bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 19.01.2018 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Uzņēmējs, kurš liecināja par kukuļa došanu Jezdakovai, iesaistīts 22 kriminālprocesos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nelija Jezdakova

Liepājnieks Andrejs Podrjadčikovs bija izveidojis Kurzemē lielāko pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) saskaitījis, ka viņam ar kompanjoniem izdevies no valsts izkrāpt vairāk nekā divus miljonus eiro.

Uzņēmējs bija sadibinājis gandrīz 30 SIA. Uz papīra Podrjadčikovs bija zivju pārstrādātājs, autotirgotājs un nekustamā īpašuma izīrētājs. Tomēr ar viņu saistītās firmas veica savstarpēju norēķinus un sniedza pakalpojumus fiktīvi izveidotiem uzņēmumiem. To nominālie īpašnieki drīz pēc izveidošanas it kā tos pārdeva Tadžikistānas un citu tālāku valstu iedzīvotājiem, kurus policija pēc tam nevarēja atrast, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Kad par shēmu sāka interesēties Finanšu policijas izmeklētāji, uzņēmējs aizbēga. Pēc ilgākas tvarstīšanas viņu apcietināja tēva mājās Rucavas novadā. Nonācis aiz restēm, Podrjadčikovs atzinies, ka viņa biznesa veiksmes pamatā ir regulāri maksājumi VID ģenerāldirektores Nellijas Jezdakovas virzienā. Tos viņš sūtījis ar sava biznesa partnera, uzņēmēja Jurija Kaļijeva starpniecību. Kaļijevs bijis Jezdakovu ģimenes draugs. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Kaļijevu aizturēja reizē ar Jezdakovu. Abiem joprojām ir aizdomās turamā statuss. Aizdomās turamā statusu KNAB bija noteicis arī Jezdakovas vīram, Jurijam Jezdakovam par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Tomēr pirms mēneša pret Juriju Jezdakovu lieta esot izbeigta.

Jezdakovu dzīvesvietā Babītē KNAB izmeklētāji specoperācijas laikā kādā ģenerāldirektores apģērba kabatā esot atraduši vairāk nekā 1 000 latu. Aizdomas par Jezdakovas vainu pastiprinot savulaik izdotie rīkojumi atcelt VID Liepājas darbinieku nelabvēlīgos lēmumus Podrjadčikova un viņa partneru firmām. Tomēr, vai ar šiem pierādījumiem būs pietiekami, lai uzrādītu Jezdakovai apsūdzību, KNAB vēl neatklāj.

«Patlaban šajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tiek veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. Lēmums par lietas virzību tiks pieņemts pēc visu nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanas, izvērtējot lietā konstatētos faktus un apstākļus, un iegūtos pierādījumus kopsakarībā. Šobrīd šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss ir piemērots divām personām,» teic KNAB pārstāve Laura Dūša.

Neparastu pretimnākšanu uzņēmējam Podrjadčikovam bija izdevies panākt ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā, bet arī Liepājas tiesā.

Podrjadčikova PVN izkrāpšanas lieta pamazām virzās uz tiesu. Kurzemes apgabala prokuratūra virza pirmās apsūdzības Podrjadčikovam un viņa biznesa partnerim Vasiļjevam. Taču Liepājas tiesā viens pēc otra no lietas izskatīšanas atsakās tiesneši.

TV3 noskaidroja, ka vairāki Liepājas tiesneši skatījuši Podrjadčikova firmu strīdus ar VID. Tiesnesis Didzis Akumanis lēmis par SIA Batler lūgumu atcelt VID piemēroto sodu. Lēmums esot bijis firmai labvēlīgs. Arī tiesnesis Renars Jūrmalis skatījis ar Podrjadčikova biznesu saistītas saimnieciskas lietas. Tiesas priekšsēdētājs Ilgvars Jaunģelže neatceras, ka pats kādreiz būtu skatījis lietu, kas saistīta ar lielāko pilsētas mahinatoru. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka par piecus gadus veciem Liepājas tiesnešu spriedumiem Podrjadčikova lietās interesējies arī KNAB. Izmeklētāji tiesas darbiniekiem lūguši paskaidrojumus.

Drīz pēc tam, kad pērn Podrjadčikovs sniedza liecības KNAB par sadarbību ar Nelliju Jezdakovu, viņu no apcietinājuma atbrīvoja. Liepājnieks ķērās pie jauna biznesa. Šoreiz Lietuvā.

«Šā gada sākumā mēs uzsākām starptautisku sadarbību ar Lietuvas tiesībsargājošajām iestādēm, tika izveidota starptautiska izmeklēšanas grupa. Un šī grupa tika izveidota tāpēc, ka jūsu minētā persona bija līdzīgu noziedzīgu shēmu arī izveidojusi Lietuvā. Šī shēma būtībā tika izveidota 2014.gada sākumā. Būtībā līgums tika noslēgts šā gada sākumā un jau šā gada jūnija mēnesī jūsu minētā persona tika Lietuvā apcietināta,» stāsta Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Podrjadčikovs Šauļu cietumā nosēdēja piecus mēnešus un 18.novembrī viņu izlaida pret 15 000 eiro lielu drošības naudu. Kā ziņo liepājnieki, šobrīd uzņēmējs ir atgriezies dzimtajā pilsētā. Finanšu policija Podrjadčikova un viņa biznesu partneru lietā prokuratūrai šogad nodevusi 22 kriminālprocesus. Vēl četri ir izmeklēšanā.

