījuši vēl ūdeni atņēmuši lai nevarētu nomazgāties. Nesaprotu, kā vairums žurnālistu un politologi var uzskatīt, ka Lembergam ir zudusi ietekme uz šā brīža politiku Latvijā – ĀRPRĀC CIK AKLI, bet varbūt negrib redzēt. Tikai daži no piemēriem, kas liecina par Lemberga klātbūtni:
  – pirms Zolitūdes tradēģijas vairākās publikācijās Lembergs uzsvēra, ka tā lāika valdība nekur neder;
  – ministru pārstāvji Ventspils brīvostā nepieņēma Ventspils Brīvostas budžetu, kurā bija ieplānoti lieli Lemberga tēriņi;
  – VARAM tiesvedība pret Lembergu;
  – tika gatavoti likumprojekti, kas ierobežotu apsūdzētu amatpersonu nonākšanu valsts pārvaldēs;
  – valsts līdzekļi tika dalīti pēc vienlīdzības principa, nevis pēc principa cik iespējams Ventspilij, kas paliek pāri, tas citiem;

  +1 0 -1 0

 4. Vērotājs turpinājums teica:

  – preza Bērziņa kanceleju vada Lemberga rokaspuisis Daudze;
  – tikko izvirzīja Straujumu, tad Ventspils mēdijos skanēja viņai slavas dziesmas, parasti ja tiek pieminēta Lembergam nevēlama persona, tad to nolej ar mēsliem;
  – tagad pie koolīcijas līgumu strādās vēl viens Lemberga rokaspuisis Blumbergs;
  – ZZS frakcijā atkal aktīvu darbu uzsākusi nu jau Lemberga mīļākā Krasovska;
  Tā varētu turpināt un turpināt, bet vairums politiķi, politologi un žurnālisti to negrib redzēt.
  Ierosinu BNN apkopot faktus kas liecina, ka aiz tā visa slēpjas Lemberga intereses.
  Komentētāji, rakstiet arī jūs par saviem novērojumiem.

  +1 0 -1 0

 5. rasa teica:

  man ir kauns,ka dzīvoju valstī,kuru faktiski vada visu varenais,neaizstājamais ņirdzeklis Lembergs,bet valdība tikai nevarībā plāta mutes.Atliek domāt un pieņemt varbūtību,ka ar šo spīdekli ir saistīti daudzi varasvīri Latvijā un tagad baidās,ka Lembergs liks galdā visus dūžus.Nabaga žurnālistiņiem arī mutes aizbāztas ar naudas žūkņiem.Atliek vien nopūsties un gaidīt nākošās vēlēšanas-varbūt vēlētāji noņems rozā brilles…

  +1 0 -1 0

 6. tirgus ir sācies teica:

  un teica: nebūs

  +1 0 -1 0

 7. Tims teica:

  Vai oligarhi uz laiku atgriežas ?

  +1 0 -1 0

Nedēļa Lietuvā. Uzlauž TV3 vietni un paziņo par aizsardzības ministra homoseksualitāti

Lietuvā ceturtdien, 18.janvārī, notikusi ielaušanās ziņu portāla TV3.lt datorsistēmā. Pagaidām nenoskaidroti kibernoziedznieki vietnē publicējuši safantazētu ziņu, kur apgalvots, ka Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis atzinies, ka ir homoseksuāls un uzmācies ziņu radio Žinių Radijas žurnālistam.

BNN nedēļas apkopojums: Nebijis precedents Latvijas vēsturē. Oligarhu lietas galaziņojums. Uzbrukumi pēc pasūtījuma

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Viedoklis; Uzbrukums; Nākotne; Izaugsme

Aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanas paradumiem

Pirmdien, 22. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2018 gadā, BNN ziņo pārvaldē.

Bankā: Katrs sestais iedzīvotājs nav pasargāts pret garnadžiem savā mājoklī

Rūpes par sava mājokļa drošību biežāk raksturīgas privātmāju īpašniekiem, jo tieši viņi izvēlas pasargāt jeb apdrošināt savu īpašumu pret nevēlamu ciemiņu «viesošanos», kamēr dzīvokļus apdrošina tikai divas piektdaļas jeb 38% Latvijas iedzīvotāju.

Čigāne: Izaugsmes laiks ir īstais brīdis reformām

Strukturālās reformas Latvijā jāveic bez liekas kavēšanās. Latvijai jāieklausās Eiropas Komisijas rekomendācijās un tās jāīsteno jau tagad, piektdien, 19.janvārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pieaudzis policijas lēmumu skaits par varmākas nošķiršanu no upura

Pērn Valsts policija pieņēma 695 lēmumus par varmākas nošķiršanu no upura, kas ir par gandrīz četrām reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika pieņemti 184 šādi lēmumi, informē policijas pārstāve Kristīne Lāce-Štrodaha.

Mūrniece: Satversmes tiesas autoritāte var veicināt nepieciešamās reformas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver Satversmes tiesas autoritātes nozīmi tiesu sistēmai nepieciešamo reformu īstenošanā un uzticamības vairošanā. Turklāt diskusijas dalībnieki atzinuši, ka Satversmes tiesas un Saeimas sadarbība ir bijusi laba.

