bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.02.2018 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins

Uzņēmēja stāsts: mums nozaga Jēkabpils lidlauku

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Īsais izklāsts par to, kā un kāpēc SIA Cenral Euro-Asia Gateway ir nozagts/izkrāpts Jēkabpils lidlauks, kuru tagad, iespējams, mēģina pārdot izsolē ar samazinātu vērtību.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU Kalvis Vītoliņš

Kalvis Vītoliņš

Ceru, ka no mūsu pieredzes citi uzņēmēji varēs gūt mācību un aizsargāt savu īpašumu un intereses. Policijā mums skaidroja, ka šobrīd Latvijā šādu gadījumu ir ļoti daudz.

Nedaudz vairāk, kā pirms 2 gadiem mūsus «partnerim» SIA Dzelzceļa būve radās problēmas – tā bija aizņēmusies A/S Swedbank līdzekļus gandrīz viena miljona eiro apmērā, lai iegādātos sliedes.

Sliedes tika pirktas vēl «treknajos gados», kad metāla cenas nemitīgi auga, tomēr iegādāties sliedes bez konkrēta maksātspējīga objekta bija biznesa risks. Risks neattaisnojās, turklāt izrādījās, ka SIA Dzelzceļa būve bija pamatīgi «iepirkusies» arī vērtējot sliežu tehnisko kvalitāti – sliedes neatbilda ES standartiem (daži milimetri atšķirība no standarta būtiski ierobežoja to pielietojumu ES). SIA Dzelzceļa būve pieredze bija bijusi vairāk orientēta uz Austrumiem, tāpēc ES prasības tos šādi pārsteidza nesagatavotus. Sliedes šobrīd ir ieķīlātas un par tām jāmaksā procenti A/S Swedbank. Normāla un godīga izeja jau toreiz būtu bijusi maksātnespējas pieteikšana, turklāt to no valdes prasīja likums un tas SIA Dzelzceļa būve valdei bija jādara vēl 2009. gadā, kad kļuva skaidrs, ka krīzes dēļ šādas ne-ES standarta sliedes realizēt neizdosies.

Krāpšanas plāns un izpildījums

SIA Dzelzceļa būve vadība izvēlējās citu ceļu – krāpšanos un viltu. Konkrēti – par maksātnespēju nekas nevienam netika teikts, drīzāk otrādi – visiem tika apgalvots, ka kompānijai iet labi un ka tā ir spējīga piesaistīt ļoti lielu naudu – 9 miljonus eiro celtniecībai, no Krievijas, jo personīgi pazīstot Krievijas dzelzceļa vadību. Un tā tika apkrāpts SIA Central Euro-Asia Gateway (kura attīstība krīzes dēļ bija apstājusies), no kura jau bija izdevies saņemt avansu par nederīgajām sliedēm – 140 tūkstošus latu. Lai šo 140 tūkstoši latu lielo naudu nebūtu jāatdod, SIA Central Euro-Asia Gateway tika piedāvāts parakstīt jaunu līgumu un apsolīts piesaistīt gan finansējumu no Krievijas un Šveices, gan nopirkt 60% kapitāla daļas par 1.2 miljoni eiro.

Vienlaicīgi ar šo līgumu tika parakstīta arī Parādzīme un Apsolījums ieguldīt gandrīz miljonu vērtās sliedes objekta celtniecībā. Tas krīzes laikā bija labs piedāvājums. Līdzšinējā reputācija un sadarbība ar SIA Dzelzceļa būve nebija slikta, tāpēc tika parakstīts līgums, ar kuru 60% no SIA Central Euro-Asia Gateway (kas kontrolēja Jēkabpils lidlauku), pārgāja SIA Dzelzceļa būve rīcībā, ar nosacījumu samaksāt par pirkumu 1.2 miljoni eiro līdz š.g. 15. jūlijam (kas netika izdarīts) vai atgriezt daļas – neapgrūtinātas un ar visu īpašumu (kā noteikts Kapitāla daļu pirkuma līgumā) līdz š.g. 15. augustam, ja gada laikā netiek piesaistīts finansējums. Pie šiem nosacījumiem papildus gan SIA Central Euro-Asia Gateway, gan Krustpils pagasta pašvaldībai tika apsolīts ieguldīt arī sliedes un citus materiālus gandrīz viena miljona vērtībā. Jaunie solījumi tika «iebaroti» arī A/S Swedbank, tā atliekot maksājumu problēmas un drīzu maksātnespēju. Mūsus rīcībā ir gan vēstule ar solījumu SIA Central Euro-Asia Gateway un pašvaldībai, kā arī noslēgtais 60% Kapitāla daļu pirkuma līgums, kas neparedzēja SIA Dzelzceļa būve tiesības jebkādā veidā pasliktināt SIA Central Euro-Asia Gateaway stāvokli, īpaši tās nekustamo īpašumu. Gadu pēc krīzes – tika prasīts atlīdzināt zaudējums.

