bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Uzņēmējs, kurš liecināja par kukuļa došanu Jezdakovai, iesaistīts 22 kriminālprocesos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nelija Jezdakova

Liepājnieks Andrejs Podrjadčikovs bija izveidojis Kurzemē lielāko pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) saskaitījis, ka viņam ar kompanjoniem izdevies no valsts izkrāpt vairāk nekā divus miljonus eiro.

Uzņēmējs bija sadibinājis gandrīz 30 SIA. Uz papīra Podrjadčikovs bija zivju pārstrādātājs, autotirgotājs un nekustamā īpašuma izīrētājs. Tomēr ar viņu saistītās firmas veica savstarpēju norēķinus un sniedza pakalpojumus fiktīvi izveidotiem uzņēmumiem. To nominālie īpašnieki drīz pēc izveidošanas it kā tos pārdeva Tadžikistānas un citu tālāku valstu iedzīvotājiem, kurus policija pēc tam nevarēja atrast, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Kad par shēmu sāka interesēties Finanšu policijas izmeklētāji, uzņēmējs aizbēga. Pēc ilgākas tvarstīšanas viņu apcietināja tēva mājās Rucavas novadā. Nonācis aiz restēm, Podrjadčikovs atzinies, ka viņa biznesa veiksmes pamatā ir regulāri maksājumi VID ģenerāldirektores Nellijas Jezdakovas virzienā. Tos viņš sūtījis ar sava biznesa partnera, uzņēmēja Jurija Kaļijeva starpniecību. Kaļijevs bijis Jezdakovu ģimenes draugs. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Kaļijevu aizturēja reizē ar Jezdakovu. Abiem joprojām ir aizdomās turamā statuss. Aizdomās turamā statusu KNAB bija noteicis arī Jezdakovas vīram, Jurijam Jezdakovam par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Tomēr pirms mēneša pret Juriju Jezdakovu lieta esot izbeigta.

Jezdakovu dzīvesvietā Babītē KNAB izmeklētāji specoperācijas laikā kādā ģenerāldirektores apģērba kabatā esot atraduši vairāk nekā 1 000 latu. Aizdomas par Jezdakovas vainu pastiprinot savulaik izdotie rīkojumi atcelt VID Liepājas darbinieku nelabvēlīgos lēmumus Podrjadčikova un viņa partneru firmām. Tomēr, vai ar šiem pierādījumiem būs pietiekami, lai uzrādītu Jezdakovai apsūdzību, KNAB vēl neatklāj.

«Patlaban šajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tiek veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. Lēmums par lietas virzību tiks pieņemts pēc visu nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanas, izvērtējot lietā konstatētos faktus un apstākļus, un iegūtos pierādījumus kopsakarībā. Šobrīd šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss ir piemērots divām personām,» teic KNAB pārstāve Laura Dūša.

Neparastu pretimnākšanu uzņēmējam Podrjadčikovam bija izdevies panākt ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā, bet arī Liepājas tiesā.

Podrjadčikova PVN izkrāpšanas lieta pamazām virzās uz tiesu. Kurzemes apgabala prokuratūra virza pirmās apsūdzības Podrjadčikovam un viņa biznesa partnerim Vasiļjevam. Taču Liepājas tiesā viens pēc otra no lietas izskatīšanas atsakās tiesneši.

TV3 noskaidroja, ka vairāki Liepājas tiesneši skatījuši Podrjadčikova firmu strīdus ar VID. Tiesnesis Didzis Akumanis lēmis par SIA Batler lūgumu atcelt VID piemēroto sodu. Lēmums esot bijis firmai labvēlīgs. Arī tiesnesis Renars Jūrmalis skatījis ar Podrjadčikova biznesu saistītas saimnieciskas lietas. Tiesas priekšsēdētājs Ilgvars Jaunģelže neatceras, ka pats kādreiz būtu skatījis lietu, kas saistīta ar lielāko pilsētas mahinatoru. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka par piecus gadus veciem Liepājas tiesnešu spriedumiem Podrjadčikova lietās interesējies arī KNAB. Izmeklētāji tiesas darbiniekiem lūguši paskaidrojumus.

