bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 26.05.2018 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
LatviaLatvija

Uz VARAM pretendē Lemberga aizstāvis cīņā pret viņa atstādināšanu no mēra amata

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artis Stucka

Kopš Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiāli aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu vadīt jauno valdību, partijas aktīvi sākušas diskutēt par ministriju sadali.

Straujuma norādījusi uz trīs ministriju blokiem: resursus turošās, resursus tērējošās un «spēka un dailes» ministrijas. Katram no koalīcijas partneriem būtu jāņem pārziņā trīs ministrijas – pa vienai no katra bloka. Vienotībai gan varētu būt vairāk, jo tai ir premjers un Finanšu ministrija portfelis, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Pašlaik visvairāk neskaidrību ir par Ekonomikas ministriju, jo uz to pretendē gan Nacionālā apvienība (NA), kura šis amatam varētu virzīt tur reiz jau bijušo Kasparu Gerhardu, gan Reformu partija (RP), kura vēlas, lai darbu turpinātu pašreizējais ministrs Daniels Pavļuts.

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) pagaidām ir skaidrība par diviem ministriem, ko tā varētu virzīt. ZZS vēlas vadīt Zemkopības ministriju, to uzticot Jānim Dūklavam, bet Kārli Seržantu virzot iekšlietu ministra amatam.

Savukārt risināt jautājumu ar VARAM deleģēts Zaļajai partijai. Zaļās partijas pretendents uz VARAM Artis Stucka nenoliedz, ka vēlētos vadīt šo ministriju. Tomēr viņš varētu būt pretrunīgi vērtēts, jo vēl nesen viņš pārstāvēja Aivaru Lembergu administratīvajā tiesā, kad iepriekšējais VARAM ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par Lemberga atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumiem. Netiek gan izslēgts, ka Zaļā partija varētu virzīt kādu citu kandidātu.

Reformu partija atzīst, ka Ekonomikas ministrija joprojām ir tās interešu lokā. «Nevienu mirkli neesmu slēpis to, ka mūsu partijai ir ļoti būtiska Ekonomikas ministrija. Ņemot vērā divu gadu laikā paveikto un iesākto darbu, kas likumprojektu veidā šobrīd atrodas Saeimā, mēs vēlētos lai atlikušo 9-10 mēnešu laikā tie likumprojekti pārtaptu par likumiem. Šeit ir runa gan par kapitālsabiedrību likumu, gan par gāzes tirgus liberalizāciju,» norāda RP vadītājs Edmunds Demiters. Viņš arī pozitīvi vērtē Daniela Pavļuta līdzšinējo darbu.

Demiters gan uzsver, ka arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ir strādājuši labi un viņiem būtu darbs jāturpina. RP nepretendē uz VARAM vadību, taču uzskata, ka to varētu paveikt Einārs Cilinskis (NA).

Lielākās neskaidrības šobrīd ir par to, kā sabalansēt dažādo bloku ministrijas katrai partijai. Gaidāms, ka trešdien partijas par to runās valdības veidošanas konsultatīvā sanāksmē, kur tās varētu nākt ar konkrētākiem priekšlikumiem.

Jau vēstīts, ka veidu, kā lielveikala jumta iebrukšanu pārvērst «politiskā jumta» sabrukšanā atradis un nav laidis garām smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Ceturtdienas, 21.novembra, vakarā iebruka lielveikala Maxima jumts Rīgas mikrorajonā Zolitūdē, bet jau piektdien, 22.novembrī, Ventspils pilsētas domes sēdē pēkšņi nepiedalījās ne Lembergs, ne arī viņa vietnieki Jānis Vītoliņš un Guntis Blumbergs, kas it kā aizbraukuši uz Rīgu.

Lai arī jaunajam Ministru kabinetam būs visai īss mūžs – tikai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, gāzt valdību jau tagad bijusi vitāla nepieciešamība. Kuluāros runā, ka Lembergam arvien vairāk sāk aptrūkties finanšu līdzekļu, kas tiek izlietoti politiķu «barošanai», PR kampaņas veidošanai un Ventspilī sabūvētās infrastruktūras uzturēšanai. Turklāt viņam uz papēžiem neatlaidīgi min tiesībsargājošās instances.