Kad pēc gada SIA Central Euro-Asia Gateway secināja, ka nekas no SIA Dzelzceļa būve solītā nav izpildīts un prasīja savas kapitāla daļas atpakaļ, kopā ar apliecinājumu, ka «nekas slikts ar šiem 60% kapitāla daļām nav darīts» (bija zināms un tas ir rakstiski ir nofiksēts, ka Aleksandrs Sipļivijs ir bijis pie notāra un ieķīlājis vai apgrūtinājis ap 75% SIA Central Euro-Asia Gateway). Tāpēc no SIA Dzelzceļa būve tika prasīts garantēt, ka viss ir kārtībā un izpildīt kaut daļu no solījumiem un atlīdzināt zaudējumus. Tikmēr SIA Dzelzceļa būve turpināja savu plānu. Turpinot solījumus SIA Central Euro-Asia Gateway īstajiem īpašniekiem gan to, ka atdos daļas (piemēram, noturot valdes sēdi 20.septembrī un tajā pašā dienā slepeni apķīlājot visu SIA Central Euro-Asia Gateway īpašumu), gan to, ka SIA Dzelzceļa būve pildīs savus solījumus un kompensēs zaudējumus. Kad K.Vītoliņa un N.Krūmiņa prasības kļuva uzstājīgas, SIA Dzelzceļa būve, balsoja ar neapmaksātajiem 60% kapitāla daļu SIA Central Euro-Asia Gateway dalībnieku sapulcē un nomainīja valdi un piereģistrēja SIA Central Euro-Asia Gateway Cēsu rajonā (iespējams, šī adrese tika izvēlēta tāpēc, ka SIA Dzelzceļa būve juristam E.Spurelim tur ir pazīstams tiesnesis un VID).

Šādu darbību mērķis – bija iegūt lidlauku un novest SIA Central Euro-Asia Gaeway līdz maksātnespējai, lai nebūtu jāatlīdzina nodarītie zaudējumi un vienlaicīgi uzlabotu savu materiālo stāvokli. Tas jau ir noticis – par SIA Central Euro-Asia Gateway ir ierosināta maksātnespēja, un šāds – jau maksātnespējīgs uzņēmums, ar apķīlātu īpašumu – ir pārreģistrēts atpakaļ īstajiem īpašniekiem (K.Vītoliņam un N.Krūmiņam) – bet lidlauks un viss īpašums jau ir apķīlāts par labu Aleksandra Sipļivija, Aleksandra Ļitvinova un Vadima Tabunova uzņēmumiem (visiem vienā adresē reģistrētiem un saistītiem) uzņēmumiem – SIA Dzelzceļa Būve un SIA DB Projekts.

Nozieguma iedvesmas avoti

Likums nosaka, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu. Tāpēc, nekādi nesaistot advokātu ar klientu šeit pieminu juristus, kas ir piedalījušies kā liktenīgās dalībnieku sapulces vadītāji – tāds dalībnieku sapulces vadītājs, piemēram, ir bijis Ēriks Spurelis, jurists, kuru KNAB savulaik aizturēts kopā ar Māri Sprūdu. Abi šie juristi bieži atrodas vienā birojā – Antonijas 7, turpat savas izsoles rīko tiesas nozīmētais administrators Māris Gulbis, ar adresi Zaubes 7-1.

Kalvis Vītoliņš,

Maksātnespējas administratora neatzīts parādnieka (SIA Cenral Euro-Asia Gateway)  pārstāvis.

BNN: SIA Dzelzceļa būve tuvākajā laikā sola sniegt savu komentāru šajā jautājumā.


Pievienot komentāru

 1. koks teica:

  Jā, nu ko lai saka… nav ko teikt

  +1 0 -1 0

 2. Lasitajs teica:

  Ceru ka BNN turpinās sekot šim gadījumam!!!!

  +1 0 -1 0

 3. Anonīms teica:

  Traki

  +1 0 -1 0

 4. Kreditor teica:

  Эти Александры Бортникову три года денги не отдавали, пока суд не кончился …

  A вот Литвинов всем все “налом” платит – даже рабочим своим и адвокатам – через свои схемы – без налогов, и взятки и все …

  +1 0 -1 0

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

FM: Pērn sasniegts vēsturiski augstākais ekonomiskās aktivitātes līmenis

Straujā ekonomikas izaugsme pērn atspoguļojusies arī darba tirgū. Bezdarba līmenis pērn samazinājies līdz 8,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie darbaspēka apsekojuma rezultāti.