bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija

Uzņēmēja stāsts: mums nozaga Jēkabpils lidlauku

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Īsais izklāsts par to, kā un kāpēc SIA Cenral Euro-Asia Gateway ir nozagts/izkrāpts Jēkabpils lidlauks, kuru tagad, iespējams, mēģina pārdot izsolē ar samazinātu vērtību.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU Kalvis Vītoliņš

Kalvis Vītoliņš

Ceru, ka no mūsu pieredzes citi uzņēmēji varēs gūt mācību un aizsargāt savu īpašumu un intereses. Policijā mums skaidroja, ka šobrīd Latvijā šādu gadījumu ir ļoti daudz.

Nedaudz vairāk, kā pirms 2 gadiem mūsus «partnerim» SIA Dzelzceļa būve radās problēmas – tā bija aizņēmusies A/S Swedbank līdzekļus gandrīz viena miljona eiro apmērā, lai iegādātos sliedes.

Sliedes tika pirktas vēl «treknajos gados», kad metāla cenas nemitīgi auga, tomēr iegādāties sliedes bez konkrēta maksātspējīga objekta bija biznesa risks. Risks neattaisnojās, turklāt izrādījās, ka SIA Dzelzceļa būve bija pamatīgi «iepirkusies» arī vērtējot sliežu tehnisko kvalitāti – sliedes neatbilda ES standartiem (daži milimetri atšķirība no standarta būtiski ierobežoja to pielietojumu ES). SIA Dzelzceļa būve pieredze bija bijusi vairāk orientēta uz Austrumiem, tāpēc ES prasības tos šādi pārsteidza nesagatavotus. Sliedes šobrīd ir ieķīlātas un par tām jāmaksā procenti A/S Swedbank. Normāla un godīga izeja jau toreiz būtu bijusi maksātnespējas pieteikšana, turklāt to no valdes prasīja likums un tas SIA Dzelzceļa būve valdei bija jādara vēl 2009. gadā, kad kļuva skaidrs, ka krīzes dēļ šādas ne-ES standarta sliedes realizēt neizdosies.

Krāpšanas plāns un izpildījums

SIA Dzelzceļa būve vadība izvēlējās citu ceļu – krāpšanos un viltu. Konkrēti – par maksātnespēju nekas nevienam netika teikts, drīzāk otrādi – visiem tika apgalvots, ka kompānijai iet labi un ka tā ir spējīga piesaistīt ļoti lielu naudu – 9 miljonus eiro celtniecībai, no Krievijas, jo personīgi pazīstot Krievijas dzelzceļa vadību. Un tā tika apkrāpts SIA Central Euro-Asia Gateway (kura attīstība krīzes dēļ bija apstājusies), no kura jau bija izdevies saņemt avansu par nederīgajām sliedēm – 140 tūkstošus latu. Lai šo 140 tūkstoši latu lielo naudu nebūtu jāatdod, SIA Central Euro-Asia Gateway tika piedāvāts parakstīt jaunu līgumu un apsolīts piesaistīt gan finansējumu no Krievijas un Šveices, gan nopirkt 60% kapitāla daļas par 1.2 miljoni eiro.

Vienlaicīgi ar šo līgumu tika parakstīta arī Parādzīme un Apsolījums ieguldīt gandrīz miljonu vērtās sliedes objekta celtniecībā. Tas krīzes laikā bija labs piedāvājums. Līdzšinējā reputācija un sadarbība ar SIA Dzelzceļa būve nebija slikta, tāpēc tika parakstīts līgums, ar kuru 60% no SIA Central Euro-Asia Gateway (kas kontrolēja Jēkabpils lidlauku), pārgāja SIA Dzelzceļa būve rīcībā, ar nosacījumu samaksāt par pirkumu 1.2 miljoni eiro līdz š.g. 15. jūlijam (kas netika izdarīts) vai atgriezt daļas – neapgrūtinātas un ar visu īpašumu (kā noteikts Kapitāla daļu pirkuma līgumā) līdz š.g. 15. augustam, ja gada laikā netiek piesaistīts finansējums. Pie šiem nosacījumiem papildus gan SIA Central Euro-Asia Gateway, gan Krustpils pagasta pašvaldībai tika apsolīts ieguldīt arī sliedes un citus materiālus gandrīz viena miljona vērtībā. Jaunie solījumi tika «iebaroti» arī A/S Swedbank, tā atliekot maksājumu problēmas un drīzu maksātnespēju. Mūsus rīcībā ir gan vēstule ar solījumu SIA Central Euro-Asia Gateway un pašvaldībai, kā arī noslēgtais 60% Kapitāla daļu pirkuma līgums, kas neparedzēja SIA Dzelzceļa būve tiesības jebkādā veidā pasliktināt SIA Central Euro-Asia Gateaway stāvokli, īpaši tās nekustamo īpašumu. Gadu pēc krīzes – tika prasīts atlīdzināt zaudējums.