Liepājnieks Podrjadčikovs un viņa biznesa partneri savulaik palīdzējuši Liepājas metalurga bijušajiem īpašniekiem Polijā optimizēt nodokļus. Lietuvā un Polijā bija izveidots firmu karuselis, kas ļāvis izkrāpt PVN metāllūžņu apritē. Par šo gadījumu Valsts ieņēmumu dienests saņēmis palīdzības lūgumu no Polijas kolēģiem.

Ref: 102.000.102.8736


Pievienot komentāru

Skonto stadiona īpašnieki neapmierināti ar Latvijas tiesas sistēmu

Skonto Stadions īpašnieki izskata iespēju vērsties starptautiskā tiesā, jo Rīgas apgabaltiesa noraidīja to prasību par tiesu izpildītāja Mārtiņa Eglīša darbībām saistībā ar kustamās mantas demontāžu un izvešanu no stadiona.

Ziemas vētra Nīderlandē un Vācijā izvēršas traģiska

Stipra ziemas vētra Rietumeiropā un Centrālajā Eiropā prasījusi astoņu cilvēku dzīvības, kā arī likusi uz laiku apturēt dzelzceļa satiksmi un ierobežot aviācijas kustību.

Eksperti: Veselības finansēšanas likums liegs veselības aprūpi neaizsargātākajiem

Latvijā un pasaulē atzīti eksperti sarunā par veselības aprūpi ziņo, ka Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa izsludinātais Veselības finansēšanas likums ir ekonomiski nepamatots un neefektīvs. Trūkst sociāli atbildīgas valsts principu, jo veselības aprūpe kļūs vēl nepieejamāka, kas pasliktinās sabiedrības veselības rādītājus, pauž Kustība Par!.

Brīvdienās un nākamajā nedēļā saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi 

Piektdien, 19.janvārī, un sestdien stipras vēja brāzmas vai ievērojams sniega segas pieaugums nav sagaidāms un nedaudz paaugstināsies gaisa temperatūra, bet jau svētdien un nākamās nedēļas sākumā Latvijā atkal ieplūdīs aukstākas gaisa masas.

Simtgadē gaļu drīkstēs – Lietuvas katoļu baznīca atbrīvo no Lielā gavēņa simtgades dienā

16.februārī Lietuvā atzīmēs 100.gadadienu kopš mūsdienu Lietuvas izveides un šī diena iekrīt Lielā gavēņa laikā. Sakritība likusi sapulcēties Lietuvas katoļu baznīcas vadībai, kura pirmoreiz savā vēsturē pieņēmusi lēmumu šajā dienā atbrīvot katoļticīgos no gavēšanas.

Maršruts nedēļas nogalei: Barikāžu atceres pasākumi un Līgatnē dzīvnieku vērošanas pārgājiens

Šajā nedēļas nogalē sestdien, 20.janvārī, visā Latvijā norisināsies 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi. Savukārt svētdien, 21.janvārī, uzsākt jauns projekts un būs iespēja izzināt interesantu ekskursiji Rīgas Ebreju kopienas namā.

Pēc frakcijas izjukšanas no divām Saeimas komisijām atsauc NSL deputātus

Saeima ceturtdien nolēma atsaukt Gunāru Kūtri un Aivaru Meiju no parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas.

Ukraina Latviju un Igauniju iekļāvusi nodokļu patvēruma valstu sarakstā

Ukraina iekļāvusi Latviju un Igauniju savā nodokļu patvēruma valstu sarakstā, šim lēmumam spēkā stājoties 2018.gada sākumā, vēsta laikraksts Eesti Paevaleht.

Latvijas riska kapitāla investoru pērnā gada ieguldījumu vērtība - 26 miljoni eiro

Latvijas riska kapitāla fondi 2017.gadā veikuši investīcijas 26 miljonu eiro vērtībā. Kopumā pērn veiktas 17 jaunas investīcijas, no kurām 14 jeb 82% veiktas jaunuzņēmumos, bet trīs - jau stabilos uzņēmumos, liecina Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas apkopotā informācija.

Kaljulaidu kritizē par atzīta, bet nesavaldīga režisora iesaistīšanu prezidentes simtgades pieņemšanā

Igaunijas simtajos valsts svētkos centrāls notikums būs prezidentes pieņemšana Tartu, saistībā ar kuru sabiedrībā uzvirmojušas viedokļu atšķirības, jo atklātā vēstulē oponēts rīkotāju izvēlei pasākuma māksliniecisko daļu uzticēt teātra «NO99» režisoram, kurš ir savulaik fiziski uzbrucis savai kolēģei.