Drīz pēc tam, kad pērn Podrjadčikovs sniedza liecības KNAB par sadarbību ar Nelliju Jezdakovu, viņu no apcietinājuma atbrīvoja. Liepājnieks ķērās pie jauna biznesa. Šoreiz Lietuvā.

«Šā gada sākumā mēs uzsākām starptautisku sadarbību ar Lietuvas tiesībsargājošajām iestādēm, tika izveidota starptautiska izmeklēšanas grupa. Un šī grupa tika izveidota tāpēc, ka jūsu minētā persona bija līdzīgu noziedzīgu shēmu arī izveidojusi Lietuvā. Šī shēma būtībā tika izveidota 2014.gada sākumā. Būtībā līgums tika noslēgts šā gada sākumā un jau šā gada jūnija mēnesī jūsu minētā persona tika Lietuvā apcietināta,» stāsta Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Podrjadčikovs Šauļu cietumā nosēdēja piecus mēnešus un 18.novembrī viņu izlaida pret 15 000 eiro lielu drošības naudu. Kā ziņo liepājnieki, šobrīd uzņēmējs ir atgriezies dzimtajā pilsētā. Finanšu policija Podrjadčikova un viņa biznesu partneru lietā prokuratūrai šogad nodevusi 22 kriminālprocesus. Vēl četri ir izmeklēšanā.

Liepājnieks Podrjadčikovs un viņa biznesa partneri savulaik palīdzējuši Liepājas metalurga bijušajiem īpašniekiem Polijā optimizēt nodokļus. Lietuvā un Polijā bija izveidots firmu karuselis, kas ļāvis izkrāpt PVN metāllūžņu apritē. Par šo gadījumu Valsts ieņēmumu dienests saņēmis palīdzības lūgumu no Polijas kolēģiem.

Ref: 102.000.102.8736


Pievienot komentāru

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.

Maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pieteikties tikai pēc gada

Saeima atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz noteikt, ka maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pietiekties tikai gadu pēc iepriekšējā procesa pasludināšanas.

Mediķi: apdraudēta neatliekamās palīdzības nepārtrauktība

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

AHK brīdina: investoru skatījumā Latvijas novērtējums pasliktinājies; vājie punkti ir korupcija un nodokļi

Izvērtējot uzņēmējdarbības vidi, 21 valsts konkurencē augstāku vērtējumu par vidējo Latvija ieguvusi 14 punktos. Īpaši labu novērtējumu Latvija saņēmusi par vietējo ražotāju piegāžu kvalitāti, darba izmaksām, maksājumu disciplīnu un augstskolu izglītības sistēmu. Latvijas vājie punkti, salīdzinot ar citām valstīm, ir korupcijas apkarošana un nodokļu sistēma, vēsta Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujas rezultāti.

EP veicina naudas atmazgāšanas ierobežojumus ar jaunu direktīvu

Eiropas Parlaments plenārsesijā Strasbūrā ir atbalstījusi jauno Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu. Direktīva ir daļa no plašākiem centieniem veicināt pārredzamību, lai novērstu nodokļu nemaksāšanu. Tiek lēsts, ka naudas atmazgāšanas apjomi veido līdz pat 5% no pasaules kopējā kopprodukta.

Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos zemās grīdas tramvajus; Kad tie būs pieejami pasažieriem?

SIA Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos Škoda zemās grīdas tramvajus, taču vēl nemin precīzu laiku, kad ar tiem sāks pārvadāt pasažierus.

Saeima konceptuāli atbalsta piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojektu

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz kārtību, kādā uzsākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem

Plāno uzlabot infrastruktūru 22 Latvijas slimnīcās

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās Eiropas Savienības fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

Eiropas Parlaments pieņem jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana

Vēlas, lai Latvijas karogu būtu pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās

Saeimas Juridiskā komisija galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas nosaka, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu.

Dzimstības līmenis krītas – provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 925 tūkstoši

2018.gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017.gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. 

Būtiski palielinājies ātruma kontroles maratonā pieķerto pārkāpēju skaits

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies. Salīdzinoši, ja pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, tad šogad – 636.