Kad pēc gada SIA Central Euro-Asia Gateway secināja, ka nekas no SIA Dzelzceļa būve solītā nav izpildīts un prasīja savas kapitāla daļas atpakaļ, kopā ar apliecinājumu, ka «nekas slikts ar šiem 60% kapitāla daļām nav darīts» (bija zināms un tas ir rakstiski ir nofiksēts, ka Aleksandrs Sipļivijs ir bijis pie notāra un ieķīlājis vai apgrūtinājis ap 75% SIA Central Euro-Asia Gateway). Tāpēc no SIA Dzelzceļa būve tika prasīts garantēt, ka viss ir kārtībā un izpildīt kaut daļu no solījumiem un atlīdzināt zaudējumus. Tikmēr SIA Dzelzceļa būve turpināja savu plānu. Turpinot solījumus SIA Central Euro-Asia Gateway īstajiem īpašniekiem gan to, ka atdos daļas (piemēram, noturot valdes sēdi 20.septembrī un tajā pašā dienā slepeni apķīlājot visu SIA Central Euro-Asia Gateway īpašumu), gan to, ka SIA Dzelzceļa būve pildīs savus solījumus un kompensēs zaudējumus. Kad K.Vītoliņa un N.Krūmiņa prasības kļuva uzstājīgas, SIA Dzelzceļa būve, balsoja ar neapmaksātajiem 60% kapitāla daļu SIA Central Euro-Asia Gateway dalībnieku sapulcē un nomainīja valdi un piereģistrēja SIA Central Euro-Asia Gateway Cēsu rajonā (iespējams, šī adrese tika izvēlēta tāpēc, ka SIA Dzelzceļa būve juristam E.Spurelim tur ir pazīstams tiesnesis un VID).

Šādu darbību mērķis – bija iegūt lidlauku un novest SIA Central Euro-Asia Gaeway līdz maksātnespējai, lai nebūtu jāatlīdzina nodarītie zaudējumi un vienlaicīgi uzlabotu savu materiālo stāvokli. Tas jau ir noticis – par SIA Central Euro-Asia Gateway ir ierosināta maksātnespēja, un šāds – jau maksātnespējīgs uzņēmums, ar apķīlātu īpašumu – ir pārreģistrēts atpakaļ īstajiem īpašniekiem (K.Vītoliņam un N.Krūmiņam) – bet lidlauks un viss īpašums jau ir apķīlāts par labu Aleksandra Sipļivija, Aleksandra Ļitvinova un Vadima Tabunova uzņēmumiem (visiem vienā adresē reģistrētiem un saistītiem) uzņēmumiem – SIA Dzelzceļa Būve un SIA DB Projekts.

Nozieguma iedvesmas avoti

Likums nosaka, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu. Tāpēc, nekādi nesaistot advokātu ar klientu šeit pieminu juristus, kas ir piedalījušies kā liktenīgās dalībnieku sapulces vadītāji – tāds dalībnieku sapulces vadītājs, piemēram, ir bijis Ēriks Spurelis, jurists, kuru KNAB savulaik aizturēts kopā ar Māri Sprūdu. Abi šie juristi bieži atrodas vienā birojā – Antonijas 7, turpat savas izsoles rīko tiesas nozīmētais administrators Māris Gulbis, ar adresi Zaubes 7-1.

Kalvis Vītoliņš,

Maksātnespējas administratora neatzīts parādnieka (SIA Cenral Euro-Asia Gateway)  pārstāvis.

BNN: SIA Dzelzceļa būve tuvākajā laikā sola sniegt savu komentāru šajā jautājumā.


Pievienot komentāru

 1. koks teica:

  Jā, nu ko lai saka… nav ko teikt

  +1 0 -1 0

 2. Lasitajs teica:

  Ceru ka BNN turpinās sekot šim gadījumam!!!!

  +1 0 -1 0

 3. Anonīms teica:

  Traki

  +1 0 -1 0

 4. Kreditor teica:

  Эти Александры Бортникову три года денги не отдавали, пока суд не кончился …

  A вот Литвинов всем все “налом” платит – даже рабочим своим и адвокатам – через свои схемы – без налогов, и взятки и все …

  +1 0 -1 0

Cietuma vadītāja: Latvijā nepieciešams nomainīt novecojušo Sodu izpildes kodeksu

Latvijā nepieciešams jauns likums, kas nomainītu novecojušo Sodu izpildes kodeksu, Latvijas Radio atzīmē Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

Biržu indeksi lielākoties pieaug pēc ASV un Ķīnas izlīguma tirdzniecības jautājumos

Biržu indeksi pirmdien, 21.maijā, lielākoties pieaug pēc tam, kad ASV un Ķīna panāk izlīgumu tirdzniecības jautājumu strīdā.

Kaimiņš nosauc Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālistus»

«Mani ievēlēja tāpēc, lai pieņemtu lēmumu, nevis, lai atturētos. Atturēties automātiski skaitās pie «pret». To, manuprāt, vajadzētu mainīt. Ir vai nu «par», vai nu «pret». Uzņēmējs, piemēram, normālā dabā nevar atturēties pieņemt lēmumu, savukārt Saeimā ir daudzi «atturēšanās speciālisti»,» saka Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Turcijā mūža ieslodzījums 104 cilvēkiem par dalību apvērsuma mēģinājumā

Tiesa Turcijā ir piespriedusi 104 bijušām militārpersonām mūža ieslodzījumu par saistību ar 2016.gadā notikušo valsts apvērsuma mēģinājumu.