Lursoft: Pērn uzņēmumiem piemēroto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%

Pagājušajā gadā juridiskām personām reģistrēti 13 779 jauni nodrošinājumi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn reģistrēto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Latvenergo krimināllietā vairāki apsūdzētie varēs neapmeklēt sēdes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 19.janvārī, sākot skatīt apjomīgo Latvenergo kukuļošanas pamata krimināllietu pret 12 apsūdzētajiem, atļāva vairākiem no viņiem uz turpmākajām tiesas sēdēm neierasties.

Apdrošinātājs: Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

VUGD atgādina: Šobrīd atrasties uz ledus ir ļoti bīstami

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību.

Ukrainas lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, uzskata FM

Ukrainas 2017.gada pēdējās dienās pieņemtais lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, norāda Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

KP: Iepirkumu rīkotāji var visātrāk pamanīt karteļu pazīmes

Konkurences padome vērš uzmanību uz iepirkumu rīkotāju iespējām pirmajiem pamanīt aizdomīgas sakritības pretendentu piedāvājumos, kas var liecināt par iespējamām uzņēmumu aizliegtām vienošanām. Šādos gadījumos iepirkumu rīkotājiem ir būtiski nepalikt vienaldzīgiem, bet gan par sakritībām ziņot KP.

Lielu izmaksu dēļ mākslīgā ledus slidotavu Bauskā šogad neierīkos

Mākslīgā ledus slidotava, kas Bauskā darbojās pagājušajā ziemā, šogad pilsētā lielu izmaksu dēļ netiks ierīkota.

Alkohola pārdevējus Igaunijā pārbaudīs mazie «policisti»

Lai atrastu pārdevējus, kuri nepilngadīgajiem nelikumīgi pārdod alkoholu vai tabakas izstrādājumus, policija Igaunijā turpmāk drīkstēs darbā iesaistīt nepilngadīgos, kuru uzdevums būs mēģināt nopirkt neatļautās preces.

Patēriņam Latvijā nodoto cigarešu skaits pērn 11 mēnešos samazinājies par 1,4%

Pagājušā gada 11 mēnešos patēriņam Latvijā kopumā nodoti 1,757 miljardi cigarešu, kas ir par 25,642 miljoniem cigarešu jeb 1,4% mazāk nekā 2016.gada 11 mēnešos.

PVD: Biodrošības prasībām Latvijā neatbilst 5-6% mājas cūku novietņu

 Biodrošības prasībām patlaban neatbilst 5-6% no kopējā mājas cūku novietņu skaita Latvijā un tas nozīmē, ka vairums cūkkopju attiecīgās prasības ievēro, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe.

Ekonomists: Svarīgākajai reformai jānotiek cilvēku galvās

«No biznesa skolā mācītajām psiholoģijas gudrībām man vislabāk palikusi prātā iekšējās/ārējās kontroles punkta ideja. Ir cilvēki, kuri tic, ka viņi paši nosaka savu likteni, un ir tādi, kuri domā, ka to nosaka ārēji spēki. Man ir ļoti lielas aizdomas, ka Latvijā cilvēki savas veiksmes vai neveiksmes izskaidro ar ārējiem apstākļiem daudz lielākā mērā nekā Šveicē vai citā ilgāk brīvību baudījušā valstī,» komentē Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā

Latvijas valsts un pašvaldību budžetu plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā, Rīta panorāmā pauž Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Pērn 11 mēnešos Latvijā saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu

Pērnā gada 11 mēnešos Latvijā saražoti 51,52 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2016.gada 11 mēnešiem, pērn saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina VID apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sola lielākas algas strādājošajiem un atbalstu Latvijas rūpniecībai

«Ekonomikas ministrijas prioritātes 2018.gadā ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts Latvijas rūpniecībai. Latvijas simtgades gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās,» sola ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Tallinas-Helsinku tuneļa iecerei trūkst ambīciju, tā «Dusmīgo putnu» izstrādātājs

Kamēr Somija un Igaunija kaļ plānus zemūdens tunelim starp Tallinu un Helsinkiem, ko varētu īstenot 2030.gados, somu datorspēļu veidotājs Tallinā iepazīstinājis ar ieceri, kas paredz šādu būvi pabeigt jau 2024.gadā.

Skycop: Aviopasažieriem ir tiesības zināt, kas slēpjas aiz iemesla «ārkārtas apstākļi»

Patērētāju uzraudzības biedrības Wich? datu analīze atklāj, ka Lielbritānijā vidēji katrs ceturtais lidojums, kas sasniedz savu galamērķi, ir kavējies. «Ārkārtas apstākļi» kļuvuši par aviosabiedrību iecienītāko attaisnojumu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksāšanas, taču patiesā kavēšanās iemesls esot citādāks

Ždanoka biedē krievvalodīgos vēlētājus teju zem Kubas revolūcijas saukļiem

Politiķe Tatjana Ždanoka, atgriežoties Latvijas politikā, plāno organizēt spēcīgu pilsonisko pretošanos iecerētajām izglītības reformām, cilvēkus pulcējos zem saukļiem Tagad vai nekad vai Tēvzeme vai nāve, kas izmantots Kubas revolūcijā.

ASV biržu indeksi krītas pēc bažām par valdības darba apturēšanu

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi ceturtdien, 18.janvārī, kritās un saruka arī ASV dolāra vērtība, jo investoru noskaņojumu ietekmēja bažas par iespējamu ASV valdības darba apturēšanu.

Jaunākie komentāri