Ventspils politiskajai virtuvei tuvu stāvošas personas portālam BNN norāda, ka Lembergam ir svarīgi, lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), būtu viņa pārraudzībā, jo, iegūstot savā kontrolē VARAM, viņam būtu iespēja apturēt vēršanos pret apsūdzētu personu atrašanos valsts pārvaldē. Turklāt stresu Lembergam varētu radīt arī apstāklis, ka bijušais VARAM saimnieks Edmunds Sprūdžs ir pārsūdzējis Liepājas tiesas lēmumu lietā par Lemberga atstādināšanu no amata, un pastāv varbūtība, ka nākamās instances lēmums Ventspils baronam būs nelabvēlīgs.

102.000.102.6274


Pievienot komentāru

 1. bezspēcība teica:

  prātam neaptverami, kā viens cilvēks spēj kontrolēt valstī teju visu :(

  +1 0 -1 0

 2. Juris teica:

  Tādas lietas var notikt tiki muļķu zemē.

  +1 0 -1 0

 3. Vērotājs teica:

  Šobrīd vērojot notiekošo Latvijas politikā, man kā tautas pārstāvim ir tāda sajūta, ka esmu apliets ar mēsliem un tie kas to izdarījuši vēl ūdeni atņēmuši lai nevarētu nomazgāties. Nesaprotu, kā vairums žurnālistu un politologi var uzskatīt, ka Lembergam ir zudusi ietekme uz šā brīža politiku Latvijā – ĀRPRĀC CIK AKLI, bet varbūt negrib redzēt. Tikai daži no piemēriem, kas liecina par Lemberga klātbūtni:
  – pirms Zolitūdes tradēģijas vairākās publikācijās Lembergs uzsvēra, ka tā lāika valdība nekur neder;
  – ministru pārstāvji Ventspils brīvostā nepieņēma Ventspils Brīvostas budžetu, kurā bija ieplānoti lieli Lemberga tēriņi;
  – VARAM tiesvedība pret Lembergu;
  – tika gatavoti likumprojekti, kas ierobežotu apsūdzētu amatpersonu nonākšanu valsts pārvaldēs;
  – valsts līdzekļi tika dalīti pēc vienlīdzības principa, nevis pēc principa cik iespējams Ventspilij, kas paliek pāri, tas citiem;

  +1 0 -1 0

 4. Vērotājs turpinājums teica:

  – preza Bērziņa kanceleju vada Lemberga rokaspuisis Daudze;
  – tikko izvirzīja Straujumu, tad Ventspils mēdijos skanēja viņai slavas dziesmas, parasti ja tiek pieminēta Lembergam nevēlama persona, tad to nolej ar mēsliem;
  – tagad pie koolīcijas līgumu strādās vēl viens Lemberga rokaspuisis Blumbergs;
  – ZZS frakcijā atkal aktīvu darbu uzsākusi nu jau Lemberga mīļākā Krasovska;
  Tā varētu turpināt un turpināt, bet vairums politiķi, politologi un žurnālisti to negrib redzēt.
  Ierosinu BNN apkopot faktus kas liecina, ka aiz tā visa slēpjas Lemberga intereses.
  Komentētāji, rakstiet arī jūs par saviem novērojumiem.

  +1 0 -1 0

 5. rasa teica:

  man ir kauns,ka dzīvoju valstī,kuru faktiski vada visu varenais,neaizstājamais ņirdzeklis Lembergs,bet valdība tikai nevarībā plāta mutes.Atliek domāt un pieņemt varbūtību,ka ar šo spīdekli ir saistīti daudzi varasvīri Latvijā un tagad baidās,ka Lembergs liks galdā visus dūžus.Nabaga žurnālistiņiem arī mutes aizbāztas ar naudas žūkņiem.Atliek vien nopūsties un gaidīt nākošās vēlēšanas-varbūt vēlētāji noņems rozā brilles…

  +1 0 -1 0

 6. tirgus ir sācies teica:

  un teica: nebūs

  +1 0 -1 0

 7. Tims teica:

  Vai oligarhi uz laiku atgriežas ?

  +1 0 -1 0

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Visās ES dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar piektdienu, 25.maiju, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

Jaunākie komentāri