NVD: Šogad palielinājies valsts finansējums bērnu veselības aprūpē

Veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai, informē Nacionālais veselības dienests.

Muzeju nakts tradīcija turpinās – kopumā piedalās vairāk nekā 221 284 interesenti

Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī šī gada 19.maijā iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.

Iepirkumā par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju uzvarējusi Rere būve 1

Valsts nekustamie īpašumi iepirkuma konkursa komisija ir pabeigusi piedāvājumu vērtēšanu Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijai Rīgā, Lāčplēša ielā 25 un par kritērijiem atbilstošu piedāvājumu ar zemāko cenu ir atzīts pilnsabiedrības Rere būve 1 piedāvājums.

Katoļu arhibīskaps Austrālijā notiesāts par bērnu seksuālas izmantošanas slēpšanu

Tiesa Austrālijā atzinusi kādu katoļu baznīcas arhibīskapu vainīgu par bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu slēpšanu, kas notikusi 1970.gados. Adelaidas arhibīskaps kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku pasaulē, kurš apsūdzēts un atzīts par vainīgu šādā noziegumā.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 21.maijā, nolēma atbrīvot no apcietinājuma aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu, kā arī par masu nekārtību organizēšanu turēto prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

Mentorus bēgļiem par pusmiljonu eiro nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts

Turpmāko pusotru gadu sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegs biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.

Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija sasniedz Arktiku

Pēc ceļa cauri Baltijas jūrai, Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija nonākusi Barenca jūras ostā Murmanskā, lai gatavotos tālākam ceļam uz Krievijas tālajiem austrumiem.

Latvijā tuvākajos gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro

Latvijā tuvākajos divos līdz trīs gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro, prezentējot jaunāko bankas Nordic Outlook apskatu, norāda SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Ārvalstu klientu noguldījumu apmērs pirmajā ceturksnī Latvijas bankās sarucis par 27,1%

Latvijas banku piesaistīto ārvalstu klientu noguldījumu apmērs šogad pirmajā ceturksnī samazinājies par 27,1% jeb 2,185 miljardiem eiro un marta beigās veidoja 5,869 miljardus eiro, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc 12 gadiem Latvijā baptistiem jauns bīskaps

Latvijas Baptistu draudžu savienības 19.maija kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem tika ievēlēts mācītājs Kaspars Šterns, vēsta LBDS izpilddirektore Žanna Drūnese.

KP atļauj automašīnu un rezerves daļu vairumtirgotāju apvienošanos

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100% apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S.

Plānota plašāka diskusiju par ST sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām

Saeimas Prezidijam lūgts atbalstīt parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba grupas sanāksmes organizēšanu par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām un normatīvo regulējumu.

Nacionālā apvienība premjera amatam kā kandidātu izvirza Robertu Zīli

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valde nolēmusi uz 13.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam kā kandidātu virzīt Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, informē NA.

Emajegi upes aizstāvībai Igaunijā cilvēku ķēdi izveido 4 000 iedzīvotāju

Igaunijā turpinoties cīņai ap miljardu eiro vērtas celulozes rūpnīcas celtniecību, nedēļas nogalē Tartu pilsētā Emajegi upes krastos sapulcējušies ap 4 500 cilvēku, izveidojot dzīvo ķēdi, lai nepieļautu rūpnīcas izveidi, tā pavēstījuši pasākuma rīkotāji.

RD trešo reizi maina nolikumu, jautājumus katrs deputāts varēs uzdot desmit minūtes

Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, pirmdien, 21.maijā, trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus katrs varēs uzdot desmit minūtes.

Ušakovs nevēlas kļūt par partijas Saskaņa premjera amata kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs darīs visu, lai partija Saskaņa viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pirmdien, 21.maijā, Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.

Atkarība no mobilā telefona – viena no izplatītākajām jauniešu vidū

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunajai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir uzsācis smēķēt.

MK komiteja piešķir 3,3 miljonus eiro meliorācijas sistēmu uzturēšanai

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 21.maijā, sēdē atbalstīja Zemkopības ministrijas lūgumu pakāpeniski līdz 2021.gadam par kopumā 3 234 187 eiro palielināt ikgadējo valsts budžeta finansējumu meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai.

Saņemot ziņojumus no bankām, VID pievērsīs uzmanību tikai fiziskajām personām ar visaugstāko riska pakāpi

Saņemot ziņojumus no bankām par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, Valsts ieņēmumu dienests (varēs identificēt fiziskās personas ar visaugstāko riska pakāpi, ka nodokļi nav nomaksāti pilnā apmērā.

Igaunijas ražotāju cenu indekss gadā augšup par 2,1%

Igaunijas ražotāju cenu indekss gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīlim kāpis par 2,1% un to būtiski ietekmējis energoresursu cenu kāpums, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

VDI pārbaudīs būvniecības uzņēmumus; grib mazināt nelaimes gadījumu skaitu

Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām, informē VDI Sadarbības un attīstības nodaļas Vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte.

Jaunākie komentāri