Par 2 miljoniem pieaudzis finansējums studiju vietām augstskolām un koledžām

Par diviem miljoniem eiro pieaudzis pieejamais finansējums valsts finansētajām studiju vietām Izglītības un zinātnes ministrijas augstskolām un koledžām. Vienas studiju vietas bāzes izmaksas ir palielinājušās no 1393,11 eiro 2017.gadā līdz 1458,51 eiro 2018.gadā.

Kaimiņa sods nebijis precedents Latvijas vēsturē; «Esmu pārliecināts - man liegs dalību «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšanā»

«Cilvēks var gulēt Saeimā, cilvēks kā Saeimas deputāts var rupjiem vārdiem rakstīt sociālos tīklos un interneta portālos un pazemot jebkuru Latvijas iedzīvotāju, cilvēks var personīgu interešu vadīts lūgt valsts pielaidi, kad tiek izskatīts kāds konkrēts likumprojekts, taču, acīmredzot, cilvēks nevar, izsakot viedokli, apšaubīt dažu labu kolēģu psihi,» tā komentējot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu sodīt deputātu Artusu Kaimiņu ar liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi, sacījis pats Kaimiņš.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Eiropas Savienības dalībvalstu vidū Latvijā pērnā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada mājokļu cenas pieaugušas par 9,5%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 18.janvārī, publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Ādažu bāzē atklās jaunas kazarmas būvniecību

Piektdien, 19.janvārī, plkst. 13.00 aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalīsies piemiņas kapsulas iemūrēšanas ceremonijā Ādažu bāzē, atklājot daudzfunkcionālas kazarmas būvniecību. 

Sakritība? Ar Saskaņas un ZZS balsīm Sudraba paliek «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien, 18.janvārī,  neatbalstīja ierosinājumu atsaukt Ingunu Sudrabu no «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Pārrobežu bērnu nolaupīšanu skaits ES liek uzlabot strīdu risināšanas noteikumus

Ceturtdien, 18.janvārī, lemjot par izmaiņām Eiropas Savienības noteikumos par starptautisku šķiršanās strīdu risinājumu, Eiropas Parlamenta deputāti galveno uzmanību pievērsa bērnu interešu aizstāvībai, BNN vēsta Parlamentā. 

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 22,1% iedzīvotāju

2016.gadā Latvijā nabadzības riskam bija pakļauti 425 tūkstoši jeb 22,1% iedzīvotāju - par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2017.gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju ekvivalentie ienākumi bija mazāki par 330 eiro mēnesī.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk iegādājas modes preces

Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk pērk preces skaistumkopšanai un veselībai, kā arī modes preces, liecina DPD sadarbībā ar Kantar TNS veiktā ikgadējā aptauja par eiropiešu tiešsaistes iepirkšanās paradumiem. Vienlaikus 86% Latvijas e-pircēju ir veikuši pirkumus ārzemju interneta vietnēs, un tas ir augstākais rādītājs Eiropā.

Helmanis: Teju 17 milj. lielie Ogres pašvaldības kredīti saistīti ar ES projektiem

Teju 17 miljonu lielās kredītsaistības, ko Ogres novada pašvaldības plāno uzņemties 2018.gadā, saistītas ar Eiropas Savienības projektu īstenošanu, un pašvaldība ar laiku šo naudu saņems atpakaļ, teic Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

LLKA: Piena tirgu Latvijā var sakārtot, apvienojoties eksportam

Pēdējās dienās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija saņēmusi gan atbalstu, gan nopēlumu par publiski uzsākto diskusiju attiecībā uz straujajām piena iepirkuma cenu izmaiņām, kas skārušas lielāko daļu piena kooperatīvu. Tas veicinājis piena kooperatīvu saliedēšanos ar mērķi sakārtot piena tirgu, ņemot piemēru no graudaudzētāju kooperatīviem, kas šo darbu paveica pirms 15 gadiem, vēsta asociācijas pārstāvji.

Pašvaldība palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 18.janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu, kas paredz palielināt līdz 231 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam, vēsta domē.

Turpmāk jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem

Sākoties intensīvai snigšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem namu īpašniekiem vai to apsaimniekotājiem ir jānodrošina sniega un ledus notīrīšana no jumtiem un trotuāriem. Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietušie kājāmgājēji - pat tiesvedībam, atgādina Rīgas pašvaldības policija.

Igaunijas Banka vēlas no apgrozības pamazām izņemt 1 un 2 centu monētas

Igaunijas Banka ierosinājusi, ka valsts naudas sistēma varētu sekot citu eirozonas dalībvalstu piemēram un ierobežot viena un divu eiro centu apgrozību, lai ar laiku tās pilnībā izņemtu no apgrozības.

Forevers paziņo, ka izstājas no Pārtikas uzņēmumu federācijas

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers ir nolēmis izstāties no Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, līgumu pārtraucot šī gada janvārī.

Saglabās pilnvaru termiņu ierobežojumu tiesu priekšsēdētājiem

Saeima ceturtdien, 18.janvārī, pieņēma grozījumus likumā Par tiesu varu, saglabājot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt šo amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.