East Capital pārvaldīts fonds iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga – pirkuma summu neizpauž

Aktīvu pārvaldītāja East Capital nekustamo īpašumu fonds East Capital Baltic Property Fund III  pabeidzis un noslēdzis darījumu, ar kuru iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga.

Aptauja: piektajai daļai iedzīvotāju ir svarīgi ātri pārskaitīt naudu, lietojot tālruni

Arvien vairāk iedzīvotāju dažādus ar finansēm saistītus darījumus vēlētos veikt savā mobilajā tālrunī, liecina Swedbank aptaujas dati. Šādā veidā 40% iedzīvotāju vēlētos savā mobilajā bankas lietotnē saņemt visu informāciju par būtiskākajām finanšu lietām, savukārt teju trešdaļa jeb 29% iedzīvotāju izteikuši vēlmi savā mobilajā telefonā veikt pilnībā visus ar finansēm saistītos pakalpojumus.

Krievija cauri Baltijas jūrai vilks peldošu atomelektrostaciju

Igaunijas atbildīgo iestāžu pastiprinātu uzmanību piesaistījusi Krievijas iecere caur Baltijas jūras Somu līci pārvietot peldošo atomelektrostaciju «Akadēmiķis Lomonosovs», kuras ceļu no Sanktpēterburgas uz Murmansku Krievijas ziemeļrietumos plānots sākt piektdien, 20.aprīlī.

Pērn Latvenergo nopelnījis 925,6 miljonus

Latvenergo koncernā ir saražots viens no vēsturiski lielākajiem elektroenerģijas apjomiem, un tas ir nodrošinājis 925,6 miljonus eiro lielus ieņēmumus pērnajā gadā. Par 38% ir pieaugusi koncerna EBITDA, sasniedzot 541,7 miljoniem eiro, un tādējādi 2017.gads ir bijis īpaši veiksmīgs, norāda Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Saeima ratificē Eiropas Savienības un Armēnijas partnerības nolīgumu

Saeima ratificē Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

39% igauņu pērn iegādājušies alkoholu Latvijā, liecina aptauja

Igaunijas alkohola akcīzes nodokļa likmēm esot krietni augstākām nekā Latvijā, nesen Igaunijā veiktā aptaujā noskaidrots, ka pēdējo 12 mēnešu laikā kopumā 39% iedzīvotāju vai nu iegādājušies grādīgos dzērienus Latvijā vai arī lūguši līdzcilvēkus to izdarīt viņu vietā.

LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu.

Spure joprojām cer uz jaunu cietumu; atzīst neskaidrību par projekta finansējumu

Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure joprojām cer, ka pārskatāmā nākotnē jauns cietums Latvijā tiks uzcelts, tomēr atzīst, ka skaidrības par finansējumu projektam nav.

Kuba izvēlas pirmo prezidentu pēc brāļiem Kastro

Karību jūras salu valsts Kubas parlaments prezidenta Raula Kastro nomaiņai ir izvēlējies citu Komunistiskās partijas locekli, lai tas stātos viņa vietā, tā noslēdzot Kastro ģimenes ilgo valdīšanas laiku.

Ieceļošana Latvijā liegta vairākiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 34 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji, tajā skaitā – aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Kurai partijai vēlētājs ir uzticīgs «līdz kapa malai» un muļķīgie reemigrācijas plāni. Saruna ar politologu Ojāru Skudru

No jaunajām partijām tikai Jaunajai konservatīvajai partijai ir izredzes iekļūt 13.Saeimā; Zaļo un zemnieku savienības reitingus neietekmēšot publiskotās «oligarhu sarunas»; un Vienotība līdz vēlēšanām atkopsies, paceļot reitingu līdz 5%, par 13.Saeimas vēlēšanām spriež Latvijas Universitātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra intervijā ar BNN. 

Lielākā daļa no vardarbības ģimenē cietušo nevēršas policijā

Par vardarbību ģimenē policijā nav vērsušies 56% cietušo, liecina pēc Valsts policijas pasūtījuma veiktais pētījums.

Jaunākie komentāri